Johan Cruijff wil nog best Eerste overwinnig voor Kjus Sep Intertoto-toernooi mogelijk springplank naar UEFA Cup BCK roept Henk Gemser op matje UITSLAGEN en standen LEIJTEN bv ^Als ik gevraagd word, ben ik beschikbaar als bondscoach voor het WK' ]\lidwinter h; CITROËN deel SPORTNIEUWS KORT Noor troeft favorieten af in combinatie van WK skiën Tomba ziek Romario niet geselecteerd ATLETIEK SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS GOLF HOCKEY SCHAATSEN IJSHOCKEY VOETBAL ATLETIEK Ingeborg Francke goed op dreef Vermeulen sterk ■IIIIIW I| REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR Tllburgseweg 41 Oosterhotrt Telefoon: 01620-32710 DE STEM DINSDAG 9 FEBRUARI 1993 Van onze verslaggever Frankfurt - Het zomerse Intertoto- voetbaltoernooi wordt vanaf dit jaar mogelijk de springplank naar het UEFA-Cup-toernooi van vol gend seizoen. De bedoeling is dat acht Intertoto-groepswinnaars wor den toegelaten tot het toernooi om de UEFA Cup. Het deelnemersveld van het UEFA- Cup-toernooi groeit wellicht uit tot cir ca negentig ploegen. Doordat diverse republieken uit de voormalige Sovjet unie en ex-Joegoslavië zelfstandig lid zijn geworden van de Europese voetbal unie, moet de formule worden herzien. De UEFA ziet nu ook mogelijkheden het Intertoto-toernooi op te waarderen met een extra stimulans voor de groeps winnaars. UEFA-voorzitter Lennart Johansson (Zweden) toonde zich gisteren in een beraad te Frankfurt met afgevaardig den van twaalf nationale voetbalbon den voorstander van het Intertoto-plan. „De kans dat het plan gerealiseerd wordt, acht ik erg groot. Johansson is een sterk voorstander daarvan," ver klaart KNVB-secretaris Jan Huijbregts, die deel uitmaakt van de UEFA-com- missie Europa- Cup-voetbal. In de opzet voor komende zomer wor den de deelnemers aan het Intertoto- toernooi verdeeld over acht groepen van vijf ploegen, die elk twee keer thuis en twee keer uit spelen. Mogelijk wordt ook nog een ploeg via het Fair-Play- klassement toegelaten tot de voorronde van het UEFA-Cup-toernooi in augus tus. Na de schifting in de voorronde (augustus) resteren als vanouds 64 ploe gen voor de eerste ronde, die medio september wordt gespeeld. Nederland behoudt daarin volgend seizoen drie deelnemers. De interesse voor het Intertoto-toer nooi, in het verleden opgezet om de nationale toto's in de zomermaanden draaiende te houden, was de laatste jaren uiterst gering. Voor de komende editie (van 19 juni tot 24 juli) hebben zich nog geen Nederlandse clubs ge meld. Tot dusverre was de inzet een geldbedrag van 40.000 Duitse mark voor de groepswinnaar en 15.000 mark voor nummer twee. Daarnaast dragen KNVB en Sporttoto 40.000 gulden bij in de reis- en verblijfkosten. Medio volgende maand zal de UEFA verder bekijken of via het Intertoto- toernooi deelneming aan het UEFA Cup-toernooi kan worden afgedwon gen. Door Bert Willemsen Bremen - Johan Cruijff heeft zijn kandidatuur als interim-bondscoach voor Oranje tijdens het WK in de Verenigde Staten opnieuw aangezwengeld. „Als ik ge vraagd word, ben ik beschikbaar,"zei de coach van FC Barcelona gisteravond in Bremen. Daar wacht de Cata laanse club morgenavond de eerste wedstrijd om de Supercup