Dirk Vanderherten zegeviert 4Ik wens nieuw bestuur succes' Piet Sol titelkandidaat Sask Derde weds Robert Willaert blijft Clingenaar met groot voetbalhart Jo de Bot aan de leiding SPORT ZEELAND Bi Belgische loper scoort recordtijd in Beveren-Graauw Verlies voor Scheldesport Reserve Laurens verovert titel Districtskampioenschap vierde klasse bandstoten SPORTNIEUWS KORTl CVC te sterk voor YVR SPORT KORT Voetbal Volleybal DE STEM DINSDAG 2 FEBRUARI 1993 Van onze atletiekmedewerker Graauw - Dirk Vanderher- ten, een paar geleden één van de topatleten uit België, zette de vierde loop uit de Super competitie van SV Aloy, Be- veren-Graauw, naar zijn hand. Vanderherten heeft een erelijst bijeen gelopen die er zijn mag. Hij werd ooit Bel gisch kampioen op de mara thon en was lange tijd houder van het wereldrecord op de 100 kilometer. ATLETIEK Vorig jaar koos de nu 35-jarige atleet voor zijn maatschappelij ke loopbaan. Hij werd commer cieel medewerker en loopt alleen nog voor zijn plezier. Hoe hard het nog gaat bewees hij tussen Graauw en Beveren. De afstand tussen de sporthal in Beveren aan de Klapperstraat en de Graauwse Dorpsstraat bedraagt- 30 kilometer. Al na vijf kilome ter liet de Belg zijn op dat mo ment twaalf gezellen in de steek om aan zijn 25 kilometer lange solo te beginnnen. Hij liep in zijn eentje, wel gesteund door de gunstige weersomstandigheden, naar een nieuw parkoersrecord met een tijd van 1 uur, 40 minu ten en 27 seconden. In de jacht op Vanderherten liet met name Jean-Paul Praet zich niet onbetuigd. Hij is de nieuwe wereldrecordhouder op de 100 kilometer, maar ook hij kon niet verhinderen dat de kloof met Vanderherten alleen maar grote re vormen aannam. Na twintig kilometer werd ruim twee minu ten geklokt. Praet moest zijn inspanningen trouwens bekopen want hij was één van de eersten die uit de jachtgroep moest los sen. Daar bleven ze tot op twee kilometer voor het eind nog met zes man over. Van die zes had Vlissinger Rian van de Broeke duidelijk de beste benen. Hij kon zelfs nog aardig wat van de achterstand op Van derherten afknabbelen, want toen de eindbalans werd opge maakt bedroeg het verschil nog maar 37 seconden. Van de Broe ke was de enige Zeeuw die zich in de eerste tien liep. Bij die eerste tien wel Ignace van Nevel, in onze regio geen onbekende. Winst was er deze keer voor de man uit Maldegem niet bij. Hij werd achtste. Trees Vermeersch haalde bij de vrouwen haar sportieve revan che. Dit seizoen moest ze steeds het onderspit delven tegen haar Sasse plaatsgenote Addy de Guchteneire. Nu waren de rollen omgedraaid en met duidelijk verschil: 3'A minuut. De afwach- tingslopen in Graauw gingen naar Hans van de Griendt op de acht en Georges Valckx op de vijf kilometer. Dat het klassieke werk het nog steeds goed doet werd bewezen door het feit dat aan Beveren-Graauw ruim 400 lopers deelnamen. UITSLAGEN 5 km: 1. George Valckx (Ossenisse) 20.06, 2. Jurgen Thuy (Graauw) 22.30, 3. Luc Roggeman (België) 22.44, 4. Erwin de Hon (Bierlviet) 23.05, 5. Jan-Piet Schoonakker (Ter- neuzen) 23.16. 