Offensief tegen Rode Khmer RE Joggende Clinton zorgt voor verkeersopstoppingen in Washington Hevigste gevechten in Cambodja sinds ondertekening vredesakkoord Charles onthult beeld Elizabeth Kozyrev sluit interventie in Bosnië niet uit Jacht op politici in Duitsland is altijd geopend Rabin: 100 Palestijnen mogen terug naar Israël BUITENLAND Meer Europeanen ontvluchten Zaïre Haider krijgt weinig steun in Oostenrijk kort Rusl Ujkt BUITENLAND I voorspellingen dat valutaspeculantei richten op de Franse frank e 'Reorganisati I Van onze verslaggever 71/2°/O STAATSLENING 1993] PER 15 JANUARI 2023 Tot I mei bij DE STEM DINSDAG 2 FEBRUARI 1993 AJ de stem Van onze correspondent Mare de Koninck Washington - Het ziet ernaar uit dat Ameri kaans president Bill Clinton zijn prille ge woonte om elke vroege ochtend vanuit zijn Witte Huis een halfuurtje te joggen door de straten en parken van Washington, spoedig zal moeten opgeven. Clinton gesport is aanleiding tot dagelijkse ver keersopstoppingen, tot groeiende ergernis van automobilisten en tot bezorgdheid van de gehei me dienst over de veiligheid van het zomaar in het wild voorthollende staatshoofd. 'Zomaar' is overdreven, want als Clinton rond zes uur in de ochtend dravend uit een van de poorten van zijn ambtswoning de bocht neemt naar het traject van die dag, krijgt hij drie medejoggende agenten achter zich aan plus een vloot van zo'n twaalf voertuigen (politiemotoren, zwaar bewa pende FBI-auto's, persbusjes en een limousine). Met de dag neemt ook het aantal 'gewone' Washingtonse joggers toe dat, op enige afstand gehouden, met de president meeholt. Hoewel de route om veiligheidsredenen elke dag anders is en Clinton ook telkens start vanuit een ander gat in het omvangrijke Witte Huishek, zien toch steeds meer hardlopers kans hem tijdig in de gaten te krijgen. Men kan in het winterse duister vóór zes uur 's morgens om het Witte Huis al een cirkel zien draaien van hoopvolle atleten. Toen Clinton deze week Constitution Avenue overstak en het reeds op gang gekomen och- tendspitsverkeer daartoe minutenlang tot stil stand werd gebracht, werden vanuit opengescho ven autoraampjes kreten gehoord als: 'Mister president, u gaat dit ons toch niet elke dag aandoen hoop ik!' en 'Wat als ik ontslagen word omdat ik te laat kom?' Een woordvoerder van de Secret Service zegt: „De meeste presidenten denken in het begin van hun termijn dat dit soort dingen ongestraft kan. Maar ik garandeer u dat er spoedig een eind aan komt. Hopelijk zal daar niet eerst een incident voor nodig zijn met iemand die de president kwaad wil doen". George Bush, ook een dagelijkse jogger, heeft als president zijn hobby nooit op de Washingtonse straten uitgeleefd, maar ging ervoor naar militai re bases of golfterreinen. President Truman had de gewoonte een half uur per dag in straf tempo door Washington te wandelen. Hij hield daarmee op na een aanslag in 1950 op zijn leven, waarbij de president ongedeerd bleef maar een agent omkwam. Phnom Penh (rtr/upi/afp) - Het Cambodjaanse rege ringsleger heeft een grootscheeps offensief gelanceerd tegen stellingen van de Rode Khmer, met het doel de gebieden te veroveren waar de marxistische guerrillabe weging het voor het zeggen heeft. Dit maakte woordvoerder Eric Berman van de vredesmacht van de Verenigde Naties (UNTAC) in Phnom Penh gisteren bekend. Het offensief werd vorige week gelanceerd, maar vooral de afge lopen 72 uur is er hevig gevoch ten. Het zijn de zwaarste gevech ten sinds de ondertekening van het vredesakkoord in 1991. De regering heeft voor haar of fensief in enkele van de vijf provincies waar wordt gevoch ten, burgers onder wie onlangs uit Thailand teruggekeerde vluchtelingen geronseld. Zij werden gedwongen dienst in het leger te nemen of munitie te dragen, aldus Berman. VN-fune- tionarissen spraken van de ern stigste schending van het