0 Nieuwbouw op locatie De Moor Trouwe vrijwilligers gehuldigd PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Nieuw voorstel Hontenisse: 'Lagere leges hinderwetvergunningen' va$ -ja» \flS5- Zesduizend Zeeuwse deelnemers aan Schoolvoetbal 1993 Nieuwe cursussen van Zeeuwse Muziekschool Restaurant The Corner Prijskaartincf Projectontwikkelaar wil kantoren en appartementen bij Zoete vaart Hulst bouwen Antwerpen maakt zich op voor caravanning-salon 1993 Diversen ZEELAND C2 Auto-ABC~ rovincie Zeeland -Vlaanderen '93 uwsch-Vlaanderen bemiddeling DE STEM EDITIE ZEELAND Rommelmarkt scouting 't Jagertje Nieuwjaarsconcert in 't Heike Heikant Boerinnen komen bijeen in Biervliet SCHIETINGEN KAARTINGEN Lutje ik. De zaak bij uitstek voor zai kenlunches, a la carte a partijtjes tot 30 pers. Teqe zeer redelijke prijzen |ni Steenstr. 16, Hulst, 01140 14148, vrijdags gesloten DE STEM WOENSDAG 27 JANUARI 1993 Van onze verslaggever Kloosterzande - Burgemees- leren wethouders van Honte nisse hebben de gemeente raad een nieuw voorstel ge presenteerd, waarin de leges voor hinderwetvergunningen aanzienlijk lager liggen dan in een eerder voorstel. Dat is het resultaat van het nog eens opnieuw bekijken van de hele zaak, naar aanleiding van forse kritiek in de commissiever gaderingen. Het blijkt nu dat B en W bij de opstelling van de leges-tarieven links en rechts meer aan kosten hebben bere kend dan de bedoeling was. In het nieuwe voorstel gaan de be drijven voor een hinderwetver gunning (praktisch) niet meer betalen dan tot nu toe het geval was. In de gemeente Hontenisse zijn ruim 400 bedrijven hinderwet- plichtig. Tot nu toe werd bij de bepaling van de leges-tarieven vooral het vermogen van een bedrijf, zoals motorlawaai, be trokken. Hóe meer lawaai, hoe meer voorwaarden, hoe meer kosten voor de gemeente, hoe meer leges. In samenspraak met de overige Zeeuws-Vlaamse ge meenten is echter afgesproken dat ook andere criteria voortaan medebepalend zijn voor het ta rief. Zoals de ligging van een bedrijf, het wel of niet aanwezig hebben van chemische stoffen en verkeersbewegingen rond het bedrijf. Sommige gemeenten kiezen voor tarieven die kostendekkend zijn, maar Hontenisse wilde tot nu toe niet verder gaan dan veertig pro cent van de kosten verhalen op de bedrijven. Dat blijft voorlopig ook zo. Echter, met die nieuwe criteria komen er voor sommige bedrijven wel veel hogere tarie ven uit de bus. Anderen betalen dan overigens weer minder. Een suggestie van de commissie om de laagste tarieven wat op te trekken en de hoogste wat af te toppen zagen B en W niet zitten. Wel beloofden ze de zaak nog eens te bekijken. Gebleken is nu dat het gehan teerde basistarief van 500 gulden in feite is gebaseerd op een kos tendekkend beleid. Dat kan dus naar 200 gulden. Verder bleek dat de tarieven in het eerste voorstel voor sommige catego rieën voor de helft kostendek kend waren in plaats van veertig procent. Tenslotte was er ook een te hoog uurloon berekend. Dat alles bij elkaar resulteert nu in een voorstel met aanmerkelijk lagere tarieven. Het kan voorkomen dat sommige bedrijven toch nog wat meer kwijt zijn, maar gemiddeld lig gen de kosten toch op dezelfde hoogte als vroeger. Vanavond buigt de gemeenteraad zich over de nieuwe leges voor hinderwet vergunningen. De raadsvergade ring begint om 19.00 uur. aa 97 ian nafó da woe. 27 jan. café de Landbouw Clinge, 20.00 u BMW BMW 316 te koop, LPG