EgbersAuto's DE STEM Sport Nelli Cooman is weer terug Ajax helemaal klaar voor PSY kansen! "een Jenprijs! ng. rana Geluksgoal Kool velt Willem II UITSLAGEN en standen Barcelona wervelt en knoeit Mottet nieuwe leider na solo-zege op Mont Far on ard Fortuna geen partij voor Amsterdamse ploeg, 1-4 i sportnieuws KORT t wat u beweegt ROVER Sprintster loopt limiet voor WK op indoorgala in Gent /IOLENWATER 64 510 AA Breskens •1172-3230 ik op. Op diverse ïaar liefst 20 - 50% dromen komt nu buitenkans om de voor 'n leuk prijsje. slaapkamers Ook blessure voor Bergkamp Goud voor Merle en Aamodt Weer wereldrecord Sievinen Knol dit jaar niet in Oranje McLaren meldt Senna niet [Rl1993 ongelofelijk weinig zelf net zo eigenwijs |dan meteen bij je js voor een proefrit, Vilkenstraat 8-12 4811 EZ Breda tel. 076-218989 Officieel Rover dealer voor de REGIO BREDA nnM DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 DEEL B poor Giel Hendrix Gen'De verrassing tijdens het indoor atletiekgala van Gent kwam uit een heel on verwachte hoek. En het was Let eens een winnaar die ervoor zorgde. Want plotse- staat ineens in Neder land weer Nelli Cooman in de belangstelling. Twee jaar was het nagenoeg stil rond de 28-jarige sprintster, I maar gisteren liep ze ineens in de finale van de 60 meter, ach- l:er winnares Merlene Ottey (7,05), de limiet voor het WK I indoor in Toronto. De klokken I bleven stil staan op 7,27 secon- |den (limiet 7,30) en dat was (genoeg voor tevredenheid bij I Nelli en haar man Hans Fiere. Met alle plezier van de wereld deed ze dan ook haar verhaal. „De maand december ben ik I ziek geweest (last van duizelin gen) en ik heb daarna twee weken in El Paso getraind. Ik ga in ieder geval naar dat WK. Wat dacht je, die kans laat ik me niet ontnemen." Tien dagen voor het WK (12 maart) strijkt ze al neer in de Canadese stad en gaat er trai nen met een oude bekende, Ben Johnson. „Het gaat weer goed met me. Ik heb een moeilijke periode doorgemaakt. Twee jaar pijn gehad, geestelijk. Ik voelde me vooral door de atletiekbond gediscrimineerd. Niet op grond van mijn huidskleur, maar wat uitslagen betreft. Ik ben terug gezet naar de derde groep in Nederland. Op grond waarvan is me niet duidelijk. Maar ik heb besloten me er niets meer van aan te trekken. Ze doen maar. Ik ga gewoon verder op de weg die mij het beste lijkt," aldus de ex-wereldkampioene en wereldrecordhoudster op de 60 meter indoor. Zij is na Robin van Helden (1500) en Frans Maas (ver) de derde Oranje kandidaat voor het WK. De geruchten als zou ze in El Paso weer onder Henk Kraayenhof trainen, wees Nelli Cooman pertinent van de hand. „Henk was ook in El Paso. Maar we hebben nauwelijks met elkaar gesproken, alleen beleefdheidsgroeten uitgewis seld. De trainingsschema's voor deze winter heb ik gewoon op gesteld met mijn man Hans. Maar als de mensen Kraayenhof in mijn buurt zien, komen met een de verhalen weer de wereld in." Haar Canadese trainingsmaat Ben Johnson vestigde ook weer de aandacht op zich. Niet direct door zijn zege op de 60 meter (in 6,60 meter) voor zijn landge noot Desai