DE STEM Ook Roda zet mes in salarissen Bewaking voor Oranje-fans k hf Xx s* X l KNVB stuurt op elke dertig supporters één begeleider mee naar Wembley LeMond en Chiappucci op grote achterstand Grabert weer kandidaat volleybal-international UITSLAGEN en standen Jacco Koekko Stormvogel Tegel handel BERT MIDDAG Basisplaats voor Witschge Olympische orde voor Ashe SPORTNIEUWS KORTI Tegelrestanten v.a. 2.50 p/m Schoolpad 2a Raamsdonksveer Tel. 01621-18025 DE STEM WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 Van onze verslaggever Kerkrade - Na de veertien ontslagaanvragen van Fortu- na Sittard stapt ook Roda JC naar het arbeidsbureau om voor diverse spelers ontslag aan te vragen. Van negen van de achttien spelers van Roda JC loopt het contract af. Gezien het enorme tekort (gesproken wordt over meer dan anderhalf miljoen) waar de noodlijdende club dit sei zoen op afstevent, wordt op- nieuw het mes gezet in de salarissen van de spelers. Michel Broeders en Eric van der Luer hebben reeds te horen ge kregen dat zij een lagere aan bieding krijgen en dat voor hen dus formeel ontslag wordt aan gevraagd. Ook van Henryk Bo- lesta, Géne Hanssen, Erwin Vanderbroeck, Berthil ter Avest, Michel Haan, Bernie Ro mero en Ogechukwu Ajah lopen de verbintenissen af en de meesten moeten rekening hou den met de ontslagprocedure, bedoeld om de salarissen te drukken. 'Mister Roda JC', Géne Hans sen, heeft inmiddels eenzelfde salaris geboden gekregen, waar door een ontslagaanvraag niet nodig is. Maar de transfervrije Hanssen moet wel een fors be drag aan tekengeld laten vallen. „En dus teken ik dat nieuwe contract nooit," liet hij al we ten. Bovendien heeft Géne Hanssen heeft een aanbieding op zak om de komende twee seizoenen te gaan voetballen voor de Japan se profclub Yomiuri Tokyo. De Limburgse voetbaltrainer Frans van Balkom tekende eerder een drie-jarig contract als coach bij deze club. Ex-voetbaltrainer Leo Beeren- donk uit Heerlen heeft van Yo miuri opdracht gekregen om voor twee transfer-vrije profs uit Nederland te zorgen. Yo miuri heeft belangstelling voor een voorstopper en een verdedi gende middenvelder. Roda JC zette vorig seizoen de trend in voor massale ontslag- vragen. De club diende voor negen mensen bij het arbeids bureau in Heerlen een ontslag- verzoek in en dat werd enkel voor assistent-trainer Vic Her mans geweigerd. Het leidde tot een grootscheepse uittocht van spelers want Graham Arnold, Michel Boerebach, Bert Verha gen, René Hofman, Silvio Dili- berto, Mario Been, Paul Janssen en Jos Smits accepteerden de salarisverlaging niet en keerden niet meer terug op Kaalheide. Door Ted van Leeuwen Zeist - De 6000 Oranje-supporters die het Nederlands voetbalelftal op 28 april naar Londen volgen voor de belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland, zullen begeleid worden door 200 speciaal voor dat doel opgeleide stewards. Met één suppoost op dertig voet balfans lijkt het de KNVB thans ernst met het bestrijden van het voetbalvandalisme buiten de stadions. Volgens drs. Rogier van Wijk kan het slagen van het project gevolgen hebben voor het supportersbeleid in Neder land. De drie jaar geleden in dienst getreden veiligheidsdes kundige van de KNVB sluit zelfs niet uit dat clubs in de toekomst over speciaal opgeleide suppor tersbegeleiders (stewards) moe