EDRIJF Romario eind seizoen naar Milan? Wachten op de koploper Mols en Vurens naar FC Twente Twee etappe-zeges voor ploeg-Raas UITSLAGEN en standen KER T (V/M) Plannen van Bernie Ecclestone voor face-lift Formule I SPORT B2 chappij nt" MA(A)K(ST)ER Vader van Braziliaan zorgt voor enige opwinding Zanardi naar Lotus SPORTNIEUWS KORT Frank Rijkaard tekent twee jaar bij voor AC Milan rvL \vU v W \<h BRIDGERUBRIEK Mooie Keetje OESTEM ZATERDAG 6 FEBRUARI 1993 44 gemeenten in en bedrijven zijn ezond drinkwater, een te bedrijfsvoering rinkwater dat de 'ometer. an drinkwater dat Breda. t en de koffiecorners. iging, recepties en ten bij speciale ingen. e techniek, richting tige tijden te werken. rktijden van 08.00 uur CAO voor personeel in ris bedraagt bij een 3.902,-. De tweede raag uit om vóór 15 nt u zenden aan de mevr. M. van de Ven, Breda, onder pe. Voor nadere eheerder rijf. en. Stichting Speciaal en Voortge- ijs Breda vraagt voor •b.k.-afdeling (In hun Ontwik leuters), Draaiboom 119,4817 dagelijks onderhoud (maandag iddellijke ingang een: or 9 uur p.w. die zelfstandig kan werken en t bij onze school. Bij voorkeur -Oost. Inlichtingen bij: mevr. R. 101. aan: Schoolcommissie De Vlin- iboom 119, 4817 WP Breda, 3. wijk biedt in het kader n ruim 500 mede- 'e cultuur- en bouw- n het industriële n behoeve van derden electrische- en agewerk. De organi- ringsproces, waarin rormen. De organisatie- eine professionele staf }nze opdrachtgever in tie van itie over deze functie rerstrekt door stappen, adviseur bij of vrouw - geïnteres- eze functie nodigen •ponsformulier in te aantal vragen bevat de functie-eisen. U ier voor 19 februari of schriftelijk aan melding van num- >ij: Psychotechniek S500 BA Utrecht. 43. Van onze verslaggever Eindhoven/Rio de Janeiro - js Eet dit keer niet Romario jie met uitspraken voor de nodige opwinding zorgt, nu is I ],et zijn vader. In Rio de Janeiro beweerde de brave aan gisteren voor de televisie dat zijn bij PSV voetballende 1,00n aan het eind van dit i seizoen naar AC Milan ver- ij re]tt. Devair Farias zou dat 1 telefonisch van Romario ver nomen hebben. I Romario io's zaakwaarnemer Gio- vani Branchini zou volgens Farias met PSV en Milan onder handelen over de hoogte van het transferbedrag. De Eindhovense club zou 20 miljoen dollar (onge veer 37 miljoen gulden) voor Romario willen hebben. Devair Farias gelooft echter dat de uit eindelijke verkoopprijs niet bo ven de 17 miljoen dollar (31 miljoen) zal uitstijgen. „Wil Romario bij deze topclub aan de slag, dan is het zaak dat nu spijkers met koppen geslagen worden", zo stelt zijn vader. Vol gens hem toonde zijn zoon zich tijdens het telefoongesprek erg enthousiast over zijn mogelijke overgang naar Milan. De PSV'er heeft naar zijn zeggen geen zin om het contract tot 1996 uit te dienen, omdat hij het niet kan vinden met trainer Hans Wester hof. Bovendien zei Romario dat het contact met enkele van zijn PSV-collega's sterk te wensen overlaat. Of zijn zoon bereid is om bij Milan op de reservebank plaats te nemen wegens het gro te aanbod van buitenlandse spe lers, kon Devair Farias niet zeg gen. Van Romario is bekend dat hij grote moeite heeft om als wisselspeler op te