Alles doet 'au' behalve een vrouw. Fanmail voor politie in Terneuzen hap Ambachten rteren deuren elaar.«« ZEELAND RK-KERKDIENSTEN ES OPERATOR Computerwereld Voorrecht ambtenaar burgerlijke stand Zeeuwse babbels Troktie e wezen! PC-KERKDIENSTEN 20 tot 23 februari 20,- p.p. My new pony PASTORIEDIENSTEN Beltman Invalbeurt DE KAMPERWEG WAARDE; ND AAN DE K TE GRAAUW EHBO-les ZATERDAG 13 FEBRUARI 1993 ik even kijken?", vroeg hij. Het brilletje werd niet gevonden. „Mocht u het morgen bij dag licht vinden, wilt u het dan opsturen naar het groepsbu- reau?" vroeg de agent. Met al haar charme verzekerde de bestuurster hem dat het best in orde zou komen. In ruil voor de bekeuringMaar dat ging de agent te ver. De Zeeuwse politie is coulant, zoals blijkt, maar ze is niet gek... Het bleef dus bij 150 piek en bij de gratis les dat één vrouw honderd man nen te erg is. Of, om de overtreedster te cite ren: „Alles went, behalve een vent en alles doet 'au', behalve een vrouw!" Tom Koopman. fjjT IS vorige week gebeurd tijdens een controle van de rijkspolitie op Walcheren, dat een oude Vauxhall met daarin twee aardige jonge vrouwen 's morgens om vijf uur werd aan gehouden in de omgeving van bar 't Karrewiel - een bekende maar redelijk onschuldige nachtclub. Dit is het relaas, op getekend uit de mond van de bestuurster. Mevrouw," zo had de agent haar aangesproken, „u rijdt met maar één brandend achter licht!" „Wat aardig van u agent, om mij daar even attent op te maken," sprak de jonge vrouw achter het stuur monter en blij moedig- De agent liep om de auto heen en meldde vervolgens WEST-ZEEUW.SCH-VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 14.30 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apos tel. zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H. Phillppus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 11.00 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. dond. 19 u. zond. 09.30 u. Terhole - H, Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibror- dus(Triniteitskerk). zat. 19 u. zond. 11 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 graag in contact t kilometer verderop kunt u wéér aangehouden worden en dan kunt u wéér beboet worden! Met een welgemeend dank woord startte de bestuurster haar oude Vauxhall, die schok kend wegreed. En inderdaad! Een kilometer verderop flitste het paneel 'Stop! Politie!' al- ,weer op. De Vauxhall maakte beschaafd plaats voor de pa trouillewagen. Wie stapte eruit? Diezelfde agent van daarnet. „Ik ben bang," zei hij, „dat ik mijn leesbrilletje in uw koffer bak heb laten vallen, toen ik uw reservewiel inspecteerde. Mag „Maar ik moet toegeven: er zijn van die dagen dat ik dat ding wel om doe. Een soort voorge voel, zal ik maar zeggen, of iets speciaals in de lucht." Nadat de surveillant had vast gesteld dat de Vauxhall twee handpalm-gladde banden had, alsmede een luchtledig reserve wiel, verifieerde hij via de mo bilofoon de gegevens van de overtreedster en liet haar gaan met 150 gulden boete. Een schijntje, want het tarief ligt dichter bij de vijfhonderd piek. „Rij zo gauw mogelijk naar huis," adviseerde de diender de laconieke overtreedster. „Een aan de eigenaresse van het oude vehikel, dat de wagen twee maanden geleden een APK-keu- ring had moeten ondergaan, doch dat het zegel ten bewijze van die keuring ontbrak. „Ach agent," sprak de bestuurster, „het is in de garages altijd zo druk met andere auto's, die veel ergere dingen mankeren, dat ik gewoon niet om zoiets onbenul ligs als een APK-keuring durf te vragen." „Uw deel 3 van het kentekenbe wijs zit ook niet op de daarvoor bestemde plaats op uw voor ruit!" meldde