be stand sinds de VN-troepen in maart vorig jaar in het land Kinshasa (afp/dpa) - Na de bloedige onlusten in Zaïre van het afgelopen weekeinde hebben gisteren nog eens 500 Belgen, Fransen en Italianen het land verlaten. Sinds de onlusten zaterdag in de Zaïrese hoofdstad' Kinshasa uit braken, zijn 1.700 buitenlanders reeds geëvacueerd. In het nabu rige Uganda zijn 14.000 Zaïre- zen aangekomen. Legertroepen die trouw zijn ge bleven aan president Mobutu Sese Seko hadden de situtatie in Kinshasa zondagmiddag weer onder controle nadat muitende militairen aan het plunderen waren geslagen. Maar 's nachts werd opnieuw geplunderd, waarbij ook geschoten werd. Onduidelijkheid is er over het totale aantal slachtoffers. Som mige berichten spreken van 65 doden, andere van 300 slachtof fers. Tijdens een persconferentie in Jeruzalem, na afloop van een speciale regeringszitting gister avond, zei premier Yitzak Rabin dat de onverwachte wijziging in het regeringsstandpunt het ge volg is van een oveereenkomst met de nieuwe Amerikaanse re gering. Volgens Rabin zullen de Vere nigde Staten in ruil voor de Israëlische concessie alles in het werk stellen scherpe maatrege- Wenen (afp/'rtr) - De petitie die vraagt om maatregelen om de immigratie van buitenlanders te stoppen en de rechten van in Oostenrijk verblijvende buiten landers te beperken, heeft niet de steun gekregen waarop de initiatiefnemer, Jörg Haider van de rechtsliberale FPÖ, had ge hoopt. Volgens een gisteren bekend ge maakte officiële telling hebben 417.278 mensen hun handteke ning gezet onder Haiders plan. Dit aantal vormt slechts 7,4 pro cent van de 5,6 miljoen kiesge rechtigden in Oostenrijk. De FPÖ-leider had op bijna twee keer zoveel handtekeningen ge rekend. Ondanks het voor Hai der tegenvallende resultaat is het Oostenrijkse parlement wel verplicht het verzoek in behan deling te nemen. aankwamen. Bewoners uit de provincie Kom- pong Thom, in het midden van het land, zijn massaal op de vlucht geslagen, zo zei de mili taire woordvoerder van de VN luitenant-kolonel Dick Palk. De getroffen provincies zijn verder Battambang, Siem Reap, Preah Vihear en Kratie. In deze gebie den hebben zich de afgelopen tijd al vaker ongeregeldheden voorgedaan. De regeringstroe pen zijn op weg naar het hoofd kwartier van de Rode Khmer in Pailin, bij de grens met Thai land, waar zij nog slechts 20 kilometer van verwijderd zijn. Pailin wordt door de VN be schouwd als het hoofdkwartier van de Rode Khmer, maar de bevelhebber van UNTAC, Yasus- hi Akashi, erkende dat de stad slechts als facade dient voor de guerrillabeweging, die haar ba sis op een geheime plek diep in de jungle heeft. Pailin is het centrum van een lucratieve illegale handel in edelstenen en tropisch hout, die door de Rode Khmer aan Thai land worden verkocht. Berman zei dat er VN-soldaten worden vastgehouden door de Khmer, onder wie Australiërs, een Ame rikaan en een Brit. De regering in Phnom Penh te kende1 in oktober 1991 een vre desakkoord met drie guerrilla organisaties, waaronder dé ïfodé Khmer, om een einde te maken aan de burgeroorlog die 13 jaar in Cambodja woedde. Deson danks weigert de Rode Khmer tot nu toe zich aan de bepalin gen van het akkoord te houden en zal de verzetsgroep niet mee doen aan de verkiezingen die in mei onder toezicht van de VN moeten worden gehouden. Sinds de ondertekening van het vredesakkoord hebben zich her haaldelijk gevechten tussen de regeringstroepen en de Rode Khmer voorgedaan, maar deze waren nooit zo hevig als nu. Prins Charles lacht stijfjes naar de fotografen op het moment dat hij een sculptuur van zijn moeder, Koningin Elizabeth, onthult. Het beeld staat in Lancaster House en werd gisteren gepresenteerd in het bijzijn van 40 hoge vertegenwoordigers van het Britse Gemenebest. foto ap Van onze correspondente Willy Werkman Tel Aviv - De Israëlische regering