m DE PEBFEKTE Stormvogel alleen aan leiding Jan Heerenthals optimistisch GEZIEN OP TV? Daniël Houwer jong talent ie Sepp Vermeulen verdedigt wisselbokaal fé Live Sex 06-9745 Sex 06-9715 Griekse Sex Nymf Linda IGrieks! Tieners >te )ur demon- stratrices kledingparty's Loodgieters opgelet! 076-229239 Tandemrenner kijkt uit naar komend wielerseizoen Puntendeling Jong Zeeland tegen Lommei Live 06-320.320 61 2 Nu al 880!! 06-320.326.50 06-320.325-55 06-320.320.14 06-9618 06-320.320.10 lis in de krant nsen over de vloer. SPORT ZEELAND B2 krant. g r Leuke bijverdienste Vonen Totaal ffeerderij Rijnders Mode Totaal ►udemans iterhout bv WATERPOLO Ganze herstelt zich in Tilburg knap tegen TRB/RES Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad ATLETIEK SPORTNIEUWS KORT Luc Verheije Europees kampioen Achtste Berlaereloop in Koewacht Derde plaas Daniella Segers. Zeeuwse atleten naar IAAF-cross Zeeuwse zwemjeugd actief VOETBAL Zeeuws-Ylaamse biljarters presteren goed MAAK NU EEN EINDE AAN UW KAALHEID ARI 1993 6 Live sexbox 24 u. 75 rst .73 6 .36 S.94 zich- in tel. belt. 24 upd 100 cpm Live Sexcontact Geen wachttijden 10Ocph meisjes vertellen u i, zelfs hun adres en/of tel nummer.. Bel nu 50 c d r» SEX op niet comrnerS basis. Uniek! Safe en div Info: 076-223911 21969? NIEUW, Anja lief vroèwi ontvangt heren. Strikt pri» 01640-50349 Lisa draait z. om 50 cphm Dat is genieten! 50 cohm 100% dm) Marcha v.achter 50 cohm Het eerste, De beste 50 cphm uis?Tennisbanen om de hoek? itzicht? Marmeren keuken? and? Tweepersoons badkuip? oot in de krant, want: weet van wanten en kranten. DE STEM DONDERDAG 4 FEBRUARI 1993 'vrouw rond 9 uur. 076- ploma jloma eke enen. >1620- en na str. 1, 24. HUISHOUDELIJKE huip voor 3 uur p.w. omg. Bred: Z-O. Br.o.nr. 2921 Word cosmetica consulente met hoge verdienste. Bel voor info 040-547511 Gevraagd voor Tel. 01653-86261 b.g.g 85111. Heb je een ruime ervaring in het loodgietwerk met name riolering, en kun je zelfstandig werken bel dan: tve. 's Maandags gehaald, vrij-, enstr. 24, Breda, 076-211573. ontafel 142x 72. beige 50,- Itinten, 43. fessoir, >p we- 2.000,-. DAMES spijkerjack turquoH se gevoerd, 20,-. Tel. i 076-147236. LUCHTMACHT dinner uni-i formbroek, hesje en jasje, ƒ90,-. 01650-60337. I Elektrisch schuifdak I Handbediend schuifdak I Schuifpuien/vouwwanden I raat 18 Postbus 201 DOAE Oosterhout -55894 Fax:01620-28063 Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Het mannenteam van Stormvogel zorgde afge lopen week voor een uniek feit in het Zeeuwse waterpo lo. De Vlissingers omzeilden zelf met succes de lastige uit wedstrijd bij WVZ en zagen mede-leider Hieronymus een punt verliezen. Dat beteken de dat ze alleen aan de lei ding zijn gekomen in de der de klasse van de bond. De mannen van Schelde kwa men met twee punten terug uit het Limburgse land waar KZ&PC als gastclub optrad. Gartze herstelde zich knap van de miststap van vorige week. In Tilburg was TRB/RES geen par tij voor de Goesenaren, die ko mende zaterdag leider Nuenen op bezoek krijgen. Bij de vrou wen leverde Schelde in Wad- dinxveen tegen Gouwe een gave wedstrijd af, maar het leverde geen punten op. Stormvoge liet herstel zien, maar verloor op nieuw. Nu thuis van Zegenwerp. VROUWEN TWEEDE KLASSE KNZB GOUWE-SCHELDE 4-3 - Schelde moest het doen zonder doelvrouwe Esmeralda Matthijs- se (geblesseerd). Mireile Acke kwam daardoor tussen de palen te liggen, deed het zeker niet slecht, maar kreeg er in de eerste periode al drie om de oren. „In die