'Euthanasie niet strafbaar' Hzia DE STEM Woningbehoefte maakt bouw 138.000 extra huizen noodzakelijk Meerderheid Nederlanders en CDA-stemmers in enquête weerzien Jarenlang dubbelleven breekt BVD-agent op Rechter: Sittard moet rookverbod instellen HET WEER Kans op correctie BINNENLAND A3 Meer meldingen aidspatiënten COMMENTAAR Rimpelpil Maritiem Instituut "De Ruvter" Uitkering kunstenaars beperkt Unieke regeling na kettingbotsing BINNENLAND KORT I Zon en maan Hoogwater I Scheepvaartbericht DE STEM ZATERDAG 30 JANUARI 1993 Van onze Haagse redactie Den Haag - Er zijn 138.000 extra huizen nodig om tot het jaar 2005 in de woningbe hoefte te voorzien. Daarvan worden er 39.000 in de Randstad gebouwd. En 99.000 buiten de Randstad, in het bij zonder in Gelderland en Bra bant. Bovendien wil minister Al ders (VROM) dat 60 procent van de bouwplannen in de periode 1995-2005 versneld uitgevoerd wordt. Dat zullen de belangrijkste con clusies zijn uit het Trendrapport Volkshuisvesting dat in maart openbaar gemaakt wordt. De cij fers uit het rapport zijn af te leiden uit een brief van minister Alders (gedateerd op 31 decem ber) aan enkele provincies. Een woordvoerder van de provincie Noord-Holland bevestigt het be staan van de brief. Het ministe rie weigert elk commentaar. De bewindslieden Alders en Heerma voeren dezer dagen druk overleg met verschillende over heden om te kijken waar die 140.000 extra woningen het best gebouwd worden. Het overgrote deel daarvan zal buiten de Randstad gebouwd moeten wor den. De verwachting is dat bin nen de Randstad het aantal klei ne huishoudens relatief gezien minder snel zal groeien dan bui ten de Randstad. Het vinden van nieuwe bouwlo caties is voor Alders en Heerma het belangrijkste probleem. Vooral omdat de kosten om deze terreinen geschikt te maken voor woningbouw, vaak erg hoog uit vallen. Onder meer vanwege ver vuiling in de bodem. „Het rijk zal dan ook financieel over de brug moeten komen", aldus de woordvoerder. Er moeten tienduizenden extra woningen gebouwd worden om dat ouderen steeds langer zelf standig blijven wonen. Daar naast leiden gezinshereniging en een extra stroom migranten uit Oost-Europa tot een grotere be hoefte aan woningen dan een paar jaar geleden werd voorzien. Bovendien wil het ministerie het woningtekort verder terugdrin gen. Onderzoek van het ministe rie wijst uit dat vooral de vraag naar duurdere huur- en koopwo ningen fors stijgt. t Van onze redactie binnenland Utrecht - Een meerderheid van de Nederlandse bevol king en ook van de CDA-stemmers vindt dat euthanasie buiten het strafrecht om moet worden geregeld. Dat is de uitkomst van een re presentatieve steekproef die het NIPO begin januari heeft uitge voerd in opdracht van de Neder landse Vereniging voor Vrijwilli ge Euthanasie. De Tweede Kamer debatteert volgende week over het euthana sievraagstuk. Het NIPO heeft ruim 1100 Ne derlanders van 18 jaar en ouder ondervraagd. Van hen vindt 78 procent dat iemand die in een onaanvaardbare, uitzichtloze noodsituatie verkeert, altijd het recht heeft om euthanasie te vragen. Tien procent vond van niet. Een bijna even grote groep, 71 procent, meent dat een arts die euthanasie zorgvuldig toepast, zich - tenzij er gegronde verden kingen zijn van crimineel gedrag - niet voor de strafrechter hoeft te verantwoorden. Zeventien procent van de ondervraagden