heeft gisteravond officieel besloten ongeveer 100 van de meer dan 400 gedeporteerden Palestijnse aanhangers van de Hamasbeweging naar de Wes telijke Jordaanoever en de Gazastreek te laten terugkeren. De deportatietijd van de overige 300 is tot een jaar teruggebracht. Belgrado (dpa/rtr/afp/upi) - De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrej Kozyrev, sluit een 'beperkte' militaire interventie van de internationale gemeenschap in Bosnië-Hercegovina niet langer uit. Kozyrev zei dat gisteren in een interview met de Franse krant La Croix. De Russische minister zei er echter bij dat Rusland tegen het gebuik van elk geweld is tegen Servië en Montenegro. Het afsluiten van het luchtruim boven Bosnië-Hercegovina zou volgens Kozyrev een mogelijk heid zijn. Een dergelijke beslis sing moet volgens hem niet als anti-Servisch uitgelegd worden, omdat alle drie strijdende par tijen de VN-resolutie op grond waarvan een vliegverbod boven Bosnië geldt, geschonden heb ben. Voor een beperkte militaire in terventie stelde Kozyrev drie voorwaarden: geweld tegen Ser vië en Montenegro is uitgesloten, het vliegverbod geldt niet voor 'humanitaire vluchten' en aan vallen op gronddoelwitten zijn alleen toegestaan als de interna tionale strijdkrachten worden aangevallen. Kozyrev maakte zijn opmerkin gen op het moment dat de strijd aan het zuidelijke front van Krajina tussen het Kroatische leger en Servische strijders weer oplaaide. Moslims en Bosnische Serviërs voerden felle gevechten in het noorden en oosten van Bosnië. De Verenigde Staten en Frank rijk bespreken momenteel een plan om een 'veiligheidsring' rondom de door Bosnische Ser viërs belegerde stad Sarajevo te leggen. De ring, die uit zo'n 20.000 soldaten zou moeten be staan, zou de Bosnische hoofd stad voor nieuwe Servische aan vallen moeten behoeden, zo deelde een belangrijke Franse hoge militair mee. De plannen verkeren volgens dezelfde bron echter nog in een prematuur sta dium. De Kroatische minister van bui tenlandse zaken, Zdenko Skra- balo, wees gistren in Straatsburg een verleniging van het VN- mandaat in Kroatië af. Het man daat loopt op 21 februari af. De VN-troepen kunnen wat hem be treft wel blijven als Servische milities die in Kroatië actief zijn, door de VN-troepen ontwapend worden. Van die taak komt tot op heden weinig terecht. Als de Serviërs hun wapens neerleggen, zijn de Kroaten daartoe ook be reid, aldus Skrabalo tijdens een persconferentie bij de Raad voor Europa in Straatsburg. len van de Veiligheidsraad tegen Israël te voorkomen. „Dit was geen makkelijk be sluit", zei premier Rabin, „maar wij vonden het belangrijk een aandeel te leveren in de hervat ting van het vredesproces voor het Midden-Oosten." Volgens de Israëlische regerings leider zal humanitaire hulp wor den toegestaan voor de gedepor teerden, die niet naar huis mo gen terugkeren, en zullen alle achterblijvenden het recht be houden tegen hun deportatie be roep aan te tekenen. Ook de comités, die alle deportatie-ge vallen 'opnieuw zullen bekijken', blijven in stand. Het Israëlische regeringsbesluit heeft onmiddellijk felle reacties opgeroepen in rechts-politieke kringen. De Likudpartij van ex- premier Shamir liet weten in de concessie een knieval te zien voor de internationale druk. De Nationaal Religieuze Partij ver klaarde, dat de regering de witte vlag had uitgestoken tegenover de terreur. Van Palestijnse zijde kwamen gisteravond fel negatieve reac ties. Faisal Hoesseini, de beken de Palestijnse leider in Oost- Jeruzalem, verklaarde het rege ringsbesluit absoluut niet te kunnen accepteren. De woord- voerdster van de Palestijnse on derhandelingsdelegatie, Hanan Ashrawi zei in het besluit geen concessie te zien, maar een er kenning van het aanvankelijke deportatie-besluit, omdat onge veer 300 van de gedeporteerden voorlopig niet naar huis kunnen terugkeren. Duitse