IZV nipt langs Churchill Lions Breskens verrast Hoek Louis Dallinga vecht terug GS bi Geen succes vol Zeeuwse ploegen Delta zet judoka's in het zonnetje Zinderend slot van bekerontmoeting provincie 1 OCCASI Niels Koole klasse apart Provinciaal h Poortvliet zc na ongeval h SPORT ZEELAND In hoofdklasse regionale zaalvoetbalcompetitie Sluiskillenaar heeft de draad weer opgepakt SPORTNIEUWS kortII Middelburger wint zwemloop in Oostburg Cocq verstevigt koppositie eerste klasse Slechts één trainer naar Axel Gewonde bij gasontploffing DE STEM WOENSDAG 3 FEBRUAR11993 VOOR EEN PERf Van onze sportmedewerker Axel - In de hoofdklasse van het regionale zaalvoetbal heeft IZV een nipte en ver rassende 5-4-zege geboekt op Churchill Lions. Opmerkelijk was eveneens het 3-3-gelijke spel van Bonte Hert 2 tegen Terneuzen. Ben/De Ridder liep daardoor een puntje op de Hulstenaars uit omdat deze ploeg met 9-5 van Cambrinus won. Van der Gucht profiteerde eveneens. Spor- ting'88/De Ruyter ging met 9-4 de boot in. Eenzelfde lot onderging Grens- vrienden tegen het steeds beter draaiende Vervaet: 1-6. De Kombuis-Koster Dey eindigde in 5-5. Racing White kwam weer niet binnen de lijnen. Liet het vorige week in Axel verstek gaan, deze keer stond men zelf voor niets in Sas van Gent. Te genstander Bleyenbergh/Vajo kwam een uur te laat en toen waren de vogels gevlogen. GRENSVRIENDEN-VERVAET 1-6 - Het spelen op de counter legde Vervaet geen windeieren. Grensvrienden ging het schip in nadat Ronald Jansen de score had geopend en Jochem Vervaet de stand op 0-2 bracht. Peter van Gremberghe tekende voor de pauze voor 1-2, waarna Ver vaet na de hervatting toesloeg via treffers van Michael van Es- broeck (2x) en Jochem Vervaet (2x). BEN/DE RIDDER-CAMBRI- NUS 9-5 - Veel treffers in een duel waarin Ben/De Ridder het beste van het spel had. De rust ging met 4-1 op de borden in. Daarna werd deze voorsprong niet meer uit handen gegeven. De winnende goals kwamen op naam van Michel Hulsman, André de Regt, Mohamed Anbar (2x), Arnold van der Plas (2x), Benny van Leeuwen (2x) en Bert Wilting. Voor Cambrinus troffen Kees Saman (3x), Danny Oppe neer en Hans Bakker de roos. TERNEUZEN-BONTE HERT 2 3-3 - Een verrassende uitslag waarmee Bonte Hert 2 goed weg kwam. In de slotseconden viel namelijk pas de gelijkmakende goal. Terneuzen had dus pech. Voor deze ploeg scoorden Peter Vermast (2x) en Menno den Dek ker. Jurgen Verbraeken (2x) en Wim Verdoorn scoorden voor de Hulster equipe. VAN DER GUCHT-SPOR- TING'88/DE RUYTER 9-4 - De Terneuzenaren leidden halver wege nog met 3-4. Na de hervat ting kwam Van der Gucht los en walste er over heen. De zegevie rende treffers kwamen op naam van Piet de Visser (3x), Jan de Visser (4x), Marcel Verdurmen en Ronny Goossens. Voor de gas ten schoten Jerry van Toor, Alex Meyer, Patrick Bogaard en Er- win Peeman raak. CHURCHILL LIONS-IZV 4-5 - In dit spannende duel had IZV iets meer geluk, of was iets schotvaardiger, dan de gasthe ren. Het won daarom nipt via rake inzetten van Adrie de Silva (2x), Arno Wauters (2x) en Luc Dophemont. Michel van Crae- nenbroeck (2x), Erwin van Steenbergen en Ab Dieleman scoorden voor Churchill Lions. DE KOMBUIS-KOSTER DEY 5-5 - De buit werd eerlijk ge deeld. Het was toch een tegen valler voor de thuisclub, die mee op kop kon komen. Voor deze ploeg scoorden Peter Cambeen (2x), Fred Kint, Dave van Over- meeren en Sjef Pouwels. Voor de Axelaars, die halverwege nog met 4-1 de leiding hadden, maakten Arjen Sol (2x), Jack Schelleman en Cees Schieman (2x) de doelpunten. STAND