Meer rijkssteun voor verkeer' Weerman Willy n avond met uw intie op de e wateren. Eigen belang voorop bij de herindeling 'Bod van directie Hydro Agri te mager' Twee Terneuzenaars vast voor bankroof irmatieavond Canada ildcontact, (en met extra's. ■Caravans Knaus Stacaravans Zeeuws-Vlaanderen bijna even gevaarlijk als Portugal Brief naar regering 'Lezer van het jaar' voor echtpaar De Cock Eis drie maanden voor verduisteren ton Ziekenhuis De Honte Januari eindigt fris 'Arbeidsinspectie moet veiligheid Broomchemie Terneuzen onderzoeken' Zeeuwse Kamerleden: front voor Zeeland tie Recreatie toegangkaarten ^dag 9 februari 1993 pt Turfschip 1)20 - 586 94 70. loeft, alles kan. peren ten toercaravans Liebau Caravans, 40 nieuwe stacaravans Inruil toercaravans HUIS DIEREN Verwachting Groen Links kaart werksituatie aan mse Koerier. 1993 X6 pn (lid ANVR/SGR) organiseert Bis- en landeninformatie d.m.v ands gesproken grootbeeld- kntaties en reismarkt. Irum de Reehorst; 5/2 Breda, Het laldwijk, Soc. Cult. Centrum' Wgein, 't Veerhuis; 16/2, Middel g; 19/2, Emmen, Zuid-Oosthal. hatie: 18.45 uur. Aanvang video- Jo uur. Toegang 3,50 p.p. lodzakelijk) en informatie: Intact 03438-23411 Griekse wateren. Kapitein op uw ;ten van de zon, de zee, vergeten htige haventjes. Compleet met de Sidse schepen, Nederlandse rederij terator: Evenements Reizen, öring heeft, mag u deze dia-/voor- ben. ANVR reisbureau of reizen verko ost datum, tijd en plaats en maak I van uw leven. an de avond 20.00 uur. fer het dichtsbijzijnde reisbureau [ïjl ;us nieuw en gebr., de mooiste llaagste prijs. Lrcaravan mog. Jjes, Sohaapsbrug 2a Roggel (L) t Tel. 04749-5079. pruim- febr. Bigan- fan al- van Zowel Jshow- nepast |r met spe- |e tent fee uit (i! Te- neem I in de |l voor gege- i'dam Ifebr.). alen p23. Uw adres voor Div. gebr. caravans o.a. Adria-Burstner-Dethleff- Hobby-Kip-Eriba. Burg.Freytersln. 45, R'daal. Tel. 01650-49136. Bovag erkend bedrijf. Eigen reparatie-afdeling. Goedkoopste adres van Nederland. 2 of 3 slaap kamers met douche. Tudor 8,5x3 ƒ21.650, Phoenix 8,5x3 24.250,- Forester 8,5x3 ƒ24.250,-. Manhattan 8,5x3 28.250 King 10x3,60 32.250,-. Prestige 11x3,60 35.250, Tevens plm. 25 occasions. De Smokkelhoek, Kapelle. 01102-41623. op voorraad. Prijzen v.i 22.500,-. Oostappen Caravans-Asten. Tel 04936-92398. vanaf 4.000,- O.ostappen Caravans-Asten Tel. 04936-92398. I één vakje benutten, advertentie wordt in een groter f arom de advertentie met het 1 uw teksten kort en bondig. Ifoonnummer in de advertentie op. pen gemakkelijk en snel. Ie ZIJKANT HET BEDRAG AFLEZEN dat fending van brieven onder nummer dient. Als contante betaling kunt u een le of girobetaalkaart (dus géén giro- of ren. Bij niet-contante betaling ontvangt u lertenties voor de rubrieken Te huur porden uitsluitend tegen contante ps 3229,4800 MB Breda. Afdeling hleveren op onze kantoren. Uw opdracht ting in ons bezit te zijn. Prijs incl. 17 14 BTW. 9.20 12.27 15.33 18.40 ƒ21.47 24.53 t»W°p 0®*rtwod of aan te bieden? Even laten horen via een Kleinte in De Stem en het komt in orde immers tienduizenden Stem-lexers en #2eressen (een op de drie) lezen uw advertentie omdat zi| speciale belangstelling hebben voor onze Kleint|es -rubriek Huisdieren destem zeeland ZATERDAG 30 JANUARI 1993 DEEL C Van onze verslaggever Sluiskil - De vakbonden vin den dat de manier waarop de directie van Hydro Agri in Sluiskil 120 arbeidsplaatsen wil laten verdwijnen niet door de beugel kan. De senio renregeling voor de vertrek kers is aan de magere kant. Daarnaast vinden de bonden het onverteerbaar dat er met de functies van de achterblij vende werknemers worden geschoven zonder dat daar goede afspraken over zijn ge maakt. „Er is alle kans op een organisa torische puinhoop waarvan