Selinger en Boudrie afgedankt Goede start Bettine Vriesekoop Koss tot uiterste getergd Schultz brengt Seles aan het wankelen UITSLAGEN en standen b3 Spelverdeler: 'Wij krijgen geen kans ons op het veld te bewijzen' sportnieuws KORT SPORT TT voor vier jaar zeker Zandstra-Koss op 500 meter Vrees voor einde schaatsloopbaan Geir Karlstad In de war WK SCHAATSEN M j m -MI Romario, Popescu en Van Aerle inzetbaar bij PSV DE STEM ZATERDAG 13 FEBRUAR11993 FOTO ANP n goede wed- ir ik denk dat jkste is twee Hoe we ook maar gewon- noet ik eerlijk t niet dat PSV heeft die een beslissen. Ro- eft en Popescu laakt een min- op Vanenburg ielig. Hij raakt oenlijk. Wat is hem aan de bij hem heel j PSV gebeurd ikt hij dat de ir naar Italië len. Dat hij te idoor niet weg ok is, het vreet ;n zich er niet Gerald is te 11 mensen zeg- ler voetbal dan hweest."" I opulairder dan li? ens hoe lang ik hoeveel kam- die periode t zegt genoeg, hl het mooiere tar vergeet niet voetbal heel [et gaat om de daarvan word re hebben veel de Champions U heb ik toch mensen liever imt Ajax beter :t zit ook een rakter van de ltijd heel dege- ht gevoetbald, randeren. PSV irt voetbal van har door het is Ajax ook iPSV." bÖ9h' 'ÜJ Chicago (rtr) - Brenda Schultz heeft niet de halve finales bereikt van het met zes ton gedoteerde tennis toernooi van Chicago. Ze bracht wel Monica Seles, de nummer één van de wereld ranglijst. aan het wankelen. pe hardslaande Heemsteedse pakte brutaal de eerste set, boog in de tweede pas in de tiebreak (4-7) en leverde in de beslissende derde set eveneens knap verweer: 6-4 I j-7 en 4-6. Üet was de derde keer dat het weetal tegenover elkaar stond. Het betekende de derde neder laag ook voor Schultz, zij het opnieuw in drie sets. „Ik kreeg indruk dat ik ditmaal veel dichter in de buurt bleef," verge leek de Nederlandse, dertigste op de wereldranglijst, de con frontaties met Seles. „Nu weet ik tenminste ook waarmee ik bezig ben. Ik had een strijdplan. In het verleden was zij niet de nummer één van de wereld en serveerde ik alleen hard. Vandaag liet ik meer zien, wisselde ik af. Dat duidt erop dat ik erbij hoor aan de top." Schultz stelde tevreden vast dat haar hernieuwde kennismaking met Seles, na twee jaar, bevallen was en dat ze haar opponente goed had bezig gehouden. De negentienjarige Joegoslavische, die met haar familie in Florida woont, kon dat moeilijk ontken nen. Ze roemde de service van Schultz, die elf aces sloeg, waar van volgens de meting zeker drie met een vaart van 177 km/uur. „Haar opslag is ongelooflijk," zei Seles. „Ik dacht vaak: o je tje, als ze me maar niet raakt. Want als dat gebeurt, is het over en uit." In Memphis werd Jacco Eltingh in de derde ronde uitgeschakeld. Hij verloor kansloos van de Amerikaan Todd Martin: 3-6 3-6. De als eerste geplaatste Jim Courier had het zo mogelijk nog moeilijker met Brett Steven dan Seles in Chicago met Schultz. Courier won uiteindelijk van de Nieuwzeelander, maar balan ceerde in de derde set langs de afgrond: 6-4 1-6 7-6 (8-6). Osaka, vrouwen, 275.000 gulden Kwartfinales: Novotna (Tsj/1) - Wang Shi-Ting (Tai/6) 6-3 6-1, Pa radij (Fra/7) - Miyauchi (Jap) 6-1 6-4, Date (Jap/5) - Magdalena Ma- leeva (Bul/3) 6-7 7-6 6-2, Gilde- meister (Per/8) - Smylie (Aus) 4-6 6-1 6-4. Chicago, vrouwen, 600.000 gulden Tweede ronde: Mary Joe Fernandez (VSt/3) - Grossman (VSt) 6-4 6-2, Garrison (VSt/5) - Reinach (ZAf) 6-0 6-1, Shriver (VSt/8) - Keiler (VSt) 6-2 6-1; kwartfinale: Seles' (Joe/1) - Schultz (Ned/7) 4-6 7-6 6-4. Dubbelspel: tweede ronde: Fair- bank-Nideffer/McGrath (ZAf/VSt) - Driehuis/Lindström (Ned/Zwe) 6-3 6-4. Memphis, mannen, 1,3 miljoen gul den Derde ronde: Martin (VSt) - Eltingh (Ned) 6-3 6-3, Courier (VSt) - Ste ven (NZe/15) 6-4 1-6 7-6, Chang (VSt/2) - Reneberg (VSt) 6-2 6-4, Agassi (VSt/3) - Adams (VSt) 6-7 6-4 6-0, Stark (VSt) - Woodforde (Aus/10) 4-6 6-4 6-4, Randall (VSt) - Oncins (Bra/13) 5-7 6-3 6-2. Milaan, mannen, 1,45 miljoen gul den Tweede ronde: Stich (Dui/8) - Vol- kov (Rus) 6-2 3-6 7-6; kwartfinales: Korda (Tsj) - Larsson (Zwe) 7-5 6-4, Masur (Aus) - Boetsch (Fra) 7-5 6-2, Bruguera (Spa) - Camporese (Ita) 6-2 1-6 6-2, Becker (Dui/2) -Stich (Dui/8) 6-2 6-2. Brenda Schultz. FOTO AP Door Eddy van der Beek Woerden - De interland-carrière van Avital Selinger en Ron Boudrie is definitief voorbij. Het tweetal staat niet op de lijst van achttien spelers, die zijn geselecteerd voor de World League '93. goed betalende club gevonden, krijgen hun zin niet en schoppen nu wild om zich heen. We heb ben binnen de NeVoBo gekozen voor een nieuw systeem en dan moet je niet blijven zeuren over de instandhouding van het oude internaat-model. Los van het technische besluit om hen niet meer te selecteren, spelen dus ook hele andere dingen mee." „Boudrie en Selinger hebben op een gegeven moment het ver trouwen in alles en iedereen op gezegd. Vonden dat alleen zij het Nederlandse volleybal konden redden. Op een gegeven moment hebben zij him zaken laten be hartigen door de Bond van Werknemers in de Sport (BWS, red.), die een schadevergoeding gaat eisen. Persoonlijke gesprek ken waren niet meer mogelijk, terwijl ik zelf nog een keer naar een demonstratie van het duo ben gegaan om persoonlijk con tact te zoeken. Zij waren echter niet te vermurwen en wij moes ten de knoop een keer doorhak ken." Grabert Op de World League-lijst staan wel de namen van de in Italië spelende Nederlanders, behalve Jan Posthuma die voor Oranje heeft bedankt. Opvallend is de selectie van Rob Grabert. De voor Schio spelende passer was sinds 1990 uit beeld bij het Ne derlands team. Overigens zullen Ron Zwerver (Treviso), Peter Blangé (Parma) en mogelijk ook Ronald Zoodsma (Montichiari) het begin van de World League in mei niet meemaken. De Itali aanse play offs eindigen voor de topclubs pas medio mei en het drietal wil daarna enkele weken op vakantie. Selectie World League: Jeroen Bijl (Dynamo), Arnold van Ree (Zeven huizen), Henk-Jan Held (Reggio Emilia), Patrick de Reus (VCG), Sander Mulder (Dynamo), Richard Schuil (Dynamo), Marko Klok (Na- poli), Ron Zwerver (Treviso), Josha Kailola (VCG), Edwin Benne (Cata nia), Olof van der Meulen (Napoli), Peter Blangé (Parma), Rob Grabert (Schio), Martin van der Horst (Dachau), Ronald Zoodsma (Mon tichiari), Bas van der Goor (Dyna mo), Harry van der Brink (Zwolle) en Albert Cristina (VCG). zit. FOTOA"! af. Die dingen spelen all een rol en niet de uitslagen de afgelopen weken. Die geweest." In een gesprek met de NeVoBo werd met het bij Capelle spelen de tweetal de nog tot september lopende arbeidsovereenkomst verbroken. De oudgedienden Se linger (33) en Boudrie (32) ont braken eind vorig jaar ook al op bet Apeldoorn-toernooi. Het is duidelijk dat technisch adviseur en de beoogde bonds coach Joop Alberda alsmede in- terim-bondseoach en handlanger Wuqiang Pang al met de Olym- I pische Spelen van Atlanta '96 bezig zijn. In de selecties voor het EK in Finland (september), de kwalificatie voor het WK '94 in Griekenland en Olympia is geen ruimte voor de twee gerou tineerde volleyballers. Selinger en Boudrie bleven voor standers van het Amstelveense intemaatsysteem, waarbij inter nationals dagelijks trainen en geen clubcompetitie spelen. De NeVoBo heeft echter voor een andere structuur gekozen. Vanaf aankomende woensdag gaan de in de Nederlandse eredivisie spe lende intefnationals wekelijks eenmaal centraal trainen. Ondanks de meningsverschillen over het systeem maakten Boudrie en Selinger duidelijk nog wel degelijk voor Nederland te willen spelen. De technische staf wenste echter geen gebruik meer te maken van de diensten van de twee 'zilveren' Barcelo na-gangers. In de wandelgangen worden Boudrie als 'te oud' en Selinger als 'te oud en te domi nant' beschouwd. Macht „Ik wil beoordeeld worden op mijn prestaties op het veld en daar krijg ik nu de kans niet voor," aldus Avital Selinger gis teravond. „Als ik niet goed ge noeg ben om in het Nederlands team te spelen, moeten ze me dat recht in mijn gezicht zeggen. Ik hoor niks, moet alles uit de kranten lezen. Met Pang heb ik altijd een goed contact gehad, nu durft hij mij niet meer recht in de ogen te kijken. Na alle peri kelen van vorig jaar hebben an dere mensen de macht overgeno men en die maken misbruik van I die macht." ..Ron Boudrie en ik zijn niet voor het Apeldoorn-toernooi geselec teerd, omdat men daar met een nieuw team wenste te experi menteren. Toen werd tegen ons gezegd dat we ons geen zorgen hoefden te maken en in een later stadium wel weer aan de selectie toegevoegd zouden worden. Ron ik zijn toch niet de eerste de hesten, hebben jarenlange ema il ring en kunnen jonge spelers nog een hoop leren. De technische I staf, wie dat dan ook moge zijn, "enkt daar kennelijk anders !