£5rlWaterschap gaat procederen 995, AMCO POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws Betaal clubs Oostburg 21 mille voor onderhoud kleedlokalen' 4Kennis EHBO voor iedereen van belang I metalte'nboUW-appae^uur. Tegen vordering van 80.000 gulden Belgische NV Spaarbank Welzijnsraad: waterschap moet zich verweren tegen uitbreiden varkensfokkerij Zuidlandtheater door pech achtervolgd ZEELAND C3 RDEEl N g fa I pat alternatieve voorstel doen de frac (UILKORTING 3650.- 3395.- 400.- (ETAALT NU SLECHTS EEN ZAAK VAN kVERTROUWEN nen van de krant. Geen acties meer bij Philips in Terneuzen Stichting voor gehandicapten krijgt ski's Vandendaele trainer Hoek Belastinghulp SCHIETINGEN KAARTINGEN de STEM DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 arc Hipg^ VVftte sofiline keuken Ito voerdn^nehoutne^" I Normale prijs 6.785,. panonze verslaggever I Oostburg - Geef de voetbalvereni- I ringen in de gemeente Oostburg I (8.360 gulden voor het (bespaarde) I arbeidsloon en 2500 gulden voor de I aanschaf van schoonmaakmiddelen I ju stoot op die manier het onder houd aan de kleedaccommodaties lean de sportclubs af. ties van PvdA en D&T het college van burgemeester en wethouders aan de hand. De sportverenigingen en de adviescom missie welzijn steigerden eind vorig jaar toen B en W voorstelden de privati sering van de kleedlokalen voor twaalf mille af te kopen. Zowel sportbestuur ders als gemeentebestuurders oordeel den het toen geboden bedrag volstrekt ontoereikend. Het college moest daarom zijn huiswerk overdoen en met een beter bod komen. De oppositiepartijen PvdA en D&T pro beren dat met hun initiatiefvoorstel te bespoedigen. 'Want de poging om tot een vergelijk te komen met de voetbal verenigingen over de privatisering van de schoonmaak van de kleedruimtes heeft inmiddels lang genoeg geduurd', vinden beide raadsfracties. Volgens de berekeningen van PvdA en D&T is het verschil aan uurvergoeding tussen het bod van de gemeente en de wens van de sportverenigingen alles bij elkaar genomen 1100 gulden. Ze vinden het daarom ongewenst nog veel kostba re tijd te verspillen aan het nader tot elkaar komen. Het collge moet danook op korte termijn met een voorstel aan de gemeenteraad komen waarin de kwestie voor eens en altijd wordt gere geld. De uitgaven zoals de twee fracties die voor ogen hebben is volgens hen voor het grootste gedeelte (13.000 gulden) te dekken doordat de gemeente Dethon niet langer hoeft te betalen voor het schoonmaakwerk. De rest van de kosten kunnen ten laste komen van de algeme ne dienst. PvdA en D&T hebben hun alternatief ingediend bij het college. Dat komt vandaag in de gemeente raadsvergadering met een reactie daar op. Alle Brugman Keukens worden geleverd vol gens de garantievoor- waarden van Interieur Waarborg. Een extra zekerheid op de koop toe. 12. BEVERWIJK, Parallelweg 0 3477985 DORDRECHT, JPeizerweg 82 (Meubelboulevard), I (Winkelplein De Centrale), 058- Iter) 01880-18118 UTRECHT, erritsenweg 11 (Woonboulevard 5ETERWOUDE KITE LIPS 100 HZ 5TAL SCAN JRENTELEVISIE I8805/00B AAATCHL1NE 1 cm FSQ black Iine S beeldbuis pure in picture I screen display KT- teletekst met geheugen chikt voor: PAL, SECAM NTSC (ïrt S-VHS aansluiting 40 Watt Hifi stereoversterker afstandsbedieningen r" tofl k'e(kn u moflcfiiLheid om y uw aankoop gespreid te betalen met behulp van de Comfort Cord. 1 CREDIT CARD Afbeeldingen kunnen afwijken. Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. yan onze verslaggever terneuzen - Het waterschap De Drie Ambachten gaat samen met het Vlaamse Gewest verder procederen tegen ie Belgische NV Spaarbank om onder een extra kosten post van 80 mille uit te komen, algemene vergadering van Het dagelijks bestuur, dat er een let waterschap gaf gisteren het dagelijks bestuur toestemming le zaak naar eigen inzicht af te tondelen. Mits de kosten voor juridische bijstand binnen pro porties blijven. De algemene vergadering ging gisteren akkoord omdat juristen denken dat het schap een rede lijke kans maakt om te winnen. Het gaat om een slepende kwes tie die dateert van 1984. Het waterschap bouwde samen met de Landelijke Waterdienst van het Vlaamse Gewest het Isabel- lagemaal en betaalde tien pro cent van de kosten omdat het gemaal ook een deel van het grondgebied van De Drie Am bachten bemaalt. De hoofdaannemer ging echter failliet en ondanks dat het wa terschap een rekening van 45.0 0 0 gulden al aan een onder aannemer had betaald, kreeg het schap later de rekening nog eens gepresenteerd door de bank van de failliete aannemer. Het wa terschap en het Vlaamse Gewest, dat voor haar aandeel (het ne genvoudige) werd aangesproken, weigerden echter te betalen waarop de Spaarbank een rechtsgeding aanspande. DeSpaarbank trok aanvankelijk aan het kortste eind maar het Hof van Beroep in Brussel in oktober vorig jaar oordeelde dat de vordering betaald moet wor den. De oude rekening van 45.000 gulden, verhoogd met proceskosten, was inmiddels op- tot 80.000 gulden. hekel aan heeft om twee keer voor dezelfde levering te beta len, twijfelde aanvankelijk of het wel nut heeft om tegen dat ar rest beroep in cassatie aan te tekenen. Maar juristen hebben gezegd daar wel brood in te zien. Welke prijs De grote vraag voor de algemene vergadering was gisteren hoe ver en tegen welke prijs het schap de strijd moet blijven voeren. Het is niet duidelijk hoeveel kosten er nog door de advocaten moeten worden gemaakt en er blijft al tijd het risico dat het schap de zaak verliest. Daarnaast had de vergadering moeite met de rol van het Vlaamse Gewest. Het was in 1984 contractueel vastge legd dat het waterschap de reke ningen via het Vlaamse Gewest moest betalen. Maar nu dat geld kennelijk aan de verkeerde aan nemer is betaald is dat het Vlaamse Gewest zeker te verwij ten, vond men. De vergadering gaf het bestuur dan ook de opdracht te bekijken of er nog geld bij het Vlaamse Gewest te halen is indien het schap het gevecht met De Spaar bank alsnog verliest. Dijkgraaf W. Gosselaar had gis teren op al die vragen nog geen antwoord. Hij vroeg de vergade ring er echter op te vertrouwen dat het bestuur niet ten koste van alles zal blijven doorgaan. Hij schatte de bijkomende kos ten op tien mille. Van onze verslaggever Sas van Gent - De stichting Welzijnsraad Sas van Gent wil dat het waterschap De Drie Am bachten protesteert tegen de uit breiding van een varkensfokkerij in Zelzate op de grens met Sas van Gent. De Welzijnsraad vreest voor stankoverlast en ver vuiling door mest van het sloot- en grondwater op Nederlands grondgebied. De Zelzaatse varkensboer M. Deklerck is van plan zijn bedrijf aanzienlijk te vergroten. Volgens de cijfers die de Welzijnsraad in een brief aan de Drie Ambachten voorlegt wil Deklerck bijna vier maal zoveel varkens gaan hou den. Om te voorkomen dat Sas Van onze verslaggever Terneuzen - Bij Philips Ligh ting in Terneuzen zijn voorlo pig geen acties meer te ver wachten. De werknemers van Philips, die aangesloten zijn Jij de Industriebond FNV, keurden gisteravond het vori ge week bereikte akkoord tassen bonden en directie goed. Het is de verwachting dat van avond ook de CNV-leden, die een minderheid onder het perso neel vormen, akkoord gaan. Ue belangrijkste reden om het bereikte resultaat te omarmen is "et behoud van werkgelegenheid JP de langere termijn, waarvoor e directie vorige week harde garanties gaf. Door het overhe- velen van de SL-lampenfabrica- ga dreigde er ontslag voor 25 Werknemers. De directie bood orige week vervangende arbeid an. Ook het behoud van het anniscentrum is veiliggesteld, aarnaast is er vertrouwen dat a fabriek niet verder wordt uit- e CNV-leden vergaderen van- rond over het bereikte ak- io?n bijeenkomst is om f'40 uur in het Churchillhotel 'n ierneuzen. met watervervuiling wordt opge zadeld moet het waterschap, als beheerder van het watergebied op het Nederlandse deel in de omgeving in verweer gaan tegen de uitbreiding van het bedrijf. In elk geval moet De Drie Ambach ten proberen te bewerkstelligen dat het bedrijf alleen een ver gunning krijgt als de mest goed wordt verwerkt. „Het minimale zou in ieder geval moeten zijn dat geen met mest verontreinigd water Sas van Gent kan binnen dringen", aldus het bestuur van de Welzijnsraad in de brief. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse Stichting Wintersport Gehandi capten heeft een aantal ski's ge kregen van de Europeesche Ver zekeringen. Het gaat om de goede helften van beschadigde paren, die door de verkeringsmaatschappij zijn geclaimd. Voor de stichting zijn die enkele ski's zeer bruikbaar. Door het monteren van een ingenieuze constructie op een enkele ski kunnen met name dwarslaesie- gehandicapten actief van de wintersport genieten. De stichting Wintersport Gehan dicapten werd vier jaar geleden opgericht om wintersportvakan tie voor dwarleasie-gehandicap- ten mogelijk te maken. De stich ting levert materiaal en mensen voor begeleiden en bemiddelt bij het zoeken naar geschikte hotel- en ski-accommodatie. Zo kon den de afgelopen jaren vele tien tallen gehandicapten na een kor te training zelfstandig de berg af. Op dit moment beschikt de stichting over 8 speciale ski's en 2 sledes. De speciale opbouw- constructie wordt nu nog ge maakt in Oostenrijk, maar er zijn plannen voor constructie er van in Nederland. De stichting streeft uiteindelijk naar 20 ski's en 10 sledes. Ook wil men het aantal reizen per jaar vergroten. Daarom wil de stichting probe ren meerdere sponsors voor het initiatief te interesseren. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE Alfredo Caluri. 'Het zijn de elementaire zaken die iedereen zou moeten weten.' Alfredo Caluri uit Terneuzen zet cursussen op: Van onze correspondente Gré Krijn Terneuzen - Met zijn pensionering in 1996 in het vooruitzicht houdt Alfredo Caluri (52) uit Terneuzen zich bezig met de opzet van diverse cursussen op EHBO-gebied. Caluri is van beroep centralist bij de Regionale Brandweer. Bij hem komen de telefoontjes van de 06-11 lijn binnen. Die alarmlijn is bedoeld voor noodgevallen waarbij men ziekenhuis, politie of brand weer nodig heeft. Als geen ander weet hij dat het van groot belang is dat mensen zelf levensreddende handelingen kunnen ver richten, zoals hartreanimatie en mond-op- mond-beademing. Volgens hem is het slecht gesteld met de kennis van de door snee burger omtrent de gang van zaken bij ongevallen en noodsituaties. Caluri: „Pas nog, in Zuiddorpe, kreeg een man een hartinfarct. De vrouw van die man belt de plaatselijke dokter, die eerst opgepiept moet worden. Als die dokter arriveert, belt hij 06-11 voor een ambulan ce. Op die manier zijn er kostbare minuten verstreken, die van levensbelang kunnen zijn. Mensen kunnen zelf ook 06-11 bellen. Ze hoeven niet te wachten tot de huisarts komt. Het is natuurlijk wel handig als je weet wanneer een situatie levensbedrei gend is, zodat de lijn niet bezet wordt gehouden voor kleinigheidjes die gemak kelijk even kunnen wachten op de huis arts. „Wat zijn de symptonen van een hartin farct? Waar moet je het eerste op letten? Wat is het eerste wat je moet doen in zo'n geval en wat mag je beslist niet doen? Dat zijn de elementaire zaken die iedereen zou moeten weten. Daarom vind ik EHBO- kennis een must voor iedereen." Hobbyist Caluri is zelf een fanatieke hobbyist op het gebied van de hulpverlening in de gezond heidszorg. Al 31 jaar doet hij aan EHBO. Door de fusie van de Regionale Brandweer van Zeeuws-Vlaanderen met de rest van Zeeland, is hij in contact gekomen met de mogelijkheden op EHBO-gebied van de 'overkant'. „Door die fusie komen alle telefoontjes van 06-11 uit heel Zeeland hier in Terneuzen het eerst binnen. Van hieruit waarschuwen wij de hulpverlenen de instanties ter plaatse. Deze gang van zaken betekent vaker overleg met de ande re delen van Zeeland. Vandaar dat ik, gezien