Van Vossen wil meteen weg Sluit] Dronkeman richt ravage aan in peloton Krajicek in Stuttgart tegen Becker UITSLAGEN en standen 'Jeugd rii Vijfde r< 6Ik wil niet wachten op blessures, schorsingen of een bevalling' Vanavond beslissing over Jonk en Wouters Emotionele taferelen bij rentree Maradona De Graafschap wil duel met NAC overspelen sportnieuws KORT Nico Knol: 4I SPORT B2 Dertig gewonde renners in Ronde van Mexico; Bugno slaat bestuurder bestelwagen bloedneus Officiële klacht bij KNVB De Freitas en Rorije zeggen af Adri Koster op non-actief Buter bij Eindhoven ontslagen Kijkoperatie Juul Ellerman Van Hulst start op 3.000 meter Constant van Waters DE STEM ZATERDAG 20 FEBRUAR11993 Van onze verslaggever Oguelos - Een dronken auto bestuurder heeft in de vijfde etappe van de ronde van Mexico voor grote paniek ge zorgd. De 40-jarige Salomon Medrano Castillo reed met zijn Chevrolet bestelwagen in op het peloton, dat op dat moment nog 120 kilometer van de eindstreep was ver wijderd. Dertig renners werden omver ge reden, van wie er acht naar het ziekenhuis werden vervoerd. De Amerikaan Clark Sheehan, win naar van de proloog, werd met enkele gebroken wervels per he licopter afgevoerd. De Mexicaan Eduardo Graciano, donderdag nog gehuldigd als winnaar van de vierde etappe, werd met een schedelbasisfractuur wegge bracht. Hij werd bij aankomst in het ziekenhuis onmiddellijk geo pereerd. Julio Manuel Cubide (Colombia) en Franco Seguro (Cuba) werden eveneens met ernstig hoofdletsel afgevoerd. De Mexicaan Mario Ponce werd met een dubbele beenbreuk naar het ziekenhuis overgebracht. De Duitser Jürgen Werner liep een arm- en beenbreuk op. Volgens de politie is het een wonder dat er geen doden zijn gevallen. De bestuurder slalom de langs de auto's die voor hem reden en negeerde de stoptekens van de politie-agenten, die de karavaan begeleidden. De man week helemaal uit naar de lin kerkant van de weg, toen politie agenten op de motor hem tot stoppen wilden dwingen. De dronken bestuurder botste met zijn auto bijna tegen de rotsen en reed daarna in op het peloton. De Italiaanse Gatorade- ploeg, die vooraan in de groep reed, kon de wagen nog ontwij ken. De renners die in het mid den van het peloton reden, wer den tegen de grond gereden. Wereldkampioen Gianni Bugno was als eerste bij de bestuurder, toen deze uit zijn auto stapte. De woedende Italiaan gaf de dron ken man een ferme klap in het gezicht. Voordat nog andere ren ners zich op hem konden storten, werd de man met een bebloed gezicht door de politie afge voerd. De bestuurder bleek maar amper op zijn benen te kunnen staan en was zich nauwelijks bewust van hetgeen hij had aan gericht. De etappe werd onmid dellijk geannuleerd na het onge val. Noordwijk aan Zee - Vanavond krijgt bondscoach Dick Advocaat van Wim Jonk en Jan Wouters te horen of ze beschikbaar zijn voor de WK-kwalificatie-interland van woensdag tegen Turkije. Vermoedelijk pas maandag wordt er een beslissing genomen of het derde blessuregeval in de selectie, Wim Kieft, woensdag van de partij kan zijn. Jonk en Wouters meldden zich gisteren niet in het trainings kamp in Noordwijk aan Zee. Wouters speelt vanmiddag met FC Bayern tegen Bayer Uerdin- gen en weet na afloop van het Bundesliga-duel of zijn pas geo pereerde knie de belasting heeft doorstaan. Wim Jonk bleef voor behande ling bij Ajax. „Dat was op ver zoek van Louis van Gaal," ver telde bondscoach Advocaat gis teren. „Hij vond dat Jonk zijn achillespeesblessure beter bij Ajax kon laten behandelen, om dat de fysiotherapeut daar, Pim van Dord, de blessure kent en er al aan bezig was." Omdat Advo caat een competentiestrijd met