Nieuw milieumeetpunt in Sas Etaleur achter de pannen Meer geld voor ophalen oud papier in Zeeuws-Vlaanderen POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK NIEUWS Protest lei rijden in L Dioxinegeh Om beeld te krijgen van de hoeveelheid fluor die in België in de lucht komt Koopcentrum Terneuzen heeft steun ondernemers Akkoord over Steenen Beer Terneuzen over maximaal een half jaar Raad Oostb ZEELAND Eerste praktijk-tentamen cursus horeca Zeeuws-Vlaanderen DE STEM VRIJDAG 19 FEBRUAR11993 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - Alle verenigingen die in Zeeuws-Vlaanderen het oud pa pier ophalen, krijgen tijdelijk van de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten twaalf cent per kilo. De regeling gaat in op het moment dat de ge meenteraden het besluit hebben goedgekeurd en duurt vooralsnog; drie maanden. De verenigingen krijgen momenteel een garantiesubsidie van zeven cent. De papierhandel rekent vijf cent zodat er voor de verenigingen maar twee cent per kilo in kas blijft. Wethouder J. van Rooijen sprak vorige week tijdens de vergadering van de raadscommissie Vrom de vrees uit dat verenigingen wel eens zouden kunnen afhaken. Vandaar dat de gemeentebesturen gis termiddag tijdens het B en W-overleg op het standpunt stonden de subsidie te verhogen tot twaalf cent. Met aftrek van de kosten blijft daar een netto-prijs van vijf cent van over. De regeling heeft een termijn van drie maanden. De gemeenten willen daarna bekijken hoe de oud papier handel er voor staat. Overigens schreef de scoutinggroep EOS/St. Hubertus een brandbrief naar het Temeuzense gemeentebestuur en de raad om het subsidiebesluit van zeven cent te herzien. Volgens de scouting groep zullen veel vrijwilligers er de brui aangeven en wordt er binnen de ge meente Terneuzen weer een ontmoedi gingsbeleid gevoerd. De scouting vraagt om een minimale prijs van zeven cent netto per kilo. In een algemene vergade ring was besloten met de inzameling te stoppen als geen gevolg aan het verzoek wordt gegeven. De brief ging vergezeld met handteke ningen van inzamelende verenigingen, stichtingen, instellingen, scholen en kerken. Wat de scouting met de inmid dels aangepaste prijs gaat doen was gisteravond nog niet bekend. Van onze verslaggever Sas van Gent - Met de ingebruikname van een nieuw milieumeetpunt in Sas van Gent wil de provincie Zeeland een beeld krijgen van de hoeveelheid fluor die in België in de lucht komt en welke belasting die mogelijk veroorzaakt in het Zeeuws-Vlaamse deel van de Kanaalzone. Het ministerie van leefmilieu van het gewest Vlaandtren be schikt namelijk niet over fluor- gegevens uit het eigen gebied. Gedeputeerde A. Dek neemt maandag 22 februari bij de grensovergang aan de Westkade te Sas van Gent het nieuwe milieumeetpunt officieel in ge bruik. De 'snuffelpaal' komt in de plaats van de drie huidige meetpunten van TNO in de ka naalzone en bepaalt de mate van luchtverontreiniging in het ge bied. Verband Het meten van fluor gebeurt in het nieuwe meetpunt om de zes uur, terwijl een keer in de 24 uur gebruikelijk was. Door meer te meten is een beter verband te leggen tussen de geconstateerde fluoruitstoot en de heersende weersomstandigheden. Boven dien kan met de nieuwe appara tuur aanzienlijk nauwkeuriger worden gemeten. Door de nauw keuriger meting is het mogelijk te volstaan met een meetpunt in plaats van de drie die eind jaren zestig in de kanaalzone in ge bruik zijn genomen. Het Sasse meetpunt wordt ook het enige voor stofmeting in de regio. Daartoe is een meethut ingericht, die voorzien is van electriciteit en verwarming. De apparatuur werkt vrijwel auto matisch. Elke drie dagen wordt op een voorgeprogrammeerd tijdstip een stof monster geno- Laboratorium De analyse van zowel stof- als fluormonsters vindt plaats in het laboratorium van de directie Mi lieu en Waterstaat van de pro