Ben/De Ridder 17-29, Van der Gucht 18-28, De Kombuis 18-28, Bonte Hert 2 17-27, Koster Dey 17-18, Racing White 15-16, Bleyen bergh/Vajo 17-15, Grensvrienden 16-14, Vervaet 18-14, Terneuzen 18-13, Sporting'88/De Ruyter 17-12, Churchill Lions 17-9, Cambrinus 17-9, IZV 18-8. Van onze voetbalmedewerker Fred Rabout Breskens - Hoek maakt zware tijden door. In de competitie is het in de klauwen van het degradatiespook verzeild geraakt en gisteren werd de vaandeldrager van het Zeeuwse voetbal in Breskens gewipt uit de beker competitie. De oude tijden herleefden op sportpark Baersande, waar na een zinderende slotfase - alle goals vielen in de laatste acht minuten - Breskens met 2-1 won. Het was zeker niet onverdiend te noemen, want de thuisploeg had de beste kansen. Geen vertrouwen Bij Hoek draait het duidelijk niet. De ploeg mist duidelijk het vertrouwen en eigen kunnen en zij loopt meer tegen zichzelf te voetballen dan tegen de tegen stander. Breskens had gisteren niets te verliezen en die under dog-positie was het team giste ren op het lijf geschreven na de koude douche afgelopen zondag tegen HW. Dit ondanks het feit dat Breskens de man in vorm, doelman Nico Knol, moest mis sen. De ribblessure, opgelopen afgelopen zondag, houdt hem nog een poosje buiten de arena. Hij werd knap vervangen door A-junior Rino de Windt, die naar mate de wedstrijd vorderde, met veel lef en bravour het doel verdedigde. Veldmaarschalk Daarnaast was er Willie de Jae ger, die gisteren de sterren van de hemel speelde en zijn troepen als een veldmaarschalk van gro te klasse dirigeerde. En die troe pen waren bereid tot het uiterste te gaan. Op het middenveld verlengde Frank Neve, die in Breskens dui delijk zijn draai heeft gevonden, het werk van De Jaeger en voor in waren Michel de Ruysscher en Pedro Secillia knap lastig voor een warrig opererende Hoek-de- fensie, waarin laatste man John Alleman bepaald niet zijn beste dag had. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Breskens de eerste mogelijkheid kreeg, toen Secillia Michel de Ruysscher wegstuurde. Scheidsrechter Johnny Meeuwsen had echter buitenspel geconstateerd en het feest ging nog even niet door. In de eerste helft kreeg Michel de Ruysscher nog een paar keer een mogelijkheid, maar Hoek bleef, al was het met moeite, overeind. Hoek kreeg overigens ook kansen. Zo moest' Willie de Jaeger de bal van de lijn trap pen, toen Mart van de Guchte de bal over doelman De Windt kop te. Diezelfde De Windt moest kort voor rust ook nog een keer op de voeten van Marino de Bie duiken. Machteloos Na de rust hetzelfde scenario. Een wedstrijd die maar niet los wilde komen. Een welwillend maar machteloos Hoek en Bres kens levensgevaarlijk op de mo menten die mogelijk waren. Mi chel de Ruysscher had bepaald geen geluk bij het afronden. Zo had zijn spetter van een 2Ö-tal meters een beter lot verdiend dan rakelings over de dwarslat te gaan. Terwijl iedereen al zat te wach ten op penalty's om de tegen stander van Kloetinge aan te wijzen, sloeg in de 43e minuut dan toch nog de vlam in de pan. Frank Neve stuurde Pedro Secil lia weg. Die hield het hoofd koel, 1-0. In een alles-of-niets poging kwam er voor de Bressiaanders dan toch nog een koude douche. In de mistflarden werkte Geert- Jan de Smet samen met Frank Hemelsoet - beide Hoekenaren scoorden een voldoende - de bal voorbij Rino de Windt. Na 96 minuten kwam er toch nog een winnaar, want toen joeg Peter de Putter uit een afgesla gen corner de bal loeihard en onhoudbaar voorbij doelman Wim Verpoorte. Meeuwsen liet nog wel aftrappen, maar hield het direct voor gezien. Meeuw sen, die zeker niet slecht leidde, noteerde Jos Kayser - Hoek - voor ruw spel en Willie de Jaeger - Breskens - voor spelbederf in zijn boekje. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - Geen succes voor de Zeeuwse ploegen in zowel de Rotterdamse als Belgische zaalhandbalcompetitie. De vrou wen en mannen van GSC verloren van respectievelijk WIK 2 en Roda. ZAALHANDBAL De Belgische ploegen Don Bosco Gent 2 en Waasmunster 2 waren te sterk voor respectievelijk HV Hulst en HVSV. De mannen van Hontenisse waren vrij. ROTTERDAM VROUWEN GSC-WIK 2 3-14 - Een slechte wedstrijd van GSC, dat geen moment in de wedstrijd zat. Bij de rust keken de Goese vrouwen al tegen een kansloze 1-7-ach- terstand aan. WIK 2 was feller en fysiek sterker dan GSC, dat een off-day had. MANNEN RODA-GSC 22-13 - GSC keek vlot tegen een 5-1-achterstand aan, maar herstelde zich redelijk en ging rusten met een 8-6-stand. Het begin van de tweede helft was weer voor Ro da, dat uitliep naar 13-7. GSC toonde toch weer veerkracht en leek weer aan te sluiten door terug te komen tot 14-11. Vanaf dat moment lukte er niets meer bij GSC in de aanval en kon Roda toch nog gemakkelijk win nen. BELGIË MANNEN HVSV-WAASMUNSTER 2 19-20 - Een spannend duel tus sen twee aan elkaar gewaagde ploegen. De ruststand was 10-12. In de tweede helft kwam HVSV langszij en halverwege namen de mannen van trainer Rudy Boer- jan zelfs een 17-15-voorsprong. In de slotfase stokte de afwer king echter en kon Waasmunster geflatteerd de zege grijpen. Een gelijk spel was volgens HVSV- zijde terecht geweest. DON BOSCO GENT 2-HV HULST 33-4 - De uitslag spreekt voor zich. HV Hulst kwam er in dit sportieve duel niet aan te pas. De mannen uit Gent waren veel te sterk en hadden bij de rust al een 15-0-voorsprong. Goed combi nerend liep Don Bosco Gent uit naar een monsterzege. HV Hulst werkte hard, maar kwam duide lijk op alle fronten klasse tekort. De gehuldigde judoka's, v.l.n.r. Erik van Halderen, Marion van Dorssen en Patrick Dobbelaar. foto camile schelstraete Van onze judomedewerker Terneuzen - In de dojo in het winkelcentrum Serlippens in Terneuzen heeft sportschool Delta Marion van Dorssen in het zonnetje gezet voor het behalen van de vierde dan. De judoka's Patrick Dobbelaar en Eric van Halderen werden eveneens voor het voetlicht ge haald. Beiden behaalden onlangs de zwarte band. Marion van Dorssen kreeg de vierde dan toegewezen door be haalde resultaten tijdens de Eu ropese en wereldkampioen schappen. In Praag en Helsinki werd zij eerder derde en tijdens de wereldkampioenschappen in Barcelona pakte zij eveneens brons. De judobond honoreerde dit met het toekennen van de vierde dangraad. Van haar club kreeg Marion van Dorssen, die vorige week een trainingsstage deed in het Oostenrijkse Rauris, bloemen en een envelop met in houd. Volgende week vertrekt deze topjudoka naar Parijs om deel te nemen aan het internationaal sterk bezette 'Tournois de Paris', dat vrijdag 12 februari van start gaat. Lovende woorden had Staf de Moor - hij nam de huldiging voor zijn rekening - eveneens voor zijn pupillen Eric van Hal deren, die hij een knokker noem de en Patrick Dobbelaar. „De overgang van bruine band naar de eerste dan was een fikse stap vooruit," was de algemene opi nie. Beiden kregen voor hun in zet een judopak. Door onze biljartmedewerker Peter Snelders Sluiskil - Louis Dallinga is terug van weg geweest. Een flink aantal jaren ontbrak de regionale topbiljarter op het