treden. Romario toonde zich gisteren erg verbaasd over de uitspraken van zijn vader. „Heeft hij dat echt gezegd?", was de eerste reactie van de momenteel aan zijn rech- ter-hamstring geblesseerde -vanavond is hij daarom ook niet van de partij tegen Cam- buur - Braziliaan. „Ik heb hem wel gesproken, maar niet over dit. Daar begrijp ik helemaal niets van. Gisteren heb ik ook nog uitgebreid met Branchini getelefoneerd, maar over weg gaan bij PSV hebben we het niet gehad." PSV-manager Kees Ploegsma verwees de uitspraken van De vair Farias naar het rijk der fabelen. „Ik heb het ook ge hoord, maar weet van niets. Ik ga daar ook niet overpraten met Romario, dan zou ik bezig blij ven." onze verslaggever Stuttgart - De vette jaren zijn voorbij. Ook in de koningsklasse van de autosport, de Formule I, zijn zware tijden aangebroken. De kosten stijgen explosief, de grote sponsors stellen zich terughoudend op vanwege de economische crisis en een reclameverbod dreigt voor de tabaksindustrie, de topfinancier in het Grand Prix-we- reldje. Bernie Ecclestone, de baas van Je brallende bolides, onderkent problemen, maar vertrouwt erop dat zijn show zal overleven. ,ïoor iedereen zijn het harde ijden", bekende de 62-jarige jrit „Waarom zou de recessie litgerekend aan de Formule I voorbijgaan? De wereld is aan het veranderen. Wij zullen ons moeten aanpassen." ens Ecclestone moeten de technici van alle renstallen zich gaan afvragen welke kosten zin vol zijn en welke niet. 'Mister Formule I', zoals hij in het pres- uze circuit met respect wordt genoemd, stelt ingrijpende lesparmgen voor. ,Als een team als Williams met een goed idee komt - zoals een electronisch gestuurd onderstel - moet de stal rustig een jaar van Se technologische voorsprong tarnen genieten. Daarna moet echter worden bekeken of die toepassing de automobielindus trie van dienst kan zijn. Bij een tieve uitkomst zijn er dan twee mogelijkheden: het team laat het idee vallen of de uitvin- wordt aan de concurrentie verkocht. Daarmee worden veel ontwikkelingskosten bespaard." Ecclestone heeft vele plannen Londen (rtr) - De Itali aanse autocoureur Ales- sandro Zanardi heeft de transfermarkt in het For mule I-circuit geopend en gisteren een contract getekend bij Lotus. Hij vervangt daar komend seizoen de Fin Mika Hak- kinen. Zanardi heeft een beperkte ervaring in de Formule I. Hij reed drie Grand Prix' voor Jordan en drie voor Minardi. Zanardi vormt bij Lotus een team met de Brit Johnny Herbert. Hakkinen, die het niet eens kon worden over de voor waarden van een nieuwe verbintenis met Lotus, wordt gezien als de belang rijkste kandidaat voor de opvolging van de Braziliaan hyrton Senna bij McLaren waarvoor ook de Amerikaan Michael Andretti gaat rij den. om een nieuw seizoen van Willi- ams-overheersing en de daaruit voortvloeiende verveling te voorkomen. Twee maal per race, op een- en driekwart van de afstand, wil de machtige direc teur de strijd neutraliseren met een tempo-wagen op de baan. Bij een voorsprong van minimaal twaalf seconden van de koploper op zijn belagers zou de herschik king moeten plaatsvinden. Te genstanders van die revolutio naire ingreep spreken van com petitievervalsing en