tegen Werder. De aanvraag zal moeten komen van een nieuw te vormen sectie- bestuur betaald voetbal. Met het kort geleden opgestapte college, vertegenwoordigd door voorzit ter Van Rooijen en Sittardenaar Boels, had Cruijff ruim een jaar geleden een principe-afspraak gemaakt. Die was echter op losse schroeven komen te staan, om dat de Barcelona-coach in een later stadium met het sectiebe- stuur botste. De uitzendrechten van het Nederlandse voetbal vormden een van de twistpun ten. De Spaanse maatschappij Dorna, waar Cruijff belangen in heeft, aasde daarop, maar kreeg het deksel op de neus. Bovendien is Cruijff bepaald geen vriend van Rinus Michels, die als tech nisch adviseur van het college- Van Rooijen heel wat in de melk te brokkelen had. Voor een full-time baan als bondscoach voelt Cruijff niets. „Ik beëindig mijn carrière bij Barcelona," liet hij gisteren on omwonden weten. De verlenging van zijn contract met de club is op een oor na gevild. „Die zaak is rond. Binnen een of twee we ken zet ik mijn handtekening onder een contract tot 1995. Dat wordt mijn laatste klus." Dat Barcelona-voorzitter Josep Lluis Nunez ondubbelzinnig heeft laten weten zijn trainer niet te willen afstaan voor een interim-periode als bondscoach van Oranje, doet Cruijff niets. „Oranje kan ik er best bij doen, want het is een vakantiebaantje. Het duurt maar een paar weken. Maar eerst moet Nederland zich plaatsen." Het touwtrekken tussen Cruijff en Nunez duurde maanden. „Niets abnormaals," zegt Cruijff. „Want het ging om heel veel geld." De exacte cijfers wil de hij uiteraard niet kwijt. Wel dat zijn verdiensten het enige punt van discussie waren. „Nee, er zijn me geen toezeggingen gedaan over een budget voor het aantrekken van nieuwe spelers. Ook niet wat Dennis Bergkamp betreft. Want één zaak is na tuurlijk duidelijk, zelfs een club als FC Barcelona kan in finan cieel opzicht nooit concurreren met Italiaanse grootmachten. Daar is geen bijhouden aan. Wat moet Bergkamp gaan kosten? 20 Miljoen gulden, of nog meer? Pfff...." De strijd om de Supercup biedt FC Barcelona de laatste kans dit seizoen een internationale prijs te behalen. In de Europa Cup voor landskampioenen liet de bekerhouder zich te grazen ne men door CSKA Moskou en de wereldbeker-finale in Tokyo werd verloren van het Brazili aanse Sao Paulo. Vooral de te genvaller in de Europa Cup doet Cruijff nog steeds pijn. „De uitschakeling door Moskou betekende een geweldige teleur stelling. Die keert telkens terug als de Champions League speelt. Dan voel ik opnieuw wat Barce lona mist. Want de club mag eigenlijk niet ontbreken op het hoogste niveau. Mijn ploeg be hoort nog steeds tot de beste vijf van Europa en had het niet no dig om van Moskou te verliezen. Maar zo gaat het in het voetbal." De strijd om de Super Cup ziet Cruijff als een extraatje. „Daar voor spelen we twee duels bin nen een maand, dat is lekker compact. Morgenavond in Bre men en op 10 maart in Barcelo na." Barcelona arriveerde gister avond zonder de Deense aanval ler Michael Laudrup in Bremen. Cruijff: „Hij heeft zoveel last van een spierblessure in het bo venbeen, dat het zinloos was om hem mee te nemen." Jong Oranje-Jong Turkije in Arnhem