biljarttoneel. Destijds gold hij altijd als de sfeermaker tijdens kampioenschappen, maar was tevens meestal één van de belangrijkste titelkan didaten. Begin dit jaar kon zijn naam opnieuw opgete kend worden in deze kolom men. De inmiddels 45-jarige Louis Dallinga kwam weer in een uitslag voor. Dat was na het kampioenschap Beker-kader in brasserie De Smickel te Hulst. Toen deed Dallinga opnieuw van zich spre ken. Rol Een rol op het voorste plan, zoals hij destijs steeds gewend was, kon hij deze keer niet ver vullen. Wel werd duidelijk dat hij op de juiste weg terug was. „Het viel me eigenlijk niet te gen," zo begint de beheerder van het multi-functionele en sfeer volle culurele centrum 'Het Meu- lengat' in Sluiskil. „Ik heb zo'n vijf jaar stil gelegen. In die pe riode raakte ik geen keu aan. Het trok me helemaal niet. Pas op, ik mag niet liegen. Ik was even van de partij in dat Grand Prix Toernooi van AC Axel. Maar dat stelde niets voor, want binnen de kortste keren lag ik er uit. Moment Eigenlijk ben ik bij mijn start als beheerder van Het Meulengat terug beginnen te biljarten. Hier staan twee uitstekende tafels en er is altijd wel eens een moment dat ik even tijd heb om wat te trainen. De eerste stootjes na die inactieve periode vielen me mee, maar na enkele trainignsuren voel je pas hoe moeilijk het is om terug te komen. Naarmate de trainingsarbeid toenam kreeg ik het maatgevoel en spelinzicht weer terug. Dat was voor mij reden om in te schrijven voor het Beker-kader. Tevreden Vroeger speelde ik een gemiddel de van rond de 25.00 in het kader 38/2. Geen moment heb ik voor mijzelf de illusie gehad dat ik dat zou halen. Ik kwam eruit met ruim 19.00. Daar was ik tevreden mee. Je kunt natuurlijk niet zomaar vijf jaar inactiviteit wegpoetsen." Niet zo lang daar na kwam Dallinga nadrukkelij ker in beeld. Dat was tijdens het Schelde Top Toernooi - een drie kamp in de spelsoorten kader 38/2, bandstoten en driebanden - in Zonnemaire. Daar spelede hij de finale tegen Johnny Rottier. Dat treffen eindigde onbeslist, maar een bepaalde berekening viel in het nadeel van Dallinga uit. Daardoor moest hij met een toch eervolle tweede plaats ge- Louis Dallinga, de Sluiskilse biljarter die na lange tijd op non-actief te hebben gestaan, de draad weer heeft opgepakt en met succes. foto camile schelstraete. noegen nemen en was terug aan het front. Zijn naar tevredenheid stem mende rentree op het groene laken stond er garant voor dat Dallinga de smaak weer te pak ken had. Voor hem werkten de deelname aan dat kampioen schap en de clubwedstrijden van zijn vereniging SBC als een be vrijding. Vijf ellendige jaren - veel tobbend met zijn gezond heid - waren verleden tijd. Dit seizoen is Louis Dallinga op meer biljartterreinen actief. „Ik neem deel aan het de voorronden van het jubileumkampioenschap bandstoten van het district Wal cheren en De Bevelanden. Daar naast heb ik ingeschreven voor het Beker-kader en zal ik ook van de partij zijn in het drieban- dentoemooi van ABC/'t Zonneke in Breskens. Misschien ook in het Schelde Top Toernooi. Maar ik heb begrepen dat dat meer een invitatietoernooi is. Ik weet niet of ik gevraagd zal worden." Vraag Op de vraag of hij nu de indruk heeft helemaal terug te zijn op het oude niveau, zegt hij: „Voor mijzelf heb ik de indruk dat ik helemaal terug ben. Af en toe lijkt het zelfs wel of ik beter speel. Je moet niet vergeten dat ik hier beter kan trainen dan vroeger, toen ik nog in de zaak zat. Als ik me dan moest voorbe reiden op een kampioenschap moest ik na sluitingstijd