400 Palestijnen snel naar huis fcMafia perste FBI-directeur Hoover aP Regering: 'Unita wil een opdeling van Angola' Serviërs vechten voor rechten in Macedonië d? HET WEER Egypte en VS: voorwaarde voor hervatting vredesoverleg Midden-Oosten jauknecht BUITENLAND Oorlog breekt uit in drugskartel van Medellin Geen vervolging Laurent Fabius in bloedschandaal Clinton overweegt opheffing van embargo Bosnië BUITENLAND KORTl Veiligheidsmededeling Bauknecht diepvrieskist 06 - 022 57 22 I Zon en maan 1 Hoogwater 1 Scheepvaartberichten DE STEM ZATERDAG 6 FEBRUARI 1993 A» PE STEM_ Washington (ap) - Oud-FBI-directeur J. Edgar Hoover was homoseksueel en werd afgeperst door de mafia, waardoor hij de georganiseerde misdaad niet aan kon pakken. Dat zegt Anthony Summers in zijn nieuwe boek 'Formeel en vertrouwelijk: het geheime leven van J. Edgar Hoover'. Volgens oud- BBC-journalist Summers waren bekende mafiafiguren als Meyer Lansky en Frank Costello aan foto's gekomen waarop Hoover 'zijn homoseksualiteit uitte' met Clyde Tolson, een van zijn naaste medewerkers. De misdadigers zorgden ervoor dat Hoover wist dat zij de foto's hadden, zodat de FBI-directeur het niet in zijn hoofd zou halen om hun illegale activiteiten aan de kaak te stellen. Hoover, geboren in 1895, werd in 1924 FBI-directeur, een baan die hij tot zijn dood in 1972 zou vervullen. Hoover ontkende jarenlang het bestaan van de georganiseerde misdaad in de VS. Geruchten dat hij homo seksueel was deden al in de jaren dertig de ronde, mede omdat hij met Tolson in een huis woonde. Als FBI-directeur maakte Hoover er een gewoonte van om details over het seksleven van de machtselite van Washington uit de openbaarheid te weren. Zo werden berichten over seksuele uitspattingen van John en Robert Kennedy en Eleanor Roosevelt door Hoover bestreden. Volgens Summers is de mafia mogelijk aan de foto's van Hoover gekomen via het Office of Strategie Sérvices (OSS), de voorloper van de inlichtingendienst CIA. Hoover ijver de namens de FBI met OSS-directeur Willi am Donovan om de zeggenschap over de buitenlandse inlichtingen. Summers acht het niet ondenkbaar dat Don ovan en Hoover onderzoek naar elkaar lieten doen, waarbij Donovan beslag wist te leggen op de compromitterende foto's. Later zou Donovan de foto's hebben doorgespeeld aan de mafia. Hoover (links) en zijn 'homosexuele partner' Clyde Tolson op een foto uit 1964 foto ap Cairo (rtr/dpa) - Cairo en Washington proberen het met Israël eens te worden over een terugkeer van de rond 400 Palestijnse ballingen 'binnen enkele weken'. Die stap zou meteen kunnen leiden tot hervatting van het vredes overleg over het Midden-Oosten. Dat heeft de Egypti sche minister van buitenlandse zaken Amr Moussa vrijdag gezegd. Het aanbod van Israël om 100 ballingen terug te laten keren en van de anderen de termijn van de verbanning te verkorten ziet hij als 'een stap in de goede richting'. „Het standpunt van Egypte is dat de deportatie een onwettige daad is. Het terugsturen van de 100 is geen oplossing en kan niet beschouwd worden als een volle dige uitvoering van resolutie 799 (van de VN-Veiligheidsraad)", betoogde de minister. In die resolutie roept de Raad Medellin (rtr) - Binnen het ge vreesde Medellin-drugskartel in Colombia is openlijk oorlog uit gebroken. Een 'undercover-groep' die ge zworen „heeft drugbaron en staatsvijand nummer één Pablo Escobar te liquideren, heeft de afgelopen dagen meer dan dertig van zijn handlangers afgeslacht en heeft intussen ook openlijk het leiderschap