vindt juist dat dit altijd moet gebeuren. De Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie ziet hier een ondersteuning in van haar standpunt dat euthanasie uit het Utrecht - Vorig jaar zijn 533 mensen met aids aangemeld bij de Geneeskundige Hoofdinspec tie. Zo'n hoog getal is nog niet eerder voorgekomen. Het jaar 1990 telde met 460 tot nu toe de meeste aanmeldingen. Het totaal aantal aidsgevallen sinds 1982 is daarmee op 2.478 gekomen. De stijging van het aantal aids gevallen heeft het departement doen besluiten met een nieuwe voorlichtingscampagne te ko men, gericht op jongeren. Het bioscoop- en tv-spotje en de brochure zijn ontwikkeld samen met de Stichting SOA (seksueel overdraagbare aandoeningen). Ook komen er advertenties in enkele jongerenbladen. De Nationale Commissie Aids- Bestrijding verklaart het hoge aantal gevallen dat nu aan het licht komt mede door de lange incubatieperiode van aids. Men sen die aan het begin van de epidemie geïnfecteerd raakten, beginnen nu pas aids te ontwik kelen. Volgens de Nationale Commissie Aids-Bestrijding stijgt het aan tal aidsdiagnoses per jaar niet. Zo zijn er vorig jaar 419 dia gnoses gesteld, tegen 437 in 1991. De woordvoerder sluit evenwel niet uit dat er nog een aantal na-meldingen komt. DE TOON van CDA-fractievoorzitter Brinkman tijdens het wao-de- bat was er een van ingehouden woede. Uiterlijk speelde Brink man de onderkoelde, onbewogen politicus maar innerlijk stoom de en kookte het bij de kroonprins van het CDA. Slechts uit de subtiel verpakte, venijnige kanttekeningen die hij af en toe plaatste bleek hoezeer hij zich de vernedering door Lubbers heeft aangetrokken. Een van die opmerkingen was een waarschuwing aan het adres van het kabinet zich niet al te blij te maken met de ovenwinning zonder glans in de Tweede Kamer. 'Ik wens de regering oprecht sterkte toe toe met de verdediging van het wetsvoorstel in de Eerste Kamer', aldus een snerende Brinkman. De boodschap was duidelijk. Aanname van een wetsvoorstel in de Tweede Kamer houdt niet automatisch in dat de Senaat zich akkoord verklaart. Vooral de CDA-fractie in de Eerste Kamer heeft zich vanaf het aantreden van het kabinet CDA-PvdA dwarsligge- rig gedragen. CDA-Fractievoorzitter Kaland vervult sinds die tijd met verve de rol van de lastige horzel. Ook ditmaal heeft hij zijn mening luid en duidelijk verkondigd. Volgens Kaland had Brinkman zich moeten houden aan het akkkoord dat het CDA had bereikt met de VVD over de wao. Kaland is van oordeel dat de politiek aanzien verspeeld heeft en vindt dat hij aan de gang van zaken een gevoel van plaatsvervan gende schaamte heeft overgehouden. PvdA-voorzitter Felix Rottenberg ziet de bui al hangen. In een artikel in Het Parool zegt hij dat het CDA moet voorkomen dat in de Eerste Kamer opnieuw politieke problemen ontstaan over het wao-voorstel. Het politieke oordeel was aan de Tweede Kamer. De Eerste Kamer moet de wetgeving toetsen, is de opvatting van Rottenberg. Wanneer de Eerste Kamer het advies van Rottenberg opvolgt, zou de uitkomst van het debat hem wel eens lelijk kunnen tegenvallen. De Senaat doet dan wat de Tweede Kamer groten deels heeft nagelaten, de inhoud van de wetgeving bediscussië ren. De leden van de Tweede Kamer hebben zich drukker gemaakt om prestigeverlies en politiek gewin dan om de gevolgen van het wetsvoorstel. De