4 Ik kan het iedereen aanbevelen' Rust in kwestie zwembaden Gemeenteraden Sluis en Aardenburg eens met fusie Protest tegen hard rijden in IJzendijke Dioxinegehalte in melk van bedrijven in omgeving Sluis niet te hoog Raad Oostburg akkoord met vijftig mille voor twee offertes JK NIEUWS ZLM is bezorgd over waterhuishoudingsplan Restauratie kerken in Groede en Cadzand duldt geen verder uitstel Akkoord over regeling van tweede-woningbezit Zundertse Marga van Hassel wil haar 'vlindergekte' graag delen PORT B Biefstal van I anhangwagen !evonden jorwerpen r KORT edrijfstennis Hulst pestem ZEELAND ede C4 Ruime raadsmeerderheid in Oostburg Reanimatiecursus Honte Terneuzen Handtekeningen Met die offertes moet opnder- iocht worden of een wedstrijd- bad van 15 x 25 meter in Oost- burg haalbaar is. Alleen de CDA-fractie stribbelde tegen op dit punt. Zij bleven op hun oude standpunt staan, dat zij slechts bet zwembad De Veerhoek in Oostburg willen renoveren en de rest van het geld in een wed- strijdbad en sporthal in Bres- kens willen steken. Set CDA vond de kosten voor de iawoners van Oostburg te hoog ssorden. In totaal 85 per inwo- aer. Tevens ging de hele raad, inclusief CDA, ook akkoord om betopenluuchtzwembad De Ves te bij Breskens voor 10.000 nog dit seizoen open te krijgen. Over die tien mille werd van alle kan ten nog druk gedebatteerd. Unicum Dorpsbelangen en Toerisme (D iiT) vond dat bedrag een 'hard' foorstel. Verder waren zij van mening dat het bedrag niet zo naar van de reserves van de sportaccommodaties afgetrok ken mocht worden. Dat daarbij De Veerhoek in de zomer ook mg open bleef, vonden zij echt wel een unicum. Hun voorstel was dan ook om De Veerhoek als reserve achter de hand te hou den. De WD-fractie vond wel dat je bet bedrag van 10.000 als grens moest stellen. „Je kunt er geen geld blijven insteken", zei A. Rosendaal. De anderen par tijen deelden dit standpunt en waren het er over eens dat de bosten 'billijk' moesten zijn. Wethouder L. Cuelenaere stelde nog maar eens voor de duidelijk heid dat het geen makkelijke materie was. Wel vond zei dat het er mogelijkheden moesten blijven om te kunnen zwemmen. Zij zegde toe dat het bad in Breskens per 1 juli open zou gaan. Zij voegde er wel aan toe «Snelheden van meer dan 50 tot 5(1 kilometer per uur komen zeer JWmatig voor," aldus R. de ®ijer uit de Minnepoortstraat, M deze week een handtekenin genactie op touw zette. „Wij ma- ons erg ongerust over de v®keersveiligheid in onze straat vragen het college en de ge meenteraad van Oostburg dan °°k om snelheidsbeperkende maatregelen te nemen voordat er "'er ernstige ongevallen plaats- inden. En dan is het te laat." De heer De Meijer is zeker geen gepende in de woestijn, de an- lere bewoners van de Minne- P°°rtstraat hebben vrijwel alle maal hun handtekening ge- Pfaatst. De lijst met handteke nen is naar de gemeenteraad het college opgestuurd. „Ik dien erop, dat het college of de :aad snel reageert. Dagelijks ste- W hier veel kinderen over, 'aks is het te laat. Ik vertrouw roP, dat de raad en het college ernst van de situatie inzien en el met een voorstel zullen ko- dat meteen bekeken zou worden wat de makementen zouden zijn en dat De Veerhoek toch gedeel telijk open gaat. „Het wordt achter de hand gehouden indien Breskens moet sluiten." Iedereen was verder akkoord dat bij grote uitgaves op het zwem bad de zaak teruggekoppeld zou worden. Verder kreeg het CDA van de andere partijen de zwar tepiet toegeschoven omdat zij nu weer afweken van het oorspron kelijke voorstel. Rosendaal vroeg zich zelfs af wat ze dan al die tijd in de stuurgroep hadden zitten doen. "Opmerkelijk zo'n, ander standpunt", zei hij. Het agendapunt was op de raadsvergadering naar voren ge schoven omdat veel kinderen van groep acht van de OBS Breskens hun ongenoegen vooraf kenbaar hadden gemaakt dat 'hun zwembad De Veste', niet meer