Zeist - De wedstrijd Jong Oranje-Jong Turkije voor het kwalificatietoernooi van het Europees kampioenschap landen teams zal dinsdag 23 februari worden gespeeld in het stadion Monnikenhuize in Arnhem. Het duel begint om 19.30 uur. Aanvankelijk zou het duel plaatsvinden in Nieuw Galgenwaard in Utrecht. Daar speelt zich nu op woensdag 24 februari de WK-kwalificatiewedstrijd tussen de A-teams van Nederland en Turkije af, nadat Rotterdam en Amsterdam waren afgevallen. Bondscoach Taylor heeft John Barnes (Liverpool), Alan Smith (Arsenal) en Trevor Steven (Glasgow Rangers) laten terugkeren in de selectie van het Engelse voetbalelftal. De Britten, evenals Nederland ingedeeld in de kwalificatie groep 2 in de strijd om het wereldkampioenschap, spelen volgende week op Wembley tegen San Marino. De selectie: Woods, Seaman (doel), Dixon, Bardsley, Pearce, Dorigo, Walker, Adams, Pallister, Steven, Piatt, Batty, Palmer, Ince, Gascoig- ne, Merson, Sinton, Barnes, Smith, Clough, Wright, Ferdinand. Vanavond test Vitesse de kwaliteiten van aanvaller Jean Harbor. De 27-jarige centrumspits, die vijf interlands voor de Verenigde Staten speelde, wordt vanavond in Arnhem uitgepro beerd in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund. Jean Harbor werd geboren in Nigeria, maar studeerde vanaf zijn 17de biochemie in Amerika. Hij voetbalde in die tijd voor zijn universiteit, Alabama State, en bij de semi-profs van Tampa Bay Rowdies. Sinds een jaar heeft hij het Amerikaanse staats burgerschap verworven en is hij international. Straffen betaald voetbal Eén wedstrijd schorsing: Fortuin, Robbemond (Dordrecht'90), Van Corstanje (Eindhoven), Ferrier (Haarlem), Van den Dungen (NAC), Koffijberg, Engelhart (Telstar). Drie kandidaatsteden voor WK-tweekamp Luzern - De steden Belgrado, Sofia en Santiago de Compostela in Spanje hebben zich bij de wereldschaakbond (FIDE) kandi daat gesteld voor de organisatie van de tweekamp om de wereldtitel schaken tussen Gari Kasparov en uitdager Nigel Short. Manchester heeft bedenktijd aangevraagd om aan de nodige sponsorgelden te komen. De tweekamp moet begin deze zomer plaatsvinden. De Servische zakenman Jezdimir Vasiljevic, die eind vorig jaar ook de tweekamp tussen Bobby Fischer en Boris Spasski bekostigde, heeft zich garant gesteld voor een prijzenfonds van 5,6 miljoen dollar (ruim tien miljoen gulden). Hij fungeert als tussenpersoon voor de organisatie in Belgrado of Sofia. Lasse Kjus (rechts) en Kjetil André Aamodt tonen respectievelijk het goud en zilver, dat de Noren veroverden in de combinatie. foto epa Morioka (afp/dpa) - Lasse Kjus heeft de ski-azen ver rast met de wereldtitel in de combinatie. De 22-jarige Noor werd gisteren op de Takakura bij Morioka derde op slalom. Opgeteld bij zijn twaalfde plaats op de afda ling was dat ruim voldoende voor zijn eerste overwinning in het ski-circuit. Door de tweede plaats van Kje- til-André Aamodt werd de combinatie een dubbelslag voor de Noren, die na Stein Eriksen in 1954 (drie keer goud) 39 jaar moesten wachten op een we reldtitel in het alpine-skiën. Voor Mare Girardelli, de favo riet voor de wereldtitel, was het brons een troostprijs. Met Kjus hadden weinigen re kening