kranten sturen aan de lopende band geruchten de wereld in Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Eén jacht is in Duitsland niet aan seizoenen gebonden en altijd open. Die op politici. De Duitse media - van boulevardpers tot meer serieuze kranten en weekbladen - publiceren gretig ge ruchten. Ze verspreiden andermans of anonieme kwaadsprekerij en laten het in de meeste gevallen daarbij. Bewijzen worden in maar weinig gevallen aangedragen. In de meeste affaires worden personen in een diffuus licht gesteld, verdacht gemaakt vanwege hun pri vé handel en wandel. Een diapositief Water gate-effect: in de Watergate-zaak werd het gerucht nagetrokken en bewezen; in Duits land - maar ook in het geval-Major in Engeland - is verspreiding van het gerucht hoofdzaak, soms met de hypocriete 'veront schuldiging' dat het gerucht bij nader inzien niet waar blijkt te zijn. „Ik vecht voor mijn huwelijk", zegt de Duitse minister van Bouwzaken, Irmgard Schwaetzer (50, FDP) gisteren paginabreed in het Duitse boulevardblad 'Bild'. Geruch ten in Bonn willen dat het huwelijk van de charmante liberale apothekeres met de tv- journalist Udo Phillipp zo goed als naar de haaien is. „Maar wie beiden kent, weet dat het gerucht niet waar kan zijn", commenta rieert Bild schijnheilig en zoetsappig. Wie heeft belang bij het verspreiden van dit soort beschadigende roddels? Partijgenoten of politieke tegenstanders die de carrière van de erg ambitieuze Schwaetzer willen breken? Dat beweert de minister van binnenlandse Irmgard Schwaetzer: Ik vecht voor mijn huwelijk. foto ap zaken van de oostelijke deelstaat Saksen, Heinz Eggert, in elk geval wel over zijn 'affaire'. De oud-predikant die zich van diplomatieke woordkeus of Bonner politieke gedragsregels absoluut niets aantrekt, werd vlak na de Duitse hereniging het symbool van de Stasi-terreur..Tegen zijn wil was hij in een psychiatrische inrichting gestopt en daar onder de medicijnen gezet. Als hij daar zelf niet mee gestopt was en de inrichting weer was uitgelopen, zou hij nu een geeste lijk wrak zijn, vertelde Eggert. Hij wilde geen wraak, wel gerechtigheid. Hij klaagde twee artsen uit de bewuste kliniek aan. Nu blijkt dat die hem niet dwangmatig behan deld hebben. Eggert een leugenaar? Dat de artsen zijn vrijgesproken, neemt bij Eggert de twijfel niet weg. Vaststaat dat hij syste matisch door de Stasi beloerd, achtervolgd en dwars gezeten werd. Een paar maanden geleden werd hij verras send en tegen de regie en zin van Helmut Kohl in tot een van de vice-voorzitters van het CDU gekozen. Daar zijn niet alle chris ten-democraten verheugd over. Eggert zegt nu zich te kunnen voorstellen dat zelfs in eigen gelederen bewust een roddelcampagne tegen hem georganiseerd is met het doel hem zodanig te beschadigen dat 'ie vandaag of morgen noodgedwongen door een zijdeur af zal moeten. Lafontaine is het derde voorbeeld. De le venslustige Saarlandse minister-president heeft gisteren in een bijzondere zitting van de Landtag van Saarland andermaal ont kend kwalijke contacten met de onderwereld te hebben gehad. Die beschuldigingen zijn boosaardige pogingen hem beentje te lich ten, meent hij. Met datzelfde idee loopt de Beierse minister-president Max Streibl rond die in opspraak is geraakt omdat 'ie leuke vakantiereizen door zijn industriële boezem vriend Grob liet betalen. Een poging om de CSU-politicus binnenkort te kunnen af schieten, of een wraakactie van een werkne mer uit het bedrijf van vliegtuigbouwer Grob? Het is een publiek geheim dat veel Duitse politici onrustig aan het weekeinde begin nen, met het onrustige gevoel dat de zon dagsbladen en de op maandag verschijnende weekbladen 'Der Spiegel' en Focus met geruchten komen die dodelijker kunnen zijn dan feiten. Maar om de feiten gaat het klaarblijkelijk minder en minder. Rebellenleider Oost-Timor voor rechter I