8 KM Mannen: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 28.02, 2. Dirk Dhaenens (België) 28.18, 3. Patrick de Boevere (Terneuzen) 28.38, 4. Freddy van de Hende 28.51, 5. Eddy Vandezande (beiden België) 29.38. Vrouwen: 1. Domenique Debbaut 32.47, 2. Linda van Boechout 38.02, 3. Christianne de Graeve (allen Bel gië) 39.58. BEVEREN-GRAAUW Mannen: 1. Dirk Vanderherten (Bel gië) 1.40.27, 2. Rian van de Broeke (Vlissingen) 1.41.04, 3. Eddy Ver- meiren 1.41.11, 4. Steven Deram 1.41.15, 5. Johnny Steenssens 1.41.34, 6. Stefan Bellemans 1.42.00, 7. Jean-Paul Praet 1.42.37, 8. Ignace van Nevel 1.42.50, 10. Filip de Baere (allen België) 1.43.52, 23. Robin Hofland (Vlissingen) 1.51.23, 26. Frank Verschorre (Breskens) 1.51.50, 28. Marius Dek (Goes) 1.52.06, 31. Arnold Polderman (Axel) 1.53.27, 33. Eddy Kox (Sas van Gent) 1.53.31, 35. Piet Gans (Axel) 1.54.00, 39. Ronny van Acker (Nieuw-Namen) 1.56.00, 41. Rudy Neve (St.-Jansteen) 1.56.24. Vrouwen: 1. Trees Vermeersch 2.02.39, 2. Addy de Guchteneire (beiden Sas van Gent) 2.06.07, 3. Hugette Declercq (Vlissingen) 2.13.30. Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Clinge - De kogel is door de kerk. Na moeizaam zoe ken nam zoals bekend een zevental het roer bij de voetbalclub Clinge over. Voorzitter Robert Willaert gaf na 25 jaar leiderschap de voorzittershamer aan zijn opvolger Jean de Houck. Zonder bedankje. Eveneens niet voor zijn mede-bestuursleden die bij elkaar 80 jaar het bewind voerden. Het deed pijn. Robert Willaert, een spijkerhar de bestuurder, een man die geen blad voor de mond neemt en een man die geen inspraak duldt. Een beeld dat opgewekt werd en een eigen leven ging leiden. Wie de Clingenaar beter kent, weet dat die voorstelling, verkrachten van de waarheid is. Slechts één punt van die typering is waar. Robert Willaert heeft het hart op de tong. Zeker voor diegenen die hem kennen en precies weten wanneer hij iets serieus bedoelt, wanneer hij de boel dolt of wan neer hij iemand die hij niet se rieus neemt op het verkeerde been zet. Een spel dat slechts voor diege nen duidelijk is die weten hoe de Clingenaar, die in alles voor Clinge staat, in elkaar steekt. Een complex persoon die in de 25 jaar dat hij voorzitter van Clinge was, een gouden hart voor zijn club had. Zijn vereni ging was hem alles. En dat gaat helaas soms ten koste van 'te genstanders' op de tenen trap pen. Alles mag en kan nu een maal niet op straat. Roger Wil laert kent het voetbalwereldje daarvoor maar al te goed. Hem verkoop je geen knollen meer voor citroenen. Toch moest ook hij het veld ruimen. Uit zichzelf. Zeker, zo eerzuchtig was hij wel. Daarover later. Lang daarvoor speelde de inmid dels 52-jarige Clingenaar in de jeugd van Clinge. Als A-junior kapte hij ermee om later een van de oprichters van de veteranen Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Het vrouwenteam van Scheldesport is er niet in geslaagd de winst van vorige week te continueren. Tegenstan der BC Vlissingen 1, niet voor niets de nummer drie in de hoofdklasse van de rayoncompe- titie basketbal, was te sterk. BASKETBAL Het derde mannenteam boekte in Zierikzee een gemakkelijke zege op Mevo'80 1 in de derde klasse van Zeeland. VROUWEN HOOFDKLASSE BC VLISSINGEN 1-SCHELDE- SPORT 1 83-45 - Een sterk be gin resulteerde in een gelijke tussenstand na vijf minuten. BC Vlissingen, momenteel in top conditie, gaf hierna extra