gehouden. De skiër uit Siggerud was een talent, vero verde de wereldtitel op de reu zenslalom bij de junioren en werd tweede op de afdaling en in de combinatie, maar werd nog te weinig ervaring toege dicht om in Japan toe te slaan. In de drie jaar dat hij actief was in het circuit om de we reldbeker won hij nooit. Op zijn conto stonden drie tweede plaatsen: de reuzenslalom in Mount Hutt 1990/91, de combi natie in Kitzbühel 1991/92 en de reuzenslalom in Kranjska Gora in 1992/93. Op de wereld titelstrijd van 1991 in Saalbach was de tiende plaats op de slalom zijn beste prestatie. Op de afdaling van de WK werd hij vrijdag twaalfde, een plaatsje lager dan Girardelli, zes achter Mader, vijf voor Aamodt. De slalom werd maandag ge houden onder lastige omstan digheden. Het sneeuwde, het zicht was beperkt en de piste door de verse sneeuw verrader lijk. Aamodt (22), Olympisch kampioen 1992 op de Super G, won de slalom in 1.21,15, voor de verrassende Sloween Kosir (1.21,28). Kjus werd derde in 1.21,60, Girardelli zesde in 1.21,89. De Luxemburger had dit seizoen alle drie combina ties voor de wereldbeker ge wonnen. „Ik miste de explosivi teit," verklaarde hij. Aamodt miste in de tweede run de kans op het meest begeerde eremetaal. „Ik maakte een paar Morioka (ipa) - Alberto Tomba is ziek. De Italiaanse superster lag één dag voor zijn eerste optreden op het WK skiën in bed. De kans dat hij aan de start verschijnt, schat zijn materiaalman Brunner in op vijf procent. Zondag had Tomba 38 graden koorts, gisteren 39,1. Zijn privé-trainer Giorgio d'Urbano weet zich geen raad. Tomba won drie Olympische titels, maar nooit een wereldkampioenschap en nooit een wedstrijd in Japan. Daar wilde hij in Morioka verandering in aanbrengen. Tomba kreeg zondag last van darm- en maagstoornissen. Op advies van de ploegarts dook de ski-vedette onder de dekens. Maandagavond was de koorts gedaald tot 37,9. De ploegarts adviseert hem af te zien van de reuzenslalom. „De situatie ziet er niet goed uit, maar Alberto hoopt te starten," aldus perschef Michael Mair, de voormalige afdaler. foutjes. Dat kostte mij de hon derdsten van een seconde die goud hadden kunnen opleve ren." De Oostenrijker Mader, een van de kanshebbers voor eremetaal, droop met zijn vierde plaats zwaar ontgoocheld af. „De Ja panners hebben een ander idee van de slalom dan de Europea nen," bromde hij. „De poortjes stonden hier veel dichter op elkaar dan in Europa. Het leek wel aerobics zoals je hier dan send naar beneden moest." De reuzenslalom bij de vrou wen werd afgelast. De aanwak kerende wind, de harde sneeuwval en het slechte zicht vormden te gevaarlijke elemen ten voor de ski-sters. In zes dagen zijn er op het WK skiën in Morioka en omgeving slechts twee disciplines beëindigd. Morioka, WK. Slalom mannen, meetellend voor de combinatie: 1. Aamodt (Noo) 1.21,15, 2. Kosir (Slow) 1.21,28, 3. Kjus (Noo) 1.21,60, 4. Locher (Zwi) 1.21,67, 5. Bittner (Dui) 1.21,84, 6. Girardelli (Lux) 1.21,89, 7. Bianchi (Fra) 1.22,00, 8. Marila (Fin) 1.23,52, 9. Bauer (Dui) en Mader (Oos) 1.23,54. Combinatie, eindstand: 1. Kjus 34,22 pnt., 2. Aamodt 36,09, 3. Girardelli 36,27, 4. Mader 45,53, 5. Locher 65,34, 6. Alphand (Fra) 70,81, 7. Kosir 73,43, 8. Kimura (Jap) 88,89, 9. Jarbyn (Zwe) 89,54, 10. Duvillard (Fra) 90,02. Van onze verslaggever Den Bosch - Henk Gemser moet deze week op het matje komen bij de BCK, de Bege- leidings Commissie Kern ploegen, van de schaatsbond. De bondscoach van de vrou wen moet zich verantwoor den voor de kritiek die hij afgelopen weekeinde in Ber lijn uitte. Gemser betitelde de aanwijzing door de BCK van de ploeg voor het WK vrou wen als 'gepruts'. Ard Schenk reageert uiterst kalm op de tirade van de schaatscoach. De voorzitter van de BCK legt de beschuldigingen van Gemser uit als het afreage ren van een teleurstelling over het verlies van een startplaats. „Ik ben niet zo snel uit mijn evenwicht. Met de andere leden van de BCK is afgesproken dat we hier nog deze week in een vergadering op terug moeten ko men. Het is ook weer niet zo urgent dat dat op stel en sprong moet gebeuren. Ik kan me de teleurstelling van Gemser wel voorstellen. Maar ik vind dat een oude rot in het vak zich niet moet laten verleiden tot dergelij ke uitspraken. Hij moet die dis cussie niet via de media voeren. Dat zal ik nu ook niet doen," aldus Schenk. Kern van de kritiek van Gemser is dat de BCK in zijn ogen de belangen van de junioren mo menteel zwaarder laat wegen dan die van de vrouwen. Schenk: „Henk Gemser moet in zien dat er trainers bij betrokken zijn met andere belangen." Daarmee doelt de BCK-voorman op Jong-Oranje-coach Leen Pfrommer. „Die discussie heb ben we in het verleden ook met andere bondscoaches gehad," vervolgt Schenk. „Bovendien zijn we ook afhankelijk van de bereidheid van de sporter. De BCK heeft de taak om alle par tijen te horen en dan conclusies te trekken. Het is zeer discutabel of een ander wel die derde start plaats op het WK behouden had. Dat is achteraf praten." Gemser stelde in Berlijn ook vraagtekens bij de rol van Pfrommer. Pfrommer: „De frustratie van Henk Gemser is dat hij zijn zin niet gekregen heeft. Dat hij niet met de sterkst mogelijke ploeg naar het WK heeft kunnen gaan. Dat was in dit geval niet moge lijk, omdat ik me aan afspraken houd, met schaatsters, ouders en ook de school." /fSTAATSLC •Rij Romario: niet goed genoeg voor Brazilië. FOTO DE stem/johan VAN GUI» I Braziliaan speelt tegen Ajax Bio de Janeiro - Bondscoach Carlos Alberto Parreira van Brazilië heeft Romario niet geselecteerd voor de vriend-1 schappelijke interland tegen Argentinië. Het duel wordtjj] donderdag 18 februari in Buenos Aires gespeeld. De lichte blessure van de aan valler van PSV speelde bij de beslissing van Parreira hem te passeren geen rol. „De huidige groep is de sterkste van dit moment. Niemand had om wat voor reden dan ook afgezegd." In de selectie van 22 spelers bevinden zich elf in het bui tenland spelende profs. Algemeen wordt aangenomen dat de afwezigheid van Roma rio te maken heeft met diens gedrag tijdens de vorige oe fensessie van Brazilië, vlak voor de jaarwisseling. De PSV'er zorgde voor een rel, nadat hij bij de wedstrijd te gen Duitsland niet in de basis bleek te staan. Parreira ontkende dat echter. „Er is geen sprake van een disciplinaire straf voor Roma rio. Wanneer we denken hem nodig te hebben, dan bellen we