APK, bj '83, i.zr.g.st. nr 2950,-. Tel. 01155-1184 PEUGEOT n eenkomsten 1988 en artikel 6 van de bovenstaande voorontwerpen inzage liggen in het provinciehuis, rie van de gemeenten Oostburg, ntenisse en Hulst, alsmede ter se- ~ostburg, De Drie Ambachten te splannen "Zeeuwsch-Vlaanderen 1" 993 worden ingetrokken. De be renswijzigingen tezamen met de rsplan Zeeuwsch-Vlaanderen '93. eren" heeft betrekking op natuur- van het Natuurbeleidsplan. i andere belanghebbenden binnen msten gehouden over de vooront- Hof van Koophandel" te Uzendijke ode Leeuw" te Aardenburg helde" te Cadzand te Schoondijke De Braakman" te Hoek t" te Hulst euven" te Kloosterzande Axel tste dag waarop de voorontwerpen 93, schriftelijk bij Gedeputeerde urg, bezwaren indienen tegen de informatie kunt u verkrijgen bij 461 DM Goes, (tel. 01100-37241) PEUGEOT 205 XT, bj.'86 getint glas, schuifdak, pr 8.700,-. Tel. 01140-16915 middeling Zeeland /huwelijk uit uw eigen omgeving Zeeuws-VI. z.k.m. man ~n, Zeeuws-VI. z.k.m. man Terneuzen, z.k.m. Prot. man Zeeuws-VI. z.k.m. man e belangstelling, z.k.m. man omg. Axel, z.k.m. man omg. Hulst, z.k.m. man au, omg. Axel, z.k.m. meisje omg. Terneuzen, z.k.m. vrouw n, omg. Hoek, z.k.m. vrouw omg. Oostburg, z.k.m. vrouw mg Zaamslag, z.k.m. vrouw g. Sas van Gent, z.k.m. vrouw tijdens kantooruren of 's avonds 00 uur. Tel. 01192-2291 Van onze verslaggever Hulst - Op de plaats van het voormalige pand De Moor op de hoek van de Zoetevaart en de Van de Maelstedeweg in Hulst ko men kantoorgebouwen met daarboven veertien appar tementen. Burgemeester en Wethouders van Hulst hebben daarover na langdurige onderhandelingen overeenstemming bereikt met projectontwikkelaar Kimenay uit Dongen. Dat betekent dat er nu eindelijk een einde komt aan het mindere fraaie aangezicht op deze locatie de belangrijkste toegangs- g naar de Hulster binnenstad. Op die hoek stond jarenlang een eds meer in verval geraakt pakhuis. Een doorn in het oog van de gemeente. De situatie werd er niet beter op toen daar ook nog eens brand uitbrak. Brugman Een paar jaar geleden had de Dongense projectontwikkelaar i zaken bijna rond met Brug man Keukens. Die zou zich op die locatie vestigen. Het keuken bedrijf haakte echter af, omdat het plotseling een aanbieding kreeg om zich te vestigen in de showroom van het bouwbedrijf Fassaert, een paar honderd me ter verderop. Invulling van het gebiedje is steeds een moeilijke zaak ge weest, omdat er geen detailhan del is toegestaan. Nu ligt dan het plan op tafel voor de bouw van kantoren en 14 senioren-appar tementen. De realisering van de woningen gebeurt in samenwer- ïg met de Hulster Woning bouwvereniging. Het overleg daarover is overigens nog niet helemaal afgerond. Bovendien moet nog worden bezien of de gemeente voor het plan wel ge noeg woningcontingenten kan krijgen. Om het bouwplan te kunnen realiseren moet ook het voormalige spoorwegterrein er- hij worden betrokken. De pro ject-ontwikkelaar koopt dat van de gemeente. Alleen moet de gemeente het eerst nog even van de NS kopen. Op korte termijn, i verwachten B en W, zal ook dat rond zijn. B en W van Hulst zijn dolgeluk kig dat deze 'rotte plek' nu ein delijk wordt weggepoetst. „Het is een prachtig project", zegt wethouder G, van de Voorde. „Wij hechten er grote waarde aan om op die hoek iets moois te krijgen. Het plan dat er nuligtis een hele goede en concreteinvul\ ling. Het past precies in ons gemeentelijk volkshuisvestings beleid om woningen te bouwen op loopafstand van de binnen- Burgemeester Th. Steenkamp (links) bij de vrijwilligsters van het Rode Kruis die een oorkonde hebben ontvangen. Van onze verslaggever Kloosterzande - Het Rode Kruis Hontenisse heeft gisteren zes trouwe "vrijwilligers gehuldigd die zich ja renlang hebben ingezet voor het welfarewerk. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in zaal Van Leuven te Kloos terzande, waar het 20-jarig bestaan van het welfarewerk werd gevierd. In zijn toespraak sprak voorzitter bur gemeester Th. Steenkamp lovende woor den aan het adres van de vrijwilligers. Het belangrijkste deel van het welfare werk is de begeleiding van een hobby club, waar allerlei stukjes huisvlijt wor den vervaardigd. Jaarlijks worden de werkstukken van de deelnemers ten toongesteld en verkocht. Van de op brengst kunnen dan weer nieuwe hand- werkspullen worden aangeschaft. Vijf dames zijn al sinds de oprichting van de Hontenisser afdeling actief in het welfarewerk. Het zijn J. de Kock-Rin- goot, A. Rijk-Hiel, A. Schelfhout, P, Vinke en M. Voet. Zij kregen uit handen van burgemeester Steenkamp de bij het 20-jarig jubileum behorende onder- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE scheiding met oorkonde. Ook voor be stuurslid F. Herman was er een onder scheiding. Hij werkt tien jaar als vrij williger. Na een diner werd de jubileumviering besloten met een opvoering van het toneelstuk 'Leentje uit het hemelrijk' door de toneelgroep van Huize St. Anto- Van onze correspondent Hulst - Met een te verwachten deelname van ruim zevenduizend basisscholen in Nederland aan het Schoolvoetbal 1993, goed voor ruim honderddui zend deelnemers, kan men moeilijk beweren dat deze tak van sport in ons land niet populair is. De provincie Zeeland blijft eveneens niet achter. Het aantal deelnemers wordt geschat op zesduizend. Zeeland is voor dit doel in tien rayons verdeeld. Te weten Goes, Hulst, Middelburg, Tholen, Terneuzen, Vlissingen, West- Zeeuws-Vlaanderen, Dorpen van Walcheren, Rest van Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. De tien rayon kampioenen spelen woensdg 28 april voor het kampioen schap van Zeeland. De elftallen jongens in Hulst, de zeventallen jongens in Nieuwdorp en de zeventallen meisjes in Westkapelle. Het team dat Zeeuws kampioen wordt mag meedingen naar het kampioenschap van Nederland. Dit geldt niet voor de zeventallen jongens. Voor die categorie is geen landelijk kampioenschap voorzien. De voorronden voor het Nederlands kampioenschap worden gespeeld op de velden van het KNVB-sportcentrum in Zeist. De Zeeuw se kampioen bij de meisjes moet woensdag 12 mei in Zeist aantreden. De tegenstanders komen uit de rayons Amsterdam, Arnhem, Gouda, Haarlem, Den Haag, Nij megen, Utrecht, Drenthe en Gelderland. De provinciale kampioen bij de elftallen jongens reist woensdag 19 mei naar Zeist om daar de kampioenen aan te treffen uit de rayons Arnhem, Dordrecht, Gouda, Den Haag, Nijmegen, Haarlem, Zwolle, Drenthe en Gelder land. Ten slotte worden zaterdag 12 juni de finalewed strijden van het schoolvoetbal 1993 gespeeld op de velden van sportpark Elinkwijk bij Utrecht. Het zal dit jaar eveneens niet ontbreken aan de nodige publiciteit. Zowel in Zeist als in Elinkwijk zal Jan Rietman, de populaire presentator en voetbalkenner bij uitstek, een programma verzorgen waarbij ook de sup porters betrokken worden. De