Williams, maar meer door zijn afgang in het Flanders Expo. Strompelend verliet Johnson de baan na zijn finale en met een pijnlijk gezicht zakte hij op een bank langs de baan. Zijn linker bovenbeen werd meteen in het ijs gepakt. „Bij het uitlopen na de finish, dat heuveltje op, voel de ik mijn dijspieren. Ik durfde niet meer te bewegen, omdat ik bang was dat iets zou scheu ren." De Canadees verscheen later toch weer strompelend in de zaal voor een huldiging en zei vervolgens: „Die zege zegt me niet zo heel veel. Ik ben een beetje teleurgesteld over mijn tijd. Ik had gehoopt dat ik in Gent sneller zou lopen. Maar dat zat er helaas niet in." Voor 3.000 toeschouwers werd het indoorgala geen spranke lend gebeuren. De bezetting was, afgezien van enkele top pers, niet groots en er was ook nauwelijks sfeer in de hal waar vorig jaar nog André Cason een wereldrecord liep op de sprint. Hoogtepunt werd nu de 3.000 meter van de Marokkaan Kha- lid Skah, die gegangmaakt door zijn landgenoot Rachid el Basir, eindigde in 7.39,67, de tweede beste prestatie van dit winter seizoen. De tijd van de Olympi sche kampioen op de 10 kilome ter is een seconde boven het wereldrecord. De twee Marokkanen vechten overigens nog een privé-oorlog- je uit met hun bond. Ze hebben beiden nog steeds niet de pre mies betaald gekregen voor hun Olympische prestaties en drei gen nu het WK indoor en het WK veldlopen te boycotten. Stella Jongmans (6e 800 meter in 2.04,66), Ine Langehuizen (8e 60 horden), Robin van helden (6e op 800 in 1.49,62) en de verspringers Frans Maas (7,62) en Emiel Mellaard (7,66) kwa men in Gent niet boven de mid delmaat uit. De Surinaamse Laetitia Vriesde werd derde op de 800 meter, binnen de Neder landse WK-limiet (2.02,35). In de B-loop van de 800 meter eindigde Leon Haan als 2e en werd Ton Baltus laatste. loorTed van Leeuwen iittard Ajax is helemaal klaar voor PSV. Vier dagen roor de botsing met de heersende landskampioen onder- toepten de Amsterdammers andermaal hun toegeno- nen zelfvertrouwen. Ditmaal niet in de flitsende stijl an de afgelopen weken, madr nu dankzij werklust prong de uitdager zich langs de vechtvoetballers van ortuna. Ook in Sittard bleef de ongeslagen status in uitwedstrijden intact: 1-4. lijke helft van je leven 51608 - 13850 dekbedden kussens overtrekken let één punt achterstand en de irandende ambitie PSV van de ui te stoten, begint Ajax zon- aan de kraker in Eindhoven, rainer Van Gaal was na afloop ontevreden over de uitvoering: PSV-Ajax speelde te veel door Ie geest van de spelers, de con- 'entratie was er nauwelijks." (ochtans hadden de PSV- •oaches Westerhof en Arnesen net eigen ogen kunnen zien hoe ijax gisteren op het veld van de tard spelende zielepoot van de iredivisie behalve over slagvaar- iigheid ook over wilskracht en nentale weerbaarheid beschikte. In tegenstelling tot PSV is Ajax le ploeg met het zelfvertrouwen: :en doelsaldo van 24-2 uit de aatste vijf wedstrijden, een po- iitieve score van plus negen ten ipzichte van PSV. fortuna kijkt de eerste divisie in de ogen. Coach Chris Dekker is de weg inmiddels