mijn grote interesse in de EHBO, er achter kwam dat er aan de andere kant van de Westerschelde veel meer mogelijk heden waren om een cursus op dat gebied te volgen dan hier in Zeeuws-Vlaanderen. Hier kun je alleen de normale, veertien- weekse cursus volgen. Toen is het idee geboren om zelf één en ander te organise ren." Caluri heeft een scala van mogelijkheden in gedachten, zoals een cursus levensred dende handelingen, een cursus hartreani matie, een cursus verbandleer, enzovoort. „Natuurlijk ook een basiscursus EHBO. Het is ook mogelijk om de veertienweekse cursus in een blok van een week te gieten. Maandagmorgen beginnen, vrijdagmiddag het EHBO-diploma," vertelt Caluri en thousiast. Vakgericht De voormalige meldkamer van de Regiona le Brandweer wordt de plaats van hande ling. „We proberen zakelijk en vakgericht te werken. We kozen bewust niet voor een klaslokaal in een school zoals dat gebrui kelijk is. We hebben vier kaderinstructeurs tot onze beschikking. We doen tevens een beroep op de Lotusgroep om die de lessen realistischer te maken en we hebben een ambulance-verpleegkundige bereid gevon den om medewerking te verlenen. Als cursisten daar belangstelling voor hebben kunnen we zelfs de ambulance bekijken." Begin maart wil Caluri starten met diverse cursussen. Hij is nieuwsgierig naar de respons. „Mensen zijn vaak pas geïnteres seerd wanneer ze er zelf iets mee te maken hebben gehad, of in de naaste omgeving iets dergelijks hebben meegemaakt. Wan neer mensen gaan skieën, nemen ze een dure cursus om goed voorbereid de piste op te gaan. Wanneer iemand vervolgens een been breekt, slaat de paniek toe. Weten ze totaal niet wat ze doen moeten," aldus Caluri. Voor zoveelste keer dit seizoen voorstelling geschrapt Van onze correspondente Terneuzen - Het Zuidland theater wordt door pech ach tervolgd. Gisteren ging voor de zoveelste keer een uitvoe ring niet door. Directrice Yo- landa Mergler zat met de handen in het haar. „Als theater maak je een geva rieerd programma en hoopt hier mee een groot publiek te berei ken. We krijgen veel lof toege zwaaid en we hebben niet te klagen over de kaartverkoop, maar tegenvallers zoals gisteren zijn nooit gunstig. Toen om 15.00 uur de Hoofdstad Operette afbelde omdat Henk Kreukniet, een van de hoofdrol spelers, ziek was geworden, stonden we als Zuidlandperso- neel voor een bijna onmogelijke taak. De zaal was uitverkocht dus moesten we 486 mensen tele fonisch op de hoogte brengen van de afgelasting." Dat niet alle kaartjesbezitters bereikt werden moge duidelijk zijn. Het Zuidlandteam ving de bezoekers 's avonds op en bood hen een gratis kop koffie aan. „Maar hiermee werk je de te leurstelling niet weg", aldus Mergler. Het rijtje van afgelastingen is indrukwekkend. De pechreeks begon op 29 januari. Wegens een sterfgeval in de familie ging het optreden van de Berini's niet door (verplaatst naar 25 februa ri). Vanwege ziekte van een me dewerker van Karin Bloemen werd het optreden op 4 februari afgelast en verplaatst naar 5 april en vanwege een spieront- steking van een hoofdrolspeler ging ook Funhouse op 12 februa ri niet door. En de ellende houdt niet op, want nu al is bekend dat andere voorstellingen van het lijstje ge schrapt moeten worden. Theater Malpertuus treedt 25 februari niet op (sterfgeval), de Sprook jesopera Raponsel op 28 februari wordt afgevoerd wegens spon sorproblemen en de dansgroep Krisztina de Chatel kampt met ziekte dus komt 25 maart niet naar Terneuzen. Ook de optre dens van het Nederlands Toneel met Leonie (te laag artistiek ni veau) en de bluesmusical Ma Rainey's Black Bottom (subsi dieperikelen) op 8 en 10 april gaan niet door. „Het lijkt wel of de duvel ermee speelt, zoveel annuleringen in korte tijd. Wij betreuren dit want op die manier komt het theater in een negatief daglicht te staan. Maar het is overmacht we kunnen er niets aan doen," verzucht Yolanda Mergler die benadrukt dat het theater er alles aan