periode hebben we de wed strijd verloren," was de conclu sie van coach Cees Rijnhout. Dit ondanks dat Schelde met de juiste instelling aan het karwei begon. Dat bleek in de tweede periode toen het tot 3-2 terug kwam. De gelijkmaker zat in de derde periode in de lucht, maar in plaats van 3-3 werd het door een overtal-situatie 4-2. Twee minuten voor tijd bracht Rowe- na Witkamp de spanning terug toen ze 4-3 liet aantekenen. Ver der dan een inzet van Sophie Hooijmaaijer, die op de lijn bleef liggen, kwam Schelde niet. Bij Schelde ontbraken Sandra Lam bert en Marouschka Wijffels. Rowena Witkamp (2x) en Mar griet Mulder scoorden voor Schelde. EERSTE KLASSE DISTRICT STORMVOGEL-ZEGENWERP 2-5 - Periodestanden 1-3, 1-3, 1-4 en 2-5. Petula Tax en Loes Bekkers scoorden voor Stormvo gel. MANNEN DERDE KLASSE KNZB WVZ-STORMVOGEL 6-9 - Pe riodestanden 1-2, 2-5, 4-7 en 6-9. Voor Stormvogel scoorden Jan-Kees Mol (4x), Loek van 't Westende (2x), André van Zijp, Sjaak Leijnse en Patrick Vader. EERSTE KLASSE DISTRICT KZ&PC-SCHELDE 4-10 - Een walk-over voor de Terneuzena- ren die overigens in de eerste peridoe op een 1-0-achterstand werden geplaatst. Daarbij moet wel worden aangetekend dat Schelde op dat moment de wed strijd tegen de degradatieklant al in handen had. Het houtwerk hield de Terneuzenaren echter van treffers af. Die kwamen er wel in de tweede periode die met 1-3 werd afgesloten. Vanaf dat moment was er nog maar één ploeg die het geheel bepaalde en via 2-5 in de derde periode werd het een vlotte zege. Bij Schelde ontbraken Eddy Lambert en Dirk de Braai. De score werd verzorgd door Cees van Houwe- lingen (4x), Patrick Overgaauw (2x), Willy de Blaey (2x), Maar ten de Pooter en Hans Murre. TWEEDE KLASSE DISTRICT TRB/RES-GANZE 7-16 - Drie perioden lang (uitgezonderd de derde) hanteerde Ganze goed het snelheidswapen, waardoor voor in veel ruimte werd gecreëerd. Het leverde een 0-2-eerste en 1-4-tweede periodestand op. In de derde periode liet men het afweten en was de score in even wicht. Beide teams scoorden im mers drie keer. Gevolg was een 4-7-stand toen men voor de lat- ste keer te water ging. Een ster ke Goese slotperiode leverde winst met dubbele cijfers op. De produktie werd verzorgd door Arco Wagenvoort (5x), Erik Kui pers (4x), Bram van de Leden 3x), Piet Schop (3x) en Gerco Koks. KRING BRABANT In de kring Brabant werkten de Zeeuwse teams een mager pro gramma af, mede doordat de mannen van Ganze 2 problemen hadden om een ploeg op de been te brengen, waardoor hun duel tegen Neptunus'58 niet door ging. Bij de mannen haalde het treffen tussen Stormvogel 3 en Breda 2 het einde niet. Uitslui tingen aan Bredase kant bete kenden dat de onvoltalligheid te groot werd en ze de arena verlie ten. UITSLAGEN Eerste klasse mannen: Stormvogel 2-Zuidwesthoek 13-3. Tweede klasse vrouwen: TRB/RES- Ganze 5-8. Jeugd: Stoofduikers-Schelde 1-25. temeuzenaar Jan Heerenthals heeft weer een druk wielerseizoen voor de boeg. foto wim kooyman. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In het aanstaande wielerseizoen is Jan Heerenthals uit Terneuzen weer een vaste kracht in het Shimano-tandemteam dat rond de visueel gehandicapte renner Jan Mulder uit Apeldoorn is opgebouwd. „Hij is de man waar het om draait," stelt de inmiddels 46-jarige Temeuzenaar. Jan Heerenthals reed vier jaar geleden voor het eerst als stuur man op een tandem van een gehandicapte renner. Eerder was hij actief als voetballer, maar moest deze sport in 1979 vaar wel zeggen. Een auto-ongeval