weer. Momenteel denken we hem niet nodig te hebben." Tot de geselecteerden behoren wel Bebeto en Mauro Silva, het tweetal dat in de Spaanse competitie wekelijks indruk maakt bij de verrassende lijst aanvoerder Deportivo Coruna. Ook Napolitaan Careca, de concurrent van Romario voor de positie van spits, is van de partij. De verwachting is dat bij Ar gentinië Maradona zijn ren tree zal maken. De gevallen ster speelde ruim twee jaar geen internationaal voetbal, in verband met zijn schorsing van vijftien maanden. De mo menteel bij Sevilla actieve voetballer is inmiddels offici eel geselecteerd. Parreira neemt geen extra maatregelen tegen Maradona. •„We hebben respect, maar geen angst voor hem. Ik zal geen man aan hem opofferen." De Braziliaanse coach acht een goede scheidsrechter van groot belang voor het goede verloop van het duel. „Het zal geen oorlog worden, maar de wedstrijd is zeer beladen. Ut hoop dat het niet uit de hand loopt." Romario speelt zondag zeer waarschijnlijk mee in de top per Ajax-PSV. Romario, die zaterdag tegen Cambuur ontbrak, werd maandag opnieuw intensief behandeld. De diagnose van de medische staf luidde dat de schutter donderdag de groepstraining kan hervatting. In dat geval zal trainer Wes terhof hem zondag opstellen. Ook met Van Breukelen gaat het goed. De doelman hervatte maandag de training, zij het niet geheel zonder pijn. Van Breukelen raakte bijna twee weken geleden geblesseerd aan een vinger. De kans dat hij speelt tegen Ajax is even eens groot. Koeman zal tegen Ajax ont breken, het meedoen van Van Aerle is twijfelachtig. Fairfax (VSt), indoorwedstrijden Mannen: 60 m: 1. Green (VSt) 6,55, 2. Cason (VSt) 6,61, 3. Ereg- bu (Nig) 6,63. 400 m: 1. Reynolds (VSt) 45,89, 2. Pettigrew (VSt) 46,84, 3. Irvin (VSt) 47,14. 800 m: 1. Parrilla (VSt) 1.49,23, 2. Redwine (VSt) 1.49,42, 3. Kipro- tich (Ken) 1.49,59. 3000 m: 1. O'Mara (Ier) 7.52,63, 2. Kapkory (VSt) 7.52,64, 3. Abshire (VSt) 7.53,13. mijl: 1. Morcelli (Alg) 3.55,61, 2. Falcon (VSt) 3.57,44, 3. Strang (VSt) 3.57,57. masters mijl: 1. Coghlan (Ier) 4.07,25, 2. Popejoy (VSt) 4.16,21, 3. McMul- len (VSt) 4.18,06. 60 m horden: 1. Foster (VSt) 7,65, 2. Dees (VSt) 7,65, 3. Pierce (VSt) 7,69. pols stok: 1. Huffman (VSt) 5.60. hoog: 1. McCants (VSt) 2.31. tweekamp (60 m horden 200 m): 1. O'Brien (VSt) 7,93 - 22,06, 2. Zmelik (Tsj) 8,02-22,65. Vrouwen: 60 m: 1. Devers (VSt) 7,12, 2. Freeman (Jam) 7,15, 3. Finn (VSt) 7,20. 200 m: 1. Vetreen (VSt) 24,07, 2. Campbell (VSt) 24,18, 3. Dendy (VSt) 24,34,. 400 m: 1. Miles (VSt) 52,66, 2. Kaiser- Brown (VSt) 53,05, 3. Farmer-Pa trick (VSt) 53,97. 800 m: 1. Muto- la (Ken) 2.01,18, 2. Clark (VSt) 2.02,40 (VSt) 2.02,40, 3. Rainey (VSt) 2.02,54. 60 m horden: 1. Freeman (Jam) 7,97, 2. Martin- Floreal (VSt) 8,01, 3. Bowles (VSt) 8,19. mijl: 1. Keszeg (Roe) 4.30,43, 2. Hill (VSt) 4.31,16, 3. Steely (VSt) 4.32,70. hoog: 1. Henry (VSt) 1.90. jewoude), 4. Pieterse (Diemen), 5. Gaasenbeek (Westbroek), 6. Zandstra (De Tike), 7. Henri Rui tenberg (Oldebroek), 8. Rene Rui tenberg (Oldebroek), 9. Huitema (Roden), 10. Angenent (Alphen aan den Rijn). Vrouwen (60 km): 1. Dijkstra (Groningen), 2. Van der Heide (West Beemster), 3. Smit (Ter