gas en stoomde via 27-9 door naar een 5 0-2 5-ruststand. Scheldesport speelde in de tweede helft duide lijk beter (33-20), maar moest in het sterkere en snellere BC Vlis singen zijn meerdere erkennen. Aan Terneuzense zijde was de foutenlast minimaal en de score verdeeld. MANNEN DERDE KLASSE MEVO'80 1-SCHELDESPORT 3 38-61 - Scheldesport had een gemakkelijke avond. Na vijf mi nuten spelen, bij een 4-12-tus- senstand, nam Mevo een time out om orde op zaken te stellen. Hiervan profiteerden alleen de bezoekers, gezien de standen 8-25 en 12-33 bij de rust. De overwinning was hiermee al ze ker gesteld en werd de tweede helft zo een formaliteit. René Dieleman en Peter Heynen (16 punten) speelden een goede wed strijd. worden. Zeven jaar was hij er voorzitter van. Met mannen als Hubert Suy, George van Puyvel- de, Gerrit van Roeyen, Frans Merckx, Jean de Bruin, Herman Broeckaert en Isidoor Merkckx maakte hij een prima tijd mee. Na deze tijd, waarop hij nog steeds met zichtbaar genoegen terugblikt, werd hij opvolger van de legendarische voorzitter Bert van der Keelen, die 25 jaar lang de touwtjes in handen hield. Hij vond zijn Waterloo door een fu- tuliteit. „Typisch Clings," weet Willaert, die als geen ander weet hoeveel zijn voorganger voor zijn vereniging over had. „Hij deed er zijn gezin mee tekort," constateerde Willaert. Het na- schoppen naar zijn voorganger kan hij dan ook nog steeds niet plaatsen. „Typisch Clings," zegt hij nogmaals. Zo ook het reeds bij aanhef gemelde uitblijven van een be dankje. Robert Willaert: „Johan de Smet 27 jaar bestuurder, Wil ly van Huff el 15 jaar, Rudy Bracke 14 jaar, Danny van Puy- velde en Siegfried van de Berge elk vier jaar en Daniël van Goethem 2 jaar bestuurslid. Het werd afgedaan zonder ook maar een een blijk van waardering. Voor hen vind ik dat bijzonder sneu. Voor mezelf geeft dat min der. Ik was de gebeten hond. De man die alles fout heeft gedaan. Ik verwacht dus niets." Alles bijeen wonderlijk. Uitbreiding Zestien jaar aan het bewind en dan een 'onbenul'. Ongelooflijk. Wat gebeurde er in die tijd bij Clinge? Niets of toch iets tast baars. Natuurlijk. Er werd ge bouwd. Zes kleedlokalen, twee ruimtes voor de arbiter en een berging voor de materialen. Kos ten 110 mille. De kantine kreeg een opknapbeurt. Prijskaartje 85 mille en uitgebouwd voor 25 mille waarvoor Willaert en Rudy Bracke persoonlijk garant ston den. Van onze biljartmedewerker Middelburg - Eerste reserve Cor Laurens van de biljartvereniging SNA uit Wolphaartsdijk is kam pioen vierde klasse libre van het district Walcheren en De Beve- landen geworden. Door overtui gende winst in de slotpartij ver zekerde Laurens zich van de titel in café Dampoort te Middelburg waar de gelijknamige biljartver eniging voor de organisatie zorg- de. BILJARTEN Cor Laurens wist wat hem te doen stond toen de slotpartij onder leiding van wedstrijdlei der Jan Marijs aanbrak. Hij moest dat treffen met Piet Schoutens winnen om zeker te zijn van de titel. Laurens kweet zich goed van zijn taak, want hij gaf Schoutens vrijwel geen kans en won met de cijfers 40-23 in 23 beurten. Door die winst eindigde hij met evenveel matchpunten als André Goozen van De Smid se uit 's-Gravenpolder, maar verwees Goozen