open zou gaan. Liselotte Takken bood namens de kinde ren en de inwoners van Breskens een kleine drieduizend handte keningen aan, aan waarnemende burgemeester A. de Feijter. men." De Minnepoortstraat in IJzendij- ke is de doorgaande weg vanaf de Markt richting Polderweg en is al vele jaren voor velen een favoriete racebaan. SINDS een jaar of drie is Marga van Hassel vlindergek. Daarvoor trok de Zundertse aan de zijde van haar echt genoot jarenlang de na tuur in om vogels te be spieden. Dat begon een beetje te vervelen. De stap was snel gezet. Want alleen bij mooi weer wordt er gevlin derd. Van onze verslaggever Romain van Damme VORIG JAAR was het. Ging ze helemaal uit haar dak. „Ik zag een Gele Luzernvlinder. In deze streek echt een zeldzaamheid." Stond ze daar midden in de Pannehoef in haar eentje een feestje te bouwen. „Toen miste ik iemand die ik dat meteen kon vertellen. Hé, een Gele Lu zernvlinder. Ga ook eens kij ken. Maar in deze regio ken ik verder niemand die vlindergek is. Toen ik thuis kwam heb ik de Vlinderstichting in Wage- ningen maar gebeld." Voor die Vlinderstichting is ze vorig jaar voor het eerst op pad gegaan. Daar zijn ze in Wage- ningen blij mee, want de streek rond Etten-Leur, Rucphen en en Zundert was op de Neder landse vlinderkaart een witte vlek voor de stichting. „Toen ik me steeds meer begon te inte resseren voor de vlinders, heb ik me begin '92 bij de stichting aangemeld voor het dagvlin- dermonitoringproj eet Een hele mond vol. Maar min der ingewikkeld dan het lijkt. „Je moet eenmaal per week een vaste route lopen en de aanwe zige vlinders tellen. Die worden keurig genoteerd." Vorig jaar liep Marga van Hassel die route vrijwel iedere week alleen. Van begin april tot eind september. „Prachtig, want het was een mooie zomer met veel vlinders. Maar ik hoop dat ik een paar andere mensen ook vlindergek kan maken. Dat we met een groepje op pad kunnen. Lijkt me toch iets leuker." Lezing Volgende week donderdag houdt ze daarom een lezing bij de natuur- en vogelwerkgeroep in Zundert. Daar zal dan ook directeur Jan van der Made van de Vlinderstichting aanwezig zijn. Er is veel te vertellen, verzekert Marga van Hassel. „Zelf ben ik eens meegeweest naar Duits land, het Eiffelgebergte. Met de Vlinderstichting, Prachtig was dat, veel gezien en geleerd. Toen heb ik ook gezegd, ik zal eens wat reclame maken bij ons indestreek." Toch, het is pas februari. Koud en nat, geen weer om erop uit te trekken. „Tot nu toe heb ik inderdaad nog geen vlinder ge zien. Maar weet je dat ik vorig jaar 3 januari de eerste waar neming deed? Veel hangt af van het weer, dat klopt. Bij mooi weer zijn er vlinders." Nederland telt 60 soorten dag vlinders. Dat waren er in 1983 bij de oprichting van de Vlin derstichting nog 75. „Nacht vlinders heb je uiteraard ook. Dan praat je over meer dan 1000 soorten. Maar met die nachtvlinders hou ik me nu nog niet zoveel bezig." Niet uitgeleerd Ze houdt het voorlopig bij de dagvlinders. „Wat me zo trekt aan die vlinders? Ja, de kleu ren, hun manier van leven. Je raakt niet uitgeleerd." En ook: „Vlinders kun je goed benaderen. Dichtbij komen is meestal niet zo een probleem. Als je een beetje geluk hebt komt een vlinder zelfs op je arm zitten. Ze zitten overal. Als het een beetje mooi weer is, ben ik in de tuin of het stukje nog braakliggend terrein achter de tuin. Neem verder de rupsen en poppen. Geen enkel probleem om die op je gemak te bestude ren." Van onze verslaggever Sluis/Aardenburg - De gemeentera den van Sluis en Aardenburg hebben zoals verwacht gisteren ingestemd met een 'huwelijk' tussen de beide gemeenten. Zowel in Aardenburg als enkele kilome ters verderop in Sluis kwamen vrijwel op hetzelfde moment woorden van gelijke strekking uit de monden van de diverse gemeentebestuurders: 'een historische dag' en 'liever waren we zelfstandig ge bleven, maar als er