Ab Krook slaat 'Olympisch' alarm UITSLAGEN en standen Festina-Lotus: Toren van Babel op wielen St>p Tegelhandel BERT MIDDAG Peter Pieters is vertrouwd gezicht geworden voor organisatoren zesdaagsen KNVB ongelukkig met verplaatsen interland Jan Timman veert op sportnieuws KORT Vrouwentoj Voorbereiding op wereldkampioenschap in Hamar in Davos Sammer duur misverstand voor Inter BOKSEN SCHAKEN TAFELTENNIS VOETBAL V0LLEYB~AL~^ WATERPOLO Zeeuwse winter- kampioenschappe zwemmen in Goes Tegetrestanten v.a. 2.50 p/m Schoolpad 2a Raamsdonksveer Tel. 01621-18025 DE STEM WOENSDAG 27 JANUARI 1993 DEEL B Van onze verslaggever Rob van Deursen Oud-Loosdrecht - Het plan om voor het Olympisch schaatsseizoen '93/'94 de kernploeg van de mannen te rug te brengen tot vier leden noemt coach Ab Krook 'onza lig'- Krook, die nu werkt met Falko Zandstra, Rintje Ritsma, Bart Veldkamp, Arjan Schreuder, Thomas Bos en Jeroen Straathof zou het zeker richting Olympi sche Winterspelen van Lilleham- mer in februari van 1994 een enorme verarming vinden. „Ver kleining van de ploeg van zes naar vier brengt grote risico's met zich mee", zo slaat Krook, die van het eventuele voornemen van de Begeleidings Commissie Kernploegen via via op de hoog te werd gebracht, alarm. Hoe hij zich de route naar de Spelen van '94 voorstelt, gaf Krook al aan door voor de World Cup-wedstrijden van het week einde van 20 en 21 februari in het Zweedse Gothenburg zijn volledige equipe in te schrijven. Dus niet alleen het succesvolle EK-trio van afgelopen weekein de in Heerenveen, maar tevens Bos, Schreuder en Straathof. „Die drie hebben op bepaalde afstanden zeker Olympische kansen en dan mag je ze niet in de steek laten", vindt Krook. De 41-jarige Loosdrechter geeft tevens aan dat hij een kernploeg van vier te klein acht in verband met eventuele blessures of ziek tes. „Kijk naar Bos vorig seizoen in Davos. Die kreeg ineens griep. Dat kan Zandstra ook overko men en dan moet je wel vervan gers van niveau achter de hand hebben. Na Lillehammer zou je eventueel aan een B-ploeg van afstands-specialisten kunnen gaan denken. Maar op een of andere manier moet je de Neder landse toppers een internatio naal podium blijven bieden. In 1996 krijg je het WK per af stand. Daar zullen we toch ook van voren moeten rijden, dacht ik zo." Krook start zijn voorbereiding op het wereldkampioenschap van 13 en 14 februari in het Noorse Hamar trouwens komend weekeinde in Davos. En niet zo als eerst de bedoeling was in het Italiaanse Collalbo. Donderdag reist Olympisch kampioen Bart Veldkamp reeds naar het Zwit serse wintersportplaatsje af; vrijdag volgen Europees kam pioen Zandstra en Ritsma. WK- reserve Arjan Schreuder neemt zaterdag en zondag deel aan het NK sprint in Utrecht. De 'vlucht' naar Davos vloeit voort uit het WK bandy ('ijs hockey met een balletje') dat op zondag 7 februari in het Vi- kingskipett in Hamar wordt af gesloten. Krook: „Daarna moet er een hele nieuwe ijslaag in de hal. En dat vergt een paar dagen en dan zouden we niet aan training toekomen. Vandaar dat we nu tot en met woensdag 10 februari in Davos blijven. De dag daarna reizen we via Zürich naar Noorwegen." De Nederlandse all-round-kern- ploeg moet in Davos voor 'eigen' wedstrijden zorgen. De wereld beker-wedstrijd in het weekein de van 6 en 7 februari in het nabij gelegen Italiaanse Baselga staat alleen open voor sprinters. "Ze zien graag dat ik terugkom' Van onze verslaggever Dortmund Langer dan een half jaar heeft Matthias Sam mer het niet volgehouden in Italië. Gisteren keerde de 25-jarige international terug naar