vrezen voor een gemanupileerde show in plaats van 'eerlijke' sport. Krachtig Ecclestone wijst alle kritiek krachtig van de hand. „Ik denk juist, dat mijn maatregel meer strijd zal geven. Ik wil alle teams in het raceverloop betrekken. Een soort wedstrijd binnen de wedstrijd." Ecclestone is vast van plan zijn zin door te drijven, hoewel hij op dit moment nog de unanieme steun nodig heeft van alle team eigenaars. Dat is ooit in het zogenaamde Concorde-akkoord vastgelegd. Frank Williams, die de overmacht van zijn auto's dreigt te verliezen, heeft zijn veto al uitgesproken over de voorstellen van Ecclestone. De kleine Engelsman is gelijk in de tegenaanval gegaan. Hij pleit voor afschaffing van het begin sel van de eenstemmingheid. „Die regel werd destijds inge voerd ter bescherming tegen wil lekeurige veranderingen van sportofficials. Dat is echter nu niet meer nodig. Een meerder heid van tachtig procent lijkt me voldoende voor toestemming." Ecclestone wil Williams, indien nodig, dwingen tot enige in schikkelijkheid. De 'generaal in de rolstoel' gaf de concurrentie een belangrijk drukmiddel in handen door zich te laat voor het komende seizoen in te schrijven. Ecclestone weigert vooralsnog van een gezamenlijke 'oorlog' te gen het kampioensteam te spre ken. „Maar Williams heeft een regel overtreden en verdient der halve een straf." Williams heeft voor zijn toela ting na sluitingstijd de goedkeu ring van alle teams nodig. De rest heeft Williams echter nodig om de kostenbesparende en com petitie-verhogende wijzigingen van Ecclestone door te voeren. Deze maand wordt een oordeel geveld. Een belangwekkend feit: het bezige baasje van de Formu le I krijgt vrijwel altijd gelijk. NK wielrennen naar Meerssen poerden - Het bureau Top Sports Marketing heeft overeen stemming bereikt met de wielerbond over de organisatie van de Rationale kampioenschappen op de weg. Beide partijen teken den een contract voor twee jaar. TSM voert gesprekken met B&W van Meerssen. Aan de hand 'an de eerste resultaten gaat TSM er van uit dat beide kampioenschappen (1993 en '94) in deze Limburgse gemeente 2allen worden gehouden. Dekker nieuwe bondscoach zwemmen bunnik - De Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) "e«t René Dekker, trainer van de Deventer zwemclub De IJsel, °P voordracht van technisch commissaris Ad Roskam en coördi- "ator Hans Elzerman aangesteld als de nieuwe bondscoach Wemmen. De 32-jarige gymnastiekleraar uit Raalte, die bij grote evenementeh in het verleden al vaak assistentie verleende, '°'gt met onmiddellijke ingang Ton van Klooster op, die na de tegenvallende Olympische Spelen ontslag nam. ^'jlstra treft Niemann op 3000 meter Berlijn - Op de eerste dag van de wereldtitelstrijd in Berlijn rett Carla Zijlstra op de drie kilometer titelverdedigster Gunda h hkann' ^et tweeta^ ontmoet elkaar in de derde rit. Beiden ebben dan kennis van de prestatie van Heike Warnicke, achter 'wiann de tweede Duitse. P de sprint komt het tot een confrontatie tussen Emese "nJ'a<ty en Niemann. De Oostenrijkse werd twee weken |eleden in Heerenveen verrassend Europees kampioene, nadat Wnann op de 500 meter was gevallen. Niemann werd de twee tfjre®volgende