Hontenisse heeft het moeilijk HVV'24 zet titelrace voort 'Hier vond ik plezier in voetbal terug' H» ZILVEREN SCHOEN Beslissende ronde ZK jeugdschaken Derby's Corn Boys-Clinge, Hoofdplaat-Sluiskil en Terneuzen-RIA sport KORT topscorers-klassement sport KORT sport AGENDA ntact! ppie-koppie. ngenaam. ng-ping. MEMENS? ^"zaalhandbal Zeeuws-Vlaamse vrouwenploeg op gedeelde laatste plaats knvb-zondagvoetbal Yossebelt voorlopig geschorst Ron Jansen heeft het naar zijn zin bij Cadzand ing van ING Lease. Wij zijn ing, professioneel wagen- n- en bedrijfsauto's. Onze een leidende marktpositie 00 medewerkers die samen 35.000 voertuigen. Wat ons -aatschappijen is de grote in onze organisatie heeft, n de CW Group worden be ntal vestigingen in Europa 's-Hertogenbosch. oudt toezicht op en werkt e aan de taken van de eling, namelijk het bewaken hef debiteurenbestand en beoordeling van de krediet- ardigheid van prospects en staande debiteuren. U geeft ing aan deze afdeling van medewerkers. Zelf legt u antwoording af aan de nager Financiën en ministratie. or het goed vervullen van ze functie hebt u minimaal n opleiding op MBO-niveau. ktijk Diploma Boekhouden MBA of MEAO nodig. Ook bt u een ruime ervaring op t gebied van debiteuren- ministratie, dat wil zeggen nstens 5 jaar. Leiding geven n een klein team gaat u ima af. Uw mondelinge en riftelijke vaardigheden zijn ed en u kunt uitstekend derhandelen. Bekendheid t onze branche werkt in uw ordeel. Uw leeftijd t tussen de 30-35 jaar. 1 ern onderhoudt u contacten t prospects, cliënten, infor- tiebureaus, advocaten en ratoren. intern bent u in sprek met directieleden, idinggevenden en collega's n financiële en andere delingen. bent flexibel, stressbestendig u hebt doorzettings- rmogen. Ook is het belangrijk t u zich kunt thuis voelen in n jonge, dynamische ganisatie. genover het voorgaande stelt JV Lease natuurlijk een mooi laris en prima secundaire beidsvoorwaarden. Zoals een ezierige werksfeer. Zelfstandig ~rk. En optimale mogelijk- den om uw kennis uit te eiden in onze snelgroeiende ganisatie. n pasfoto kunt u binnen 10 Hannessen, Manager P O elaarpark 80, Postbus 70003, meldt u a.u.b. referentie- uring maakt deel uit van de KE ornemens waar! Weight Watchers helpen. Hoe dat in zijn werk gaat u graag vertellen. Volgende week houdt Weight Watchers op nde adressen Open Huis. U hoort les over plezierig en verantwoord anken. Kom vrijblijvend langs en breng gerust nóg iemand mee! 'an harte welkom- Telefoon: 070-39 06 250 iterstraat 7, maandag 19.00 uur; dstraat 34, maandag 09.30 uur en dinsdag dag 13.30 uur; Noord, Gemeenschapshuis ïur; Richting Centrum, Bowling en en. Ontmoetingscentrum De Cammeleur, ai, Baai 154, dinsdag 19.30 uur en woensdag ur; Oosferhout, Buurthuis De Bunthoef, andag 19.30 uur; Oudenbosch, Cultureel ur; Raamsdonkerveer, DorpshuisDe aal, Sportcentrum De Lede (Mervohal), ijdag 18.30 uur; Rijen, Autorijschool J. van enschapshuis De Vaert, Kap. Kockstraat 54, linsdag 19.30 uur en donderdag 10.00 uur; dorpsstraat 58, donderdag 19.00 uur; endaal 28, woensdag 19.30 uur; straat 5, dinsdag 19.00 uur. yan onze handbalmedewerker gloosterzande - De vrouwen van de handbalvereniging Hontenisse hebben na de pro motie vorig seizoen uit de afdeling Zeeland moeite zich staande te houden in de lan delijke derde divisie. De eni ge Zeeuws-Vlaamse ploeg die op landelijk niveau acteert neemt met ODI een gedeelde laatste plaats op de ranglijst in. Toch heeft trainer Jaap Quinten, afkomstig uit Goes en bezig aan zijn eerste jaar