schaalvergroting moet plaatsvinden dan is dit voor ons de beste oplossing'. De gemeenteraadsleden in Aardenburg schaarden zich met uitzondering van de fractie van D66 volmondig achter de door de beide colleges opgestelde intentiever klaring. Die moet er uiteindelijk toe lei den dat Sluis en Aardenburg in de loop van 1995 het bruiloftsfeest kunnen vieren en als een gemeente verder gaan. W. Westphaal (D66) weigerde als enige tot het laatste moment akkoord te gaan met de fusie en hield halsstarrig vol dat het beter was met Sluis en Oostburg een gemeente in West-Zeeuws-Vlaanderen te vormen. De overige raadsfracties spraken zich uit in bewoordingen die ook burge meester E. Jongmans bezigde. „Dit is best een historisch moment van samenko men", aldus Jongmans. „Toch leven er bij mij gemengde gevoelens. Immers, we zou den het liefst zelfstandig blijven. Maar bestuurlijke reorganisatie lijkt haast on ontkoombaar gezien het toenemend aan tal taken dat we moeten verrichten." De gemeenteraad van Sluis ging in het Belfort, de toekomstige bestuurszetel van de gemeente Sluis-Aardenburg, schoor voetend akkoord met de intentieverkla ring. Toch zagen de Sluisse gemeente raadsleden de samensmelting met Aar denburg nog als de minste der kwaden. Kritiek klonk hier op van de fracties van D66 en PvdA. H. Masclee (D66) ging echter niet zover als zijn Aardenbtrgse partijgenoot door tegen te stemmen. Wel maakte Masclee een voorbehoud. Hij vroeg zich af of beide 'verloofden' zich niet al te overhaast in het avontuur stortten en vond bovendien dat de fusie alleen door mocht gaan als de bevolking ermee instemde. „De bevolking moet zich uitspreken en als die tegen is moeten we de fusie afblazen", aldus Masclee, die zich daar echter bij neerlegde toen burge meester M. Everaers duidelijk maakte dat haast geboden was en er geen tijd meer was voor een volksraadpleging. Voor Pv- dA'er J. Boogaard was de noodzaak van schaalvergroting niet aangetoond. „Maar met Aardenburg én Oostburg samengaan was nog triester geweest." Everaers maakte net als zijn ambtsgenoot Jongmans duidelijk dat de inwoners van Sluis en Aardenburg binnenkort uitvoeri ge informatie krijgen over de fusieplan nen. Behalve de handtekeningen had den ook veel kinderen spandoe ken meegenomen. Aansluitend richtte Rini den Dekker nog het woord tot De Feijter namens de aktiegroep. Hij hoopte dat de bestuuurders gehoor aan de spontane oproep van de kinde ren zouden geven en het zwem bad langer voor Breskens te be houden. „Het is uitermate triest dat dat diezelfde kinderen ons op onze tekortkomingen wijzen", zei hij. De Feijter loofde de spontane actie van de kinderen en had hier veel waardering voor. „Het is afwachten of de porte- mon- nee groot genoeg is," zei hij. De publieke tribune zat helemaal vol gisteravond. Het pleidooi van de kinderen laat aan duidelijkheid niets te wensen over. FOTO CAMILE SCHELSTRATE 'Loco-burgemeester De Feijter neemt de handtekeningen in ontvangst. Van onze correspondent Uzendijke - De bewoners van de Minnepoortstraat en omge- ifg in IJzendijke zijn het meer dan zat. Het verkeer davert ®et hoge snelheden door deze straat richting sportvelden en zijn de bewoners nu flink beu. Marga van Hassel: 'Het lijkt me heerlijk om straks met een groepje vlinderliefhebbers de natuur in te trekken. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN C3 l-eemd. De totale schade be- I raagt 1700 gulden. erneuzen - Namens het aan- I lemingsbedrijf De B. uj( I erneuzen werd aangifte ge. I aan van diefstal van een éé- lassige aanhangwagen. De I aarde van het voertuig, van Ipt merk Gijzen en groen van leur, bedraagt circa 12000 |ulden. rneuzen - Op het politiebu- au in Terneuzen zijn de vol- nde voorwerpen als gevon- n gedeponeerd: gouden ring ;t inscriptie, witte dame- ortemonnee met inhoud, da- ïshorloge, gouden ketting :t plaatje, paarse herensjaal, utosleutel van Nissan, zilve- 31 armband, autosleutels lerk Orion, smalle gouden ng, gouden kettinkje, witte artemonnee, sleutelbos met 5 eutels waarvan 1 autosteutel udi, etui met 5 sleutels, 2 eutels aan leren bandje, varte damesportemonneè iet inhoud, autosleutels van lat, zwarte jas met blauw/ :oene mouwen, beige geblok- sjaal, beide rugzak, groene mdschoen, grijze heren- mdschoen, 1 paar donker- auwe sokken, 4 sleutels, irloge met zwart bandje^ varte portemonnee, 2 huis- jursleutels, bril bordeaux/ >ud, 1 autosleutel Mazda. gen Rita Scheele en Marlijda Maesschalck. Voor de enige instpunten van Rammelaar irgden Marco van Avermaete 1 Marlijda de Maesschalck lor met 10-5 te winnen van a Vervaet en Raymond In- Is. Verder werd Petra de sser/Te Wieske-Loes Steen- ikker/Van Tatenhove 4-8, :heele/Van de Zande-Ver- let/P. Vercruysse 6-8 en Vis- r/E. Scheele-M. Vercruysse/ gels 3-8. TSLAGEN ANNEN valschema A: Van der Sloot- T Post 8-4, ZVH 1-De Braak- an 2-10, ClOOO-Ron's Fashion 8. IXED valschema B: Rammelaar- teenbakker 2-10, Akfaba-Segers 12, Tricot Luxe-Westerschelde- llege 11-1. ulst - In de bedrijfstennis- impetitie te Hulst eindigde de onderste regionen van tule C het duel Fassaert- Aubioul in 4-4. Yvette Smits on met 7-5 van Greet aayer, maar Jean-Pierre Aubioul bracht zijn team ngszij door Leo Tieleman et 8-2 te verslaan. Yvette en ans Smits waren met 8-5 te erk voor Emmy d'Aubioul en uus Boog. terwijl het heren- ïbbel Boog/d'Aubioul-Tiele- an/Smits in 9-3 eindigde. ITSLAGEN tule A: Jansenius-ROB 6-2, De jy-Zaman Sport 4-4, Kayser- jbeert Verstraeten 6-2. >ule C: Fassaert-d'Aubioul 4-4, S-ING 5-3, Petrus Paulus- VB 2-6, Fermont Terneuzen- untmarkt 5-3. >ule D: HAS-Dagmarkt 3-5, ictus-Stuntmarkt 2 0-8, V en -Blommaert 0-8, Bleyko-Rabo ulst 6-2. TANDEN >ule A: Kayser 44 punten, ROB Zaman Sport en Jansenius 33, i Boy 28, Lybeert Verstraeten mie D: Blommaert 54, Rabo list 51, Stuntmarkt 2 45, Dag- irkt 41, Bleyko 40, HAS 38, V K 36, De Schrijver 31, Saman Van Seumeren 30, Roctus 26, abeko 18 punten. j,n onze verslaggever jjrold de Puysseleijr jluis - De koeien van zes melk- Kebedrijven in de omgeving van Sluis leveren melk met een dioxine- „halte dat ruimschoots voldoet aan ]e gestelde normen. Dat is vast pen te staan na een onderzoek in jpdracht van het ministerie Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Reden voor dat onderzoek was de aan wezigheid van een afvalverbrandingsin stallatie net over de grens in Westka- pelle (B). Het is de enige afvalverbran der in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek. „De installatie verbrandt stoffen waar bij dioxine vrijkomt", aldus voorlichter Paul van der Burg van het ministerie van VROM in Den Haag. „De dioxine wordt meegevoerd door de wind en kan neerslaan op het gras dat de koeien eten zodat het vervolgens in het melkvet terechtkomt. Het onderzoek toonde echter met zekerheid aan dat er in Zeeuws-Vlaanderen niets aan de hand is." De uitkomst was dat het dioxinegehalte van de melkmonsters die bij de zes melkveebedrijven werden genomen on der de geldende warenwetnorm van 6 pictogram (pg) TEQ/gram melkvet ligt. De melkmonsters waren genomen in het laatste kwartaal van 1991. De dioxine gehalten variëren tussen de 1,2 en 3,5 pg TEQ/g vet in de periode september/ oktober en tussen 1,6 en 5,9 pg TEQ/g vet in de periode november/december. Ervaring bij soortgelijke onderzoeken in de buurt van afvalverbrandingsin stallaties in Nederland heeft geleerd dat na de periode oktober/november de di oxinegehalten in melkvet afnemen. „Het onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen vond voor de eerste keer plaats en het ziet er voorlopig naar uit dat het ook de laatste keer was", aldus Van der Burg van het ministerie van VROM. 1RNAVAL - De donateurs- tie, die de carnavalsstich- g De Nachtuuln hield tene te van het carnaval, bracht im vijfduizend