Van Gaal wilde vermijden, ging hij, enigszins tandeknarsend, ak koord. Kieft meldde zich wel in Noord wijk. De vervanger van de ge blesseerde Van Basten houdt er voornamelijk rust, omdat hij kampt met een buikspierblessu re. Donderdags na de bekerwed strijd Heerenveen-PSV kreeg hij er plotseling last van. „De dok ter heeft Kieft bekeken, hij wordt de komende dagen inten sief behandeld en ik heb er alle vertrouwen in dat hij vanaf maandag de trainingen kan mee maken," aldus Advocaat. Kieft zelf is wat minder optimis tisch. „Als het zo blijft zoals het nu is, kan ik absoluut niet spe len. Maar we moeten eerst het weekeinde afwachten, mogelijk verbetert de situatie." Als dat niet het geval is, roept Advocaat AA Gent-speler Eric Viscaal op, die in Istanbul nog 90 minuten van de partij was. Ronald Koeman doet vanmiddag niet mee in het oefenpartijtje tegen Jong Oranje. De libero van Barcelona had gistermiddag nog geen zekerheid over zijn op han den zijnde schorsing en ging er vanuit de competitieverplichtin gen tegen Real Burgos gewoon af te werken. Ten onrechte, want de Nederlander kreeg gisteren drie duels extra aan de broek, omdat hij bij de wedstrijd tegen Atletico Madrid, waarin hij uit het veld werd gestuurd, de scheidsrechter heeft beledigd. Buenos Aires (rtr) - De verloren zoon was terug. Ruim 70.000 toeschouwers namen donderdag in Buenos Aires de moeite Diego Armando Maradona weer in het nationale shirt van Argentinië te aanschouwen. In duel tegen de Zuidamerikaanse aartsrivaal Brazilië.- Maradona speelde negentig minuten, incasseerde een gele kaart en moest genoegen nemen met een gelijk spel (1-1). Argentinië bleef door dit resultaat voor de 24e keqr ongeslagen. Bij de finale van de wereldtitel strijd in Rome (1990) droeg Ma radona voor het laatst het blauw-witte tricot. Na het ver lies tegen Duitsland (0-1) volg den zware tijden. Hij werd gear resteerd wegens druggebruik, kreeg daarvoor een schorsing van vijftien maanden en moest zich daarnaast onderwerpen aan een zwaar afkick-programma. Bij Sevilla kreeg hij vijf maan den geleden uiteindelijk de kans zich te rehabiliteren, nadat zijn oude werkgever Napoli lange tijd geprobeerd had zijn rentree op de Spaanse velden te torpe deren. Bondscoach Alfio Basile haalde hem tenslotte over terug te keren in de nationale ploeg. Tegen Brazilië was het zover. Zijn terugkeer zorgde voor emo tionele taferelen op de tribunes. De laatste keer dat Maradona in Buenos Aires voor eigen publiek had opgetreden, was in 1987. In het River Plate-stadion hoste de menigte donderdag ruim twee uur aan een stuk. Alleen viel er geen overwinning op Brazilië te vieren. Al was de start van de wereldkampioen uit 1986 veel belovend. Na achttien minuten zette debutant Mancuso de thuisploeg op 1-0. De nieuweling schoot de bal onder de graaiende doelman Taffarel door. Marado na, die zich voornamelijk in wandeltempo over het veld be woog, onderscheidde zich in de eerste helft welgeteld één keer. Met een secure vrije trap, die op de lat belandde. Brazilië hield de vedette kort, zorgde ervoor dat hij aanvaller Caniggia nauwe lijks van een bruikbare bal kon voorzien. De speelwijze had ef fect. Brazilië oogde traag en kwam pas in de tweede helft een beetje los. De eerste, goed uitgespeelde mogelijkheid leverde na een uur de gelijkmaker op. Bebeto, top scorer in de Spaanse competitie, plaatste de bal op het hoofd van Luiz Henrique. Hij kopte de lage voorzet binnen. Het typisch Zuidamerikaanse duel ontaardde daarna in een kleine veldslag, met als gevolg twee rode kaarten. ARGENTINIË - BRAZILIË 1-1 (1-0). 