van de al maan den voortvluchtige Escobar ter discussie gesteld. „Escobar is de laatste dagen hard aangevallen door een groep die hem de oorlog heeft ver klaard en die bestaat uit mensen die vroeger zijn partners en vrienden waren", zei de politie van Medellin vrijdag. Veiligheidstroepen vertelden het Britse persbureau Reuter dat de recente moorden werden uitge voerd door PEPES (door Pablo Escobar vervolgde personen), een nieuwe clan binnen het Me- dellin-kartel die Escobar een koekje van eigen deeg wil geven. Volgens de politie is PEPES een serieuze bedreiging voor de chef van het Medellin-kartel, omdat de leden achter deze organisatie zijn werkwijze kennen en weten wie zijn handlangers zijn. De Colombiaanse president Ce- sar Gaviria, die deze week Esco bar als een zieke geest en staats vijand nummer één omschreef, heeft de bevolking opgeroepen mee te helpen bij de opsporing van de drugbaron. In verband met het geweld verlengde hij de noodtoestand met negentig da gen. Parijs (afp) - De Franse oud-pre mier Laurent Fabius wordt niet meer vervolgd voor zijn aandeel in het zogeheten 'bloedschan daal'. Daarbij ging het om het toedienen van met het HIV-virus besmet bloed aan hemofilie-pa- tiënten. De onderzoekscommissie van het parlementair hooggerechtshof in Frankrijk, heeft vrijdag bekend gemaakt dat teveel tijd is gepas seerd om Fabius nog te vervol gen. De uitspraak geldt ook voor de oud-ministers van gezondheids zorg en sociale zaken, Edmond Hervé en Georgina Dufoix. Zij droegen samen met Fabius in 1985 politieke verantwoordelijk heid toen functionarissen van de nationale bloedbank toelieten dat honderden hemofiliepatiën- ten besmet bloed kregen toege diend waardoor zij aids kunnen krijgen. Fabius reageerde afwijzend op de uitspraak van de onderzoeks commissie. „Ik weiger een tijdli miet te accepteren en ik wil dat elke twijfel wordt weggenomen en dat deze kwestie volop in de schijnwerpers komt te staan." Israël op onmiddellijk alle bal lingen terug te laten keren, die het zeven weken geleden het land uitzette. Voorlopig gaat Israël niet verder dan het opheffen van de uitzet tingsbevelen van 101 Pales tijnen. Onder hen zijn dertien zieken, van wie vijf van het provisorische tentenkamp in het niemandsland tussen Israël en Libanon inmiddels zijn overge bracht naar ziekenhuizen in de door Israël gecontroleerde vei ligheidszone. Regeringswoordvoerder Ben- Ami voegde eraan toe dat bij aankomst van de betrokkenen zal worden besloten of zij ver hoord of in hechtenis genomen worden. De Palestijnen hebben het initiatief van Israël van de hand gewezen. Hanan Ashrawi, de woordvoerster van de Pales tijnse delegatie bij de afgebro ken vredesbesprekingen, zei voor de Israëlische radio dat het kernprobleem hier niet mee wordt opgelost, namelijk dat de deportatie ontoelaatbaar is. Toch gaf Israel het Internationa le Comité van het Rode Kruis (ICRK) vrijdag een lijst met na men van de 101 Palestijnen die mogen terugkeren. Het ICRK heeft van het begin af aan een bemiddelende rol gespeeld in de kwestie. De verbanning pan 400 Palestijnen blijft zorgen voor onrust in Israël; in Jeruzalem hield de politie een stenen gooiende demonstrant aan. foto epa Washington (afp) - VS-president Bill Clintin overweegt een ge deeltelijke opheffing van het wa penembargo tegen Bosnië. Het is een van de alternatieven voor het vredesplan van David Owen (EG) en Cyrus Vance (VN), dat het Witte Huis te gunstig acht voor de Serviërs. Dit is vrijdag vernomen van een functionaris van het