gulden op al is zeker dat de caran- Isoptocht dit jaar in 't Uule- (Aardenburg) groter zal dan voorgaande jaren, et minder dan 500 figuran- trekken door Aardenburg lens deze optocht, die vanaf Bootstraat vertrekt. Door zondere omstandigheden n uitvaart) zal de traditio- e openingsstunt zaterdag- irgen op het Kaaiplein iets )r 10.00 uur gehouden wor- i. BILARISSEN - Tijdens een eenkomst in 'De Kreeke rden vier leden van de voe- gsbond FNV gehuldigd ïwege jarenlang lidmaat- iap. De gouden speld met ljant werd uitgereikt aan heer C. Sallet, 60 jaar vak- ïdslid. De gouden speld >r 40 jaar was voor B. de ,cke. E. Warniers en R- ïoonbaert, beiden 25 jaar kregen de zilveren speld- Oostburg - Voorlopig lijkt in de gemeente Oostburg de letze rond de zwembadenproblematiek even tot rust te lijn gekomen. De gemeenteraad ging gisteravond ak koord met 50.000 om twee offertes op tafel te krijgen. VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 Van onze verslaggever Oostburg - De afdeling Aardenburg/Sluis van de Zuidelij ke Landbouw Maatschappij (ZLM) maakt in een brief aan waterschap Het Vrije van Sluis zijn bezorgdheid kenbaar over de invoering van het nieuwe Provinciaal Waterhuis houdingsplan. De ZLM-afdeling vreest dat de voorgestane peilverhogingen in het plan aanzienlijke kostenverhogin gen voor de landbouwers voortvloeien. Ook dijkgraaf ir. C.J. Alme- kinders van Het Vrije van Sluis plaatste gisterochtend tijdens de waterschapsverga dering in den Hoekzak in Oostburg kritische kantteke ningen bij de verhoging van het waterpeil. Hij herhaalde dat 's middags nog eens bij de presentatie van het plan in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg. „De verwachtingen over de mogelijkheden tot peilverho gingen zijn te hoog gespan nen", aldus Almekinders. „Im mers, er is een blijvend groot landbouwkundig grondge bruik met een sterke verwe venheid van functies van grote delen van de watersystemen. De oplossing voor deze belan gentegenstelling is deels te vinden in de aanleg van mi lieuvriendelijke oevers en maatregelen in landinrich tingsprojecten." Almekinders bepleitte aan zienlijk onderzoek naar de ef fecten alvorens beslissingen te nemen over peilaanpassingen. „De inspanningen van de wa terschappen bij het opzetten van registratiesystemen voor het waterkwantiteitsbeheer moeten worden versterkt en meer prioriteit krijgen." De algemene vergadering van het waterschap begroette gis terochtend twee nieuwe hoofdingelanden. H. Doens- Geilleit en E. Ferket namen de plaastsen in van respectieve lijk P. Thomaes en C. Alme kinders. Hoofd technische dienst stelde de leden van het schap gerust dat de stormen van afgelopen maand welis waar enige schade had opgele verd, maar dat de schadepos ten geen bijzondere gevolgen voor de begroting hebben. Van onze verslaggever Oostburg - De restauratie van de Evangelisch Lutherse kerk in Groede en de Nederlands Hervormde Kerk in Cadzand duldt geen verder uitstel. Daarom is het college van burge meester en wethouders b en w) van Oostburg van plan de gemeenteraad binnen afzienbare tijd te vragen aanzienlijke bedragen uit het gemeentelijk Monumentenfonds aan te wenden voor het opknappen van de twee gebouwen. Het college van b en w kondigt dat aan in een notitie over de monumentenzorg in de gemeen te. Het ambtelijke werkstuk schetst een daling van de rijks bijdrage voor restauraties. Aan vankelijk kreeg Oostburg 110.000 gulden per jaar van het rijk maar door bezuinigingen is dat inmiddels terug gebracht tot 85.000 gulden. Ondanks die tegenslag is het echter volgens b en w niet ver antwoord de restauratie van de kerken in Groede en Cadzand nog veel langer uit te stellen. Om bouwkundige, visuele en toeris tische redenen is het verbeteren van beide gebouwen volgens het college van groot belang. Vandaar het voornemen om bui ten de rijksmiddelen om geld uit te trekken voor de