ten beschikken om voor een li centie in aanmerking te komen. „Dan praat je over de verre toekomst", licht Van Wijk toe, „Maar voor de nabije toekomst kan het plan ook al gevolgen hebben. We willen via dit expe riment bekijken of een systeem met stewards ook in de Neder landse competitie toepasbaar is." In Engeland worden voetbalsup porters al jaren begeleid door stewards (letterlijk vertaald: commissarissen van orde) en worden ze betaald door de clubs. Van Wijk overweegt het systeem naar Nederland te halen. Vanaf september vorig jaar werkt hij aan 'Operatie-Wembley'. Bij de primeur van de KNVB worden de 200 stewards gerecruteerd uit de ordebewakingsdiensten van PSV en Feyenoord. Geen potige sportschooltypes maar, volgens Van Wijk: „Onze stewards moe ten een zekere opleiding achter de rug hebben. Voor deze reis moeten ze bijvoorbeeld de En gelse taal beheersen. Bovendien zijn ze gescreend op hun sociale vaardigheden." PSV, Feyenoord, Vitesse, FC Utrecht en Go Ahead Eagles werken al met stewards. In Ne derland, zo weet Van Wijk met de cijfers in de hand, heeft het geweld zich van de stadions ver plaatst naar 'onderweg'. Hij heeft samen met de Neder landse Spoorwegen geconsta teerd dat er steeds meer suppor ters hun club én de combi-trein vooruit reizen. Of met eigen ver voer gaan. Met name de harde kern negeert deze speciale sup porterstrein en zorgt in de regu liere treinen voor veel overlast. Mocht het steward-plan in april slagen, dan ligt er een toekomst, meent Van Wijk. Richard Witschge foto ap Van onze verslaggever Bremen - In de eerste wed strijd om de Super Cup, tussen de winnaars van de Europese bekers voor lands kampioenen en bekerwin naars, zal Richard Witschge vanavond aan de aftrap staan. Michael Laudrup is geblesseerd in Barcelona achtergebleven, waardoor de Nederlandse middenvel der naast Koeman en de Bulgaar Stoitskov als derde buitenlander kan spelen. „Op de stations kunnen stewards stand-by staan. Neemt er een groep supporters een 'gewone trein', dan stappen er ook wat stewards in." Bij de NS vinden ze dat geen goed plan, want de Spoorwegen wil juist af van .het gereis van voetbalvandalen die op de fami- liereisdag bij uitstek, in treinen stappen die volgens de dienstre geling rijden. „Ideaal is anders", vindt ook Van Wijk, „maar het is wel de praktijk en daaraan kun nen we via opgeleide stewards wat doen." De combi-trein De NS wil het supportersvolk in de combi-trein, maar Van Wijk heeft bemerkt dat dat een aflo pende zaak is. Als supporters coördinator van Feyenoord reis de hij jaren mee en weet precies wat er leeft onder de harde kern. „De doorgewinterde supporter stapt niet in de combi-trein. Die weet wel beter. In de combi- trein mag je niet opstaan om te pissen, heb je voortdurend een vent met een hond achter je staan, word je minimaal twee keer gefouilleerd en als je dan eindelijk op het station bent, word je eerst een bus ingejaagd en als je eindelijk bij het stadion bent, als vee een vak in gedre ven. Het enige voordeel is dat het je vier gulden korting heeft opgebracht." „Dat doet de harde kern dus niet. De harde kern neemt lekker een treintje eerder. En in plaats van dat-ie een hond aan zijn been moet laten snuffelen, maakt-ie een blowtje en hijst-ie wat bier naar binnen. Want dat is wat de heren harde kern aan