Nieuw omkoopschandaal Italië Nett Boris Jeltsin gaat langzaam ten onder tegen Chasboelatov Mitterrand probeert te redden wat er te redden valt Strijdlu* Chinese studentenleider Wang weer thuis Conflict Nederland en Suriname over steun voor industrie Weer aantal politici in kader van actie 4Schone Handen' aangeklaagd buitenland KORT! Economie Resultaat Verbod op ai bedreigt grer Zware strijd in Sarajevo DE STEM BUITENLAMP Door onze correspondent schakelen. De gedachte was, dat Voor hem zijn dit niet de voor- hij ook al niet. Onderhandelen uitvoerende macht. R n n 1 I nnpn nlr nl p n zit* t 1 r anv» 4- 1»-1 r\n AW a a v Mn n - L Mn J z A U W-I 4 an nvnm a a*i V* aav4 Ia a1 avm ca a1 T T aa nvirnlv TnlintiA -.i- z 1_ DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 DE stem Boris Jeltsin foto ap Door onze correspondent Rob Vunderink Moskou - Ongelofelijk maar waar. Boris Jeltsin is de eer ste en enige democratisch ge kozen leider in de Russische geschiedenis. Zijn populariteit groeide tot on gekende hoogte toen hij in 1991 de augustuscoup verijdelde. Toch slipt nu, anderhalf jaar na zijn denderende overwinning op de communisten, de macht door zijn vingers en ziet hij zich ge dwongen op voet van gelijkheid te onderhandelen met zijn aarts rivaal Roeslan Chasboelatov, terwijl die slechts parlements voorzitter is. Steeds verder zinkt de volksheld van weleer weg in het moeras van de Russische politiek. Zijn eigen politieke wapens worden hem uit handen geslagen en te gen hem gebruikt. Het april-referendum had hij be doeld om het Volkscongres uit te schakelen. De gedachte was, dat als het volk mocht kiezen door wie het geregeerd wilde worden, het ongetwijfeld de progressieve president zou verkiezen boven het conservatieve parlement. Op vele fronten lopen de zaken nu uit de hand. Het volk is de economische misere en de cyni sche politiek zat. Een boycot van het referendum is een mooie ma nier om het algehele ongenoegen te laten blijken. De initiator van de volksstem ming staat dan in zijn hemd. Dat is Jeltsin. Rusland is een etnische lappen deken. De leiders van de regio's zijn tegen het referendum. Er dreigt trouwens een groter gevaar. De verschillende repu blieken binnen de Russische Fe deratie kunnen hun eigen vragen aan het referendum toevoegen om de onafhankelijkheid te ver groten. Zo is de Sovjetunie aan haar einde gekomen. Op al die gevaren wijst Chasboe latov. Voor hem zijn dit niet de voor naamste redenen om tegen het referendum te zijn. Als voorzit ter heeft hij er geen enkel belang bij zijn parlement om zeep te laten helpen. Jeltsin ziet de risico's en weifelt. Chasboelatov ruikt bloed en loert naar een kans om zijn ver zwakte tegenstander knock out te slaan. Het rijzen van Chasboelatovs politieke ster is des te opmerke lijker, omdat zijn macht nergens op stoelt. Anders dan de president is hij niet direct door het Russische volk gekozen. Hij is niet eens een Rus, maar een Kaukasiër, een Tsjetsjeen. Wat Russen van Kaukasiërs vin den blijkt uit de scheldnaam tsjernozjopy wat in gekuist Ne derlands zwartjoekels betekent. Chasboelatov onderhandelt dus allerminst uit naam van het Rus sische volk. Namens het parlement spreekt hij ook al niet. Onderhandelen met de president hoort helemaal niet tot de bevoegdheden van de parlementsvoorzitter. Die be voegdheid komt in de grondwet niet voor. De man die Jeltsins ministers ooit bestempelde als 'wormen' kan nooit méér respect opbren gen voor het zootje ongeregeld in de beide parlementen. Hij werpt zich op als voorman, maar aar zelt niet de wetgevers te reduce ren tot stemvee. In december mochten ze 'ja' zeg gen tegen een regeling die hij achter gesloten deuren met Jelt sin had bekokstoofd. Als het no dig is doet Chasboelatov dat weer. Adjudanten van de twee leiders hebben tien dagen gekregen om een compromis uit de grond te stampen om eindelijk tot een juiste verdeling van de wetge vende en uitvoerende macht te komen, zegt Chasboelatov. In werkelijkheid gaat de strijd alleen