waarbij hij een dubbele been breuk opliep, noopte de behan delend medisch specialist hem het voetballen te verbieden. Al thans, toch dringend af te raden, fietsen was een alternatief. Het werd zijn hobby en groeide uit tot rijden van wedstrijden bij de trimmers. Vorig jaar reed hij als veteraan zelfs nog enkele koersen bij de WAOD. Op de tandem kwam hij in 1992 onder andere in Noord-Ierland aan de start. Samen met Arnold Polder man werd hij er tweede achter het koppel Jan Mulder-Wijnand van Gortel. „Het was een leuke ervaring in een seizoen waarin ik 'e veel last van mijn rug heb gehad, waardoor ik eigenlijk te weinig heb kunnen rijden. Het jaar daarvoor was beter," weet de Temeuzenaar. Genieten k dat jaar kwam hij onder an dere in Moskou aan de start, won hij het kampioenschap van benemarken en stuwde hij zijn tendem in Noorwegen eveneens in de titelstrijd als eerste over de meet. Daarnaast werden diverse wedstrijden in de categorie ker- miskoersen gewonnen. Kortom, het was genieten in 1991. Dit laar zou dat weer zo moeten zijn. Jan Heerenthals zegt hierover: Jk ben hoopvol gestemd. Met mijn rug gaat het beter en de wnditie is ook niet slecht. Ik heb die door het rijden van veldtoer- 'ochten op een mountainbike op Peil kunnen houden." «at het komende seizoen betreft heeft de tandemploeg die rond Jan Mulder is geformeerd - naast de blonde Temeuzenaar kan Mulder een beroep kan doen op diehard Beumer uit Barneveld of de amateurrenner Wijnand van Lortel uit Apeldoorn als koppel- genoot - een behoorlijk gevuld Programma op de rol staan. Naast deelname aan de bekende 'Rund uin den Henninger 'urm' in Duitsland op 1 mei roigen de GP van Gittingen witserland), Ronde van België, „Een ambiteus programma," weet Jan Heerenthals, die zijn inbreng een leuke bezigheid, maar zwaar noemt. „Het tan demrijden met een gehandicapte is naar mijn mening zwaarder dan solo koersen op de weg. Met name geestelijk vergt het meer," licht hij toe. Jan Heerenthals vindt het dan ook jammer dat maar een handjevol amateurs het op kan brengen bij het tan- demkoersen met een visueel ge handicapte als tweede renner ac tief te blijven. Voor hem een reden om zich in te blijven zet ten. Dat hij hiervoor dagelijks twee tot drie uur op de fiets moet zitten, deert hem minder. Jan Heerenthals: „Zolang ik er ple zier in blijf houden, ben ik be reid er veel voor te doen en er veel voor te laten. Het hoort er nu eenmaal bij." Van onze atletiekmedewerker Cadzand-Bad - Langs de Westzeeuwsvlaamse kust, met Cadzand-Bad als start en finishplaats, staat zondag 7 februari de tweede mid winter halve marathon van AV De Wielingen op de atle- tiekkalender. Een datum net tussen de twee slotwedstrij den van de Zeeuwse cross competitie. Dit op een parkoers dat er zijn mag, afwisselend op strand en duinen. Verdelen van de krach ten is dus het parool, want na een vlakke aanloop op verharde weg duikt men het strand op om na het keerpunt bij surfcen trum Matour op de duinen te rug naar Cadzand-Bad te lo pen. Met name de laatste vier kilometer zijn pittig gekruid. Wie op dat moment zijn beste krachten heeft gebruikt ziet het licht helemaal uitgaan. Vorig jaar wonnen Sepp Ver meulen bij de mannen en Addy de Guchteneire bij de vrouwen de openingseditie. Beiden heb ben hun wisselbokaal terugge bracht, maar komen zondag morgen naar boulevard De Wielingen om dat kleinood op nieuw mee naar huis te nemen. De winnende tijd die Vermeu len vorig jaar neerzette was 1 uur, 11 minuten en 47 secon