Terneuzen krijgt stadswachten Priji Ouderen gaan straks meer betalen voor warme maaltijden Contactdag bedrijven in Sas van Gent Wethouder verbaasd over uitlekken rapport POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws 'Slechts oriënterende gesprekken gevoerd met Sluis over fusie' Ruime meerderheid raad gaat akkoord met tijdelijke aanstelling zes mensen Zeeuws-Vlaamse Bond van Wipschutters neemt afscheid van bestuurslid Raad Sas van Gent wil vinger aan de pols bij Woningbouwver eniging Campagne Brutale kl ZEELAND C3 Hoek WEEKENDDIENSTEN Intrede nieuwe predikant Hoek Medaille voor vogelkweker Jan Dobbelaar De Loetzers presenteren nieuwe prins DE STEM VRIJDAG 29 JANUARI 1993 Van onze correspondent Oostburg - De ouderen in West- Zeeuws-Vlaanderen moeten de ko mende anderhalf jaar rekening hou den met een stapsgewijze verhoging van de prijzen voor warme maal tijdvoorziening. De prijs van de maaltijd bedraagt op dit moment zeven gulden, maar moet opge trokken worden tot 8,50. De commis sie van de gemeenschappelijke regeling welzijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaande ren ging akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur. Commissievoorzitter wethouder L. Cue- lenaere legde uit dat in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) al een hele discussie aan de stapsgewijze verhoging vooraf was ge gaan. „Een verhoging van een kwartje is voor de een veel en voor de ander weinig. Daar moet je rekening mee houden." Zij vertelde er nog bij dat al jaren bekend was dat de kostprijs hoger lag, dan het gevraagde bedrag van de maaltijd. Van de drie gemeenten, Aar denburg, Sluis en Oostburg wordt daar om een bijdrage gevraagd van ƒ25.250 'voor dit jaar en nog eens 8415 voor volgend jaar. Commissielid G. Calon wilde daarom ook weten of er daarna misschien wel 'weer geld bij moet en dat je zodoende achter de feiten aan blijft rennen'. Wet houder Cuelenaere antwoordde daarop dat de prijzen voortaan geïndexeerd zullen worden. Zij kon tevens de verze kering geven dat er minimaal drie, en maximaal vijf warme maaltijden per week verstrekt zullen worden. Het dagelijks bestuur stelde ook nog voor om de indicering van ouderen voor de warme maaltijdvoorziening niet meer door de SWO te laten plaatsvin den maar door een onafhankelijk or gaan. Hierbij werd wel opgemerkt dat op de werkwijze van de SWO geen enkele kritiek werd geuit. In feite wordt de bestaande indicerings- commissie uitgebreid. De commissie kon zich daar wel in vinden. De warme maaltijdverstrekking blijft een SWO- aangelegenheid. Verder was er alle lof voor het aanvullend vervoersproject van de SWO voor ouderen. Wethouder Cuelenaere rloemde het een voorspoedi ge start met bemoedigende resultaten. Zij plaatste ook nog een kanttekening: „Het project loopt nu goed. Er zijn nu gelden voor uitgetrokken. Dat is Voor de toekomst nog onzeker, maar in feite lopen we dan vooruit op de materie." Uit een tussentijdse rapportage van november vorig jaar bleek, dat al 55 ouderen boven de 65 jaar zich aange meld hebben voor vervoer. Van onze verslaggever - Terneuzen - Er komen definitief zes stadswachten in Terneuzen. Een ruime meerderheid van de Terneuzense raad ging gisteravond akkoord met dit project dat in eerste instantie voor een jaar wordt uitgevoerd. Het stadswachtenproject is op gezet vanuit Middelburg. Het project loopt daar al een tijdje en uit een evaluatie bleek dat het voldoet aan de beoogde doelstel ling. Vergroting van de veilig heid in de stad en het geven van extra service aan de burger. Met dat doel voor ogen schakelt ook Terneuzen stadswachten in. „Het proberen zeker waard", zei C. de Mol-Marcusse (CDA). Ze wees er wel op dat er zoveel mogelijk moet worden samenge werkt met de hondencontroleurs en de parkeerwachters. „Goed letten op een integrale aanpak", noemde ze het. Twijfels Alleen de fractie van Groen Links bleef met teveel twijfels zitten. G. Piscaer hinkte op twee gedachten. „De situatie in Mid delburg is anders. En de stads wachten hebben geen bevoegd heden. Verder bevordert zoveel uniformen op straat de duide lijkheid niet". Het bevorderen van de werkge legenheid vond hij een sympa thiek uitgangspunt