I EgbersAuto's DE STEM SOOrt PSV even mistig als voorheen Ronald de Boer terug naar Ajax Basketballer Rik Smits miljoenen waard Boze Meijer niet naar trainingskamp Van Poppel eerste Nederlandse winnaar UITSLAGEN en standen bijzonders. 320.322.42 Rover Noodtoestand blijft van kracht ondanks winst op Sparta Bel nu snel!! Homo-Direkt-Apart: Gay-Direkt-Apart: Privé adressen Huize Fantasy üHlUPl lllllMÉ Bozjev illegaal in Oostenrijk SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL HANDBAL SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL IJSHOCKEY II 1993 /eei :htig jaargetijde. Maar, erin houden, want de bi :n hoop ongemakken nu 'hoe WIJN VAN DE MAAND: wel RIOJAVINAHERMOSA RESERVA1983 aan ran- kker )eze heb- 0-75L <m 8,95 ikoud guldens goedkope sties: Jagermeister [allee 1 is) van 22,95 voo renburg van 21,45 voo nu per flesje 1,50. E van de aanbiedingen di KEIZERBITTER 1.0L.&45 19,' UNBERBERG 0.02L UW 1,5 5 JAGERMEISTER 0.7L 19,9 n. Voor de rest van ons "naar even in de winke [n uw voordeur en de onze cou. Maar meneer, moet ik deze brugoefening naakt doen? vroeg het Turnstertje 06-340.350.60 (50cphm) purg uis. 't ondeugende meisje: 06-95.30. Bel voor Sexkontakt: 06-96.02 Zoek je 'n vluggertje? 06-96.62 Huisvrouwtjes zoeken! 06-96.63 Snel SexKontakt: 06-96.64 Meisjes zoeken jongens 06-96.65 Direkt 'n meisje: 06-97.10 (37,5cphm) Onderdanige jongens bel len met strenge meesters. S.M. voor 2 (direkt apart) 06-320.329.99 (75 cpm) Op zoek naar 'n opwindend afspraakje met een knul? Direkt privé-kontakt! 06-320.322.74 (75cpm) isex l.nr. NU direkt een afspraakje met een leuk meisje. 06-320*322*33 qOOcpm) Op zoek naar een opwin dend afspraakje met een lekkere knul? Bel en je hebt Direkt Kontakt! 06-320.322.74 (37,5 cphm) s|es pm rive, 0 u. n) Ze willen je verwennen, en ontvangen je privé of ko men bij je langs ze geven zelf hun eigen adres en tel. nr. 100 cpm. 06-96.88 06- (100 cpm.) 11 jonge meiden ontv. priv'e Haagweg 456. 076-147510 LEUKE huisvr., 28 jaar. ontv. privé. Lief en geduldig Tel. 01650-40918. Valkenstraat 8-12 4811 EZ Breda tel. 076-21 8989 Officieel Rover dealer voor de REGIO BREDA nnMn DONDERDAG 4 FEBRUARI 1993 DEEL B Indianapolis (anp) - Profbas ketballer Rik Smits kan zijn contract bij de Indiana Pa cers verlengen. De NBA- cjub uit Indianapolis heeft de 26-jarige center uit Eind hoven een aanbieding ge daan voor drie jaar. In die periode kan hij negen mil joen dollar verdienen, 16,2 miljoen gulden. Smits is aan zijn vijfde seizoen bij de Indiana Pacers bezig. In 1988 sloot hij zijn eerste prof contract af dat hem vijftien mil joen gulden rijker maakte in vijf jaar. Dit seizoen verdient de 2 meter 21 lange speler twee miljoen dollar, 3,6 miljoen gul den. Op de helft van het sei zoen, na 43 wedstrijden, kijken vrijwel alle NBA-clubs met gro te belangstelling naar de cijfers van de blanke center. Die zijn solide: 13,3 punten, 5,2 re bounds, 0,9 blocks in 29 minu ten per wedstrijd. Na dit seizoen is Smits een 'restricted free agent', transfer vrij onder voorwaarden. Clubs mogen hem aanbiedingen doen, maar indien de Pacers binnen vijftien dagen die aanbieding evenaren, blijft hij in dienst van zijn huidige werkgever. De Bra bander beseft dat hij vele mil joenen dollars waard is. Centers zijn dun gezaaid in de NBA. Maar een belangrijke handicap vormt de zogenaamde 'salary cap', het maximum bedrag aan salarissen dat clubs kunnen uit