de wetsdienaar. De bestuurster zat daar niet mee. „Ik vind dat geplak met dat mapje zo'n smerig gedoe, dat stel ik altijd zo lang moge lijk uit, haar vriendin naast haar bevestigde dit met een he vig ja-knikken. De agent brom de iets en vroeg naar haar rijbe wijs. „Dat neem ik nooit mee als ik ga dansen in 't Karre wiel," kreeg hij te horen. „Ze zullen het maar pikken in de garderobe!" „Toen ik u aanhield, had u bovendien uw veiligheidsgordel niet om!", zo registreerde hij zijn laatste waarneming. „O, die heb ik bijna nooit om!", was het commentaar vanuit de cabine. rvaring) informatie, of c.v. met ing van de door te functie naar: OMMERCIAL AND RIAL SERVICES Haarmanweg 53 TERNEUZEN 01150-87470 1150-14257 TEGENWOORDIG neemt de computer in veel gezinnen een belangrijke plaats in. Op de eerste plaats hebben de kinde ren dit stukje techniek in hun hart gesloten. Bij de spelletjes hoort dan ook een eigen taaltje, een vakjar gon voor kinderen. 'Je bent in een wereld en je hebt nog een x-aantal levens'. Tijdens een bezoek aan de buren, waren de al oudere buurjongens niet thuis. Om de kinderen toch bezig te houden, stelde de buurvrouw maar voor om de computer van haar kinderen aan te zetten. Er zaten altijd wel leuke spel letje op. Even later waren de kinderen Pacman aan het spe len en konden de buren onge hinderd converseren. Lange tijd bleef het stil. Iets té stil zelfs. De kleinste van het stel verraadde de boel. „Hé, wat is dit voor wereld?" vroeg zij zich hardop af. De oudste, inmiddels in de puber tijd, zei niets. De volgende dag werd het mysterie toevallig opgelost. De buurman zette zijn computer met daarin de floppy van de vorige dag aan. Een lieve dame nodigde hem op het tv-beeld uit voor enkele seksspelletjes. De buurjongens werden op het matje geroepen. En de floppy? ...Die is de we reld uit. AMBTENAREN hebben het niet gemakkelijk. Ze worden door menigeen steeds van een slechte kant bekeken. Neem nou de carnavalskrant. Heel fijntjes wordt gezegd dat hoge bomen veel wind vangen en dat daarom de abtenaren het tij dens het buütrednen moeten ontgelden. Dat er ook plezierige kanten zijn aan het ambtenaarschap, bewees wethouder van de Voorde van Hulst. Hij was er als de kippen bij om na de eerste huwelijksplechtigheid in de als trouwzaal omgetoverde voormalige kapel van het Lid- uinaziekenhuis, de bruid te kussen. Hij zei op ietwat ver ontschuldigende toon tegen de aanwezigen: „Dat is het voor recht van de ambtenaar van burgerlijke stand, hij mag de bruid als eerste feliciteren." Daarna gaf hij het bruidje, een werkneemster op zijn afdeling, twee dikke klapzoenen. De por tier van het Hulster stadhuis nam meteen zijn kans waar en genoot dit voorrecht als twee de, waarna burgemeester Kes- sen en wethouder Picavet zich ook niet onbetuigd lieten. De toekomstige bruidjes zijn ge waarschuwd... Dat tientje is in het water ge gooid In Oostburg gooien ze niet al leen het badwater, maar ook het bad weg. Wielrenner: Wat heb ik nou aan mijn fiets hangen? Slachtofferhulp is het slachtof fer. Whien at was, wil'k nie zeggen; dan ma'k'r nooit niemer binnen. En waor ook nie, want meej'n beetjen zoeken zoud'm weten te vinnen. 't Was ier in de streek, laotta genoegt gezeed zijn van de keer. Waor is nie belangrijk, aon watt'r presies gébeurdegen ijje veel meer. 't Is 'n stammenee, goed druk, veel de gaonden en de kommen den man. Ik blijf'r al 's wa langer zitten, k'èn tijd, mijn pint daor geniet'k van. Nie slok-slok naor binnen gieten twint agg' aon d'n toog blijf staon. Ik zijn genen trimmer, dus voor mij oeve't zo rap ammel nie te gaon. Voor diejeri man ook nie, n'n vrimden, voor mij dan toch in elk geval. Die zat aon't ander ende van d'n toog, op zijn gemaksken en te zwijgen meestal. 