Ruim negen ton brandschade Isl El Pl de OVZ) POLIS Twee dagen feest in Hof Zeldenrust PLAATSELIJK nieuws POLITIE rapport K H ËH H m van Dixhoorn J Bestuur Woninggebonden Subsidies moet opnieuw leden kiezen Binnenkort start bouw van Zorgcentrum HALVE PRIJS Brandweer Sas van Gent moest vorig jaar 65 keer uitrukken Oostburg beslist snel over privatisering kleedlokalen I 81 II 11 1 I SI fiS II I ■I A schietingen kaartingen Rijdende winkel gestolen KARNAVALS- ARTIKELEN I FEESTARTIKELEN Fietsersbond eist aanpak fietspad stormvloedkering Ook zo geschrokken van uw nieuwe autopremie? 4Hage premie, verantwoorde dekking ^maximaal 20% startkorting* boven uw schadevrije korting Zeker weten! Bei 01100-33399 N <b COBIE h AD CARiw^ CASSIE EN WANDA pestem ZEELAND C3 EMIEL, MARJO ARNO LIEFS INGRIp JOHNYBOY GIRLEY G. A. PETER, FRITS JE LIEFSTE HENNY, MANON SYLVIA, ROB, DANIËLLE FIEN, HARRIE BOB, MARY BINKIEPINKIE FRUTTIEPETUTT MOPPIE LIEVE IVO LIEVE ROBIN e Roelie PATRICK VAN JOU MMY i/E JOOP x;c<".M ,4!aM3!Rv f JUAR Buurtvereniging organiseert uitgebreide viering tweede lustrum ,1 love you' Lieve Esther MOEPKE Hallo Scharona Beertje Jaki Jakhals II Bf II BH II IX 1,1 Kaartingen Auto in sloot Inbraak in woning 393 Nog 27 jaar erbij hè Groetjes NANNY bedankt voor de g0e zorgen. ZATERDAG 13 FEBRUAR11993 jerneuzcn - Het algemeen testuur van de gemeenschap- Lelijke regeling Regionaal i itiidgetbeheer Woninggebon- jen Subsidies (BWS) Zeeuws-Vlaanderen moet op- jieuw de drie leden in het dagelijks bestuur kiezen. je op 27 november gehouden verkiezing- van het dagelijks be stuur is namelijk nietig ver klaard. Er werden slechts zeven stemmen uitgebracht en dat hadden er acht moeten zijn om van een rechtsgeldige stemming te kunnen spreken. Oorspronkelijk waren de wet houders J. van Rooijen, G. van de Voorde en A. de Feijter van respectievelijk Terneuzen, Hulst en Oostburg in het dagelijks be stuur gekozen. Deze bezetting was vooral bij de Sluisse wet houder J. du Fossé en zijn Aar- denburgse collega R. van de Wijnckel in het verkeerde keel gat geschoten. Vooral Du Fossé was bang dat Terneuzen, Hulst en Oostburg de koek verdelen. Voor de kleine gemeenten blij ven alleen de kruimels over. De gemeenschappelijke regeling beheert namelijk voortaan het budget voor de sociale woning bouw en verdeelt de woningen over de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het gemeentebestuur van Sluis schreef namens de besturen van Aardenburg, Hontenisse en Sas van Gent dat de verkiezing van het dagelijks bestuur op onregel matige wijze had plaatsgevon den. Dat was reden voor het secreta riaat van de gemeenschappelijke regeling om de zaak uit te zoe ken. Daaruit bleek dat bepaalde gemeenten meer stemmen mogen uitbrengen. Elk lid van het alge meen bestuur mag per tiendui zend inwoners van een gemeente een stem uitbrengen. Voor de Terneuzense afgevaardigde bete kent dat vier stemmen, voor Oostburg, Hulst en Axel ieder twee stemmen en Sluis, Aarden burg, Hontenisse en Sas van Gent ieder één stem. Dat komt dus neer op in totaal veertien stemmen. Er moeten minimaal acht stem men worden uitgebracht om van een rechtsgeldige stemming te kunnen spreken. Tijdens de vori ge bijeenkomst brachten de ze ven algemeen bestuursleden, Hontenisse was afwezig, ieder één stem uit. Het secretariaat concludeerde hieruit dat er dus een nieuwe stemming nodig is. Deze stemming vindt plaats tij dens een ingelaste vergadering van het algemeen bestuur op maandag 15 februari. De verga dering begint om 14.30 uur in het Terneuzense gemeentehuis. wanneer kom je |oaB ren nog maar 16 weken I never will be the sami