jaren (1991 Hamar en 1992 Heerenveen) ere'dkampioene. Wereldkampioen Nigel Mansell in actie. De Brit moet komend seizoen misschien twee keer per Grand Prix wachten op de concurrentie. foto anp Van onze verslaggever Enschede - FC Twente heeft de miljoenen voor de naar Ajax vertrokken topscorer Ronald de Boer aangewend om Michael Mols en Edwin Vurens aan te trekken. De spelers van Cambuur Leeuwarden en Sparta teken den voor respectievelijk drieënhalf en tweeënhalf 'jaar. Het tweetal is gisteren vertrok ken naar het trainingskamp van FC Twente in Den Helder en is morgen inzetbaar tegen FC Gro ningen. Door de komst van Mols en Vurens viel Hans Gillhaus af. De oud-international zit al ruim een half jaar zonder club. Zijn voormalige werkgever Aberdeen vroeg ook ongeveer een miljoen gulden voor de aanvaller. Baan kent de 22-jarige Mols van vorig seizoen, toen hij trainer was van Cambuur. In zijn voor deel sprak ook dat hij aanmerke lijk jonger is dan Gillhaus: 22 om 29 jaar. Baan: „Ik zocht een speler als De Boer. Iemand uit de Ajax-school. Dat is Mols. Ik heb hem zelf destijds van Ajax naar Cambuur gehaald. Door ook Vurens te contracte ren, de 24-jarige spits van Frank Rijkaard: twee jaar langer bij AC Milan. foto de stem/johan van gurp Sparta, kocht Twente meteen behoorlijk in. De Boer maakte tot nog toe elf competitiedoel- punten, Mols en Vurens zijn sa men goed voor dertien treffers. Baan beschikt ook nog over de aanvallers Youri Mulder en Prince Polley. Dat duo ontbreekt voorlopig door blessures. Frank Rijkaard zal voor het einde van de maand zijn con tract met AC Milan met twee seizoenen verlengen. De over eenkomst van de middenvelder loopt in juni van dit jaar af. Adriano Galliani van de Milane se club heeft bevestigd dat de 30-jarige Nederlandse interna tional nog twee seizoenen in Mi laan zal spelen. RKC kan de komende drie wedstrijden niet beschikken over middenvelder Nico Jalink. De commissie van beroep van de KNVB handhaafde de straf die de tuchtcommissie oplegde naar aanleiding van een incident tij dens de wedstrijd Fortuna Sit- tard-RKC op 28 november. Ja- link zou bij dat door Fortuna met 4-1 gewonnen duel grens rechter Van Dijk hebben bele digd. Hij werd daarvoor voor drie wedstrijden uitgesloten. RKC tekende echter beroep aan tegen dat vonnis, waardoor de straf in afwachting van de be handeling werd opgeschort. Radomir Antic heeft weer een club in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal. De uit Ser vië afkomstige oefenmeester is aangesteld bij Oviedo. Hij ver vangt de ontslagen Javier Irure- ta. Antic was vorig seizoen werk zaam bij Real Madrid. Tijdens het seizoen werd hij verdreven door de Nederlander Leo Been hakker. Antonio Monteiro de Lemos, de directeur van de Portugese staatsradio en -televisie, is ont slagen. Dat meldt het weekblad 'O Indpenendente'. Lemos be taalde uit de staatskas 3,6 mil joen gulden aan Benfica voor de aankoop Paulo Futre. In ruil kreeg hij van Benfica de televi sierechten voor de komende drie seizoenen. Luis Aragones, trainer van Atletico Madrid, heeft gisteren zijn functie neergelegd. De 0-5 tegen Barcelona, donderdag in de derde ronde van het toernooi om de Spaanse beker, was