spreekt. Bovendien, als ze een meermanskaart kopen, dan zijn ze net zo goedkoop uit. Vroeger was reductie een lokkertje, maar het zijn niet de bedragen waar de jongelui van wakker liggen. De harde kern wordt ook ouder, heeft werk en dus geld. Die gaat gewoon met de auto, maar koopt eerst een combi-kaartje. Ik heb het meegemaakt dat we met 150 Feyenoord-supporters in de combi-trein naar Roda gingen en dat er 2500 man op het vak stond. Kritiek Het is daarom dat het supporter sprobleem zo moeilijk beheers baar is. Deskundige Van Wijk ergert zich groen en geel aan de lichtvoetige kritiek uit de sa menleving en van politici die graag willen scoren. „Zo'n me neer Lilipaly van de PvdA. Die richt zich zo star op de KNVB, die doet net alsof wij het rascis- me initiëren. Wij lopen niet weg voor de mede-verantwoordelijk heid. Maar laten we nou niet gaan doen alsof de KNVB alleen verantwoordelijk is. Supporters- geweld is een maatschappelijk probleem dat zich openbaart rond voetbalwedstrijden." Volgens Van Wijk doet de KNVB er van alles aan, maar is een oplossing nog niet in zicht. Daarvoor is de problematiek de uitgebreid. De chip-card lijkt een oplossing maar biedt voor alsnog nog veel te veel prakti sche problemen. Het verbieden van het meereizen van supporters naar uitwedstrij den, wordt door Van Wijk niet serieus genomen. „Daarvoor zijn we een te klein landje. Feye noord-supporters hebben er toch geen enkel probleem mee even naar Deventer te rijden om in de voorverkoop van Go Ahead kaartjes te kopen? Bovendien liggen er tussen de harde kernen diverse lijntjes. Rivalen of niet, die helpen elkaar zomaar aan kaartjes." Het Oostenrijkse duo Karin Buder (links) en Elfi Eder viert het behalen van resepctievelijk goud en brons op het WK slalom. foto epa Morioka (rtr/dpa) - Na tien relatief anonieme seizoenen in de wereldbeker skiën heeft Karin Buder toegeslagen. De 28-jarige Oostenrijkse werd giste ren in Morioka wereldkampioene op de slalom. Buder bleef in ideale cadans overeind, waar de favorieten een voor een op de Takakura onderuit gingen of fouten maak ten. De Amerikaanse Julie Parisien werd tweede, de Oostenrijkse Elfi Eder derde. Annelise Coberger uit Nieuw-Zeeland, de snelste in de eerste run, vergooide haar kansen op eremetaal op enkele meters van de finish door het missen van een poortje. Bij de mannen werd de reuzenslalom na de eerste run afgelast wegens de Siberische ijsstorm 'Iwate Oshuri'. De Noor Aamodt had in de eerste manche de leiding geno men. Zijn voorsprong op de Oostenrijker Salzgeber was groot, 0,45 seconden. Alber to Tomba ontbrak wegens de naweeën van een griep-aanval. Na de afgelasting ont stond grote heibel over de rechtsgeldigheid van de eerste run. Laat in de avond nam de organisatie de resultaten van de eerste run intact te houden en de tweede run vandaag te houden. Buder had ooit een slalom gewonnen, in het seizoen 1989/90 in Stranba. Voorts was ze in tien jaar zes keer bij de eerste tien geëindigd in wereldbeker-wedstrijden. Op het WK van 1987 eindigde ze als vierde in de slalom, op de Olympische slalom van 1992 als vijfde. Een tweede plaats in Sundsvall 1991/92 en drie derde plaatsen vormden haar beste prestaties. Alle op de slalom, haar specialiteit. Op de Takakura werd ze in de eerste manche zevende en skiede ze in de tweede run