Vrijage tussen corporaties Zenc POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Wandelp Zeeland Cultuurmaand viert eerste lustrum Terneuzense en Axelse verenigingen gaan wellicht samenwerken Kleine kweker doet goede zaken in Breda 'Onze toekomstplannen liegen er niet om' De Betekoppen houden wagenbouwersbal in café De Engelenroos Latijnhouwers spreekt op jaarvergadering NCB-afdeling Biervliet Met gebrui G. Dusarc generaal 1 van PV St markten de stem de stem ZEELAND woensdag 27 januari 1993 C3 'Ontsluiting van racecircuit levert geen problemen op' Negen showkorpsen willen overlegplatform oprichten Golden Earrii weer op Rock over Breskem Studiedag over milieuvriendelij bouwen en wont Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Middelburg - Het nieuwe be stuur van de Zeeland Cul- tuurmaand presenteerde maandag in Middelburg het programma van de vijfde Zeeland Cultuurmaand. Een lustrum dat gevierd wordt met een twaalftal evenemen ten tussen 15 september en 17 oktober 1993. Zoals in de voorgaande edities, steunt de cultuurmaand op een paar sterke peilers die ongeveer twee weken duren: het Festival van Zeeuws-Vlaanderen, het Kamermuziekfestival van Mid den Zeeland en het Filmfestival Zeeland. Daarnaast zijn er nog een aantal evenementen die en kele dagen in beslag nemen. De opening van de vijfde Zee land Cultuurmaand en het Festi val van Zeeuws-Vlaanderen vindt 15 september plaats in de kerk in Aardenburg met een concert verzorgd door het Natio naal Orkest van België en het Koor uit Riga. Op het program ma de 13de symfonie van Sjosta- kovitsj en een symfonie van A. Schnittke. Dit concert is de vervanging van het Liverpool Oratorio dat door de weigering van Paul McCart ney niet doorgaat. De thema's tijdens dit festival met 16 con certen in de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten dat duurt tot 3 oktober zijn: Muziek Literatuur en Mexico. Het Kamermuziekfestival duurt van 29 september tot 14 oktober en wordt gehouden in een aantal cultuurhistorische lokaties in Midden Zeeland en het Filmfes tival met avantpremiéres, een cultureel bijprogramma en Zeeuwse films is op Walcheren. Het programma is nog niet echt rond, maar er wordt gesleuteld aan een presentatie van dezelfde kwaliteit als het afgelopen sei zoen. Jazz by the sea wordt een twee daags jazzgebeuren in Domburg op 17 en 18 september. Het Mu ziekfestival voor koren en kleine ensembles krijgt 25 september in Goes een internationaal tintje en in Oost-Souburg presenteren zich tijdens het Folkfestival Raz zmatazz groepen uit Groot Bri- tannië, Ierland, Frankrijk, Italië en Nederland. Waterland Cultuurland beleeft een tweede editie. In Waterland kerkje wordt theater en muziek gebracht door het Jeladi Trio, Jaap Hoogstra, II granda Thea- tra amera en Willem de Ridder. In 'i Beest in Goes vindt een cabaret-toneel-muziekavond plaats en het Flup Ju bedrijf in Vlissingen bestaat 20 jaar en daar worden een aantal aktivi- teiten zoals tentoonstellingen en muziekuitvoeringen aan vastge koppeld. Het educatief toerisme wordt be diend met cursussen en work shops waarbij de schijnwerper onder andere wordt gezet op de Zeeuwse klederdracht en siera den en de tuinarchitectuur. In verschillende musea is er de ten toonstelling 'Dorpen in Zeeland' en in de Grote Kerk in Veere loopt de overzichtstentoonstel ling 'Marx, Freud en de vrijheid' met werken van de ontwerpster van de Cultuurmaand affiches: Iris