vincie Zeeland in Middelburg. Het is de bedoeling halverwege dit jaar ook een meetpunt voor PAK's (Polycyclische Aromati sche Koolwaterstoffen) in Sluis kil. De voornaamste stof die on der deze categorie valt is volgens deskundigen het kankerverwek kende benzeen. Voor deze stof wordt dit jaar, ook in Sluiskil, een apart meetpunt geïnstal leerd. Van onze correspondent Terneuzen - De ondernemers van de binnenstad in Terneuzen gingen gisteravond akkoord met' het opheffen van de stichting Centrum Promenade Terneuzen ten gunste van een vereniging Koopcentrum Terneuzen. In de nieuwe opzet kunnen alle ondernemers in de binnenstad toe treden tot de nieuwe vereni ging. „Ook niet winkeliers kun nen nu lid worden van de vereni ging Inmiddels zijn êr 65 aan meldingen binnen. Dit sterkt ons in de mening dat het centrum van Terneuzen een krachtdadige organisatie nodig heeft met een breed draagvlak, waarin alle branches vertegenwoordigd zijn. Op deze manier hopen we het centrum aantrekkelijker te ma ken zodat we meer kooppubliek en toeristen aan kunnen trek ken," aldus Boudewijn Verstrae- ten gisteravond tijdens de druk bezochte algemene ledenverga dering. Verstraeten, voorzitter ad-inte- rim, somde vervolgens de zaken op waarmee de nieuwe vereni ging in de toekomst te maken krijgt. „We moeten de binnen stad leefbaarder maken. Er zijn in de nabije toekomst een aantal zaken waarbij we actief betrok ken dienen te zijn zoals de re constructie van de Axelse dam,de toegang tot de Noord straat en het plan Steenen Beer. Ook wacht ons nog de herinrich ting van de markt en Westkolks- traat. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen kan (in het slechtste geval) over een half jaar de samenwerkingsovereenkomst met projectontwikkelaar Johan Matser uit Hilversum sluiten. Als de gemeenteraad die over eenkomst heeft goedgekeurd kan Matser eind dit jaar, begin vol gend jaar, aan de slag om uit voering te geven aan het plan Steenen Beer, dat de vernieu wing van de binnenstad tussen de Markt, Scheldekade en het stadhuis omvat. „Als we er over een half jaar niet uit zijn met de projectontwikke laar moet je het als mislukt be schouwen", aldus wethouder J. van Rooijen gisteravond na af loop van een besloten informa tieve bijeenkomst met de ge meenteraad over Steenen Beer. Nu de keuze voor de projectont wikkelaar eenmaal is gemaakt, is het volgende doel van de ee- meente samen met Matser een ontwikkelingsplan te maken dat bestaat uit de componenten ste- debouwkundige kwaliteit, tijds- fasering en financiering. Wat dat laatste betreft, neemt Matser deel op eigen risico, zo deed wethouder J. van Rooijen uit de doeken. De financiën komen ui teraard pas aan de orde als de uitvoering van het project op stapel staat. Met Matser is het college over een gekomen dat die het Steenen Beer-project zoals dat vorig jaar september door de gemeenteraad is goedgekeurd als een geheel uitvoert. Het enige punt dat vol gens Van Rooijen correctie be hoeft is de inrichting van de Havenstraat. De tomaten-crèmesoep wordt met zorg bereid. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE „De nieuwe vereniging wil ten aanzien van deze zaken mede beleid ontwikkelen en stelde daarom de vergadering voor een aantal overlegstructuren aan te nemen. Voorlopig is er een be stuur bestaande uit 12 leden ge vormd en zijn er drie commissies ingesteld.De drie hoofdpeilers zijn strategie en beleid, promo tie en evenementen en voorlich ting en redactie. Men probeert om in de commissies een zo'n goed mogelijke afspiegeling te krijgen van de diverse branches. Ook zal de vereniging proberen vertegenwoordigers te krijgen in een aantal organisaties zoals de het Midden en kleinbedrijf, VW, KNOV, commissie Havenfeesten en Evenementen commissie 'De Vliegende Hollander'. Op een vraag uit de zaal over de even tuele binding met de Kamer van Koophandel die eventueel