Eerste Kamer heeft een unieke kans om dit politieke wangedrag te corrigeren. Wetboek van Strafrecht moet worden gehaald. In het rege ringsvoorstel dat volgende week in de Tweede Kamer aan de orde is blijft euthanasie in principe wèl strafbaar. Volgens de NIPO- enquete is 60 procent van de CDA-stemmers (65 procent is voor euthanasie) het daar niet mee eens. Uit de antwoorden op de vraag of een arts een patiënt die al maanden in coma ligt mag laten sterven, blijkt dat veel waarde wordt gehecht aan de euthana sieverklaring. Ruim 40 procent van de ondervraagden zegt dat dit alleen mag als de patiënt vroeger zelf een euthanasiever klaring heeft opgesteld of zich daar heel duidelijk over heeft uitgesproken. Iets meer dan een kwart vindt dat het alleen mag als de familie dat wil. Tien pro cent zegt 'altijd' en 8 procent 'nooit', 13 procent heeft geen antwoord. De stelling dat oude mensen het recht hebben zelf te beslissen of zij hun leven willen beëindigen onderschrijft 57 procent. Elf procent is tegen. De Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie staat op het standpunt dat euthanasie mogelijk moet zijn bij alle soor ten ondraaglijk lijden: lichame lijk zowel als psychisch en ter minaal zowel als chronisch. Voorwaarde is dat de patiënt die hulp vraagt uitbehandeld is, öf aangeboden alternatieven na drukkelijk weigert. De Geneeskundige Inspectie voor Volksgezondheid vindt dat aparte eisen van zorgvuldigheid moeten komen voor artsen die hulp bij zelfdoding willen geven aan psychiatrische patiënten. De huidige zorgvuldigheidseisen hebben alleen betrekking op pa tiënten die lichamelijk lijden. Niettemin zijn er wel artsen die hulp bij zelfdoding geven aan psychiatrische patiënten. Zij voldoen dan niet aan alle zorg vuldigheidseisen - er is bijvoor beeld geen sprake van een onaf wendbare dood op korte ter mijn -. Deze artsen worden dan strafrechtelijk vervolgd. Vorig jaar moest bijvoorbeeld een psy chiater terechtstaan voor hulp bij zelfdoding aan een 50-jarige vrouw, die al jarenlang depres sief was. Hij werd in eerste in stantie ontslagen van rechtsver volging, maar de officier van justitie is daartegen in beroep gegaan. Ook in deze gevallen moeten er regels komen, vindt de Inspectie. Dan is het voor artsen en/of psychiaters duidelijk wanneer zij strafrechtelijke vervolging kunnen vrezen. De Russische dirigent en cellist Rostropovitsj begroet koningin Beatrix. De koningin en prins Claus woonden gisteren in het Koninklijk Conservatorium in Den Haag de masterclass bij, die de Rus aan 42 Nederlandse talenten geeft. Bij wijze van verjaardagscadaeu, de koningin is morgen jarig, mag het koninklijk paar, dat al jaren met Rostropovitsj is bevriend, de lessen ook bijwonen. foto anp VERVOLG VOORPAGINA „Een jaar geleden kwam het produkt vanuit Denemarken hier. Omdat een tijdschrift er toen veel aandacht aan besteed de, hadden we al een forse omzet op dat middel gemaakt. Maar nu is echt te gek. Wat die vrouwen allemaal wel niet over hebben voor rimpels, het kost toch veel geld", zegt Baudoin. „Het zijn wel vooral vrouwen die langskomen", meent G. Graaf - mans, assistente van apotheek De Leij in Breda. Niet iedereen is gelukkig met de stormloop op Imedeen. Drogis ten verkopen dan graag enkele doosjes per dag a 69 gulden per stuk, B. van den Bergh van de gelijknamige apotheek raadt het