Brandweer maakt afspraken wang .inderen Ilofon IJsebaertstraat even maanlandschap PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Orthopedagoog Sterre op tv met zachte behandeling zwakzinnigen Alleen Axel mag zich nog aansluiten bij club grensgemeenten eel publiek op open lavond mavo Ravelijn Trekt toerisme je aan? NOTKa Korpsen in grensgebied sluiten overeenkomst over hulpverlening Boete voor schieten met luchtbuks Gemeenten West-Brabant wijzen Masterplan af ticulieren ZEELAND cz [Eerste optreden pan nieuwe tiand Crossroad enhuisgroep >ren Vieidszorg NOTKa leidt op voor een boeiende baan. Kom naar de Open Dag. Open tbc ontdekt bij vrouw uit Klundert SCHIETINGEN 8< KAARTINGEN 1993 STEM nkje, Jubileum, receptie verloving, overwinning I, Abraham, openbare door, mag best eens in vel op de pagina leilijk is dat niet en duur rijn. Prijs per regel of f 2,40*, één grote reqS| 1,89 resp. 3,04*. en van een foto of >n formaat van 35 x 45 15,96 resp. 16,76* rieven op aanvraag. Bij staling wordt 4,50 >nd. Foto's worden niet 076-236442 of geef uw plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven I geaccepteerd indien end zijn, ook indien uw iijgevoegd is. |het recht voor teksten i redenen te weigeren, klachten bereiken over Jst behoudt de uitgever ir om de naam van de bekend te geven. ten gelden op zaterdag lingsnieuws Kolom op donderdag 1-1-93 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 Van onze correspondente Cljnge Jos van Loon, orthopeda «owt'bij de Sterre in Clinge, werkt Tiidag mee aan een televisieuitzen- lina over behandelingsmethoden ,n verstandelijk gehandicapten. De uitzending Katharsis is vrijdag 12 februari van 21.22 tot 21.57 uur op Nederland 1. Een van de gasten is professor Dücker, hoogleraar orthope dagogiek aan de universiteit van Nijme gen. Hij is tevens verbonden aan het instituut 'De Winkelsteegh' in Nijme gen. Hij is een voorstander van het behaviourisme, de beweging die ervan uitgaat dat je met zwakzinnigen alleen kunt omgaan via straffen en belonen. Jos van Loon introduceerde op de Ster re in Clinge het Amerikaanse systeem gentle teaching. Hij is juist van mening dat men van zwakzinnigen geen norma le dingen kunt verwachten en straffen heeft volgens hem geen zin. In het programma is ook Mark Maes, het hoofd van een afdeling voor zwaarge- handicapten in de Sterre in Clinge, te gast. Hij brengt de gentle teaching in prak tijk. De ouders van Jolanda Venema, het meisje dat naakt aan de ketting werd gelegd in een instituut omdat zij agressief was, vertellen over de moei lijkheden die zij ondervonden na deze ih hun ogen verkeerde behandeling. jan onze verslaggever jujst - De brandweerkorpsen van Hulst, St. Gillis, jeveren en Stekene gaan de burenhulp die ze elkaar :och al regelmatig gaven regelen in een samenwerkings- jvereenkomst. hebben de brandweercom mandanten van de vier grensge- neenten afgesproken na een eer- te gezamenlijke vergadering. De ivereenkomst is het gevolg van iet vorig jaar opgestarte samen- terkingsverband tussen Hulst ij de drie Belgische grensge- lïenten. Op ministersniveau ebben Nederland en België af- «sproken dat gemeenten over komsten kunnen sluiten tot ;ederzijdse hulpverlening. „Dat aan wij nu concreet invullen", iegt burgemeester A. Kessen van ïulst. „Nu is er overigens ook al prake van dat de korpsen el- ;aar grensoverschrijdend