DE STEM n de voetsporen van Jos Brink Nieuwe Dracula: erotiek en ademnood Supersterrengoed an elkaar gewaagd Earring na 25 jaar nog niet uitgespeeld NT K0R7 beter af Europa [Vervelende tennisjongen' Rolf Wouters presenteert4 Wedden dat' licapten rden dupe ic geld >urs Gent hallen van in Utrecht »er Thijs wordt leider aii Nationale Toneel 6 Sjako!' weer helemaal terug met cd en toernee UIT GIDSflH Expositie tegen porno „Eigenlijk ben ik lui. Maar luie mensen krijgen het meeste gedaan." Angela Groothuizen DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 DEEL lr-bewoner heeft het L fceanen financieel gezie. heeft de Nederland (bij de aankoop dan zhi |n de inkomstenbelasting Irfait verhoudingsgewiij Jk daarentegen is door* age netto hypotheeklai Groot Brittannië ei litsland onderzocht. Je onderzoekslanden, behai lüenemarken en Nederlani linen het fenomeen dat hi |e inkomensgroepen buitf taalde fiscale voordek Ilen. De huishoudens mi fere inkomens in Bel: ankrijk en Duitsland k'm a (deels) geen gebruik mi i van fiscale voordelen. I Ishoudens met de gemiddtr inkomens komen in dez |iden relatief het meest aai r trekken. actief zijn op het gebié Gehandicapten, hebben t' jundeld. In en slechtzienden is de gid pk in een verkorte vorm i raille verkrijgbaar. brochure is te bestellen bij H 7illemsen, Nijmeegsebaan 1561 KE Groesbeek. afgelopen twee jaar jeer fors oplopen: tot 1,1 ging van 17%. Oorzaken dure betaalmiddelen als ken hebben hun tarieven - Schouwburg De mg, concert door Frank Boei jen, jmond van het Groenewoud en irry Sacksioni. Gehoord op lensdag 10 februari. Nog te ho- q op 26 februari in Noorderligt in Iburg. gooid t pkent het ministerie voor. He ëbruik van een creditkaart Jaarentegen kost de onderne Tier vijf gulden per betaling let gebruik van een prnkaai' lost iets meer dan een guldei Ier keer en voor een uitge schreven cheque is de winke lier negentig cent aan kosta kwijt. Grote ondememingei kunnen overigens korting be pingen bij afrekening van be lalingen met een pinkaart. Jluronautics vindt van 13 tot Flanders Expo in Gent. fersportbeurs van België. Iedere dag open van 10J 18.00 uur, op vrijdag tot 22.01 uur. Flanders Expo heeft eer eigen afrit van de E17 en df E40. Toegangsprijs: 250 Bel gische franken. lodstil i trecht wordt van vrijdag 26 uari de beurs Motor handen van Bredanaar Ja" Vereniging presenteert alle motorsportdisciplines waar de bond zich mee bezighoudt. Het motormagazine Moto'W heeft de beurs uitgekozen voor allerlei evenementen rond bet twintigjarig bestaan. Zo wor den in Utrecht de prijzen uit gereikt voor de door de lezers gekozen motor van het jaar aan de motorsportman van hei jaar. Op het evenementenp"' dium neemt tv-commentato' Jaap Timmer regelmatig int®' views af met beroemdheden uit de motorsport. Verder 0 er presentaties van Veilig Ver keer Nederland, shows va*j motorkleding en vele ander demonstraties. beurs Motor '93 is te zien- ige voorwielophanging- ijen/Vh Gr oenewoud/S acksioni in Kring If Gerard van den Broek n net concert in een te nette ai. Even leek het gisteravond rkeerd te gaan in de uitver- ichte schouwburg De Kring in osendaal. Drie zeer populaire teikanten, die elk met hun ;en muziek hoge ogen hebben de. laatste jaren, traden om hun kunnen nu ook in samenspel te laten zien. iny Sacksioni, Raymond van t Groenewoud en Frank Boe- n hadden de krachten gebun- Id en een Nederlandstalige ow in elkaar gezet die de fans n ieder tevreden moest stellen, n grote rem op wat uiteinde- i toch een enthousiast en tataan optreden werd, was iter de plek die het trio had tgekozen voor de start van hun ogramma. afstand tussen (het zittende) iliek en de muzikanten bleek de schouwburg duidelijk te rot om meteen te overbruggen. 