ministerie van buitenlandse zaken in Was hington. Voor een gedeeltelijke opheffing van het embargo is een resolutie van de Veiligheidsraad nodig. De regering Clinton heeft hierover in de afgelopen tijd veelvuldig contact gehad met bondgenoten, zoals vooral Groot-Brittannië en Frankrijk, maar is er niet in geslaagd hen hiertoe over te ha len, zei de functionaris. Het feit dat er volgens Washing ton via smokkel toch steeds meer wapens bij de Bosnische Mos lims komen ondanks het embar go wordt als belangrijk argu ment gehanteerd voor opheffing. „Er komen steeds meer wapens en munitie binnen. Vorige maand „Jjreggp,. de.,Moslims voor het eerst anti-tankwapens", al dus de functionaris. „Een hele serie islamitische landen voedt de stroom, Iran, Turkije, Saudi- Arabië, maar ook Kuwayt". Het zijn dezelfde landen die indertijd het Afghaanse verzet tegen de Sovjettroepen van wapens voor zag. Tot die club behoorden toen ook de VS. Luanda (dpa/rtr) - Volgens de An golese regering streeft de guerrilla beweging Unita naar een opdeling van het land en de oprichting van de zogenaamde republiek Zuid-Angola. Dat zou blijken uit strategische docu menten, die in handen van de regering zijn gevallen en vrijdag in Luanda open baar zijn gemaakt. In deze officiële stukken wordt Huambo, de tweede grootste stad van Angola, aangewezen als hoofdstad van de nieu we republiek. Bij de verovering van het gehele zuiden, dat vooral bekend is als vindplaats van diamant, moet Unita worden gesteund door 'hulp uit de lucht die afkomstig zal zijn uit Zuid-Afrika'. De Zuidafrikaanse minister van buiten landse zaken, Roelof Botha, stelde vrij dag echter opnieuw tegenover journalis ten dat zijn land 'zich geheel afzijdig opstelt in het Angolese conflict'. „Ik begrijp volstrekt niet waarom mensen niet willen inzien dat het uitermate dom van Zuid-Afrika zou zijn ons met mili taire middelen in Angola te mengen", aldus Botha. Over de splitsing van Angola in twee republieken zou 'vriendschappelijk overleg' worden gevoerd met de regering van president José Eduardo dos Santos, die de eerste vrije verkiezingen van afgelopen september heeft gewonnen. Het dossier is gedateerd op 26 november en geeft ook inzage in de interne proble men van Unita, waarbinnen zich 'ge vaarlijke facties' zouden hebben ont wikkeld. Het risico dat Unita-leider Savimbi door zijn eigen aanhangers wordt omgebracht is niet uitgesloten. De zogenoemde partijmoraal onder Uni- ta-leden is de laatste tijd aangetast. Tevens blijkt uit de gegevens dat Savim bi na zestien jaar burgeroorlog te heb ben gevoerd, zijn verlies bij de laatste verkiezingen maar moeilijk kan zetten. Binnen Unita-gelederen wordt het ove rigens zeer onwaarschijnlijk geacht dat Savimbi bij een tweede ronde de presi dentsverkiezingen wel zou kunnen win nen. De toestand in het land wordt er intus sen alleen meer slechter op. In een aantal Angolese provincies in het zui denwesten van het land zijn de gevech ten de afgelopen week weer in alle hevigheid opgelaaid. Bij een aanval op Huambo zouden ten minste 30 Unita-le- den zijn gesneuveld. De UNITA is ook een grootscheepse aanval begonnen op de stad Kuito, ge boorteplaats van Savimbi's vader. De rebellen hebben volgens de Belgische oliemaatschappij Petrofina SA toege zegd de achttien werknemers vrij te laten die sinds vorige maand gegijzeld worden. De berichten van de officiële media konden niet van onafhankelijke zijde worden bevestigd. De militaire waarne mers van de Verenigde Naties werden twee weken geleden