Nederlandse Onderwijs Televisie zal eveneens de nodige aandacht aan het schoolvoetbal besteden. Van de finalewedstrijden maakt de NOT opnamen vor de schooltelevisie. De uitzending daarvan is vrijdag 18 juni om 10.30 uur voor het schooltv-weekjournaal. Het school voetbalprogramma wordt in het daarop volgende weekeinde nog eens herhaald voor een breder publiek. Verder is het de bedoeling dat de deelnemende scholen via de KNVB per school onder andere vier posters schoolvoetbal en honderd stickers toegezonden krijgen. De hoofdsponsor (De Postbank) doet nog een extra duif in het schoolvoetbalzakje. In de provincie Zeeland zal zowel een jongens- als meisjesteam worden uitgeloot die beide 500,- ontvangen. Van onze correspondente Hulst/Oostburg - Naast het aanbieden van lessen op vo caal en instrumentaal gebied, biedt de Zeeuwse Muziek- Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers ,°P pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. poes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie rispecteur Zeeland: C- Menu, Privé tel. 09-3291459940. 1 93 school ook kortlopende cur sussen aan. In de regio Zeeuws-Vlaanderen worden er dit schooljaar bij vol doende belangstelling twee korte cursussen opgezet: in Hulst en Oostburg. In Hulst gaat een cur sus Algemene Muzikale Vorming voor volwassenen van start. De belangrijkste inhoud van de ze cursus is de theorie en prak tijk van het notenschrift. Door praktisch werk en vele luister voorbeelden leert de cursist het notenschrift lezen en de achter gronden ervan begrijpen. Docente Hettie Mens verzorgt deze cursus op dinsdagochtend in het muziekschoolgebouw aan de Wilhelminastraat in Hulst (voormalige ziekenhuis). In Oostburg verzorgt gitaardo cent Aike Jordans een aantal groepslessen onder de titel 'Liedbegeleiding op gitaar'. Het doel van de cursus is de amateur gitarist vaardigheid bij te brengen om liedjes te kunnen voorzien van een passende bege leiding. De lessen vinden op maandagavond plaats in De Hoekzak in Oostburg. Van onze correspondente Hulst - Scouting 't Jager tje houdt zaterdag 6 fe bruari van 13.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt op het terrein aan de Zou- testraat in Hulst. De op brengst van de rommel markt komt ten goede aan het zomerkamp. Alle leden, behalve de be vers van vijf tot zeven jaar van de scouting Hulst, gaan. van 10 tot 17 juli naar het, kampeerterrein van Bruns- sum in Limburg. Het gezamenlijke zomer kamp wordt eenmaal in de vier jaar gehouden. De lei ding koos voor Brunssum omdat de reis dan niet te lang is en ook omdat nie mand het terrein kent. De scouting verwacht met tweehonderd leden en veer tig man begeleiding te gaan. De scoutingleden zijn zater dag paraat om zoveel moge lijk spullen aan de man te brengen en de clubkas te spekken. Van onze correspondent Antwerpen - Antwerpen, de culturele hoofdstad van Europa 1993, heeft de vijftiende vakantie- en caravanning-salon in de steigers gezet. Het evenement wordt van zater dag 30 januari tot en met zondag 7 februari in het Bouwcentrum aan de Jan van Rijswijcklaan 191 gehouden. Er worden zo'n 160.000 bezoekers verwacht. Het Is een soort traditie gewor den dat jaarlijks een gastland in de schijnwerpers wordt gezet. Men wijkt daar dit jaar lichtjes vanaf. Immers er wordt geen land, maar een stad centraal geplaatst. Antwerpen rekent dit jaar op 450 exposanten die een totale oppervlakte van twintigduizend