naar het tweede plan op basis van een beter alge meen gemiddelde. Laurens is ge rechtigd deel te nemen aan het gewestelijk kampioenschap dat van vrijdag 19 tot en met zondag 21 maart in Noordgouwe gehou den wordt. De kortste partij in dit kampioenschap was voor Jo han de Pundert van OHGL uit Kwadendamme. Hij had slechts 16 beurten nodig om de 40 ca ramboles vol te maken. EINDSTAND 1. Cor Laurens (SNA Wolphaartsdijk) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,63 en hoogste serie 10, 2. Adré Goozen (De Smidse 's-Gravenpolder) 10-1,42-12, 3. Johan de Pundert (OHGL Kwadendamme) 9-1,58-11, 4. Jos Capello (OBK 's-Heerenhoek) 8-1,35-10, 5. Piet Schoutens (ONDA Krabbendijke) 7-1,34-16, 6. Jan Rent meester (OBK) 6-1,34-9, 7. Adrie Rijk (OHGL) 6-1,18-8, 8. Harry van der Maas (VEG/ABV Oost-Souburg) 0-0,99-8. In zijn totaliteit kwam Clinge op een bezit van een slordige 450 mille. Daar tegenover stond 50 mille aan hypotheek. 25 mille 'schuld' aan de gemeente en een tekort van 25 mille aan liquide middelen. Kortom, alles bijeen een plaatje waar menig kleine zelfstandige trots op zou zijn. Hulp Opmerkelijk in dit geheel is dat aannemers aangetrokken moes ten worden. Clinge, en dat is vreemd, vond geen vrijwillers. Op een enkeling na die gratis een handje toestak. Anderen vroegen een tientje per uur. Het stak Robert Willaert („De laatste 10 jaar 40 uur per week voor de voetbal bezig te zijn geweest,") en kostte hem de kop. „Alle afspraken gaan we onder 'de loupe nemen," stelden de nieuwe bewindvoerders. „Ik wens ze alle geluk," zegt Willae rt met een ondertoon van cynis me. Niet zonder reden. De tijd, en dan met name rond het eerst team, zal veel duidelijkheid ver schaffen. Voetbalkenners weten al hoe. Trouwens, ook veel trai ners. Robert Willaert ontmoette er heel wat. Jan Koch, Rudy Steel, Rob Haak, Jan Tilgen- kamp, Arnold Bracke, Jo de Block, George de Block en Pa trick Boussen. Een hele rij. De samenwerking met George de Block liep mis. Vrijwel de enige smet in een reeks van jaren waar Robert Willaert met genoegen terugblikt. Eveneens een periode waarvan hij de laatste is die zal ontken nen dat daarin geen foutjes zijn gemaakt. Mogelijk soms zelfs be wust. Als het maar ten gunste van Clinge kwam. Want daar voor stond Robert Willaert. Men wist het en raadpleegde hem steeds. Zelfs op zijn vakantie adres. Het is voorbij. Robert Willaert, de ex-voorzitter van de voetbalvereniging Clinge. foto archief de stem De deelnemers aan het districtskampioenschap vierde klasse bandstoten groep B bijeen in café De Troubadour in Clinge. Van links naar rechts: Piet Kindt, John Smet, Piet Sol, Mario de Boey, Etiënne Schijvenaars, Leo van Hemert, Eddy van den Brande en Frans Rijsdijk. foto camile schelstraete. Van onze biljartmedewerker Clinge - Piet Sol van de biljartvereniging NASA uit Axel is aan een sterk seizoen bezig. Eerder werd hij kam pioen in de derde klasse li bre en nu is hij na vier ronden de belangrijkste ti telkandidaat in het kam pioenschap vierde klasse bandstoten groep B van het district Zeeuws-Vlaanderen. BILJARTEN Piet Sol voert na vier ronden ongeslagen en met veruit het hoogste algemeen gemiddelde de klassering aan in café De Troubadour, waar de onlangs gefuseerde