>ver, Ik vind het stijlloos zoals met ons omgaan. We worden ëewoon afgedankt. Maar goed, de tijd zal leren of de bond een ;i 8°e"e keuze heeft gemaakt." j' Spijkerhard I Gerard Verhalle, teammanager ïan Oranje, laakt de uitspraken van Selinger en is spijkerhard in bewoordingen. „Ron Boudrie en Avital Selinger zijn gefrustreerde mensen geworden, j hebben na de Spelen geen Assen - De TT van Assen is voor 7,1 n tot en met 1996 er|esteld. Dat is het resultaat an de langdurige onderhande- gen van de TT-commissie met o Wheel Promotions in Lon- n j de organisatie van Bernie in»» Jone' en Dorna Motor SA m Madrid. Hamar-Falko Zandstra stuit zaterdag bij de eerste afstand van de wereldtitel strijd allround schaatsen, de 500 meter, op de Noor Jo- hann-Olav Koss. In Hamar zijn de Nederlander en Noor de grote favorieten voor de titel. De loting in Hamar had het volgende resultaat: 500 meter: eerste rit: Dittrich (Dui)-Itokawa (Jap), 2. Sighel (Ita)-Smith (VSt), 3. Eminger (Oos)-Tröger (Dui), 4. Veld kamp (Ned)-Sato (Jap), 5. Jo- hansen (Noo)-Ritsma (Ned), 6. Zandstra (Ned}-Koss (Noo), 7. Tonat (Dui)-Ishioka (Jap), 8. Bengtsson (Zwe)-Moeratov (Rus), 9. Szafranski (Pol)- Marshall (Can), 10. Feigenwin ter (Zwi)-Pavlov (Rus), 11. Za- karias (Oos)-Garbell (Zwe), 12. Schön (Zwe)-Jarvinen (Fin), 13. Song (Chi)-Kuentz (Fra), 14. Horvath (Roe)-Kah (Aus), 15. Lee (ZKo)-Kyncl (Tsj), 16. Sjoelga (Oek)-Carta (Ita), 17. MacKay (Can)-Söndraal (Noo), 18. Wanek (VSt)-Sanarov (Kaz). 5000 meter: eerste rit: Koss- Tröger, 2. Itokawa-Ritsma, 3. Johansen-Eminger, 4. Carta- Dittrich, 5. Veldkamp-Smith, 6. Zandstra-Sato, 7. Feigen- winter-Schön, 8. Tonat-Ishio- ka, 9. Bengtsson-Zakarias, 10. Pavlov-Szafranski, 11. Gar- bell-Moeratov12. Marshall- Wanek, 13. Sanarov-Kah, 14. Kyncl-Jarvinen, 15. Song- Sjoelga, 16. Kuentz-Lee, 17. MacKay-Sighel, 18. Söndraal- Horvath. Bettine Vriesekoop in actie in Kopenhagen, waar zij startte met twee zeges. FOTO EPA Van onze verslaggever Kopenhagen - Voor Bettine Vriesekoop is een deel van het Top-12- tafeltennis toernooi al geslaagd. Voor Mirjam Hoo- man nog lang niet. Vriesekoop speelde gisteren op de openings dag bij vlagen de sterren van de hemel, won haar twee partijen met overmacht en heeft vandaag nog slechts één overwinning nodig voor een halve-finale-plaats. Vriesekoop liet het niet op toeval aankomen. Ze had de bekende aanvangsproblemen en zenuwen, maar zette zich daar rap overheen. Eerst tegen Fazlic, de Servische die op persoonlijke titel aanwezig is (21-12, 21-11, 19-21, 21-12), vervolgens tegen Timina, de 15 kilo afgevallen 'muur' uit het GOS (21-15, 21-19,21-19). De groep van Vriesekoop telt na de eerste dag nog drie kanshebsters voor de halve finales. Vriesekoop, de eveneens ongeslagen Zweedse Asa Svenssen en de Roemeense Badescu, vanmorgen Vriesekoops eerste te genstander. De Engelse Lisa Lomas haakte na de eerste ronde af met een dijbeenblessu re. „Eén overwinning is voldoende," zei Vriesekoop, „maar ik ga gewoon voor elk punt, voor elke partij." Hooman had veel minder reden tot opge wektheid. Zij leed een kansloze 3-0- neder laag tegen de tweevoudige Duitse Top-12- winnares Olga Nemes (13-21, 17-21, 15-21). Ze herstelde zich met een moeizame 3-2-ze- ge op Goergoeltsjeva, waardoor haar kansen wel intact bleven. VROUWEN Groep A: eerste ronde: Vriesekoop (Ned) - Fazlic (Joe) 21-12 21-11 19-21 21-12, Badescu (Roe) - Timina (Rus) 21-14 21-19 21-18, Asa Svensson (Zwe) - Lomas (GBr) 21-10 21-14 21-15; tweede ronde: Vriesekoop - Timina 21-15 21—19 21-19, Asa Svensson - Badescu 18-21 21-18 21-11 27-25; Lomas teruggetrokken met blessure. Stand: 1. Vriesekoop 2-4, 2. Asa Svensson 1-2, 3. Badescu 2-2, 4. Fazlic 1-0, 5. Timina 2-0. Groep B: eerste ronde: Nemes (Dui) - Hooman (Ned) 21-13 21-17 21-15, Marie Svensson (Zwe) - Goergoeltsjeva (Bul) 21-13 22-20 21-8, Ciosu (Roe) - Batorfi (Hon) 21-14 21-12 21-15; tweede ronde: Hooman - Goergoeltsjeva 25-23 21-11 20-22 17-21 21-18, Nemes - Batorfi 16-21 22-20 19-21 21-15 21-18, Ciosu - Marie Svensson 21-14 23-21 17-21 21-23 21-13. Stand: 1. Nemes, Ciosu 2-4, 3. Hooman, Marie Svensson 2-2, 5. Batorfi, Goergoeltsjeva 2-0. MANNEN Groep A: eerste ronde: Rosskopf (Dui) - Ding Yi (Oos) 21-17 20-22 18-21 21-18 21-17, Saive (Bel) - Chen Xinhua (GBr) 21-15 21-19 21-19, Persson (Zwe) - Appelgren (Zwe) 21-14 17-21 21-9 13-21 21-12; tweede ronde: Persson - Chen Xinhua 22-20 21-12 22-20, Rosskopf - Appelgren 21-12 21-16 20-22 21-10, Saive - Ding Yi 20-22 21-13 16-21 22-20 21-17. Stand: 1. Saive, Persson, Rosskopf 2-4, 4. Appel gren, Ding Yi, Chen Xinhua 2-0. Groep B: eerste ronde: Primorac (Kro) - Grubba (Pol) 11-21 21-17 21-6 21-11, Waldner (Zwe) - Karlsson (Zwe) 22-20 21-18 21-19, Gatien (Fra) - Prean (GBr) 21-19 25-23 21-14; tweede ronde: Waldner - Prean 21-17 21-17 10-21 10-21 21-19, Karlsson - Grubba 21-19 22-24 21-12 21-18, Gatien - Primorac 21-19 22-20 21-12. Stand: 1. Gatien, Waldner 2-4, 3. Primorac, Karlsson 2-2, 5. Grubba, Prean 2-0. Hamar - Tot het uiterste ge tergd begint Johann-Olav Koss vandaag aan het we reldkampioenschap all-round voor mannen in Hamar. Het gegeven dat zijn rivaal Falko Zandstra hem de laatste drie grote internationale toer nooien de baas bleef, zit de 24-jarige Noor behoorlijk dwars. En zeker voor eigen publiek wil hij dat vandaag en morgen recht zetten. Sinds het door Zandstra drie weken geleden gewonnen EK be steedde Koss tijdens de trainin gen in Oslo, Hamar en Savalen vooral aandacht aan de 500 en 1500 meter. „Als ik op die on derdelen de schade meer dan in Heerenveen ten opzichte van Zandstra kan beperken, dan word ik wereldkampioen," ver telde de student medicijnen gis teren tijdens een persconferentie in het Viking-skipett van Ha mar. Niet alleen de gesel van Zand stra zorgde voor extra aanmaak HAMAR door Rob van Deursen van adrenaline in het bloed van Koss; ook een 'vliegende' do pingcontrole woensdagmiddag in opdracht van het Noors Olym pisch Comité uitgevoerd maakte hem behoorlijk kwaad. „Niet de controle zelf, want die juich ik juist toe, maar het tijdstip waar op. Onze voorbereiding op het WK raakte er behoorlijk door in de war. Twee uur training raak ten we kwijt. Die mensen had den best een ander tijdstip kun nen kiezen. In ieder geval niet zo kort op dè belangrijkste wed strijd van het seizoen," foeterde Koss, die er afgetrainder uitziet