maar hij be twijfelde of het project na het eerste jaar doorgaat. Hij twijfel de eraan of het Europees Sociaal Fonds geld zal blijven geven voor het project. Subsidie Burgemeester R. Barbé ging er nog niet van uit dat er voor het tweede jaar geen subsidie van het Fonds in het vat zit. „Mocht dat wel het geval zijn dan bekij ken we zeker of het project ook zonder deze subsidie door kan gaan. Bijvoorbeeld na de reorga nisatie van de politie komen gel den vrij. We zetten op een rijtje voor welke doelen we die midde len gaan gebruiken. We komen daar zeker op terug". Barbé was er ook van overtuigd dat ook zonder die bevoegdhe den de stadswachten nuttig werk kunnen doen. „Ik hoor uit de stad dat de hondencontroleurs preventief werken. Door het ma ken van een praatje met deze mensen wordt een oplossing ge vonden. Ik geloof dat het ook met de stadswachten zeker het geval zal zijn". Van onze correspondent Zuiddorpe - De Zeeuws-Vlaamse Bond van Wipschutters heeft tijdens de algemene ledenvergadering afscheid genomen van A. Hermans. Voorzitter J. Bruggeman sprak in zijn terugblik op de 27 jaar bestuurslidmaatschap van A. Hermans van een correct bestuurslid met wie het prettig samenwerken was. A. Hermans werd benoemd als erelid en kreeg als blijk van waardering een gouden schut- tersspeldje op zijn revers. Tij dens de algemene ledenvergade ring werd J. Roeland uit Zuid dorpe als nieuw bestuurslid be noemd en E. Savooy uit St.-Jan- steen werd als zodanig herkozen. Voor het nieuwe seizoen staan er weer veel activiteiten op het pro gramma. Zaterdag 15 mei wor den in Kloosterzande, Koewacht en Westdorpe selectiewedstrij den gehouden voor viertallen. De finale hiervan is zondag 13 juni in Westdorpe. De wedstrijden voor de Nederlandse titels wor den zaterdag 10 juli in Axel gehouden. Zaterdag 26 juni is Aardenburg het strijdtoneel voor het behalen van de koningstitel van de Nederlandse Bond. Voor de Zeeuws-Vlaamse Bond wordt de koningstitel betwist op zon dag 25 juli in Hulst. De topper van het seizoen is uiteraard het Europees kam pioenschap. Dit gebeurt zater dag 14 en zondag 15 augustus in Axel. De verenigingen Gilze- Rijen en Aardenburg beleggen ter gelegenheid van hun jubi leum speciale schietingen. Ten slotte is er nog de strijd voor de supercup. De loting voor de eer ste ronde is verricht en ziet er als volgt uit: Axel-Terneuzen, St.- Jansteen-Zuiddorpe, Hulst-Til- burg, Rijen-Kloosterzande en Graauw-Koewacht. Van onze correspondent Aardenburg - „Er zijn oriën terende gesprekken gevoerd met de gemeente Sluis. Het personeel is daarbij niet in beeld geweest. Er is niet over gedwongen ontslagen gespro ken, zoals ten onrechte in een kranteartikel stond vermeld". Dit zei burgemeester Jongmans gisteravond tijdens de raadsver gadering in Aardenburg die in een recordtijd van zeventien mi nuten werd afgewerkt. Jong mans had nog meer te vertellen over een mogelijke fusie tussen Aardenburg en Hulst. „Een fusie zou wel ontslag betekenen vóór vier functionarissen zoals twee burgemeesters en twee secreta rissen. Ik wil de onrust die bij de ambtenaren is ontstaan naar aanleiding van dat kranteartikel dan ook wegnemen". Hij betreurde de negatieve be richtgeving over Aardenburg in een regionaal dagblad, vooral omdat er volgens hem ook posi tieve ontwikkelingen te melden zijn. „Het gaat om de zaak, niet om de personen. Het gemeente belang staat voorop." De Aardenburgse raad kon zich gisteravond nog niet uitspreken over de gemeenschappelijke re geling afvalstoffenverwij dering Zeeuws-Vlaanderen, omdat er volgens de gemeente Sas van Gent nog een wijziging moet worden aangebracht. Wel ging' de raad akkoord om een recht zaak te beginnen tegen L. Daan- sen om hem te dwingen een berging op zijn terrein aan de Binnenweg te slopen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Zaken doen in België? Je loopt tegen wat andere gewoonten op maar in grote lijnen zijn er alleen maar overeenkomsten. De Belgen stellen dezelfde eisen en verlangen dezelfde kwa liteit als hun Nederlandse collega's. Zelfs de veiligheidseisen heb ben vergelijkbare normen. Er is echter één groot verschil. De factor mens. Nederlanders rea geren