biljartvereniging HBC'34/De Troubadour voor de organisatie zorgt. Sol gaf al direct zijn visitekaartje af in Clinge. In de openingsronde zette hij de kortste partij tot nu toe neer. Slechts 17 beurten had hij nodig om de 40 caram boles vol te maken en vooral die partij zorgde voor een stevi ge basis voor zijn uitstekende algemeen gemiddeld. In de vierde ronde bewees Sol echter eveneens zijn goede vorm. Toen scoorde hij de hoogste reeks tot nu toe. Tegenstander John Smet van de organiserende ver eniging moest langdurig plaats nemen op zijn stoel toen Sol een knappe serie van 15 caram boles afwerkte. Toch is Sol, ondanks die supre matie, nog lang niet zeker van de titel. Theoretisch zijn er naast hem nog drie kapers op de kust. Dat zijn in volgorde van klassering: Piet Kindt, Etiënne Schijvenaers en Eddy van den Brande. Voor laatstge noemde wordt het moeilijk om een geslaagde aanval op Sol te ondernemen, omdat hij drie matchpunten achterstand heeft. Voor Kindt en Schij venaers liggen de kansen iets gunstiger. Zij hebben twee ver- liespunten achter hun naam staan en kunnen in één ronde die achterstand wegwerken. Zaterdag 6 februari vanaf 13.00 uur ontstaat er waarschijnlijk meer duidelijkheid in het wed- strijdverloop als wedstrijdlei der Jac de Rooy de deelnemers vanaf 13.00 uur aan de vijfde ronde laat beginnen. Zondag start men eveneens om 13.00 uur en hoopt men de eindstrijd om 17.00 uur af te werken. STAND NA VIER RONDEN 1. Piet Sol (NASA Axel) 8 match punten, algemeen gemiddelde 1,61 en hoogste serie 15, 2. Piet Kindt (Ons Vermaak Lamswaarde) 6-1,43-8, 3. Etiënne Schijvenaers (CBC Clinge) 6-1,06-8, 4. Eddy van den Brande (De Smickel Hulst) 5-1,43-7, 5 Frans Rijsdijk (CBC Clinge) 4-1,26-10 6. Mario de Boey (HBC'34/De Troubadour Clinge) 2-1,32-9, 7. John Smet (HBC'34/De Troubadour) 1-1,37-8, 8. Leo van Hemert (OBV Oostburg) 0-0,86-6. Blue Diamonds en Tovaal krijgen klop Axel - Blue Diamonds en Tovaal hebben een weinig succesvol weekeinde achter de rug. De Terneuzense rugbyploeg verloor c eigen veld met 12-10 van Octopus en Tovaal ging in en teg( Breda met 10-5 onderuit. BLUE DIAMONDS-OCTOPUS 10-12 - In dit keiharde duel II besliste het nemen van conversies de strijd om de winst. Dis naast het missen van reeksen van penaltykicks aan beide zijden. Augustin Tibazarwa en Tom Schelfhout scoorden voor de Terneuzenaren een try. Schelfhout miste beide conversies.! Octopus had in Sjaak Jonk een speler die zowel beide try'si conversies scoorde. BREDA-TOVAAL 10-5 - Halverwege stond het scorebord op II 5-5. Wim Schouten drukte een try voor Breda en Hans Markusse voor de Goesenaren. Richard Steinboes besliste de strijd door nogmaals voor de thuisclub te scoren. De conversies werden gemist. Kampioenschappen turnen KNCGV 's-Gravenpolder - In Dinteloord en 's-Gravenpolder worden de j| voorwedstrijden voor het kampioenschap turnen van het gewest Zuid-Nederland van het Koninklijk Nderlands Christelijk Gym nastiek Verbond gehouden. Zaterdag 6 februari is de eerste wedstrijdronde voor de vier- en vijfkamp vanaf 10 jaar in de A-categorie en vanaf 14 jaar in de B-categorie in de sporthal Buitelstee te Dinteloord. Deze wedstrijden duren van 10.00 tot 16.00 uur. De tweede ronde is 6 