maar om de reële, de uitvoerende macht. Hoe zwak Jeltsin staat, blijkt uit het feit dat hij het eventuele compromis er snel even door wil rammen in een buitengewone zitting van het Volkscongres. Daarmee neemt hij alweer een risico. Het ligt niet voor de hand dat dit tumultueuze parlement' van breedsprakige havikken zich de mond laat snoeren, nota bene om de man een plezier te doen die het wilde afschaffen. Niet goedschiks, dan kwaad schiks, dreigt Jeltsin. Hij houdt het referendum als een stok ach ter de deur. Jammer dat hij in december nagelaten heeft dat vast te leggen. Daar speelt de aalgladde parle mentsvoorzitter weer eens han dig op in. Wil Jeltsin toch zijn referendum? Akkoord. Chasboe latov heeft er al zo'n 20 vragen voor bedacht. Geen wonder dan Jeltsin over werkt is en twaalf snipperdagen heeft opgenomen. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Het Italiaanse staatsenergiebedrijf ENI heeft in de jaren zeventig de regeringspartijen zwart gefinan cierd voor een totaal bedrag van 1,2 miljard dollar. Dat heeft de toenmalige finan cieel directeur van de ENI, Flo- rio Fiorini, verklaard tegenover de magistraten van de Milanese rechtbank, die onderzoek doen naar de Italiaanse steekpennin genschandalen. Fiorini is verhoord in de gevan genis van Genève waar hij het proces afwacht inzake het fail lissement van zijn financierings maatschappij SASEA. Maandelijks kregen christende mocraten en socialisten vier mil joen dollar overgemaakt uit de ENI-kas en de kleine republi keinse en sociaaldemocratische partijen elk één miljoen. Spaarpot Daarbij werd gebruik gemaakt van in het buitenland gevestigde financieringsmaatschappijen van de ENI en geheime Zwitser se bankrekeningen van de par- tijen. Het geld kwam beschikbaar doordat 'de ENI over enorme hoeveelheden contanten kon be schikken door te spelen met de dollarkoers bij de aankoop van grote hoeveelheden olie uit de Arabische landen', aldus Fiorini. Volgens hem werden dezelfde Zwitserse rekeningen ook ge bruikt voor andere smeergeld transacties, die onder meer ver liepen via de buitenlandse filia len van de beruchte, in 1982 failliet gegane Banco Ambrosia- no. Ook in de daaropvolgende jaren zou de ENI zijn blijven functio neren. als spaarpot van de par tijen. Partijkassen De rechtbank van Rome heeft een onderzoek ingesteld naar de gang van zaken rond de beëindi ging van een joint-venture met het particuliere chemiebedrijf Montedison in 1990. Voor de aankoop van haar aan delen door de ENI kreeg Monte dison 4,2 miljard gulden uitge keerd, een miljard boven de marktwaarde. De magistraten vermoeden, dat ook dit bedrag geheel of gedeeltelijk in de par tijkassen is terechtgekomen. Intussen blijft het smeergeldon- derzoek 'Schone Handen' slacht offers eisen in de rijen van de politici. De burgemeester van Milaan, Piero Borghini, is afgetreden na de arrestatie van een wethouder. Daarmee is Milaan, na Rome en Napels, de derde miljoenenstad die door de schandalen onbe- stuurd dreigt te raken. Steekpenningen In Turijn is Vito Bonsignore, de staatssecretaris van Begroting, officieel beschuldigd van cor ruptie bij de aanleg van zieken huizen in het gewest Piemonte, waarvoor al een reeks Piemonte- se politici ter verantwoording is geroepen. Tegelijk is zijn collega Claudio Lenoci van Binnenlandse Zaken beschuldigd van fraude bij de toekenning en uitvoering van hulpprojecten in de Derde We reld, toen hij als staatssecretaris van Buitenlandse Zaken de por tefeuille van ontwikkelingssa menwerking beheerde. Tegen de voormalige socialis tische leider Bettino Craxi is inmiddels het zevende onderzoek ingesteld. Dit keer betreft het de steekpenningen die ondernemers in de energiesector uitstrooiden bij de omschakeling van olie op gas in Milaan. En de Milanese ondernemer Vin- cenzo Lodigiani heeft toegege ven, dat hij in de jaren '80 ruim 50 miljoen gulden heeft uitge keerd aan socialisten en chris tendemocraten in ruil voor de opdracht voor herstelwerkzaam heden aan autostrade. VERVOLG