bij Hontenisse, vertrouwen in een goede afloop: ,De selectie werkt hard om zich staande te houden in die derde divisie en als ik de vaste kern kan opstellen moet het in de laatste zes wedstrijden kunnen lukken om in de derde divisie te blijven. Persoonlijk heb ik het naar mijn zin bij Hontenisse. In het begin was het zeker wennen. Ik ben altijd bij GSC geweest, dus was het een grote overgang. Ik heb er geen moment spijt van gehad. Ten opzichte van GSC is de beleving en de mentaliteit van Hontenisse voor mij een openba ring. De trainingsopkomst is zonder meer goed en dat was bij GSC de laatste jaren wel anders. Tevens is het een hechte groep, die veel voor elkaar over heeft en bereid is hard te werken. Vanaf het begin constateeerde ik vooruitgang in de groep. Zowel speltechnisch als tactisch wordt er nu al beter gehandbald. Het mooiste voorbeeld is wel keep- ster Karin de Roose, die is wel twee klassen vooruit gegaan. Jammer is het dat we de laatste weken enkele vaste kernspeel sters moesten missen door ener zijds blessures en anderzijds va kanties. Dit heeft ons denk ik enkele kostbare punten gekost. Onze basis is feitelijk te smal. We beschikken over vijftien vrouwen, maar voor een aantal speelsters is de derde divisie dui delijk te hoog gegrepen. Vanaf het duel tegen Dongen is iedereen weer aanwezig en kun nen we met de sterkste formatie starten. Als we uit de laatste zes duels vijf tot zes punten kunnen pakken zijn we naar mijn in schatting veilig. Vooral in de duels tegen ODI, Dongen, Heerle en Avanti zal dat moeten gebeu ren." Als Hontenisse het redt, hoe schat Quinten dan de kansen in voor de toekomst, want veel oudere jeugd heeft Hontenisse niet achter de hand? Quinten: „Persoonlijk ben ik niet zo be nauwd voor de toekomst. Het is inderdaad zo dat de aanwezige jeugd nog veel te jong is, dus doorstroming is voorlopig niet of nauwelijks aan de orde. De hui dige groep is echter nog niet zo oud en kan gemakkelijk nog een flink aantal jaren mee. Positief vind ik ook dat deze selectie nog niet aan zijn plafond zit en dat ik nog steeds vooruitgang con stateer. Heel de groep maakt progressie. Daarom denk ik dat als we het nu redden we kunnen uitgroeien tot een degelijke derde divisio nist. Daarnaast sta ik open voor versterkingen van buitenaf, want die kunnen we natuurlijk gebruiken. Dit laatste is echter moeilijk in te schatten, zodat je altijd uit moet gaan van je eigen groep en daar heb ik volop ver trouwen in. Ik heb het bestuur dan ook te kennen gegeven dat ik volgend seizoen met deze se lectie graag door wil gaan. Het bestuur heeft mij gepolst of ik wil blijven, daarom ligt er denk ik een goede basis om door te gaan. Had ik geen vertrouwen in deze groep vrouwen dan had ik niet toegestemd. Ik heb ver trouwen in een goede afloop en ook in een goede toekomst. Dit en de fijne sfeer hebben voor mij de doorslag gegeven om volgend jaar door te gaan," aldus een optimistische trainer Jaap Quin ten. Van onze sportmedewerker Axel - HVV'24 ontmoet op weg naar het kampioenschap zondag in eigen huis Patrijzen. Dit duel is naast de derby's in de vierde klasse H, Corn Boys-Clinge, Hoofd-' plaat-Sluiskil en Terneuzen-RIA, een trekpleister in het regionale KNVB-voetbal. (gebroken teen) en mogelijk ook Paul Vermue (knieblessure) mis sen. Dit houdt tevens in dat de mouwen meer dan omhoog moe ten en ook zullen gaan. Sluiskil, favoriet voor de zege, wacht dus een fiks duel. Terneuzen-RIA is eveneens een derby waarin de mouwtjes opge stroopt moeten worden. Zeker bij