schelling). Lotto 5: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto 23.750,10; derde prijs: 122 winnaars, elk 876,00; vierde prijs: 5691 winnaars, elk 18,70; vijfde prijs: 73.275 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 5 (vaste prijzen): zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf goed: geen winnaars; vier goed: 30 win naars; drie goed: 245 winnaars; 2 goed: 2382 winnaars. Pebble Beach (VSt), Pro-Am, mannen, 2 miljoen gulden Eindstand: 1. Ogle (Aus) 276 (68 68 69 71), 2. Brown (VSt) 279, 3. Twiggs (VSt), Sindelar (VSt), Dodds (Nam) 280, 6. Janzen (VSt) 281, 7. Waite (NZe), Beek (VSt) 282, 8. Chamblee (VSt), Stewart (VSt), Clampett (VSt), Elkington (Aus) 283. Lake Worth (VSt), Palm Beach Classic, vrouwen, 720.000 gulden Eindstand: 1. Green (VSt) 208 (70 69 69) na barrage, 2. Garner (VSt) 208 (66 72 70), 3. Burton (VSt) 209, 4. Geddes (VSt), Johnson (VSt), Robbins (VSt), Wyatt (VSt) 210. Lahore (Pak), mannen, vriend schappelijk JONG PAKISTAN - NEDER LAND 1-1 (0-0) - 44. Westbroek 0-1, 47. Khalid 1-1. Scheidsrech ters: Gorissen (Ned) en Butt (Pak). Toeschouwers: 1500. Reutte (Oos), revanchewedstrijd open NK marathon op de Plansee Mannen (100 km): 1. Verduin (Heemskerk), 2. Kromkamp (01- deholtpade), 3. Bakker (Wijn- San Francisco, mannen, 570.000 gulden Finale: Agassi (VSt/1) - Gilbert (VSt/2) 6-2 6-7 6-2. Dubbelspel: finale: Eltingh/Davis (Ned/VSt) - Patrick McEnroe/ Stark (VSt/2) 6-1 4-6 7-5. Dubai, mannen, 1,8 miljoen gul den Finale: Novacek (Tsj/3) - Santoro (Fra/8) 6-4 7-5. Dubbelspel: finale: Fitzgerald/ Jarryd (Aus/Zwe) - Connell/Gal- braith (Can/VSt) 6-2 6-1. Milaan, mannen, 1,5 miljoen gul den Eerste ronde: Masur (Aus) - Prpic (Kro) 3-6 7-6 6-1, Ferreira (ZAf) - Pioline (Fra) 7-6 4-6 6-3, Pesco- solido (Ita) - Costa (Spa/6) 4-6 6-4 6-0, Novacek (Tsj/3) - San toro (Fra/8) 6-4 7-5, Krajicek (Ned/7) - Hlasek (Zwi) 4-6 6-4 6-1. Dubbelspel: eerste ronde: Davids/ Pimek (Ned/Bel) - Stich/Forget (Dui/Fra) 6-4 6-3. Programma play-offs NK ijshoc key (best-of-seven): 9 februari Geleen - Tilburg, Nijmegen - Rotterdam; 12/2 Rotterdam - Nij megen, Tilburg - Geleen; 14/2 Nijmegen - Rotterdam, Geleen - Tilburg; 16/2 Tilburg - Geleen, Rotterdam - Nijmegen; 19/2 Nij megen - Rotterdam, Geleen - Til burg; 21/2 Rotterdam - Nijmegen; 22/2 Tilburg - Geleen; 23/2 Nij megen - Rotterdam; 24/2 Geleen - Tilburg. Winnaars beginnen 26/2 aan best-of—seven-play-off om tl" tel.Uitslagen tennis (verzameld) Engeland: Leeds - Manchester United 0-0. Stand: Manchester United 28-51, Aston Villa 27-50. Norwich 26-48. Van onze basketbalmedewerker Temeuzen - De basketbalve reniging Stonedunkers uit St -Jansteen heeft na een half jaar afwezigheid opnieuw een Louwenteam in competitie. Met een uitermate jonge dis- „ensatie verleende ploeg wil coach Luc Dierickx voorna melijk ervaring opdoen. in zijn eerste wedstrijd tegen Marathon 2 ontbrak het Stone- Door onze medewerker Fred Raboil Cadzand-Bad - Sepp Vermei Nadat hij vorige week in I crosstitel veroverde, was hijj marathon van Cadzand-Bad I Twaalf pannekoeken en een sau na vormden de basis voor deze indrukwekkende zege, want stel de hij na afloop: „Gisteren was het bij ons pannekoeken