Ik hou het bedje voor warm. wanneer kom je eten E. All you need is love je bent de liefste papa eindelijk. D.T.P. je bent de allerbeste het leven is met jou feest. omdat het gratis was, Ik hou van je. Wil je me me trouwen Ik hou van jou. xxx Nog 1 maandje. Natascha Nog 3 maanden en dan Ik hou van hou. Annelies jou door te gaan. Ik hou van Marco L. met jou, omdat ik heel veel Liefs Caroline. RWIN lief. Veel liefs ALLI pormuis Henk jts, „Truusje" is mijn Valentijn. Guus pu van jou. \isjesJ.P. Van onze correspondent Sas van Gent - Er is het afgelopen jaar voor ongeveer 913.000 gulden brandschade ontstaan in de gemeente Sas van Gent. Dat staat in het jaarverslag, dat tijdens de bindingsavond van de Sasse brandweer door comman dant A. Notschaele aan burgemeester J. van Rest werd overhandigd. De schade is aanzienlijk groter ian in de voorafgaande twee jaren. Toen overschreed het be drag de anderhalve ton niet. De jaren 1988 en 1989 springen er wat dat betreft uit. Het totale schadebedrag was toen respec tievelijk ruim één miljoen en 917.500 gulden. Een brand in een levensmiddelengroothandel inWestdorpe in 1988 en een bij een mestdrogerij op het Kanaal eiland in 1989 waren de grootste schadeposten. Het korps van Sas van Gent nikte in 1992 65 maal uit, in ifestdorpe gebeurde dat 20 maal en in Philippine zeven keer. Dat was iets minder dan in 1991 toen de korpsen gezamenlijk 71 keer uit moesten rukken. Door de automatische brandmeldcentra- les kwamen er verschillende loze meldingen voor. Vorig jaar werd de Sasse brandweer dertien maal opgeroepen voor een loze brand melding via het automatische brandalarm. De brand die het meest tot de verbeelding sprak, was die in een shoarmazaak in de Sasse Zuidstraat. Daarbij werden alle drie de korpsen ingezet en moest een beroep gedaan worden op de hoogwerker van de vrijwillige brandweer van Terneuzen. Vijftig leden De brandweer uit Sas van Gent bestaat momenteel uit vijftig le den. Een aantal vrijwilligers ver liet het korps in 1992. Een aan tal op eigen verzoek en een aan tal vanwege.het bereiken van de 55-jarige leeftijd. Het jaarverslag maakte evenens melding van de overeenkomst tussen Sas van Gent en Zelzate over grensoverschrijdende hulp. Binnen afzienbare tijd worden de verbindingen met Zelzate verbeterd om de samenwerking nog verder te intensiveren. In de loop van dit jaar volgt een geza menlijke oefening van beide korpsen in Zelzate. Van onze verslaggever Oostburg - Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg neemt donderdag 18 februari een besluit over het al dan niet privatiseren van de kleedaceommodaties van de sportverenigingen. Een doorslaggevende rol speelt daarbij de vergoeding die de sportclubs krijgen om schoonmaak en klein onderhoud van de kleedruimten over te nemen van de gemeente. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De elf feestvoorbereiders zijn er bijna uit. Het programma is rond en het meeste geld is binnen. .You're my best friend José Ik hou van jou, ik kan niet leven zonder jou! Corng. Jij bent de allerliefste. Christine xxx Gefeliciteerd met je ver jaardag. Je vriendin Na thalie v. Dongem, Waarom? Ik mis je. 25-05-'91. Ik hou van jou. Minoucne en W streken de sportvereni gingen eind vorig jaar tegen de haren in met de presentatie van een notitie over de privatisering van de kleedaccommodaties. Het !ge stelde zich de schoon maak over te doen voor een vergoeding van driekwart van de kosten die Dethon berekende. De sportbestuurders protesteerden haar toen hevig tegen en zeiden onder geen enkele voorwaarde akkoord te kunnen gaan met dat schamele bedrag. In een brief aan