Amsterdam (krf/anp) - Met de de- .het Ierse pond lijkt het Europes1 kvsteem (EMS) weer enigszins tol Igekomen. Het pond sterling Icinds vorig jaar september buite leed een behoorlijk koersverlies. De ouders van Gusmao woonden gisteren het proces i hun zoon bij. fotoap Dili - De Oostimorese rebellen-aanvoerder Jose Alexandre I Gusmao is gisteren door de openbaar aanklager beschuldigd vat het aanstichten van de demonstratie in Dili in november 1991 Daarbij werden tientallen burgers door het Indonesische leg doodgeschoten. Op de eerste dag van zijn proces is hem staatsondermijning illegaal wapenbezit ten laste gelegd. Gusmao kan daarvoor de| doodstraf krijgen. De rebellenleider wordt ook beschuldigd van' een serie aanslagen op Indonesische militaire doelen, waarbij militairen om het leven kwamen. Aanhangers van Gusmao zeggen dat hij na zijn arrestatie mogelijk is gemarteld en dat Oosttimorezen die samen met hem werden gearresteerd, zijn verdwenen. Henck Arron niet herkiesbaar Paramaribo - Henck Arron, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), stelt zich niet herkiesbaar voor de NPS- verkiezingen op 25 april. Hij geeft geen reden voor zijn besluit, Arron leidde de NPS 23 jaar. In de jaren '70 was hij onder andere minister-president. In 1975 leidde hij Suriname, samen met VHP-leider Lachmon, naar de onafhankelijkheid. roti Bij het democratiseringsproces, in de tweede helft van de jarefc '80, speelde Arron een belangrijke rol. Bij de verkiezingen inl>'| 1987 werd hij vice-president. In 1990 werd de regering waarvan' hij deel uitmaakte, door de militairen afgezet. Twee Palestijnen gedood op Westoever Jeruzalem - Twee Palestijnen zijn doorchet Israëlische li doodgeschoten toen zij in een auto wegvluchtten van een wegversperring bij Fahme op de Westoever. Volgens het leger weigerden de Palestijnen een stopbevel. De I chauffeur van de auto raakte gewond, maar kon te voet I vluchten. De krant Hadashot meldt dat de legerleiding een instructievideo laat maken om soldaten te laten zien in welke gevallen zij het vuur moeten openen. Volgens de krant weten veel Israëlische militairen niet precies wanneer zij gerechtigd zijn te schieten. Ghana waakzaam na onrust in Togo Accra - Het leger van Ghana is in staat van paraatheid gebracht vanwege de crisissituatie in het buurland Togo. President Jerry Rawlings van Ghana overweegt zelfs de Ghanese troepen die ter beschikking zijn gesteld aan de Verenigde Naties of de Econo mische Gemeenschap van West-Afrika terug te roepen. Zeker 10.000 urwoners van de Togolese hoofdstad Lomé zijn,] naar Ghana gevlucht om te ontkomen aan het geweld dat verleden week zeker 20 levens heeft geëist. De slachtoffers vielen door kogels van het leger en de politie. Togo verkeert al maanden in een politieke crisis. De oppositie onder leiding van interim-premier Joseph Koukou Koffigoh eist het vertrek van president Gnassingbe Eyadema en riep twaalf weken geleden op tot een algemene staking die zeer succesvol is„ Vijfhonderd mariniers weg uit Somalië Mogadishu - Bijna 500 Amerikaanse mariniers hebben gisteren'jl het vliegtuig naar huis genomen, nauwelijks een uur nadat I sluipschutters het vliegveld van Mogadishu beschoten hadden. I Ondertussen begonnen afgevaardigden van negen rivaliserende I clans in Mogadishu besprekingen om de voor 15 maart geplande' I vredesconferentie voor te bereiden. De afgevaardigden proberen f een agenda op te zetten en gaan bekijken wie deel mag nemen aan de door de VN gesponsorde conferentie. De 473 leden van het 1ste Amerikaanse geniebataljon die gisteren op weg naar huis gingen vormen de eerste groep van in totaal 2.700 Amerikanen die deze week Somalië verlaten. Hun vertrek werd overschaduwd door het optreden van sluipschut ters, die troepen uit Bostwana, gelegerd op het vliegveld, onder vuur namen. VS-mariniers mishandelen homoseksueel