assis- sen, maar het wordt allemaal at minder vrijblijvend dan hoeger". Niet verwacht, toch i kregen. Hartelijk gefel, teerd. BENNY Je weet wel van wie! VSF" v^° Problemen Koor de vrijwillige brandweer fci! Hulst leverde het steeds wei- fa onze verslaggever |KIoosterzande - De nieuwe pop groep Crossroad treedt zondag I februari voor het eerst naar ifiten. Dat gebeurt in Disco Lo ire te Kloosterzande en het op- Itreden begint omstreeks 22.00 ■uur. lelijk gehandicapt kind wat Verstandelijk Gehandicap- 'olse opvang. Verstandelijk ?k aan kinderdagverblijf of en Berg (Goes) of Vijver- ezig gehouden worden. Ier zijn werkzaamheden als sgroep Zeeuwsch- Vlaande- ihuisgroep werd ook recent De nieuwe functionarissen que drs. A.F.M. Derom, C. Raaymakers. vijfkoppige formatie Irossroad (vier muzikanten en ten zangeres) is geformeerd rond lud-leden van verschillende lands uit Oost-Zeeuws-Vlaan- ieren Crossroad speelt goed in let gehoor liggende popmuziek, lie varieert van rock 'n roll tot Kepende ballads. Maar de groep laat ook wat steviger muziek pet uit de weg. Op het repertoi- baat ook een aantal eigen iummers. nig problemen op als er eens over grens assistentie verleend moest worden. „Bij de Belgische korpsen ligt dat wat moeilijker", weet commandant A. der Wedu we van de Hulster brandweer. „Die zijn niet verzekerd als ze in het buitenland opereren. Maar als er een officiële samenwer- kings-overeenkomst ligt is dat geen probleem meer". Der Weduwe denkt dat het con venant de korpsen niet in een te strak keurslijf moet dwingen. „We spreken af om elkaar te helpen als daarom gevraagd wordt. Maar om dat tot in alle details vast te leggen kan niet. Kijk, als er op datzelfde moment in de eigen gemeente wat ge beurt gaat dat natuurlijk voor". De overeenkomst moet volgens Der Weduwe ook voorzien in het elkaar waarschuwen bij calami teiten en in het van elkaar weten welk materiaal men heeft. Details „Iedereen is in principe bereid mee te doen, maar de details moeten nog wel uitgewerkt wor den". Der Weduwe wijst bijvoor beeld op de mogelijkheid dat Hulster brandweerlieden ge wond raken in België en medi sche verzorging nodig hebben. „Dan moeten we niet achteraf een ambulance-rekening krijgen, zoals.pl eeqs gebeurd is. Het zijn dat sóórt kleine dingen die wé goed moeten regelen". Dat een samenwerkingsverband heel nuttig is staat volgens Der Weduwe wel vast. „Nu al rukken wij ieder jaar wel een keer uit naar de gemeente Beveren om te helpen. Vorig jaar bijvoorbeeld bij een grote café-brand in Kieldrecht en het jaar daarvoor bij een boerderijbrand in Pros- perdorp". pr waren allerlei activiteiten. Zo perd er een informatief praatje Behouden over de algemene op- fei en de werkwijze van de ■school, gaven de docenten enkele ïe®onstratielessen zoals Engels, jSymnastiek en muziek en was er Jen expositie van biologiewerk- jstukken en overzichten van de pakken aardrijkskunde en ge- Praiedenis ondersteund met vi- Polessen. |'eei belangstelling was er voor I® examengroep tekenen. Die [eland beschikken sinds kort stand werd op 29 januari, ■ekinders, gepresenteerd. ;ave van de instellingen gesloten bij de Provincia- Ziekenhuisraad Zeeland R) in samenwerking met Itemweekbladen, dredactie: Bureau Voor- ting en PR van de Stich- Verpleeg- en Rusthuizen land (SVRZ). Voorlichtingsrubriek ver- jnt maandelijks, actie-adres: rkgroep