ook Bink kwijt en probeerde vla een irdinaire afweerslag de dreigen- ie degradatie af te wenden. Of schoon Ajax niet kon beschikken 'ver het Scandinavische trio Banssen, Pettersson en Petersen held Dekker liefst tien man ach- In de afgrijselijke stijl van Wimbledon werd maar één ding (eprobeerd: Ajax uit het straf- ichopgebied houden. Baarbij werd het betere gooi- en smijtwerk niet uit de weg ge- laan, In de jungle voor het 'P'ein' van doelman Hesp was sen molest-verzekering een Mdzaak. Met name voor Over- Mrs, die door de absentie van Petersen weer eens aan de rech- lerkant was geposteerd. Van zijn tegenstander Paul Janssen had Overmars, die volgens assistent- londscoach Rinus Israel 'al heel ment tegen het Nederlands elftal san zit', slechts een half uur last. Ja een tweede grove aanslag op benen van Overmars was voor •jWter Schuurmans de maat vol. liet Janssen voor de tweede W geel zien en de ruwe klant inrukken, jjet was volgens trainer Dekker breekpunt. Toch heeft zijn ploeg ervaring in het spelen in "ndertal. Twaalf dagen geleden Van onze verslaggever Sittard - Het is lang niet zeker dat de Scandinavische aanvallers Pettersson en Pe tersen zondag met Ajax aan j aftrap verschijnen voor f waker tegen PSV. Bei- TOn hebben nog niet met de Poep meegetraind. ettersson tobt al enige we en met een knieblessure, etersen liep maandag op e "fining een spierblessu re op. r Gistervond viel in de com petitiewedstrijd tegen For- .?a °ok Dennis Bergkamp ',.De' topscorer van de «wisje kreeg een tik te- wravuain, enkei- Vandaag bekeken hoe ernstig ZiJn blessure is. vloog Samuel tegen Feyenoord al na 10 minuten van het veld. De Canadees was gisteren de leider van de achtmans- defensie van Fortuna, waarin aanvaller Fred de Jong met de bewaking van Ronald de Boer was opgeza deld. Samuel was het ook die verantwoordelijk was voor het openen van de score. Aan beide kanten overigens. De wedstrijd die begonnen was als stilstaand water, kreeg hal verwege de eerste helft pas vaart. De witte muur die zich al trappend en schoppend voor het gebied van doelman Hesp had opgesteld, werd geklopt door een door Davids doorgekopte diepe pass van Blind. Bergkamp zette Samuel in de wind en liet Hesp kansloos: 0-1. Een minuut later bleek dat For tuna ook best wel kon aanvallen, als het dat probeerde. De eerste serieuze poging leverde een cor ner op, die genomen werd door Driessen. Samuel kopte boven iedereen en alles uit: 1-1. Nieuwe moed De toevalstreffer injecteerde Fortuna met nieuwe moed en Ajax had het maar moeilijk met het vechtvoetbal van de Limbur gers, die niet op een overtredink- je meer of minder keken. Het beeld veranderde niet nadat Paul Janssen was weggestuurd. René Maessen werd de nieuwe lijmkwast van Overmars en gaf meteen een visitekaartje af door de kleine man ruw neer te trap pen. Schuurmans, die Barmetloo en Vink wel 'bekeurde' - de laatste voor een lullig handsbal letje - deed er niets aan. Op slag van rust werd het 1-2 door Vink met een afstandsschot Het was zijn vijfde goal in drie wedstrijden. In de zestien duels ervoor scoorde hij