de race van haar leven. Vreni Schnei der, de titelverdedigster, was in de eerste omloop gevallen. Anita Wachter verloor haar balans,, evenals de Italiaanse Deborah Compagnoni. Het trio kanshebbers was op slag kansloos. Coberger, zilver tijdens de Spelen 1992, had haar plaats aan de kop overgenomen, op de voet gevolgd door de Amerikaanse Julie Parisien. Het goud leek Coberger niet te kunnen ontgaan. Maar vlak voor de finish forceerde ze en miste een poortje. „Ik miste ritme in de tweede run, voelde dat ik tijd verloor en wilde iets terugha len", huilde ze na afloop. Parisien bleef wel in cadans, maar werd achterhaald door Buder, die een ongeloof lijke run aflegde. Met 42,36 rukte ze op van de zevende plaats naar de hoogste op het ereschavot. Ze kon haar tranen niet bedwingen. Ze had na dit jaar afscheid willen nemen. Maar die plannen door kruiste ze zelf met haar wereldtitel. En de lucratieve sponsorcontracten. UITSLAGEN Vrouwen, slalom: 1. Buder (Oos) 1.27,66, (45,30+42,36), 2. Parisien (VSt) 1.27,87 (44,64+43,23), 3. Eder (Oos) 1.28,65 (44,96+43,69), 4. Andersson (Zwe) 1.28,69, 5. Gallizio (Ita) 1.28,95, 6. Rodling (Zwe) 1.29,12, 7. Chauvet (Fra) 1.29,29, 8. Von Grüningen (Zwi) 1.29,33, 9. Berge (Noo) 1.29,67, 10. Vogt (Dui) 1.29,82. Mannen, reuzenslalom, stand na de eerste run: 1. Aamodt (Noo) 1.07,69, 2. Salzgeber (Oos) 1.08,14, 3. Wallner (Zwe) 1.09,18, 4. Wasmeier (Dui) 1.09,45, 5. Girardelli (Lux) 1.09,54, 6. Furuseth (Noo) 1.09,63, 7. Kalin (Zwi) 1.09,77, 8. Locher (Zwi) 1.09,96, 9. Strolz (Oos) 1.10,01, 10. Pieren (Zwi) 1.10,26. Tweede run afgelast. St Laurent-du-Var (rtr) - Greg Lemond en Claudio Chiappucci, vedetten uit de Tour de France, hebben op de eerste dag van de Ronde van de Middellandse Zee een de sastreuze seizoenstart ge maakt. De Amerikaan LeMond, drie voudig winnaar van de Ronde van Frankrijk, raakte bij ploe gentijdrit van gistermorgen over nog geen 12 kilometer in San Remo los van de Franse formatie van Gan en verspeelde 2V4 mi nuut. Chiappucci kon zijn team genoten van Carrera niet bijhou den en raakte anderhalve mi nuut achterop. In de namiddag leverde het tweetal in de tweede etappe, over 69 kilometer van de Franse Rivièra naar St Laurent-du-Var, weer tijd in. Chiappucci, de ko- niilg van de bergen in de twee meest recente Ronden van Frankrijk, strandde als 138e op 2.45. LeMond deed het met 150e op 3.37 nog beroerder. Brochard maakte er in het twee de deel van de dag een triomf tocht van voor de formatie van Castorama, die eerder de ploe gentijdrit had gewonnen. De jeugdige Fransman, die vorig seizoen met een dagsucces in dezelfde ronde als prof debu teerde, versloeg zijn zes mede vluchters in de sprint. UITSLAGEN Eerste etappe, ploegentijdrit: 1. Cas torama (Fra) 11,3 km in 17.32, 2. Festina (Spa) 0.42, 3. Mecair (Spa), 0.10, 4. Gan (Fra) 0.16, 5. Clas (Spaj 0.23, 6. Carrera (Ita) 0.24, 7. No- vemail (Fra) 0.27, 8. Motorola (VSt) 0.33, 9. WordPerfect (Ned) 0.37, 10. William (Bel) 0.37,20. Tweede etappe, Menton-St Laurent du Var: 1. Brochard (Fra) 69 km in 1.32.37, 2. Imboden (Zwi), 3. Wil- fried Nelissen (Bel), 4. Moncassin (Fra), 5. Sciandri (Ita), 6. Ludwig (Dui), 7. Capiot (Bel), 8. Veenstra (Ned), 9. Leoni (Ita), io. De Clercq (Bel). Algemeen klassement: 1. Brochard 1.50.03, 2. Jeker (Fra), 3. Desbiens (Fra), 4. Delion (Fra), 5. Trumheller (Dui), 6. Robin (Fra), 7. Imboden 0.12, 8. Lino (Fraj 0.16, 9. Virenque (Fra), 10. Van Lancker (Bel). Ronde van Taiwan, vierde etappe, Taicliung-Aliasan: 1. Grand (Aus) 172 km in 4.55.12, 2. Farenhout (Ned) 0.20, 3. Reed (HKo) 0.25. Algemeen klassement: 1. De Louw (Ned) 11.06.51, 2. Farenhout 0.16, 3. Reed 0.17. Amstelveen (anp) - Rob Grabert keert mogelijk op korte termijn terug in de Nederlandse volleybalselectie. De bij het Italiaanse Schio uitkomende speler heeft zich kandidaat gesteld voor deel name aan de wedstrijden om de World League. De op handen zijnde terugkeer van Gra bert is enigszins verrassend. Als enige van de destijds in Italië uitkomende topspelers werd hij vorig jaar niet gevraagd voor de Olympische Spelen van Barcelona, waar Nederland zilver won. Uit een verklaring van de NeVoBo blijkt dat het geschil na overleg tussen de raadsheren van beide partijen is bijgelegd. Vrijwel alle buitenlandse internationals hebben zich beschikbaar gesteld voor de belangrijkste toernooien van 1993. Naast de World League staan de Europese titel strijd en de kwalificatie voor het WK op het programma. De selectie van achttien spelers die gerechtigd is deel te nemen aan de in mei beginnende World League wordt vrijdag bekendgemaakt. Het wil niet zeggen dat alle topspelers de hele cyclus zullen afwerken. Om overbe lasting te voorkomen zal intensief overleg worden gevoerd tussen de medische en begeleidende staf van de betreffende club teams en de nationale ploeg. Zo heeft bijvoorbeeld Ron Zwerver al gezegd na de Italiaanse play offs, die eindigen kort voor de start van de World League, eerste enige weken vakantie te nemen. Voor het viertal in de Serie B (Van der Meulen, Klok, Held en Benne), waar het seizoen half april eindigt, ligt de situatie minder gecompli ceerd. Posthuma is niet beschikbaar. Dit had hij kort na de Olympische Spelen al aange kondigd. Bondscoach Pang kan wel kiezen uit Zwerver, Grabert, Held, Zoodsma, Van der Meulen, Blangé, Benne, Van der Horst, Klok en Teffer. New York (rtr) - De afgelopen zaterdag overleden voormal, toptennisser Arthur Ashe zal posthuum door het International! Olympisch Comité worden onderscheiden. f Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het IOC, zei dinsdag ijl New York dat Ashe de Olympische Orde krijgt. Hij verdientójl wegens zijn niet aflatende inzet voor de belangen van de zwarteI sporter over de hele wereld. Ashe overleed op 49-jarige leeftijd aan longonsteking. dJ drievoudig winnaar van een Grand Slam-toernooi was verzwak; I door de ziekte Aids. HOCKEY Lahore (Pak). Mannen, vriend schappelijk PAKISTAN - NEDERLAND 6-4 (3-1). 15. Zaman 1-0, 22. Bashir 2-0 (sc), 23. Shahbaz jr 3-0, 28. Delissen 3-1, 36. Shahbaz jr 4-1, 41. Drenth 4-2, 50. Brinkman 4-3 (sc), 52. Farhat Khan 5-3, 55. Mussadif 6-3, 70. Delissen 6-4 (sb). Scheidsrechter: Gorissen (Ned) en Bajwa (Pak). Toeschou wers: 2000. NEDERLAND: Looije; Jazet, Drenth (57. Pierie), Van Pelt en Smolenaars; Brinkman, Delissen en Pijpers; Veen, Westbroek (47. Van Amerongen) en Van Wijk. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 5: eerste prijs: 49 winnaars, 802,60; tweede prijs: 764 win naars, 18,80; derde prijs: 5103 winnaars, 7,00. TENNIS Milaan. Mannen, 1,5 miljoen gul den Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Forget (Fra/5) 7-6 6-3, Korda (Tsj) - Prinosil (Dui) 6-1 6-3, Bruguera (Spa) - Agenor (Hai) 6-7 7-5 6-3, Camporese (Ita) - Kulti (Zwe) 4-6 7-6 7-6, Larsson (Zwe) - Thoms (Dui) 6-3 6-3, Lendl (VSt/4) - Nargiso (Ita) 6-7 7-6 7-6, Edberg (Zwe/1) - Medve- dev (Rus) 6-3 7-5. Memphis. Mannen, 1,4 miljoen gulden Eerste ronde: Randall (VSt) - Ro- stagno (VSt) 6-7 6-3 6-4, Youl (Aus) - Allgardh (Zwe) 6-7 6-2 6-2, Fromberg (VSt) - Ho (VSt) 5-7 6-2 6-4, Martin (VSt) - Pal mer (VSt) 6-4 6-4, Prades (Fra) - Evans (VSt) 6-7 7-6 6-3, Arias (VSt) - Devening (VSt) 7-6 6-4, Enqvist (Zwe) - Saceanu (Dui) 6-3 6-3, Adams (VSt) - Shelton (VSt) 6-4 2-6 7-5, Witsken (VSt) - Morgan (Aus) 6-4 6-4, Reneberg (VSt) - Zoecke (Dui) 6-3 7-6, Woodbridge (Aus) - Lavalle (Mex) 6-2 7-5, Starks (VSt) - Flach (Vst) 6-2 6-3, Braasch (Dui) - Ondruska (ZAf) 6-4 6-4, Her- rera (Mex) - Stolle (Aus) 7-6 6-1. Town - Queens Park Rangers Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen In de.,k?.m" nioensklasse van de afdeling Zeeland traden beide 7eeuWS-Vlaamse vertegen woordigers afgelopen week tpgen elkaar aan. In Terneu zen was Effect 1 gastheer van SAB 2> maar de bezoekers Werd weinig gegund. TAFELTENNIS Ook Stevens ziet af van TOP Oss - Huub Stevens wordt geen trainer/coach van TOP. Na gesprek dat hij gisteravond met het bestuur van de eer divisie-club uit Oss had, liet de in Best woonachtige oefenmees-l ter van PSV 2 weten weinig te voelen voor een verbintenis Willem U's assistent-trainer Bram Braam is een van de andert| kanshebbers bij TOP. Knol gaat praten met Van Diepen Eindhoven - Monique Knol schuift vanavond in Vianen aan tafell met Frans van Diepen, de nieuwe bondscoach vrouwenwielrenl nen. De wielrenster uit Amersfoort wil weten of haar rol in dj nationale selectie definitief is uitgespeeld. Knol raakte jaar na de Olympische Spelen in ongenade bij Piet Hoekstra, dë| voorganger van Van Diepen. De sprintster uitte meteen na thuiskomst uit Barcelona kritiek op Hoekstra en de andere Olympische deelneemster I Leontien van Moorsel en Petra Grimbergen. Knol werd vervol.) gens door Hoekstra gepasseerd voor het WK in Benidorm. Leontien van Moorsel heeft inmiddels laten weten samenwer-i king met Knol niet meer te zien zitten: „Frans van Diepen moet maar kiezen. Knol belooft al vier jaar beterschap, maar iedere j keer worden we besodemieterd. Ze is alleen maar poeslief er zelf beter van wordt." Tour terug naar Engeland Parijs - De Ronde van Frankrijk keert waarschijnlijk terug naai! Engeland. Het is de bedoeling dat het peloton in 1994 de oversteek waagt. Waarschijnlijk wordt de dan gereed zijnde tunnel tussen beide landen in het traject opgenomen. Het is de tweede keer in de historie dat de Tour, die in begon, Engeland aan doet. De eerste keer was in 1974. De rit, kreeg een Nederlandse kleur. Henk Poppe won in finish- Plymouth. Volgend jaar start de Ronde in het noorden van Frankrijk. Berlusconi wil ook sterkste wielerploeg Milaan - Volgens Italiaanse kranten gaat Silvio Berlusconi, steenrijke mediamagnaat en eigenaar van AC Milan, zich ook op de wielersport storten. Berlusconi heeft alle uitzendrechten van de Giro opgekocht en heeft daarmee de staatszender RAI een gevoelige klap toegediend. Daar blijft het echter niet bij, want een van de firma's van zijn Fininvest-onderneming