vierkante meter zullen beslaan. Ads markantste onder de deelne mende landen worden onder meer genoemd Kroatië (Istrië), Malta, Zuid-Tirol, Zuid-Afrika, Senegal en de Seychellen. Vrijdag 5 februari is er een spe ciale Antwerpendag. Antwerpen brengt dan een gratis animatie programma met Vlaamse arties ten, zoals het Jack van Polltrio, Sofie and Sofour, The Fondy Roverside Bulletband, Wannes van de Velde, Boogie Boy, En semble Arabesques, het Ant werps Barokensemble en Fran cois Gl'orieux. Geert Hoste en de groep Aksident brengen anima tie. Op dezelfde dag wordt een colloquium gehouden rond het strategisch en operationaal plan toerisme voor Antwerpen. Bezoekers moeten er rekening mee houden dat zich grote par keerproblemen kunnen voor doen. De organisatoren moedi gen dan ook het openbaar ver voer aan. De spoorwegen spelen daar op in. Eventuele vervoer- tips voor de bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen zijn: op de Linkeroever, aan het eindpunt van tram 2, is een parkeerplaats voor automobilisten die uit Oost- of West-Vlaanderen ko men. Met de metrotram kan men van daaruit in tien minuten het Bouwcentrum bereiken. De openingstijden van vakan tiesalon zijn: zaterdag en zondag van 10.00 tot 19.00 uur, dinsdag en vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur en op andere dagen van 11.00 tot 19.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 175 frank. Een catalogus kost zestig frank. Van onze correspondent Heikant - In gemeenschapscen trum 'f Heike in Heikant wordt zaterdag 30 januari om 19.30 uur een nieuwjaarsconcert gege ven. De organiserende muziek vereniging Heikant verzorgt dit muziekfestijn met medewerking van muziekvereniging Groede. De avond begint met een optre den van de Heikantse drumband, die drie nummers brengt. Daar na treedt de muziekvereniging Heikant voor het voetlicht met een aantal goed in het gehoor liggende nummers. Als klapstuk voor de pauze wordt Heikantina van G. Pilaet gebracht. Na de pauze geeft muziekvereniging Groede staaltjes van haar kun nen met zes muzieknummers. De toegang tot deze muzikale hap pening is gratis. Van onze correspondent Biervliet - De werkgroep land bouw en levensbeschouwing van de Nederlandse Bond voor Plat telandsvrouwen in Biervliet houdt maandag 1 februari een bijeenkomst in De Halle in Axel. Het thema is: de toekomst van boerinnen en boeren in de Zeeuwse samenleving. De bij eenkomst begint om 193 0 uur. St.-Jansteen EHBO - De EHBO-afdeling St.-Jansteen heeft tijdens de algemene vergadering zes ju bilarissen gehuldigd. Voorzit ter J. Mortier overhandigde de insignes. De jubilarissen wa ren A. Reunis, 10 jaar lid, R. Burm-Morcus, R. Seghers- Kints en A. de Kind, 15 jaar lid en R. Rottier-Broekhoven en M. Verschueren-d'Hooghe, 20 jaar lid. Penningmeesteres- se J. van Goethem-d'Hooghe was niet meer herkiesbaar. Als nieuwe bestuursleden werden M. Duvivier-de Beule en P. van Dorsselaer-Barbe geko zen. Heikant KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd in 't Heike waaraan 37 personen deelna men. Uitslag: 1. T. Schout/J. Ferket en J. Bouvre/L. de Wit- Boeijkens, 2. I. van de Ha- Bral/A. Smet, 3. C. van Hou- ten/I. Lernout-Meijs. Stoppeldijk KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in recrea tiecentrum 't Gelaag een koersbalwedstrijd gehouden waaraan twaalf, personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Cappaert/mevrouw Van Laar, 2. mevrouw