dan voor het EK. Het feit dat de Noorse media meer aandacht besteden aan het wereldkampioenschap skiën in het Japanse Morioka, waar zijn landgenoten Kjus en Aamodt grote successen behalen, steekt Koss eveneens. Coach Hans Trygne Kristiansen bekijkt de boosheid van zijn voornaamste pupil echter met veel welgeval len. „Koss heeft honger naar de wereldtitel. Ik merkte dat de laatste dagen aan allerlei kleine dingen. Hij is tot het uiterste gemotiveerd om Zandstra te ver slaan," aldus de ex-leraar uit Larvik. Koss zelf schrok echter van die opmerking. „Ho, ho, er zijn meer kanshebbers dan Zandstra en ik. We mogen Sighel als titelverde diger niet vergeten. De Italiaan kan zich beter dan iemand an ders op één toernooi richten." Over de verwachte omstandighe den onder het dak van het Vi king-skipett toonde de Olym pisch kampioen op de 1500 me ter van Albertville zich optimis tisch. Al weigerde hij zich vast te leggen op eventuele wereldre cords. „Zeker voor de lange af standen is het ijs van uitsteken de kwaliteit. In Savalen trainden we de afgelopen dagen op een wasbord. Zoveel hobbels en ga ten zaten er daar in het ijs. Daarom verheug ik me op dit binnen-ijs. We krijgen in ieder geval gelijke omstandigheden voor iedereen. Al moeten we af wachten wat voor effect de aan wezigheid van 13.600 toeschou wers zal hebben. Dit wordt de eerste keer dat we in Hamar voor zoveel mensen schaatsen." In Noorwegen vreest men dat het met de schaatsloopbaan van Geir Karlstad, Olympisch kam pioen op de 5000 meter van Albertville, is afgelopen. Diens rugblessure, waaraan Karlstad in oktober van het vorig jaar werd geopereerd, wil maar niet voor 100 procent genezen. Karl stad, tijdens het WK werkzaam als tv-commentator: „De ene dag gaat het goed, maar dan volgt 24 uur later direct altijd weer een terugslag. Daarom leef ik als schaatser van dag tot dag." De Noorse 'veteraan' heeft ech ter nog geen besluit genomen of hij zijn schaatsen definitief zal opbergen. „Daar ben ik voor mezelf nog niet uit. Ik besef dat ik de knoop eens zal moeten doorhakken, maar wanneer dat zal zijn, kan ik bij benadering nog niet zeggen." Van onze sportredactie Eindhoven - „Als wij morgen winnen zijn alle problemen voorbij. Dan worden we kampioen. Dat is een ongeschre ven wet in het voetbal. Als je van een grote club wint, en dat is Ajax toch, dan begint voor PSV een nieuwe fase. Ik kan spelen en zal dat met honderd procent inzet doen." Heel zelfbewust stelde Romario dit gistermorgen na een stevige oefenpartij op het trainingscomplex van PSV. Een opmerkelijk fitte en volledige van een griepaanval herstelde Romario overi gens, die met een juweel van een doelpunt het oefenpotje tegen de 'hesjes' besliste. „Mag het ook een keer een beetje meezitten," lachte Hans Westerhof, blij met de terugkeer van zijn vedette. „Woensdag was ik met hem in het ziekenhuis en toen gaf ik er geen stuiver voor dat hij zou kunnen spelen. Maar nu gaat ie weer voluit." Het herstel van Romario bleek niet de enige meevaller. Ook Gica