één keer. Ook na rust bleef Ajax het moei lijk houden, zonder echt in ge vaar te komen. Dekker had om raadselachtige redenen zijn bes te man, Nysather, gewisseld voor Usta. Een verdediger, die kenne lijk beter paste in het grijze-ha- ren-voetbal van de Limburgers, die met hun tienen net zoveel kans hadden als een kaars in een storm. Halverwege de tweede helft be sliste Rob Alflen de wedstrijd: 1-3. Even later trof Bergkamp de binnenkant van de paal, nadat de onopvallend spelende Ronald de Boer de lat al eens geraakt had. De voor Bergkamp ingeval len Clyde Wijnhard bepaalde de eindstand op 1-4. FORTUNA SITTARD-aJAX 1-4 (1-2) - 22. Bergkamp 0-1, 23. Sa muel 1-1, 43. Vink 1-2, 66. Alflen 1-3, 90. Wijnhart 1-4. Scheidsrech ter: Schuurmans. Toeschouwers: 9.000. Rode kaart: 32. Paul Janssen (Fortuna, 2x geel). Gele kaart: Bar- mentloo (Fortuna). FORTUNA: Hesp; Maessen, Samuel, Barmentloo en Paul Janssen; Deckers, De Jong, Sneekes en Anton Janssen; Driessen en Nysather (46. Usta). AJAX: Menzo; Silooy, Blind en Frank de Boer; Vink, Jonk, Berg kamp (82. Wijnhard) en Alflen; Overmars, Ronald de Boer en Da vids (73. Kreek). Bremen (anp) - Op de gala avond van het Europese voetbal heeft FC Barcelona een tvelft de hogeschool ver tegenwoordigd. Tegenstan der Werder Bremen bracht negentig minuten werklust in. De kwaliteiten betaalden zich gelijk uit. .Het eerste duel om Super Cup eindigde in 1-1. In het met 22.000 duizend toe schouwers redelijk gevulde We- serstadion liet de houder van de Europa Cup I de bal vaak in duizelingwekkend tempo rond gaan. Spel zoals Cruijff dat in ruim vier jaar heeft aangeleerd. Met tal van positiewisselingen, spelers die de bal een keer raken, elkaar hard aanspelen en die op verschillende plaat sen uit de voeten kunnen. Werder Bremen kwam, voor rust althans, soms hele fasen niet aan de bal en durfde dan toch niet voluit op jacht te gaan. Bang als de Duitsers wa ren voor de fatale dieptepass, die bijvoorbeeld Koeman of Witschge perfect beheersen. De landskampioen van Spanje nam een voorsprong na 38 mi nuten. Eilts dacht op de rand van het strafschopgebied een technisch foefje uit te halen. Hij verloor de bal, waarna Sali nas de hoek mocht uitzoeken. Werder-speler Bode (tweede van rechts) wordt getackeld door Ferrer (rechts) en Nadal. Het doelpunt was verdiend, hoewel Bremen meer kansen had gekregen. Bode schoot te gen de paal, Neubarth zag een kopbal schitterend gestopt door Zubizarreta. Na de rust liet Barcelona het tempo dermate zakken dat Bre men, met de Oostenrijker Her zog als brein, het initiatief greep. De gelijkmaker was terecht. De 36-jarige Allofs, bezig aan zijn laatste seizoen en net ingeval len, schoot drie minuten voor het einde van de rand van het strafschopgebied met rechts in. WERDER BREMEN - FC BARCE LONA 1-1 (0-1). 