in de vroege morgenuren trainen. Overdag was dat niet mogelijk, omdat je dan steeds gestoord werd. Hier kan ik vaak in alle rust trainen. Daarom heb ik alle vertrouwen in de wedstrijden die me te wachten staan." Crogtdijk' - 54 Zeezeiler Van Triest vestigt record Rio de Janeiro - Zeezeiler Marcel van Triest heeft het record j I de race Kaapstad - Rio de Janeiro verbeterd. De navigator ujJ Zwolle stak met het 22 meter lange jacht Broomstick in vijftienI dagen, drie uur en tien minuten de oceaan over. Dat was tweJ dagen sneller dan het oude, uit 1976 daterende record. Familie Vlieg start tafeltenisschool Hilversum - Jan Vlieg, technisch directeur van de Nederlandse I tafeltennisbond (NTTB), start dit jaar na de zomer in zijd woonplaats Groningen een tafeltennisschool. Met zijn broer I Anne, die opstapt is als coach van Harkstede, en de Chinese! bondstrainer Li gaat de oud-prof in zijn omvangrijke woning I regionale talenten opleiden. „Of het project rendabel is, moet de I toekomst uitwijzen," geeft de eigenzinnige tafeltennisprofessor aan. Volgens Vlieg kunnen de bond en de clubs om financiële en I organisatorische redenen niet aan de kwalitatieve en kwantita-1 tieve eisen voldoen, die tegenwoordig aan een goede scholing] worden gesteld. „We voorzien in een behoefte", stelt de Gronin- ger. „De jeugd kan momenteel niet meer dan drie dagen wordet opgevangen. Jong talent dient echter zes of zeven dagen onder begeleiding met tafeltennis bezig te zijn. Een soort internaat constructie is de oplossing. Als ons initiatief een succes wordt, kan het model ook in andere provincies worden toegepast." Juryvergadering KNWU Zeeland Kloosterzande - De juryleden van het district Zeeland van c KNWU komen donderdag 18 februari bijeen in hotel Van Leuven in Kloosterzande voor een juryvergadering. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Tijdens deze juryvergade-1 ring zal onder meer de wedstrijdkalender voor het komende seizoen worden besproken. Ron Jansen verlengt contract Cadzand - Ron Jansen blijft ook volgend seizoen als trainer I verbonden aan de voetbalclub Cadzand. De in Zaamslag wonen de trainer is aan zijn tweede seizoen bezig bij de enige Westzeeuwsvlaamse zaterdagclub. Van onze sportmedewerker Oostburg - Niels Koole won met overmacht de zwemloop itl Oostburg. De Middelburger sloeg tijdens het openingsonder l deel, de kilometer zwemmen in het bad van De Veerhoek, ail een kloof van twee minuten op Sjaak de Kok. De tijd van| Koole op die kilometer was 12 minuten en 34 seconden. Tijdens de afsluitende 5 kilome ter lopen (er stonden er tien gepland, maar omdat de dienst doende keerpuntcommissaris een verkeerd punt had uitgekozen werden het er maar vijf) was niemand meer in staat Koole te benaderen. Sjaak de Kok viel ver terug in het klassement. Marlon Roels, tijdens het zwemmen 2,5 minuut verloren op Koole, knab belde er nog wel wat af en kwam als tweede terug bij De Veer hoek. Bram van de Wege, goed overwinterd, werd derde. Drie atleten liepen na het zwem men wel de geplande tien kilo meter. Van dit trio kwam Cees Bruyns als eerste terug uit de Westzeeuwsvlaamse polders. De middenafstand, 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen, ging naar Mark Blok uit Lewe dorp. Bij de vrouwen won Terése van Lare. De atlete uit Sluis heeft het zwemmen niet als fa voriet onderdeel in haar bagage, maar deed het in haar thuisbad zeker niet slecht. Dat gold ook voor Baukje Doe- dee op de tussenafstand. Wel moest ze op de 500 meter zwem men anderhalve minut toegeven op