VOORPAGINA Sarajevo - Serviërs hebben woensdag het westen van de Bosnische hoofdstad Sarajevo ongemeen krachtig onder vuur genomen met tanks en mortieren in een poging de strategisch be langrijke buitenstad Stup onder controle te krijgen. Volgens de Servische radio in Bosnië zou Stup in handen ge vallen zijn van de Serviërs, maar het Bosnische persbureau ont kent dat, Wel zijn volgens het bureau de Serviërs opgerukt naar het nabijgelegen Azici. Stup is de laatste grote buiten- stad van Sarajevo die nog in handen is van het regeringsleger. De val van Stup zou betekenen dat grote gedeeltes van Sarajevo open komen te liggen voor Ser visch vuur van dichtbij. Met de verovering van Stup be reiken de Serviers tevens, zoals ze herhaaldelijk hebben aange kondigd, een tweedeling van de stad. Het westelijke gedeelte willen ze tot de hoofdstad van hun zelf uitgeroepen republiek in Bosnië maken. De Chinese regering heeft gisteren twee leiders van de in 1989 neergeslagen beweging voor democratie vervroegd vrijgelaten. Wang Dan, de meest gezochte dissident van de beweging (op de foto thuis verenigd met zijn moeder, zus en neef), en Guo Haifeng kwamen respectievelijk vier en drie maanden voor het voltooien van hun straf van ieder vier jaar vrij. Met Wang (23) en Guo (27) zijn alle studenten vrijgelaten die tijdens de protesten 'de strafwet hadden geschonden'. foto ap Door onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Vanavond en mor genavond gaat de Franse pre sident Frangois Mitterrand proberen te redden wat er te redden valt. In twee rechtstreekse televisie uitzendingen op France 3 levert het Franse staatshoofd zijn bij drage aan de verkiezingen van 21 en 28 maart. Zijn doel is het verwachte verlies van de socialisten te beperken. Waar iedereen had verwacht dat Mitterrand zich in het verkie- zingsgewoel zou storten door een of twee massa-bijeenkomsten bij te wonen, kiest hij voor het ge mak van de televisie-studio's. Het is niet uitgesloten dat zijn prostaatkanker hem mede tot deze vorm van campagne-voeren heeft doen besluiten. Mitterrand komt rechtstreeks op France 3, tussen zeven en acht uur. Dat betekent dat hij recht streeks bij de Fransen binnen komt, terwijl die aan tafel zitten. Hij schuift daarmee de populaire regionale nieuwsuitzending op naar een later uur. Mitterrand heeft een zekere voorliefde ontwikkeld voor het contact met de 'gewone Fran sen'. Bij alle verkiezingsgevech ten voorgaand aan het referen dum over het Verdrag van Maas tricht koos hij meestal een con frontatie met bekende politieke journalisten. Maar deze stellen, zo mag wor den opgemaakt uit de vaak geïrriteerde reacties van Mitter rand, in zijn ogen te veel 'Parij- se' vragen. Vertaald in gewoon Nederlands verwijt de Franse president al die beroemde journalisten teveel 'grachtengordeltaal' en dat ze zich veel te weinig inlaten met Frangois Mitterrand de problemen van alledag. In de televisie-uitzending rond het referendum over 'Maastricht' zocht Mitterrand de confrontatie op met een panel van 'gewone Fransen', alvorens in discussie te gaan met enkele journalistieke sterren. Het eerste was vaak heel interes sant, met veel verrassende wen dingen, terwijl de Franse grach tengordeldiscussie met de jour nalisten (het haardvuur, de si gaar en het glas cognac ontbra ken) het effect had van een ste vig slaapmiddel. Mitterrand, de geslepen vos, heeft dus gekozen voor de vra gen van het publiek. Die komen bij France 3 binnen via de Mini tel, de ingenieuze Franse versie van teletekst. Mitterrand weet dat hij kan re kenen op heel wat tirades van teleurgestelde kiezers, maar een en ander geeft hem ook de gele genheid om zijn overredings kracht te tonen. De grote vraag vooraf is of Fran- gois Mitterrand nog wel zin heeft om de socialistische partij uit zijn netelige situatie te redden. De laatste tijd heeft hij, de man die de Franse socialistische par tij in de zeventiger jaren op richtte, meer last dan gemak van de formatie. Mitterrand werd in 1988 met ruim 54 