den. Een tijd die gezien de weersomstandigheden (de mist gaf maximaal vijftig meter zicht) en het parkoers wel eens een aantal jaren als parkoersre cord overeind zou kunnen blij ven. Voor Sepp Vermeulen trouwens een uitdaging om dat scherper te stellen. De vorm is er, dat bewees hij zaterdag nog tijdens de Braakmancross, Sepp Vermeulen, de Scheldesport-atleet die als favoriet aan de start komt in Cadzand. foto wim kooyman. waar hij de winst koppelde aan de Zeeuwse titel. Vorig jaar kwamen 82 deelne mers zich melden in de Cad- zandse sporthal. Jan van de Linde, initiatiefnemer van dit evenement, verwacht er dit jaar meer. „We hebben wel de con currentie van de Midwinterma rathon in Apeldoorn, die zater dag wordt gelopen, maar ik denk dat veel Zeeuwen hier een parkoers vinden waarvoor ze niet naar Apeldoorn moeten reizen." Voor de eersten ligt er trouwens een aantal waarde bonnen te wachten. Naast de halve marathon, het hoofdgerecht van deze zondag morgen, staat er nog een twee tal afwachtingslopen op het programma. Om 10.15 uur komt de jeugd aan de bak voor 1500 meter. Een loop die mee telt voor het natuurlopenklas- sement van AV De Wielingen. Om 10.30 uur, tegelijk met de halve marathon gaat er een 5100 meter van start. Die loopt samen met de halve marathon de eerste lus van het parkoers. De permanence is gevestigd in sporthal Noorddijk te Cadzand op slechts enkele honderden meters van de start- en finish plaats. Een start- en finish plaats tegenover het gebouw van de Rabobank op boulevard De Wielingen. De prijsuitrei king staat om 13.15 uur ge pland in de eerdergenoemde Cadzandse sporthal. Eindhoven - Luc Verheije is de nieuwe Europese kampioen Thaihoksen. De in Waterlandkerkje geboren en in Aardenburg woonachtige kick- en Thaibokser deed dit in de klasse licht zwaargewicht. Tegenstander van de Zeeuws-Vlaming was de nationale kam pioen William van Rosmalen uit 's-Hertogenbosch. Verheije pakte de titel op punten, mede doordat zijn opponent in de tweede ronde al acht tellen kreeg toen hij tegen het canvas ging Koewacht - In Koewacht wordt zaterdag 6 februari de achtste Berlaereloop afgewerkt. Een trimloop met een aantal afstanden en de plaatselijke trimloper Jo David als één van de initiatiefne mers. Dit in samenwerking met de voetbalvereniging Koewacht en SV Aloy, die deze loop hebben opgenomen in het internatio nale Runnerscriterium. Men heeft daar rondom sportpark Berlaere, de thuishaven van de W Koewacht, een schitterend parkoers beschikbaar. Deels verhard, deels onverhard. Als de weersomstandigheden het onverharde gedeelte in een modderpoel zouden hebben herscha pen, dan is er een alternatief parkoers beschikbaar. De jeugd krijgt een afstand van 2,5 kilometer voorgeschoteld. De overige afstanden zijn 4, 8 en 12 kilometer. Gestart wordt om 15.00 uur. Na afloop is er een verloting op startnummer. Inschrijven en andere faciliteiten in de kantine van de voetbalvereniging Koewacht. Hoboken - Daniella Segers van het Hulster RKHAV behaalde tijdens indoorwedstrijden in het Belgische Hoboken een derde plaats bij het kogelstoten voor vrouwen. Dit met een afstand van 11,16 meter. Senior Theo Cappendijk eindigde als vierde in de finale 60 meter met een tijd van 7,22. Eerder had hij zijn serie winnend afgesloten met dezelfde tijd. A-junior Stefan de Block eindigde als tweede in zijn serie 60 meter in 7,62. Het was niet genoeg voor een finaleplaats. Op het onderdeel hinkstapspringen werd hij tweede met 12,36 meter. Terneuzen - Drie Zeeuwse