sneller en houden het liever koel en zakelijk. Belgen hebben minder haast en kleden de contacten wat meer aan. En tussen pot en pint willen ze ook nog wel eens wat over wat anders praten. Die beeld schetste directeur W. Kamoen van Troost Zeeland gisteren in Sas van Gent tijdens een grensoverschrijdende con tactdag van toeleveringsbedrij ven van de zakelijke Belg. Ka moen doet al jaren zaken over de grens. En hoewel hij in feite niets dan lof over zijn collega's heeft was het in het begin ook voor hem duidelijk even wen nen. Dat begint al als je de markt op gaat. „Het maken van een af spraak met een nieuwe (poten tiële) klant gaat in België aan zienlijk moeilijker. Als je al een afspraak kunt maken is dat vaak op langere termijn. In principe lijkt er minder aan dacht voor een nieuwe leveran cier", aldus Kamoen. De cultuurverschillen blijven echter ook als er eenmaal een goede band bestaat. Een Ne derlander zal zich volgens Ka moen haasten om bij de in schrijving voor een karwei op tijd de tekeningen en de prijsopgave gereed te hebben. „Als ik dan na enkele weken informeer hoe het er mee staat dan krijg ik te horen. Mijnheer, nog even geduld. U bent nog maar de eerste die zijn spullen heeft ingeleverd". Wennen is ook de manier waarop de Bel gen mijnheer de directeur zien. Kamoen: „Het is mij opgevallen dat regelmatig bezoek van de directeur zeer op prijs wordt gesteld. Het regelmatige wordt daar opgevat als zijnde met kleine tussenpozen. Ik had me bij een vaste klant eens een maand niet laten zien en prompt kwam dan ook de vraag: 'Is t'm ziek'. Hier wordt een maandelijks bezoek meer gezien in de trant van: 'Is hij hier nu alweer'. Hieruit blijkt dat de factor mens in België meer betekenis heeft dan in Nederland, als je elkaar zake lijk wat langer kent, neemt dit alleen nog maar toen. Er is gelukkig meer ruimte voor het uitwisselen van persoonlijke ervaringen". Dat 'jongens onder elkaar' ge voel heeft niet alleen voordelen. Belgen blijken bijvoorbeeld niet zulke vlotte betalers. In Nederland verwachten de werkgevers dat de centen bin nen een maand zijn overge maakt. In België kan dat mak kelijk twee maanden aanslepen zonder dat iemand daar wak ker van ligt. En zijn de verhou dingen aan de top opperbest op de werkvloer kent België nog een sterke hiërarchie. Er be staan nog steeds aparte cao's voor arbeiders en bedienden. Bedrijven die in België opere- Bij een stand wordt zaken gedaan. ren hebben ook te maken met een in Nederland onbekend fe nomeen, de délége, een vak bondsman met zeggenschap die streng controleert of aan alle arbeidsvoorwaarden. De man is gemachtigd om een karwei stil te leggen als er bijvoorbeeld teveel overuren worden ge maakt. In Nederland is zoiets ondenkbaar. Al met al houdt Kamoen een prettig gevoel over aan de sa menwerking met België die steeds meer gestalte krijgt. Ach, en dan die cultuurver schillen. „Ze zijn echt niet zo groot. De Belgische keuken hebben we al jaren geleden ontdekt maar de Zeeuwse mos selen zijn ook in België overal verkrijgbaar". De grensoverschrijdende con tactdag voor de mataal-, elek- tro- en kunststofsector, een sa menwerking tussen de Zeeuwse Kamers van Koophandel en de Gewestelijke Ontwikkelings maatschappijen Oost- en West- Vlaanderen, werd gisteren een groot succes. Er waren 68 be drijven vertegenwoordigd. Ook de toeloop van het publiek mocht er zijn. "W. Kamoen doet al jaren zaken over de grens. FOTO'S EMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Sluis - „Verbaasd, en dan druk ik me nog erg netjes uit." Met die woorden gaf de Sluise wethouder J. du Fossé gisteren tijdens de rondvraag van de raadsvergadering zijn ergernis aan over mededelin gen van burgemeester R. Bar bé van Terneuzen in de regio nale pers. Uitlatingen over een rapport dat het studiebureau SGBO van de Vereniging Nederlandse Ge meenten samengesteld heeft om de samenwerking en mogelijke herindeling in het Zeeuws- Vlaamse te komen. Een rapport dat bij de gemeente nog niet binnengekomen was. „Wat is dan nog de waarde van een dergelijk rapport als een man het al weet, die dan een vergadering in een bepaalde richting kan sturen. Ik vind dit op z'n zachtst gezegd niet cor