de achterblijvende werknemers de dupe kunnen worden", zegt dis trictbestuurder R. van Beveren van de Unie BLHP. Het ongenoegen over de gang van zaken is zo groot, dat Van Beveren de directie heeft opge roepen het hele plan van tafel te halen. Van Beveren ziet er meer heil in om mensen die daarvoor in aanmerking komen met VUT te laten gaan. De bonden zijn ook nog steeds niet overtuigd van de noodzaak van de reorganisatie en verden ken de directie ervan misbruik te maken van de soepele collectieve ontslagregels die nu nog voor ouderen gelden. „Dit verlies van arbeidsplaatsen is vooralsnog ontoelaatbaar. Het bedrijf heeft jarenlang zeer goede winst ge maakt, en heeft dat, zij het in iets minder mate, ook het afgelo pen jaar nog 'gedaan. door de directie aangevoerde argu ment dat er een malaise op de markt is, zien wij in het geheel niet terug in de winst- en pro- duktiecijfers van het bedrijf. Eind vorig jaar is vanwege de aantrekkende verkoopprijzen, zelfs weer een produktieplant opgestart. Dit ruikt erg naar misbruik maken van het door minister De'Vries verleende uit stel van afschaffing van de ouderen-ontslag-richtlijn. „Mensen die zich jarenlang heb ben ingezet kun je niet zomaar dumpen omdat dat nu nog kan en het op termijn misschien wel goed uitkomt. Bovendien moet een bedrijf dat al jarenlang zo goed heeft gedraaid wel tegen een stootje kunnen zonder dat dat direct sociale consequenties heeft. Alleen al vanuit sociaal maatschappelijke overwegingen, zeker in Zeeland waar de werk gelegenheid al beperkt is, kan men dit niet maken". De bonden, FNV, CNV, Unie BLHP en VHP, gaan op maan dag 15 februari opnieuw om de tafel zitten met de directie. Uit handen van adjunct-hoofdredacteur Camiel Hamans heeft het echtpaar De Cock zojuist het beeldje in ontvangst genomen. "FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - Slechts twee Stemlezers wisten alle vragen van de 'Lezer-van-het- Jaar-prijsvraag' goed te beantwoor den. Er hoefde echter niet geloot te worden tussen deze twee alles-weters. In het dagelijks leven zijn ze immers een echtpaar: de heer en mevrouw De Cock uit de Zwaluwstraat 23 te Hulst. Uit handen van adjunct-hoofdredacteur Camiel Hamans ontvingen zij hun geza menlijke prijs, een cadeaubon van 100,- en een bronzen beeldje van de Lezer van het Jaar. De tweede prijs, een cadeaubon van 50 gulden, belandt ook in Hulst. De gelukkige is W.D.M. Kayser. Hij had vier fouten. De derde prijs, een bon van ƒ25,-, is voor mevrouw D. van Hulle-Wanzeele uit Sas van Gent die zes fouten had. Veel van de tientallen inzenders verwarden in hun oplossingen de Vesuvius met de Etna en ook werd de Egyptische president Moebarak de Nobel-prijs toegekend waar dat Sadat had moeten zijn. Daarnaast lieten veel inzenders Rem Koolhaas de nieuwbouw van de Tweede Kamer ontwer pen, terwijl het juiste antwoord Pi de Bruijn had moeten zijn. Het winnende echtpaar De Cock, ervaren puzzelaars en verwoede prijsvraagdeelne mers, ontdekten twee-onnauwkeurigheden in de opgave. Bij vraag 39 was de volgorde in de partij-aanduiding SPD onjuist en Queens eerste hit, vraag 10, was Killer Queen. De eerste nummer-l-hit, en dat werd bedoeld, was Bohemian Rhapsody. Door onze redacteur Cees Maas De acht gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen kunnen het onmogelijk eens worden over de nakende gemeente lijke herindeling. Deze con clusie van het studiebureau SGBO van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten kwam afgelopen week niet uit de lucht vallen. Zeeuws- Vlaanderen legt nu haar lot in'de handen van het pro vinciaal bestuur, het was al lang te voorzien. Al jaren laait de discussie over het opheffen van kleine ge meenten op, met een toon en op een manier als was het hèt