liever af. „Ik ben er niet om winst te' maken, ik help de mensen. He laas hebben de berichten in de krant een sterke reactie opgeroe pen, maar het is gewoon pure commercie. Het is wetenschap pelijk onverantwoord wanneer één dermatoloog een onderzoek doet en zijn eigen resultaten prijst. (ADVERTENTIE) Wil je naar de Koopvaardij als Stuurman, Scheepswerktuigkundige of beide (Maritiem Officier)? Kom dan naar de OPEN DAG op zaterdag 6 februari. Aanvang programma 11.00 uur. Hogeschool Zeeland Boulevard Bankert 156 4382 AC Vlissingen Tel. 01184-89400 Den Haag - Het kabinet wil het aantal kunstenaars dat in de bijstand zit en recht heeft op een beroepskostenvergoeding drastisch beperken. Nu ontvangen ongeveer 5.000 kunstenaars met bijstand ook nog een vergoeding voor onder meer de aanschaf van materialen. Dat aantal moet in de toekomst terug naar 1.200. Premier Lubbers heeft dat gisteren meegedeeld na afloop van het kabinetsberaad. De beroepskostenvergoeding is ingesteld na de opheffing van de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) in 1987. Volgens Lubbers maken er te veel mensen gebruik van de beroepskostenvergoeding. Alleen wie aan bepaalde criteria voldoet zal er straks nog voor in aanmerking komen. De 1.200 uitverkorenen zullen straks nog maximaal vier jaar van de regeling gebruik kunnen maken. In deze periode bedraagt de vergoeding jaarlijks 5.000 gulden. Het kabinet gaat er van uit dat kunstenaars die talent hebben dat na deze periode ook bewezen moeten hebben. Lubbers: „Anders kan er wel sprake zijn van een creatieve bezigheid, maar dan niet op kosten van de gemeenschap." Van onze verslaggever Den Haag - De verzekeraars van de auto's die op 1 januari be trokken waren bij de kettingbot sing in zeer dichte mist op de A 52 bij Arnhem, zullen de let selschade van de slachtoffers vergoeden. Dit maakte het Bureau Voorlich ting Verzekering gisteren be kend. D.e slachtoffers hoeven van de verzekeraars niet de aan sprakelijkheid of schuld van an dere automobilisten te bewijzen. Deze opstelling is gekozen in verband met de zeer uitzonder lijke omstandigheden van deze complexe aanrijding. Het is voor het eerst dat de verzekeraars een dergelijke rege ling overeenkwamen. De regeling geldt alleen voor dit ongeval. Slachtoffers van bij voorbeeld de mistramp op de A 16 bij Princeville (Breda) heb ben hier niets aan. Bij Princeville is destijds wel proces-verbaal van het ongeluk opgemaakt. Door Martin Gommers Arnhem - Bijna een jaar geleden draait BVD-agent Rob Kamphuis van de ene minuut op de andere finaal door. Geheel ontredderd en in volslagen paniek pleegt hij achter elkaar twee overvallen. Hij zet een slachtoffer een pistool op het hoofd, terwijl hij als ex-geheim-agent toch moet weten hoe dat aanvoelt. Hij wordt gepakt en tot achttien maanden gevange nisstraf veroordeeld. Overvaller Kamphuis heeft zijn straf er - met aftrek van voorlopige invrijheidsstel- ling - binnenkort opzitten. Het werd in het gevang een jaar van veel piekeren. Hoe kon hij na een verleden van bijna 15 jaar als undercover-agent (codenaam 'Homerus') zo het onderscheid tussen goed en kwaad uit het oog verliezen? Doorgedraaid na 15 jaar stress? Een roep om hulp? Hij schreef het van zich af in een verslag getiteld: 'Zomaar een rapport'. Rob Kamphuis zal hij in dit verhaal heten, wordt afgesproken. Zijn leven wordt