geven. Dat ligt dit jaar rond de 14 miljoen dollar. Zo hebben de Boston Celtics serieuze belangstelling voor Smits. Parrish, de huidige cen ter, werd aan het begin van dit seizoen 40 jaar. Maar de Celtics hebben het probleem dat zij Smits momenteel niet kunnen betalen binnen de 'cap'. Voorts bestaat er interesse van de Dal las Mavericks, Milwaukee Bucks, Los Angeles Clippers en in het bijzonder de Golden Sta te Warriors. De club uit Oakland probeerde rond de kerstdagen Smits in te lijven-via een ruil met gesloten beurzen: swingman Billy Owens voer Rik Smits. De leiding van de Pacers voelde er in eerste instantie veel voor, maar juist in die dagen speelde de Eindho- venaar zijn beste wedstrijden in dit seizoen. Dat was voor gene ral manager Walsh aanleiding de onderhandelingen met zijn aankoop over contractverlen ging te openen. Hij kwam met de offerte voor drie jaar: 2,8 miljoen dollar in de eerstvolgende twee jaar en 3,4 miljoen in 1995-96. Walsh bleek eveneens bereid te onder handelen over een contract met een langere looptijd. De zaken van Smits worden behandeld door zijn agent, John Sand- quist. Die heeft de club laten weten dat Smits pas eind april, begin mei (het begin van de play-offs) een beslissing zal ne men. Door Ted van Leeuwen Eindhoven - PSV-Sparta 3-1. En alles was weer zoals het zijn moest. „Was dat maar waar", verzuchtte trainer Hans Wester hof na afloop. „Hopelijk hebben we de neergaande spiraal omgebogen, maar het lek is nog niet boven." Een open deur. En hij wist het, want PSV speelde gisteren zoals het weer. Erg mistig. Na twee loze weken heeft de landskampioen weer eens ge wonnen, maar dat betekende niet dat PSV al terug is in de wereld van de rozegeur. Met de hete adem van Ajax in de nek kwam PSV opnieuw niet verder dan het produceren van een afle vering uit de asprine-categorie. „Er zat teveel spanning op deze wedstrijd", legde Westerhof, de leider van het Brabantse panie korkest uit, „na die twee neder lagen is iedere partij nu een finale." Het is duidelijk: de noodtoestand blijft in Eindhoven onverander lijk van kracht. Na de wanverto ningen tegen Volendam en RKC had Westerhof maandag enkele pittige noten gekraakt met zijn selectie. De uitkomst daarvan was, dat hij het mes ter hand genomen had. Hij had niet de falende vedettes aangepakt, maar gesneden op een plaats waar de minste complicaties te venvachten waren: Bij de jeugd. Beerens en Faber hadden hun plaats verloren aan de van een schorsing en een blessure terug gekeerde Van Tiggelen en Popes- cu. Ook een derde verdediger had zijn plaats verloren: Jan Heintze. De Deen, tien jaar in dienst bij PSV, had dinsdags op de training bespeurd dat hij uit de basiself geschrapt zou worden en vervolgens in het openbaar zijn bart gelucht. Daarom kreeg hij gistermiddag (en stadionverbod van zijn trai ner Westerhof. Er was namelijk nbt afgesproken dat alle vuile was binnenskamers zou blijven. En dus gleed de linksback, die normaal de lippen stijf op elkaar boudt, eindelijk van de wip waar hj al jaren op zit. Vandaag volgt ('een gesprek tussen de trainer ("Heintze. Westerhof had nóg een maatre- 8(1 genomen. Vanenburg had de 'anvoerdersband moeten afge- j(n aan Adri van Tiggelen. „Ik bad iemand nodig die voorop 8aat in de strijd, die mentaal de sterkste is. Van Tiggelen is daar in, meer dan Vanenburg, een exponent", lichtte Westerhof ain keuze toe. j'anenburg werd niet geholpen 'oor