RIA, dat in de zorgen zit. „Ik verwacht een stevige tegenstan der waartegen we vlot moeten scoren en afstand nemen om rus tig te kunnen blijven voetbal len," weet George de Block, trai ner bij de thuisclub. De Block hoopt in dit duel een eerste stap richting derde periodetitel te zetten. „Minimaal 10 punten uit de resterende 7 duels moet kun nen," zegt de Terneuzenaar. Hij baseert dat op het feit dat Ter- neuzen in de resterende duels met vijf teams te maken krijgt die lager geklasseerd staan. Ter- neuzen moet spelers als Marcel Meyer, Werner Corijn en Huib Meerman missen. Bij RIA is het meespelen van Geert-Jan Me- chelink en Ernst-Jan Willem- kens onzeker. Het maakt het er allemaal niet eenvoudiger op voor rode lantaarndrager RIA. Corn Boys-Clinge is een gevecht waarin Clinge op voorhand de te kloppen ploeg zal zijn. De Clin- genaren draaien voortreffelijk, terwijl Corn Boys alle zeilen bij moet zetten om een puntje te pakken. Hans Radt, trainer bij de gastheren ziet het duel toch met vertrouwen tegemoet. „Mare Dhaene is zondag weer present en Remco Steyaert weer fit, dus aanvallend gaan we er in verge lijking met vorige week op voor uit. Spelend vanuit een gesloten defensie moeten er kansjes zijn," aldus de Terneuzenaar in dienst van Corn Boys. Raymond Elisa beth is nog absent. Zijn return zal nog enige weken op zich laten wachten. HVV'24 had het vorige week moeilijk in Breskens. Dat het alsnog met 1-0 won was meege nomen. „Competitievoetbal blijkt toch heel anders te zijn dan vriendschappelijke partij tjes," ontdekte Jan Leendertse. Deze Hulstenaar rekent tegen Patrijzen weer op fikse tegen stand. „Als we daar maar van overtuigd zijn, dan komt het wel goed," weet hij. Jan Leendertse gaat zondag voor de volle buit de wei in. „We staan voltallig, hebben alles in eigen hand, dus moet het kunnen," aldus de Hul stenaar, die niets liever wil dan de titel binnenhalen. Patrijzen blijft dus middenmoter. Voor Axel is die kans vrijwel onmogelijk geworden. Met an derhalf been staan de oranje- witten al in de vierde klasse. Winnen van Internos lijkt een schier onmogelijke opgave. Bres kens heeft meer mogelijkheden. De Bressiaanders hebben nog al tijd een degradatiestek in han den, maar kunnen simpel de aansluiting verkrijgen door een duel te winnen. Dat dit moeilijk zal worden bij SC Gastel is be kend. Onmogelijk is dat zeker niet. Luctor'88 krijgt BSC op bezoek. Een tegenstander waarvan ge wonnen moet worden en die als bruggehoofd naar de ontsnap ping moet dienen. Verliest Luc tor'88 dan mag het zich bij Axel aansluiten en de trieste gang maken. In de vierde klasse doet STEEN goede zaken. Het heeft welis waar een punt minder dan RCS, maar ook een duel minder ge speeld. Te gast bij Lewedorpse Boys moet STEEN zondag kun nen winnen. Temeer daar deze tegenstander diep in de zorgen zit. Argusogen Sluiskil volgt de leiders met ar gusogen. De mannen uit het ka naaldorp zijn te gast bij Hoofd plaat. Een gastheer, die volgens trainer Henk Ottens wat recht heeft te zetten. „Twee nederla gen op rij, moeten weggewist worden. Zeker op eigen veld waarop we tot nu toe te weinig hebben laten zien," zegt hij. Henk Ottens moet Patrick Sutin Koewacht-RCS is een top treffen in deze klasse. RCS lijkt beter, maar Koewacht is flexibel. Een stunt, de punten naar Koewacht, behoort tot de verrassende mo gelijkheden. Walcheren-Vogel- waarde is een duel in de midden moot waarin het alle kanten op kan. PROGRAMMA Tweede klasse B: Roosendaal-TAC/ BWB, WSC-Goes, MOC'17-NOAD, VES'35-DOSKO, OSC'45-Steenber- gen, Terheijden-Boeimeer. 