18. Mancuso 1-0, 61. Luiz Henrique 1-1. Scheidsrechter: Filip- pi (Uru). Toeschouwers: 70.000. Ro de kaart: 75. Ruggeri (Arg) en Valdo (Bra). Gele kaart: Simeone en Mara dona (Arg), Branco en Celio Silva (Bra). ARGENTINIË: Islas; Basualdo, Vaz quez, Ruggeri en Altamirano; Fran co (70. Zapate), Maradona, Mancuso en Simeone; Caniggia (80. Acosta) en Batistuta. BRAZILIË: Taffarel; Cafu, Ricardo Gomez, Celio Silva en Branco; Luiz Henrique (86. Dunga), Mauro Silva, Rai en Valdo; Bebeto en Careca (82. Muller). Door Ted van Leeuwen Noordwijk aan Zee - Peter van Vossen mag bij Ander lecht geen basisspeler meer zijn, voor bonds coach Dick Advocaat is de snelle Zeeuw goed genoeg om woensdag in de basis van het Nederlands elftal te worden opgenomen. „Het Nederlands elftal is altijd belangrijk geweest, maar voor mij persoonlijk is Nederland- Turkije nog even van extra be lang. Oranje is een uitstekende springplank naar Europa. Enfin, dat is deze week wel gebleken," vertelt de meest succesvolle schutter in de kwalificatiereeks (vier van de zes treffers) aan iedereen die het maar horen wil. Van Vossen is teleurgesteld, ge krenkt, boos en gefrustreerd. Dat heeft hij deze week manager Verschueren duidelijk gemaakt. Hij heeft met de vuist op tafel geslagen en gezegd dat hij weg wil bij Anderlecht. En niet van de zomer, nee, als het even kan morgen. Peter van Vossen is zijn plaats in het eerste elftal van Anderlecht kwijtgeraakt. Welis waar heeft hij slechts twee keer niet meegedaan, maar het zint hem niet. „Ik laat me namelijk niet als pispaal gebruiken en dat heb ik manager Verschueren goed dui delijk gemaakt. Hoe het verder gaat, weet ik niet. De WCS moet met Anderlecht maar tot een oplossing komen. Een tus sentijdse transfer of zo. Ik ga niet op de reservebank zitten. Ik ben te jong om mijn hand op te houden en met niks doen mijn zakken te vullen." Het kan verkeren. Nog geen maand geleden was hij met An derlecht in onderhandeling over het openbreken en verlengen van zijn tot 1994 lopende contract tot 1999. Deze week laat de 28-jarige laatbloeier de spelers vakbond WCS de onderhande lingen over zijn vertrek bij de Belgische kampioen openen. Hij denkt al aan Italië of Spanje. Tuurlijk, Van Vossen kan het billijken dat John Bosman nu op zijn plaats speelt, 'want Johnnie heeft het als mijn vervanger ge woon erg goed gedaan.' Maar hij voelt zich desondanks diep ge krenkt door de de club die hem een half jaar geleden overnam van SK Beveren. In de eerste helft van de compe titie maakte Van Vossen naam en faam met het countervoetbal dat Anderlecht onder de toen malige trainer Luca Peruzovic speelde. Die werd vanwege de negatieve speelstijl een maand geleden echter ontslagen en Jo- han (Jan) Boskamp werd zijn opvolger. Dezelfde Boskamp on der wie Van Vossen bij Beveren furore gemaakt had, een Oranje debuut en een transfer naar An derlecht verdiende. Van Vossen leek dus goed te zitten. Maar drie weken geleden kwam er een lelijke kink in de relatie. Van Vossen, die met een lichte enkelblessure tobde, viel toen uit in het competitieduel met KV Mechelen. „Neen," zegt hij met zijn ontwapenende eer lijkheid, „ik ben niet uitgevallen, ik ben gewisseld. Toen heb ik een fout gemaakt. Ik had moeten zeggen: Ik stop en wacht tot mijn blessure genezen is. Dat heb ik niet gedaan, ik ben door gegaan. Tegen Mechelen heb ik zelfs met een injectie gespeeld. Had ik nooit moeten doen. Want ik ben beoordeeld op mijn pres taties terwijl ik niet fit was." „Bosman kwam er voor mij in en deed het prima. Sindsdien draait Anderlecht als een trein. En blijft Bosman erin staan. Ik kom pas aan de beurt als hij niet fit is. Maar niemand kijkt terug hoe goed ik in het eerste half jaar