1 odstil werd er geluisterd naar muziek; slechts hier en daar is een wippende voet of een •maat-meetikkende vinger te speuren. Het kan haast niet dan dat het optreden (er twee weken in het stoelen- ie Noorderligt in Tilburg daar tbetering in brengt, ifflaast voelden Sacksioni, »ijen en Van het Groenewoud :h zelf duidelijk ook niet op gemak. Er was eindeloos repeteerd samen met de drie geleidingsmuzikanten, maar het gezelschap gisteravond eindelijk voor een volle zaal 4 hep het over van de zenu- Sluikse blikken werden 'gewisseld en als een van hen ffl de fout inging, werd er talks gelachen. Van het Groe- "»oud zou Raymond niet zijn s bij daar niet meteen gebruik in maakte en de nodige grap- in over het publiek uitstortte, u de meest nerveuze van het e-- was hij het die op die ma- er het ijs brak. E' steeds groter gemak en 'baar groeiend plezier zig- |6®n de muzikanten door el- repertoire. Hier en daar een °ude hit op, maar nieu- summers overheersten, wsioni (de meest virtuoze van e'> Boeijen (de beste zan- en Van het Groenewoud Van onze tv-redactie Hij had in de film 'Flod der' de rol van een verve lende tennisjongen, won een aflevering van het pro gramma 'Showmasters' en treedt vanavond in de voetsporen van Jos Brink. De 29-jarige Rolf Wouters gaat zes keer de spelshow 'Wedden Dat' presenteren. „Ik ga er met frisse moed tegen aan", zegt hij strijdlustig over zijn nieuwe klus, die hij be schouwt als een grote uitdaging: „Soms kom je inderdaad niet Rolf Wouters praat met zan ger Billy Ocean in de eerste aflevering van een nieuwe reeks Wedden Dat'. FOTO HENNY MILTENBURG onder clichés uit." Wouters is zich ervan bewust een van de best bekeken tv-programma's over te nemen. Rolf Wouters combineert na een studie bedrijfskunde zijn televi sieloopbaan met een carrière in de reclamewereld. Na de studie die werd gevolgd door een perio de in de Verenigde Staten, vond hij een baan als product-mana ger bij Avtel Amsterdam. Hij hield er zich bezig met de ex ploitatie van de beeldkrant. Filmproducent Laurens Geels, voormalig directeur van Avtel, nodigde hem uit voor 'Flodder'. Een jaar later dook Wouters op in de televisieserie 'De Wande laar' met Kees Brusse. Conference Eind 1988 trad Rolf op bij San dra Reemer in 'Showmasters'. Hij maakte indruk op de jury met een conference over het fe nomeen 'presenteren'. Bij RTL4 begon hij met het spelletje 'Bull dozer'. Vervolgens nam hij de presentatie van "Twins, de twee lingenshow' voor zijn rekening en samen met Caroline Tensen 'Liefde op het eerste gezicht'. In de reclamewereld bekleedde hij functies als copywriter en crea tief directeur. Momenteel is hij chief designer bij Arizona Rum- hill. Wouters heeft een piek verwor ven in de 'stal' van Joop van den Ende. Hij is met coryfeeën als Ron Brandsteder, André van Duin, Henny Huisman, Hans van der Togt en Ursul de Geer opge nomen in een contract tussen Joop van den Ende Productions en RTL4. Dit contract dat medio vorig jaar gesloten werd heeft een looptijd van drie jaar. Er was een bedrag mee gemoeid van bijna tweehonderd miljoen gulden. In de nieuwe reeks van zes afle veringen 'Wedden Dat' passeren weer veel aparte weddenschap pen de revue. Net als vorig sei zoen sluit de presentator tijdens de uitzending een weddenschap met de zaal af en zal een aantal beroemde gasten plaatsnemen in het panel om uitkomsten van weddenschappen te voorspellen. Vandaag zitten in het panel Fritz Wepper (bekend van de rol van Harry Klein de Duitse krimi 'Derrick'), Caroline Tensen ('Hit bingo'), de zangers Billy Ocean en John Ratzenberger (postbode Cliff in de serie 'Cheers'). ('Wedden dat', RTL4, 20.30 uur) (qua teksten en podiumpresenta tie de sterkste) bleken goed aan elkaar gewaagd en waren boven dien in staat een degelijk groeps geluid neer te zetten. Wanneer een aantal zeer sterke en erg populaire muzikanten bij elkaar op een podium kruipen, is de kans immers levensgroot dat een en ander uitmondt in eindeloos gepiel en pogingen voor eikaars voetlicht te treden. Sacksioni, Van het Groenewoud en Boeijen gaven elkaar echter de ruimte en vulden elkaar aan waar nodig. Het enthousiasme van de band werkte uiteindelijk ook aanste kelijk op het publiek. Instru