3ram VGEni W Familie berichten! Vrijwilligerswerk in het ziekenhuis OOSTBURG Orthopedagc Naschoolse opvang gehandicapte kinderen NDA L0F0N Veel publiek avond mavo t TER GELEGENHEID Korpsen in gr. Promotie gezondheidszorg Alleen Axel i nog aansluitc club grensge t HENDRIKA PETRONELLA JOHANNA LOOTENS-ROESTENBURG Clement Silvius Lootens ZUSTER WILHELMA DER DEKKER DER DEKKER OOSTBURG Grote keuze in nieuw en antiek geloogd grenen meubelen Brouwerijstraat 31 - Oostburg Tel. 01170-55221 dorpshotel de linde restaurant hof te zande ZONDAG VIJFTIG GULDEN MENU Vlaamsche spelhal „De Pierbol" Voor particulieren Eerste optreden an nieuwe and Crossroad Gastendiensten, patiëntenbibliotheek, bloemen verzorgen Wijzigingen staf Ziekenhuisgroep in Zeeuwsch- Vlaanderen DE STEM WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 VOOR TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTIES AANVAARDEN WIJ GEEN ENKELE VERANTWOORDING Omringd door allen van wie zij hield, is na een liefdevolle verzorging in „Buitenrust", overleden onze moeder en onvergetelijke oma weduwe van Geboren op 4 september 1918 te Rotterdam Overleden op 9 februari 1993 te Middelburg We zullen haar liefde, trouw, belangstelling en mildheid missen. Den Haag: Guus en Matty Lootens- Kraak Middelburg: Trudy Lootens IJzendijke: Chantal en Guido Goes: Hans en Trijnie Lootens- van Wouwe Sander Ellen IJzendijke Carla en Antoine van den Bunder-Lootens Roger Léon Middelburg, 9 februari 1993. „Buitenrust". Corr.-adres: A.F. Lootens, Robertaland 55, 2591 HT Den Haag. De overledene is opgebaard in het Rouwcen- trum Middelburg, Buitenhovelaan 1. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar don derdag 11 februari a.s. van 19.00-19.30 uur. De gezongen uitvaartmis zal plaatsvinden vrijdag 12 februari 1993 om 10.45 uur in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, Lombardstraat 1 te Middelburg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na de begrafenisplechtigheid is er gelegen heid de familie te condoleren in de condoléan ceruimte van de begraafplaats. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief heb ben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. In de vrede en de barmhartigheid van Christus moge ingaan Johanna Cornelia van Gestel Geboren te Gilze 2 december 1900. Overleden in Maria-oord te Dongen 8 februari 1993. Zij was in het 68ste jaar van haar professie in de Congregatie van de Zusters Franciscanes sen van Dongen. Vrijdag 12 februari 1993 om 14.00 uur wordt de uitvaartdienst gevierd in de kapel van de Zusters Franciscanessen te Dongen, Hoge Ham 25. De bijeenkomst vindt plaats in het klooster, Hoge Ham 25 te Dongen om 13.45 uur. Namens medezusters en familie Zr. Rafaël Kops De besloten vennoot schap De Rijdende Ame rikaan B.V. in liquidatie gevestigd te Breda. De vereffenaar van boven genoemde vennootschap deelt mee dat de reke ning en verantwoording, als bedoeld in artikel 283 Boek 2 Burgerlijk Wet boek, ter kennisname van een ieder is neerge legd ten kantore van het handelsregister te Breda. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE S-GRAVENHAGE Uitspraken faillissementen woensdag 03-02-1993 F.93/0035 Tuinbouwbedrijf Steenhoeve B.V., stat.gev. te Honselersdijk en kanth. te 4651 NX Steenbergen, Halsterseweg 8, KvK Delft nr. 21923. R.C.: mr. M.C. Govaerts. Cur.: mr. J.J.M. Boot, Kruispoort 1, 4651 AL Steenbergen, tel. 01670-67143. Opgeheven wegens gebrek aan baten d.d. 03-02-1993 86/0387 Aannemingsbedrijf Haagwinde B.V. ten tijde van de fallietverkl. stat.gev. te Leiden en kanth. te Hals teren, Buurtweg 15. R.C.: mr. J.C. Cleyndert. Cur.: mr. N.J. van der Giessen, Laan Copes