teruggetrokken toen de gevechten escaleerden. Door Liam McDowall Kuceviste (ap) - Het vredig ogende dorpje Kuceviste in Macedonië lijkt geen plaats waar de burgeroorlog in het voormalige Joegoslavië mak kelijk vat op krijgt. Maar schijn bedriegt. Vorige maand moest de politie er traangas gebruiken om demon strerende Serviërs uiteen te drij ven. Het gehucht ligt aan de voet van de Zwarte Bergen, de na tuurlijke scheidslijn tussen Ma cedonië en de Servische provin cie Kosovo. De inwoners zijn allemaal Servisch. In totaal zijn slechts 45.000 van de twee mil joen inwoners van Macedonië Servisch. Ooit was Macedonië in Servische handen. Dat was vanaf de Bal kanoorlogen van 1912 en 1913 - waarin de buurlanden Servië, Bulgarije, Griekenland en Alba nië om Macedonië vochten - tot de Tweede Wereldoorlog. Na de Tweede Wereldoorlog richtte Tito's communistische re gering een aparte Macedonische republiek op. De Macedoniërs, wier taal licht verschilt van het Servo-Kroatisch, mochten hun eigen orthodoxe kerk stichten. De Serviërs zijn de Macedoniërs echter steeds als 'Zuidserviërs' blijven beschouwen en niet als een apart volk. Serviërs zijn de enige minder heid in Macedonië van wie de rechten niet in de nieuwe Mace donische grondwet zijn vastge legd. Albanezen, Turken, zigeu ners en Walachijers - Walachië is een streek in Roemenië - wor den er wel in genoemd. De Macedonische parlements voorzitter Stoyan Andov zegt dat er alle reden is de Serviërs uit de grondwet weg te laten: „Het is wegens de angst die mensen voor hen voelen - angst voor de theorie dat iedere plaats waar Serviërs wonen deel uit maakt van Groot-Servië." Kuceviste ligt op ongeveer 15 kilometer van de Servische grens, waar steeds machtiger wordende nationalisten als Vo- jislav Seselj, de leider van de Radicale Partij, openlijk eisen dat Macedonië bij het nieuwe Joegoslavië wordt gevoegd. Ma cedonië is de enige republiek die de federatie zonder bloedvergie ten heeft kunnen verlaten. Maar zijn nog in de kinderschoenen staande leger van 8.000 man zou, zonder tanks, onmogelijk een Joegoslavische invasie kunnen tegenhouden. Trayan Neshov, een 52-jarige wegenbouwingenieur in ruste en woordvoerder voor de naar schatting 6.000 Serviërs in Ku ceviste, ontkent dat de Serviërs Macedonië willen overnemen. Volgens hem willen ze slechts hun culturele identiteit en men senrechten behouden. In zijn huis heeft hij een ingelijs te poster van de Servische presi dent Slobodan Milosevic hangen, de man die Serviërs in Kroatië en Bosnie-Herzegovina steunde bij hun opstand. Feestvierders hingen tijdens het Servisch-orthodoxe nieuwjaar de Joegoslavische vlag uit op het cultureel centrum van het dorp en zongen patriottische liederen. De politie arriveerde en gebruik te traangas, zegt Neshov. Een woordvoerder van het mi nisterie van binnenlandse zaken zegt dat de politie ingreep toen de demonstranten met posters van Seselj zwaaiden, strijdliede ren zongen en met stenen gooi den. De Macedonische politie voorkwam later dat busladingen Serviërs zich bij de demonstran ten voegden. Volgens parle mentsvoorzitter Andov blijkt hieruit dat de Macedonische Serviërs steun krijgen vanuit Servië. Boro Ristic, de leider van de lokale Democratische Partij voor Serviërs, zegt dat 200.000 inwo ners van Macedonië Servisch zijn. Enkelen van hen zouden zijn geassimileerd. Hij zegt dat zijn partij alleen steun krijgt van de sterk nationalistische Servi sche minderheid in Kosovo, waar een meerderheid etnisch Albanees is. „We zijn voor een vreedzame