tegen spel kan bieden aan de lokale overheid en het secretariaat kan uitvoeren reageerde G. Ververs van de Kamer gereserveerd „Intern zijn we aan het herstruc tureren. In zie niet zitten dat wij het secretatiaat kunnen voeren. Overigens zijn de lijnen hier vrij kort." In maart zal er officieel een nieuw bestuur worden geko zen. ACHTTIEN mensen uit Zeeuws-Vlaanderen ho pen binnenkort een baan in de horeca te krijgen. Ze zijn werkloos of wil len een andere baan en besloten mee te doen aan de cursus tot restaurant kok en gastheer/gast vrouw. Ook medewerkers uit horecabedrijven die niet voldoende vakbe kwaamheid in huis heb ben doen aan de cursus mee. Een initiatief van het Arbeidsbureau, het Centrum Vakopleiding en scholengemeenschap De Vaart in Terneuzen. Van onze verslaggever Frank van Cooten ACHTERGROND is het tekort aan goed geschoold personeel in de horeca in Zeeuws-Vlaande ren. De cursus startte in oktober. De deelnemers deden gisteren hun eerste praktijk-tentamen. Negen mensen bereidden in keu ken het vier-gangen menue dat door de negen gastheren en -vrouwen in het restaurant van De Vaart voor de gasten werd opgediend. Het is doodstil in de keuken van De Vaart. Er wordt nauwelijks een woord gesproken. Te horen is alleen het gerammel van pan nen, het snijden van groente en het borrelen van de soep. De negen aspirant-koks werken in opperste concentratie. De span ning is te snijden. „Die stilte is natuurlijk logisch. De cursisten doen hun eerste praktij k-tenta- men. En daar komt een hoop spanning bij kijken", legt docent keuken F. Claerhoudt uit. Hij maakt regelmatig een ronde om te kijken hoe de gerechten erbij staan. Praktijk De cursus is nu vier maanden bezig. De eerste drie maanden Bediening in het lesrestaurant. stond theorie centraal. Nu voert de praktijk de boventoon. De meeste deelnemers hebben geen horeca-achtergrond. Zo staat een etaleur achter 'de pannen en- zit een visagiste in de bediening. Ook de leeftijd verschilt. Van 21 tót 47 jaar. De cursisten komen uit heel Zeeuws-Vlaanderen. Van Clinge tot Sluis. Het is de eerste keer dat een dergelijke cursus in Zeeuws- Vlaanderen wordt gehouden. De horeca luidde vorig jaar' de noodklok. Er is moeilijk aan goed geschoold personeel te ko men. Het arbeidsbureau, het Centrum Vakopleiding Zeeland en Horeca Nederland, afdeling Zeeuws-Vlaanderen sloegen de handen ineen. Naast het uitzicht op een baan voor werklozen is kwaliteitsverbetering ook een belangrijk aspect van de cursus. Uit landelijke cijfers blijkt na melijk dat zeventig procent van alle werknemers in de horeca geen specifieke opleiding heeft gevolgd of afgerond. Niet iedereen werd voor de cur sus aangenomen. De mensen, die zich hadden aangemeld, moesten in een persoonlijk gesprek hun motivatie aangeven. „Motivatie is heel belangrijk", aldus J. van Meir, vestigingshoofd van het Centrum Vakopleiding in Ter neuzen. „Want de cursus duurt vijf maanden en dat betekent veel studeren om het diploma in april te halen". „En daarbij komt nog dat som mige cursisten tien vijftien jaar niet meer in de schoolbanken hebben gezeten", vulde E. Spaan van het arbeidsbureau aan. Geslaagd Docent Claerhoudt noemt de motivatie van 'zijn' leerlingen honderd procent geslaagd. „Ze zijn enthousiast bezig. Werken in de horeca is een prachtig beroep. En er is veel werk. Al leen de levensstijl is anders. Veel 's avonds werken en op zon- en feestdagen. Maar de cursisten weten dat. Anders waren ze er niet aan begonnen. Daarbij komt nog dat de motivatie op een volwassenenopleiding altijd gro ter is". E. Spaan wijst erop dat er in middels wel een goede CAO is gekomen. „Maar ja, zoiets moet natuurlijk wel groeien. Er zijn nog ondernemers die nog niet goed weten hoe de CAO in el kaar zit". Op het menu staan vier gerech ten. Een salade, soep, een hoofd gerecht van vlees, groenten en gebakken aardappels en een