'n Eenkei woord al 's tege mijn en al 's tegen d'n errebergier. Wiper zattij t'af te kijken en ge zagt'm deenken: da zaoksken loop wel ier. Eenees begostij d'r over tegen d'n baos: Ge zit gij ier belangemij nie gek. Ge krijg veel volk over de vloer, voor 'n erreberg ist vast e schone plek. „Ik mag nie klaogen, de mensen lopen ier gj'ern al 's evekes binnen; en nie allenug nou oor, da's ele daogen zo, van smerres-vroeg af te beginnen. Kant geloven, zeetie man; trouwes ik zien't mee mijn eigen ogen aon. Gij zul ouw broek wel opouwen; daor zullen nogal wa vatjes bier deurgaon. 't Gao mij nie aon, 'k wil'r nie naor raoien en ge zou't mij toch nie uitleggen, maor twee, drie vatjes meer in de week moe keunen, da durfk ou wel zeggen. „Gij? Twee, drie vatjes meer? Ikke? en zijn oogskes begosten al te blinken. „Agge mij zeg oe, drink'm d'r enen van mij, daor wil'k wel 's op klinken. Makkeluk zeetie man, twee, drie op e week, agge presies doet wa d'an kik ou zeg: Int vervolg tapte gewoon ouw pinten emaol vol! IJ rekerden af en ij was weg. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. P.C. KERKDIENSTEN zaterdag 13 februari ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Middelburg (Doopsgezinde Kerk): 10 u. ds. G. Koning. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. G. Koning, zondag 14 februari HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. pastor M. Rouw. Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leent- faar-v.d. Brug. Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart. Groede: 10 u. dienst te Schoon dijke. Hoek: 10 u. ds. A.v.d. Maas. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: 10 u. dr. C. Le- Compte. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Nieuwvliet: 10 u. ds. M. de Jong (HA). Oostburg: dienst te Zuidzande. Philippine: dienst te Sas van Gent. Retranchement: dienst te Cad zand. Sas van Gent: 11 u. ds. J. Kroe ze. Schoondijke: 10 u. ds. F.v.d. Sar (comb, dienst). St. Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. Sluis: dienst te St. Anna ter Muiden. Sluiskil: 9.30 u. ds. J. Kroeze. Temeuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herderkerk): 9 en 19.30 u. ds. A. Bosch. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. J. Maasland. (De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma, Terneu zen. Waterlandkerkje: 10 u. dienst te Schoondijke. IJzendijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Zaamslag: 10 u. dr. H. Geurts, Gent. Zuidzande: 10 u. ds. J. Boersma, Terneuzen. RSMAATREGELEN WERKZAAMHEDEN van het waterschap aakt bekend dat in ering van noodzake- aamheden een ge- 1020 m' van de Zui- de N61, even ten iskil van dinsdag 16 uur tot woensdag 17 uur, of zoveel korter langer als noodzake- 'en gesloten in beide ders. n zullen worden ge el van plaatsing van ijke verkeerstekens. GEBEFOBMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R.v. Elderen, 17 u. ds. A. de Haan, Zaamslag. Hoek: 10 u. ds. H.v.d. Laan, Kruiningen. Zaamslag: 10 u. ds. A. de Haan, 15 u. ds. R.v. Elderen, Axel. Breskens: 9.30 u. dhr. J. Ende, Oostburg, 17 u. ds. R. Blokland. Oostburg: 9.30 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland, 14.30 u. dhr. J. Ende. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Hoek: 10 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J.v. Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst (Den Dullaert): 10 u. dhr. de Jong. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Message. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Nieuwvliet: 13/2: 19 u. ds. M. Nijkamp, IJsselstein en ds. L. Mietus. 