de maatregel. Hij werd al ïoor de aftrap hartstochtelijk •['gefloten door zijn eigen pu- bliek en bijna alles wat de ba- 'aanbidder ondernam, liep •en mislukking uit. op Zoals het hele ster-ensemble te gen Sparta niet veel verder kwam dan wat onzalig sloop werk. Goed, de Eindhovenaren misten een aantal spelers: Van Breuke- len, Ellerman, Koeman en Kalu- sha, maar woog voor Sparta de absentie van Valke, Helder, de gebroeders De Nooijer en Schuurhuizen niet zwaarder? Voor rust leek dat er niet op. PSV speelde slordig en slap en Sparta was de bovenliggende partij. Na 25 minuten riep de tribune voor het eerst om Heintze. Zes minuten later opnieuw. Zijn ver vanger Marco de Jong was in geen velden of wegen te beken nen toen tegenstander Vurens de bal bij een uitbraak ontving. De Spartaan lichtte dankend de muts en kwam met een 20 me ter-lob a la Bergkamp op de proppen waar De Ron kansloos tegen was: 0-1. De rust kwam voor PSV als een verlossing en werd door Wester hof aangegrepen voor een beslis sende wissel. Popescu werd naar het middenveld gestuurd, Lins- kens werd rechtsback en Faber, die de geblesseerd geraakte Van Aerle had afgelost, centrum-ver dediger. Na achttien minuten was de status quo 'in orde, al thans optisch, Eerst speelden Kieft en Vanenburg Linskens vrij (1-1), acht minuten later goochelde Romario zich met suc ces langs een aantal tegenstan ders en dook Numan uit de mist op: 2-1. Dat betekende niet dat PSV uit de zorgen was. Integendeel, doelman De Ron werd de held van de avond door zich voor de voeten te werpen van De Ge trouwe en Van Mol, die vrij voor hem opdoken. Kansloos was hij op een kopbal van De Getrouwe, maar de bal vloog over. Pas acht minuten voor tijd was PSV zeker van een happy-end, toen Popescu met een afstands schot de zege veilig stelde. PSV - SPARTA 3-1 (O-l). 31. Vu- rens 0-1, 54. Linskens 1-1, 63. Nu man 2-1, 82. Popescu 3-1. Scheids rechter: Herman van Dijk. Toe schouwers: 23.500. Gele kaart: Doomernik (Sparta). PSV: De Ron; Van Aerle (41. Faber), Van Tiggelen, Popescu en De Jong; Linskens en Numan; Vanenburg, Romario, Kieft en Hoekstra. SPARTA: Metgod; Veldman, Van den Berg, Pronk en Snoei; Vurens, Sandel, Doomernik en Van Mol; De Getrouwe (78. Dos Santos) en Ze Rodriquez, k i- r - V foto anp Romario verlaat eenzaam het veld. Eenzaam en ontevreden, want hij heeft weer niet gescoord. Door Ted van Leeuwen Eindhoven/Enschede - Ajax heeft Ronald de Boer terug gekocht van FC Twente. Gis teravond kwamen beide clubs tot overeenstemming. Van daag praten de 22-jarige aan valler en zijn zaakwaarnemer met Ajax over zijn persoon lijke wensen. Dat is het enige waarop de transfer nog kan afketsen. Anderhalf jaar geleden ging Ro nald de Boer, tweelingbroer van Ajax-linksback Frank, voor 1,1 miljoen gulden naar Twente. Hoewel geen transferbedrag be kend gemaakt werd, is wel dui delijk dat De Boer het hoogste transferbedrag oplevert dat bin nen Nederland ooit werd be taald. Tot nu toe was Arthur Numan de duurste speler op de binnenlandse markt. De middenvelder verwisselde deze zomer voor 2,8 miljoen gul den Twente voor PSV. De hoogte van dat transferbedrag werd door een arbitragecommissie van de KNVB vastgesteld nadat FC Twente en PSV er niet samen waren uitgekomen. Die zaak speelde door in de transfer De Boer. Twente wilde zijn met elf treffers meest suc cesvolle schutter nog niet kwijt. Maar in het contract van De Boer is de