procent van de stemmen herkozen als president. Bij de daarop volgende Kamerverkie zingen verwierven de socialisten slechts 276 van de 577 zetels. Dat betekende dat toenmalig premier Rocard - net als diens opvolgers Cresson en Bérégovoy - geen meerderheid kreeg. Die aanhang slonk nog eens als sneeuw voor de zon door de enorme hoeveelheid schandalen, die de socialisten te verwerken kregen. Het ergste is uiteraard het bloedschandaal, maar er is ook in een aantal gevallen sprake van persoonlijke verrijking van Kamerleden en naasten van de Franse socialisten. De Fransen kregen in de afgelo pen periode van vijf jaar meer 'dan genoeg van de socialisten, die met hun schandalen, hun gemakzucht in de luxe-regering sauto's en de arrogantie van de macht in dezelfde fouten vervie len als de partijen, die in Frank rijk voordien de dienst uitmaak ten. President Mitterrand werd in die val meegesleept. De socialis tische partij is, zo blijkt uit de opiniepeilingen, een blok aan zijn been, en niet omgekeerd. Dat Mitterrand nu al, ruim vier weken voor de eerste ronde, het strijdperk betreedt is voor hem zelf in ieder geval wel zo veilig. Want als uit de peilingen zou blijken dat de populariteit van de partij nog verder daalt, dan is dat zonder al te veel gevaar voor hem. Daar komt bij dat Mitterrand nu een laatste poging waagt om een nieuwe 'cohabitation' met een conservatieve premier te voorko men. Hoewel hij natuurlijk in zijn hart al lang weet dat hij met een vijandige regering moet gaan werken. Er schuilt echter een groot ge vaar in het tweedelige televisie optreden. Wat als er maar wei nig Fransen kijken? Wat als het publiek zich massaal keert tot de melige grappen van talkshow 'Coucou, c'est nous' op TF1, de spelshow op France 2, de top 50 en een talkshow op Canal Plus, een documentaire op culturele zender Arte en The Streets of San Francisco op M6? Wanneer 'Mitterrand antwoordt' minder haalt dan de gebruikelijk dertien procent van de televi siekijkers voor de regionale nieuwsuitzendingen, dan mag gesproken worden van een defi nitieve scheiding tussen de Fran sen en hun president. Maar Mitterrand is op zijn best wanneer het slecht gaat. Dat weet iedereen in Frankrijk. Nu 6,5 miljoen buitenlanders in Duitsland Frankfurt - Het aantal buitenlanders in Duitsland is in eenjaaj tijd met tien procent gestegen. Volgens het Duitse Bureau voor de Statistiek was hun aantal eind 1992 6,496 miljoen, oftewel 614.000 meer dan een jaar daarvoor. Buitenlanders maken ®i acht procent uit van de bevolking van 80 miljoen. De toename is vooral het gevolg van de groei van het i asielzoekers. In 1992 waren dat er 438.000. Zo'n 97 procent van de buitenlanders woont in het westelijke I deel van Duitsland en van Berlijn. De grootste groep is die var, de Turken (1,85 miljoen). Daarna volgen Joegoslaven (916 0001 Italianen (558.000), Grieken (346.000) en Polen (286.000). 1 VS en België stellen Mobutu ultimatum Brussel/Washington - België ea I de Verenigde Staten hebben dé I Zaïrese president Mobutu Sest Seko (foto) een ultimatum ge. steld. Hij moet alsnog instemmen met een compromisvoorstel voor een nieuwe regering onder leiding van de huidige premier Etienne I Tshisekedi. Zo niet, dan nieuwe strafmaatregelen. Volgens de Belgische minister var, I buitenlandse zaken Willy Claes, die op het ogenblik in de VS isé zal over nieuwe sancties binnen 24 tot 48 uur duidelijkheid 1 men. Mobutu krijgt 'een laatste I kans' om het compromis alsnog te aanvaarden. Verboden leveranties Iran onderschept Londen - De douane in Groot-Brittannië heeft de afgelopen I maanden beslag gelegd op enkele duizenden onderdelen i bestemd waren voor de luchtmacht van Iran, meldt de Finandal Times. Met name Groot-Brittannië en de Verenigde Staten houden zich I aan een militair embargo tegen Iran. De onderschepte leveran ties bestonden voornamelijk uit nagemaakte motoronderdeler. voor Amerikaanse F-5 gevechtstoestellen, waarvan Iran nog 65 verouderde exemplaren heeft. De onderdelen, die eigenlijk