Duitsland en tekende bij Borussia Dortmund een con tract voor 3xh jaar. De rossige voetballer is voor In- ter een duur misverstand geble ken. Vorig jaar betaalde de club aan VfB Stuttgart 13 miljoen gulden om Sammer naar Milaan te halen. Nu Sammer naar Dort mund vertrokken is, gaapt er tussen aankoop en verkoop een gat van 314 miljoen. Atletiek Oud-wereldkampioen Robert de Castella uit Australië loopt op 18 april in Londen- zijirlaatste ma rathon. De Castella .zegevierde in 1983 en 1989 in de Rotterdamse marathon. De 35-jarige Austra liër nam vier maal deel aan de Olympische Spelen. In Barcelona bezette hij 26e plaats. Paardesport De Nederlandse Hippische Sportbond heeft Wim Ernes be noemd tot teammanager van de A-selectie dressuur. Hij wordt de opvolger van bondscoach Henk van Bergen. Als gevolg van zijn benoeming zal de in Schimmert wonende Ernes aftreden als be stuurslid van de Nederlandse Vereniging van Dressuurruiters. Peter Pieters in het Sportpaleis van Antwerpen in actie achter de derny. Tussenstand vijfde dag Profs: 1. De Wilde/Krabzov (Bel/ Rus) 302 punten, op één ronde: 2. Freuler/Pieters (Zwi/Ned) 292, op twee ronden: 3. Bincoletto/Bontem- pi (Ita) 269, 4. Stutz/Bruyneel (Zwi/ Bel) 135, op zeven ronden: 7. De Koning/Nijdam (Ned) 287. Amateurs: 1. Knaven/De Braber (Ned) 63, één ronde: 2. De Winne/ Primo 57, 3. Kaes/Bos (Bel/Ned) 50. Peper wil Nederland-Turkije naar 14.00 u Door Ted van Leeuwen Zeist - Burgemeester Bram Peper van Rotterdam heeft de KNVB in grote verlegenheid gebracht met zijn voornemen de interland Nederland-Turkije op woensdag 24 februari al 's middags te laten spelen. Peper heeft het (met zes uur) vervroegen van de aftrap van de WK-kwalificatiewedstrijd naar 14.00 uur als eis gesteld om het Stadion Feijenoord te mogen gebruiken. De burgemeester heeft voor het ongebruikelijk vroege tijd stip gekozen omdat hij Neder land-Turkije inschaalt in de categorie 'wedstrijd met ver hoogd risico'. „Bovendien," zo meent Peper „voorkomt het spelen overdag een te grote aanslag op de capaciteit van de politie en heeft als voordeel dat alles wat met de wedstrijd te maken heeft zo zichtbaar mogelijk verloopt." Hij heeft dat gisteren in een brief aan de voetbalbond laten weten. Peper heeft daarin nog een aantal voorwaarden ge steld. Die afspraken zijn ove rigens gebruikelijk bij een zo genaamde risico-wedstrijd. Daarin worden oa. veilig heidsmaatregelen geregeld zo als extra personeel, geschei den vakken ed. Hij verwacht van de KNVB een 'actief anti- discriminatie-beleid'. Korpschef Bakker van de Rot terdamse politie, op wiens aanbevelingen Peper voor een belangrijk deel vaart, zei gis teravond in het tv-programma Sport Studio vooral te vrezen voor de spanningen tussen zo als hij het noemde 'Rotter damse Nederlanders en Rot terdamse Turken.' „Als die slaags raken blijft het mis schien nog wel dagen onrustig in de stad." Rotterdam voert een streng beleid tegen uitingen van ras- cisme of vormen van discrimi natie. Daarmee heeft de KNVB geen enkel probleem, maar het vervroegen van het tijdstip heeft de bond 'zeer verrast', aldus voorlichter Stolk. Jan Huijbregts wijst op het probleem van de voorverkoop. De 16.000 mensen die al een kaartje gekocht hebben, wis ten niet beter dan dat het om een avondwedstrijd ging. Om de supporters gescheiden te houden, ook een belangrijke wens van Rotterdam, had de KNVB voor de kaartverkoop twee speciale telefoonnum mers in het leven geroepen. Eén voor Nederlandse belang stellenden -die 16.000 dus- één voor Turkse geïnteresseer den. Op dat nummer hebben zich volgens