belangrijkste item van de jaren negentig. Niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen trouwens, ook in de rest van Zeeland. Vorige week kondigden de col leges van Middelburg en Vlis- singen aan één gemeente Wal cheren te willen maken, prompt daarop kwam de burgemeester van Goes met zijn idee van één gemeente Beveland. De groten nemen brutaal het voortouw, in de wetenschap sterker uit de strijd van de samenvoeging te zullen komen. Het is dan ook niet verwonder lijk dat in Zeeuws-Vlaanderen juist de drie groteren, Oost burg, Terneuzen en Hulst, plei ten voor slechts drie gemeenten in de regio. Terwijl de kleintjes als Sluis en Aardenburg alles uit de kast halen om dat tegen te gaan. Als antwoord op, en uit inlij vingsangst voor het hovaardige 'Vlisburgse verbond' besloten deze week drie kleine gemeen ten op Walcheren met Veere voorop nauwer samen te gaan werken met allerlei coöperatie ve diensten, in de hoop dat de hogere autoriteiten als de pro vincie en het rijk zo'n groter bestuurlijk lichaam zullen la ten voortbestaan. Veere ziet zelfs al een nieuwe klonterge meente, waarbij de burgemees ter hardop hoopt dat het Veerse stadhuis een prominente rol zal blijven spelen. Zuidelijk van de Westerschelde zien we precies dezelfde reactie op de vrijages van de grote gemeenten: Sluis en Aarden burg zijn al druk in gesprek over hun eigen huwelijkse voorwaarden. Zij willen een sa menwerkingsverband, met be houd van zelfstandigheid van beide gemeenten, wel te ver staan. Het behoud van die zelfstan digheid, daar is het vooral om te doen, zo blijkt uit de motive ring van al deze krampachtige pogingen. In deze tijd, waar gemeenten al een samenwerkingverband moeten oprichten om het huis vuil in te zamelen omdat ze het zelf niet meer kunnen behap pen, blijven wethouders, burge meesters en gemeenteraadsle den koppig vasthouden aan het eigen bestuurlijk voortbestaan. En deze weerbarst wordt krachtig gesteund door de ei gen ambtenaren, die natuurlijk helemaal geep zin hebben in weer een reorganisatie. Maar wat is de werkelijkheid van het ingewikkelde vandaag? Er is geen enkele gemeente meer in Zeeland die zelfstandig de milieutaken kan uitvoeren. Van alle kanten wordt betaalde hulp ingeroepen. Noem maar op: ruimtelijke ordening, volks gezondheid, rampenbestrijding, woningbouw, belastinginning, taxaties, ja, zelfs het opruimen in eigen huis, overal rukken de betaalde externe hulp- of ad vieskrachten gretig de gemeen tehuisjes binnen. Dat een klei ne gemeente een peperduur ad viesbureau inschakelt om een groenplan van twintig vierkan te meter te ontwerpen, het is allang geen bijzonderheid meer. En dat een kleine gemeente anno 1992 te weinig deskundig heid in huis heeft om een wurg contract met een projectont wikkelaar te kunnen doorzien, daar hoef je niet verder voor te reizen dan naar Domburg. De miljoenenflop met het kuur oord mogen de inwoners nu met hogere belastingen oplos sen. Zeeland, dat is vorig jaar nog aangetoond in deze krant, barst al van de samenwerkingsver banden. Schimmige instituten, waar weinig democratische controle op mogelijk is, die al lerhande taken uitvoeren om dat de gemeenten het zelf niet meer kunnen behappen. En elk samenwerkingsverband heeft zijn eigen bestuur, zijn eigen staf, zijn eigen ambtelijke medewerkers. Honderden, zijn het er bij elkaar. Moeten we dat enorme leger van grijze bu reaucraten nog meer gaan uit breiden omdat de kleine ge meenten niet willen fuseren tot een moderne daadkrachtige ad ministratie die de problemen van de komende eeuw aankan? Moet de burger door nog meer bomen het bos nog verder uit het oog verliezen? Het ant woord kan kort zijn. VERVOLG OP PAGINA ZEELAND C3 Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Het provinciaal