mentaal was het concert dan ook erg goed. Niet alleen bleken de drie 'grootheden' vooraan op het podium perfect hun instrumen ten te beheersen, de drie begelei dingsmuzikanten die zij hadden uitgezocht deden niet voor him bazen onder. Met name de ac- cordeonist/gitarist/violist/banj o- speler/toetsenist bleek in een snarenduet met de vingervlugge Sacksioni schitterend zijn man netje te kunnen staan. Tekstueel vielen de meeste num mers wel wat tegen. Het 'ik hou van jou' en de diverse variaties daarop waren niet van de lucht, maar daar konden de fans (zelfs Van het Groenewoud had ge leerd dat het aan deze kant van de grens 'fèns' is) niet om malen. Een ware apotheose bleek het geheel akoestische tri-etje van de drie vóór een gesloten doek. Intiemer had het publiek het zich niet kunnen wensen. Londen (rtr) - Britse parle mentsleden kunnen zich eind van de maand vergapen aan een pornografische tentoon stelling, waarmee de organi satoren hopen aan te tonen dat de Britse wetgeving op dit gebied te slap is. Ruim 300 parlementsleden heb ben toegezegd de tweedaagse tentoonstelling te zullen bezoe ken. Zij kunnen daar boeken, bandopnamen en tv-beelden zien met 'gewelddadig en abnor maal seksueel gedrag,' aldus het conservatieve parlementslid An ne Winterton. „Ik heb het over een tentoonstelling van materi aal dat zo verschrikkelijk is dat geen enkel parlementslid het bij de privé-vertoning die onlangs is gehouden, volhield alles te bekij ken". 7 Haag (anp) - De acteur en regisseur Ger Thijs (44) gaat l' ™1!eSa Hans Croiset in augustus volgend jaar opvolgen 'eftr ^ei^er van het Nationale Toneel in Den Haag. Dat r°iset woensdag meegedeeld. Hij blijft als regisseur en v/Jr aan Het Nationale Toneel verbonden. geheel uit eigener beweging. „Ik ben 30 jaar lang ;aa„ leiaer geweest, in Arnhem, in Amsterdam en nu in Den \jt a' ls. wel genoeg, het is een hele zware job", aldus de een rfr°-set' Hi] wil echter niet helemaal uitsluiten dat hij ooit lij [j0pta?lstie's leiderschap op zich zal nemen, vee] i afti^ke leiding van Het Nationale Toneel nog steeds it'Mooier, zegt hij, en geniet op het ogenblik van het succes ge 2a vaa Bredero. Het stuk zorgt telkens weer voor een zeer iaaro,5uiting en was zelfs verschillende keren uitverkocht. ^Thik h ffe8n 06moment om °Pte stappen." jd om!(j hpt door het vroege besluit om hem aan te stellen riant de erinrl»ielHing van Croiset over te nemen. Thijs wordt voor een r van twee jaar benoemd. FOTO COLUMBIA PICTURES Een scène uit Coppola's 'Dracula' met Keanu Reeves en Gary Oldman (rechts) als bejaarde vampier. Door Marjan Mes In Roemenië zijn ze boos op de Amerikaanse filmregisseur Francis Coppola. Met zijn vam- pierfilm 'Dracula' heeft hij de goede naam van een Grote Roe meen besmeurd, vinden ze daar. Het gaat om de 15e eeuwe nationale volksheld 'Vlad de Spietser', waarop de Dracula- mythe zou zijn terug te voeren. Nou was die Vlad een monster dat duizenden moslims op pa len heeft gespietst. Maar Ceaufescu, die hem ten voor beeld stelde aan de Roemeense jeugd, keek zelf ook niet zo nauw en zijn opvolgers hebben blijkbaar niets geleerd. De wrede graaf wist de inval lende Turken af te slaan en Roemenië te redden van de mu zelmannen. Na zijn expedities liet hij hele bossen met gespiet ste lijken achter. Coppola be gint zijn nieuwe, 40 miljoen dollar kostende 'Dracula' film met een scène die aan deze gruwelijke historie herinnert. Wat volgt is echter allerminst historisch, maar een hallucine rende verfilming van Bram Stokers brievenroman 'Dracu la'uit 1897. Coppola heeft de vampiermy the uit dit werk vooral een seksuele lading gegeven, die te vens verwijst naar moderne, seksueel overdraagbare ziekten via het bloed. Twee uur lang sleept hij de kijker mee door een halfduistere, gevaarlijke schemerwereld waarin de scheidslijn tussen werkelijk heid en nachtmerrie nauwelijks te trekken valt. Hij gebruikt adembenemende beelden, die vooral uit het onderbewustzijn lijken voort