jeugdatleten hebben een uitnodiging kregen om deel te nemen aan de internationale IAAF-cross in het Luxemburgse Diekirch zondag 14 februari. Het trio bestaat uit Pascal Meerman en Theo Rabout, beiden van Atletica en Karin Bastian van Sporting Walcheren. Terneuzen - De Zeeuwse zwemjeugd tot en met 11 jaar komt zondag 7 februari tegen elkaar uit in de zesde Speedojaargang- wedstrijd van het seizoen. De Zeeuws-Vlamingen starten in Zelzate en de overige Zeeuwen in Middelburg. De top-18 van Nederland plaatst zich voor de nationale finale, die begin juni in Alkmaar wordt gehouden. Op de NK-limietwedstrijd in Zoetermeer zal ook een aantal Zeeu wen aan de start komen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Jong Zeeland heeft een verdienstelijk resultaat neergezet in de uitwedstrijd van de internationale competitie tegen de het reserveteam van de Belgische eersteklasser Lommei. Jong Zeeland sloot die ontmoeting af met 3-3-cijfers. „In het begin was het wennen voor ons. Wekelijks zijn er wel enkele afzeggingen in verband met studie en dergelijke en daar door was er deze keer sprake van desorganisatie in de beginfase. Dat was er ook de oorzaak van dat we al na zeven minuten met 2-0 achter stonden," aldus de coach van Jong Zeeland, Wies van Avermaete. Het pleit voor de veerkracht van Jong Zeeland dat dit team die achterstand weg werkte. Naarmate het duel vor derde was er sprake van een betere organisatie bij Jong Zee land en kreeg die ploeg meer greep op de wedstrijd. Voor de pauze kregen de Zeeuwen al twee uitstekende kansen. Robin Mereauw van Kloetinge schoot tegen de Belgische doelman aan en Marcel Lourens van Veere nk °p de weg te Apeldoorn, de traditionele Noorse wegkoers 'rondheim-Oslo, EK baan en 'rog te Parijs en de Ronde van 'orida. Daarnaast deelname aan diverse plaatselijke koersen. Van onze biljartmedewerker Hulst - Het gaat goed met het district Zeeuws-Vlaanderen van de KNBB (Koninklijke Nederlandse Biljart Bond). Drie spelers uit dat district hebben zich in dit seizoen gekwalificeerd voor nationale kampioenschappen. De eerste die dat realiseerde was de 13-jarige Daniël Houwer uit Hulst. Tijdens het gewestelijk kampioenschap derde klasse libre voor de jeugd werd hij kampioen en kwam voor kwalificatie voor de nationa le titelstrijd in die klasse in aanmerking. Het laat zich niet moeilijk raden dat de enthousiaste jeudbiljarter van JBH uit Hulst die kans met beide handen aangreep. Daar door is hij op zaterdag 13 en zondag 14 februari te gast in restauarnt Haverkort in Slagha ren. Wat het wordt bij zijn de buut op nationaal niveau weet de tweedejaars Mavo-scholier aan Het Ravelijn in Hulst niet. „Ik heb geen idee wat ik me daarvan voor moet stellen. Het zal wel moeilijk zijn, want die andere jongens kunnen natuur lijk ook biljarten. Ik kan slechts mijn uiterste best doen en dan zie ik wel waar ik terecht kom," klinkt het een tikje nonchalant uit de mond van Daniël Houwer. Onvoorbereid komt hij daar ze ker niet aan de start. Sinds enige tijd heeft hij de beschikking over een eigen biljart en daarop is hij dagelijks te vinden. „Ik train veel. Zeker nu ik weet dat ik naar dat nationaal kampioen schap ga. Ik hoop dan ook dat ik de vorm van de voorwedstrijden en het gewestelijk kampioen schap vast kan houden. Liefst nog iets beter, dan kom ik wel een eind," zegt hij. De zegereeks voor Daniël Hou wer begon enkele maanden terug tijdens de gewestelijke voorwed strijden in Roosendaal. Toen kwam hij met voldoende match- punten en