doet om de uitvoerin gen zo correct mogelijk te laten verlopen. „We doen ons best om vervan-' gende voorstellingen te zoeken. Alle abonnementshouders krij gen hier een bericht over. We vinden dit echt vervelend en zit ten er echt mee in onze maag, het zou toch niet mogen dat door deze pech de naam van het thea ter zou worden aangetast. Ik reken gewoon op het begrip van het publiek en hoop dat ze een alternatief vinden in de andere voorstellingen." Niet alleen het theater krijgt te kampen met afzeggingen, afge lopen zaterdag was er een con cert in de Grote Kerk en vanwe ge de potdichte mist kwamen 50 mensen niet opdagen. Hoek - De Belgische oud international Erwin Van dendaele wordt de nieu we trainer van voetbal vereniging Hoek. Hij volgt Rinus Zegers op. Vandendaele was als voet baller onder meer actief bij AA Gent en Anderlecht. Van onze verslaggever Breskens - West-Zeeuws- Vlaamse vakbondsleden van de FNV die omhoog zitten met de invulling van hun be lastingpapieren kunnen ge bruik maken van de FNV-be- lastinghulp. Zij kunnen zich daartoe dage lijks na 18.00 uur aanmelden bij P. de Voldere, Nieuwstraat 9 in Breskens. Dat moet wel voor 13 maart gebeuren. Geen verzekering Axel - De rijkspolitie heeft gisteren de personenauto van F. D. uit Axel in beslag geno men. D. reed in het voertuig terwijl hem onlangs door de rechter een rijontzegging was opgelegd. Bovendien was voor de auto geen geldige verzeke ring afgesloten. Controle op snelheid Axel - Op de Hulsterseweg buiten de bebouwde kom van Axel werd door de rijkspolitie een snelheidscontrole gehou den. Er passeerden 119 voer tuigen. Tegen 18 bestuurders werd proces verbaal opge maakt wegens het overtreden van de maximum snelheid. De hoogstgemeten snelheid be droeg 111 kilometer per uur, terwijl maximaal 80 is toege staan. Inbraak in clubgebouw Axel - Namens de ruitersport vereniging Axel werd bij de rijkspolitie aangifte gedaan van een inbraak in het clubge bouw te Axel. Vermist worden een stereo-installatie, enkele pakken koffie en een klein geldbedrag. Men had zich toe gang verschaft door het force ren van de toegangsdeur. Kras op auto Axel - M. N. uit Axel deed bij de rijkspolitie aangifte van het bekrassen van zijn personen auto. Het voertuig stond op een parkeerplaats tussen de Joost de Moorstraat en de Bankertstraat te Axel. De ge hele linkerzijde van het voer tuig werd daardoor bescha digd. Rijbewijs ingevorderd Draaibrug - De rijkspolitie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft dinsdagavond het rijbe wijs van W. G. uit Aardenburg ingevorderd. De man werd verdacht van het rijden onder invloed. Een ademanalysestest gaf een alcoholpromillage aan van 2,4. Auto weg Sas van Gent - V. A. uit Axel deed gisteren bij de rijkspoli tie aangifte van diefstal van zijn personenauto. De witte Renault 19 verdween van een parkeerplaats op de Markt te Sas van Gent. Forse boete Terneuzen - De 44-jarige au tomobilist B. G. uit Terneuzen werd tijdens een door de poli tie gehouden snelheidscontro le op de Tractaatweg geverba liseerd wegens het overtreden van de maximumsnelheid. G. reed met een snelheid van 155 kilometer per uur en dat wa ren er 55 te hard. In overleg met de officier van justitie te Middelburg kreeg G. een boete opgelegd van 600 gulden. Na betaling hiervan mocht hij zijn weg weer vervolgen. Auto-inbraak Vogelwaarde - Namens een uit Terneuzen is door J. O. uit Vogelwaarrde bij de rijkspoli tie aangifte gedaan van een diefstal uit een op zijn erf aan de Acaciastraat te Vogelwaar de geparkeerd staande auto. Uit het voertuig werden een aantal gereedschappen ont vreemd. In dezelfde straat werd ingebroken in de perso nenauto van F. V. uit Vogel waarde. Hieruit verdwenen enkele auto papieren en een radiocassetterecorder. Eede RECTIFICATIE - In het be richt over het overlijden van oud-onderwijzer de heer Roozen werd abusievelijk ge meld dat de uitvaartdienst zou plaatsvinden op vrijdag 19 fe bruari om 