van Cattenburch 52, postbus 85966, 2508 CR 's- Gravenhage, tel.: 070- 3505611. De griffier. "Ad. [verteren is vooruitzien. optlclen.99 Inlichtingen: De Stem, 076-236911 's Woensdags koopavond - zondags geopend van 14.00 -18.00 uur. Winnaar DIS Bokaal Fam. A.A. Raes- Buysse Hulsterweg 47 4587 EA Klooster- zande Telefoon 01148- 1320-1251 Fax 01148-1252 ^ESTCRSCVt^ Aperitief - Saeftinge lamspastei of Visschelp de Linde - Kop asperge-, groente-, tomaten- of kreefte soep - Zalmfilet met zuringsaus of scampies met kreeftesaus of kabeljauwfilet met garnalensaus of biefstuk entrecote met peper- of stroganofsaus of varkenshaas met champignonroomsaus of ossetong met madeirasaus Geserveerd met verse groenten, puree en frites - Koffieservice incl. een glas wijn uniek circuit van 18 Oud-Vlaamsche spellen s (spelduur 3 uur) 1 HOI COBI nog even en je wordt 30 jaar, daarom staat van middag om 2 uur je taxi klaar en brengen we Clinge in gevaar. an Op 8 febr. 1993 is door de gerechtsdeurwaarder J.H. Voeten uitgebracht een exploit ten verzoeke van S.A.R. Vishnudatt, wonende te Breda, te de zer zake woonplaats kie zende te Breda aan de Haagweg 460 ten kan tore van de advocaat en procureur mr. A.F.J. Lemmens, bij welk ex ploit is gedagvaard Antonius Johannes Har nas, zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Ne derland, om op maandag 15 februari 1993 des na middags om 14.30 uur te verschijnen ter terecht zitting van de Edelacht bare Heer President van de Arrondissements rechtbank te Breda, rechtsprekende in kort geding in het gerechtsge bouw aan de Sluissingel no. 20 te Breda. De vor dering strekt o.m. tot op leggen van een straatver bod. Een afschrift van het onderhavige exploit kan worden bekomen ten kantore van voormelde advocaat /procureur. Gerechtsdeurwaarders kantoor Pieters Voeten Nieuwe Boschstraat 24, Breda. .A •n rubriek om te zoenen 'n Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie huwelijk, geboorte, verloving, overwinning prestatie, examen, Abraham, openbare dank en ga zo maar door, mag best eens n de krant en wel op de pagina familieberichten. Moeilijk is dat niet en dun hoeft het niet te zijn. Prijs per regel of kolom 2,29 resp, 2,40*, één grote rege verplicht a 2,89 resp. 3,04*. Voor het plaatsen van een foto of afbeelding met een formaat van 35x45 mm rekenen wij 15,96 resp. 16,76' toeslag. Overige tarieven op aanvraag. Bij niet contante betaling wordt 4,50 adm.kosten berekend. Foto's worden niel geretourneerd. Bel 076-236442 of geef u» tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij één van onze kantoren. Schriftelijke opgaven worden uitsluitend geaccepteerd indien naam en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. Wij behouden ons het recht voor teksten zonder opgaaf van redenen te weigeren. Indien de uitgever klachten bereiken over de opgegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te geven. Deze tarieven gelden op zaterdag Verenigingsnieuws uitsluitend op 2 kolom op donderdag DE STEM Van onze correspondente ninee - J°s van Loon' orthopeda- u"J bii de Sterre in Clinge, werkt °;ida2 mee aan een televisieuitzen- EL over behandelingsmethoden vanverstandelijk gehandicapten. Van onze verslaggever Hulst - De brandweerkorpsen 3everen en Stekene gaan de b ioch al regelmatig gaven regelen ivereenkomst. Deze knappe verschij ning wil er wel niets van weten, maar vandaag zal SARAH heten. Francesca en Gunter, William, Mariska en Marina. Dat hebben de brandweercom mandanten van de vier grensge meenten afgesproken na een eer- ite gezamenlijke vergadering. De overeenkomst is het gevolg van iet vorig jaar opgestarte samen werkingsverband tussen