nog steeds beheerst door angst. Hij werkte vooral in Gelderland, maar had ook te maken met de RAF, met Palestijnen, Rus sen, het Rood Verzetsfront en de kraakbe weging. Het begon in 1977 toen Kamphuis tijdelijk bij vrienden in een café werkte. Hij kreeg bezoek van twee Nijmeegse rechercheurs, die hem voorstelden inlichtingen te geven over criminele cafébezoekers. Kamphuis ging akkoord. Zo begon zijn dubbelleven. Sommige criminelen hadden hem door en er werden aanslagen op zijn auto en huis gepleegd. Niet lang daarna werd Kamphuis door de PID, de politieke inlichtingendienst ge vraagd om voor deze dienst te gaan wer ken. Die politie-afdeling viel rechtstreeks onder de BVD. Hij stemde toe en infiltreer de onder meer in de cellenstructuur van het Rood Verzets Front. Een club pamflet- tenplakkers, die zich tot een terreurorgani satie ontwikkelde en die uiteindelijk over wapentuig en bommen bleek te beschik ken. In het met opzet laten mislukken van een aantal terreuracties heeft Kamphuis de hand gehad, zegt hij. Zo is een CDA-bij- eenkomst met Van Agt in Blerick-Venlo door zijn toedoen niet geëindigd in een bloedbad. De echte bommen werden ver ruild voor stinkbommen. Het Rood Verzets Front had banden met de RAF, de CCC in Belgie en de Italiaanse Brigate Rosso. Kamphuis moest ook eens een boodschap in Parijs afgeven en wist op het nippertje te ontsnappen uit een door de politie omsingelde wijk, waar kort daarop de RAF-leden Inge Vieth en Adelheid Schultze werden gearresteerd. Na bijna 15 jaar politieke infiltratie moest het wel een keer fout gaan. Kamphuis speelde een rol in de Dodewaard-rellen en de 'linkse activist' Kamphuis was bij de kraakbeweging een te bekende verschij ning geworden. In 1990 verscheen een door anonieme auteurs uitgegeven boek met onthullingen, waarin politiemensen, die voor de PID werkten, werden genoemd. Ook Kamphuis was enigszins herkenbaar beschreven en gefotografeerd. Dat was het einde van undercover-agent Homerus. Hij kreeg een GAK-uitkering en vertrok hals over kop naar Griekenland. Totdat de uitkering in het voorjaar van '92 ineens werd stopgezet. Kamphuis kwam naar Nederland en kreeg de dag voordat hij weer terug zou gaan te horen dat hij definitief geen uitkering meer kreeg. „Ik had geen cent. Die paniek. Je van God en iedereen verlaten voelen. Niet meer weten wat je doet, een blackout", be schrijft Kamphuis de gemoedsgesteldheid, waarin hij nog dezelfde dag de twee over vallen achter elkaar pleegde. Er volgde bij de rechtbank een psychiatrisch onderzoek. Maar helaas, constateerde advocaat mr. R. Teekens, voelde de psychiater zich niet geroepen om te onderzoeken of de overval len mogelijk een voedingsbodem vonden in bijna 15 zenuwslopende jaren bij 'de dienst'. Kamphuis zelf weet het ook niet. Het is voor hem een raadsel waarom hij ineens die overvallen, waarvoor hij zich diep schaamt, heeft gepleegd. Maar het moet haast wel iets met zijn dubbelleven te maken hebben gehad. Een leven dat zijn tol heeft geëist. Zijn relatie, die acht jaar duurde, ging er aan kapot en zijn familie wilde de 'linkse activist' niet meer kennen. In psychisch opzicht kreeg hij ook een deuk. „Je leeft zo schizofreen als de pest." „Toch ben ik trots op wat ik heb kunnen doen. Ik heb veel erge dingen kunnen voorkomen. Ik vertel dit verhaal niet uit rancune tegen 'de dienst'. Maar ik ben