Popescu en Berrie van Aerle speelden op volle kracht en niets lijkt hun verschijnen in de basisopstelling in de weg te staan. Het aantal afvallers is daardoor gereduceerd tot drie: Van Breukelen, Koeman en Ellerman, „Een situatie die we dit seizoen nog maar zelden meegemaakt hebben," zei Westerhof. Van der Lee verliest in finale Parijs - Monique van der Lee is tweede geworden in de categorie boven 72 kilo bij het judotoernooi in Parijs. Zij verloor in de finale van de Zuidkoreaanse Ji-Yoon. Angelique Seriese vero verde brons. Boven 72 kg: Van der Lee (Ned) wint van Hagn (Dui), ippon, Van der Lee wint van Belgram (Cub), ippon; finale: Ji-Yoon (ZKo) wint van Van der Lee, koka; om de derde plaats: Seriese (Ned) wint van Beltram, beslissing. March zet Lammers op rijderslijst Zandvoort - Jan Lammers is vrijdag door het March-team definitief bij de FISA (Internationale Autosport Federatie) als rijder aangemeld voor het formule-l-seizoen. Met de persoonlijke steun van BFI en Marlboro is Lammers in staat aan alle Grote Prijzen deel te nemen. Witt mag meedoen aan Spelen Hamar - Katarina Witt mag in 1994 meedoen aan de Olympi sche Winterspelen in Lillehammer. De Internationale Schaats- unie (ISU) heeft dat gisteren in Hamar besloten. Naast Witt kregen nog zeven niet nader genoemde kunstrijders de amateur- status terug. Wereldkampioene Kostina verongelukt Moskou - Oksana Kostina (21), de Russische wereldkampioene ritmische gymnastiek, is donderdagavond bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Koster/Versluys aan de kant Kerkrade - Roda JC heeft besloten na de thuiswedstrijd tegen RKC (morgen 14.30 uur) de trainers Adri Koster en Ad Versluys aan de kant te zetten. Ongeacht het resultaat tegen de club uit Waalwijk wordt een nieuwe sterke man aangesteld, die de functie van technische directeur krijgt. Roda JC heeft hiervoor Huub Stevens een lucratief aanbod gedaan. Trainer Aimé Antheunis van Lokeren heeft vrijdag ontslag genomen. De oefenmeester van de Belgische eerste klasser rekende zichzelf de tegenvallende prestaties van zijn ploeg aan. Cipollini wint opnieuw Béziers - De Italiaanse sprinter Cipollini sloeg gisteren voor de tweede opeenvolgende dag toe in een massasprint van de Ronde van de Middellandse Zee. Michel Cornelisse en John Talen ondernamen met de Belg Coppens een vlucht, die 60 kilometer duurde. Béziers, Ronde van de Middellandse Zee, vijfde etappe: 1. Cipollini (Ita) 156 km in 3.25.00, 2. Abdoesjaparov (Rus), 3. Capelle (Fra), 4. Capiot (Bel), 5. Vanderaerden (Bel), 6. Moncassin (Fra), 7. Minali (Ita), 8. Stroucken (Ned), 9. Skibby (Den), 10. Van Poppel (Ned). Algemeen klassement: 1. Mottet (Fra) 12.07.49, 2. Imboden (Zwi) 0.14, 3. Delion (Fra) 0.15, 4. Lance (Fra) 0.24, 5. Earley (Ier) 0.51, 6. Jeker (Zwi) 0.52, 7. Argentin (Ita) 0.55, 8. Skibby 1.09, 9. Jerome Simon (Fra) 1.12, 10. Zberg (Zwi). Weer nederlaag hockeyteam Rawalpindi - De tweede testwedstrijd tegen Pakistan is voor het Nederlandse mannen-hockeyteam in een deceptie geëindigd. In Rawalpindi verspeelde Oranje vrijdag voor 4500 toeschouwers een fraai verworven voorsprong van 0-3 om alsnog met 4-3 te verliezen. PAKISTAN - NEDEKLAND 4-3 (1-3). 