te spruiten. Behal ve over onderdrukte seksuele verlangens gaan ze ook over waanzin en onberedeneerde angsten. Die bezeten, overdadige en theatrale scènes zijn belangrij ker dan het bekende verhaal, zoals we dat uit voorgaande 'Dracula'-films kennen, onder meer met Christopher Lee uit 1958 en met Bela Lugosi uit CO 2 mm! LL. LU LU Q. CO 1931. Graaf Dracula woont wel net als zijn illustere voorgan gers in een verafgelegen kasteel in de Karpaten in Transsyl- vanië. Daar geloofden ze eeuwenlang in vampiers, bloedzuigende, le vende doden, die alleen met kruishout en knoflook te be strijden waren en slechts te doden wanneer ze met een hou ten staak werden doorboord. Sinds Stokers roman, die ver scheen in het Victoriaanse En geland op het einde van de Romantiek, is graaf Dracula de allerberoemdste vampier ge worden. Er werden ruim 150 films over hem gemaakt, die meer recent vaak het karakter van satire (Polanski) of porno kregen. Obsessies Coppola - de grootmeester van het grootscheepse, psychologi sche misdaaddrama - stopte in zijn 'Dracula'-film zijn eigen katholieke en seksuele obses sies en maakte er een meesle pende publieksfilm van. Voor de goede verstaander bevat die bovendien pikante en saillante symbolen. Dat de titelrol van Gary Oldman weinig charisma tisch is en dat uiteindelijk de angst, waar het toch om zou moeten draaien, de kijker niet echt bij de strot grijpt, neemt niet weg dat deze 'Dracula' veel meer te bieden heeft dan een gewone exploitatiefilm. De 14e eeuwse graaf Dracula (Duivel) is ontroostbaar wan neer zijn vrouw zelfmoord blijkt te hebben gepleegd als hij van zijn wrede veldtocht tegen de Turken terugkeert. Haar was verteld dat haar man was gedood. De waanzinnig ge worden graaf zweert dat hij haar in de dood terug zal vin den en zich zal voeden met het bloed van de levenden. Reïncarnatie Vier honderd jaar later, in 1897, wordt de Londense nota risklerk Jonathan Harker (Keanu Reeves) naar de Karpa ten gestuurd waar hij voor een graaf de aankoop van een huis in Londen moet regelen. Zijn voorganger is krankzinnig te ruggekeerd en voedt zich met ongedierte. Na een onheilspel lende tocht per koets, met wol- vengehuil op de achtergrond, arriveert Harker in het kasteel van de graaf, een zeer oude, onheilspellende man die zoals men al gauw begrijpt de reïn carnatie van de jonge graaf Dracula is. Terwijl haar verloofde in Transsylvanië kennis maakt met deze oude duivel, die na vier eeuwen nog altijd treurt om zijn dode vrouw, wordt de mooie jonge Mina (Winona Ryder) geconfronteerd met even angstaanjagende als op windende verschijnselen. Haar rijke vriendin Lucy (Sadie Frost), die erotisch niet zo te rughoudend is als zijzelf, wordt in het nachtelijk duister be sprongen door een wellustig beest. Later blijkt zij aan een bloedziekte te lijden, ie heeft twee gaatjes in haar hals. Opwinding De Hollandse professor Abra ham van Helsing (Anthony Hopkins), gespecialiseerd in duiveluitdrijving, wordt er bij gehaald. Tijdens een college heeft hij het over het verband tüssen 'syfilisatie' en 'civilisa tie'. Want we zijn in de 19e eeuw toen juist de betere krin gen vaak hun pleziertjes met geslachtsziekten moesten beko pen. Van Helsing stelt een juis te diagnose en maakt uiteinde lijk korte metten met Lucy, die na haar vampierbeet zelf een vampier is geworden. Haar ge drag doet eerder aan seksuele opwinding en dito frustratie dan aan een ziekte denken. Hetzelfde geldt voor Mina, die in Londen kennismaakt met graaf Dracula, die in jonge ge daante aan haar verschijnt. Hij meent in haar zijn overleden vrouw te hebben teruggevon den. Ondanks de gruwelen die hij aanricht, raakt Mina beze ten van Dracula. Helaas wordt die erotische bezetenheid niet erg geloofwaardig, omdat het verhaal tegen het eind te bom bastisch wordt en Gary Old man absoluut de duivelse uit straling mist, die hij zou moe ten hebben als Dracula. Hij is eigenlijk maar een zielepiet zonder seksuele aantrekkings kracht, die