de Leeuw. Van onze verslaggever Terneuzen - De Woningbouwvereniging Terneuzen en de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging uit Axel bekijken de mogelijkheid voor samenwerking op een aantal terreinen. De Hoofden van dienst van beide woningbouwverenigingen onder zoeken momenteel op welke ge bieden een samenwerking het best tot zijn recht kan komen. Voorzitter A. Janse van de Ter neuzense woningbouwvereniging maakte dat in een interview met De Stem bekend (zie elders deze pagina). Janse sprak niet over een fusie. „We hebben immers te maken met verschillende culturen. Maar samenwerken op een aantal ter reinen is zeer goed mogelijk". De woningbouwverenigingen spelen hiermee mede in op een stuk nieuw beleid van de over heid. Het Rijk geeft geen subsi die meer aan iedere afzonderlij ke corporatie voor de bouw van nieuwe woningen. In Zeeuws- Vlaanderen is begin dit jaar de nieuwe gemeenschappelijke re geling Regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS) opgericht. Deze gemeenschappelijke rege ling beheert het budget voor de sociale woningbouw en verdeelt de woningen over de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten. In een rapport van onderzoeksbu reau Moret, Ernst en Young, dat een tijdje terug in opdracht van de Regionale Woningbouwver eniging is opgesteld, wordt het beleid van de terugtredende rijksoverheid ook aangehaald. Aanvragen Deze ontwikkeling noopt vol gens het rapport tot meer sa menwerking tussen de betrokken woningbouwverenigingen. „Bij een samenwerking kun je dus bij elkaar informeren hoeveel aan vragen voor woningbouw de deur uit gaan. Als bijvoorbeeld de Regionale twintig huizen wil bouwen en wij dat jaar geen plannen in die richting hebben kunnen we onze beschikking aan de Regionale geven. Ons streven is erop gericht op termijn alle woningbouwverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen hierbij te betrekken. Mede bedoeld om de onderlinge verdeling van wonin gen nog meer gestalte te geven". Bath - De ontsluiting van het racecircuit ten westen van Woensdrecht zal niet tot onteigening leiden en ook geen bijzondere problemen opleveren. Die verzekering geeft E. Wassenberg uit Heemstede, een van de initiatiefnemers van het project. Die initiatiefnemers willen in de Anna-Mariapolder ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal een circuit voor motoren en cros sauto's aanleggen. Bij het plan hoort de aanleg van een aparte weg onder de Bathbrug over het Schelde-Rijnkanaal. Die weg moet er straks voor zorgen dat de bezoekers van het circuit geen hinder veroorzaken en voorkomen dat er sluipverkeer ontstaat. De milieugroeperingen in Zuidwest-Brabant lieten eind vorige week weten dat onder de Bathbrug geen ruimte is voor een ontsluitingsweg en dat om die reden er onteigend zou moeten worden. Wassenberg bestijdt met klem de opvatting van de milieugroeperingen, maar wil niet aangeven waar de ontslui tingsweg precies komt te liggen. „Er is ruimte onder de brug. Meer kan ik in dit stadium nog niet vertellen." De eerste wereldtitel voor Cees van Bostelen is binnen. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Aardenburg - Hij- nam pas voor de tweede maal deel aan de wereldten toonstelling van vogels en gaf als klei ne kweker iedereen het nakijken: Cees van Bostelen (40) uit Aardenburg be haalde vorige week in het Turfschip te Breda de wereldtitel met een eenjarige albino-kanarie. „Ik was er van tevoren bijna van overtuigd dat ik bij de prijswinnaars zat. Weet dat ik goede vogels heb. Maar je moet gokken op zo'n moment. Maar toen vorige week don derdagmiddag de brief in de bus lag met de mededeling dat ik wereldkampioen was, ging ik wel even uit mijn dak", vertelt een apetrotse Van Bostelen. Voorwaar een bijzondere prestatie. Voor de wereldtentoonstelling in Breda zonden vogelkwekers uit praktisch alle landen van Europa samen het recordaantal van 21.500 vogels in: kleurkanaries, zangkanaries, parkieten, tropen en grondvogels zoals kwartels. De toonaangevende landen in de vogelkwekerij zijn Nederland en België. Waar grote kwekers een selectie maken uit wel duizend vogels en soms wel honderd vogels inschrijven voor de wereldshow, moest Van Bostelen het heel wat beschei dener aanpakken. „Ik kweek met 24 kop pels en heb elk jaar zo'n honderd tot honderdvijftig jongen. Daar moet ik het mee doen." Speciaal voor de wereldkampi oenschappen zette Van Bostelen twaalf vogels apart. „Daar heb ik bewust niet mee gespeeld. Want het Iet allemaal heel nauw. De vogels zijn gevoelig voor de minste of geringste verandering in licht, de tempera tuur of het eten." De goede verzorging van zijn vogels lever de hem een maximaal puntentotaal van 93 op. „Honderd punten is het theoretisch maximum. Maar dat aantal wordt nooit gegeven. Immers, de perfecte vogel is nog niet gemaakt." Van Bostelen kweekt met tussenpozen van kindsbeen af al vogels. Echt serieus is hij pas acht jaar bezig, waarvan hij zich de laatste vijf jaar inten sief bezighoudt met de kweek van albino's. Met de verzorging van zijn vogels is Van Bostelen elke dag anderhalf tot twee uur kwijt. „Maar je kunt het nooit alleen", verwijst hij naar de steun die hij van zijn echtgenote krijgt bij het kweken van vo gels. „Het is belangrijk dat die er ook achter staat. Zeker met de onregelmatige diensten die ik heb", zegt de 40-jarige opperwachtmeester bij de rijkspolitie. Het behalen van de wereldtitel is in zijn woonplaats Aardenburg niet onopgemerkt voorbij gegaan. De plaatselijke fanfare bracht hem vorige week donderdagavond een serenade. „Dat was fantastisch. Ik was er helemaal confuus van.Van Bostelen is zeker niet van plan op zijn lauweren te gaan rusten nu hij de wereldtop gehaald heeft. „Nu wil ik bevestigen." Voorzitter Janse over nieuw beleid binnen woningbouwvereniging: Extern deskundige W. Vermeulen neemt mo menteel de bedrijfscul tuur van de Woning bouwvereniging Terneu zen onder de loep. Aan leiding waren de ontsta ne moeilijkheden in de organisatie. Dat begon door achterstanden bij de administratie. Het resultaat loog er niet om. De jaarrekening was te laat en het scheelde niet veel of de vereniging was een sub sidie van het Rijk mis gelopen. Klap op de vuurpijl was de ruzie tussen de directeur en het hoofd van de finan ciële administratie. Van onze verslaggever Frank van Cooten HET bestuur aarzelde niet en schakelde de adviseur in om de zaak weer in het juiste gareel te krijgen. Hij was gestuurd door het Ne derlands Christelijk Insti tuut voor Volkshuisvesting (NCIV). Vermeulen stippel de een nieuwe aanpak uit. Vooral gericht op een meer zakelijke en bedrijfsgerichte benadering. Met de direc teur als een spin in het web. Het bestuur staat achter het advies van Vermeulen. Voorzit ter A. Janse wil niet zeuren over het verleden. „Het is on juist over werknemers een me ning te geven. Maar waar wordt