11. Drenth 0-1 (sc), 19. Van Feit 0-2 (sc), 26. Veen 0-3, 29. Bashir 1-3 (sc), 41. Shahbaz jr. 2-3, 46. Junaid 3-3, 57. Shahbaz jr. 4-3. Scheidsrechters: Gorissen (Ned) en Bhagdadi (Pak). Toeschouwers: 4500. Opstelling Nederland: Looije; Drenth, Jazet, Van Pelt en Smolenaars; Brinkman, Delissen en Van Hout (47. Pijpers); Van Waveren (3. Van Amerongen/50. Westbroek), Veen en Van Wijk. BADMINTON Basel, open Zwitserse Mannenenkelspel: kwartfinales: Van Dijk (Ned) - Olsson (Zwe/2) 15-4 15-4. Van Dijk in halve finales tegen Knowles (Eng). Vrouwenenkelspel: kwartfinales: Magnusson (Zwe) - Van der Knaap (Ned) 3-11 11-9 12-9. Vrouwendubbelspel: tweede ron de: Schmidt/Uben (Dui) - Meyer/ Refwutu (Ned) 15-10 15-11. Gemengddubbelspel: tweede ron de: Jonsson/Maria Bengtsson (Zwe) - Karsten/Trouerbach (Den/Ned) 15-2 15-4. BILJARTEN Wenen, Europees kampioenschap 47/2 Eerste ronde: Horn (Dui) - Otten- hof (Ned) 2-1 (100-37 26-100 100-59/45,20-39,20), Blondeel (Dui) - Maarsman (Ned) 2-1 (100-79 81-100 100-94/20,07-21,00). Verliezersronde: Maarsman Fontiana (Spa) 2-1 (100-89 7-100 100-27/23,00-24,00). BOKSEN Romorantin, EK cruisergewicht Tafer (Fra) wint van Eliseev (Oek) na interventie scheidsrechter in zesde ronde. (Zwe) en Feherty (GBr) 137, 6. Edmond (Can), Hsieh Yu-Shu (Tai), May (VSt), Aebli (VSt), Bouchard (Can) en Wurtz (VSt) 138. La Quinta, Bob Hope Classic Stand na twee ronden: 1. Strange (VSt) 131, 2. Elkington (Aus), Fe- hr (VSt), Rummells (VSt) en Cou ples (VSt) 132, 6. Cook (VSt), Estes (VSt) en Gump (VSt) 133. Johannesburg, open Zuidafri kaans kampioenschap Stand na tweede dag: 1. Kingston (VSt) 136 (68 68), 2. Pitts (VSt) 137 (68 69), 3. Dunlap (VSt), Royer (VSt), Whitelas (VSt) 139, 6. Pappas (VSt), Vaughan (VSt) 140. Toernooi Tenerife Stand na twee dagen: 1. James (Eng) 140 slagen (71-69), 2. Van der Velde (Ned) 141 (72-69), Bas- son (ZAf) 141 (71-70), 4. O'Con nor jr (Ier) 142 (69-73), 5. Gilford (Eng) 144 (71 73), Affleck (Wal) 144 (70 74). VOETBAL Eerste divisie FC ZWOLLE - HELMOND SPORT 3-2 (1-2). 3. Weijers 0-1, 9. Buimer 1-1, 32. Moniz 1-2, 54. Van der Vegt 2-2, 58. Konterman 3-2. Scheidrechter: Zuidema. Toeschouwers: 2148. Gele kaart: Stam (Zwolle), Taihuttu, Meeuw- sen (Helmond Sport). GOLF IJSHOCKEY Kuala Lumpur, vrouwen, Malay sian Open Stand na twee ronden: 1. Prosser (GBr) 135, 2. Bertilskold (Zwe) 143, 3. De Paulo (VSt) en Wads- worth (GBr) 144, 5. o.a. Hageman (Ned) 145. Hongkong, mannen Stand na twee ronden: 1. Watts (VSt) 132, 2. Stewart (Can) 136, 3. Yeh Chang-Ting (Tai), Karlsson Eredivisie, play-offs, landskam pioenschap, halve finales, tweede wedstrijd: Rotterdam - Nijmegen 2-5 (1-0 1-2 0-3), Tilburg - Ge- leen 5-8 (2-3 0-3 3-2). ZAALHANDBAL Eredivisie vrouwen: Hellas - Quintus 12-18, Swift - Bol lenstreek 29-16, PSV - VZV 20-13, SEV-OSC 19-13.

de Stem | 1993 | | pagina 13