speelde voor Anderlecht, dat ik ondanks mijn blessure ben door gegaan." Counterspits Anderlecht speelt onder Bos kamp aanvallender, waardoor er dus minder ruimte is voor een typische counterspits als Van Vossen. Dat vindt Van Vossen onzin. Een mening die door bondscoach Advocaat gedeeld wordt: „De mensen staan snel klaar met een oordeel: Oh, Van Vossen, een counterspits. Maar bij Nederland-Polen heb ik daarvan niks gemerkt en de ma nier waarop Van Vossen tegen Turkije zijn eerste goal maakte, getuigt ook van inzicht." Advocaat vindt wel dat Van Vossen wat hard van stapel loopt: „Peter heeft twee wed strijden gemist en hij begrijpt de wereld niet meer. Ik snap het wel, hij is teleurgesteld dat er niet gekeken wordt naar wat hij in. het verleden gespresteerd heeft. Maar zo is de voetballerij. Alleen het heden telt. Ik ga maar even met hem praten, want het mag met zo zijn dat hij de inter land voor een soort egotrip aan grijpt. Maar ik zal hem ook vertellen dat ik nog wèl alle vertrouwen in hem heb. Van mij krijgt hij alle krediet die hij verdient." „Natuurlijk," zegt de bonds coach, „natuurlijk speelt Van Vossen tegen Turkije. Hij heeft een gebrek aan ritme, maar daarom hebben we hem ook op geëist bij Anderlecht. Nu kan Peter zaterdag tegen Jong Oran je spelen. Als hij tegen Beveren een basisplaats gehad had, had ik hem niet opgeëist, want het gaat maar om één ding en dat is dat hij speelt." Boskamp had hem met lede ogen zien vertrekken, vertelt Van Vos sen. „Niet omdat ik zö populair ben, maar omdat de vrouw van Johnnie Bosman op het punt van bevallen staat en hij me mis schien toch nodig heeft. Ander lecht kan me tot zaterdagmorgen nog oproepen." Van Vossen had er eigenlijk niet op gerekend dat hij zich gisteren bij Oranje zou melden. „Ik had liever tegen Beveren gespeeld. Ging ik ook van uit. Maar het zegt genoeg dat ik niet eens zou worden opgesteld. Een uitwed strijd, waarin die zogenaamde ruimte wèl ligt. Gelukkig heeft Advocaat wel vertrouwen in me Stuttgart (dpa) - Het ABN/ AMRO-wereldtennistoernooi van volgende week in Rotter dam krijgt niet de primeur van een treffen tussen Ri chard Krajicek en Boris Becker. De nummers één van Nederland en Duitsland staan vandaag al tegenover elkaar in de halve finales van Stuttgart. Krajicek kwam zover door met 6-4 7-6 (7-3) te winnen van André Medvejdev. Becker hand haafde zich in eigen huis door een zege met 7-6 (7-2) 7-5 op Wayne Ferreira. De jonge Zuid afrikaan was zo onverstandig in de twaalfde game van de felbe- vochten tweede set een bal weg te slaan na een misser. Een straf- punt was het gevolg, waardoor Becker zomaar op ineens op matchpoint stond. De andere halve finale gaat tus sen Wally Masur en de winnaar van Stich/Pioline. Masur behoef de er niets voor te doen. Zijn tegenstander Petr Korda liet we gens griep verstek gaan. Becker en Krajicek, die de ko mende week in Rotterdam als nummer één en vier zijn ge- plaats, hebben in een officieel toernooi nog nooit tegenover el kaar gestaan, zoals trouwens ook Pete Sampras op verhalen van anderen moet afgaan, als de serveerkracht van de 21-jarige Hagenaar ter sprake komt. Krajiceks doel is zo snel moge lijk terug te keren in de toptien, waar hij door de matige presta ties begin dit jaar uitviel. Becker mikt op de top-positie. Om die plaats zo snel mogelijk te heroveren, laat hij verstek gaan bij de Daviscupwedstrijd tegen Rusland eind volgende maand. In Duitsland is dat slecht geval len. „Gebrek aan vaderlandslief de", noemde Michael Stich het. De in de steek gelaten ploegge noot riep boos, dat hij niet meer met Becker in één team wilde samenspelen en eiste een schrif telijke