het college en de gemeente raad laat de voetbalvereniging Breskens nogmaals weten dat het aanvankelijk voorgestelde bedrag (12.000 gulden) 'onaan vaardbaar' is. De commissie welzijn steunde de sportclubs en adviseerde B en W het huiswerk over te doen en met een beter voorstel te komen. Dat v is inmiddels achter de rug. De gemeente vroeg verschillende offertes bij schoonmaakbedrij ven aan. Of er een hogere af koopsom voor de sportverenigin gen uit rolt, wordt volgende week duidelijk. De brief van de W Breskens staat op de lijst van ingekomen stukken bij de gemeenteraads vergadering. Op die lijst ook een Beroepschrift van W. de Jong en k van de Velde uit Groede. Het 'weetal protesteert tegen de af wijzing van het college op het verzoek aan de Molenweg in Zuidzande een aannemingsbe- ®jf te vestigen. Het dagelijks gemeentebestuur vond dat een eannemer niet thuishoort in het Buitengebied en weigerde daar om het bestemmingsplan aan te Passen. Het beroep van De Jong Van de Velde wordt binnen afzienbare tijd behandeld door e beroep- en bezwaarschriften commissie van de gemeente Oostburg. Tweede woning h de gemeenteraadsvergadering valt verder een beslissing over de Herinvoering van de gebruiks- verordening om het tweede wo- jriigbezit aan banden te leggen, en w zijn daar overigens niet oaniem voor. Wethouder J. homaes is tegen herinvoering an de verordening omdat hij nat dat die niet sluitend ge- rioeg is. Oe gemeenteraad krijgt tot slot or de tweede keer het voorstel verhoging van de legestarie ven onder ogen. Vorige maand staakten de stemmen en lukte het niet de aangepaste legesver ordening aan te nemen. Het draaide daar vooral om de ver dubbeling van de abonnements kosten op de notulen van de gemeenteraadsvergaderingen. PvdA en D en T wilden het oude tarief voor het selecte groepje abonnementhouders handhaven, maar door de afwezigheid van D en T-raadslid Bolijn lukte het vorige maand niet die wens door de raad te loodsen. Als de oppo sitie dit keer wel compleet is, lukt dat waarschijnlijk wel. De gemeenteraadsvergadering is donderdag 18 februari om 19.30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Van onze correspondent Terneuzen - Met een grote rommel markt, gratis kermis, verenigingsmarkt, drive-in-show en een optreden van een internationaal bekend zangduo viert de jubilerende buurtvereniging Hof Zel denrust op 30 april en 1 mei haar tweede lustrum. Een jubileumcommissie van elf leden onder voorzitterschap van Rob van den Heuvel is al sinds november 1991 bezig om een attrac tief programma op te zetten. „Om het pro gramma te bekostigen zijn we opzoek ge gaan naar sponsors. Aanvankelijk liep dit niet zo best, maar inmiddels hebben we toch 176 bedrijven en instellingen bereid gevon den ons te sponsoren. Ook de leden van onze vereniging hebben een extra bijdrage ge stort. En iedere keer als er geld binnen kwam, hebben we het programma iets uitge breid," vertelt penningmeester Cees van Beek. De buurtvereniging is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot 554 leden en bestrijkt een gebied met 1350 woningen. „Het enthousias me van de jubileumcommissie groeide met het aantal evenementen mee," constateert Rob van den Heuvel. Het feest moet niet alleen een feest voor de wijk worden, maar voor heel Zeeuws-Vlaanderen. In grote lijnen heeft de commissie het pro gramma rond. Op 29 april is er voor leden en genodigden een receptie in het Rivierenhuis. Aansluitend wordt op Koninginnedag om negen uur officieel gestart met een grote rommelmarkt op het parkeerterrein Vliet- straat, gelegen tussen de beide scholen voor voortgezet onderwijs. De