de zwaarste nederlaag die Atletico sinds 1956 in het eigen Vicente Calderon-stadion leed. El Egido/Joyeuse (anp/afp) - Jan Raas had gisteren reden tot vrolijkheid. Zo wel in de Ruta del Sol als in de Ster van Bessèges was een renner uit zijn ploeg de snelste sprinter. In Spanje won Sam- mie Moreels, in Frankrijk ook een Belg, Eric Vanderaerden. De vierde etappe in de Ruta del Sol beteken de het einde van de winstkansen van Juan Llaneres. De Spanjaard, tot gisteren leider in het algemeen klassement, verloor in de beklimming van de besneeuwde Puerto de la Rague, een berg van de eerste categorie, meer dan twintig minuten. De renners merkten in de Spaanse koers naar de zon dat het in de Sierra Nevada nog volop winter is. De weg naar de Puerto de la Rague was 's nachts met man en macht sneeuwvrij gemaakt, maar de aangetroffen omstandigheden waren verre van ideaal. „Op het nippertje van het toelaatbare", aldus de Belg Aimé van Omloop, internatio naal commissaris ter plaatse. Llaneres strandde in de sneeuw. Hij bevond zich in goed gezelschap. Ook Miguel Indu- rain moest lossen. Na de col vormden zich twee groepen die zestien kilometer voor finishplaats El Egido samensmolten en in totaal 44 renners telden. Onder hen de Nederlanders Nico Verhoeven, Tom Cordes, Maarten den Bakker en Gerrit de Vries. Danny Nelissen reed in de afdaling lek en moest lange tijd wachten op de neutrale materiaalwagen. In de eindsprint was Moreels de rapste. Hij versloeg de Rus Saitov en Verhoeven, van de ploeg-Post, op de streep. De Spanjaard Julian Gorospe werd de nieuwe leider in het algemeen klassement, één seconde voor Edwig van Hooydonck en de Australiër Stephens. Tom Cordes is met zijn vijfde plaats, op zeven tellen van Gorospe, de beste Nederlander. In de Ster van Bessèges bleef Vanderaerden de Nederlander John Talen een seconde voor. In de derde etappe, met start en finish in Joyeuse, namen vier renners drieënhalve minuut voorsprong. De Fransman Seigneur werd derde, de Belg Biets vierde. Capiot won de sprint van het peloton. In het algemeen klassement behield de Fransman Armand de las Cuevas, winnaar op donderdag, de lei ding. Bart Voskamp bezet op 24 seconden de achtste plaats. De Belgische oud-wielrenner Claude Cri- quielion wil alsnog een schadevergoeding van Steve Bauer trachten af te dwingen. Criquielion neemt geen genoegen met de beslissing van een rechter in Gent die vorige week de eis ongegrond verklaarde. Zijn advocaten stappen binnenkort naar een ho gere instantie. Criquielion verwijt Bauer hem van een twee de wereldtitel te hebben beroofd. In de finale van het wereldkampioenschap in 1988, in de Belgische plats Renaix, sneed de Canadees hem de weg af waardoor Criquielion ten val kwam. De Italiaan Maurizio Fondriest profi teerde van het incident en werd wereldkam pioen. UITSLAGEN El Egido (Spa). Ruta del Sol. Vierde etappe: 1. Moreels (Bel) 174,5 km in 4.49.06, 2. Saitov (Rus), 3. Verhoeven (Ned), 4. Mauri (Spa), 5. Edo (Spa), 6. Fondriest (Ita), 7. Hamburger (Den), 8. Cordes (Ned), 9. Maier (Oos), 10. Espinosa (Spa), 11. Perez (And), 12. Nulens (Bel), 13. Sunderland (Aus), 14. Anguita (Spa), 15. Ridaura (Spa), 17. Rooks, 19. Den Bakker, 