wel teleurgesteld. Vijftien jaar is voor een undercover-agent veel te lang. Van bege leiding en nazorg is nooit ene ruk terecht gekomen." Maastricht - De gemeente Sittard moet binnen 48 uur in alle ruimten in het stadhuis waar dat wettelijk is voorge schreven, alsnog een rookverbod instellen en daaraan bekendheid geven. Dat heeft president K. Adelmeijer van de rechtbank in Maas tricht gisteren beslist in een kort geding dat was aangespannen door het Sittardse PvdA-raadslid J. Smeets tegen het college van b en w en de gemeente Sittard. Smeets heeft zo weliswaar gelijk, maar toch niet zijn volledige zin gekregen. De rechter acht namelijk niet bewezen dat burgemeester Tonnaer en zijn vier wethouders stelselmatig zelf het rookverbod overtreden. Ook de aantijging dat de gemeente willen en wetens het rookverbod niet naleeft heeft Smeets in de ogen van de rechter niet voldoende aannemelijk kunnen maken. De door Smeets geëiste dwangsommen van duizend gulden per dag als de burgemeester en de wethouders nog eens in een openbare ruimte van het stadhuis zouden roken, wees de rechtbank daarom af. Wel moet de gemeente de proceskosten betalen. Polissen veel te onduidelijk Den Haag - De polissen van ziektekostenverzekeringen in Nederland zijn veel te ondoorzichtig en te gecompliceerd. Daardoor ontgaat het consumenten doorgaans dat er aanzienlij ke prijsverschillen bestaan tussen nagenoeg dezelfde verzekerin gen. Dat concludeert de Consumentenbond op grond van vergelijking van ziektekostenverzekeringen. De bond wil meer op het individu gerichte adviezen gaan uitbrengen. Aanvragen gaan de computer in, waarna er een overzicht uitrolt van de premies en de voorwaarden van de verschillende verzekeringen. Op die manier kan de consument snel zien wat de markt hem te bieden heeft. De bond heeft het systeem onlangs uit de doeken gedaan aanambtenaren van het ministerie van WVC. „Die keken verbaasd op van de verschillen", aldus de woordvoerder. Fokvergunning Herman aangevochten Den Haag - De Dierenbescherming stapt naar de rechter om de fokvergunning voor de transgene stier Herman ongedaan te maken. Samen met Natuur en Milieu heeft de vereniging een Arob-procedure aangespannen bij de Raad van State tegen het ministerie van landbouw. De genetisch aangepaste Herman is eigendom van het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek en Gene Pharming Europe. Het is de bedoeling met het dier te fokken, in de hoop dat de melk van zijn dochters lactoferrine bevat. Dat eiwit dient als afweermiddel tegen uierontsteking. De onderzoekers hopen zo inzicht te krijgen in het produceren van geneesmiddelen via koemelk. Brabantse boeren naar Friesland Leeuwarden De provincie Friesland stelt onverholen pogin gen in het werk om boeren uit Gelderland, Overijssel, Noord- Brabant en Limburg te werven. De noordelijke regio wijst veeteelthouders op de mogelijkheden tot bedrijfsuitbreiding en ruimere normen ten aanzien van mestproduktie. Friesland laat weten nog plaats vrij te hebben voor veertig tot vijftig agrari sche bedrijven. Friesland telt momenteel zo'n zesduizend melk veehouderijen met in totaal 280.000 koeien. Op basis van de verwachte emissienormen (onder andere fosfaatproduktie en ammoniakuitstoot) tot het jaar 2000 veronderstelt de provincie Friesland nog voldoende mest te kunnen bergen. 