10.00 uur. Dat moet zijn 14.00 uur. Sas van Gent SHOWBAND - Tijdens het komend carnaval zal het pu bliek in Sas van Gent opnieuw kennis kunnen maken met de 'Showband Sas van Gent'. Na een stille periode is het leden tal inmiddels gestabiliseerd en begint het zelfs te groeien. In de afgelopen periode is hard gewerkt aan een nieuw reper- toir. Na de optredens op zater dag 20 en zondag 21 februari volgen nog diverse optredens in binnen- en buitenland. Terneuzen DANSMIDDAG - In de bo venzaal van het Zuidlandthea ter worden op 7, 14 en 21 maart dansmiddagen. gehou den. Deze vonden voorheen in Scheldorado plaats. De dans- middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Deelname kost vijf gulden. Schietingen Wolphaartsdijk - Zaal café Royal met 32 personen. Wip 1: hoge vogel: H. Boonman, eerste zijvo gel: J. Vermuë, grootste aantal (7): J. Remijnse. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Ossewaarde, tweede ho ge vogel: E. Maat, eerste zij vogel: H. Koens, tweede zijvogel: J. van de Guchte, derde zijvogel: H. Koens, grootste aantal (8): J. Rijk. Nieuwe eigenaren 't Gemeentehuis Zuiddorpe - Maurice en Mar ja de Cock die meer dan veertig jaar de lakens uitdeelden in café 't Gemeentehuis aan het Dorpsplein 6 in Zuiddorpe, stoppen er mee. Er komen nieuwe eigenaren in de zaak die de teugels op 1 maart van het echtpaar de Cock overnemen. Maurice en Marja zijn beiden goed bekend in het Boekweitdorp, nu zij stoppen met dit werk gaat er weer een stukje streekcultuur verloren. Per 1 maart proberen hun op volgers, Irene en Oscar van Rossem, voort te gaan op de weg die door hun voorgangers is ingeslagen. Service en ge zelligheid blijven troef. Om het gebeuren een feestelijk tintje te geven \yordt 't Ge meentehuis op 3 maart offi cieel geopend en is er een receptie van 19.00 tot 22.00 uur. Piets Bak toernooi in de Kombuis Kloosterzande - In de Kom buis wordt vrijdag 19 februari voor de derde maal het Piet Bak toernooi gehouden. Een toernooi waarin de deelnemers uitmaken wie het beste is in tafelvoetbal. Het is een gekostumeerd toer nooi dat steeds veel belang stelling krijgt. Dit jaar zijn er al bijna veertig deelnemers en daarom staan er vijf bakken in de zaak. De spelers worden ingedeeld in poules en de bes te van die poules spelen weer tegen elkaar om uit te maken wie de uiteindelijke winnaar wordt. De wedstrijd begint om 19.30 uur en belangstellenden zijn welkom. Ervaring uit voorgaande jaren leert dat er gespeeld wordt tot in de vroe ge uurtjes, waarna de prijsuit reiking volgt. Schoenwinkel Danny vernieuwd Hulst - Schoenwinkel Danny in de Gentsestraat 36 in Hulst is volledig vernieuwd. De win kel is slechts vijf dagen geslo ten geweest en werd in die periode door I.E.S. Axel volle dig aangepast aan de modi- sche normen. Omdat het interieur een totaal andere indeling kreeg die een ruimtelijke opstelling van de schoenen toestaat, doet de zaak modern, exclusief en sfeervol aan. Er is gebruik gemaakt van een combinatie van zalmkleur en licht grijze tinten, de rekken zijn syme- trisch opgesteld en de schoe nen collecties komen in de nieuwe zaak goed tot hun recht. De service bij Danny is niet veranderd, de klanten worden in een ongedwongen sfeer ge holpen. Er wordt veel aan dacht besteed aan de presen tatie van de koopwaar en de wijze van etaleren. De Specia liteit van Danny is de zorg die besteed wordt aan de juiste keuze bij kinderschoenen. Danny beschikt over een vol ledige meetapparatuur en heeft alle goede kinderschoen- merken (Piedro, Brakkies en Jimmy Joy) in huis. De dames kunnen kiezen uit een serie comfortschoenen en luxe mer ken zoals Lisa Tucci, Roberto d'Angelo, Millbrooks en Pou- relle. Ook voor de heren is het niet moeilijk om een keuze uit de verschillende merken te maken. Schoenenwinkel Danny houdt tot en met 28 februari openh dagen. Tijdens deze periode krijgen de klanten op alle arti- kelen tien procent korting.

de Stem | 1993 | | pagina 19