38. Salinas 0-1, 87. Allofs. Scheidsrechter: Nielsen FOTO AP (Den). Toeschouwers: 22.098. Gele kaart: Bockenfeld (Werder), Amor, Bakero, Koeman (Barcelona). WERDER BREMEN: Reck; Vota- va, Bratseth en Borowka; Bocken feld, Neubarth, Herzoe, Eilts en Legat; Hobsch (78. Allofs) en Bode (69. Kohn). FC BARCELONA: Zubizarreta; Ferrer, Koeman en Nadal; Eusebio, Bakero (66. Begiristain), Witschge en Amor; Goicoechea, Salinas (83. Christiansen) en Stoitsjkov. Enschede (anp) - Een zondagsschot van Kool heeft FC Twente op een koude woensdagavond gevrijwaard van nieuwe averij in de jacht op Europees voetbal. De droomgoal na een klein uur bleek voldoende voor de zege op Willem II, dat zich zeker gelijkwaardig mocht noemen in het inhaalduel: 1-0. FC Twente was in het eigen stadion negentig minuten lang vooral op zoek naar zichzelf. Tijdens het eerste optreden van Vurens en Mols voor het Enschedese publiek maakte de ploeg van trainer Baan een ongekend onrus tige indruk. Op het middenveld heerste voor al in de eerste helft het eindelijk weer eens vrij complete Willem II, dat vaak beheerst de bal rond liet gaan. Na een vroege gele kaart van Van Gastel - al in de tweede minuut, voor het neerhalen van Vurens - en een uitgelezen mogelijkheid voor de ex-Spartaan was Willem II baas op het veld. De Brabanders slaagden er evenwel niet in toe te slaan. De teruggekeerde doel man De Koning maakte met een puike reflex een inzet van Stewart onschadelijk. Meijs faalde na een afgeslagen vrije trap. Ook in de tweede helft zag het er aanvanke lijk niet naar uit dat Twente beide punten in eigen huis zou houden. Tot Kool in de 58e minuut een vrije trap mocht nemen. De bal stuitte terug uit de muur, waarna de mid denvelder de bal ineens vol op de schoen nam. Jansen ging volstrekt kansloos naar de hoek: 1-0. Ondanks stevig aandringen van Willem II en enkele hachelijke situaties voor het Ensche dese doel bleef de minimaal verdiende ge lijkmaker uit. FC TWENTE - WILLEM II 1-0 (0-0). 58. Kool 1-0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 6100. Gele kaart: Van Halst en Paus (FC Twente), Van Gastel (Willem II). FC TWENTE: De Koning; Ten Hag (46. Hilge- rink), Paus, Hoogma en Karnebeek; Gaasbeek, Van Halst, Arts en Kool; Vurens (75. Pahlplatz) en Mols. WILLEM II: Jansen; Meijs, Hofstede, Bogers en Van Hintum; Feskens (75. Sylla), Van Gastel en Van Geel; Stewart (83. Abdellaoui), Van Arum en Vincent. WK-kwalificatie anders Zürich - De FIFA overweegt een Europese voorronde voor de WK-kwalificatie in te voeren om het aantal wedstrijden te beper ken. Voetbaldwergen als San Marino, de Far Oer en Malta zouden in zo'n toernooitje uit moeten gaan maken wie aan het echte werk richting een plaats in de eindronde mag beginnen. FIFA-secretaris Sepp Blatter onthulde dit plan in een interview in de Belgische krant Het Nieuwsblad. „We denken erover voor het WK van 1998 in Frankrijk deze voorron de te introduceren. Het is de enige oplossing het aantal duels te verminderen. Toulon (afp) - De beste op de Mont Faron is meestal de winnaar van de Ronde van de Middellandse Zee. Wanneer deze regel dit jaar wordt be vestigd zal Charly Mottet in het weekeinde als eindwin naar worden gehuldigd. De kopman uit de Franse ploeg van Peter Post reed woensdag op de Mont Faron bij Toulon in de finale van de derde etappe het gehele peloton uit zijn wiel. „Aan de voet