herintegratie van Macedonië in de Joegoslavische federatie. We hopen dat het nooit zover komt dat mensen de wapens opne men", aldus Ristic. Ristic wil dat er op scholen en in kerken meer Servisch wordt ge sproken, dat de Serviërs een ge garandeerde etnische vertegen woordiging krijgen in de rege ring en dat er meer Servische politie komt. Soortgelijke eisen vormden de basis voor de Servi sche opstanden in Kroatië en Bosnië. „We zijn cultureel en econo misch verbonden met Joegosla vië", zegt Ristic. „Als we dit negeren zal iedereen in Macedo nië daaronder lijden", voegt zijn 21-jarige zoon Miodrag er aan toe. Het klinkt nogal dreigend. België: meer militairen naar Somalië Brussel - De Belgische regering heeft vrijdag besloten nog e 250 militairen naar Somalië te sturen, heeft het ministerie van I defensie laten weten. België neemt al met 630 man deel aan dé operatie 'Herstel Hoop' die in december onder Amerikaanse leiding in het Afrikaanse land van start is gegaan. Italiaanse regering mag blijven Rome - De Italiaanse regering van premier Giuliano Amato heeft gisteren een motie van wantrouwen van de linkse oppositie overleefd. De motie werd met 321 tegen 255 stemmen verwor pen. De vier regeringspartijen - christendemocraten, socialisten, sociaaldemocraten en liberalen - kregen de steun van dé Duitstalige minderheid der Südtiroler Volkspartei. Voor de motie stemden linkse democraten, communisten, neofascisten republikeinen en de protestpartijen Lega Nord en La Rete. Paus steunt bevolking van Zaïre r Kampala - Paus Johannes Paulus II heeft president Mobutu Sese Seko vrijdag laten weten dat hij de 'legitieme verlangens' van de bevolking van Zaïre steunt. De paus zond de al jaren omstreden Mobutu een telegram terwijl het vliegtuig waarmee hij zich van Benin naar Uganda begaf, boven Zaïre vloog. Het land is de laatste weken weer getroffen door een reeks gewelddadigheden van muitende militairen. „Ik verzeker het volk van Zaïre dat ik ervoor bid dat het erin mag slagen op een vreedzame manier een soort samenleving op te bouwen dat zijn legitieme verlangens eerbiedigt", aldus de paus, die gisteren in Uganda arriveerde (zie foto). Het telegram aan Mobutu is des te opmerkelijker nu deze vrijdag premier Tshisekedi ontsloeg. Mobutu geeft hem de schuld van de rellen. Major verwerpt excuses New Statesman Londen - De Britse premier John Major neemt geen genoegen met de excuses van het weekblad New Statesman voor het publiceren van niet steekhoudende geruchten dat hij een affaire had met een werkneemster, zo hebben zijn advocaten vrijdag laten weten. Volgens David Hooper van advocatenkantoor Biddle and Co, waren de excuses ontoereikend. Het hooggeachte linkse weekblad publiceerde vorige week over drie pagina's het gerucht dat de 49-jarige Major een verhouding had met de 41-jarige Clare Latimer. Arrestatie mafia-baas in Palermo Palermo - De Italiaanse politie heeft vrijdag in de Siciliaanse hoofdstad Palermo de mafia-baas Giuseppe Montalto gearres- teëïd'; De 34-jdrige mafialeider, die sinds tien jaar wordt gezocht, was bij verstek al tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld. "sj Bovendien lopen tegen Montalto nog vier nieuwe arrestatiebeve len, waarvan één verband houdt met de moord op de Italiaanse EG-afgevaardigde Salvo Limas. Montalto, die wordt beschouwd als de leider van de Villabrate- clan, is gearresteerd in zijn luxueuze villa in een voorstad van Palermo. Hij had zich verschanst in een schuilplaats in de badkamer. Onderzoek naar rechts