14/2: 10 en 19 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. M. Taalman-de Ruiter, Terneuzen. Goes: 10 u. ds. M. Postma. Vlissingen: 9.30 u. gespreks- dienst. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. lijks bestuur van het ap De Drie Ambachten W.A. Gosselaar, ing. J.l. Meesen. Menu 2 Kippesoep Boeuf Bourguignon met boontjes en aardappelen naar keuze IJs gewenst •joH kisoét u. Past. J.v.d. Heijden, Clinge, tel. 01140-12230. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. L. Heynen, tel. 01150-12531. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. oorden - Tel. 01148-1913 OOST-ZEEUWSCH-VLAAN DEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 EINDELIJK, na veel telefoon tjes, had de administratie van een school voor voortgezet on derwijs in Terneuzen een inval ster te pakken gekregen. De pas afgestuurde lerares kon gelijk opdraven om de zieke leraar te vervangen. Bij de school aangekomen, meldde de invalster zich bij de administratie en nam de klas van haar zieke collega over. Na de lessen bereidde zij het werk voor de volgende dag voor. Driftig maakte ze op het kopi eerapparaat lesmateriaal voor de leerlingen. Daar stak echter de directeur zijn hoofd om de hoek. Niet wetend dat er een invalster aan het kopieerapparaat stond en met de gedachte dat er een leerling bezig was - ze zag er nog zo heerlijk jong uit - trok hij fel van leer. Hoe zij het in haar hoofd haalde om hier te komen kopiëren. En ze moest maar zorgen dat ze zich snel uit de voeten maakte. Verbouwereerd deed de inval ster wat haar opgedragen werd. Toen de directeur zijn vergis sing bemerkte, was het te laat. Ondanks een gemeend excuus, kon niets de invalster meer be wegen om haar taak te hervat ten. De leerlingen kregen de volgende dag een kort briefje mee. De lessen van de invalster vervielen. Ze had zich om per soonlijke redenen teruggetrok- SCHRIJVING n zal op verzoek van zijn verkopen: elegen aan de Kamperweg te Hontenisse, uitmakende: nelijk aangeduid gedeelte eer vier hectare achtender- s van het kadastrale perceel sectie O nummer 1008 inelijk aangeduid gedeelte eer vier hectare achtender- s van het kadastrale perceel sectie O nummer 1009 gelegen aan de Schenkel- raai bekend gemeente Hulst 72, respectievelijk groot één hectare tweeënzestig DRIFTIG had hij gestudeerd op het Oranje boekje van de EHBO. En het diploma gehaald. Nog geen twee weken later kon hij zijn opgedane kennis in praktijk brengen. De jonge ehbo'er zag het voor zijn ogen gebeuren. Een vrouw viel van de fiets en bleef bewusteloos liggen. Stabiele zijligging, flitste het door zijn hoofd. Tong vrij maken en een dokter waarschuwen. Na enige tijd kwam er een ambulance. Zoals hij geleerd had op de curcus, gaf de ehbo'er de nodige gegevens door en vertelde hij niet zonder trots wat hij al gedaan had aan de ambulance-verpleeg kundige. Deze zette de ehbo'er weer met beide benen op de grond. „Je had wel een vinger kwijt kunnen zijn, want de vrouw heeft een epilepsie-aanval gehad." Hevig geschrokken keek de man thuis nog eens in zijn boekje. „Ja theorie is geen praktijk," verzuchtte hij. Aflevering 290 OM HET lied van vorige week te kunnen zingen, hoef je dat vandaag niet persé te kennen, maar zoals gezegd, dat stond toch al een keer op ons verlanglijstje en daarom deze overbekende meezinger van vroeger, waar we overigens tal van mensen een plezier mee menen te doen. Zilver tusschen 't goud Lieveling, ik word nu oud hoor! Kijk eens naar mijn grijze haar! Neen, schudt daar nou niet je hoofd voor 'k Zie er eiken dag een paar Langzaam aan verdwijnt de levenslach Langzaam aan komt de ouwe dag! Zil'vren draden tusschen goud Ja mijn schat, wij worden oud! Ja! Mijn vrouwtje j' hebt gelijk hoor, 't Leven was niet enkel zon, Maar ons harte werd er rijk door, En die rijkdom overwon! En al komt er zilver tusschen 't goud Gij wordt voor mij nimmer oud! 