rect." De wethouder kreeg de volledige steun van raadsvoorzitter M. Everaers. Ook hij vond het uit lekken een slechte zaak. „Er is nu dus al duidelijk vooroverleg geweest, terwijl wij van niets weten. De samensteller van het rapport, de heer Gijsen, zegt bij navraag nota bene dat het nog bij hem op het bureau ligt. Waar haalt hij dan de bevoegdheden vandaan om hierover uitlatingen te doen. Je gaat dan inderdaad een stempel drukken op de ko mende besprekingen. Het wordt tijd dat aan dergelijke praktij ken in de toekomst eens paal en perk gesteld wordt." Raadslid T. Tas vulde het aan met 'een prachtig voorbeeld hoe grote gemeenten op samenwer king uit zijn.' Het was een aardig slot van een raadsvergadering die in recordtijd -25 minuten- werd afgewerkt en waarin alleen een verzoek tot wijziging van een bestemmingsplan voor het gedeelte van het buitengebied werd afgewerkt. Aanrijding Hulst - Gistermorgen ont stond op de kruising Clinge- weg-Koolstraat te Hulst een aanrijding tussen twee perso nenauto's. W. de B. uit Clinge verleende daarbij geen voor rang aan de op de voorrangs- weg van rechts naderende au tomobilist T. G. uit Hulst. Bij de botsing liep niemand enig letsel op maar beide voertui gen raakten beschadigd. Te hard rijden IJzendijke - De rijkspolitie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermorgen tijdens een snelheidscontrole op rijksweg N61 buiten de bebouwde kom van IJzendijke vijftien be stuurders op de bon geslin gerd. Gecontroleerd werden 265 voertuigen. De hoogstge- meten snelheid bedroeg 124 kilometer per uur, terwijl maximaal 80 km is toegestaan. LAMPIONOPTOCHT - De Stichting Evenementen Hoek houdt vandaag een lampio noptocht ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix. De optocht start bij het buurthuis De Hoekse Rak kers aan het Molenplein om 18.30 uur, waarna onder bege leiding van een muziekvereni ging een rondgang door het dorp wordt gemaakt. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijcke- re, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-1777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooi man, Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in de praktijk Cloosterstr. 72. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Kloetingseweg 3, 's- Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara's pad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter V. Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meyerink, Serlippensstr. 11, praktijk: Beet- hovenhof 3B, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, praktijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - De praktijk van mevr. H. Haak uit Axel wordt waargenomen door de dienstdoende huisarts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Te1 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen inspreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspre ken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht be reikbaar voor dringende hulpver lening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer in spreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan berei ken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts J. Kop, Stationsstr. 10, Axel, tel. 01155-1488. Zaterdagspreekuur in de Bastionstr. 3, Axel, 11-12 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oost burg (Brouwerij str. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Zat. spreek uur in de Axel: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzonde re dieren, v. Diemenstr. 83, Ter neuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefo nisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbe zoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts I. Buize, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-53580, privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170-52498. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts G. Fassaert, Margrietstr. 9, Kloosterzande, tel. 01148-1905, privé: tel. 01148-2197. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts W. Duininck, Dorpsstr. 93 a, Krabbendijke. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en re cepten. Goes - Goesche apotheek,Klok- str. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis bereik baar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hon- te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. Van onze correspondent Sas van Gent - De raad Sas zal.de Woningbouwvereniging Sas van Gent Vooruit in de toekomst kritisch moeten blijven volgen over garantstellingen, bestuursbeleid, woningtoewij zing en de aanpak van St. Albert. Enerzijds toonde de Raad Sas van Gent zich gisteravond blij met de uitkomst van de overeen komst met het centraal fonds voor de Volkshuisvesting, ander zijds vond men de acht ton die Sas van Gent moet toeleggen op de sanering van de woningbouw vereniging niet gering. Wethouder J. Platschorre kon zich de gereserveerde blijdschap van de raad goed voorstellen. „We moeten nu acht ton extra bijdragen aan de woningbouw vereniging. Door wettelijke be; paling hebben we weinig invloed op het beleid van de woning; bouw. Alleen sancties achteraf naar aanleiding van de jaarreke ning biedt ruimte. Helaas is d'1 altijd achteraf." De wethouder zei te hopen da' de plannen voor St. Albert n® geen achterstand meer oplopen- ide stem Van onze verslaggever Schoondijke De bietenc ne is afgelopen najaar vl< pen in Zeeuws-Vlaander gens voorzitter J. van I1 van de kring Zeeuws-I ren van de Suiker Unie de bietenboeren een p taald die schommelt r van vorig jaar. Van onze correspondent Hoek - In de Nederlands h vormde kerk in Hoek doet z dag 31 januari drs. A. P. van Maas zijn intrede tijdens i dienst die om 15.00 uur begj De hervormde gemeente H heeft bijna twee jaar zonder j dikant gezeten, nadat de voi predikant ds. W. van Meem per 1 mei 1991 met emerife! ging- De nieuwe predikant is pas af studeerd en in het ambt bev tigd door ds. Van de Graaf, vormd predikant in het Rott damse Charlois. De intre dienst wordt verzorgd door Hoogendoorn, die de laa twee jaar als consulent optrar de hervormde gemeente in Ho Kloosterzande - Vogelkwe Jan Dobbelaar van vogelvere ging Zang en Kleur uit Kloost zande behaalde een bronzen n daille tijdens de wereldvogelt; toonstelling in het Turfschip Breda. Hij sleepte die plak in wacht met een Border postui kanarie^die goed was voor punten. Dat de vogels van Dobbel; goed zijn, bewees het afgelop seizoen al. Hij behaalde een ti op de tentoonstelling van de sp ciaalclub voor postuurkanar in Harderwijk en werd Zeeu kampioen in Eede. Terhole - Carnavalsstichting Loetzers uit Terhole houdt terdag 30 januari het jaarii wagenbouwersbal en presente die avond de nieuwe prins raad van elf. Het bal begint om 20.30 uur café De Kroon. Tien wag< bouwgroepen uit Terhole en vi re omgeving zijn uitgenodigd het geheel wordt muzikaal dersteund door de Loetz Dr Inn. Diverse bouwgroepen v ren een komische act op. Rond de klok van 21.30 i wordt de nieuwe prins van Loetzers gepresenteerd. Van onze correspondent Aardenburg - „Wie met ke klokken schiet, verliest oorlog." Het moet een gez de zijn uit de tijd van kei Napoleon, die het waagde kerkklokken te vorderen om te smelten tot kanonn De Führer van het Derde R kende dit spreekwoord mo lijk niet en als het wel zo v dan heeft hij het aan laars gelapt. Begin 1943 vorderde Hitier kerkklokken om het brons er voor oorlogsdoeleinden te bruiken. Het 'siert' hem dat hij de historische klokkenspe liet hangen, maar de overig oud of minder oud - gingen oostelijke richting. In maart 1943 was Zeeu Vlaanderen aan de beurt en name in Aardenburg werd c schandelijke daad nauwkei vastgelegd, zelfs op clandes gemaakte foto's. Op 16 m; 1943 werden in Aardenburg klokken uit de torens geha Het betrof de klokken van d( kerk in Aardenburg, de klok Sint-Kruis, die van Eede, klokje uit de Kaaipoort en zeer oude exemplaren van Sint-Baafskerk. Het weghalen van de klokken de toren van de rk kerk in l denburg verliep niet zonder f blemen, want bij de galmg; aan de zijde van de Westst moest een stuk torenmuur sloopt worden voordat de k! ken konden zakken. Terwijl kerkklokken en het klokje de Kaaipoort (anno 1650) transport wachtten, noteerde Aardenburger nauwkeurig teksten die op de klokken v( kwamen en zo werden ze het nageslacht bewaard. De klokkeluider van de Ne< l

de Stem | 1993 | | pagina 14