maart in sporthal De Zwake te 's-Gravenpolder. Daar wordt I' duidelijk wie zich gekwalificeerd hebben voor de nationale eindstrijd. Er nemen 11 verenigingen deel uit het gewest] Brabant/Limburg en zes verenigingen uit Zeeland. Nederlaag vrouwen Hontenisse Terneuzen - De vrouwen van Hontenisse verloren in een slecht gespeeld duel terecht van EBHV. Dit in de derde divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie. Door dit resultaat blijft Hon-1 tenisse in de degradatiezone. DERDE DIVISIE VROUWEN HONTENISSE-EBHV 9 -13 - Hontenisse heeft onnodig verloren I omdat het vooral in aanvallend opzicht niet goed bij de les was. Verdedigend speelde het een redelijke partij en de 4-6-achter- stand bij rust gaf nog kansen. Het begin van de tweede helft was I voor een goed beginnend Hontenisse, dat zelfs tot 7-7 terug-» kwam. In het laatste deel van de wedstrijd was er echter weer een grote terugval. Vooral aanvallend schoot Hontenisse duide- lijk tekort. EBHV benutte de kansen wel en greep dan ook verdiend de zege. UITSLAGEN Derde divisie vrouwen: Avanti-Dongen 10-8, Hontenisse-EBHV 9-13, I Heerle-Olympus 17-9, ODI-EMM 2 11-11, Were Di-Tilburg 12-18. STAND Derde divisie vrouwen: Tilburg 12-24, Were Di 12-20, Dongen 12-14, Heerle 12-14, EMM 2 12-11, Olympus 12-10, Avanti 12-9, EBHV 12-6, Hontenisse 12-6, ODI 12-5. 'Record' reserves Vogelwaarde Vogelwaarde - Het tweede team van de voetbalvereniging Vogelwaarde is aan een vrij unieke 'resultatenreeks' bezig. De meeste ploegen jagen op records via een aantal gewonnen wedstrijden of een langdurige ongeslagen reeks. Vogelwaarde 2 zoekt een andere weg en is hard bezig een record neer te zetten in het aantal verloren wedstrijden op rij in de reserve derde klasse van de KNVB. Het mag vrij uniek genoemd worden dat dit team na zestien wedstrijden nog puntloos onderaan bengelt. Houdt mep die reeks nederlagen vol tot het einde van de competitie? Dat is een vraag die de spelers, maar ook de nauwst betrokkenen stilaan stellen. Het laat zich niet moeilijk raden dat Vogelwaarde 2 vrijwel gedegradeerd is. Die ploeg staat elf punten achter Sluiskil 2 en twaalf punten achter op STEEN 2. In de voorgaande twee seizoenen wist Vogelwaarde 2 het vege lijf nog te redden in deze klasse door het winnen van de beslissingswed strijden tegen respectievelijk Clinge en Uzendijke. Dat zit er dit jaar duidelijk niet in. Tweede plaats voor Eddy Aerts Kaatsheuvel - Eddy Aerts van de biljartvereniging HBC'34/De Troubadour uit Clinge eindigde op een eervolle tweede plaats in het kampioenschap eerste klasse libre van het gewest Zuid-Ne derland. Mogelijk had er voor de voorzitter van de Clingse biljartvereniging meer in gezeten, maar na de vijfde ronde sloeg de nervositeit toe en kon hij zijn imponerende reeks niet vervolgen. „Ik weet niet wat het was. In de vijfde ronde zette ik de hoogste serie van 81 caramboles neer. Bij de laatste caramboles van die serie voelde ik de spanning toenemen. Na vijf beurten stond ik op 99. De kortste partij tot dan toe leek binnen bereik. Het kostte me echter nog 18 beurten voordat ik de 130 caramboles vol kon maken. Daarna, zowel in de zesde als zevende ronde, ging het totaal niet meer." Na die vijfde ronde ging Eddy Aerts op