1 Corn Boys-trainer Hans Radt hoopt op minimaal een puntje zondag voor zijn team tegen Clinge. foto archief oe stem. Derde klasse D: Alliance-Zundert, SC Gastel-Breskens, HW'24-Patrij- zen, Internos-Axel, Moerse Boys- Virtus, Luctor'88-BSC. Vierde klasse H: Walcheren-Vogel- waarde, Corn Boys-Clinge, Koe- wacht-RCS, Hoofdplaat-Sluiskil, Terneuzen-RIA, Lewedorpse Boys- STEEN. Reute (anp) - Egbert Vosse- belt is door het bestuur van de KNSB voorlopig ge schorst. De 59-jarige vete raan had volgens de schaats bond op 27 januari niet aan de alternatieve Elfsteden tocht op de Weissensee deel mogen nemen, omdat hij een startbewijs in de landelijke marathoncompetitie bezit. Vossebelt ontbreekt daardoor bij het open Nederlandse kampioen schap marathon, dat vandaag op de Oostenrijkse Plansee plaats vindt. De rijder uit Ermelo kreeg echter gisteren een brief van de KNSB onder ogen. „Een onbe schoft tijdstip", reageerde Vos sebelt op de voor hem onplezie rige inhoud. „De bond had me vorige week in Eindhoven en Geleen al kunnen schorsen. Ze hebben me toen gewoon laten rijden. Ze hebben me nu voor niets naar Oostenrijk laten komen. Dat vind ik een rotstreek. Ik moet deze trip zelf betalen. Dit kost me zeker 1500 gulden." De tuchtcommissie van de KNSB doet binnen veertien da gen uitspraak. Naast Vossebelt is ook Jan Kooiman uit Ammerstol geschorst. De winnaar van de alternatieve Elfstedentocht is niet naar Reutte afgereisd. Basketbal DE Internationale Basketbal Fe deratie (FIBA) heeft de straf die het Griekse Olympiakos was op gelegd verlicht. De boete van bijna 80.000 gulden bleef ge handhaafd. De club hoeft rijn wedstrijden voor de strijd om de Europese beker tot 31 maart ech ter niet zonder publiek te spelen. De FIBA bepaalde wel dat de thuiswedstrijden tot die datum in een 200 kilometer van Athene gelegen plaats moeten worden gespeeld. Boksen DE partij om het wereldkampi oenschap boksen in het zwaarge wicht (versie WBC) tussen Len nox Lewis (GBr) en Tony Tubbs (VSt) is van 24 april verschoven naar 8 mei. Het gevecht wordt in Las Vegas gehouden. Door onze medewerker bed Rabout Cadzand - Ron Jansen en de enige Westzeeuwsvlaamse za- todagclub verlengden hun relatie voor opnieuw een jaar. pe in Zaamslag woonachtige trainer kan achter de Noord- dijk zijn ei kwijt. -Een geweldige groep. We wer- n keihard. Er wordt wel eens Meesmuilend gedaan als er over ppzand gesproken wordt, maar denk dat we iedere ploeg van e zelfde niveau (tweede klasse «deling, red.) aan kunnen." ™n Jansen heeft weer plezier in trainen gekregen. Dat vond '1 terug bij Cadzand, waar hij "fflenteel aan zijn tweede sei- °en bezig is en waar de handte- erung onder het contract voor derde seizoen al geplaatst is. is een voetbaldier. Zelfs "t knieoperaties konden hem fit het veld houden. „Ik ben P mijn 26e jaar moeten stoppen ik a voet')ailen. Daarna bezocht ene na de andere specialist, v,f Hadboud-ziekenhuis in jmegen toe. De laatste halte was dokter Martens, de knie specialist bij uitstek. Die man heeft me geholpen, al was het voetballen daarna taboe. Maar ik kon weer maatschappelijk functioneren. Hij en Jack de Ca- luwé - de fysiotherapeut uit Bas- sevelde - hebben me er bovenop geholpen. De Caluwé heeft me weer leren lopen. Ik kon niets meer. Ik heb grote bewondering voor de Belgische geneeskunde, die heeft me uit het dal gehol pen." Jansen, Aardenburger van origi ne en daar ooit als keeper begon nen, haalde zijn diploma Oefen- meester 2. Daarmee mag hij tot