gewerkt worden fouten gemaakt. Aan die fouten moet natuurlijk wel iets worden ge daan. Vandaar het inschakelen van de adviseur. Maar ja, waar wordt gehakt vallen spaan ders". Hij doelde daarbij onder ande re op het vertrek van de secre taris die het niet eens was met de nieuwe aanpak. Adviseur Vermeulen vond het een slechte zaak dat bestuursleden recht streeks contact hadden met de hoofden van dienst. Het contact mag voortaan alleen lopen via de directeur en voorzitter Jan se. Dit onder de noemer van een meer bedrijfsgerichte aan pak. Janse vindt het alleen maar logisch dat alles via de direc teur en de voorzitter van het bestuur verloopt. „Je moet de directeur het vertrouwen ge ven. Het kan niet zo zijn dat anderen achter zijn rug om in formatie krijgen. En een voor zitter moet goede externe con tacten verzorgen. Hij moet ver antwoording kunnen en durven nemen. Hij is nu eenmaal de kop van jut voor velen". Janse betreurt het vertrek van de secretaris. „Als er in het bestuur een voorstel komt, wordt ieder lid daarover geïn formeerd. Ieder lid wordt zijn mening gevraagd. Maar je kunt niet altijd je zin krijgen in een democratisch gekozen bestuur. Kijk, na het onderzoek werd de diagnose aan het bestuur mede gedeeld. Een aantal maatrege len om de knelpunten in de hele organisatie op te heffen. Je moet de pillen slikken die de dokter voorschrijft. Het be stuur was het hiermee eens". De adviseur vertrekt na zijn werk in Terneuzen naar Til burg. Hij wordt daar directeur van een woningbouwvereni ging. „Als het nodig is krijgen we nog steun van het NCIV. Ik hoop niet dat die steun nodig is. We houden zelf in ieder geval een vinger aan de pols". De voorzitter heeft geen zin om oude koeien uit de sloot te halen. Hij kijkt liever naar de toekomst. Is er zeker van dat de meer zakelijke en bedrijfsma tige aanpak zijn vruchten gaan afwerpen. „Het gaat goed met de vereniging al kan en moet het natuurlijk nog veel beter. De plannen voor de komende jaren liegen er in ieder geval niet om". De Terneuzense woningbouw vereniging investeerde volgens Janse de afgelopen jaren vele tientallen miljoenen guldens in groot onderhoud en renovatie. Inmiddels zijn ongeveer dui zend woningen aan de beurt geweest. Dit jaar worden waar schijnlijk 229 huizen gereno veerd. In de begroting 1993 is hiervoor een bedrag van 12 miljoen gulden opgenomen. Een gemiddeld bedrag van 53.000 gulden per woning. Verder gaat het woningbouw vereniging volgens Janse finan cieel gezien weer aardig voor de wind. De Algemene Bedrijfs Reserve (ABR) was in '91 ruim twee miljoen. Dit jaar wordt die reserve geraamd op 5,6 mil joen. Als daarbij de voorziening onderhoud van acht miljoen wordt opgeteld komt het totale weerstandsvermogen uit op 13,5 miljoen gulden. „We kunnen hierdoor steeds grotere plannen uitvoeren. Met meer geld kim je meer doen. Zo denken we aan vervangende nieuwbouw in bijvoorbeeld de Bomenbuurt. Je sloopt wat wo ningen om voor de nieuwe hui zen meer ruimte te hebben". Ook het project Meerkeuzewo- nen is in de ogen van Janse een schot in de roos. Mensen schrij ven in op een woning die te huur wordt aangeboden. „De leegstand is ver weg. De vereni ging is immers een stuk beken der geworden. Ook bij mensen van buiten de regio". In het beleidsplan voor de ko mende tien jaar merken de huurders ook dat de woning bouwvereniging een stuk nieuw beleid aan het voeren is. „Vroe ger werd een blok woningen