Huijbregts echter nog maar zo'n 500 Turken ge meld. Peper echter vreest voor een invasie van Turken uit West-Europa. Het demissionaire sectiebe- stuur van de voetbalbond be raadt zich momenteel over de gevolgen. Gisteravond laat had de bond nog geen officieel standpunt ingenomen omdat alle consequenties van Pepers eis goed onderzocht moesten worden. Huijbregts wilde een ultieme poging wagen Peper op andere gedachten te bren gen. Van onze verslaggever Jacques Eestermans Antwerpen - Hij klaagde gisteren over stijfheid. Een gevolg van een flinke smak tijdens de puntenkoers op de vierde avond van de Antwerp se Zesdaagse. „Maar verder gaat het wel," zegt Peter Pieters. „Het was wel even schrikken. Het gebeurde maandagavond net voor de jacht. Rik van Slijcke maakte een stuurfout en pats boem, daar lag ik. Gelukkig ben ik er met wat schaafwonden afgekomen. Maar voor hetzelfde geld kun je naar huis." De 31-jarige Noordhollander is aan de zijde van de Zwitserse glamourboy Urs Freuler één van de smaakmakers van de 51e 'six' in de Belgische havenstad, waar de spanning in de top van het klassement te snijden is. Het Nederlands/Zwitserse koppel maakt zijn fa- vorietenrol volledig waar, maar voelt de hete adem in de nek van vooral het gelegenheids duo Etienne de Wilde/Konstantin Khrabzov. Pieters is er in de Sinjorenstad op uit zijn derde zesdaagse-overwinning, na Bordeaux (met Pascal Lino) en Bremen (met Freuler), van dit winterseizoen in de wacht te slepen. „Dat zou een mooie afsluiting zijn van mijn baanprogramma," beseft de opvolger van zesdaagse-koning René Pijnen. Na 'Antwerpen' heeft hij er negen zesdaag sen op zitten. Een pittige reeks, maar de toernee langs de Europese winterbanen is Peter Pieters, naar eigen zeggen, uitstekend bevallen. „Ik wilde gewoon eens een keer proberen om een groot programma te rijden. Nou, ik heb er absoluut geen spijt van dat ik het heb gedaan. Het grote voordeel is dat je in een ritme komt. Ik heb ervaren dat het rijden van zesdaagsen je dan minder energie kost dan wanneer je er tussendoor een paar laat schieten." Het is dan ook de bedoeling van Pieters om volgende winter dezelfde rondgang langs de pistes te maken. Over het krijgen van con tracten hoeft de prof uit Zwanenburg zich geen zorgen te maken. „Ik ben intussen een vertrouwd gezicht voor de organisatoren. Ze zien graag dat ik terugkom. Als het aan mij ligt, word ik weer de vaste koppelgenoot van Freuler. We voelen elkaar blindelings aan. Natuurlijk zou het nog mooier zijn om in de nabije toekomst een landgenoot aan mijn zijde te hebben. Maar eerlijk gezegd zie ik momenteel geen renner, die daarvoor in aanmerking zou kunnen komen. Je moet echt een paar seizoenen meedraaien om het zesdaagse-werk goed onder de knie te krij gen. Het probleem is dat er nauwelijks FOTO DE STEM/BEN STEFFEN startgelegenheid is, zodat de mogelijkheden om het vak te leren gering zijn." Na 'Antwerpen' dient de omschakeling naar het wegseizoen zich vrijwel onmiddellijk aan voor Peter Pieters. Op 9 februari zal hij alweer aan de start staan van de Ronde van de Middellandse Zee. In een nieuw tricot, dat van de bescheiden Italiaanse Jolly-for- matie. De Sicilianen hebben de Nederlander, die vorig jaar bij het ter ziele gegane Tulip nog de meest regelmatige renner was, aange trokken om een ijzer in het vuur te hebben bij' de sprints. „Samen met Leoni moet ik voor wat kleine succesjes zorgen. Bovendien hoopt de ploegleiding dat ze met mijn naam nog binnen kan komen bij een aantal aan trekkelijke koersen." Angst voor een terugslag in het wegseizoen kent Pieters