en met de derde klasse van de KNVB trainen. Hij begon de oe fenstof over te brengen op de jeugd van de voetbalvereniging uit zijn woonplaats, Zaamslag. Daarna verkaste hij naar Corn Boys, waar hij na één jaar met knieperikelen af moest haken. Een jaar stond hij op non-actief, volgde een scheidsrechterscursus en was een half jaar arbiter om toch maar bij de voetballerij be trokken te blijven. „Zeg nooit nooit, maar ik denk niet dat ik dat zwarte pakje ooit nog eens aantrek. Als scheids rechter word je voor de leeuwen geworpen. De eerste wedstrijd krijg je nog begeleiding, de tweede sta je daar. Je mag be ginnen in de laagste klasse en dat is bepaald niet de meest ideale situatie. Daar lopen veel oudere spelers rond en denk maar niet dat die gemakkelijk het gezag van een beginnende arbiter aanvaarden. Ik durf ge rust te stellen dat die wedstrij den moeilijker te leiden zijn dan een eerste elftal. Ik ben er in ieder geval snel mee gekapt en toen mijn linkerknie weer opge lapt was kon ik bij Hulsterloo aan de bak als trainer. Daar heb ik twee fantastische jaren gehad. We promoveerden bijna naar de eerste klasse afdeling. Ik kon er blijven, maar het in de eerste klasse spelend Oostburg trok toen aan de bel. Ik vond dat een sportieve uitdaging. Achteraf ge zien had ik geen grotere fout kunnen maken. We hadden een moeizame start." „Ik had verjonging doorgevoerd. Achteraf zeg ik, misschien iets te drastisch. We liepen steeds ach ter de feiten aan. Het begon te rommelen. Niet bij het bestuur en spelers, maar bij de vijfde colonne. Na verloop van tijd ge beurde het dat slechts vijf man present waren tijdens de training. Mijn auto werd beklad. Straffen opleggen kon ik niet, want ik had te weinig man kracht. In november had ik het daar al gezien, maar ik wilde toch het seizoen afmaken. We degradeerden. Ik had er tabak van. Het bracht spanningen met zich mee in mijn gezin, terwijl het toch een hobby voor me was. Na dat rampjaar had ik veel zin ermee te stoppen, ondanks dat ik eigenlijk niet zonder voetbal kan. Die vijfde colonne in Oost burg heeft me zoveel pijn ge daan, dat ik nooit meer vriend schappelijk tegen hen zal spelen. Als Cadzand dat doet, dan ben ik er niet bij." Het zit dus diep bij Ron Jansen. In Cadzand vond hij het plezier terug. „Het klikte meteen, net zoals bij Hulsterloo. Er wordt hier iets opgebouwd. Dertien, veertien man op de dinsdag training en ruim twintig op de donderdagtraining is meer regel Zilveren Schoen Zeeland 1-2. C. Blommaert (HVV'24) P. Blom (SSV65) met 14 doelpunten 3. B. v. Craenenbroek (Clinge) met 13 doelpunten 4. J. Lambert (Koewacht) met 12 doelpunten 5 t/m 7. H. Rietjens (HVV'24), J. Navarro (Steen), W. Bisschop (Steen) met 11 doelpunten 8-9. R. Zuydwegt (Koelinge), A. den Dekker (Kloelinge) met 10 doelpunten 10-11. R. Weststrat ('s Heer Arendskerke), R. Bun (SSV65) met 9 doelpunten 12 t/m 16. F. Goedegebure (Goes), S. Soulimans (Hoofdplaat), K. Westerweele (RCS), P. v.d. Hooft (Sluiskil), M. Astroh (Dauwendaele) met 8 doelpunten 17 t/m 19. P. Schipper (Middelburg), R. Raes (Vogelwaarde), A. Wouters (Vogelwaarde) met 7 doelpunten 20 t/m 28. R. Krijger (Goes), D. Rietjens (HW'24), R. de Vos (Patrijzen), R. Mobach (Sluiskil), E. v.d. Bosch (Steen), H. de Waard (Kapelle), W. Goedegebure ('s Heer Arendskerke), J. v.d. Klooster ('s Heer Arendskerke), R. Dagevos (Wemeldinge) met 6 doelpunten 29 t/m 35. A. Karelse (Luctor '88) J. de Visser (Clinge), R. de Block (Clinge), M. Dhaene (Corn. Boys), M. Janse (RCS), D. de Graaf (Walcheren), M. de Groote (SSV'65) met 5 doelpunten Clubscore: 1. HVV'24 met 41 doelpunten 2. SSV65 met 36 doelpunten 3. Clinge met 35 doelpunten Philippine 2 wint moeizaam Sas van Gent - De zegereeks van koploper Benny Sport blijft voortduren in de competitie van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent. Nu werd De Tukker met vrij duidelijke 2-5-cijfers verslagen. ADEG haalde opmerkelijk fors uit tegen De Spetters( 6-2) en daarmee leed de Belgische formatie, na een sterke opleving, de tweede nederlaag op rij. Philippine 2 had de handen vol aan de Rijnvaart, maar bleef aan de positieve kant van de score (6-4) en Marinet bewees de goede vorm in deze competitie door hekkesluiter Cerestar met 4-1 te verslaan. STAND Benny Sport 15-29, 't Brouwershuisje 16-23, Philippine 2 16-22, W 't Polderken 14-21, ADEG 16-18, De Tukker 17-16, De Spetters 17-16, IZV 3 16-12, Marinet 17-11, De Rijnvaart 15-10, Oudt Sas 15-8, Cerestar 16-4. Ron's Fashion verrast koploper Terneuzen - Het laag geklasseerde Ron's Fashion zorgde voor een levensgrote verrassing in de tweede klasse van de zaalvoet balcompetitie van het rayon Terneuzen. Die ploeg presteerde het koploper Witte/Boussen/De Bruin in een bijzonder doelpuntrijk duel (10-5) onderuit te halen. Door die nederlaag van de koploper kan Gemeente, bij winst in het e erstvolgende duel, de leidersplaats overnemen. In de onderste regionen van deze klasse werd het degradatieduel tussen Atoom Boys en W Dow 3 afgewerkt. Laatstgenoemde formatie won dit spaenende gebeuren met 2-3 en neemt daardoor duidelijk afstand van Atoom Boys in de stand. In de derde klasse blijft NK Balkan aanklampen in de titelrace. Die ploeg won moeizaam van Ben/De Ridder 4 (4-3) en houdt daardoor aansluiting met koploper Qutility. UITSLAGEN Tweede klasse: Atoom Boys-W Dow 3 2-3, ABN-W Crunchtime 3-5, Ron's Fashion-Witte/Boussen/De Bruin 10-5. Derde klasse: Instuif 2-M&B 2-9, De Feyter-Goalgetters 3-6, NK Balkan- Ben/De Ridder 4 4-3, Instuif 1-W Terneuzen 2 3-3, W Dow 4-Planten- markt 4-3. SCHAKEN Zaterdag 6 februari: KNSB: HWP 1-HSG 2 (eerste klasse B), HWP 2-Vianen (tweede klasse C), HWP 3-'t Pionneke (derde klasse F), wed strijden beginnen om 13.00 uur in De Roselaer te Sas van Gent. Slied- recht-Terneuzen, SO'81-Zierikzee (derde klasse E). ZSB hoofdklasse: De Zwarte Dame- Vlissingen 1, SVWZV-Souburg 2, Landau-Vlissingen 2, Middelburg- Souburg 1. Promotieklasse: Goes 2-De Sluisse Toren, Goes 1-Landau 2, Middelburg 2-Terneuzen 2, Kou- dekerke is vrij. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zee land eerste klasse: Jong Ambon- Zeeland Sport, IJzendijke-Zeelan- dia, Philippine-Graauw, Robur- Biervliet, Vlissingen-Hontenisse, Aardenburg-Ouwerkerk. KORFBAL Landelijk: Tjoba-ADO (tweede klasse G), Sportcentrum Goes, aan vang 20.10 uur. Stormvogels-Luctor (derde klasse O), sporthal De Voor- borch Middelburg, aanvang 15.25 uur. Afdeling: Tjoba 3-TOGO (promotie klasse), Sportcentrum Goes, aan vang 18.00 uur. Atlas 2-BKC (eerste klasse A), sporthal Van Duyven voorde Oost-Souburg, aanvang 16.00 uur. ONDO 3-Zaamslag (eer ste klasse B), sporthal De Voorborch Middelburg, aanvang 18.50 uur. BASKETBAL Zaterdag 6 februari: Scheldesport 1-Aegon Breda 1 (hoofdklasse vrou wen), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 16.15 uur. Scheldes port 2-BV Volharding 4 (tweede klasse mannen), sporthal 't Zwaan tje Terneuzen, aanvang 16.15 uur. Scheldesport 1-Souburg' 1 (eerste klasse mannen), sporthal 't Zwaan tje Terneuzen, aanvang 19.45 uur. Zondag 7 