gerenoveerd volgens een stan daardmodel. Dat is eigenlijk krankzinnig. Want een huurder kan zijn woning leuk hebben aangepast aan zijn wensen. Door bijvoorbeeld het plaatsen van een nieuwe keuken of een andere douche. Renovatie is dus eigenlijk weggegooid geld. En die mensen hebben er ook de pest in. Daarom bespreken we voortaan eerst met de huur der of renovatie wel nodig is. Dat geldt uiteraard niet voor de buitenkant van de woning. Die opknapbeurt moet voor alle huizen in een blok hetzelfde zijn". Mensen die met goedkeuring van de vereniging een nieuwe keuken hebben geplaatst hoe ven volgens Janse niet bang te zijn dat ze bij verhuizing hun investering kwijt zijn. „Stel dat iemand een keuken plaatst van tienduizend gulden maar hij of zij verhuist na drie jaar. Wij schrijven duizend gulden per jaar af zodat de huurder dus zevenduizend gulden van ons V" 4 A. Janse: „Het gaat goed met de vereniging al kan en moet het nog veel beter". camile schelstraete krijgt. Dat kan natuurlijk al leen als wij die keuken hebben goedgekeurd. Want de huur van die woning gaat voor de nieuwe huurder natuurlijk wel omhoog. En dat is de reden dat wij goedkeuring alleen geven voor die woningen die in de wat duurdere huurklasse val len. Want de goedkopere hui zen moeten natuurlijk wel be taalbaar blijven". Gevonden fietsen Axel - De rijkspolitie in Axel zet zaterdag 30 januari de deuren open voor mensen die in het laatste half jaar aangif te hebben gedaan van vermis sing of diefstal van hun fiets. Het publiek kan zaterdag tus sen 10.00 en 14.00 uur op het politiebureau in Axel terecht om te zien of het voertuig daar aanwezig is. Geadviseerd wordt wel het indertijd door de politie afgegeven bewijs van aangifte mee te brengen. Inbraak in woning Axel - M. L. uit Zuiddorpe deed gisteren bij de rijkspoli tie in Axel aangifte van een inbraak in een woning aan de Zuidsingel in Axel. De inbre kers forceerden een deur en konden zo de woning binnen komen. Buit: één fototoestel. Sas van Gent SOOS - De soos voor alleenstaanden van Terneuzen en omge ving houdt zaterdag 30 januari een gezellige dansavond in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. De muziek wordt verzorgd door het duo Hollywood. Er wordt bingo gespeeld en tevens een verloting gehouden. Aanvang 20.00 uur. Paren zijn weer welkom. Veiling Kapelle Dinsdag 26 ja nuari 1993; Kavel appelen: Jo nagold: 15 ton Kl.I KL.II, 90-op 37-51, 80-90 37-57, 70-80 66-58, 65-70 61. Cox orange pippin: 8 ton Kl.I KL.II 85-90 36, 80-85 43-37, 75-80 52-36+51, 70-75 68-36+39, 65-70 57-36-38, 60-65 35-28. Elstar: 74 ton KL.I KL.II 85-90 36-38, 80-85 41-54 38-40, 70-80 37-75 36-40, 65-70 39-60, 60-65 26-30. Karmijn 1 ton KL.I KL.II 80-90 40. Golden deli cious: 33 ton KL.I KL.II 90-op 41-43 36-40, 80-90 44-57 36-46, 70-80 43-65 36-44 65-70 41-49. Red elstar: 9 ton KL.I KL.II 85-90 41 80-85 46-59, 70-80 52-59, 65-70 52. Verpakt fruit Kapelle: KL.I Elstar: 45880 kg. 85-90 38-40, 80-85 44-62, 75-80 53-59. Jonagold: 27730 kg. 90-95 41-46, 85-90 48-54. Van onze correspondent Sas van Gent - Carnavals stichting De Betekoppen uit Sas van Gent houdt zaterdag 3Q januari het jaarlijkse wa genbouwersbal in café De Engelenroos. De Sasse carna valswereld in het algemeen en de wagebouwers in het bijzonder nemen dan tradi tioneel een voorproefje op het naderende carnaval. Bovendien is het wagenbouwers bal voor de carnavalsverenigin gen een welkome afwisseling tij