PR van de PZR thus 100 0 AC Middelburg 01180-70700 717 en 718 Van onze verslaggever Hulst - Het grensoverschrijdend samenwerkingsverband 'ussen Hulst, St. Gillis, Beveren en Stekene doet de deur °P slot voor andere gemeenten. Alleen de gemeente Axel mag zich nog bij het clubje voegen, maar daarmee is dan °°k de kous af. éigens burgemeester A. Kessen van Hulst is de ledenstop met ja®e de wens van de Belgische gemeenten, maar ook hij zelf hwf me^ l-oetreding van Axel 'het einde' is bereikt. „We ebben in groter verband al de Euregio Scheldemond, dus heeft weinig zin om ook hier een groot samenwerkingsverband 'an 'e maken", aldus Kessen. „Anders zouden we ons doel JOMbij streven". e grensgemeenten komen vandaag weer bij elkaar in Beveren ,n daarbij zal ook Axel voor de eerste keer aanwezig zijn. „Het raait nu heel goed", zegt Kessen. „De eerste kinderziektes zijn oorbij. Tijdens iedere bijeenkomst worden nu toch spijkers met - PP® geslagen op het gebied van de samenwerking". Vandaag at onder meer de samenwerking tussen de verschillende andweerkorpsen op de agenda (zie elders op deze pagina). Medewerkers van Openbare Werken graven nieuwe gaten voor de bomen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente ■Hulst - De leerlingen van groep acht van de basisscholen in pulst hebben gisteren tijdens de open avond een kijkje genomen op de Hulster mavo het Ravelijn. De avond, die bedoeld was om belangstellenden, leerlingen en hun ouders [inzicht te geven in wat de school te bieden heeft, werd druk ■bezocht. Van onze verslaggever Sint-Jansteen - De Burgemeester IJsebaertstraat in Sint-Jan- steen biedt dezer dagen de aanblik van een maanlandschap met grote kraters. Dat is echter maar tijdelijk, want binnen kort wordt de straat voorzien van nieuwe bomen. De oude linden die er stonden zijn omgezaagd en de wortelstelsels zoveel mogelijk uit de grond gefreesd. Op dit moment worden in de straat allemaal nieuwe plantgaten gemaakt. De linden verdwenen naar aanleiding van een enquête onder de bewoners. De meerderheid wilde wel van de bomen af. Immers, ze veroorzaakten nogal wat last. Vooral in het voorjaar produceerden ze meeldauw. Een kleverig goedje dat zich hardnekkig op auto's en stoepen vastzette. Bovendien werd een groot deel van de straat permanent in de schaduw gezet en veroorzaakten de wortels schade aan het wegdek. De oude linden worden vervangen door kleiner blijvende acasia's. Daardoor blijft de straat toch een groene aanblik houden. Het nieuwe groen gaat de grond in op 24 maart, met behulp van de leerlingen van de basisschool in Sint-Jansteen. Die nemen dan de schop ter hand in het kader van de landelijke boomfeestdag. De vervanging van de beplanting in de Burgemeester IJsebaertstraat is de tweede fase van nieuwe aanplant in Sint-Jansteen. Eerder werden dezelfde soort linden al gerooid in de omgeving van de Oude Galgenstraat en vervangen door beter hanteerbare laanbomen. heeft gewerkt aan de eindop dracht voor het tentamen: een werkstuk op hout in de stijl van de Amerikaanse graffiti-kunste naar Keith Haring. Ook de buitenschoolse activitei ten werden belicht met een ten toonstelling en documentatie over de museumreizen van de afgelopen jaren. En er werd een videofilm vertoond van klas 3 die een reisje naar Londen had gemaakt. Van onze verslaggeefster Breda - „Een hele rare gang van