restauratie. Overigens wil het college dat alleen doen als ook andere fi nanciers als de provincie, de ei genaren en eventuele sponsors geld beschikbaar stellen. De notitie over de monumenten zorg ligt ter advisering voor aan de commissie Welzijn. Die be spreekt het rapport in de com missievergadering op dinsdag 23 februari om 9 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Een ander agendapunt is de toekenning van drieduizend gulden subsidie aan de stichting Waterland Cultuur land. Van onze correspondent Oostburg - Een ruime raadsmeerheid, dertien voor en vier tegen, ging gisteravond in Oostburg akkoord om de regeling van het tweede-wonigbezit aan te nemen. Grootste tegenstander was de WD-fractie, inclusief wethou der J. Thomaes, die zelfs zover wilden gaan dat ze het vertrou wen in het college wilden opzeg gen. Zover kwam het uiteinde lijk niet. Na een schorsing tij dens de behandeling van dit on derwerp werd in die pauze ge probeerd of hier medestanders voor te porren waren. In de wandelgangen liet PvdA fractievoorzitter J. Wielakker weten dat het misschien prak tisch wel interessant zou zijn. Daar bleef het bij want bij de uiteindelijke hoofdelijke telling was de hele PvdA fractie voor. Een storm in een glas water. De hele verordening zit de WD be hoorlijk dwars. Van leer D. Doeze Jager trok bij behande ling van dit onderwerp flink van leer en had zich eens flink in de materie verdiept. Het was voor hem niet moeilijk om heel wat gaten in de verordening te schie ten. Hij zwaaide met de nodige wetsartikelen de andere raadsle den behoorlijk rond de oren. Hij had, zo zei hij, ook anderhalve week de tijd genomen om de zaak eens grondig uit te pluizen. Na enige tijd interrumpeerde C. Bolijn-Hertzberger (D Tvan wege het feit dat ze het absurd vond dat Doeze Jager zo gede tailleerd op de kwestie inging. Zij vond dat dit op die manier in de commissies besproken had moeten worden. Doeze Jager pa reerde dit, door te stellen dat niemand dat toen kon. Het WD- raadslid kreeg echter geen bijval van de andere fracties. Wielakker zag al spookdorpen in de gemeente verschijnen en D T vond het een prima middel om de leefbaarheid in de kleine ker nen in stand te houden. D T wilde wel na verloop van tijd een evaluatie van de verordening. Waarnemend raadsvoorzitter A. de Feijter vond het ondoenlijk om op het, zoals hij het noemde, referaat, van Doeze Jager in te gaan. Hij wist net als de rest van het colle- ge dat de verordening niet waterdicht was. Gatenkaas „Maar het is volgens de juristen wel werkbaar. Van een gaten kaas zoals de WD stelt, heb ik van onze mensen niet gehoord." Grootste struikelblok voor de WD was, dat het voorstel werd aangenomen zonder dat het col lege kon aangeven hoe het een en ander financieel was onder bouwd. De financiën bestaan bij deze verordening uit het feit dat een formatieplaats gemaakt moet worden om toezicht op de verorde- ning te houden WD fractieleider sprak zelfs van frustatie van de eigen bevol king. „Op deze manier wordt zelfs leegstand gekweekt," waar schuwde hij. H. Lippens (CDA) vond het meer een morele regel geving. „Er zullen altijd wel ma zen in de wet blijven," stelde hij. „Je moet oppassen dat je krotten kweekt bij te lange leegstand." Hij was voorstander van een soepele controle. De andere par tijen, PvdA en D T, vonden het best dat het financiële plaat je later ingevuld zou worden. Rosendaal vond dat bestuurlijk volkomen fout. Hij moest ten slotte bakzeil halen. Van onze verslaggever Terneuzen - In streekziekenhuis De Honte wordt 6 en 13 mei een nieuwe reanimatiecursus gehou den. Tijdens de eerste bijeen komst wordt de theorie behan deld. Op de tweede bijeenkomst komt de praktijk aan bod. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij secretaris A. Vermast van de Nederlandse Hartstichting, Fahrenheitlaan 438 in Terneuzen.

de Stem | 1993 | | pagina 15