van de Faron voel de ik me zo lekker, dat ik tijdens de eerste meters van de beklim ming durfde aan te vallen," ver telde de opmerkelijk montere Mottet na afloop. De kleine klimmer vreesde alleen Moreno Argentin. De Italiaan moest in eerste instantie lossen en kon het gat niet dichtrijden. Dat kwam mede doordat Mottets Russische ploeggenoot Vjatsjeslav Ekimov zich vastbeet aan zijn wiel. Mottet schudde twee kilometer voor de eindstreep de Zwitserse veteraan Heinz Imboden als laatste af, om met vijftien secon den voorsprong te finishen. Hij nam bovendien de leiding in de algemene rangschikking over van zijn landgenoot Brochard. De Nederlanders speelden in de koninginnerit geen rol. De etappe vanuit Antibes over 141 kilometer werd met hoge snelheid afgelegd. Dit kwam door een lange vlucht van de Fransman Chazal met de Beig Redant. De twee kregen 6.49 voorsprong, maar werden vlak voor de Faron opgeslokt door het peloton. Op dat moment stapte achteraan Greg LeMond af. De Amerikaan, nooit vroeg in het seizoen in vorm, gaf daarmee aan de winter in Minnesota in zijn stoel te hebben doorge bracht. De vierde etappe van de Ronde van de Middellandse Zee gaat vandaag van Hyères naar Marig- nane over 115 kilometer. Ronde van de Middellandse Zee Derde etappe, Antibes-Toulon (Mont Faron): 1. Mottet (Fra) 141 km 3.44.11 (41,210 km/u), 2. Argen tin (Ita) op 0.15, 3. Ekimov (Rus), 4. Lance (Fra) 0.22, 5. Imboden (Zwi) 0.23, 6. Caritoux (Fra) 0.25, 7. De lion (Fra) 0.30, 8. Skibby (Den) 0.35, 9. Volpi (Ita) 0.49, lOlLedanois (Fra) 0.52, Opgegeven: LeMond (VSt). Algemeen klassement: 1. Mottet 5.34.37, 2. Imboden 0.12, 3. Delion 0.13, 4. Lance 0.22, 5. Earley (Ier) 0.49, 6. Jeker (Zwi) 0.50, 7. Argentin 0.53, 8. Skibby 1.07, 9. Jerome Si mon (Fra) 1.10,10. Zberg (Zwi). Morioka (anp/rtr) - Carole Merle heeft haar reputatie van runner up afgeschud. De 29-jarige Fran^aise won twintig wereldbeker-wedstrijden, maar grossierde op wereldkam pioenschappen en Olympische winterspelen in tweede plaatsen. Gisteren zette ze daar in het Japanse Morioka een dikke punt achter. In de herfst van haar carrière werd ze wereldkampioene op de reuzenslalom. Bij de mannen ging de titel op de reuzenslalom naar de acht jaar jongere Kjetil Aamodt, een rastalent, dat geen concurrentie ondervond. Mare Girardelli heeft zich tijdens de wereldtitelstrijd alpine ski in de Japanse plaats Morioka teruggetrokken voor de afdaling, die vandaag op de Mount Takahura wordt gehouden. De Luxemburger werd in de training met een achterstand van 4 minuten en 40 seconden op de Zwitser Lehmann slechts veertigste. „Ik trek me terug uit protest omdat de deelnemers in groep één toch kansloos zijn," aldus Girardelli, die al eerder kritiek had geuit op het traject van de afdaling. Ook mede-favoriet Leonhard Stock ontbreekt op de deelnemer slijst. De 34-jarige Oostenrijker is gisteren naar huis gegaan. Hij bleek niet op tijd hersteld van een griep, waar hij al drie weken last van had. Voorts is het uiterst onzeker of Alberto Tomba op de slalom uit kan komen. De 26-jarige Italiaan, drievoudig