Hulst en de drie Belgische grensge meenten. Op ministersniveau hébben Nederland en België af gesproken dat gemeenten over eenkomsten kunnen sluiten tot v'Bwederzijdse hulpverlening. „Dat 'aan wij nu concreet invullen", legt burgemeester A. Kessen van luist. „Nu is er overigens ook al iprake van dat de korpsen el- aar grensoverschrijdend assis- ;eren, maar het wordt allemaal 'at 'minder vrijblijvend dan •oeger". roblemen oor de vrijwillige brandweer lit'Hulst leverde het steeds wei- [Van onze verslaggever Kloosterzande - De nieuwe pop groep Crossroad treedt zondag februari voor het eerst naar fiten. Dat gebeurt in Disco Lo ve te Kloosterzande en het op treden begint omstreeks 22.00 ■uur. Om gezinnen met een thuiswonend verstandelijk gehandicapt kind wal te ontlasten biedt het Thuiszorgproject voor Verstandelijk Gehandicap ten vanaf 1 maart de mogelijkheid tot naschoolse opvang. Verstandelijk gehandicapte kinderen kunnen na hun bezoek aan kinderdagverblijf of school nog enkele uren terecht in Huize Den Berg (Goes) of Vijver vreugd (Middelburg) waar ze ontspannend bezig gehouden worden. Op 1 februari begon drs. P.M.M. Rademacher zijn werkzaamheden als directeur algemene zaken van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaande ren en het Verpleeghuis De Stelle. De ziekenhuisgroep werd ook recent versterkt met een aantal nieuwe specialisten. De nieuwe functionarissen zijn: algemeen chirurg en chef de clinique drs. A.F.M. Derom, cardioloog drs. G. Paulusse en radioloog drs. C. Raaymakers. Vrijwilligers met een rolstoelpatiënt. De laatste jaren is de werk druk van medewerkers in de gezondheidszorg alleen maar toegenomen. De zorg voor de patiënten wordt steeds intensiever. Het wordt dan ook steeds moei lijker om nog tijd vrij te maken voor een aantal so ciale taken. Gelukkig zijn er in de zorg op verschillen de gebieden een groot aan tal vrijwilligers actief, die hierin een belangrijke taak vervullen. In dit artikel gaan we met name in op vrijwilligerswerk in de zie kenhuizen. Daar werken bijvoorbeeld vrijwil lige medewerkers van de zieke nomroepen, vrijwilligers voor de kerkdiensten en vrijwilligers die zorgen voor het uitlenen van boe ken uit de patiëntenbibliotheek. In de meeste Zeeuwse ziekenhui zen zijn ook al vele jaren vrijwilli gers actief op de verpleegafdelin- gen. Zij verzorgen daar een aantal "sociale taken", zoals voorlezen bij patiënten, bloemen verzorgen, patiënten begeleiden naar de di verse onderzoek- en behandelaf delingen, sinaasappelen uitpersen, boodschappen doen in de zieken huiswinkel en hier en daar een praatje maken met patiënten. In het Antonius Ziekenhuis te Oostburg is men onlangs gestart met het inzetten van vrijwilligers op enkele verpleegafdelingen. Dit is voorlopig nog een proef en afhankelijk van de resultaten wordt dit na enkele maanden al dan niet uitgebreid. Begeleiden Vanaf de in gebruikname van Zie kenhuis De Honte in Terneuzen zijn er ook vrijwilligers werkzaam in de hal van dit ziekenhuis, de zogenaamde gastendienst. Zij be geleiden, indien gewenst, de poli kliniekbezoekers naar hun juiste bestemming. Patiënten die slecht ter been zijn worden met een rolstoel naar de afdelingen ge bracht waar ze moeten zijn. Voor patinten die een ziekenhuis bezoeken,tvormt het vinden van de gewenste bestemming vëaak een probleem. Ondanks de be wegwijzeringsborden blijkt dat ve le gasten toch lopen te zoeken naar de juiste weg. Ook in het Oosterscheldeziekenhuis te Goes en in het Ziekenhuis Walcheren te Vlissingen heeft men daarom in de centrale hal een balie ingericht waar vrijwilligers van de gasten dienst aanwezig zijn om desge wenst de bezoekers te