kop, maar moest die positie na verlies in de zesde ronde afstaan. In de slotronde moest hij aantreden tegen Chris Coomans van BVM uit Middel burg. Coomans won dat treffen in slechts 8 beurten en eiste niet alleen de kortste partij, maar ook het kampioenschap voor zich op. Hij gaat naar de nationale titelstrijd die van vrijdag 2 tot en met zondag 4 april in Hengelo gehouden wordt. KLASSERING ZEEUWEN 1. Chris Coomans (Middelburg) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 7,62 en hoogste serie 50, 2. Eddy Aerts (Clinge) 8-5,67-81, 3. Wim Hanse (Zonnemaire) 8-5,63-33. BILJARTEN Jo de Bot opende dit kampioen schap sterk door in de eerste ronde de kortste partij tot nu toe neer te zetten. Tegen Piet Pau- lusse had De Bot slechts 16 beurten nodig om de 40 caram boles vol te maken. Ook daarna bleef De Bot goed presteren en in de vierde ronde scoorde hij eveneens de hoogste serie van 13 caramboles. In zijn spoor blijft Roger Meul- blok echter goed volgen en hij moet dan ook gezien worden als een meer dan serieuze concur rent voor De Bot. Dit gebaseerd op het geringe verschil in alge meen gemiddelde. De derde kanshebber is de clubgenoot van Meulblok, Peter Vermeulen. Hij heeft wel twee matchpunten achterstand op het leidende duo, maar weet dat in één ronde die situatie kan wijzigen. Daarom belooft het nog spannend te wor den als wedstrijdleider Joost Klaassen de deelnemers zaterdag 6 februari om 13.00 uur verder laat gaan. Zondag begint de or- DE STEM Van onze sportmedewerker ixel - De ZWN-squashcom- oetitie is minder voortvarend van start gegaan dan ver wacht. Zowel Yellow Dot 1 ajs Flying Dutchman 1 kwam met een speler te weinig aan de start en moest sowieso al een set uit handen geven. De Terneuzenaren verloren mede daardoor met 5-0 van Squas- hzzy 1 en met 3-2 van Squas- hzzy 2. De mannen uit Cad- zand wonnen toch met 4-1 van De Karmel 2 en verloren met 4-1 van Dynamic Squash. In de tweede poule won Yellow o Van onze biljartmedewerker Hoek - Na vier ronden zijn er nog drie kanshebbers voor de titel in de het kampioenschap vierde klasse bandstoten groep A van het district Zeeuws-Vlaanderen. De meeste gunstige positie is momenteel voor Jo de Bot van de biljartvereniging De Kroon uit Hulst. Hij voert bij de organiserende vereniging DOS ongeslagen het klassement aan en legt beslag op die eerste plaats op basis van een beter algemeen gemiddelde dan nummer twee, Roger Meulblok van ABC uit Breskens. ganisatie om 13.30 uur en de slotpartij wordt dan omstreeks Van onze paardesportmedewerker Axel - Tijdens de derde weds tie Indoor Vlaanderen in r ruiterclub Graeve Jan voor c tekende, reed Saskia de leerlinge aan het Westersche haar 17-jarige pony Ramora ters, reed zich in de M-klasse PAARDESP0RT Hoewel in het eerste klassieke parkoers geen barrage werd be reikt pakte zij met 3'A strafpunt ihet goud. In het tweede parkoers i(een snelheids- en wenbaard- Iheidsparkoers) kreeg zij concur rentie van de goed rijdende Mi reille Laplante met Shirley van :De Honteruiters en Mascha van de Vijver met Sea Wave van De Zwinruiters. Hier veroverde Mi reille Laplante het goud, maar toch zilver voor Saskia de Regt. Zij reed totaal in die drie wed strijden niet minder dan vijf oranjelinten