Olympisch kam pioen, verliet gisteren voor het eerst na een griepaanval het bed. Hij liet weten vandaag niet te kunnen starten als de afdaling onverhoopt wordt afgelast en de slalom daarvoor in de plaats komt, zoals in een nooddraaiboek wordt voorzien. UITSLAGEN Mannen, reuzenslalom: 1. Aamodt (Noo) 2.15,36 (1.07,69+1.07,67), 2. Salzgeber (Oos) 2.16,23 (1.08,14+1.08,09), 3. Wallner (Zwe) 2.17,27 (1.09,18+1.08,09), 4, Kalin (Zwi) 2.17,63, 5. Pieren (Zwi) 2.17,75, 6. Strolz (Oos) 2.18,16,7. Girardelli (Lux) 2.18,19, 8. Locher (Zwi) 2.18.22, 9. Ij/asmeier (Dui) 2.18,26,10, Furuseth (Noo) 2.18,34. Vrouwen, reuzenslalom; 1. Merle (Fra) 2.17,59 (1.09,70+1.07,89), 2. Wachter (Oos) 2.17,99 (1.10,18+1.07,81), 3. Ertl (Dui) 2.18,70 (1.10,33+1.08,37), 4. Zeiler (Zwi) 2.19,07, 5. Panzanini (Ita) 2.19,17, 6. Pretnar (Slow) 2.19,21, 7. Kjörstad (Noo) 2.19,60, 8. Demez (Ita) 2.20,15,9. Suhadole (Slow) en Roffe (VSt) 2.20,23. Malmö - Jani Sievinen heeft woensdag zijn derde wereldrecord (25-meterbaan) in vier dagen gezwommen. Bij de World-Cup- wedstrijden in Malmö was de negentienjarige Fin alweer sneller op de 200 meter wisselslag. Nu tikte hij aan na 1 minuut en 55,59 seconden. Afgelopen weekeinde scherpte hij in Parijs zijn kortebaanrecord op deze afstand aan tot 1.56,62. Dinsdag werd hij ook s'werelds snelste op de dubbele afstand. Sievinen liet 4.07,10 noteren, liefst 1,67 seconde sneller dan de Italiaan Sacchi een jaar eerder. Woerden - Monique Knol zal dit jaar niet deelnemen aan de wereldkampioènschappen op de weg in Oslo. Dit is het resultaat van een gesprek dat bondscoach Frans van Diepen arrangeerde met de nationale vrouwenselectie en de dissidente oud-Olym pisch kampioene. De mening van Leontien van Moorsel, aanvoerster van oranje, woog zwaar. „Ik rij nooit meer in één ploeg met Knol," zei ze woensdagavond nogmaals. Knol kreeg wel de toezegging dat zij met haar eigen ploeg een aantal uitnodigingen voor internatio nale wedstrijden toegeschoven zal krijgen. „Maar dan is zij een tegenstandster van mij," meende Van Moorsel. Knol gaat de komende tijd onderzoeken of zij eventueel voor een ander land naar de wereldkampioenschappen kan. De Sectie Beroepsrennen van de KNWU boog zich woensdag over de kwestie Stamsnijder. De bondcoach veldrijden profs had voorafgaande aan het WK in Corva een warrig beleid gevoerd over de vervanging van Kuyper. Stamsnijder werd ervan doordrongen niet geheel juist te hebben gehandeld, waarvoor hij overigens al eerder excuses aanbood. De Sectie verklaarde vertrouwen in Stamsnijder te houden. Parijs - Drievoudig wereldkampioen Ayrton Senna ontbreekt zoals het er nu naar uitziet komend seizoen in de formule 1, dat over vijf weken in Kyalami begint. Zijn Britse werkgever Ron Dennis van McLaren heeft de 33-jarige Braziliaan woensdag namelijk niet opgegeven bij de internationale autosportfederatie (FISA). ATLETIEK Frankfurt, hoogspring-meeting vrouwen: 1. Henkei (Dui) 2.01 m. (beste wereld jaarprestatie), 2. Kostadinova (Bul) 1.98, 3. Astafei (Roe) en Quintero (Cub) 1.94, 5. Bradburn (VSt) 1.94, 6. Babakova (Rus) 1.85. BADMINTON Halve finale play-offs: Drop Shot -Velo 8-3. BASKETBAL Den Haag, halve-finale-series Europa Cup 1 Groep A: Cibona Zagreb (Kro) - Limoges (Fra) 58-62. Groep B: Pau-Orthez (Fra) - Real Madrid (Spa) 67-70. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse Midlotto: Trekking A: 9 - 12 - 26 - 32 - 38 - 47. Reservegetal: 22. Trekking B: 22 - 27 - 31 - 33 - 38 - 47. Reservegetal: 46. Spiel 77: 8820148. Super 6: 705303. (NZe/15) - Prades (Fra) 6-4 6-2, Reneberg (VSt) - Furlan (Ita) 7-6 6-4, Borwick (Aus) - Gomez (Ecu) 6-3 6-7 6-2,. Mansdorf (Isr) - Fromberg (VSt) 6-3 6-0, Adams (VSt) - Grabb (VSt) 6-4 7-6; tweede ronde: Eltingh (Ned) - Clavét (Spa/5) 4-6 6-3 6-4, Gil bert (VSt/7) - Herrera (Mex) 6-4 7-5. Chicago, vrouwen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Fairbank (ZAf) - Allen (VSt) 7-6 6-2, Harvey-Wild (VSt) - Field (Aus) 6-2 6-1, Sh- river (VSt/8) - Graham (VSt) 6-0 7-5, Grossman (VSt) - Nagelsen (VSt) 6-3 7-6, Reinach (ZAf) - Adams (VSt) 6-7 6-2 6-3; tweede ronde: Seles (Joe/1) - Po (VSt) 6-1 6-2. Osaka, vrouwen, 275.000 gulden Eerste ronde: Novotna (Tsj/1) - Endo (Jap) 7-5 6-3, Sutedja (Ind) Kidowaki (Jap) 3-6 7-6 6-3, Yanagi (Jap) - Sung (ZKo) 7-6 6-2, Date (Jap/5) - Hiraki (Jap) 6-2 6-2, Raaford (Aus) - Ri- TENNIS Milaan, mannen, 1,45 miljoen gulden. Eerste ronde: Volkov (Rus) - Tsjerkasov (Rus) 6-1 6-3, Boetseh (Fra) - Pozzi (Ita) 4-6 7-5 6-0, Stich (Dui/8) - Novacek (Tsj) 4-6 7-6 6-0; tweede ronde: Larsson (Zwe) - Pescosolido (Ita) 6-4 3-6 6-3. Camporese (Ita) - Edberg (Zwe/1) 7-6 2-6 6-3. Memphis, mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Eltingh (Ned) - Mezzadri (Zwi) 6-3 6-2, Braasch (Dui) - Ondruska (ZAf) 6-4 6-4, Herrera (Mex) - Stolle (Aus) 7-6 6-1, Stark (VSt) - Flach (VSt) 6-2 6-3, Woodbridge (Aus) - Lavalle (Mex) 7-5 6-2; tweede ronde: Agassi (VSt/3) - Youl (Aus) 6-2 6-2, Tsjesnokov (Rus/9) - Witsken (VSt) 6-2 6-4, Woodforde (VSt/10) - Arias (VSt) 6-3 6-3, Martin (VSt) - Wheaton (VSt/12) 6-4 6-3, Oncins (Bra/13) - En- qvist (Zwe) 6-4 6-4, Steven chardson (NZe) 6-3 6-2, Gilde- meister (Per/8) - Ichioka (Jap) 6-2 6-1, Rinaldi (VSt) - Stubbs (Aus) 4-6 6-2 6-4, Miyagi (Jap) Fa uil (Aus) 3-6 6-2 6-2. VOETBAL Franse competitie: Auxerre - So- chaux 0-3, Le Havre - Olympique Marseille 1-3, Lens - Nantes 1-0, Lyon - Valenciennes 2-1, Metz - Lille 0-0, Monaco - Bordeaux 0-0, Nimes - St Etienne 1-1, Paris St Germain - Montpellier 1-0, Toulon - Strasbourg 0-2, Toulou-* se - Caen 1-1. Stand: Monaco 25-35, Marseille 25-35, Paris SG 25-34, Nantes 25-32, Bordeaux 25-31. Kraainem, oefenduel: België - Jong België 5-0 (2-0). Doelpun tenmakers: Nilis, Scifo, Goossens, Degryse en Czemiatynski. Faro, oefenduel PORTUGAL - NOORWEGEN 1-i (0-0). 56. Oceano 1-0, 87. Sorloth 1-1. Toeschouwers: 6000.. Italië, bekertoernooi, kwartfina les, tweede wedstrijd (tussen haakjes resultaat eerste duel): In- ter Milan - AC Milan 0-3 (0-0), Parma - Juventus 1-1 (1-2), Tori no - Lazio 3-2 (2-2). Dinsdag: AS Roma - Napoli 2-0 (0-0). Have finales: AC Milan - AS Roma, Torino - Juventus.

de Stem | 1993 | | pagina 9