Wilmington - Onder de leus 'Clinton je zult ervoor boeten, i jullie homo's gaan eraan' hebben drie Amerikaanse mariniers in het weekeinde buiten een bar in Wilmington in North Carolina een homoseksuele man in elkaar geslagen, zo is vernomen van de politie. VS-president Bill Clinton ijvert er sinds zijn aantreden vorige maand voor de Amerikaanse krijgsmacht ook open te stellen voor homoseksuele mannen en vrouwen. De drie mariniers zijn aangehouden en in staat van beschuldi ging gesteld wegens agressie. Het slachtoffer liep een sche delfractuur en mogelijk botbreuken op. Grote cocaïnevangst in Antwerpse haven Antwerpen - De Belgische politie heeft in de Antwerpse haven 227 kilo zuivere cocaïne in beslag genomen. De drugs zaten in containers die door een schip uit Colombia waren afgeleverd. Ze waren volgens de politie bestemd voor de Italiaanse maffia. Bij de actie van de politie was ook de Amerikaanse drugbestrijding- dienst betrokken. In het Waalse Charleroi, waar de containers naar toe gebracht zouden worden, werden twee Italianen aangehouden. De straat waarde van de drugs bedraagt ongeveer 220 miljoen gulden. Het gaat om een van de grootse drugvangsten die ooit in België gedaan zijn. Dc jaar T b ver loud Gastel - Bij Menken I verdwijnen binnen twee j I geen gedwongen ontslagen. Ivan de directie gisteren bij I waren wel maatregelen I ingrijpende. De afslanking gaat gepaard met een reorganisatie waardoor de melk van de boeren niet meer in Oud Gastel binnenkomt. In deze verandering investeert Menken 5 5 miljoen gulden. Dit alles is 1 volgens algemeen directeur F. I Barel nodig om uit de rode cij fers te blijven. Menken Dairy Foods, waar nu nog ongeveer tweehonderd men sen werken, is onderdeel van Menken Landbouw Holding. De omzet van de vestiging te Oud Gastel groeide tussen 1987 en 1991 jaarlijks met ongeveer tien procent. De resultaten van voor jaar 1991 lagen bijvoorbeeld ten opzichte van voorjaar 1990 13.4 procent hoger. Vorig jaar was de groei voorbij en moest via ingrijpende bezui nigingen worde» geknokt om eenzelfde resultaat als in 1991 te bereiken. Voornaamste oorzaak daarvan is volgens Barel de re cessie in Europa. Tachtig pro cent van de produktie van Men ken gaat naar het buitenland. Vanwege de recessie en de duur der wordende Nederlandse gul den ten opzichte van veel andere valuta, daalde de vraag naar de produkten uit Oud Gastel. „Met name in landen als Enge land, Spanje en Italië is de vraag naar onze luxe zuivelprodukten niet zoals wij die graag zien. We hebben daar een neerwaartse prijscorrectie moeten toepassen. Daarnaast hebben we er klanten zien verdwijnen, die menen in eigen land goedkoper uit te zijn," aldus Barel. Na het doorvoeren van diverse kostenbesparende maatregelen kon Menken 1992 nog met een positief resultaat afsluiten. „Maar reorganisatie is nodig willen we niet over twee of drie jaar met verlies gaan werken." In het kader van die reorganisa tie wordt binnen het concern de melkaanvoer drastisch veran derd. Tot nu toe gaat de melk, die Menken bij de boeren op haalt, naar het bedrijf te Oud Gastel. Daar wordt de room er uit gehaald. De grote melkplas, die daarna nog over is, verdwijnt naar de eigen melkfabriek te Wassenaar voor verdere verwer king tot volle melk, halfvolle (ADVERTENTIE) VERVOLGUITGIFTE TENDERSYSTEEM inschrijving tot 4 februari 1993 9.00 uur via banken en commissionairs koers wordt na de inschrijving vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks per 15 januari storting 11 februari 1993 aflossing 15 januari 2023 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld, gehele of gedeeltelijke vervroegde aflossing is niet toegestaan vervofg uitgiftes 1 april, 3 juni, 5 augustus en 7 oktober 1993 volgens het tendersysteem voorwaarden kosteloos verkrijgbaar bij banken en commissionairs Maar u spaart sne En d

de Stem | 1993 | | pagina 4