toetje. Claerhoudt schrijft op het schoolbord voor welke tafels de aspirant-koks moeten koken. In middels steken de gastheren en -vrouwen zich in het restaurant tenue. Docente serveren C. Meeusen legt uit dat bij het serveren heel wat komt kijken. „Tafels opdekken volgens de re gels der kunst, serveren en uit- serveren, wijnkennis en waren kennis zijn maar enkele zaken. In het begin gaf ik veel theorie. Maar droog serveren is moeilijk voor te stellen. Het is een echt praktijk vak. Vooral nu er een wisselwerking is tussen de keu ken en de bediening. Zoals het ook in de praktijk is". Op rolletjes De gasten druppelen inmiddels binnen. Alles loopt op rolletjes. Als de laatste gasten weg zijn is de spanning van de gezichten verdwenen. „Door het werk vooral veel te doen leer je veel", zegt een cursiste na afloop. „In het begin was het heel moeilijk want je moet weer iedere dag naar school. Maar we hebben een gezellige groep en stimuleren elkaar geweldig. Dat scheelt een hoop. Het is alleen jammer dat sommige mensen nogal wat makkelijk over het serveren den ken. Het is heel wat moeilijker dan de mensen zich kunnen voorstellen. Je moet er veel voor doen". Of de leerlingen na het behalen van het diploma direct aan de slag kunnen hangt volgens Spaan van de horeca af. „Voor dat de cursus begon vroeg de horeca om goed geschoold perso neel. Nu moet blijken of dat nog steeds zo is. In andere regio's loopt een dergelijk project al langer. Daar is het zo dat voor een geslaagde leerling al is ge zorgd voor een baan. Hier is dat nog niet zo. Het is nog maar de eerste keer en we moeten zien hoe het aanslaat". Botsing in Axel Axel - De automobilist W.van C. uit Axel verleende op de kruising Bijlokestraat-Singel- weg geen voorrang aan de fietser A. B. uit Axel. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar het rijwiel werd zwaar beschadigd. Schennis in Hulst Hulst - Twee 14-jarige meisjes uit Hulst werden gisteren ge confronteerd met een schen nispleger. Het delict gebeurde in een park aan de Binnenvest in Hulst. Dronken op de weg Terneuzen - De 31-jarige au tomobiliste H. van de V. uit Hengstdijk werd gistermorgen rond half zes op rijksweg N61 door de politie betrapt wegens het rijden onder invloed. Pro ces verbaal werd opgemakt. Tevens kwam aan het licht dat ze niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Inbraak in kledingzaak Terneuzen - Gistermorgen omstreks kwart over zes werd een straatklinker gegooid door een ruit van een kledingzaak aan de Noordstraat in Terneu zen. Uit de etalage werden tien spijkerbroeken ont vreemd. De totale schade be. draagt 1700 gulden. Diefstal van aanhangwagen Terneuzen - Namens het aan. nnemingsbedrijf De B. mj Terneuzen werd aangifte gs! daan van diefstal van een éé- nassige aanhangwagen. De waarde van het voertuig, van het merk Gijzen en groen van kleur, bedraagt circa 12000 gulden. Gevonden voorwerpen Terneuzen - Op het politiebu reau in Terneuzen zijn de vol- gende voorwerpen als gevon- den gedeponeerd: gouden ring met inscriptie, witte dame sportemonnee met inhoud, da meshorloge, gouden ketting met plaatje, paarse herensjaal, autosleutel van Nissan, zilve ren armband, autosleutels merk Orion, smalle gouden ring, gouden kettinkje, witte portemonnee, sleutelbos met j sleutels waarvan 1 autosteutel Audi, etui met 5 sleutels, 2 sleutels aan leren bandje, zwarte damesportemonnee met inhoud, autosleutels van Fiat, zwarte jas met blauw/ groene mouwen, beige geblok te sjaal, beide rugzak, groene handschoen, grijze heren handschoen, 1 paar donker blauwe sokken, 4 sleutels, horloge met zwart bandje, zwarte portemonnee, 2 huis deursleutels, bril bordeaux/ goud, 1 autosleutel Mazda. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - In de bedrijfsten- niscompetitie in Terneuzen eindigde in poule 2 Van Bun der-Trend in 4-4. De partijen Janny Nouwen/Lilian de Kort-Ina van Doorn/Chantal d'Hont en Jan Nouwen/Paul de Kort-Hessel en Krijn Ha melink eindigden gelijk met de respectievelijke cijfers 6-6 en 5-5. Nouwen/Nouwen-Ha- melink/Van Doorn werd 6-7 en L. en P. de Kort-Hamelink/ D'Hont eindigde in 7-6. UITSLAGEN Poule 1: Fourisol-Hamelink 4-4, ISM 1-Van Driel 5-3. Poule 2: Matchpoint-Electron 3-5, Van Bunder-Trend 4-4. Poule 3: ISM 2-HAS 1-7, Elopak- Broomchemie 4-4. Poule 4: Van Wijk-HCG 3 1-7, Bachten Dieke-HCG 2 4-4. Tennis De Braakman Hoek - In de Ador-hal in De Braakman was in de tennis- competitie voor mannen De Braakman goed op dreef tegen ZVH 1 in de eerste ronde op het afvalschema. Koert van den Akker verloeg Mario Si- monse met 9-6 en Marco van Avermaete was met 11-1 te sterk voor Adrie Snoeren. Wim Nijsse en Peter van Veld hoven moesten een gelijk spel toestaan tegen respectievelijk Jan Veraart (8-8) en Jos Wisse (5-5), Van den Akker/Nijsse- Snoeren/Simonse eindigde in 14-3 en Van Veldhoven/Van Avermnaete-Veraart/Wisse in 8-3. In de mixedtenniscompetitie behaalde Steenbakker een rui me 10-2-zege tegen Ramme laar op het afvalschema B. Het mannendubbel Peter Ver- cruysse/Kees van Tatenhove- Herman te Wieske/Kees van de Zande eindigde in 9-2, ter wijl in het vrouwendubbel Marga Vercruysse en Loes Steenbakker via 13-1 voor een nog ruimere marge zorgden tegen Rita Scheele en Marlijda de Maesschalck. Voor de enige winstpunten van Rammelaar zorgden Marco van Avermaete en Marlijda de Maesschalck door met 10-5 te winnen van Ria Vervaet en Raymond In- gels. Verder werd Petra de Visser/Te Wieske-Loes Steen bakker/Van Tatenhove 4-8, Scheele/Van de Zande-Ver- vaet/P. Vercruysse 6-8 en Vis- ser/E. Scheele-M. Vercruysse/ Ingels 3-8. UITSLAGEN MANNEN Afvalschema A: Van der Sloot- PTT Post 8-4, ZVH 1-De Braak man 2-10, ClOOO-Ron's Fashion 4-8. MIXED Afvalschema B: Rammelaar- Steenbakker 2-10, Akfaba-Segers 0-12, Tricot Luxe-Westerschelde- college 11-1. Bedrijfstennis in Hulst Hulst - In de bedrijf stennis- competitie te Hulst eindigde in de onderste regionen van poule C het duel Fassaert- d'Aubioul in 4-4. Yvette Smits won met 7-5 van Greet Haayer, maar Jean-Pierre d'Aubioul bracht zijn team langszij door Leo Tieleman met 8-2 te verslaan. Yvette en Hans Smits waren met 8-5 te sterk voor Emmy d'Aubioul en Guus Boog. terwijl het heren- dubbel Boog/d'Aubioul-Tiele- man/Smits in 9-3 eindigde. UITSLAGEN Poule A: Jansenius-ROB 6-2, De Boy-Zaman Sport 4-4, Kayser- Lybeert Verstraeten 6-2. Poule C: Fassaert-d'Aubioul 4-4, CIS-ING 5-3, Petrus Paulus- ONB 2-6, Fermont Terneuzen- Stuntmarkt 5-3. Poule D: HAS-Dagmarkt 3-5, Roctus-Stuntmarkt 2 0-8, V en K-Blommaert 0-8, Bleyko-Rabo Hulst 6-2. STANDEN Poule A: Kayser 44 punten, ROB 36, Zaman Sport en Jansenius 33, De Boy 28, Lybeert Verstraeten i6. Poule D: Blommaert 54, Rabo Hulst 51, Stuntmarkt 2 45, Dag- markt 41, Bleyko 40, HAS 38, en K 36, De Schrijver 31, Saman en Van Seumeren 30, Roctus 26, Wabeko 18 punten. Biervliet DIA-AVOND - Na de kerk dienst van zaterdag om 19.00 uur vertoont O. Gielliet dia's en vertelt over zijn laatste reis en verblijf onder de indianen in Venezuela. Deze kerkdienst en dia-vertoning worden niet in de RK kerk, maar in de hal van de bassischool De Komme gehouden. IJzendijke CARNAVALSBAL - De voet balvereniging IJzendijke houdt maandag het jaarlijkse carnavalsbal in het Jeugdge- bouw. De muziek wordt ver zorgd door radio Internatio naal met medewerking van Ed van Dijk. Aanvang 20.00 uur. Aardenburg PLATTELANDSVROUWEN - De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen houdt donderdag 25 februari om 20.00 uur een bijeenkomst in de Ontmoetingsruimte aan de Sassenstraat. Mevrouw Blan- kaert uit Wondelgem geeft een uiteenzetting over het gebruik van kruiden in de keuken. CARNAVAL - De donateurs actie, die de carnavalsstich ting De Nachtuuln hield tene bate van het carnaval, bracht