in Duitse leger Bonn - Duitse openbare aanklagers onderzoeken 48 gevallen van extreem-rechts geweld waarbij militairen betrokken zouden zijn. Dat heeft de militaire ombudsman van het parlement, Alfred Biehle, vrijdag gezegd. Het gaat daarbij om gewone soldaten en vier officieren, aldus Biehle. Hij bestreed echter dat veel militairen in de 400.000 man sterke troepenmacht rechts-extremisten zijn. „Er is geen sprake van een verschuiving naar rechts in de federale strijdkrachten". Olietankers vermijden gevaarlijke routes Londen - Olietankers zullen in de toekomst de gevaarlijke I kustgebieden van Groot-Brittannië vermijden. Dit hebben rede rijen en oliemaatschappijen vrijdag de Britse regering toege zegd. Een woordvoerder van het Britse ministerie van verkeer heeft deze afspraak bevestigd. De overeenkomst die op vrijwillige basis tot stand is gekomen, volgt een maand nadat de tanker Braer vastliep voor de kust j van de Shetland-eilanden, waardoor in totaal 85.000 liter olie in zee vloeide. Nobelprijswinnaars vrede steunen collega San Jose - Zes winnaars van de Nobelprijs voor de Vrede gaan actievoeren voor de vrijlating van Aung San Suu Kyi, de I Burmaanse Nobelprijswinnares. De militaire junta van Myan- i mar, zoals Burma nu officieel heet, legde haar in juli 1989 j huisarrest Op. Sindsdien is het haar verboden om contact met de buitenwereld te hebben. De Nobelprijswinnaars zullen op 15 februari naar Thailand reizen om de actie te starten. Het initiatief is genomen door de laatste winnares van de prijs, de Guatemalteekse Rigoberta Menchu. De junta van Myanmar heeft de zes Nobelprijswin naars toegang tot het land geweigerd. (ADVERTENTIE) Bauknecht heeft geconstateerd dat bij een bepaald model diepvrieskist, In uitzonderlijke gevallen, kortsluiting kan ontstaan. Daarmee voldoet het apparaat niet meer aan de door Bauknecht gehanteerde veiligheidseisen. De diepvrieskisten waar het hier om gaat, zijn geproduceerd in de periode december 1990 tot en met maart 1992. Ze zijn te herkennen aan de laatste twee cijfers van het serienummer, dat rechtsonder op de binnenkant van het deksel is aangebracht. De betreffende seriev heeft de eindcijfers 52 tot en met 67. Bauknecht, als verantwoordelijk fabrikant, wil alle risico uitschakelen en vraagt de bezitters van deze diepvrieskisten het volgende telefoonnummer te bellen: SERVICE NUMMER oo/xxxx 52 Betreft: 52 - 67 Er wordt door onze servicemensen dan een afspraak gemaakt om u te bezoeken en het produkt gratis na te kijken en te wijzigen. In de tussentijd kunt u uw diepvrieskist gewoon gebruiken. We raden u echter met kiem aan om, in afwachting van onze servicemonteur, het controlepaneel niet te reinigen met water of enige andere vloeistof. Andere Bauknecht produkten kennen deze afwijking niet. Wij bieden u onze excuses aan voor de overlast en wij danken u voor uw medewerking Wordt verwisseld de igen Handelsregister I «ÜÏ2 J P Mast P'inaart BV io, Stadsedijk Ssh 4796 RA Oudemolen. Groothandel in „Sjasbeschermingsmiddelen, kunstmest, ranen plastic folie en zeep, pootgoed, 9™rapen, zaaizaad, alsmede de in- en Jerkoop van landbouwprodukten. Voorna ïïilrï HAC0 Montage Meubelen. Auverg nestraat 1,4611 LL Bergen op Zoom. Detail handel in meubelen. I Karsten Roser BV io, Muizen herqlaan 150,4822 TW Breda. Werkvoorbe reiding inspectie en supervisie bij o.a. di »ntrnchemische industrie. fiS 05 Wivabel VOF, Koraaldijk 4, 4706 KA I Roosendaal. Uitoefenen van tandartsen- I M106 Marine Geophysical Systems BV io, Janstraat 30, 4741 