clausule opgenomen dat hij deze zomer voor een buitenlandse club niet meer dan twee miljoen gulden kan kosten. Twente wilde niet het risico lo pen dat hij vervolgens voor ietsje meer naar Ajax zou gaan en koos gisteravond na lange on derhandelingen eieren voor haar geld. FC Twente-trainer Rob Baan liet zijn topscorer slechts met pijn in het hart vertrekken. „Ik ben te leurgesteld", aldus Baan, voor wie de transfer op het slechts denkbare moment plaatsvindt. Zijn andere aanvallers Prince Polley en Youri Mulder zijn voor langere tijd met blessures uitge schakeld. Reutte Een avonturenfilm was er niets bij. Drie marathonrij ders uit de Konica-ploeg reisden gisterochtend af naar het Oostenrijkse Reutte. Vlakbij het Tirolse dorpje wordt zaterdag het open Nederlandse kampioenschap marathon gehouden. Een scenarioschrijver had het niet beter kunnen bedenken. Bij de Duits-Oostenrijkse grensovergang werden Oleg Bozjev, Peter de Vries en Yoeri Takken teruggestuurd naar Nederland. De Rus Bozjev bleek niet over een verblijfsvergunning voor Oostenrijk te beschikken. Het drietal stapte in de auto van de voormalige wereldkampioen allround en na lang overleg besloot het drietal Bozjev illegaal over de grens te zetten. De missie slaagde in een klein dorpje. Met alle bagage gingen Takken en Bozjev te voet de grens over. De Vries pikte de twee later in Oostenrijk op. De drie avonturiers vrezen dat Bozjev zaterdag op de Plannsee door de politie van het ijs wordt gehaald. Twente is al enige dagen op zoek naar een vervanger en heeft Hans Gillhaus, trainend bij PSV maar nog altijd eigendom van het Schotse Aberdeen, al gepolst voor een overgang. Gillhaus is overigens niet de nummer één op de Twentse verlanglijst, want de club oriënteert zich ook in het buitenland. Ronald de Boer voelde zich op gelucht: „Het doet me wel iets, teruggehaald worden door Ajax. Natuurlijk is het een slecht mo ment om te vertrekken bij FC Twente. Daar had ik het ook erg goed naar mijn zin, maar een prof moet af en toe aan zichzelf denken. En Ajax is toch een stapje hoger." Als Ajax en Ronald de Boer vandaag over de persoonlijke verlangens tot overeenstemming komen en hij de medische keu ring doorstaat, dan viert de spits zondag tegen Sparta zijn rentree bij de club waar hij opgroeide. Hij is voorlopig aangetrokken als vervanger van de geblesseer de Pettersson, komend seizoen wordt hij de stand-in voor Berg kamp. „a de Pine (anp) - De Nederlandse sprinters werken hun jininingskamp in Baselga de Pine af zonder Herma Meijer. De ^fentse kernploegrijdster is kwaad over de opmerkingen die Lhristine Aaftink na afloop van de nationale titelstrijd in Utrecht heeft gemaakt. Meijer bereidt zich thuis voor op het «wnooi om het wereldkampioenschap, over drie ruim drie "eken in Japan. Aaftink haalde in Utrecht, waar [J "Sar zesde nationale sprintt- Mel veroverde, flink uit naar ™ar tegenstandsters, met name ®ei)er. Het was haar liever ge- eest dat zij alleen naar de we- "titelstrijd was afgevaardigd. ((Ierland benut voor het toer- 001 tn Ikaho bij de vrouwen alle er startplaatsen. Aaftink ver- (et Meijer, die als tweede ein- to, dat zij ver onder haar (•gelijkheden presteert en al- W maar blijft schaatsen om te liteit retl Van toernploegfaci- ^ijer weigerde daarop met Aaftink op trainingskamp te gaan. Bondscoach Wopke de Vegt had dinsdag afzonderlijke gesprekken met Aaftink en Meij er. „Het is goed de twee