bestuur, drie gemeenten en het waterschap Het Vrije van Sluis vragen in een brief de regering een 'demonstratieproject' te maken van heel West-Zeeuws-Vlaanderen, om miljoenen guldens binnen te krijgen zodat de streek verkeersveiliger kan worden gemaakt. Dit, omdat uit onderzoek blijkt dat West-Zeeuws-Vlaanderen vergelijkbaar is met het meest verkeersgevaarlijke land van Europa: Portugal. Die vergelijking met Portugal is eerder dit jaar al bekendge maakt, nieuw is dat het nu als argument wordt gebruikt om de vele verkeersdoden en -gewon den die jaarlijks in de streek vallen met rijkssteun sneller te verminderen. Dat kan met veili ger wegen, betere kruispunten en het sluiten van sluiproutes. WD-Gedeputeerde Hennekeij (verkeer) deelde dit mee na af loop van het jaarlijkse bezoek van Zeeuwse Kamerleden aan het provinciehuis. Hennekeij maakte van dje gelegenheid ge bruik om te pleiten vpor het project, dat nog nooit is uitge voerd in Nederland, en de Ka merleden stonden er 'zeer posi tief tegenover', zo bleek. In mei behandelt de Tweede Ka mer het Meerjarenprogramma Verkeersveiligheid en dan zal het besluit vallen of de extra miljoenen naar Zeeuws-Vlaan deren stromen. Wat er precies aan allerlei wegen en andere infrastructuur moet gebeuren om de streek veiliger te maken, is al een tijdje bekend. De pro vincie heeft dat in een urgentie schema opgenomen. Maar, er is niet voldoende geld voor beschikbaar. En wanneer het project wordt gehonoreerd, betekent dit dat de werkzaamhe den veel vroeger kunnen begin nen met het extra geld. Dat scheelt doden en gewonden, want jaarlijks vallen er gemid deld twintig doden op de Zeeuws-Vlaamse wegen, vooral in het westen. Per 100.000 inwoners gerekend vallen er in Zeeuws-Vlaanderen jaarlijks 21 doden. In heel Ne derland 9, in België 20 en in het meest verkeersgevaarlijke land van Europa, Portugal, vallen er 31 doden. „In 1991 vielen er 29 doden in de streek. West- Zeeuws-Vlaanderen is dus ver gelijkbaar met het meest ver- keersonveilige land van Europa, dat is erg onthutsend, maar het moet de regering ook overtuigen dat hiér snel wat aan moet ge beuren," aldus Hennekeij. Alleen wanneer het project •wordt gehonoreerd kan de doel stelling die de overheid zelf stelt aan het aantal verkeersslachtof fers voor het jaar 2010, en met veel moeite dan nog, worden gehaald. De knelpunten in de streek en de maatregelen die getroffen moe ten worden zijn: parallelwegen om het langzame van het snelle verkeer te scheiden; kruisingen moeten niet-gelijkvloers worden uitgevoerd, of moeten omge bouwd worden tot rotondes; het rijden over sluiproutes moet on mogelijk worden gemaakt, en rond de dorpen, zoals bijvoor beeld Schoondijke, moet een rondweg komen. Middelburg - Tegen de 44-jarige J.B. (Sluiskil), die in een jaar tijd (september 1990 t/m september 1991) ruim een ton van zijn werkgever achterover drukte, is vrijdag voor de meervou dige strafkamer in Middelburg een gevangenisstraf geëist van 3 maanden. B. was al jaren als administratief medewerker verbonden aan het Terneuzenze ziekenhuis De Hon te en belast met het verwerken van de opbrengst van het zie kenhuisrestaurant. Enkele malen per week moest hij het geld, dat door de beheerder in een blauwe zak werd gedaan en voorzien van de bijbehorende telstroom en bon, in de kluis deponeren. Jarenlang had het systeem goed gewerkt. Tot B. - in een labiele periode - besloot regelmatig een greep te doen in de blauwe zak, waarna hij telstrook en bon vernietigde. Het ziekenhuis be rekende dat er op die manier minstens een ton was verdonke remaand, maar volgens B. kon het niet meer geweest zijn dan de helft hiervan. Met het zieken huis is intussen overeengekomen dat B. (die op staande voet werd ontslagen) een bedrag van 60.000 zal terugbetalen. Wat er met het geld gebeurde kon de man niet zeggen: „Het is gewoon opgegaan aan bood schappen, denk ik." 