dens deze drukke bouwactivitei ten-tijden. De wagenbouwers verenigingen zetten momenteel alle zeilen bij om de laatste hand te leggen aan hun creaties en hebben de bouwbijeenkomsten opgevoerd tot zo'n drie a vier keer per week. Het wagenbouwersbal is voor de bouwers tevens een gelegenheid op gepaste wijze de onderlinge spanning wat op te voeren. Niet in de laatste plaats wil men nog wel eens onderling een al dan niet terecht tipje van de sluier oplichten als het gaat om de eigen creatie. Dit met de bedoe ling elkaar gezond de loef af te steken en om een sfeer van ge zonde rivaliteit te kweken. Ieder jaar weer is het voor de vereni gingen tijdens carnavalszondag na afloop van de optocht in De Speye immers een volslagen ver rassing wie met de hoogste eer gaat strijken. Het wagenbouwersbal is overi gens niet alleen voor wagenbou wers bedoeld. Alle carnavals vierders uit Sas en omstreken zijn van harte welkom. Het bal wordt muzikaal ondersteund door blaaskapel De Betekoppen en de dweilbands Komtatege en De Sasse Kadees. Het bal begint om 21.00 uur. De entree is 2,56 per persoon. Van onze correspondent Terneuzen - Negen show korpsen uit Zeeuws-Vlaande ren hebben gisteravond tij dens een eerste kennisma kingsbijeenkomst, op initia tief van showband Irene, be sloten tot het oprichten van een overlegplatform. Hiermee is een eerste stap gezet in de richting van een nauwe sa menwerking. Alle showkorpsen uit Zeeuws- Vlaanderen gaven gisteravond gehoor aan de uitnodiging van het bestuur van showband Irene. Ruim 25 bestuursleden van de diverse bands bespraken de we derzijdse problemen en waren enthousiast over deze vorm van samenwerking. P. de Vos: „Met de oprichting van het overleg platform Zeeuws-Vlaamse show korpsen is een basis gelegd voor een structurele samenwerking. Uit ieder korps zal een bestuurs lid tot het platform toetreden. De samenwerking zal gericht zijn op uitwisseling van ideeën met betrekking tot de ledenwer ving en het ontwikkelen van ge zamenlijke activiteiten." De korpsen willen in de toe komst de mogelijkheid bekijken voor het gezamenlijk opleiden van leerlingen en het verzorgen van gezamenlijke optredens in binnen- en buitenland en in re gioverband. De Vos: „Een voor beeld van zo'n regio-activiteit is het houden van de dag van de muziek op 15 mei. De korpsen kunnen dan gezamenlijk naar buiten treden." Ook aan de promotie-activitei ten kan volgens de showbands nog veel gedaan worden. „Wij willen proberen om via het plat form meer naamsbekendheid te krijgen. Gebleken is dat het werk van de showbands bij de Zeeuws-Vlaamse bevolking nog niet zo bekend is. Middels ge richte acties in de media willen we hierin verandering brengen." Een van de eerste activiteiten van het platform zal zijn het uitwerken van een ledenwerfac tie. „Veel korpsen kampen met een tekort aan leden. Door de ledenwerving gezamenlijk aan te pakken kunnen kosten bespaard worden en worden er misschien nieuwe ideeën aangedragen," al dus De Vos. De volgende showbands zijn in het platform vertegenwoordigd: showband Kloortje (Klooster- zande), De Zwaluw (Sluiskil), showband Sas van Gent, Jeugd- belang (IJzendijke), showband Axel, Jong Axel, Thalia, Christe lijke drumband Hosanna en showband Irene. Van onze verslaggever Biervliet - De afdeling Bier vliet van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) houdt vrijdag 5 fe bruari de algemene jaarver gadering in 't Tobbetje te