dames even uit elkaar te houden. Her- ma moet weer het hoofd recht op de romp zetten. Dat doet ze de komende dagen in het gewest", aldus De Vegt, die gisteren in Baselga arriveerde. De begelei dingscommissie kernploegen (BCK) gaf Meijer toestemming zich buiten de elitegroep in haar woonplaats Assen voor te berei den. In het gewest Drente traint. Meijer onder Henk Veneman. Les Fumades/Torremolinos (anp) - Jean-Paul van Poppel heeft de eerste Nederlandse overwinning van het nieuwe wegseizoen op zijn naam ge bracht. De sprinter zegevier de in de eerste etappe van de Ster van Bessèges. De tweede etappe van de Ruta del Sol werd gewonnen door de Belg Wilfried Nelissen uit de ploeg Post. Van Poppel hield gisteren in Les Fumades de Fransman Frédéric Moncassin en de Belg Johan Ca- piot van zich af in een massa sprint van 84 renners. Hij won met zeer ruim verschil na een vrij rustige rit over 124 kilome ter uit Nimes. Pas na 96 kilome ter kwam de eerste vlucht los. De Fransman Thierry Gouvenou, de Belg Hendrik Redant en de Wilfried Nelissen gaat jui chend over de streep aan het' eind van de tweede etappe van de Ruta del Sol. foto epa Nederlandse neo-prof Bart Vos kamp namen dertig seconden voorsprong. Acht kilometer voor de streep pakte het peloton het trio terug. De tweede etappe wordt vandaag op een circuit rond Vigan verreden. Wilfried Nelissen hielp de nieu we ploeg van Peter Post aan het eerste succes van het nieuwe seizoen. De Belgische sprinter bracht de tweede etappe van de Ruta del Sol op zijn naam. Het was een herhaling van zijn pres tatie van vorig jaar; zelfde etap pe, de tweede, zelfde aankomst plaats, Torremolinos. Na 139 ki lometer uit Algeciras was Nelis sen in een massasprint sneller dan de Duitsers Uwe Raab en Olaf Ludwig. De Spanjaard Juan Lianeras, dinsdag winnaar van de proloog, behield de leiding in het algemeen klassement. De coureurs aan de Costa del Sol kregen de eerste twee dagen de zon niet te zien. Het regende gisteren zo hard dat de etappe wegens wateroverlast met vijf tien kilometer tot 139 moest worden ingekort. UITSLAGEN Ster van Bessèges. Eerste etappe Nimes - Les Fumades: 1. Van Pop pel (Ned) 124 km 3.18.58 (37,393 km/u), 2. Moncassin (Fra), 3. Capiot (Bel), 4. Heynderickx (Bel), 5. Van- deraerden (Bel), 6. De Clerck (Bel), 7. Strouken (Ned), 8. Schurer (Ned), 9. Moreau (Fra), 10. Daelman (Bel). Ruta del Sol. Tweede etappe Algeci ras - Torremolinos: 1. Wilfried Ne lissen (Bel) 139 km 4.28.24 (31,073 km/u), 2. Raab (Dui), 3. Ludwig (Dui), 4. Moreels (Bel), 5. Saitov (Rus), 6. Sergeant (Bel), 7. Guttier- rez (Spa), 8. Garcia (Spa), 9. Gaston (Spa), 10. Rodriguez (Spa), 17. Ver hoeven, 18. Hanegraaf, 26. Nijboer, 39. Den Bakker, 40, Mulders, 41. Maassen, 44. De Vries, 51. Cordes, 57. Danny Nelissen, 62. De Koning, 85. Rooks, 89. Van Aert, 99. Zuyder- wijk op 13.28. Algemeen klassement: 1. Lianeras (Spa) 4.39.30, 2. Gorospe (Spa) op 0.03, 3. Van Hooydonck (Bel) 0.04, 4. Stephens (Aus) z.t., 5. Garmendia (Spa) 0.06, 6. Cordes 0.10, 7. Dufaux (Zwi) 0.11, 8. Cabello (Spa) 0.15, 9. Gonzalez (Spa) 0.18, 10. Lezaun (Spa) 0.20, 11. Maassen z.t., 28, Nijboer 0.33, 36. De Koning 0.39, 41. Hanegraaf 0.40, 53. Van Aert 0.48, 56. De Vries 0.50, 58. Den Bakker 0.51, 65. Mulders 0.56, 66. Verhoe ven 0.57, 69. Nelissen 0.58, 84. Rooks 1.07, 99. Zuyderwijk 14.35. ws m Ook wedstrijd Jong Oranje verplaatst Zeist - De wedstrijd tussen Jong