niet duidelijk weet te maken waarom die twee bra ve Victoriaanse meisjes in vuur en vlam staan. Het neemt niet weg dat de film een groot aantal fascinerende scènes telt, waarin de meester hand van Coppola valt te her kennen. Hij monteert intrige rende beelden door elkaar, op een manier die je naar adem doet snakken. Een schip op een stormachtige zee, een witte wolf die in Londen ontsnapt. Even later laat hij Mina de dikke, witte vacht van het beest strelen; een uitgesproken sen sueel beeld. Zeker als je je realiseert dat het een reïncar natie van een man is. De nacht merrie, die aangrijpt zonder uitgesproken griezelig te zijn, wordt begeleid door muziek en geluiden, die bij een goede Dol- by-stereo-weergave het hart doen bonzen. 'Dracula' van Francis Coppola draait in Grand in Breda, Cine- mactueel 2 in Bergen op Zoom, City 2 in Roosendaal en De Ko ning van Engeland in Hulst. Publiek twijfelt bij concert in schouwburg Etten-Leur - De Nobelaer, Golden Earring met 'The Naked Truth', gehoord op woensdag 10 februari. Ook nog te horen op 15 april in Stadsschouwburg Concordia in Breda. Door Henk den Ridder Je speelt al jaren in een po pulaire band en wilt eindelijk eens iets anders. Maar de fans blijven om je greatest hits schreeuwen. Dan zijn er twee mogelijkheden. Of je doet zoals David Bowie, eind jaren zeventig. Voor de toernee 'Stage' stak Bowie oude hits van 'Ziggy Stardust' in een nieuw jasje. Hij verrijkte de in strumentatie met de gitaristen Carlos Alomar, Adrian Belew en George Murray. De oorspronke lijke nummers verloren niets aan kracht. Ze kregen er extra power bij. Tegenwoordig is het tegengestel de in de mode. Nu doet de un- plugged-rage de kassa's rollen en de zalen volstromen. Golden Earring haakte in. Het idee ont stond een jaar geleden toen het Haagse kwartet in de studio van Radio 3 een akoestische set speelde. De sneeuwbal ging rollen. De Earring speelde unplugged in De Kroon in Amsterdam. Dat con cert werd opgenomen en als de cd 'The Naked Truth' op de markt gebracht. Prachtig, von den de fans, maar ze wilden meer. Dus is Golden Earring een theater-toernee langs zestien schouwburgen begonnen. Afge lopen zondag de primeur in Den Bosch, gisteren in De Nobelaer in Etten-Leur. Maar de Earring is geen bandje om voor met pluche beklede stoelen te spelen. Barry Hay stak dat niet onder stoelen of banken. „We beginnen ons al echt thea terbeesten te voelen," zei Hay kort na aanvang. Later: „In Den Bosch hadden ze zelfs toneelkij kers bij zich." Of: „Wat zitten jullie daar nou. Jullie moeten tot aan je enkels in het bier staan." Hoe leuk de sfeer ook was, het publiek twijfelde ook. Dan weer staan, dan weer zitten. Een thea tervoorstelling of een popcon cert? Pas tegen het einde van de eerste set durfden de eersten de stoel omhoog te klappen. "Twi light Zone' gaf dan de doorslag. Ten minste, voor de pauze, want na de foyer duurde het weer even voor de zaal deinde. Rinus Gerritsen lijkt zijn draai ook maar moeilijk te kunnen vinden naast zijn stringbass of (gezeten) achter de akoestische basgitaar. Wat hij speelde was moeilijk te volgen. Slechts bij 'Vanilla Queen' kwam de wollen sound tot zijn recht. De muziek klonk in het alge meen best redelijk. Toch blijft 'Radar Love' op een cowboygi taar gespeeld wat leeg klinken. Daarentegen bewezen werken als 'Can't sleep without you' en 'Long Blond Animal' dat de Ear ring na meer dan een kwart eeuw nog niet is uitgespeeld. Door Gerard van den Broek Breda - Ooit hadden ze een bescheiden succesje met de single 'Foxy Lady', daarna stonden ze lange tijd op het podium als begeleidingsband van de Britse gitarist en ex-Sound-voorman Adrian Borland, maar nu is de band weer helemaal zelf terug, met een nieuwe cd en een toernee: Sjako! De driemansformatie Sjako! be staat al bijna tien jaar. Wouter Planteydt (gitaar/zang), Jaap Vrenegoor (drums) en Thijs Ver meulen (bas) hebben sinds 1985 hard aan de weg getimmerd en het onlangs verschenen Livewire