garantie dat de afvallige dit jaar niet meer zou worden geselecteerd. Uiteraard haalde Becker ver haal. De DTB ontkende enige verklaring te hebben afgegeven Krajicek had toen al lang en breed gewonnen van Medvejdev. In de kritieke fase van de tweede set hanteerde hij het racket bij zonder vastberaden. Nadat bij 3-3 in de tiebreak was gewisseld, maakte hij de volgende vier pun ten. De 18-jarige Medvejdev klaagde bij de persconferentie, dat hij zich indirect het slachtoffer van Tsjernobyl voelt. De ontplofte kern-reactor ligt slechts tachtig kilometer van zijn geboorte plaats Kiev verwijderd. „Ik heb al enkele van mijn beste vrien den verloren," aldus Medvejdev. „De radio-activiteit heeft er de lucht en het voedsel vergiftigd." Als hij er voor één of twee dagen naar toe gaat, voelt hij zich misselijk. „Het kost me een week om weer op krachten te komen. Mijn vaderland ben ik kwijt. Ik heb geen plek meer om te leven. Dat is dan ook de reden waarom mijn moeder met mij de toer nooien afreist." Stuttgart, mannen, 4 miljoen gulden Tweede ronde: Masur (Aus) - Kühnen (Dui) 6-7 6-4 7-6; kwartfinales: Kraji cek (Ned/5) - Medvedev (Oek) 6-4 7-6, Masur (Aus) - Korda (Tsj/2) w.o. we gens ziekte Korda, Becker (Dui/1) - Ferreira (ZAf/7) 7-6 7-5. Stich (Dui) - Pioline (Fra) 6-4 6-3. Dubbelspel: kwartfinales: Becker/ Kühnen (Dui) - Hlasek/Nargiso (Zwi/ Ita) 6-3 6-3. Parijs, vrouwen, 675.000 gulden Kwartfinales: Martinez (Spa/3) - Kschwendt (Dui) 6-3 5-7 6-3, Novotna Tauziat (Fra/5) 7-6 4-6 6-2, (Joe/1) - Pierce (Fra/6) 6-2 6-2. Van onze verslaggever Doetinchem - De Graafschap heeft er bij de KNVB op aangedrongen de uitwedstrijd tegen NAC te laten over spelen. Volgens de Doetinchemse club had de wedstrijd van vorige week zaterdag nooit gespeeld mogen worden als gevolg van de dichte mist. NAC won met 1-0. De Doetinchemse betaald voetbalclub heeft zijn protes ten tegen het laten doorgaan van die wedstrijd nu door een officiële klacht laten volgen. Het besluit om te spelen, al leen genomen door scheids rechter Dick Jol, is volgens het bestuur van De Graafschap 'een aanfluiting voor het be taalde voetbal.' Het scheidsrechtersreglement stelt dat bij mist niet moet worden gespeeld of dat de wedstrijd moet worden afge last 'wanneer vanaf het mid den de doelen, de zich daar bevindende spelers en de grensrechters niet te zien zijn.' Bovendien moet de scheids rechter bij betaald voetbal mede in overweging nemen of het publiek de wedstrijd nog kan volgen. Dat laatste was volgens De Graafschap absoluut niet het geval. Op datzelfde moment hebben scheidsrechters bij an dere competitiewedstrijden wel besloten het duel niet te laten doorgaan. Dat was vol gens de Doetinchemse club 'de enige juiste beslissing.' Het bestuur haalt ook aan dat op de avond zelf veel suppor ters hebben geprotesteerd te gen het laten doorgaan van de wedstrijd in Breda. Veel sup. porters zouden het stadion voortijdig hebben verlaten Daarbij waren volgens het be stuur ook supporters van De Graafschap. „Zij hebben voor een niet te volgen wedstrijd een behoorlijk bedrag moeten betalen," zo schrijft De Graal- schap aan de KNVB. De club wijst ook nog op een ander aspect uit de mistige wedstrijd. Speler Mark Koor man van De Graafschap heeft, zo staat in de brief, het veld moeten verlaten vanwege een zware blessure aan zijn hoofd, zonder dat hierbij sprake was van het spelen van de bal. „Dat laatste feit is vanwege de mist niet door de scheidsrech ter en de grensrechters en ook niet door de KNVB-waarne- mer geconstateerd. Wij zijn hierdoor onrechtmatig in het nadeel gesteld," aldus het Graafschap-bestuur. De wedstrijd tegen NAC had uitgesteld