'Gekke din gen' had hij er in ieder geval niet mee gedaan, 'anders had mijn vrouw dat moeten merken', zo voegde B. hier nog aan toe. De rechtbank doet over veertien da gen uitspraak. Terneuzen - Op aanwijzing van de politie Walcheren zijn door de politie in Utrecht twee Terneuzenaars aangehouden op verdenking van een gewapende bankroof in Koudekerke. Door een aanwezige klant met een vuurwapen te bedreigen, werd het bankpersoneel ge dwongen geld af te staan aan beide overvallers. Een groot deel van de buit, waarvan het bedrag niet is bekendgemaakt, werd nog bij de overvallers aangetroffen. De politie kwam de verdachten R.W (19) en J.H. (24) op het spoor, nadat getuigen van de overval op 19 januari op de Verenigde Spaarbank het num mer noteerden van de auto waarin zij zich met de buit uit de voeten maakten. Beide mannen worden ook ver dacht van overvallen op banken in Spijkenisse en Utrecht, van woninginbraken in Hoek en Rot- Januari is koud begonnen en zal fris eindigen. Gistermiddag trok een front^dat ons warme lucht bracht zich terug. De zuidoostelijke wind transporteerde afgelopen nacht koudere lucht naar onze streken. Daarom is het vandaag een stuk frisser, nauwelijks 6 graden. Gelukkig is de zon volop aanwezig en dat is toch goed nieuws. De algemene toestand van het weer kan als volgt worden omschreven: Ten noorden van ons ligt een fors hogedrukgebied. De koude lucht in dat gebied wordt nu met de zuidoostelijke wind over het koude Duitsland en Polen naar ons gevoerd. De zon zal voorlopig echter alleen vandaag volop schijnen. Op de Atlantische Oceaan bouwt een hogedrukkern zich snel op en die kan ons maandag, of misschien iets eerder, bereiken. Voor deze kern bevindt zich een zwak koufront en de wolken daarvan zullen morgen voor een minder zonnige dag zorgen. Maar het blijft droog. Als dit systeem voorbij is komen we in koudere ën vooral drogere lucht terecht. De dag- en nachttem- peratuur loopt dan flink terug. Als dit hogedrukgebied een verbinding kan maken met het Scandinavische hogedrukgebied, dan kan de winter wel eens aan het begin van februari boven onze streken terugkeren en voor langere tijd blijven. De verwachting in cijfers: Vandaag een zuidoostelijke wind met een kracht van 2 Beaufort en een maximum temperatuur van 6 graden. Komende nacht wordt het slechts 1 graad en ontstaat vorst aan de grond in de morgenuren. Er is veel zon en het blijft droog. Morgen bewolkt, met nu en dan een korte opklaring. De wind is oostelijk en heeft een kracht van 3 Beaufort. Morgen is het 5 graden overdag en 's nachts 2 tot 4 graden onder nul. Maandag tot en met donderdag zeer zonnig, de wind komt uit oost- tot zuid-oostelijke richting en is 2 tot 3 Beaufort. Overdag wordt het 2 tot 3 graden boven nul en 's nachts lichte vorst met 3 tot 5 graden onder nul. Hoe was het weer vorig jaar op 30 januari? Het regende niet en de zon scheen 7 uur en 5 minuten. De dagtemperatuur was 5,3 graden en 's nachts werd het 1,8 graden. De extreme temperatu ren in deze eeuw op 30 januari: In 1947 vroor het 's nachts 14,1 graden en in 1967 was het 14,4 graden boven nul. Waren we vorige keer somber over de sneeuw in de wintersport gebieden, nu is dat veranderd. Op de noordhellingen van de Alpen ligt op 1500 meter 40 tot 50 centimeter sneeuw. In 48 uur viel er 25 centimeter bij. In de dalen is het overigens matig met 2 tot 4 centimeter en op de zuidhellingen ligt geen sneeuw. De weerspreuken: 'Knapt januari niet van de kou, dan draagt de boer in de zomer rouw.' 