februari: Stonedunkers 1-Marathon 2 (eerste klasse vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, - aanvang 15.30 uur. ZAALHANDBAL Afdeling: GSC-Helius (Rotterdamse competitie vrouwen), Sportcentrum Goes, aanvang 12.00 uur. GSC- Spartaan (Rotterdamse competitie mannen), Sportcentrum Goes, aan vang 13.15 uur. VOLLEYBAL Landelijk: WS'92-Alcom Capelle 2 (tweede divisie mannen), sporthal Baskensburg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. Verburg/Dynamo-Voko (derde divisie mannen), sporthal Nassaulaan Middelburg, aanvang 16.00 uur. District: Scheldesport-De Sterre (promotieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 16.00 uur. Scheldesport-BOK (pro motieklasse vrouwen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.00 uur. Zuidzande-SC Morres (promotieklasse vrouwen), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 18.15 uur. YVC-Morres 2 (promotie klasse mannen), sporthal De Veer hoek Oostburg, aanvang 16.15 uur. Savok-VVS'92 5 (eerste klasse man nen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. TENNIS Mixed: Animo 2-De Schelde 1 (eer ste klasse), Terneuzen 11.00 uur. Hulster Ambacht 1-Animo 3 (derde klasse) Hulst 15.00 uur. Mannen: Dauwendaele-SJEF 2 (der de klase), Terneuzen 11.00 uur. Van onze schaakmedewerker Terneuzen/Vlissingen - De laatste ronde van het persoonlijk kampioenschap jeugdschaken van de Zeeuwse Schaakbond staat op stapel. Zaterdag 13 februari wordt die laatste en voor enkele groepen beslissende ronde afgewerkt in het clubge bouw van de schaakvereniging Vlissingen aan de Oranjes traat. Ron Jansen: 'Het klikte meteen' foto archief de stem dan uitzondering. Dan weet je maakt. Dan is de voetbalsport warvoor je trainingsschema's mooi." Zeker van een titel is inmiddels Ewout van Hecke van de schaakvereniging Koudekerke in de A-groep, de oudste leeftijds groep. Dat geldt in deze groep ook voor het enige deelnemende meisje, Petra Boonman van de Schaakclub Terneuzen. Van bij komstig belang is de strijd om de tweede plaats in deze groep, tus sen de huidige nummer twee Marcel Boelhouwer en zijn naas te belagers Mark de Bruijne en Marco Dieleman. In de B-groep is het pleit even eens beslecht. Daarin is Bernard Meulenbroek van Middelburg op overtuigende wijze kampioen ge worden. De strijd om de meisjes- titel is ook beslist. Die titel is voor Steffanie Klaassen van de schaakvereniging Landau uit Axel. Volledig open is de strijd in de C-groep. Aen de leiding gaat Ralf Gommers van de Schaak club Terneuzen. Hij heeft en half punt voorsprong op naaste bela gers Dennis van Boven (Sou burg) en Arjan de Waal (Goes). In die laatste ronde treft Ralf Gommers concurrent Arjan de Waal. Bij winst is Gommers ze ker van de titel, bij een remise is hij afhankelijk van hetgeen Den nis van Boven in het treffen met Christiaan Cevaal doet. Verliest Gommers dan stijgen de kansen voor De Waal en Van Bovën met stip. Bijzonder interessant in deze groep is de strijd om de meisjes- titel. Cathalijne Kouwijzer (Vlis singen) en Veerle Leenhouts (SVWZV Oostburg) staan met evenveel punten gerangschikt. Het wedstrijdschema toont dat beide titelkandidates in deze laatste ronde tegen elkaar aan moeten treden. Eenzelfde ontwikkeling kent de D-groep. De ongeslagen koplo pers Peter van de Linde (SVW ZV) en Toby Hofman (Middel burg) moeten in een onderlinge strijd uitmaken wie kampioen wordt. De overige deelnemers in deze groep hebben geen kans meer. De slotronde begint om 12.25 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 13