zaken. Gelukkig werkt u niet meer op de kermis." Po litierechter mr. G. Poerink was gisteren heel duidelijk tegen de 24-jarige P. S. uit Bunnik. De man moest giste ren in Breda voorkomen voor mishandeling. S. werkte afgelopen zomer in een schiettent op de kennis van Oudenbosch. „Als het niet druk was schoten we wel eens op elkaar, dat kon helemaal geen kwaad. Een keer hebben we ook geschoten op de eigenaar van de zweefmolen." Die man hield echter wel letsel aan het 'geintje' over. Een kogel tje drong binnen in zijn hand en kon er alleen door middel van een operatie uitgehaald worden. Niet betaald S. kreeg vorig jaar van Justitie een transactie aangeboden. Als hij 500 gulden zou betalen, hoef de hij niet voor te komen. „Ik heb niet betaald, omdat ik niet als enige verantwoordelijk ge steld wilde worden. We hebben met zijn tweeën op die man geschoten, ik wil dat die ander ook gestraft wordt," aldus S. gisteren. Officier van justitie mr. E. Kiepe vond dat S. toch iets te licht vaardig over de zaak dacht. „Dat kogeltje had ook in zijn oog terecht kunnen komen, en dan was S. er niet zo makkelijk afgekomen." Mr. Kiepe eiste een boete van 600 gulden. Politie rechter mr. Poerink veroordeelde de man conform. (ADVERTENTIE) en heb je minimaal HAVO op zak? Korte, praktijkgerichte dagopleiding niveau (duur 2 jaar) Studieplaats verzekerd (geen loting) Studiefinanciering (WSF 18*) van toepassing zaterdag 13 februari NOTKa Breda, Boschstraat 32-34 Telefoon 076-148300 Zo'n 80% van de geslaagden vindt Van 10-13 uur, met elk half uur een presentatie. meteen een baan Nederiands Opleidingscentrum voor Toeristisch Kader Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen, voor zover het onderwijs binnen de reikwijdte van de Wet valt. 25 JAAR Van onze verslaggever Roosendaal - De vertegenwoordigers van de gemeenten Fijnaart, Dinteloord en Steenbergen stemmen maandag 15 februari tijdens de vergadering van de gewestraad tegen het Masterplan. De drie gemeenten vinden dit geen goed plan voor de toekomstige ontwikkeling van het hele streekgewest. Met name de Noordwesthoek komt er naar hun mening bekaaid van af. Burgemeester R. de Sutter-Besters van Fijnaart deelde gisteravond in de vergadering van de gewestelijke commissie voor ruimtelijke ordening mee dat er maandagavond tegenwind komt voor het Masterplan. Gezien de opvattingen van de andere gemeenten en met name die van Bergen op Zoom en Roosendaal is de kracht daarvan onvoldoende om het Masterplan van tafel te vegen. De gemeenteraad van Fijnaart zal aanstaande vrijdag nog formeel bezwaar maken tegen het Masterplan. Naar de mening van Fijnaart speelt het Masterplan Bergen op Zoom en Roosen daal in de kaart en levert het voor de Noordwesthoek alleen achteruitgang op. Fijnaart vindt het verkeerd dat in het Masterplan onder meer wat betreft vestiging van bedrijven de mogelijkheden van de Noordwesthoek niet worden benut. Vol gens Fijnaart is het beter het Masterplan straks aan te passen aan het Regionaal Ontwikkelings Perspectief (ROP). Daarin hoopt Fijnaart wel voldoende erkenning te vinden van de economische mogelijkheden van de Noordwesthoek. Burgemeester De Sutter kreeg gisteravond weinig bijval. De vertegenwoordigers van Bergen op Zoom en Roosendaal dachten er duidelijk anders over en zagen het Masterplan wel zitten. Van onze verslaggever Klundert - Bij een ongeveer 