'k Zie jou altijd voor mijn geest Zoo je vroeger bent geweest! Altijd zul je voor me blijven 't Meisje met het gouden haar. Dat portret zit diep in 't harte Nee, laat nu die traantjes maar! In verdriet smolt beider hart ineen Schooner denkbeeld is er geen! Ziel is eeuwig, al zijn we oud Al komt zilver tusschen goud. rt, na betaling van de koop oor rekening van de koper g van de akte van levering. costen (veilingtarief) binnen De zorgen naar de mensen brengen, zal hij bedoelen. Het laden van dat schip liep gesmeerd. der inzien dat het om een heus paard gaat, een mini-Shetland- pony. „Mensen spreken me aan op straat en zeggen: „Wat een mooie hond." En, zegt Patrick, „Auto's stoppen voor onze deur om te zien wat voor dier het is. Bruintje is gewoon een lief veu len. En ook heel lief voor kin- BIERVLIET heeft er naast de befaamde haringkaker een be zienswaardigheid bij. Sinds vo rige week vrijdag trekt de 26-jarige Patrick Pieters de aandacht van het dorp, als hij met zijn nieuwe huisvriend een blokje om gaat. Mensen houden het op het eerste gezicht op een fors uit de kluiten gewassen hond, maar ontdekken bij na deren." Hij wilde als kleine jongen al een pony, maar het is er nooit van gekomen. „We wil den eerst een boerderijtje heb ben en dan pas dieren, maar mijn vriendin Anita heeft het omgedraaid. Zij en de kinderen Reinhard en Diana verrasten me vorige week op mijn ver jaardag. We hebben een hele weide voor ons huis, dus kan het eigenlijk wel," aldus Pa trick. wordt gegeven is bij de nota- ingevuld en ondertekend m 16.30 uur ten kantore van leverd, op welk tijdstip de ind, waarbij de inschrijvers rg de prijs van volle last nie' de aanwezige inschrijvers de rs het recht deel te nemen ;usen hen te houden opbie- :n liggen ter inzage ten kan- ïotaris, alwaar eveneens in baar zijn. jgbaar ten kantore van voor- 1-12821 (dhr. N. Roelandt)- Patrick en Bruintje zijn bijna elke dag in het dorp te zien, omdat het beestje bij zijn vori ge baas te weinig lichaamsbe weging heeft gekregen. „Hij is te dik en er zit weinig pit in." 's Nachts staat Bruintje gestald bij de familie... Dhondt. EINDREDACTIE: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten. BIJDRAGEN: Frank van Cooten, Frank Deij, Harold de Puysseleijr, Jeanette Vergouwen, Jan Jonkman. geleden een briefje dat duidelijk Wegen vol met auto's afweek van de gebruikelijke Fietsen en verkeer fanmail. De Terneuzenaren wa- Aanrijdingen en brokken ren er zo trots op dat het onge- Het gebeurt steeds weer bruikelijke nieuwtje een plekje Demonstraties en protesten kreeg in de jongste aflevering Ruzies of een gevecht van Delta Golf, het personeels- Alles kan gebeuren blad van de politie Zeeland. En ieder wil zijn recht Dié bemiddelen op dit gebied Lees mee: Bekijken de situatie Troosten bij verdriet Dat is de Terneuzense Gemeen tepolitie Ze zijn altijd paraat Soms met loeiende sirenes Blokkeren ze de straat Als zij er niet waren In oost, west, noord of zuid Dan zag het er in de wereld Heel w.at beroerder uit! POLITIE. Als je ze nodig hebt, zijn ze er niet. Of: Als je fout parkeert krijg je onmiddellijk een bon, maar een moord oplos sen kunnen ze niet. Het zijn veel gehoorde kreten als je het on derwerp politie ter sprake brengt. Maar niet iedereen denkt er zo over. De gemeente politie Terneuzen ontving kort- Stem. 076-236911

de Stem | 1993 | | pagina 25