'Evacueer gevangenkampen' Westerbork - De appèlgroep Westerbork wil een landelijke actie starten met als doel de evacuatie van alle gevangenkampen in het voormalige Joegoslavië. Dat heeft de groep, een initiatief van een aantal inwoners van Westerbork, gisteren meegedeeld. De appèlgroep roept minister Kooijmans van Buitenlandse Zaken op tijdens de komende vergadering van EG-ministers de kwestie rond de kampen aan de orde te stellen. In overleg met het Rode Kruis, Vluchtelingenwerk Nederland, Pax Christi, het Humanistisch Verbond en het IKV zullen de actieplannen van de groep binnenkort nader worden uitgewerkt.JJV j Hirsch Ballin: geen slachtoffertax Den Haag - Minister Hirsch Ballin van justitie ziet ervan af om een zogenoemde slachtoffertax in te voeren. Met die opslag op boetes en transacties zou algemene hulp aan slachtoffers betaald kunnen worden. Hirsch Ballin ziet er van af omdat politie en justitie al extra belast worden door invoering van het wetsvoorstel-Terwee. Door invoering van die wet kunnen slachtoffers van een misdrijf inhaken in het strafproces tegen de verdachte en een ongelimiteerde schadevergoeding eisen. Meer besmettingen MRSA Amsterdam - Zeker zes van de slachtoffers van de vliegramp bij Faro zijn in Portugal bésmet met de beruchte MRSA-bacterie, ook wel ziekenhuisbacterie genoemd. De besmetting van een patiënt leidde vorige week tot een operatiestop in het Pasteur ziekenhuis in het Oosterhout. Nu blijken ook in de gespeciali seerde brandwondencentra in Beverwijk, Groningen en Rotter dam vijf besmettingen te zijn geconstateerd. De zogeheten methiciline resistente staphylococcus aureus is bestand tegen de alle gangbare anti-biotica, op twee of drie zeer agressieve soorten na. De bacterie is niet levensbedreigend. Herinneringsmedaille Opperbevelhebber luitenant-generaal Couzy reikt een van de soldaten van het verbindingsbateljon de Herinneringsme daille VN-vredesoperaties uit. 315 militairen die tot de eerste groep soldaten horen die naar het voormalige Joegoslavië ging, kregen het kleinood uitgereikt. foto anp Leraren dupe computerfout Den Haag - Door een fout in de automatisering, waardoor onder meer het invoeren van namen in de computer mis ging, hebben zo'n 15.000 onderwijskrachten deze maand minder tegemoetko ming in ziektekosten ontvangen. Ongeveer 7500 leraren kregen minder salaris. Het gaat om een bedrag van ongeveer 200 gulden netto. In februari vindt de verrekening plaats. Leerkrachten die in geldnood komen, kruinen bij hun schoolbestuur een voorschot vragen. Het ministerie van onderwijs weet niet om hoeveel geld het in totaal gaat. DE STEM INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 68026 Mead Packboard BV, Ettenseweg 46, 4706 PB Roosendaal. Houdster- en finan cieringsmaatschappij. 68027 E.J. van de Velde Beheer BV, Fati mastraat 98, 4835 BE Breda, Beheeren er beleggen. 69028 Menheere en van Stratum, Oostranc 2,4762 PB Zevenbergen. Reclame advies bureau. 68029 Kantine Sportzaal De Huif", Oekei br. Dirckxweg 4,4854 AB Bavel. Bar. 68030 Chesterlot BV io, Overakkerstraat 90 4834 XN Breda. Het geven van adviezen er bet verlenen van bemiddeling bij, alsmede pe verhuur van lucht- en opblaasbare re clame, zowel in binnen- als buitenland, He voeren van promotie en reclame ten be hoeve van derden onder het trademark var "Bigger Than Life (Europe)" en de uitoefe ning van alle daaraan verbonden rechten 0e im- en export van promotie- en/of recla me-artikelen. 