begeleiden. Gastendienst De gastendiensten in Goes en Vlissingen zijn opgezet vanuit UVV-projecten. (UW Unie Van Vrijwilligers). De ziekenhuis organisatie en de UW hebben gezamenlijk een selectieprocedu re opgezet en op grond daarvan een aantal personen gekozen, die hieraan gaan deelnemen. In het Terneuzense ziekenhuis is de gas tendienst opgezet vanuit een plaatselijk initiatief. De ervaringen in Ziekenhuis De Honte in Terneuzen met het be geleiden van de polikliniekbezoe kers zijn zeer positief. Een groot aantal mensen maakt gebruik van deze service en men is zeer goed te spreken over de aangeboden diensten. Verwacht mag dan ook worden dat ook in de ziekenhui zen in Goes en Vlissin- gen veel bezoekers gebruik zullen maken van deze nieuwe service. Dankzij de inzet van al deze vrijwilligers is het mogelijk om eens wat extra's te doen voor de patiënten. De instellingen aangesloten bij de PZR Zeeland beschikken sinds kort over een gezamenlijke informatiestand. De stand werd op 29 januari, tijdens het afscheid van PZR-voorzitter Almekinders, gepresenteerd. 18 februari Gedeputeerde Dijkwel opent in verpleeghuis Ter, Valcke een geriatrische tandheel kundige praktijk. 1 maart In de Expogang van het Oos terscheldeziekenhuis is nog tot en met 1 maart een expo sitie te zien van aquarellen van de kunstenaar Nico van Welzenes. Uitgave van de instellingen aangesloten bij de Provincia le Ziekenhuisraad Zeeland (PZR) in samenwerking mei de Stemweekbladen. Eindredactie: Bureau Voor lichting en PR van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ). De Voorlichtingsrubriek ver schijnt maandelijks. Redactie-adres: Werkgroep PR van de PZR Postbus 100 4330 AC Middelburg tel. 01180-70700 tst. 717 en 718 )e vijfkoppige formatie Crossroad (vier muzikanten en en zangeres) is geformeerd rond 3ud-leden van verschillende lands uit Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Crossroad speelt goed in iet gehoor liggende popmuziek, die varieert van rock 'n roll tot ilepende ballads. Maar de groep gaat ook wat steviger muziek liet uit de weg. Op het repertoi- Ltaat ook een aantal eigen nummers. mg ovei moe korj wee we „Dit het als kin; geer Der ven stra „W< hel] wo: det< Kijl in beu De Dei elk; teit wel De „Iet met mot den bee Hu woi sch „D; een zoa! dat goe. Dat hee Wet wij naa hel] bij Kié bij per Van onze correspondente Hulst - De leerlingen van groep a Hulst hebben gisteren tijdens dt genomen op de Hulster mavo he bedoeld was om belangstellenden, inzicht te geven in wat de school bezocht. Er waren allerlei activiteiten. Zo werd er een informatief praatje gehouden over de algemene op zet en de werkwijze van de school, gaven de docenten enkele demonstratielessen zoals Engels, gymnastiek en muziek en was er een expositie van biologiewerk- stukken en overzichten van de vakken aardrijkskunde en ge schiedenis ondersteund met vi- deolessen. Veel belangstelling was er voor de examengroep tekenen. Die hee dra we: de na; Oo ten too ove afg vid die gen Van onze verslaggever Hulst - Het grensoverschrijdend tussen Hulst, St. Gillis, Beveren °P slot voor andere gemeenten, i mag zich nog bij het clubje voegi ook de kous af. Volgens burgemeester A. Kessen var name de wens van de Belgische gei denkt dat met de toetreding van Axe hebben in groter verband al de Eure het weinig zin om ook hier een gr van te maken", aldus Kessen. „Ai voorbij streven". De grensgemeenten komen vandaag en daarbij zal ook Axel voor de eers draait nu heel goed", zegt Kessen. voorbij. Tijdens iedere bijeenkomst oppen geslagen op het gebied van ,aat onder meer de samenwerkir vandweerkorpsen op de agenda (zie

de Stem | 1993 | | pagina 14