bij elkaar, een on geëvenaarde prestatie die een riante uitgangspositie geeft voor de finale op zaterdag 20 maart. In de Z- en ZZ-klasse paarden leek in beide rubrieken, klassiek en jachtparkoers, een felle strijd te ontbranden. De Engelsman Demian Charts had zich met niet minder dan vijf paarden gemeld, waarvan er drie ingezet werden in de Z- en ZZ-klasse. Han Wat- tel met Ulaan van Oranjezon kaapte in het klassieke parkoers de hoofdprijs weg. Charls werd met Dingemanse Moskou tweede en Simon den Exter met Bonan za werd derde. Die derde stek voor springinstructeur Simon den Exter uit Kortgene, die mo menteel op nationaal niveau ook (behoorlijk aan de weg timmert, oogde bedenkelijk omdat zijn positie in de competitie na twee wedstrijden onaantastbaar leek. jn het tweede parkoers, het jachtparkoers en dergelijke par koersen zijn hem op het lijf ge schreven, kwam hij als een turbo uit de startblokken, pakte met Avanti (ZZ) het goud en met Bonanza (Z) het zilver. Hij be vestigde hiermee nog eens duide lijk de beste springruiter van Zeeland te zijn. De gehele wedstrijddag ken- Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de tweede klasse vrouwen van de dis trictscompetitie volleybal was CVC te sterk voor WR en won verdiend met 3-0. VOLLEYBAL 17.00 uur afgewerkt. STAND NA VIER RONDEN 1. Jo de Bot (De Kroon Hulst) o matchpunten, algemeen gemiddelde 1,46 en hoogste serie 13, 2. Roger Meulblok (ABC Breskens) 8-1,41-10,3. Peter Vermeulen (ABC) 6-1,38-9, 4. Piet Paulusse (OBV Oostburg) 4-1,11-6, 5. Guljaam Pladdet (SBC Sluiskil) 2-1,30-7, 6. Rinus de Bree (Concordia Terneuzen) 2-1,04-11, 7. Mario Nachtegael (Den Ouden Arena St.-Jansteen) 2-0,99-9, 8. Joop Holdorp (OBV) 0-1,03-8. MALCOLM Crosby is ontslagen als manager van Sunderland, de club uit de eerste divisie van het Engels voetbal. Hem werden slechte prestaties verweten. Vo rig seizoen nog bereikte Crosby met Sunderland de finale van de strijd om de FA Cup. HET STRANDVOLLEYBAL- CIRCUIT, dat de komende zomer aan zijn tweede editie begint, zal worden vernoemd naar de nieu we sponsor Rentokil. Mytilus 4 gaf de mannen uit Clinge een flinke afstraffing. Met 3-0 werd CVC in de pan gehakt. In de derde klasse won Savok 2 met 3-0 van Verburg/ Dynamo 4. vrouwen tweede klasse cvc-vvr 3-0 (15-8,15-4,15-13) - VVR viel in deze wedstrijd behoorlijk door de mand. In de eerste set had cvc nog wel wat problemen met de zaal, maari| toen dat achter de rug was werd er volop gescoord. In de derde set bleef het lang 13-13, maar het was toch weer cvc dat met 15-13 won. derde klasse savok 2-verburg/dynamo 4 3-0 (15-8, 15-9, 15-6) - Savok kwam in iedere set op achter stand, maar dankzij een voor beeldige inzet knokte die ploeg terug. Aanvallend liep het goed, terwijl ook de Sasse verdediging goed gesloten was. Een knappe overwinning van Savok. mannen tweede klasse mytilus 4-cvc 3-0 (15-8 15-10, 15-4) - CVC kwam niet ir °e wedstrijd en kreeg dan ooi flinke afstraffing. De bezoe kers maakten te veel fouten on gevaarlijk te kunnen worden. Ir oe tweede set moest CVC ooi n°g een teleurstelling verwerkei toen Harold Verstraeten doo| zijn enkel ging. Mede daardoo: bon Mytilus simpel de zege naa: rich toe trekken.

de Stem | 1993 | | pagina 8