zou volgend jaar sponsor van de wieler ploeg van wereldkampioen Gianni Bugno worden. Berlusconi heeft al te kennen gegeven dat hij naast de beste voetbalclub ook over de sterkste wielerploeg wil beschikken. EK schaatsen van Skiën naar Hamar Hamar - Het toernooi om de Europese schaatskampioenschap pen wordt volgend jaar in Hamar gehouden. Dat heeft de Noorse schaatsbond besloten. De titelstrijd was aanvankelijk toegewezen aan Skiën. De faciliteiten op de open-luchtbaan worden echter onvoldoende geacht. Daarnaast beschikt het gemeentebestuur van Skiën, een plaatsje ruim honderd kilometer ten westen van de Noorse hoofdstad Oslo, niet over de middelen om de piste te verbeteren. Het toernooi wordt van 7 tot 9 januari gehouden. Komend weekeinde vindt het eerste grote toernooi op de overdekte baan van het Vikingschip plaats, het WK voor allrounders. In december werd de baan in gebruik genome' De Graafschap versterkt zich opnieuw Den Haag - De Graafschap, zaterdagavond in Breda tegenstan der van NAC, heeft opnieuw een speler aangetrokken. De eerste divisieclub uit Doetinchem trok gisteren op huurbasis de 25-jarige middenvelder Marco Koorman van Veendam tot hel einde van het seizoen aan. Bovendien bedong De Graafschap het eerste recht van koop. Tweede ronde: Tsjesnokov (Kus) - Witsken (VSt) 6-2 6-4, HeneberJ (VSt) - Furlan (Ita) 7-6 6-4, On-1 eins (Bra) - Enqvist (Zwe) 64 6-4, Woodforde (Aus/10) - Arias l| (VSt) 6-3 6-3. Chicago. Vrouwen, 600.000 gu'p I den Eerste ronde: Keiler (VSt) - Bol- legraf (Ned) 6-3 7-6, Po (VSt) - Carlsson (Zwe) 6-0 6-3, Majoli (Kro) - McCarthy (VSt) 4-6 6-2 6-0, Whitlinger (VSt) - Frazier (VSt/6) 6-3 1-6 6-1, Schuit: (Ned/7) - Stafford (VSt) 6-4 6-4. Garrison (VSt/5) - Raymond 1 (VSt) 6-2 6-4, Werdel (VSt) - Amiach (FRa) 6-7 6-4 6-1, Har vey-Wild (VSt) - Field (Aus) 6-2 6-1, Shriver (VSt) - Graham (VSt) 6-0 7-5, Fairbank (VSt) - Alle» (VSt) 7-6 6-2. VOETBAL TWEEDE ELFTALLEN Reserve divisie A: FC Utrecht 2 - Sparta 2 1-1, Excelsior 2 - Volen- dam 2 0-2, ADO Den Haag 2 - Dordrecht'90 2 1-2, AZ 2 - Ajax l 0-4, Feyenoord 2 - Haarlem I 2-1, Telstar 2 - RBC 2 2-5. Reserve divisie C: FC Den 1 2 - VW 2 1-2, RKC 2-MW 3-2, Willem II 2 - Fortuna S. i 4-1, Helmond Sport 2 - EindhO' j ven 2 2-2, NAC 2 - Roda JC 2 H. TOP 2 - PSV 2 1-6. Italiaanse beker, kwartfina'®*1 AS Roma - Napoli 2-0 (H Eerste wedstrijd 0-0. AS Romai in halve finales tegen winnaar I Milan - Inter. Engelse competitie: IpSWicD 1-1, Sheffield United - Middlesbor- ough 2-0. IJSHOCKEY Play offs halve finale, eerste wed strijd best of seven GELEEN - TILBURG 6-1 W* 4-0 0-1). Scheidsrechter: Stinve|' Toeschouwers: 1000. StrafrmnU' ten Geleen: 12, Tilburg 24. Top scorer: Brant (Geleen) 2. NIJMEGEN - ROTTERDAM (2-0 3-0 0-0). Scheidsrechter: M' gelsman. Toeschouwers: Strafminuten Nijmegen: 36, terdam 36. Effect toonde een uitstekende vorm, waarbij met name Ronnie de Jong zich wist te onderschei den. De Jong, in het verleden zelden succesvol tegen SAR, was deze keer een niet te passeren hindernis voor de ploeg uit Kloosterzande. Elke geboden hans tot scoren werd door de Terneuzenaar benut, hetgeen hem tenslotte drie overwinnin gen opleverde. Ook Peter Fran se was voor SAR een maatje te groot zodat Jo Boogaert en Bas Kindt alleen ten koste van Frank Bracke konden tegenscoren. Bracke