20. De Vries, 30. Van Aert, 50. Mulders 4.20, 54. Maassen 21.05, 55. Nelissen, 61. De Koning, 68. Hanegraaf, 69. Zuyderwijk, 71. Nijboer. Klassement: 1. Julian Gorospe (Spa) 14.30,24, 2. Edwig van Hooydonck (Bel) op 0.01, 3. Stephens (Aus), 4. Garmendia (Fra) 0.03, 5. Cordes 0.07, 6. Cabello (Spa) 0.12, 7. Sanchez (Spa) 0.18, 8. Rodrigo Arenas (Spa) 0.19, 9. Saitov 0.21, 10. Zdanov (Rus) 0.23, 11. Villanueva (Spa), 12. Mauri 0.24, 13. Espinosa 0.25, 14. Garcia Ca- macho (Spa) 0.27, 15. Gaston (Spa) 0.29, 25. Van Aert 0.45, 28. De Vries 0.47, 29. Den Bakker 0.48, 32. Verhoeven 0.54, 39. Rooks 1.04, 49. Mulders 5.13, 54. Maassen 21.22, 62. Nijboer 21.35, 64. De Koning 21.41, 67. Hanegraaf 21.42, 80. Nelissen 22.00, 99. Zuyderwijk 36.06. Joyeuse (Fra). Ster van Bessèges. Derde etappe: 1. Vanderaerden (Bel) 126 km in 3.08.05, 2. Talen (Ned) 0.01, 3. Seigneur (Fra) 0.08, 4. Biets (Bel) 0.17, 5. Capiot (Bel) 3.26, 6. Heynderickx (Bel), 7. De Clercq (Bel), 8. Wüst (Dui), 9. Stroucken (Ned), 10. Claveyrolat (Fra). Klassement: 1. De las Cuevas (Fra) 10.01.46, 2. Heynderickx 0.11, 3. Mottet (Fra), 4. Daelman (Bel) 0.23, 5. Frison (Bel), 6. Claveyrolat, 7. Rota (Spa) 0.24, 8. Voskamp (Ned), 9. Chaubet (Fra) 0.29, 10. Rezzé (Fra). door Ruud van den Bergh ging BC Oosterhout bleek lis tig genoeg om een top op een spel te halen door gewoon te blijven doorbieden. Op 24 januari werd voor de vijfde keer in Oosterhout door BC De Ridders de Mooie-Keetje-drive georgani seerd. De reeks begon be scheiden, maar omdat het aantal aanmeldingen de laat ste jaren veel meer werd dan de beschikbare plaatsen, is uitgezien naar een grotere lo catie. Die werd gevonden in De Bussel, waar dit jaar 162 paren elkaar troffen. Het toernooi over twee zittingen is daarmee voor zover bekend het grootste in Zuidwest-Ne derland en de club van voor zitter Zittema maakte er een uiterst geslaagde dag van. Natuurlijk waren er weer spellen en spelers die opvie len: W gever A H 7 4 niem. kw. V V 10 4 V B 9 5 107 VB8652 862 - V854 N W O Z 9 A93 A 107 2 AHB96 103 HB75 H 86 4 3 32 Hij opende de Noordhand met 1 Rui, waarop Oost 2 KI bood. Zuid steunde zijn part ner met 2 Rui, waarop West met 2 Sch kwam! Noord pas te; Oost bood 3 KI en na twee maal pas zei Vlam nog maar eens 3 Rui. Oost doubleerde; Zuid paste en West durfde niet uit het strafdoublet van partner weg te lopen naar 4 N gever B 7 6 4 niem.kw. H 10872 V B 6 3 A A963 H 1097 2 B 92 N W O Z V9852 V B 5 A543 10 H 103 4 8 AHV87 654 KI. Vlam gaf vier slagen af door een goede snit op rui- ten-10 en scoorde vanzelf sprekend een volle top, omdat er OW paren waren die zelfs tien slagen in een klaveren contract maakten. Voor het tegenspel was dit spel interessant: Een slemmetje bieden, ont gaat Miel de Widt niet gauw. Hij zat West en hoorde zijn partner openen met 1 KI. Bij Zuid kwam 1 Sch en De Widt doubleerde (negatief dou blet). Na pas bij Noord bood partner nu 3 KI en dat was voor hem genoeg om met 4 SA de azen te vragen. Toen hij 5 Rui hoorde en wist dat Oost een aas had, legde hij in 6 KI aan. Dat is een beter contract dan 6 SA dat bij hartenstart down kan. Na uit komst met ruiten-aas hadden O-W twaalf slagen en zij wa ren