niet. „Natuurlijk is dat tijdens de onderhandelingen met Jolly aan de orde geweest. De leiding vond het best dat ik zoveel zesdaagsen op mijn programma had staan, en dat gaf voor mij de doorslag om met die ploeg in zee te gaan, maar wilde uiteraard niet dat ik uitgeblust aan het wegseizoen zou beginnen. Daar hoeven ze niet bang voor te zijn. Het zal straks best even wennen zijn aan het nieuwe ritme, maar dan moet ik toch zonder problemen tot eind juni mijn werk kunnen doen. Langer duurt het seizoen in Italië niet, in elk geval niet voor een ploegje als Jolly." Jean-Paul van Poppel rijdt de drie grote ronden Door onze correspondent Edwin Winkels Andorra - Een ervaren Ne derlander, Jan Gisbers, met behulp van een goed deel van de opgeheven (infra)structuur van PDM, moet er dit wieier- seizoen voor zorgen dat een immens grote toren van Ba- bel op twee wielen onder de naam Festina-Lotus gaat functioneren. Gisbers stond gisteren aan het hoofd van de presentatie van de ploeg, die dankzij het horlogebe drijf uit Barcelona en de rege ring van Andorra 600 miljoen peseta's (bijna 10 miljoen gul den) te verteren heeft. De Eindhovenaar en met hem directeur Miguel Rodriguez van Lotus - dat buiten Spanje als Festina op de markt is - konden gisteren trots alle kritikasters voorlopig de mond snoeren. Zij presenteerden een heuse interna tionale wieelerploeg met renners als Kelly, Rooks, Van Poppel en Lino, nadat velen dachten dat zij maanden bezig waren geweest met het opblazen van een grote en dure luchtbel. De mysterieus mislukte idylle ruim een jaar geleden tussen Rodriguez en PDM, toen hun gezamelijke ploeg voor 1992 er plots niet kwam, is mede debet geweest aan het wantrouwen waarmee de ploeg is begroet. „Het heeft best wel moeite ge kost dit op poten te zetten", gaf Gisbers gisteren toe tussen de slechts matig besneeuwde ber gen van Andorra, het belasting paradijsje in de Pyreneeën. „Dat komt vooral omdat de ploeg zo groot is. Er bestaat een erfenis van vorige jaren, renners met doorlopende contracten, waar door we nu met bijna 30 cou reurs zitten. Om hen allemaal aan de bak te laten komen zullen we daarom dit jaar onder ande ren de drie grote rondes rijden." Officieel heeft Festina-Lotus zelfs 42 wielrenners onder con tract staan. Vijftien van hen ko men uit Andorra. Twee broers reden op de Olympische Spelen in Barcelona, maar de rest schijnt het fietsen vooral op de mountain bike en de naam wiel renner nauwelijks waard te zijn. Zij waren echter nodig om het aantal Andorraanse proflicenties op 40 procent van het totaal aantal renners te krijgen, voor waarde die de FICP stelt aan een ploeg om zich in een bepaald land in te schrijven. De constructie-Andorra is vol gens de verantwoordelijken niet bedoeld om minder belastingen en sociale lasten te betalen, doch omdat de regering het prinsdom graag via de sport wil promoten. Daar hoeft het ministerie van Toerisme ruim 3,5 miljoen gul den per jaar voor over. Andorra zal voor Gisbers ook regelmatig als kantoor fungeren. De ex-PDM-man zal in de grote San Lorenzo de El Escorial (anp) - Met diep omrande ogen, die gebrek aan slaap verrieden stapte Jan Timman dinsdagavond toch tamelijk opgewekt het Coliseo uit en het nachtelijk duister in. Zes uur lang had hij gesjord aan een stelling, die stond als een brok graniet, waar de omgeving van het Escorial zo rijk aan is. Maar tegen het einde kwam er beweging in en hoewel de partij werd afgebroken in een stand met gelijk materiaal: een toren en twee pionnen, was er volgens Timman maar één conclusie mogelijk: winst. De afgesneden zwarte