moeten worden tot zondagmiddag. Nu dat niet is gebeurd, is er volgens de ze bra's geen sprake geweest van een eerlijk wedstrijdverloop. Gevraagd wordt om inzage in het rapport van de KNVB- waarnemer, die op deze misti ge avond in het stadion in Breda zijn werk moest doen. Peter van Vossen, die zo snel mogelijk weq wil bij Anderlecht: „Ik laat me niet als pispaal gebruiken. FOTO ANP en daarom ben ik blij met het wedstrijdje tegen Jong Oranje. Hier schijnt mijn aanwezigheid wel op prijs gesteld te worden." Grote gevolgen „De hele affaire," zegt hij, „heeft persoonlijk grote gevol gen voor mij en mijn toekomst. In één maand kan alles worden afgebroken wat ik in de laatste jaren heb opgebouwd. Dat lang jarige contract bijvoorbeeld. Als wisselspeler praat je over een ander salaris dan als basisspe ler. Van Vossen, die vergeet dat in de meeste landen de transfermarkt al gesloten is: „Ik moet naar een andere club. Meteen. Hoe? Dat weet ik niet, dat moet de WCS maar regelen. Mijn toekomst staat op het spel. Want ik ben nü nog international, maar de vol gende interland is over een maand. En als ik al die tijd niet speel bij Anderlecht, raak ik op het tweede plan. Dan kan de bondscoach me niet selecteren. Ik ben geen speler die via een kwartiertje invallen kan laten zien wat hij waard is." „De hele situatie is hopeloos en uitzichtloos. Het initiatief is niet bij mij. Dat bevalt me niet. Ik zit in de positie dat ik moet wach ten. Op schorsingen en blessures of op de bevalling van een spe lersvrouw." Zeist - De aanvallers Fabian de Freitas (Volendam) en Toine Rorije (Go Ahead Eagles) hebben zich afgemeld voor de EK-kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Turkije, die dinsdag in Arnhem wordt gespeeld. Het tweetal ondervindt te veel last van blessures. Bondscoach Rinus Israel heeft Boudewijn Pahlplatz van FC Twente en Dirk-Jan Derksen van FC Den Bosch aan zijn selectie toege voegd. Kerkrade - Adri Koster is gisteren met onmiddellijke ingang opgestapt als trainer bij Roda JC. Club en trainer waren het erover eens dat een onwerkbare situatie was ontstaan door de weigering van Koster om onder een nieuwe technisch directeur, waarschijnlijk Huub Stevens, te functioneren. Aan een finan ciële regeling wordt gewerkt. De andere Roda-trainer, Ad Versluys, neemt de selectie onder zijn hoede tot de komst van de nieuwe man. Eindhoven - De eerste-divisie-club Eindhoven heeft vrijdag trainer Piet Buter met onmiddellijke ingang ontslagen. De coach had nog een contract tot en met volgend seizoen. Aanleiding tot het ontslag is volgens manager Van Loon een uit de hand gelopen conflict tussen het bestuur en Buter. Het bestuur van de Brabantse ploeg zette tegen de zin van de trainer een aantal spelers buiten de selectie. Eindhoven - Juul Ellerman ondergaat begin volgende week in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam een kijkopera tie in de rechterenkel. Den Haag - Elly van Hulst loopt de 3.000 meter tijdens het WK indoor atletiek in Toronto. De Rotterdamse haalde de limiet niet, maar is op grond van prestaties op de 1.500 en 2.000 meter toch aangewezen door de KNAU voor het toernooi dat 12 maart begint. (Tsj/4) Seles (Ji Philadelphia, mannen, 1,3 miljoen gul- den Tweede ronde: Rostagno (VSt) - Haar huis (Ned) 3-6 6-3 6-2, Chang (VSt/3) - Tsjesnokov (Rus) 6-2 6-1, Lendl (VSt/4) - Grabb (VSt) 6-4 7-6, Wood- forde (Aus) - Filippini (Uru) 6-2 6-4; derde ronde: Rostagno - Mansdorf (Isr) 6-4 6-3. Oklahoma, vrouwen, 275.000 gulden Tweede ronde: Provis (Aus) - Bollegraf (Ned) 6-2 6-4, Garrison (VSt/3) - Cacic (VSt) 6-4 6-0, Gavaldon (Mex) - Bowes (VSt) 6-2 7-5, Fendick (VSt/7) - Rei- nach (ZAf) 6-4 4-6 7-6. Resultaat loting eerste ronde ABN/ AMRO-tennistoernooi, eerste ronde: Becker (Dui/1) - Siemerink (Ned), Carlsen (Den) - Bergström (Zwe), Eltingh (Ned) - qualifier, Medvedev (Oek) - Novacek (Tsj/7), Lendl (VSt/3) - Kühnen (Dui), Camporese (Ita) - qualifier, Delaitre (Fra) - qualifier, Svensson (Zwe) - Holm (Zwe/6), Volkov (Rus/5) - Schapers (Ned), Wibier (Ned) - Wuyts (Bel), Pozzi (Ita) - Olhovksy (Rus), Prpic (Kro) - Krajicek (Ned/4), Ferreira (ZAf/8) - Jarryd (Zwe), qualifier - Haarhuis (Ned), Mansdorf (Isr) - Steven (NZe), Roig (Spa) - Ivanise vic (Kro/2). GOLF SKIËN La Jolla, mannen, 1,8 miljoen gul den Stand na eerste dag: 1. Haas (VSt) 70 slagen, 2. Stewart (VSt), Gibson (VSt), Clampett (VSt) en Whisman (VSt) 72, 6. Mizumaki (Jap), Sutton (VSt), Twiggs (VSt), Durant (VSt) en Blake (VSt) 73. Melbourne, Australian Masters Stand na twee ronden: 1. Hughes (Aus), Terry Price (Aus) 142, 3. Nick Price (Zim), Clifford (Aus) 143, 5. Andrews (Aus) 144, 6. Allen (Aus), Scahill (NZe), Norman (Aus), Taylor (Aus), Grady (Aus) 145, 1. o.a. Se nior (Aus), Parry (Aus) 146. Kuala Lumpur, Malaysian Open Stand na tweede ronde: 1. Singh (Fij) 136, 2. Flesch VSt) 137, 3. Norquist (VSt), Jong-duck Kim (ZKo), Larrain (Ven) 139, 6. Reed (VSt), Webb (VSt), Jobe (VSt), Meeks (VSt) 140. Adagir, Marokko Open Stand na tweede dag: 1. Spence (GBr) 136, 2. Gilford (GBr) 138, 3. Westner (ZAf) 141, 4. Townsend (VSt), Ames (Tri), Karlsson (Zwe) 142, 7. Clarke (GBr) 143. PAARDESPORT Neumünster, CHI Springconcours op tijd: 1. Früh- mann (Oos) Lamour 0 punten/51,17, 2. Beerbaum (Dui) Atletico 0/52,48, 3. Simon (Oos) Magnum 0/52,78, 4. Lansink (Ned) Henzo 0/53,49, 5. Tebbel (Dui) Dexter 0/55,47, 6. Huck (Dui) Lotus 0/57,69. SCHAATSEN Baselga, WK junioren Mannen: 500 m: 1. Noake (Jap) 38,60, 2. Shirahata (Jap) 38,62, 3. Postma (Ned) 38,71, 7. Hersman (Ned) 39,05, 22. Bos (Ned) 39,95; 3000 m: 1. Hersman 4.03,73, 2. Smith (VSt) 4.04,60, 3. Postma 4.05,75, 4. Kharlamov (Rus) 4.07,35, 5. Bos 4.07,93. Klassement: 1. Postma 79.66,8, 2. Hersman 79.67,1, 3. Smith 80.02,6, 8. Bos 81.27,1. Vrouwen: 1. Schenk (Dui) 41,33, 2. Yang (Chi) 41,45, 3. Kagaba (Jap) 41,83, 6. Zee (Ned) 42,83, 8. De Loor (Ned) 43,23, 14. De Jong (Ned) 43,70. Falun, WK noordse disciplines Vrouwen, 15 km skiloop, vrije stijl: 1. Valbe (Rus) 44.49,1, 2. Kirvesnie- mi (Fin) 45.39,0, 3. Rolig (Fin) 45.41,9, 4. Lazoetina (Rus) 46.06,3, 5. Di Centa (Ita) 46.10,4, 6. Belmon- do (Ita) 46.13,3, 7. Maatta (Fin) 46.41,8, 8. Danilova (Rus) 46.46,1,9t Moen (Noo) 46.51,5, 10. Dybendahl (Noo) 46.52,1. Noordse combinatie, 15 km skiloop mannen: 1. Trond Einar Elden (Noo) 44.16,2, 2. Savin (WRu) 44.52,9, 3. Bart Jörgen Elden (Noo) 44.54,7,5. Levandi (Est) 45.15,7, 5. Maka (Tsj) 45.26,5, 6. Apeland (Noo) 45.36,1. Eindstand combinatie (schanssprin gen en 15 km skiloop): 1. Ogiwara (Jap), 2. Apeland op 1.34, 3. Trond Einar Elden 2.32, 4. Vik (Noo) 2.38, 5. Kono (Jap) 2.41, 6. Abe (Jap) 3.14, 7. Stadelmann (Oos) 3.18, 8. Bart Jörgen Elden 3.50, 9. Maka 4.11,10. Pohl (Dui) 4.21. Gstaad, wereldbeker freestyle, bal let Vrouwen: 1. Petzold (VSt) 24,75 punten, 2. Breen (VSt) 24,70, 3. Johansson (Zwe) 23,00, 6. Witte (Ned) 20,80. Klassement: 1. Breen 496 punten, 2. Petzold 480, 3. Fechoz (Fra) 464,6. Witte 388. VOETBAL Eerste divisie FC ZWOLLE-RBC 1-0 (0-0). 56 Buimer 1-0. Scheidsrechter: Thee- len. Toeschouwers: 1980. Gele kaar ten: Stam (FC Zwolle), Uitman (RB* Spanje, derde ronde beker, tweede wedstrijd: Real Madrid - Mallorca 3-0. Eerste wedstrijd 0-2. Real ver der. Oefenduels ATHLETIC BILBAO - AC MILA* 2-0 (0-0). 