68032 Drive In Show De Doordraaier Nieuwland 4, 4854 BJ Bavel. Drive-in-dis cotheek en verzorging van geluid/muzie op feesten/vergaderingen/bijeenkomstei en in horeca, alles in de ruimste zin. 68033 Maxime's nailstyling en nailart, MA Burkestraat 13,4681 CG Nieuw Vossemee Nagelstyliste, alsmede verkoop van I chaamsverfraaiende en lichaamsverzor gende artikelen in de ruimste zin de woords (kleinhandel). 68034 F. Pïjs, Haagdijk 72, 4811 TV Bredi Kleinhandel in antieke meubelen. 68035 Rama Handelsonderneming, Bun Wittelaan 54, 4614 GN Bergen op Zoorï Het ontwerpen van, alsmede het doe vervaardigen van dankbetuigingen en aan denkens n.a.v. bruiloften, jubilea enz. 68036 Anak - Anak, Rooseveltlaan F 10 4835 AC Breda, het ontwerpen, het ve vaardigen van, alsmede de detailhandel zelfgemaakte kinderkleding. 68037 R. Mortier, Haven 22,4811 WL Bred Uitoefening van het fotografisch bedr (reportage-fotografie). 68038 P. Wilmink, Doormanstraat K 57,46" AC Dinteloord. Klusbedrijt. Kleinhandel gebruikte en ongeregelde goederen. 68039 De Smuihoek, Gareelstraat 11, 47 SW Heerle. Cafetariabedrijf. 68040 Scorpio Trading V0F, Seminariewt 21, 4854 PA Bavel, Groothandel in diver: roerende goederen groepen. 68041 Vervoercentrum Breda BV, Trekp 2, 4825 BN Breda. Het vervoeren en do: vervoeren, alsmede het op- en oversla: van goederen, holdingactiviteiten. 68842 Struyk Sanitronics BV, Koningsd 69, 4905 AN Oosterhout NB. De ontwikk ling van, de groothandel in en de exploit tie van geautomatiseerde sanitaire produ ten en systemen. 68043 Batavier Holding Nederland BV Nestelmakerstraat 30, 4813 KB Breda. B heermaatschappij. 68044 G.A.M. van der Lienden Holding io, Kapittelstraat 30, 4614 EL Bergen Zoom. De uitoefening van een holding (b heermaatschappij) in de ruimste zin. 68045 Autorijschool v. Gasteren/Verkee bewolking sneeuw regen gjfs onweer •5?#'"nee*™ opklaringen Jk hagel mist zonnig mistbanken Weerrapporten 29 jan 19 uur Amsterdamzwaar bew7 Eindhovenzwaar bew9 g Rotterdamzwaar bew8 g Vlissingenzwaar bew9 g Maastrichtmist9 gi Aberdeenzwaar bew6 g Athenezwaar bew15 g Barcelonahalf bew14 g Berlijnzwaar bew-1 g Budapestzwaar bew-1 g Bordeauxhalf bew10 g Brusselregen10 g Cyprusonbewolkt15 c Dublinzwaar bew8 g Frankfurtmotregen8 g Genèvehalf bew9 c Helsinkisneeuw-1 Innsbruckzwaar bew Istanbulhalf bew8 g Klagenfurtzwaar bew- c Kopenhagenonbewolkt0 g VANDAAG/ Zon op: 08.23. Zoi onder: 01.05. MORGEN/ Zon 11.03. Maan onder: 02.14. MAAI Maan.op: 11.38. Maan onder: 03.2 VANDAAG/ Bath: 07.30-19.50. 06.36-18.57 Vlissingen: 06.11-18.: weert: 07.45-20.19. Terneuzen: MAANDAG/ Bath: 09.06-21.56 08.31-21.16. Vlissingen: 08.10-20.; ALSYTA SMITS 28 30 zo Brighto n Malta nr Rotterdam, ARTISGR BICKERSGRACHT 29 40 nw Sao nr Felixstowe, DUTCH FAITH 28 t Yarmouth nr Venetie, ENGELIN/ BNTALINA 3/2 verw te Bangkot Marghera, KLIPPERGRACHT 2( GRACHT 29 110 zw Bissau nr Abt Zaandam, LINDENGRACHT 28 15 28 10 o Great Yarmouth nr Imri nno St. Maarten nr Bilbao, NEC; NEDLLOYD HOORN 28 900 zv\ ROCHESTER 28 490 w Noumea nr Huil, NOREN 1/2 verw te He Lucia, PRINS WILLEM VAN OF SNOEKGRACHT 28 280 zzw Las F J50 zo Bermuda nr Rotterdam, Bremen, STELLA NOVA 28 35 STELLA PRIMA 29 te Abu Dhat UNDEN 3/2 verw te Vaja, VICTOF 31 verw te Bantry.

de Stem | 1993 | | pagina 4