won wel van Joop Maas en bepaalde daarmee de over- Van onze sportmedewerker Axel - Na het duel tegen Koekkoek van AZW een nogmaals binnen de lijnen kot aan de Belgische specialist linker knie onderzocht en zal 1 Jacco Koekkoek zou normaal ge it sproken een van de smaakma- I kers bij AZW moeten zijn. Als talentvolle jonge aanvallende middenvelder moest hij furore maken. Zijn club had hoge ver wachtingen. Hij maakte het dit seizoen nog niet waar. Hij kwam niet los, klaagde over een zere I knie en moest daarnaast nog I enkele duels verstek laten gaan I wegens een dijbeenblessure. Het kwam AZW, dat duidelijk in de nesten zit, niet goed uit. Temeer daar het verder moest zonder de spitsen Werner Bis schop (STEEN) en Antoine Thoen (Hoek). Ingepakt en wel, met door pa Machiel onderhou den schoeisel aan de voeten, speelde Jacco verder. Tot hij 6 februari in Lierse in een duel van Jong Zeeland uit moest val len. Verzorger Tonny Shields raadde hem aan een specialist te benaderen. De onlangs bij AZW aangetreden trainer Paul van Kouteren deed hetzelfde en leg de contacten met de vermaarde specialist Martens. Niet lang daarna werd het on willige gewricht van de Axelaar onder de loep genomen. De dia- gnose viel tegen. „De pees bij mijn knieschijf bleek zwaar aan getast te zijn. Er bleek veel rom mel als kalk in te zitten en dat schuurt. Het gevolg is dat ik met een pees rondloop als bij een I oude vent. De troep moet dus II operatief weggehaald worden," aldus de 20-jarige Jacco Koek koek, die zoals bleek al een drie- Van onze zwemmedewerker Middelburg - Zoals Scheldestri jongste jeugd de dienst uitmaal strijden in Zeeuws-Vlaanderei Vlissingen die rol boven de Wes ZWEMMEN Tijdens de wedstrijden in het zwembad Poelendaele te Middel burg, waar de zwemvereniging Zuidwester voor de organisatie zorgde, domineerde Stormvogel nadrukkelijk. In vrijwel alle leeftijdscategorieën (van de jaar gangen 1981 tot en met 1983) en op vrijwel alle onderdelen waren zwemmers en zwemsters van die vereniging op het voorste plan te vinden. Alleen op het onderdeel 100 meter rugslag meisjes 1981 doorbrak Ester Wisse van Beve- b®ders die hegemonie. uitslagen 5 meisjes 100 meter schoolslag 1983 en later: 1. Kim Scholt (STV) 1.14,8, 2. Saskia Herrebout (STV) 1.46,4, 3. Linda de ineUW <STV> t-49,6. auü meter vrije slag 1981: 1. Annelies geukert (STV) 1.16,6, 2. Inge van de garel (ZEEL) 1.17,2, 3. Ester Wisse BEV) 1.19,8. H® ^eter rugslag 1982: 1. Ariska Tax IcïX! 135'°. 2. Carlien Schrijvershof 1 40 5 1'36'4, 3' Sylvia de HeUS (ZW) 60 meter vlinderslag 1983 en later: gaskia Herrebout (STV) 52,6, 2. Linda ?LPaauw (STV) 54,2. mïr^eter ru8slag 1981: 1. Ester Wisse 1-23,8, 2. Petrie Oppeneer rêrSx 1.27,8, 3. Annelies Beukert 200 1-32,4. meter wisselslag 1982: 1. Carlien Scnn]vershof (STV) 3.19,7, 2. Ariska ,7a* (STV) 3.12,5, 3. Sylvia de Heus WW) 3.40,3. jongens 100 meter schoolslag 1983 en later: 1. j'fon Jobse (STV) 1,42,3, 2. Chris van ,|LVJaai (STV) 1.44,1, 3. Bert Dekkers 100 meter vrije slag 1981: 1. Boy {SS®» (STV) 1.16,7, 2. Joey de Beer 1 20 3 '5' 3p Arjan Meijer (BEV) VmLme,tcr fngslag 1982: 1. Robbie kf™,t!£en (STV) 1.28,8, 2. Mark Dek- (r 1-31,5, 3. Jeroen Vermeulen (GAN) 1.36,0. CHrTeter vHnderslag 1983 en later: 1. ns Van der Draai (STV) 42,0, 2. Ivo

de Stem | 1993 | | pagina 10