ruim vijfduizend gulden op. Nu al is zeker dat de caran- valsoptocht dit jaar in 't Uule- gat (Aardenburg) groter zal zijn dan voorgaande jaren. Niet minder dan 500 figuran ten trekken door Aardenburg tijdens deze optocht, die vanaf de Bootstraat vertrekt. Door bijzondere omstandigheden (een uitvaart) zal de traditio nele openingsstunt zaterdag morgen op het Kaaiplein iets voor 10.00 uur gehouden wor den. Eede JUBILARISSEN - Tijdens een bijeenkomst in 'De Kreeke werden vier leden van de voe dingsbond FNV gehuldigd vanwege jarenlang lidmaat schap. De gouden speld met briljant werd uitgereikt aan de heer C. Sallet, 60 jaar vak- bondslid. De gouden speld voor 40 jaar was voor B. Balcke. E. Warniers en 8. Schoonbaert, beiden 25 jaar lid, kregen de zilveren speld- PESTEM wan onze verslaggever (Harold de Puysseleijr Sluis - De koeien van zes ij veebedrijven in de omgeving. Sluis leveren melk met een dioj gehalte dat ruimschoots voldoe': je gestelde normen. Dat is I Itomen te staan na een onderzol opdracht van het ministerie Vi Rust Oostburg - Voorlopig lijkt i hetze rond de zwembadenpr zijn gekomen. De gemeente koord met 50.000 om twee r get die offertes moet opnder- zocht worden of een wedstrijd- I bad van 15 x 25 meter in Oost- burg haalbaar is. Alleen de I CDA-fractie stribbelde tegen op I dit punt. Zij bleven op hun oude I standpunt staan, dat zij slechts I het zwembad De Veerhoek in Oostburg willen renoveren en de I rest van het geld in een wed- I strijdbad en sporthal in Bres- I kens willen steken. Het CDA vond de kosten voor de inwoners van Oostburg te hoog I worden. In totaal 85 per inwo ner. Tevens ging de hele raad, I inclusief CDA, ook akkoord om I het openluuchtzwembad De Ves- I te bij Breskens voor 10.000 nog I dit seizoen open te krijgen. Over I die tien mille werd van alle kan- I ten nog druk gedebatteerd. Unicum Dorpsbelangen en Toerisme (D Tvond dat bedrag een 'hard' I voorstel. Verder waren zij van mening dat het bedrag niet zo maar van de reserves van de sportaccommodaties afgetrok ken mocht worden. Dat daarbij De Veerhoek in de zomer ook nog open bleef, vonden zij echt wel een unicum. Hun voorstel was dan ook om De Veerhoek als reserve achter de hand te hou den. De WD-fractie vond wel dat je het bedrag van 10.000 als grens moest stellen. „Je kunt er geen geld blijven insteken", zei A. Rosendaal. De anderen par tijen deelden dit standpunt en waren het er over eens dat de kosten 'billijk' moesten zijn. Wethouder L. Cuelenaere stelde nog maar eens voor de duidelijk heid dat het geen makkelijke materie was. Wel vond zei dat het er mogelijkheden moesten blijven om te kunnen zwemmen. Zij zegde toe dat het bad in Breskens per 1 juli open zou gaan. Zij voegde er wel aan toe Loco-burgemeester De Feijter nl ontvangst. Van onze correspondent IJzendijke - De bewoners van d ving in IJzendijke zijn het meei met hoge snelheden door deze s dat zijn de bewoners nu flink bei ..Snelheden van meer dan 50 tot 90 kilometer per uur komen zeer regelmatig voor," aldus R. de Meijer uit de Minnepoortstraat, die deze week een handtekenin genactie op touw zette. „Wij ma ken ons erg ongerust over de verkeersveiligheid in onze straat en vragen het college en de ge meenteraad van Oostburg dan °°k om snelheidsbeperkende maatregelen te nemen voordat er nier ernstige ongevallen plaats vinden. En dan is het te laat." be heer De Meijer is zeker geen roepende in de woestijn, de an dere bewoners van de Minne- Poortstraat hebben vrijwel alle maal hun handtekening ge- Plaatst. De lijst met handteke- mngen fs naar de gemeenteraad en het college opgestuurd. „Ik reken erop, dat het college of de raad snel reageert. Dagelijks ste ken hier veel kinderen over, straks is het te laat. Ik vertrouw ®rop, dat de raad en het college ernst van de situatie inzien en snel met een voorstel zullen ko-

de Stem | 1993 | | pagina 14