de enigen die slem had den geboden op dit spel. De Oost-hand zou met 3 SA (gambling) geopend kunnen worden als je, volgens je bied- afspraken, een honneur in een zijkleur erbij mag hebben. Die afspraak hadden De Widt en partner niet. De Oostspe lers die in 3 SA terecht kwa men, maakten twaalf slagen, omdat de hartenuitkomst niet gevonden werd. Dave Vlam van zustervereni- Zgever 4 84 2 OWkw. 6 B 96 AHV1062 V B 103 V952 HV10 94 N W O Z 76 74 A 8 7 4 32 B 53 A H 95 A H B 1083 5 87 Meestal ging het bieden zo: Zuid opende met 1 Ha; Noord bood 2 KI (10 of meer pnt.), waarop Zuid 4 Ha bood, dat het contract werd waartegen werd uitgekomen met ruiten-heer. Je zou zeg gen dat het een gewaagd con tract is, maar dat het in de knip zit, omdat Zuid zijn ver liezers op de lange klaveren van Noord kwijt kan. Twee West-spelers wisten dit con tract down te spelen. Na rui ten-heer speelden zij klaveren en toen zij aan slag kwamen met harten-vrouw, werd weer klaveren op tafel gelegd. Daardoor kon Zuid na het troeftrekken Noord niet meer bereiken om schoppens op te ruimen op de lange klaveren. Zij moesten twee schoppen slagen aan West brengen en gingen een down. Agenda: 13 februari BC Roosendaal Wilhelminadrive. ATLETIEK Budapest. Internationale wedstrij den. Vrouwen. 60 m: 1. Bogoslovskaja (Rus) 7,30 seconden, 2. Noeneva (Bul) 7,35, 3. Barati (Hon) 7,45; 400 m: 1. Smoni- na (Rus) 53,28, 2. Kurucz (Hon) 55,63, 3. Vegh (Hon) 56,37; 1500 ra: 1. Beclea (Roe) 4.13,56, 2. Rogasjova (Rus) 4.14,08, 3. Van Hulst (Ned) 4.16,87; 3 km snelwandelen: 1. Sam- olenko (Oek) 12.26,37, 2. Cimpean (Roe) 12.33,87, 3. Zemkova (Slow) 12.34,31; hoog: 1. Cadusch (Zwe) 1,90, 2. Bilac (Slov) 1,87, 3. Kovacs (Hon) 1,87; ver: 1. Sinsjoekova (Rus) 6,53, 2. Inancsi (Hon) 6,26, 3. Toth (Roe) 6,21. Mannen. 400 m: 1. Nyilasi (Hon) 48,66, 2. Ivanov (Bul) 48,84, 3. Kendezis (Gri) 48,85; 3000 m: 1. Olteanu (Roe) 7.55,08, 2. Avbramescu (Roe) 7.57,16, 3. Vago (Hon) 8.01,26; 5 km snelwandelen: 1. Urbanik (Hon) 19.03,02, 2. Blazsek (Slow) 19.06,39, 3.Dudas (Hon) 19.22,20; hinkstap- sprong: 1. Gzokhovski (Rus) 17,14, 2. Czingler (Hon) 16,39, 3. Paloczi (Hon) 16,39; polshoog: 1. Tarasov (Rus) 5,80, 2. Bagyula (Hon) 5,60, 3. Rohanszky (Hon) 5,40; ver: 1. Powell (VSt) 8,44, 2. Bogrianov (Rus) 8,05, 3. Ordina (Hon) 7,87. Berlijn. Internationale wedstrijden. Vrouwen. 400 m: 1. Seuser (Dui) 52,77, 2. Richards (Jam) 53,00, 3. Janke (Dui) 53,26; 60 mh: 1. Patzwahl (Dui) 8,21, 2. Beer (Dui) 8,26, 3. Hassinger (Dui) 8,40; ver: 1. Beresjnaja (Oek) 6,81 m, 2. Ilcu (Roe) 6,79, 3. Tiedtke (Dui) 6,70, 4. Ninova (Oos) 6,61. Mannen. 60 mh: 1. Koszewski (Dui) 7,67, 2. Kingdom (VSt) 7,68, 3. Pierce (VSt) 7,75. BILJARTEN Viersen. WK driebanden landen teams, tweede ronde. Groep A: Nederland B-Mexico 0-2 (4-8 in sets) - Weijenburg-Paniagua 1-2 (2-15 15-13 11-15/moyenne 0,737-1,103), Habraken-Breton 2-1 (14-15 15-10 15-12/0,936-0,787), Weijenburg-Breton 1-2 (12-15 15-13 10-15/0,925-1,049), Habra- ken-Paniagua 0-2 (9-15 14-15/0,742-0,938), Japan A-Mexi- co 2-0 (11-1). Groep C: Duitsland A-Peru 2-0 (7-5); groep D: Portugal-Egypte 2-0 (11-1). Alkmaar. NK libre, tweede ronde. Groep A: Knoors-Klok 2-0 (300-11 