specialiste Nicole van de Schelde, maar ze hield de schade voldoende beperkt om tijdens het lopen toe te slaan. Knap was hier het optreden van Christa Becu, die lange tijd geblesseerd uit de roulatie was. Evert Doe- dee won bij de jeugd. Die afstan den waren 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen. UITSLAGEN Jeugd: 1. Evert Doedee (Klooster zande) 15.47, 2. Rudy van Kleven (Oost-Souburg) 16.31, 3. Mirjam Dieleman (Vlissingen) 17.49. MIDDENAFSTAND Mannen: 1. Mark Blok (Lewedorp) 26.34, 2. Kurt Weyts 28.15, 3. Omer Vanhauwermeiren (beiden België) 30.15, 4. Johan Wirtz 34.48, 5. Gide on Dieleman (beiden Vlissingen) 34.57. B Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Klo terzande) 32.27, 2. Nicole Schelde (Middelburg) 34.04, Christa Becu (St.-Kruis) 34.24. LANGSTE AFSTAND Mannen: 1. Niels Koole (Mi burg) 30.44, 2. Marlon Roels singen) 32.09, 3. Bram van de (Philippine) 32.28, 4. Arjen Tepl (Hellevoetsluis) 32.57, 5. Jan-Barl Jasperse (Vlissingen) 33.00, 6. Ronml de Martelaere (IJzendijke) 34.22, Sjaak de Kok (Lewedorp) 34.23,1 Jan van de Linde (Oostburg) 34.31 9. Rob Magnee (Vlissingen) 34.35,1 10. Theo van Hal (Middelburg! 35.30. Vrouwen: 1. Terése van Lare (Sluis:| 40.02, 2. Marjan de Jonge 42.52. Koppels: 1. Cindy Jansen/Johnnjl Neyts (Groede/België) 38.41, I Peter Fokkema/Bert de Ruysscherl (Nieuwvliet/St.-Kruis) 39.00. I 1000 meter zwemmen/19 km lopen I 1. Cees Bruyns (Kattendijke I 1.03.33, 2. Luc Devoogdt (België)! 1.07.00, 3. Herman Sarneel (Sas vanI Gent) 1.16.55. Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Het provinciaal voor driehonderd hectare'groot tuinbouw in Zuid-Beveland. B maanden wordt een promotiec start om Westlandse tuinders na lokken. Indien de driehonderd hectare me bebouwd, komen er in Zeeland i arbeidsplaatsen bij. Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Na bestuderi bezwaarschriften blijven Ge hun besluit zes kleine bejaar te sluiten. Als doekje voor het bloeden doen GS een oproep om nieuwe alter natieven in te dienen. Komen er haalbare voorstellen binnen, dan Wil het college de definitieve behandeling in Provinciale Sta ten (gepland in maart) nog een maand uitstellen. Dit is het resultaat van twee langdurige GS-vergaderingen, waarvan de laatste gisteren over tijd werd afgerond. In zo'n ver gadering maken GS voorstellen die later door Provinciale Staten definitief worden goedgekeurd of niet. Het besluit tot sluiting (van onder meer Ruschevliet in Schoondijke en Ter Walle in Biervliet) was al eerder bekend, maar gezien de grote weerstand in de Zeeuwse samenleving en de Van onze sportmedewerker Axel - In de regionale eerste klasse zaalvoetbal heeft Cocq de koppositie verstevigd door in Oostburg het inhaalduel tegen HKC met 13-2 te winnen. Deze riante zege kwam na de hervat ting tot stand, nadat eerder met 2-2 op het scorebord van doel was gewisseld. Frank Piepers had 0-1 gescoord, waarna Mario de Vreeze voor 1-1 en 2-1 tekende voordat Hans Stoffijn de ruststand op 2-2 be paalde. In de tweede helft scoor de Mario de Vreeze een zuivere hattrick (5-2), waarna Mario Corthals raak schoot. Paul Hu- bregsen deed hem dat drie keer na, waarna zijn broer Jean-Pier- re twee rake inzetten afleverde (11-2). Mario de Vreeze en Mario Corthals scoorden tenslotte elk nog één keer: 13-2. STAND Cocq 15-28, Maas 15-25, Philippine 15-25, Mechielsen 15-20, AZWZ 15-15, Bonte Hert 3 15-15, Dow 15-12, HKC 15-11, Groote Slock 15-9, Terneuzen Bonded Stores 15-8, Corn Boys/Ranschaert 15-7, De Pooter/Triangel 15-5. Van onze sportmedewerker