Oranje en Jong Turkije zal op dinsdag 23 februari niet in Utrecht worden gespeeld. Het duel wordt verplaatst omdat de interland tussen Nederland en Turkije, een dag later, naar Utrecht is verplaatst. Voor de ontmoeting van de jeugdelftallen is nog geen andere locatie gevonden. Versterking voor De Graafschap Doetinchem - Willy Boessen debuteert zaterdag voor De Graaf schap tegen FC Zwolle. De club uit Doetinchem huurt de 29-jarige verdediger, die zowel links- als rechtsback kan spelen, tot het eind van het seizoen van Dordrecht'90 met het recht op aankoop. Boessen kwam eerder uit voor Fortuna Sittard en SW. De Graafschap zag de transfer van Herman Verrips op het laatste moment mislukken. De 30-jarige voetballer van FC Utrecht kon het persoonlijk niet eens worden over de voorwaar den. Klein stierf natuurlijke dood Duisburg - De Roemeense voetballer Michael Klein is een natuurlijke dood gestorven. Onderzoek in een ziekenhuis in Duisburg heeft dat gisteren uitgewezen. Klein, spelend bij de Bundesligaclub Uerdingen, stortte dinsdag tijdens de training ineen. Hij overleed daarna in een ziekenhuis in Krefeld. De 33-jarige meervoudig international stierf aan een hartstilstand. Bovendien werd een beginnende longontsteking geconstateerd. De politie van Krefeld had opdracht gegeven tot een nader onderzoek. Olympisch golf van de haan Augusta - Golf zal niet worden toegevoegd aan het programma van de Olympische Spelen van Atlanta in 1996. Dit blijkt uit een verklaring van de voorzitter van de exclusieve golfclub Augusta National, waar volgens een voorstel van het organisatiecomité in Atlanta het eerste Olympisch golftoernooi sinds 1904 gespeeld zou moeten worden. De sport had zich minimaal zeven jaar vantevoren moeten aanmelden. Het IOC heeft zich nog niet definitief tégen uitge sproken. Hoge entreeprijzen op WK'94 New York - Een kaartje voor een wedstrijd tijdens het WK voetbal 1994 wordt niet goedkoop. Vijfhonderd dagen.voor de openingswedstrijd in de Verenigde Staten maakte het organisa tie-comité in New York bekend dat het gemiddelde biljet 58 dollar zal kosten, ongeveer 105 gulden. Het goedkoopste kaartje wordt 25 dollar (45 gulden). Aan het duurste kaartje voor de finale in de Rose Bowl in Pasadena (104.000 toeschouwers) hangt de prijs van 475 dollar, 855 gulden. In vergelijking met het WK 1990 in Italië is dat een verhoging van 250 procent. Onzekerheid over Zwolle-Feyenoord Zwolle - Er bestaat nog geen duidelijkheid over de speeldatum van het bekerduel tussen FC Zwolle en Feyenoord (kwartfinale). Het duel stond oorspronkelijk gepland voor woensdag 17 februari. Burgemeester Hermans van Zwolle verbood dit. Het politiekorps van zijn gemeente moet dan bijstand verlenen op het station van Amersfoort, waar fans van PSV (op weg naar Heerenveen) en die van Ajax (naar FC Twente), eikaar kunnen tegenkomen. Hermans zegt, in overleg met het bestuur van FC Zwolle, drie alternatieven te hebben aangedragen, die alle door de KNVB zijn afgewezen. Hij vindt daarom dat de voetbalbond geen recht heeft het duel in Rotterdam te laten spelen. Den Haag. EC 1, mannen, halve- finalepoules Poule B: Zadar (Kro) - Leverku- sen (Dui) 71-77 (39-38), Racing Mechelen (Bel) - Real Madrid (Spa) 90-98 n.v. (40-44 83-83), Estudiantes Madrid (Spa) - Tre- viso (Ita) 85-86 (44-44), Pau- Orthez (Fra) - Olympiakos Pyrae- us (Gri) 64-65 (36-33). Stand: 1. Real Madrid 10-18, 2. Treviso 11-16, 