45 jaar oude vrouw uit Klun dert is open tuberculose ont dekt. De Gezondheidsdienst van het stadsgewest Breda heeft inmiddels een eerste mantoux-onderzoek gehou den bij mensen uit de directe omgeving van de vrouw. Zes tot acht weken na het eerste onderzoek volgt een tweede test. Artsen kunnen dan vaststellen of meer mensen met de infectie ziekte tbc zijn besmet. Als mocht blijken dat de besmetting zich heeft verspreid, dan breidt de GGD van het stadsgewest het onderzoek verder uit. Dat heeft A. de Laat, hoofd van de afde ling algemene gezondheid van de GGD in Breda meegedeeld. Twintig gevallen In het stadsgewest Breda komen per jaar ongeveer veertig tbc-ge- vallen voor. In ongeveer twintig gevallen gaat het om besmette lijke, oftewel open tbc. De mees te patiënten kunnen thuis met medicijnen worden geholpen. Dat geldt ook voor de vrouw uit Klundert. Waar de vrouw de tbc-infectie heeft opgelopen is nog niet be kend. „Helaas kunnen we de bron niet zo vaak achterhalen," aldus De Laat. Er zijn verschil lende mogelijkheden. De ziekte kan worden opgelopen in een gebied waar het heerst, iemand kan worden besmet door een ander of een eerder opgelopen besmetting kan opspelen. De Laat zegt absoluut niet bang te zijn voor een epidemie. Koewacht OUD PAPIER - De muziek vereniging EMM haalt zater dag 13 februari vanaf 9.00 uur oud papier op. Lamswaarde KOERSBAL - Koersbal Katholieke Bond voor Oude ren. Uitslag: 1. E. van Water schoot/S. Platjouw-Van Poel- le, 2. T. Vereecken, 2. A. van Driessche/E. van Driessche. Terhole KOERSBAL - De Kaholieke Bond voor Ouderen hield een koersbal in het Dorpshuis. Uitslag: 1. W. Cambeen, 2. J. Bink, 3. M. Freijzer-Sponse- lee. Clinge OUDE SPULLEN - De fanfa re Weldoen door Vermaak haalt zaterdag 13 februari weer oude spullen op voor de jaarlijkse veiling en rommel markt. Vooraf kan met contact opnemen met M. Stienen. Tus sen 10.00 en 12.00 uur worden de spullen opgehaald. Graauw OUD PAPIER - De voetbal vereniging Graauw haalt za terdag 13 februari oud papier op. Heikant KOERSBAL - Aan het koers bal van de KBO namen 36 personen deel. Uitslag: 1. L. Ferket/J. Bouvre-Ferket en G. Smet/P. Janssen-Bouvre, 2. G. Peeters-Pieters/L. de Wit- Boeijkens, 3. J. Bouvre/M. Ferket-De Beule. Kloosterzande KOERSBAL - Zaal 't Rozen hof met 25 personen. Uitslag: 1. L. Neve/L. Kint, 2. A. Cor- nelissens/L. Ivens, 3. G. Cor- nelissens. Ossenisse GAAIBOLLEN - Hof Ter Nes se, organisatie 'De Dwarslig gers' met 15 personen. Hoge vogel: H. Minnaert, L. Min- naert, W. Serrarens en C. Bun, linker zijvogel: C. Bun, rehter zijvogel: H. de Waal, grootste aantal (9): mevrouw L. Min naert. KOERSBAL - Hof ter Nesse, organisatie bond voor ouderen met 12 personen. Uitslag: 1. E. de Maat/J. de Waal-Hamelink, 2. A. Rottier/M. Rademakers- Warrens, 3. J. Schrauwen/M. de Maat-De Waal. GAAIBOLLEN - Hof Ter Nes se koningsgaaibolling met 15 personen. Koning: J. Kouijzer, prins: F. Serrarens, erfprins: H. Minnaert. Stoppeldijk KOERSBAL - Zaal 't Gelaag, organisatie bond voor ouderen met 14 personen. Uitslag: 1. mevrouw Vinkenstein/J. lau- wers, 2. mevrouw Cappaert/ mevrouw Everaert, 3. me vrouw Van der Hooft/me vrouw Durinck. Schietingen Hulst - Zaal De Kroon met 20 personen. Hoge vogel en groot ste aantal (8): W. van Delft, eersfe zijvogel: A. de Waal, tweede zijvogel; N. de Breule. Walsoorden - Zaal Rue de Nord, bejaardenschieting met 19 personen. Hoge vogel: J. van Damme, eerste zijvogel: J. Hoop, tweede zij vogel: F. de Meijer, grootste aantal (4): Th. Cambeen en F. Pieters. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, bejaaredenschieting met 23 personen. Hoge vogel: A. Ver schoten, eerste zijvogel: J. van Heeze, tweede zijvogel: P. d'Hondt, grootste aantal (4): J. Maas. Hulst - Zaal Blommaert met 31 personen. Hoge vogel: H. de Pauw, eerste zijvogel: P. van de Branden, tweede zij vogel: A. de Waal, grootste aantal (6): L. de Wilde. Zuiddorpe - Zaal Gemeente huis met 28 personèn. Eerste' hoge vogel: H. d'Hondt, tweede hoge vogel: M. Suy, eerste en tweede zijvogel: M. van Hoeke, grootste aantal (5): D. Aude- naerde. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 35 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: O. Saman, twee de zijvogel: M. van Meelen, grootste aantal: A. Vervaet. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 28 personen. Hoge vogel: P. van Landegem, eerste zijvogel: R. Verschoten, tweede zijvogel: A. d'Hondt, grootste aantal (5): H. de Gucht. Ovezande - Zaal Bar R2 met 20 deelnemers. Wip 1 Hoge vogel: H. Koens, eerste zij vogel: J. Boelens, tweede zij vogel: W. Faijaars, grootste aantal (10): J. Bracke. Wip 2: eerste hoge vo gel: F. Koens, tweede hoge vo gel: J. Boelens, eerste zijvogel: W. Faijaars, tweede zij vogel: H. Franse, derde zijvogel: M. van Steenbergen, vierde zijvogel: F. Koens, grooste aantal (8): D. Verbart. Aardenburg - Sint-Sebastiaan. Eerste hoge vogel: J. Thilleman, tweede hoge vogel: R. Pielaet, eerste en tweede zij vogel: R. de Wisepelaere, derde en vierde zijvogel: G. de Valcke, grootste aantal (6): G. de Vriend en F. Veldkamp. Stand kampioen schap: 1. Th. Lampaert 58 pun ten, 2. R. Pielaet 44, 3. F. Thil leman 43, 4. G. de Vriend 42, 5. J. de Muijnk 41 punten. Kaartingen Hulst - Bridgeclub Hulst hield de zesde wedstrijd van de com petitie. Uitslag groep A: 1. Bruyns/Van Wijnsberghe, 2. Biesbroeck/Van Geel, 3. De Jonge/Koopman. Groep B: 1. Herman/Van de Dries, 2. Stal- laert/Van Cauteren, 3. echtpaar Kint. Groep C: 1. Ter Burg/Bas- tiaansen, 2. Den Boer/Smul ders, 3. Aarts/Van Wijnsberghe. Groep D: 1. Wendels/Dierick, 2. De Maagt/De Nijs, 3. Ver- eecken/Huis. Grope E: 1. Me- rison/Wendels, 2. Jansen/Van Rijn, 3. Mannaert/Eggink. Clinge Zaal De Troubadour met 48 personen. Bieden: 1. A. de Bruijn, 2. L. Buyse, 3. A. Bertram. Jokeren: 1. mevrouw d'Hooghe, 2. mevrouw De Bruijn, 3. mevrouw Haulez. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 32 personen. Bieden: 1. C. Smit, 2. G. Maerman, 3. H. van de Berg. Jokeren: 1. F. Wolfert, 2. mevrouw Haulez, 3. E. Otjes. Hulst - Zaal De Lieve, organi satie bond voor ouderen met 53 personen. Uitslag: 1. J. van de Hende, 2. J. van Osselaer, 3. J. van Dorsselaer. Sas van Gent - De Roselaer, KBO met 40 personen. Bieden: 1. L. de Knuit, 2. B. Rammeloo, 3. K. de Kok. Jokeren: 1. me vrouw Vermunt, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Verplanken. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man met 44 personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. J. Bogae- rt, 3. mevrouw Goossen. Joke ren: 1. R. Asselman, 2. M. Hau lez, 3. mevrouw Schaalje. Sas van Gent - Zaal De Enge lenroos met 30 personen. Bie den: 1. C. Aart, 2. A. Destom bes, 3. mevrouw Reyers. Joke ren: 1. mevrouw De Koning, 2. mevrouw Vermunt, 3. J. de Ko ning. Hulst - Zaal Time Out met 20 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Leemput, 2. J. Bogaert, 3. P. Caolone. Jokeren: 1. me vrouw Rodrigo, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw Bogaert. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, bond voor ouderen met 20 personen. Bieden: 1. R. Buys, 2. M. Baart, 3. A. de Vlieger. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn met 34 personen. Bieden: 1. F. de Meyer, 2. E. de Maat, 3. mevrouw GQps^erUyJpXeren: 1- mevrouw De Waai,'2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Van Gink. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 20 personen. Bieden: 1. H. van Waterschoot, 2. J. Tiele- man, 3. P. Stoutjesdijk. Joke ren: 1. J. Stein, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw van Vooren. Graauw - Zaal Gemeenschaps huis, bond voor ouderen met 32 personen. Uitslag: 1. W. Sorber, 2. A. de Bruijn, 3. A. Boon, 4. C. van Hooye, 5. F. Piessens. Westdorpe - Zaal Concordia, bond voor ouderen met 28 per sonen. Bieden: 1. M. Wille, 2. H. Dobbelaar, 3. A. de Caluwé. Hulst - Zaal Time Out met 22 personen. Bieden: 1. A. Tielens, 2. P. van Delft, 3. R. van Eer-* denburg. Jokeren: 1. mevrouw Hanck, 2. mevrouw De Bruijm. Kloosterzande - Zaal De Kom buis met 21 personen. Bieden: 1. N. Goossen, 2. H. Jansen, 3. J. Hemelaar. Jokeren: 1. P. de Waal, 3. mevrouw Joos, 3. me vrouw Pauwels. Hulst - Zaal Blommaert met 19 personen. Jokeren: 1. mevrouw Bogaert, 2. mevrouw Taalman, 3. mevrouw Haulez. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 21 personen. Bieden: 1. Th. van Cauteren, 2. P. van Goethem, 3. mevrouw Lucasse. Jokeren: 1. mevrouw F. de Waal, 2. mevrouw Rademakers. St.-Jansteen - Zaal De Sport met 24 personen. Bieden: 1. E. Otjes, 2. D. Reyers, 3. J. Roe- lands. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 40 personen. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. Th. de Vet, 3. J. van de Hende. Jokeren: 1. me vrouw Haulez, 2. mevrouw Van Goethem, 3. mevrouw H. Him- brechts. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 32 personen. Bieden: 1. R, Verschuren, 2. J. Tieleman, 3. A. Jansen. Jokeren: 1. mevrouw J. de Waal, 2. mevrouw Huls hout, 3. mevrouw Harms. Zandberg - Zaal Gasthof met 35 personen. Bieden: 1. J. Mar tinet, 2. A. Tielens, 3. E. Mol- ders. Jokeren: 1. A. Molders, 2. mevrouw De Poorter, 3. me- vouw Delforge. Emmahaven - Zaal 't Verdron ken Land met 26 personen. Bie den: 1. J. Steyaert, 2. M. Blom maert, 3. F. van Eerdenburg. Hoek - Camping De Braakman met 52 personen. Bieden: 1. A. Verhelst, 2. P. van der Heyden, 3. A. Temmerman. Jokeren: 1. mevrouw De Panne, 2. .me vrouw Hasebroek-Op de Beek, 3.D. Guytenaer. Zandstraat - Zaal De Straete met 48 persoen. Bieden: 1. R. Warrens, 2. mevrouw Pirrad, 3. A. Calmijn. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 44 personen. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. T. de Vet. CLINGE - Café De Gouden Kroon, 20 u. priiskaarting. - Café De Landbouw, 20 u. prijs- kaarting. -Malpertuus, 13.30 koersbal AN- BO. HULST - Café De Kroon, 14 u. kaarting. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 13.30 u. bejaar denschieting. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 u koers bal voor ouderen.

de Stem | 1993 | | pagina 15