Axel - De discussiebijeen komst, die de scheidsrech-1 tersvereniging Zeeuwsch-1 Vlaanderen in de kantine van I AZW in Axel hield, heeft I niet die toeloop gebracht I waarop men gehoopt had. Slechts 25 man meldden zich waarbij één trainer, Jan de Lobel uit Oostburg, uit de regio. Het forum, bestaande uit de ar biters William Roegiest, Cees Floren, Richard van de Plasse en Jos Segers en de VVON-verte- genwoordigers Jan Meulmeester, Piep Puype en Paul Telussa, kreeg zodoende niet het vuur werk voor de kiezen waarop het gehoopt had. Gespreksleider Willy van Gremberghe, arbiter en voorzitter van de voetbalclub Axel, had het dan ook niet moei lijk. Dat terwijl de agenda toch goed gevuld was met onderwerpen die zowel de arbiters als de trainers en voetballers raakten. Agressie, begrip en onbegrip, beïnvloeding van de arbiters en dergelijke waren thema's die aan de orde kwamen. Tot spijkers met kop pen slaan kwam men dus niet Wel kwam men tot de conclusie dat men, de COVS en de WON. meer met elkaar rond de tafel moest gaan zitten. Verder werd er geconstateerd dat jonge arbiters te snel in het diepe worden gegooid. Dit mede door een te snelle doorgroei en door een matige tot slechte op vang bij clubs. Dit alles leidde te vaak tot afhaken van jonge arbi ters en dus tot een blijvend te kort aan scheidsrechters.- Een verwittigend vingertje werd eveneens uitgestoken naar de aanstellingscommissie. De 'com puter' spuugt namelijk regelma tige aanstellingen uit van arbi ters, die een duel van een club uit eigen woonplaats moet lei den. Dit leidt tot wrevel. De oplossing van dat probleem W bij de betrokken arbiter. „Hij moet dit melden en eventueel ruilen met een ander," zei men. Terneuzen - De 20-jarige T. A. is maandagnacht bij een gasontploffing in zijn flat woning aan de jPijnboom- straat in Terneuzen gewond geraakt. Met derdegraads brand wonden aan beide handen en gezicht moest hij per am bulance worden overge bracht naar het streekzie kenhuis De Honte. Door onbekende oorzaak ontsnapte rond twee uur gistermorgen gas uit het gasfornuis in de woning. Door een brandende geiser is het gas op een gegeven moment tot ontploffing ge komen. De brand heeft een vitrage in de as gelegd. Ver der was een raamkozijn be schadigd. Kindervoorstelling Sluiskil - De huiscommissie van welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil houdt vandaag een kin dervoorstelling. Na het succes van de twee vorige voorstellin gen is dit kindertheateravontuui speciaal bedoeld voor de kinde ren vanaf drie jaar. Deze keer komt theater Sjon uit Vlissingen naar 't Meulengat met het programma De Reis. Sjon een jongen met veel fantasie beleeft een avontuur met eer koffer, dat voert langs wegen door woest kolkende rivieren er over hoge bergtoppen. De voor stelling begint om 15.00 uur Kaarten kosten vijf gulden. Van onze verslaggever Poortvliet - Een flink dec van Poortvliet en St.-Anna land, waaronder de bedrij venterreinen, zat gistermor gen van 6.05 tot 8.00 uu zonder elektriciteit. Zo'n tweehonderd aansluitinge kwamen zonder stroom te zitter twaalf aansluitingen in het bui tengebied zijn na achten no emge tijd met een noodaggra Saat van spanning voorzien. De storing ontstond als gevol van een auto-ongeval. Een autc jnobilist uit Sint-Annalan kwam op de Paasdijkweg b Poortvliet naast de weg terecl en botste tegen een transform, torhuisje. In dit station wordt c 10 KV-hoogspanning teruggi bracht tot 220 volt netspannin Het station dient tevens als di tributiepunt. Volgens een med

de Stem | 1993 | | pagina 8