worden gemaakt door de Ameri-1 kaanse onderneming General Electric, zijn niet meer aan Iran geleverd sinds de meeste Westerse landen in 1979 een militair j embargo afkondigden tegen Teheran. Daders gedood bij overval bussen Egypte Assiut - Bij een overval op vier door veiligheidsagenten begeleide toeristenbussen in Boven-Egypte zijn twee daders doodgeschoten. Het konvooi wa^-in de omgeving van Manfalut, ongeveer 360 kilometer ten zuiden van Caïro, onder vuur genomen. De begeleiders voerden een dertig minuten durend vuurgevecht I met de overvallers. De naar schatting 100 buitenlandse toeristen konden hun reis ongedeerd voortzetten. Franse 'bankroof van de eeuw' opgelost Toulon - De 'bankroof van de eeuw', waarbij afgelopen decem ber in Toulon 160 miljoen Franse franc (ruim 50 miljoen gulden) I werd buitgemaakt, lijkt opgelost. De politie heeft gisteren negentien verdachten opgepakt. Eén van de verdachten had ir, zijn auto nog zeker tien miljoen franc aan contanten. Enkele leden van de bende zijn aan arrestatie ontkomen. De I meeste arrestanten waren bij de politie bekend wegens eerdere overvallen. Onder hen bevinden zich ook zes vrouwen, echtge notes en vriendinnen van de bendeleden. De politie was op het I spoor van de bende gekomen nadat een van de bankbedienden als handlanger was ontmaskerd. Kurden beëindigen hongerstaking Brussel - De honderden Kurden, die ruim drie weken geleden in Brussel in hongerstaking gingen, hebben hun actie gisteren beëindigd. Een aantal deelnemers was zo verzwakt, dat de organisatoren het niet langer verantwoord vonden om door te gaan. De Kurden wilden met hun actie protesteren tegen het Turkse militaire geweld in de door Kurden bewoonde gebieden, in het zuid-oosten van Turkije en het grensgebied met Syrië en Irak. De Turken worden beschuldigd van massamoorden tegen Kurdi- sche burgers, politici en journalisten. Strijd in Zuid-Libanon escaleert Nabatiyeh - Guerrillastrijders van de shi'itische Hezbollah I hebben woensdag stellingen van de door Israël gesteunde SLA-militie in Zuid-Libanon aangevallen. Dat lokte een Israëli sche tegenactie uit. Volgens de Libanese politie zijn minstens drie doden en 21 gewonden gevallen bij de gewelddadigheden. De strijd komt op het moment dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Warren Christopher een bezoek begint aan het Midden-Oosten om de wegens de deportatie van 40# Palestijnen door Israël in het slop geraakte vredesonderhande- J lingen weer vlot te trekken. Dat bleek aan het einde van de officiële besprekingen tussen mi nister Kooijmans (Buitenlandse Zaken) en de Surinaamse autori teiten. Suriname zegt dat het land nü financiële steun nodig heeft om de investeringen in de industrie te bevorderen. „De industrie, en produktie, kan niet worden opgekrikt zonder Nederlands geld", aldus de Suri naamse minister van Buiten landse Zaken, Mungra op de gezamenlijke persconferentie, die het officiële bezoek van zijn collega Kooijmans aan Suriname afsluit. Kooijmans erkent dat het Suri naamse bedrijfsleven steun no dig heeft, maar meent dat dat op dit moment alleen maar tot 'frustraties' leidt. Kooijmans wees erop dat de Su rinaamse economie verschillende wisselkoersen kent waardoor het onduidelijk is welke rente bere kend moet worden. „Op dit moment is een industrie fonds niet effectief want dan is de kans groot dat geld weglekt naar oncontroleerbare kanalen." Nederland wil volgens Kooij mans pas geld storten in een Surinaams industriefonds als Suriname haar financiële tekort heeft weggewerkt. „Ik geloof dat het gezondmaken van de Surinaamse staatshuis- Van onze verslaggever Rreda - De Elektrotechnis *hap bv (ETW) in Breda gcf ontslaan. Bij ETW werken nu nog 1 EXW-directeur G. van Oss werknemers een garantie dat nen terugkeren als het financ wat beter gaat. BTW is feitelijk een detacherii trotechnische monteurs en -b aan andere bedrijven. Hei (750.000 gulden) van het bedrij I van onze verslaggever Breda - De nettowinst VastNed in Breda (gespe keipanden) is