AR Hoeven Het toepassen van geophysische technieken nn het evalueren en in kaart brengen van veranderingen in het milieu, het bouwen, leveren en ondersteunen van digitale mari- I „„-acquisitiesystemen, het geven van op hidine en training ten behoeve van geop- hvsische surveys, het verhandelen, impor- 1 eren en exporteren van geophysische ap paratuur, het processen en interpreteren van geophysische gegevens, alles in de sj'l07Giorgio Filippo BV io, Philipslaan 80a, 4702 NS Roosendaal. De groothandel in haarverzorgingsprodukten en kappersbe nodigdheden, deelnemen in andere onder nemingen en vennootschappen, 68108 Le Present/Present Roosendaal, Bruqstraat 7, 4701 tA Roosendaal. Het zelf maken van bloemen en planten, stukken en 1 boeketten van zijde-bloemen en planten. Detailhandel in kunst. 68109 Longway Commercial Support, I Kloosterlaan 14, 4772 RA Langeweg Be middeling in onroerend goed. Advisering van hypotheken. Verrichten van commer ciële activiteiten. Dit alles in de ruimste zin van het woord. 68110 F.L-M. Swinkeis, Steedreef 6,4851 VE Ulvenhout. Groothandel in plafondreini- oingssystemen. 68111 Miller Time Café, Visserstraat 12, 4811WJ Breda. Cafébedrijf. 1 68112 Perfect Tour Travel, Moerdijk- sestraat 16, 4731 EL Oudenbosch. Het ver strekken van en het bemiddelen bij reisad viezen. 68113 "Big T California Import", Ridder straat 1,4872 AA Etten-Leur. De import van gebruikte automobielen en motoren, als mede de groothandel hierin. 68114 Technisch Service Bureau T.S.B., Herelsestraat 121a, 4726 AD Heerle. Repa raties van alle voorkomende electronische apparatuur zowel huishoudelijk als indus trieel. 68115 Nova-lnventi Management of Tech- 1 nology, Weeldenberg 3, 4904 PS Ooster hout NB. Consultancy op het gebied van inkoop, organisatie.logistiek en verkoop/ marketing van technologieën en techni- I sche produkten. 68116 "Interned", Ruysdaeilaan 49,4625 BK Bergen op Zoom. Het verstrekken van ad viezen op het gebied van in- en verkoop. VERWACHTING VOOR ZATERDAG 6 F c£2> bewolkt csO> 'i'n'h'i' regen zonnig hagel mist sneeuw onweer opklaringen Weerrapporten 5 feb 19 uur Amsterdamzwaar bew5 gr Eindhovenzwaar bew2 gr Rotterdamzwaar bew4 gr Vlissingenzwaar bew4 gr Maastrichtzwaar bew-1 gr Aberdeenzwaar bew12 gr Athenelicht bew18 gr Barcelonazwaar bew14 gr Berlijnzwaar bew2 gr Budapestmist-5 gr Bordeauxzwaar bew15 gr Brusselzwaar bew1 gr Cyprusonbewolkt16 gr Dublinzwaar bew8 gr Frankfurtzwaar bew-1 gr Genèvegrondmist4 gr Helsinkionbewolkt1 gr Innsbruckonbewolkt- gr Istanbulonbewolkt9 gr Klagenfurtonbewolkt5 gr Kopenhagenlicht bew7 gr VANDAAG/ Zon op: 08.12. Zon ondl onder: 07.27. MORGEN/ Zon op: 08. 18.52. Maan onder: 07.53. MAANDAG Maan op: 20.20. Maan onder: 08.17. VANDAAG/ Bath: 02.28-14.46. Ham 31.30-13.46 Vlissingen: 01.08-13.27. M weert: 02.45-15.02. Terneuzen: 02.1 MAANDAG/ Bath: 03.56-16.15. Hat 02.53-15.14. Vlissingen: 02.36-14.53. baltic link 4 75 wnw Terschelling nr e] Great Yarmouth, BICKERSGRACHT 5 MASTER 4 te Golf van Biscaje nr B« Hotterdam, HEERENGRACHT 4 te M ru'??n nr Hon9 Kong, JO OAK 4 45 tfALLENGER 4 150 o Maputo nr Suez,' MELGRACHT 4 op St. Lawrence River St. Petersburg, KOGGEGRACHT 4 JjOO z Taiwan nr Singapore, MARE ^rangemouth, NEDLLOYD HOORN 5 NEDLLOYD ROCHESTER 4 vn Timaru Townsville nr Brisbane, PARKGF Mft?,!KGRACHT 5 te Shoreham, SPRIN pÜVA 4 130 zzw Colombo nr PalembJ \,?!J Stavanc, SUPER SERVANT-4 VIJVERHOF 5 vn Wismar. Nederlandse Whirlpool Bedrijven B.v., Luchthavenweg 34,5507 SK veldhoven.

de Stem | 1993 | | pagina 4