koning kan zijn laatste onderdanen niet meer te hulp komen. Dat zou betekenen dat Timman door het benutten van deze late kans woensdag de, achterstand in de tweekamp tegen Short terugbrengt tot 6-5. Nog altijd een hachelijke situatie, maar er gloort weer een sprankje hoop. Als hij van de resterende drie partijen met zwart er twee keer remises uitwringt en met wit nog een keer wint, is de verlenging bereikt. In die twee keer twee partijen met versneld speeltempo kan van alles gebeuren. ZETTENVERLOOP Elfde partij: Wit: Timman (Ned), Zwart: Short (GBr). 1. d2-d4, d7-d5, 2. c2-c4, e7-e6, 3. Pbl-c3, Pg8-f6, 4. c4xd5, e6xd5, 5. Lcl-g5, c7-c6, 6 Ddl-c2, Lf8-e7, 7. e2-e3, Pb8-d7, 8. Lfl-d3, Pf6-h5, 9. Lg5xe7 Dd8xe7, 10. Pgl-e2, Pd7-b6, 11. 0-0-0, g7-g6, 12. Kcl-bl, Ph5-g7, 13' Pe2-g3, Lc8-d7, 14. Tdl-cl, 0-0-0, 15. Pc3-a4, Pb6xa4, 16. Dc2xa4 Kc8-b8, 17. Tcl-c3, b7-b6, 18. Tc3-a3, Ld7-e8, 19. Da5-c2, Td8-c8, 20' Thl-el, Le8-d7, 21. Dc2-d2, h7-h5, 22. Ta3-b3, Pg7-e6, 23. Tb3-c3 h5-h4, 24. Pg3- e2, De7-d6, 25. h2-h3, Th8-d8, 26. Pe2-gl, g6-g5, 27' Pgl-f3, f7—f6, 28. Tc3-c2, Pe6-g7, 29. Kbl-al, Ld7-f5, 30. Pf3-el Kb8-b7, 31. Tc2-c3, Lf5xd3, 32. Pelxd3, Pg7-f5, 33. Dd2-c2, Pf5-e7' 34. Dc2-a4, Kb7-a8, 35. a2-a3, Dd6-d7, 36. Pd3-b4, Ka8-b7, 37 Tc3-b3, c6-c5, 38. Da4xd7+, Td8xd7, 39. d4xc5, d5- d4, 40. e3xd4 Td7xd4, 41. Pb4-d3, Pe7-d5, 42. Kal-bl, Tc8-e8, 43. c5xd6, a7xb6, 44. a3-a4, Kb7-a7, 45. a4-a5, b6xa5, 46. Tcl-c5, Pd5-b4, 47. Tc5xa5+ Ka7-b6, 48. Pd3xb4, Td4xb4, 49. Ta5-a3, Te8-el+, 50. Kbl-c2, Tel-e2+, 51. Kc2-cl, Kf6-b5, 52. Tb3xb4, Kb5xb4, 53. Ta3-f3, Te2-el+ 54. Kcl-d2, Tel-gl, 55. Kd2-e2, Kb5-c4, 56. Tf3xf6, Tglxg2, 57 Ke2-fl, Tg2-h2, 58. Tf6-f3, Th2-hl+, 59. Kfl-g2, Thl-bl, 60. Tf3-f5, Tblxb2, afgebroken. Stand: wit: Kg2, Tf5, pionnen f2 en h3, zwart: Kb4, Tb2, pionnen g5 en h4. internationale koersen zelf in de ploegleiderswagen plaatsnemen, meestal samen met de Fransman Bruno Roussel. In Spanje zal Miguel Moreno als ploegleider optreden. De bus, chauffeur en boekhouder (Piet van der Kruis) zijn samen met Gisbers van PDM overgekomen. Doel van Festina dit jaar is om eendagswedstrijden en etappes in de grote ronde's te winnen. Om dat laatste te bewerkstelli gen, zal sprinter Jean-Paul van Poppel („hij traint als een gek", aldus Gisbers) zowel in de Vuel- ta, Giro als Tour van start gaan. Zijn objectief is niet om die drie rondes ook uit te rijden, maar om in de eerste, vlakke weken enkele ritten te winnen. Pascal Lino is het talent om 'kort te rijden' in de algemene klasse menten, terwijl de ervaring van Kelly en Rooks tot enkele aardi ge surprises in de klassiekers moet leiden. Tapie blijft beslissen over Papin Marseille - Jean-Pierre Papin mag aan het eind van dit seizoen niet tekenen bij Paris Saint Germain. Dat zei voorzitter Bernard Tapie van Olympique Marseille. Tapie, die afgelopen zomer Papin verkocht aan AC Milaan, beroept zich op een afspraak met voorzitter Silvio Berlusconi van de Italiaanse club. Daarin zou staan dat, wanneer Papin zijn contract bij Milaan niet uitdient, hij alleen naar Frankrijk terug mag komen om bij Marseille te voetballen. Milko Djurovski naar Cambuur Groningen - De Joegoslavische oud-international Milko Djurov ski zal zijn seizoen vol blessures en moeilijkheden in Groningen afmaken in de eredivisie. De dinsdag dertig jaar geworden aanvaller tekende dinsdag bij Cambuur. Het contract loopt voorlopig tot het einde van het seizoen. Voor beide partijen geldt een optie voor nog eens een jaar. Cambuur is voorlopig twee basisspelers kwijt. Verdediger Winnie Haatrecht kan vier weken niet