'Brengt januari geen strenge vorst, dan lijden wij 's zomers dorst. Van onze verslaggever Terneuzen - De arbeidsinspectie moet zo snel mogelijk een algemeen onderzoek instellen naar de veiligheidsrisico's bij Broomchemie in Terneuzen. Dit onderzoek moet niet vooraf worden aangekondigd. De Terneuzense gemeenteraadsfractie van Groen Links schrijft dit in een brief aan de arbeidsinspec tie. Groen Links kondigde vorige week aan dat er een hoop fout zit bij Broomchemie. De fractie kreeg van werknemers sigalen over de onveilige werksituatie bij het chemische bedrijf. Ook de veiligheid van de bewoners van Terneuzen is in het geding. Daarom vraagt Groen Links de arbeidsinspectie zo snel mogelijk tot concrete acties over te gaan. Volgens Groen Links is er een groter verloop bij het werkne mersbestand dan normaal ge bruikelijk is. Een van de gevol gen is dat er veel met uitzend krachten wordt gewerkt. Groen Links weet dat deze mensen re gelmatig worden ingezet op plaatsen waar veel met chemi sche stoffen wordt gewerkt. Ze hebben daar niet een concrete opleiding voor gevolgd. Groen Links noemt als voorbeeld het inzetten van arbeidskrachten bij verlading- en overslagactivitei ten. „Dit levert naar onze me ning onaanvaarbare veiligheids risico's op", schrijft A. van Him- me namens de fractie. Daarnaast draaien de vaste werknemers volgens de fractie veel overuren. „Het resultaat hiervan is een overbelasting van het vaste personeel waarbij de kansen op fouten toenemen." Ook is er volgens Groen Links sprake van veel achterstallig on derhoud aan het materiaal. De veiligheid van het personeel en de inwoners van Terneuzen is door dit achterstallig onderhoud in het geding. Op de produktie- plants laat het preventieve on derhoud in de ogen van Groen Links ook te wensen over. De fractie signaleerde verder dat veel wordt gewerkt met tweede hands materiaal. Groen Links hoopt dat de ar beidsinspectie door deze brief de ernst van de problemen bij Broomchemie inziet en snel tot een algemeen onderzoek besluit. terdam en diefstal van een auto in Terneuzen. Volgens verklaringen van beide drugsverslaafde verdachten was geldgebrek het motief voor hun daden. Naast de twee Terneuze naars werden ook nog een man en twee vrouwen uit de Rand stad aangehouden op verdenking van medeplichtigheid. Vier van hen, waaronder beide Zeeuwen, zijn inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris. De politie sluit niet uit dat nog meerdere aanhoudingen in verband met deze zaken plaatsvinden. Een dankbare politie Walcheren heeft de getuigen, die het num merbord noteerden, een attentie aangeboden en bedankt. Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Nederland is weer een overleggroep rijker. Zeeuwse Kamerleden van verschillende politieke kleur kondigden gisteren aan dat zij de 'Actie- en overleggroep Zeeland' hebben opgericht. Hiermee denken ze de behan gen van Zeeland beter te kunnen dienen, maar concrete plannen zijn er nog niet. Ze hadden 'signalen' gekre gen, vertelde Kamerlid Beine- ma (CDA) na afloop van het jaarlijkse bezoek van Zeeuwse kamerleden aan het provincie bestuur. Signalen dat er pro blemen waren met de Zeeuwse economie en de landbouw. „Dus gaan we ze eerst inven tariseren en daarna aankaar ten bij de departementen," al dus Beinema. De groep bestaat vooralsnog uit Beinema, Te Veldhuis (WD) en Kohnstamm (D66) plus nog nader te benoemen leden van Gedeputeerde Sta ten en de Kamer van Koop handel. „De groep mag niet groter worden dan 15 leden," benadrukte Beinema. Welke zegeningen de provin cie van deze nieuwe groep mag verwachten werd gisteren niet duidelijk. Ook niet wat de groep toevoegt aan de reeds bestaande en veelvuldig ge bruikte kanalen die gemeen ten en provincie al jaren heb ben om via deze en andere Zeeuwse Kamerleden hun wensen in Den Haag kenbaar te maken.

de Stem | 1993 | | pagina 15