eten. Deze morgen moest ik mijn vrouw naar het werk brengen en heb ik maar even een verblijf in de sauna meegepikt. Ik was er gereed voor." Toch keek de Scheldesporter even bedenkelijk toen zich op deze vroege zondagmorgen de Belgen Peter Daenens en Steven Deram in de Cadzandse sporthal kwamen melden. In Egmond was Daenens nog duidelijk voor Ver meulen geëindigd, terwijl Deram in de klassiekers van SV Aloy de nodige indruk achter liet. Ver meulen had echter lak aan deze mannen. Onder het motto: 'wie wil winnen moet harder lopen', koos hij direct voor zijn gelief koosde wapen: de aanval. Na de eerste lus van 5100 meter kwam hij al met een honderdtal meter voorsprong door. Daarachter een kwartet Belgen, bestaande uit Steven Deram, Peter Daenens, Didier Knockaert en Patrick Vanderbeke. De kenners wreven zich in de handen, want de Bel gen zouden wel even als aasgie ren op de man uit Axel neerda len. Niets was minder waar, want éénmaal op het strand schakelde Sepp Vermeulen over naar zijn 'overdrive'. Bij het keerpunt was het verschil al op gelopen tot ruim twee minuten. „Ik zag op het strand het gaatje alleen maar groeien en dat doet een mens goed." Het enige wat daarna nog voor ogen stond, was een geslaagde aanval op zijn persoonlijk record van vorig jaar (1.11.47). Ook in die opzet slaagde hij. Toen hij op de boulevard De Wielingen over de finish kwam stond de klok stil op 1.08.01. Ruim drie minu ten later mocht het 'Belgische blok' voor de tweede plaats spurten. Een prestigespurt, die gewonnen werd door Steven Deram. Jan van Laarhoven, vorig jaar tweede achter Vermeulen, meld de zich als zevende en was daar mee de eerste veteraan. Die posi tie was lang in bezit van zijn ex-clubgenoot Hugo van Duyse. Die zag echter het licht na vijf tien kilometer langzaam uitgaan en werd door Van Laarhoven op een minuut gezet. Ciska Maton uit Brugge blok keerde de plannen van Addy de Guchteneire uit Sas van Gent. Addy de Guchteneire had, na de winst van vorig jaar, opnieuw haar zinnen gezet op de wissel beker. Maton, die als 27e in het totaalklassement binnenkwam, had lak aan deze zaken. Trees Zoetermeer - Van de vijf leden van de zwemvereniging Storm vogel uit Vlissingen, die deelna men aan de limietwedstrijden in Zoetermeer, wist er één aan de limiet te voldoen voor het natio naal winterkampioenschap dat begin maart in Dordrecht gehou den wordt. Aan de gestelde eis voldeed In geborg Francke uit Westdorpe. Zij zette in het zwembad te Zoetermeer op de 200 meter rug slag meisjes 1979 een tijd meer van 2.36,00 en dat was ruim onder de gestelde eis van 2.37,00. Kruiningen - De ZRTC 'Theo Middelkamp' hield de tweede trainingsrit in 'Den Inkel' bij Kruiningen. UITSLAGEN A-amateurs: 1. T. Vermeulen, 2. T. Moonen, 3. Z. Vujovic, 4. F. Franse, D. Mesu, 6. J. Dagevos, 7. G. de runder, 8. L. Goeree, 9. A. Knuijt, 10. P. van Belzen. B-amateurs en trimmers: 1. J. Blok, W. Oosse, 3. H. de Jong, 4. J. Jeremiasse, 5. M. Gunst, 6. R. Slab- bekoorn, 7. J. Tolhoek, 8. W. Koks, R Blok, 10. J. Weststrate. Junioren: 1. F. Klaasse, 2. E. Joos- tfn, 3. V. Villerius. Nieuwelingen: 1. S. Dagevos, 2. E. de Dreu, 3. J. Schuit. Rijk*^11' KoeVer'

de Stem | 1993 | | pagina 6