3. Pau-Orthez 11-14, 4. Olympiakos 11-12, 5. Leverkusen 11-12, 6. Zadar 10-6, 7. Estudiantes 11-6, 8. Mechelen 11-2. Competitie eredivisie mannen: Blauw Wit - AHV Swift 24-19, Tachos - Delta Sport 18-15, V en L - Sittardia 17-12. Duitse midweeklotto: Trekking A: 18 - 22 - 31 - 46 - 47 - 48. Reservegetal: 10. Trekking B: 3 - 13 - 16 - 18 29 43. Reservege tal: 17. Spel 77: 5 0 7 9 7 4 6. San Francisco. Mannen, 540.000 gulden Eerste 'ronde: Connors (VSt) - Matuszewski (VSt) 6-4 6-4, Shel- ton (VSt) - Grabb (VSt/5) 6-7 6-3 7-6, Rostagno (VSt) - Throne (VSt) 7-6 7-6, Reneberg (VSt/7) - Eltingh (Ned) 6-1 6-1, Tarango (VSt/6) - Borwick (Aus) 6-4 6-4, Randall (VSt) - Fromberg (Aus) 6-4 7-6, Gilbert (VSt/2) - Steven (NZe) 6-1 6-4. Dubai. Mannen, 1.8 miljoen gul den Eerste ronde: Steeb (Dui/4) - Karbacher (Dui) 7-5 4-6 6-3, Ja- vier Sanchez (Spa/7) - Jarryd (Zwe) 7-6 6-3, Muster (Oos/2) - Pereira (Ven) 6-4 6-2, Gorriz (Spa) - Black (ZAf) 7-5 3-6 7-5, Santoro (Fra) - Montana (VSt) 7-5 6-0, Dosedel (Tsj) - Schalier (Oos) 6-3 7-5, Volkov (Rus/1) - El Aynaoui (Mar) 6-2 6-3, Carbonell (Spa) - Gustafsson (Zwe) 5-7 6-4 7-5. Tweede ronde: Muster (Oos/2) - Gorriz (Spa) 4-6 6-1 6-3, Tsjerka- sov (Rus/6) - Carbonell (Spa) 7-6 6-4, Dosedel (Tsj) - Javier Sanchez (Spa/7) 6-3 6-2, Novacek (Tsj/3) - Wahlgren (Zwe) 6-2 3-6 6-1. Marseille. Mannen, 900.000 gul den Eerste ronde: Siemerink (Ned/8) - Bauer (Dui) 7-6 2-0 opgave, Lendl (VSt/1) - Carlsen (Den) 6-3 6-4, Leconte (Fra) - Van Rens- burg (ZAf() 6-2 6-3, Pridham (Can) - Sansoni (Fra) 7-5 6-3, Rosset (Zwi/6) - Simian (Fra) 7-6 6-7 7-6. Tweede ronde: Holm (Zwe/3) - Kühnen (Dui) 6-2 7-6. Cascais (Por). Mannen, masters satellite Tweede ronde: Grenier (Fra) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 3-6 6-3. Tokyo. Vrouwen, 1,26 miljoen gulden Eerste ronde: Graf (Dui/1) - Date (Jap) 6-1 7-5, Shriver (VSt) - Pierce (Fra/6) 6-1 4-2 opgave, Savtsjenko (Let) - McNeil (VSt/8) 2-6 6-3 6-2, Gigi Fernandez (VSt) - Sukova (Tsj/7) 7-5 7-6, Zvereva (WRu) - Stafford (VSt) 7-6 7-5, Endo (Jap) - Pro vis (Aus) 3-6 6-3 6-4, Basuki (Indo) - Hirose (Jap) 6-4 6-3, Hiraki (Jap) - Takagi (Jap) 6-3 4-6 6-3. Auckland (NZe). Vrouwen, 180.000 gulden Eerste ronde: Herreman (Fra) - Tarabini (Arg) 6-4 6-2, Gorrocha- tegui (Arg) - Dopfer (Oos) 7-5 6-2. Tweede ronde: Kschwendt (Dui) - Fauche (Zwio) 6-0 6-0, Helgeson (VSt/5) - Fusai (Fra) 3-6 6-3 6-0, Reinach (ZAf) - Testud (Fra) 6-4 6-4. EREDIVISIE FC DEN BOSCH - GO AHEAD EAGLES 0-1 (0-0). 84. Stein- mann 0-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 1672. Ge le kaart: Schenning (GA Eagles). DEN BOSCH: Vonk; Verhoeven, Meulendijk, Volkerink en Goos- sens; Petrovic, Wolffs (9. Smeets), Benkirane en Laponder (73. Burg); Derksen en Van Eek. GA EAGLES: Ensink; Hulshoff, Arts, Maes en Steinmann; Bos- velt, Schenning en Van Blerk; Rorije, Boere en Heering. Schotse competitie: Celtic - St. Johnstone 5-1, FC Dundee - Hearts 1-0. Portugal. Bekertoernooi, kwartfi nales: Alverca - Sporting 0-3, Boavista - Braga 1-0, Estrela Amadora - Guimaraes 1-2, Benfi- ca - Amora 5-0. Winnaars naar halve finales. Eredivisie, mannen: Zwolle - ZVH 2-3, Martinus - Capelle 1-3. Eredivisie, vrouwen: Martinus - Ommen 3-2, Zaanstad - WC 0-3, Pollux - AMVJ 2-3. Play-offs promotie/degradatie: Heerenveen - Den Haag 9-5 (6-1 1-1 2-3). Topscorer Heerenveen: Jackson 4; Den Haag: Depolinne 2.

de Stem | 1993 | | pagina 9