caramboles/1 beurt), Verstappen- Peereboom 2-0 (300-38/1), Klok- Peereboom 2-0 (300-259/4), Knoors-Verstappen 2-0 (300-274/6). Eindstand: 1. Knoors 3-6, 2. Klok 3-4, 3. Verstappen 3-2, 4. Peere boom 3-0. Knoors en Klok naar kwartfinales. Groep B: Tull-Adrichem 2-0 (300-0/3), Megens-Van der Wouw 2-0 (300-20/8), Tull-Megens 2-0 (300-5/2), Adrichem-Van der Louw 2-0 (300-54/1). Eindstand: 1. Tuil 3-6, 2. Adrichem 3-4, 3. Megens 3-2, 4. Van der Wouw 3-0. Tuil en Adrichem naar kwartfinales. Groep C: Maarsman-Tilleman 2-0 (300-107/1), Ter Braak-Volleberg 2-0 (300-30/3). Stand: 1. Maarsman 2-4, 2. Tilleman 2-2, 3. Ter Braak 2-2, 4. Volleberg 2-0. Groep D: Van Silfhout-Klijn 1-1 (300-300/6), Ottenhof-Dericks 2-0 (300-7/3). Stand: 1. Klijn 2-3, 2. Silfhout 2-3, 3. Ottenhof 2-2, 4. Dericks 2-0. GOLF Pebble Beach (VSt). Pro-Am 2,25 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Frost (ZAf) 66 slagen, 2. Brooks (VSt) 67, 3. Elkington (Aus), Ogle (Aus), Utley (VSt), Lohr (VSt) Randolph (VSt) 68. Singapore. Johnnie Walker Asian Classic. Stand na tweede ronde: 1. Montgo- merie (Sch) en Faldo (Eng) beiden 135 slagen, 3. Choi (ZKo) en Els (ZAf) beiden 136, 5. Torrance (Sch) 137, 6. Couples (VSt) en Senior (Aus) beiden 138. SKI Morioka (Jap). WK ski. Vrouwen, afdaling meetellend voor de combinatie: 1. Street (VSt) 1.26,64, 2. Vogt (Dui) 1.26,87, 3. Bournissen (Zwi) 1.27,33, 4. Ca- vagnoud (Fra) 1.27,65, 5. Hausl (Dui) 1.28,02, 6. Schuster (Oos) 1.28,15, 7. Lee-Gartner (Can) 1.28.18, 8. Perez (Ita) 1.28,25, 9. Montillet (Fra) 1.28,35, 10. Gerety (VSt) 128,45, 17. Wachter (Oos) 1.29,04. Eindstand combinatie: 1. Vogt 3,39 pnt, 2. Street 32,15, 3. Wachter 33,52, 4. Perez 39,04, 5. Hansson (Zwe) 42,45, 6. Schuster 47,30, 7. Medzihradska (Tsj) 53,95, 8. Maier (Oos) 54,35, 9. Gallizio (Ita) 54,51, 10. Bournissen 61,80. Mannen, afdaling meetellend voor de combinatie: 1. Alphand (Fra) 1.32.19, 2. Ghedina (Ita) 1.32,87, 3. Kitt (VSt) 1.33,50, 4. Duvillard (Fra) 1.33,74 5. Kernen (Zwi) 1.34,06, 6. Mader (Oos) 1.34,29, 7. Moe (VSt) 1.34,34, 8. Plé (Fra) en Colturi (Ita) 1.34,36, 10. Jarbyn (Zwe) 1.34,47, 11. Girardelli (Lux) 1.34,53, 16. Aamodt (Noo) 1.34,94. TENNIS San Francisco. Mannen, 540.000 gulden. Tweede ronde: Gilbert (VSt/2)-Ro- stagno (VSt) 3-6 6-3 7-6, Connors (VSt)- Shelton (VSt) 6-4 6-7 6-4, Adams (VSt)-O'Brien (VSt) 7-6 6-2, Reneberg (VSt/7)-Randall (VSt) 6-7 6-2 6-2. Yokohama. Vrouwen, 1,3 miljoen gulden. Kwartfinales: Graf (Dui/l)-Kamio (Jap) 6-1 6-2, Navratilova (VSt/3)- Tauziat (Fra) 6-1 6-2, Novotna (Tsj/ 4)-Shriver (VSt) 6-7 6-3 6-4, Savtsj- enko (Let)- Hiraki (Jap) 6-2 6-3. Auckland. Vrouwen, 180.000 gul den. Kwartfinales: Gorrochategui (Arg/ 7)-Wood (GBr) 5-7 7-5 6-4, Kuhl- man (VSt) -Kerek (Dui) 6-4 6-1, Kschwendt (Dui)-Stmadova (Tsj/2) 7-5 6-4, Reinach (ZAf)-Helgeson (VSt/5) 6-2 6-4. VOETBAL Eerste divisie. VW-EMMEN 6-0 (2-0) - 25. Graef 1-0, 33. Graef 2-0 (strafschop), 51. Braem 3-0, 63. Driessen 4-0, 70. Verberne 5-0, 86. Smits 6-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toe schouwers: 2875. Rode kaart: 38. De Haan (Emmen, 2x geel). Gele kaart: Grummel (Emmen). Frankrijk: Bordeaux-Lens 0-0.

de Stem | 1993 | | pagina 11