spelen door een kniebles sure. Middenvelder John Roos staat een enkel-operatie te wachten en is zes tot acht weken uitgeschakeld. De selectie van Ajax is verder uitgedund. Na Jari Litmanen is ook Stefan Pettersson enige tijd uitgeschakeld. De midvoor overrekte zondag in het treffen tegen Dordrecht'90 een band in zijn linkerknie. Pettersson zal zeker veertien dagen uitgeschakeld zijn. Onderzoek heeft uitgewezen dat de rechterenkel van Jari Litmanen niet gebroken is. Zijn enkelbanden zijn opgerekt en het kapsel is gescheurd. De Fin staat zeker vier weken buiten spel. Karlsruher SC ziet af van de aankoop van Johan de Koek. De club uit de Bundesliga vond dat FC Utrecht te veel geld (twee miljoen) voor de verdediger vroeg. De Duitsers wilden niet verder gaan dan anderhalf miljoen. Mont-Ventoux in Parijs-Nice Parijs - De zestigste verjaardag van de rittenkoers Parijs - Nice (7 maartwordt gevierd met een beklimming van de Mont-Ven toux. De berg wordt in de zesde etappe niet helemaal beklom men. De renners gaan niet hoger dan 1417 meter. Tanzania trekt zich terug uit WK Zürich - Tanzania heeft zich teruggetrokken uit de kwalificatie voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in 1994 in de Verenigde Staten. Het land zegt geen geld te hebben voor de laatste twee uitwedstrijden tegen Madagascar en Namibië. Bosnische sporters trainen in Duitsland Bonn - Veertig sporters uit Bosnië zullen in Duitsland gaan trainen voor de Olympische Winterspelen in 1994 te Lilleham mer. Het initiatief van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) biedt 260 uit Bosnië-Hercegovina afkomstige atleten de mogelijkheid zich voor te bereiden op de Olympische Spelen, ondanks de burgeroorlog tussen de verschillende bevolkings groepen in het land. De atleten zullen ook trainen in Slovenië, Noorwegen, Turkije en de Verenigde Staten. Etiopiërs mogen voorlopig blijven Den Haag - De vier Etiopische atleten Wolmesekle, Selassie, Abrha en Tameire kunnen voorlopig in Nederland blijven. De korte gedingen, die woensdag en donderdag voor het viertal voor de rechtbank in Zwolle zouden dienen, zijn voorlopig tien weken aangehouden. Het viertal heeft in Nederland politiek asiel gevraagd. Los Angeles. WK bantamgewicht (WBA-versie): Rabanales (Mex, titelhouder) w.o.p van Anduiar (Fil). Wijk aan Zee. Hoogovens Open, achtste ronde: Adams (Eng) - Hodgson 1/2-1/2, Nunn (Eng) - Piket (Ned) 0-1, Gelfand (Rus) - L. Hansen (Den) 1-0, Goerevitsj (Bel) - Sjirov (Let) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Azmaiparasjvili (Arm) 1/2 - 1/2, Lobron (Dui) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Akopian (Arm) - Toekmakov (Oek) 1-0, Nikolic (Bos) - Nijboer (Ned) 1/2-1/2, C. Hansen (Den) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Lpoetian (Arm) 1/2-1/2, Van der Sterren (Ned) - Hoezman (Oek) 0-1, Rotstein (Oek) - Rein- derman (Ned) 0-1, Christiansen (VSt) - Wolff (VSt) 1/2-1/2, Van de Werf (Ned) - Har-Zvi (Isr) 0-1, Schwartzman (Roe) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Cifuentes (Ned) - Smirin (Isr) 0-1, De Boer (Ned) - Winats (Bel) 1/2-1/2, Schmittdiel (Dui) - Grooten (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1Adams, .Piket 6 punten, 3. Gelfand, Hodgson, Lo bron 5 1/2. Europese liga (vrouwen), laatste speelronde: Groep A: Grantham (Eng). Nederland - En geland 4-1; Noor - Lomas 17-«J 14-21, Vriesekoop - Deaton 21-» 21-14, Hooman - Goodall 21-W 21-6, Noor/Vriesekoop - Lomas/ Goodall 21-6 21-15, Vriesekoop - Lomas 18-21 21-15 22-20. Honga rije - Italië 4-1. Hoensbroek, oefenwedstrijd. EHC (hoofdklasse) - Roda JC 2-1 (l-°j- Engeland. Blackburn - CovenW 2-5, Middlesbrough - Southamp ton 2-1, Oldham - Manchest City 0-1, Wimbledon - Everton 1-3. Competitie eredivisie, manned' Capelle - Radius 0-3 (12-15,5-1»' 13-5) de stem yan onze waterpolomedewer jerneuzen - De vrouwe quipe van het Terneuze Schelde pakte in de twe klasse van de bondscomp tie waterpolo twee belang ke punten. Dit in het thi duel tegen Polar/Bears jjde. Een ploeg die voor a vang één punt onder Schc stond. Schelde heeft nu tien wedstrijden tien pun gehaald en het moet raar pen wil het nog in degra tiezorgen verzeild geraken pe mannen van Stormvogel h den de beide punten over het treffen met RZV en blij aan de leiding in de derde kk van de bondscompetitie. In district speelden de mannen Schelde één van hun betere w strijden en het bezoekende I- Sabi Melbourne (anp) - Pas van dinsdag op woensda de vrouwen in de Austr spervuur overeind geblet De paring in de halve fini biedt geen nieuwe gezichtspi ten: Monica Seles tegen Gabri Sabatini en Steffi Graf con Arantxa Sanchez Vicario. De heftigste aanvallen op gevestigde orde kwamen twee Francaises: Julie Halardj Mary Pierce. Halard ontnam: telverdedigster Seles niet all' drie matchpoints, ze trogge de Joegoslavische via een break de tweede set af voor ze aan vermoeidheid bezwe 2-6 7-6 0- De begin januari achttien j geworden Pierce, in Montr geboren als dochter van een nadese vader en een Franse m der, had in de kleine uurtjes overwinning op Sabatini v het grijpen. Na de eerste set i 6-4 gewonnen te hebben kr Pierce in een bloedstollende break ook drie matchpoints, i op miraculeuze wijze verlo: gingen. Sabatini won de verli ging pas op het zesde setpi I met de zeker bij de vrouw I ongebruikelijk hoge score 14-12, waarna ook de totaal desillusioneerde Pierce ine< I stortte en net als Halard de d de set met 0-6 moest afgeven. Een korte regenbui aan het ei van de middag deed de organi: tie besluiten het dak van centre court voor de rest van avond te sluiten en het mannc dubbel Visser/Warder tej Grabb/Reneberg van baan i naar het grote stadion te verh zen. Het stond toen 8-7 in vijfde set. De beslissing rampzalige gevolgen. Want duel eindigde pas bij 22-20 v< Visser en Warder, waardoor i les en Halard veel later dan I bedoeling was konden beginne »Dat dubbel had nooit plaatst mogen worden", zei les verontwaardigd. „Nu we het belachelijk laat. Trouwe ik schijn steeds in de avond moeten spelen. Kan dat niet i ders?" En Sabatini zei ver na 1 middernachtelijk uur: „Zo li heb ik nog nooit op de b£ gestaan. Hopelijk gebeurt ook nooit meer." Vergeleken met de ontknopi I oij Sabatini-Pierce waren Gra Capriati en Sanchez Vicario Fernandez in de middag mj famme partijtjes. Graf liet bedenkelijk zwaarwichti 16-jarige Amerikaanse zo I rennen, dat ze er haast bij ne viel (7-5 6-2). En Sanchez kw, voor de derde achtereenvolgen maal op de Australian Open I oe laatste vier door de finalis I )'an 1990 en 1992 met 7-5 t terug te wijzen. Met de Zwc Johansson als coach in pla ^an onze zwemmedewerker Goes - Komend weekeii gorden in het zwemt ^portpunt Zeeland te G oe Zeeuwse winterzwemka Pioenschappen gehouc Voor de leeftijdsgroepen jaar, tot 12 jaar, tot 10 'aar> tot 16 jaar, tot 18 j, en boven 18 jaar. Zaterdag 30 januari beginner wedstrijden om 15.00 uur ondag 31 januari om 14.30 i et ziet er naar uit dat eeuws-Vlaamse zwemmers I hoi?ni's^ers meeste titels zul lwS®n' Vooral Scheldestro eft m alle leeftijdsgroepen i tP vrouwen heel veel kandi h.n.. ^e zwemclub De Ga nom organisatie op zich

de Stem | 1993 | | pagina 8