vorig jaar n Van onze verslaggever Henk Bouwmans Paramaribo - Nederland en Suriname zijn gisteren uiteer. I gegaan met een fors meningsverschil over de steunverlening] aan de Surinaamse industrie. houding een stimulans is voor het bedrijfsleven om de produk tie te verhogen," aldus Kooijj mans. Hij maakt wel een voorbehoud als de EG zegt dat het geld voor het industriefonds eerder gestort kan worden, zal Nederland da'-1 niet weigeren. Mungra betoogde dat de Sun; I naamse economie niet gezond kan worden door slechts het be-1 grotingstekort te verminderen. „Simultaan investeren is nodig om de produktie van de grond te krijgen. Want als de produktie keldert, gaan de belastingop brengsten omlaag en verbeten de begroting dus niet", aldus de Surinaamse bewindsman. Mungra benadrukte dat de uit voering van het vorig jaar tussen Nederland en Suriname geslote® Raamverdrag voor de ontwikke ling van Suriname van levensbe lang is. „Als dat niet gebeurt volgt ei een fatale emigratie, een total® economische ontwrichting en z® alle hoop vervluchtigen," a'®15 Mungra. Voor de stimulering van de f ticuliere Surinaamse produkb® heeft Nederland in het Raaiuvei' drag 300 miljoen gulden toege zegd. Een deel daarvan is stemd voor een industriefob® een ander deel voor betaling5®' lans-steun. Over 1992 is een resultaat v< 26,1 miljoen gulden geboekt t gen 23,9 miljoen gulden het ja daarvoor. Het is het zesde ac tereenvolgende jaar dat VastNi de winst ziet stijgen. Per aandeel bedraagt de win 7,71 gulden, een dubbeltje me dan in 1991. Deze naar verho ding geringe stijging komt dee door een toename vorige ja van het aantal aandelen met procent. De intrinsieke waarde van h aandeel (dat is de theoretis waarde, gebaseerd op de waar van het onroeren goed-bezit v< minderd met de schulden) is v rig jaar gedaald. In 1991 was c nog 117,14 gulden per aande vorig jaar nog maar 108,61 gi den. Volgens VastNed is die dali slechts incidenteel en een gevt van een gewijzigde manier v waarderen van het onroere goed. VastNed heeft het bezit voi Van onze redactie landbouw Wageningen/Mol - De Plan! ningen houdt de grensstree Belgisch Limburg de besme is geconstateerd. In België wordt verwacht d eind deze week in de streek rot Arendonk, Retie, Dessel, Mol Lommei, ten zuiden van de li Tilburg-Eindhoven, een jarei ïg teeltverbod voor aardapp len zal worden afgekondig Zo'n verbod is vooralsnog enige manier om de ziekte uit roeien. Bruinrot manifesteert zich in vorm van een bruine rand, p onder de schil. De oorzaak is bacterie pseudomonas solan cearum, die normaliter alle kan overleven in (sub-)tropis klimaat. Het is volstrekt onduidelijk h de bacterie in Belgisch Limbu de kop heeft kunnen opsteke Ingewijden denken aan besn pootgoed, aan besmet aardapp lafval dat over de akkers is gooid, aan vervuilde werktuig of aan mest, afkomstig van d ren die besmette aardappel hebben gegeten. Voor de Nederlandse Plante ziektekundige Dienst is de oi dekking in België het sein vo extra waakzaamheid. E woordvoerder: „Maar we hebb nog geen aanwijzing dat brui rot zich hier in Nederland manifesteert. We sluiten uit de oorzaak gezocht moet word bij Nederlands pootmateria Dit geval onderstreept ech wel de noodzaak om uitsluite goedgekeurd pootmeteraal te j bruiken". De woordvoerder kan zich n Utrecht (anp) - De strijdli tige directie van het belaag onroerend-goedbeleggings- fonds Breevast denkt dat miljoenenclaim van de fisr '°P drijfzand' is gebouv «Het zijn kamikaze-pilote luidde de overtuiging Breevast-directeur M.J van Galen gisteren tijdens wformatieve aandeelhc dersvergadering. Bet bestuur en de aandeelh ders waren massaal naar de v gaderruimte in het jaarbeurs bouw getogen. De claim van 1 biljoen, die door het ministf van financiën bij Breevast neergelegd, zorgde voor de nc ge onrust. Een dagvaarding h ben de bestuurders overig n°g niet ontvangen. Bijna on huldig wordt er op dat juridis stuk gewacht. »Als de dagvaarding binne: gekomen dan kunnen we o

de Stem | 1993 | | pagina 4