kinderen kunnen met een huifkar een rondrit maken door de wijk en er wordt een achttien attracties tellende, gratis toegankelijke kermis voor hen opgebouwd. In een grote feesttent zullen een country western-band, harmonie de Vliegende Hol lander, een clown en jeugdcircus Reinaldi uit Hulst optreden. Voor de oudere jeugd is er 's HM'! Hl Van onze verslaggever Terneuzen - Op dinsdag 23 februari wordt begonnen met de bouw van het Zorgcen trum aan de Steenkamplaan tussen het gemeentehuis en de bibliotheek in Terneuzen. Wethouder P. Hamelinck slaat dan de eerste paal. Het gebouw moet in november klaar zijn. Vier instellingen op het terrein van de maatschappe lijke en gezondheidszorg komen onder een dak. De Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, de Stichting Algemeen Maat schappelijk Werk, de Stichting Jeugd en Gezin en de Opname- Adviescommissie bejaardenoor den en verpleeghuizen voor Axel, Sas van Gent en Terneu zen. Het pand van ongeveer negen tienhonderd vierkante meter biedt ruimte aan 75 medewer kers. Architectenbureau Grui- sen, Hap en Sanderse heeft het Zorgcentrum ontworpen. Archi tect Th. Gruisen legde gisteren uit dat. bij het ontwerp duidelijk is gekeken naar de omgeving. Vooral de dominante aanwezig heid van het gemeentehuis speel de een belangrijke rol. „Vol doende evenwicht is een belang rijke stedebouwkundige voor waarde. Daarom hebben we bij het ontwerp duidelijk gekeken naar het gemeentehuis, de kolk en de bibliotheek. Qua sfeer moet het Zorgcentrum in de om geving passen". Het ontwerp voor het Zorgcen trum kwam mede tot stand aan de hand van het programma van eisen van de stichting Beheer Thuiszorg. Deze stichting is be last met de bouw en de exploita tie van het Zorgcentrum. „De opdrachtgever kon zich in het concept vinden", aldus Gruisen. „Het initiatief komt van de op drachtgever. De architect voegt daar iets extra's aan toe". Ook heeft het architectenbureau met het ontwerp al rekening ge houden met de toekomst zoals verwoord in het plan Steenen Beer, een vernieuwingsproject voor een deel van de binnenstad. Sanderse noemde het opmerke lijk dat bij het ontwerpen al rekening is gehouden met de fusie tussen de Stichting Thuis zorg en de Kruisvereniging. Deze De voorkant van het Zorg centrum dat aan de Steenkam plaan zal verrijzen. FOTO WIM KOOYMAN fusie is in januari ingegaan. „We waren voor die tijd al met het ontwerp bezig". Het architectenbureau heeft met de keuze van de kleuren reke ning gehouden met de functie van het Zorgcentrum. „We ge bruiken vooral zachte kleuren". De eerste paal van het Zorgcen trum wordt dinsdag 23 februari om 11.00 uur geslagen. Aardenburg WIJ VOOR VREDE - De hulp actie 'Wij voor Vrede' biedt dinsdag 16 februari een derde en laatste mogelijkheid om hulpgoederen als kinder- en babykleding en baby- en kleu tervoeding af te geven in de gemeentekamer van de Doops gezinde Gemeente in de West straat. Afgeven kan men tus sen 15.00 en 16.00 uur. De hulp is bestemd voor het voor malige Joegoslavië. Draaibrug DSV - De Draaibrugse Sport vereniging wil opnieuw probe ren een büjarttoernooi te hou den op het pool-biljhart in 'De Heksenketel'. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij Beter Aernouds of Theo Buijsse. Eveneens zoekt de vereniging volleyballers voor de recreatieve competitie in Cadzand. Opgave bij 01178-1316 of 01177-1896. OUD PAPIER - De inwoners van Draaiburg kunnen zater dag 27 februari oud papier inleveren op het sportveld aan de Langeweg tussen 14.00 en 15.00 uur. Sluis KOOR - Het West Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 14 februari om 10.00 uur in de parochiekerk te Sluis. Op Aswoensdag en op de eerste zondag in de 'veer tigdagentijd' is het koor te gast in de kerk van de H. Eligius te Oostburg. Lamswaarde - Bridgecompetitie Lamswaarde. Uitslag groep A: 1. Van Puyvelde/Pauwels, 2. echt paar Biesbroeck, 3. Baggen/Van der Wielen en Aarts/Wauters. Groep B: 1. Bral/Seton, 2. Boe- ding/De Deckere, 3. Eggink/Me- rison. IJzendijke - De Bridgeclub IJzen- dijke hield de vijfde wedstrijd van de wintercompetitie. Uitslag groep A: 1. Colsen/Van Looy, 2. Marquinie/Sturm, 3. Zwartelé/ Van Waterschoot. Groep B: 1. Vis/Groosman, 2. Van Damme/ Van Sorgen, 3. Marquinie/Wijf- fels. Zaamslag Door onbekende oorzaak verloor gistermiddag een 38-jarige automobilist uit Zaamslag op de Polderstraat de macht over het stuur van zijn voertuig. Zijn voertuig ramde eerst een aan de linker zijde van de rijweg staand straatnaambord, vervolgens een boom die doormidden brak en kwam tenslotte tot stilstand in een sloot. De per sonenauto raakte hierbij zo zwaar beschadigd dat die moest worden weggesleept. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Terneuzen - In de nacht van donderdag op vrijdag werd in gebroken in een woning aan de Leeuwenlaan te Terneuzen. Vermist wordt een videorecor der. Men had zich toegang tot het pand verschaft door het vernielen van een ruitje in de voordeur. Hoeven - In de nacht van donderdag op vrijdag is aan de Hofstraat in Hoeven een rijdende winkel gestolen. De wagen was van het merk Iveco. Vrijdagmiddag vond de zoon van de eigenaar de wagen terug op de Kralen in Oud Gastel. Er is niets ontvreemd. De wagen was namelijk leeg. (ADVERTENTIES) avonds Veronica's Drive-In-show. Dit is het enige evenement waarvoor entree moet wor den betaald. De volgende dag (1 mei) gaat de jeugd in optocht naar de kinderpatiëntjes van Zie kenhuis de Honte voor een bezoekje. Voor de volwassenen is er een markt van ruim dertig verenigingen, die demonstraties zullen ver zorgen. Verder is er een trimloop en een wandeltocht. Specataculair is de demonstra tie model-helicoptervliegen door Nederlands kampioen J. Veiplancke. „Voor ons is de grote klapper de dansavond aan het slot van de tweede dag," zegt Van de Heuvel. De J.E. band verzorgt de muziek. Ook is er de trekking van een grote loterij. „Aansluitend is er een optreden van een internationaal bekend zangduo, maar om trent hun identiteit houden we de spanning er nog even in." Het bedrag dat de commissie eventueel over houdt, wordt bestemd voor een goed doel in de wijk. Grote sortering Molenstraat 38 - Roosendaal - Tel. 01650-37808 nr-a r a g Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen Van onze verslaggever Burgh-Haamstede - De fietsersbond ENFB eist aanpassing van het fietspad over de stormvloedkering en delen van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. De veiligheid van de fietser is volgens Jan Midavaine, Zeeuws vertegenwoordiger van de fietsersbond, volstrekt niet acceptabel. „De recreatieve fietser is niet voorbereid op het snelverkeer dat van de parallelwegen over Neeltje Jans gebruik maakt", aldus Midavai ne. „Op de stormvloedkering zelf ligt een prachtig fietspad, maar de fietser kan op het deel dat over de stroomgeul Roompot voert huiveringwekkend worden verrast door achteropkomend en inhalend snelverkeer." Voor de fietsersbond is het een duidelijke zaak dat de wegbeheerders voor aanvang van het toeristenseizoen de nodige stappen onderne men om denkbare verkeersongelukken te voorkomen. De bond heeft daarom een brief met die strekking aan gedeputeerde J. Hennekeij (verkeer) gestuurd. bij acceptatie 2 treden.

de Stem | 1993 | | pagina 23