een moyenne van 2,56 (promotie) uit de bus om zich te plaatsen voor het gewestelijk kampioenschap in Kwadendam- me. Daar bleef hij tot de laatste partij aanklampen in de titelra ce. Wel moest hij die slotpartij tegen de belangrijkste kansheb ber winnen wilde hij zich verze keren van het kampioenschap op basis van een beter algemeen gemiddelde. Daniël Houwer stel de zijn aanhang niet teleur en via een enerverende slotpartij werd hij kampioen van Zuid-Ne derland en kwalificeerde zich voor de nationale titelstrijd. Verkocht Het verhaal van deze jeugdbil jarter begint zo'n vier jaar terug. „Ik ging toen naar mijn vader kijken in Het Houtenkwartier. Vader zat daar op fitness. Ik zag daar de biljartzaal van JBH en men nodigde mij uit eens een stootje te wagen. Toen ik daar eenmaal aan begon was ik ver kocht en sindsdien ben ik ook lid van JBH en van de KNBB." In het eerste jaar voor de KNBB promoveerde hij van de zevende naar de vijfde klasse libre en inmiddels is hij, mede gesteund door enkele eerste- en ereplaat sen, doorgedrongen tot de twee de klasse libre. Toch vindt hij zelf niet dat hij zo'n 'fijne' li- brespeler is. „Nee, ik moet het momenteel toch meer hebben van groot spel. Dat kleine spel moet ik nog leren. Inmiddels heb ik al veel opgestoken van jeugd leider Willy Brand en heb ik zelfs enige lessen gehad van Dion Bergmans. Laatstgenoem de moest er mee stoppen wegens studie. Dat was jammer, want miste een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd. In de tweede helft startte Jong Zeeland met een sterk ope ningsoffensief. Dat resulteerde in 2-1 door Marcel lourens en diezelfde speler zou na een kwartier, na uitstekend voorbe reidend werk van Steven Seedo van Middelburg, 2-2 laten note ren. Lommei kwam opnieuw op voorsprong, nadat een van de paal terugspringende bal doel treffend werd afgerond. De Zeeuwse jeugd gaf zich nog niet gewonnen en kwam verdiend op gelijke hoogte. Marcel Kole van Goes werd foutief afgestopt en verzilverde de toegekende straf schop. Toch een knap resultaat van Jong Zeeland, omdat in het jeugdige team van Lommei twee vaste krachten van hèt stan daardteam, John Buaria en Piet Verschelde, van de partij waren. Jong Zeeland speelt het eerstvol gende duel op maandag 15 fe bruari om 19.30 uur in Vlissin- gen tegen de reserves van FC Den Bosch. (ADVERTENTIE) U zag 't op televisie. Kaalheid hoeft ook voor u geen probleem meer te zijn. Topfusion biedt u unieke haartoevoe- gingen die niet van echt haar te onder scheiden zijn. De modernste fusions, waarin elk model mogelijk is. Betaalbaar voor iedereen. Bel ons of stuur de bon op en maak vandaag nog een begin met het einde van kaalheid. Daniël Houwer, de Hulster jeugdbiljarter die dit weekeinde kampioenschap derde klasse libre. daar had ik het kleine spel van kunnen leren." Zaterdag 13 februari is het zo ver. Om 11.00 uur debuteert Da niël Houwer dan in de nationale eindstrijd. In de eerste ronde komt hij in actie tegen L. van Herpen uit Rosmalen. De deelne mers zijn: 1. R. Schuiten (En schede) algemeen gemiddelde 2,91, 2. M. Houthuyzen (Hilver sum) 2,75, 3. J. Haubraken (Ber- actie komt in het Nederlands foto camile schelstraete. geijk) 2,61, 4. L. van Herpen (Rosmalen) 2,60, 5. D. Houwer (Hulst) 2,51, 6. G. Berger (Krom menie) 2,40, 7. B. Muis (Purme- rend) 2,37, 8. M. Meijer (Veen- dam) 2,33. Topfusion, Elckertyclaan 99, 5625 EP Eindhoven, 040-416668 Bel mij voor afspraak Brochure Naam:m/v Adres: Postcode: Plaats: Tel:

de Stem | 1993 | | pagina 11