is alweer het vierde album van de groep. Sjako! werd na het tweede al bum l'Amour qui fait... boum'. door de internationale pers ont dekt en in 1989 op het Berlijnse muziekfestival 'Independence Days' uitgeroepen tot meestbelo- vende band van dat jaar. Sinds dien is het keihard gegaan met het Amsterdams/Haarlemse trio. De Amerikaanse producer Ro bert Musso (Ramones, Tom Waits, 2-4-7-Spyz) nam begin 1990 contact op met de band en produceerde daarop hun derde plaat Secret Skin. Ook wist Musso te bereiken dat Sjako! kon optreden op het New Music Seminar in New York. Van de plaat werd de single Foxy Lady getrokken die met name in Nederland een beschei den hit opleverde. De groep toer de door Nederland, trok volle zalen, was regelmatig op tv te zien en op radio te horen, en... liet vervolgens enkele jaren niets meer van zich horen. De oplettende concertbezoeker kon vorig jaar de drie Sjako!-Ie- FILMS GOES - Grand Theater 20 u. Sister act. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Dracula. 20 u. Sister act. 20 u. Bodyguard. 20 u. Vals licht. 20 u. Death becomes her. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Dracula. - Alhambra 2 20 u. Bodyguard. - Alhambra 3 20 u. The last of the Mohicans. - Alhambra 4 20 u. Death becomes her. ANTWERPEN -Rex - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sneakers. -Rex-Club - 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. Public eye. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. II Ladro di bambini. -Odeon 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Rhapsody in august. -Odeon 3 - 14, 17.15 en 20.30 u. Bitter moon. -Odeon 4 - 14, 17.15 en 20.30 u. The best intentions. -Rubens - 14, 16 en 18 u. Ned. versie. 20 en 22 u. Eng. versie: Beauty and the beast. -Queflin I - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. - Quellin H - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Death becomes her. -Quellin HI - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Whispers in the dark. den nog wel ontwaren in de begeleidingsband van Adrian Borland, ex-voorman van de Britse new-waveband The Sound die met Planteydt/Vrene- goor/Vermeulen ook twee solo- albums had opgenomen als 'Adrian Borland The Citizens', voor de gelegenheid aangevuld met toetsenman Don Victor. Toch was het duidelijk dat Bor land door The Citizens werd be geleid en niet door Sjako!. De verschillen tussen de muziek van Sjako! en Borland zijn daarvoor te groot. Waar Borland nog re gelrechte new-wave/pop maakt in de traditie van The Sound en Planteydt/V renegoor/V ermeulen zich daar als rechtgeaarde loon werkers naar moeten schikken, maakt het trio als de groep Sja ko! eerder avantgardistische funkrock. Op de nieuwe cd Livewire, ge produceerd en van achtergrond zang voorzien door Golden Ear- ring-gitarist George Kooymans, is er meer aandacht voor 'het liedje'. Het groepsgeluid is ster ker geworden, maar dat is ook niet zo gek na vier albums en bijna tien jaar podiumervaring. Dat laatste valt nog eens te be zien deze week, wanneer Sjako! in het kader van de 'Livewire- toernee' Breda bezoekt. Sjako! vrijdagavond in Para, Van Coothplein, Breda. - Metro I - 14, 16.20, 18.40 en 21 u. The last of the Mohicans. -Metro n - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The bodyguard. - Brabo - 14, 16.20, 18.40 en 21 u. Patriot games. -Tijl - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Singles. - Wapper - 14, 16.20,18.40 en 21 u. Damage. -Sinjoor - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Sister act. -Ambassades Club 1 - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Raising cain. -Ambassades Club 2 - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Sarafina. -Ambassades Club 3 - 14, 16, 18, 20 en 22 u. Housesitter. -Ambassades Club 4 - 14, 16.20, 18.40 en 21 u. Blade runner. BRUGGE - Complex Zwart Huis 20 u. The best intentions. 20 u. Bodyguard. 20 u. Sister act. - Van Eyk 20 u. Sneakers.

de Stem | 1993 | | pagina 25