Biervliet. Ir. A. Latijnhouwers houdt tij dens die bijeenkomst een inlei ding met de actuele ontwikkelin gen in de land- en tuinbouw als onderwerp. Verder houdt M. Thomaes van de NCB een praatje over de omzetbelasting na 1 januari 1993. De jaarvergadering van de NCB Biervliet begint om 10.00 1 uur en duurt, inclusief een kof fiemaaltijd, tot drie uur 's mid- dags. Ook de gezinsdag van de afde ling Biervliet is vrijdag 5 februa ri. Die vindt plaats in café De Landbouw. Voorafgaand aan het gezamenlijk diner is er om 18.00 uur een heilige mis in de kape* aan de Noordstraat. De gezins avond wordt opgeluisterd door de Leutemaokers uit IJzendijke' Van onze correspondent Schoondijke - Het nieuwe pad langs de Molenl Schoondijke heeft de n; Bruune Dreefje' gekregen, is ontleend aan de vroege: genaar, De Bruine. Hij i< door de familie De Feijt Dorpsstraat. Van onze verslaggever Terneuzen - Veertig jaa teurs, bepakt met tier primitieve omstandighe op pad om radioverbind Een springvloed viel in de n; van zaterdag 31 januari samen met een woedende st en deed de dijken doorbrei De watersnoodramp sloot Zeeuwse en Zuidhollandse eil den totaal af van de buiten reld. Weinig mensen weten cruciaal de rol was die radios damateurs speelden bij de hi verlening tijdens de ramp. Erwin de Wilde uit Clinge dat wel. Logisch, want De W is voorzitter van de Zeei Vlaamse afdeling van de VEI (Vereniging voor Experimei Radio Onderzoek in Nederla Hun afdeling (110 leden) bij de Veron te boek als regii en houdt elk jaar verschille bijeenkomsten en speciale viteiten. Zo legden de Zeeu Vlaamse zendamateurs -nie Van onze verslaggever Breskens - Na de succesv eerste editie van 'Rock Breskens' in 1992, komt e maart van dit jaar een volg. Organisator C. van I te heeft als hoofdact opnif de Golden Earring gecont: teerd. Vorig jaar was de Earring oc 'top of the bill'. Zo'n tweel derd teleurgestelde fans kor echter niet aan een toega kaart komen. Daarom heeft Santé de groep voor een twi optreden gevraagd. In het v programma spelen de. regio: bekende rockgroep 'Mei Point' en de Vlissingse 'J Browning Band'. Toegangskaarten voor Rock Breskens zijn a 20,- verk baar bij cafetaria Sunset Bo vard in Breskens, muziekha: Koster-Dey in Axel, Sonor; Terneuzen, Europe's Music C ter in Hulst en Sluis en Markt 15 in Oostburg. Van onze verslaggever Heinkenszand - De Bouwwi Zeeland en de Volkshogesc Zeeland beleggen donderd. februari een studiedag over! lieuvriendelijk bouwen en nen. Verschillende gastspre gaan in op dit onderwerp zijn ook enkele workshops De studiedag is in De Sten| Heinkenszand en duurt van tot 16.30 uur. Belangstelle kunnen zich aanmelden b' Bouwwinkel in Middelburg Volkshogeschool in Aardenb o\ Van onze duivensportmedev Groede - Het generaal k venvereniging Strijd in V: Dusarduijn Gzoon, vóór °eun, 5. mevrouw Buijze. eindstanden aangeduide kampioens* °ude duiven: 1. A. Beur Widfond oude duiven: 1. G. Buijze. Fond oude duiven: 1. G. D gebroeders Manhave. M jfse j°.nSe duiven: 1. H. Simi «idfond jonge duiven: 1. A. Sc ^vluchten: 1. A. Beun, 2. mev "^aangeduide kampioei itesse jonge duiven: 1. H. Sim «udfond jonge duiven: 1. H. Mevrouw Buijze. itesse oude duiven: 1. A. van widfond oude duiven: 1. G. parnoutse en zoon. *ond oude duiven: 1. G. gebroeders Manhave. eeste prijzen oude duiven: 1 jjem jonge duiven: 1,2 em 3. H eeste prijzen eerst afgegeve Uljze, 3. mevrouw Scheele.

de Stem | 1993 | | pagina 14