86. Garcia 1-0, 89. Mendi- guren 2-0. Toeschouwers: 33.000. AS ROMA - OOSTENRIJK M (0-0). 51. Carnevale 1-0 (straf schop), 75. Pfeifenberger 1-1 ZAALHOCKEY Wenen, Europa Cup landskampi0®" nen, mannen Groep B: Rot-Weiss Köln (Dui) - Oranje Zwart (Ned) 8-1 (4-1). Berlijn, vrouwen, EC landskampi06' nen, eerste wedstrijd: Den Boscn (Ned) - Lorenzoni (Ita) 7-1 (3-0). de stem yan onze paardesportmedewerker Terneuzen/Bruinisse - In het hippisch centrum 'De Greve- lingen' wordt zaterdag 20 fe bruari het provinciaal in doorkampioenschap dressuur v00r paarden en pony's ge houden. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvere- niging en ponyclub De Schouwseruiters uit Dreischor, die ook reeds in 1989,1990 en 1991 dit karwei naar behoren klaarde. PAARDESPORT Zo'n zestig combinaties komen zaterdag in de ring. Van de kam pioensrubrieken rijden de beste vier over bij andere juryleden, zodat men via vier cijferlijsten een juiste indruk krijgt van de geleverde prestatie. In elke klas se, bij zowel de paarden als de pony's, kwalificeren de beste twee combinaties zich voor het Van onze medewerker Fred Rabout Philippine - De ribbenkar eens betere tijden gekend, van Breskens niet om weke toe te trekken. VOETBAL „Het is inderdaad nog niet best met de ribbenkast, maar nu heb 2 ik een veertiental dagen rust en I dan zal de zaak wel genezen! zijn," stelt hij de dag na het duel I tegen Alliance waarin hij op nieuw foutloos speelde. De blessure aan zijn ribben liep I hij op tegen HW'24. „Hoe het I precies gebeurde weet ik niet. I Het was in een luchtduel en ik II zal van iemand wel een duw gekregen hebben. Een pijnlijke geschiedenis dat wel, die alleen J met rust kan genezen volgens dei, dokter. Ik ben toch naar Bres kens gekomen om te keepen en ik sta zeker niet beter te spelen dan de beide vorige seizoenen bij Breskens. Alleen de situatie is nu anders. Het eerste halve seizoen I speelden we tegen degradatie in de vierde klasse en ook toen ging het naar mijn gevoel lekker. Vo rig seizoen werden we kampioen en dan is het een normaal gege- ven dat er voor een keeper min der werk aan de winkel is. Dan hebben andere spelers meer aan dacht en in dit seizoen ligt dat weer anders. We staan aan de verkeerde kant van de ranglijst, al ben ik er van overtuigd dat Breskens met deze ploeg niet zal degraderen. Na de winterstop was vrijwel Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Sluiskil/Oostburg - Voorzittei van Waterschoot van de wit ging Zeeuws-Vlaanderen had weekendje. Vrijdagavond eersj vergadering en zaterdagavon ploegenvoorstelling op het pre Een bezig baasje, maar hij l aimabel. En wat hij doet, wil hij Door zijn komst bij de wiell Zeeuws-Vlaanderen is de rust volledig teruggekeerd. De wielen nieuwe gezichten bij gekregen moet hem 'aangerekend' worden. „Ach, ik doe het allemaal op mijl geef mensen de kans hun ideeërf] maken. Daar houd ik dan reki aldus Constant van Waterschoot. Constant van Waterschoot kom ideeën. Samenwerken staat b vaandel geschreven. Tijdens de gaderingen tussen de KNWU er trimbonden was hij het vooral i op het behouden van de eigen i< alle bestaande bonden. „Mij ma maal niet zoveel uit. Óf je nu| bent of trimmer. We staan voc Dat is mijn uitgangspunt altijd altijd blijven. Ik erger me wel strenge regels die worden opge KNWU, maar ik heb er ook mee Van onze schaakmedewerker Axel - Bij Landau in Axe wordt vandaag de vijfde ron de van het schaakkampioen schap voor senioren van Zee land afgewerkt. Vanaf 13.01 uur komen de deelnemers ii actie in het cultureel centrum DeHalle. in zowel groep 1 als groep staan er enkele interessante e| voor de titelstrijd belangrijk t

de Stem | 1993 | | pagina 10