Vin- kenstein/R. Durinck, 3. me vrouw Dankaert/mevrouw De Putter. Ossenisse KOERSBAL - Door de Bond voor Ouderen werd in recrea tiecentrum Hof ter Nesse een koersbalwedstrijd gehouden waaraan twaalf personen deelnamen. Uitslag: 1. E. de Maat/A. Mannaert, 2. A. Rot- tier/J. de Waal-Hamelink, 3. M. Rademakers-Warrens/R. Reyns-de Kort. Graauw WAFELACTIE - De jeugd commissie van de voetbalver eniging Graauw houdt zater dag 30 januari een wafelactie. Vanaf ongeveer 13.00 uur worden de versgebakken wa fels aan huis bezorgd. Koewacht TENNIS - Tennisclub De Ei kenhof uit Koewacht speelde het wintertoernooi op de ba nen van De Zilveren Klomp in De Klinge. Bij de vrouwen ging de winst naar Mabel Kint en bij de mannen naar Frank van Mossevelde. CLINGE - Café de Gouden Kroon, 20 u. priiskaarting. -Café de Landbouw, 20 u. prijs- kaarting. Malpertuus, ANBO, 13.30 u. koersbal. HULST - Café de Kroon, 14 u. kaarting. I ST.-JANSTEEN De Warande, KBO, 13.30 u. schieting. I AXEL Gregoriuscentrum, 14 u. koersbal voor ouderen. I SAS VAN GENT De Roselaer, KBO, 14 u. bingo. KAARTINGEN Axel - Breda Bar, Ons Genoe gen, achtste ronde. Bieden: 1. D. Massaadi, 2. Y. de Deijn, 3. J. Hamelink. Jokeren: f. L. Boogaard, 2. R. Theunissen, 3. E. de Koning en I. Broeders. Stand bieden: 1. L. de Kraker 327 punten, 2. M. Kayser 319, 3. Th. van Alten 309. Jokeren: 1. W. van Smaalen 162, 2. E. de Koning 145, 3. Ch. de Koning 143 punten. Hulst - Zaal De Kroon, 46 personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw De Bruyn, 3. me vrouw Rodrigo. Bieden: 1. E. Rietjes, 2. R. Linthout, 3. C. Oosterling.— Sas van Gent - Zaal De Rose laer, veertig personen. Bieden: 1. C. Picavet, 2. N. de Geus, 3. A. de Caluwe. Jokeren: 1. me vrouw Boldet, 2. mevrouw Frush, 3. mevrouw De Pan. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 32 personen. Bieden: 1. L. Jaarsveld, 2. R. Roctus, 3. K. Hermans. Jokeren: 1. R. de Vos 2. mevrouw Haulez, 3. me vrouw Domines. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, 45 personen. Bie den: 1. mevrouw De Waal- Baart, 2. mevrouw De Waal- Bun, 3. R. Tieleman. Jokeren: 1. A. de Bruyn, 2. R. van Eerden burg, 3. A. de Rijke. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, 49 personen: 1. K. Kayser, 2. mevrouw De Sae- ger, 3. mevrouw De Bruyn. Koewacht - Bond voor Oude ren, zaal De Lange Akkers, 25 personen: 1. R. Vermeire, 2. A. de Vlieger, 3. mevrouw Verbist. Sas van Gent - Seniorenclub, zaal De Engelenroos, 38 perso nen. Bieden: 1. E. Zwartelee, 2. N. de Geus, 3. J. de Caluwe. Jokeren: 1. H. Smit, 2, R. de Bruyn, 3. mevrouw Claassen. Hulst - Zaal De Kroon, 48 personen. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Bogaert, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. J. Seton, 2, J. Bogaert, 3. J. van de Hende. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 29 personen. Jokeren: 1. N. van Delft, 2. mevrouw Acke, 3. mevrouw Himbrechts. Bie den: 1. E. Dankaert, 2. R. de Vos, 3.1. Bracke. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 36 personen. Bieden: 1. D. Reyers, 2. P. Pauwels, 3. H. van de Berg. Jokeren: 1. mevrouw Dupont, 2. mevrouw Schalje, 3. E. van Vooren. Graauw - Gemeenschapshuis, Bond voor Ouderen, 39 perso nen: 1. C. Boone, 2. R. Linthout, 3. A. Boone. Kloosterzande - Zaal De Kom buis, 29 personen. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. E. van Vooren, 3. mevrouw Pauwels. Bieden' 1. W. Neve, 2. J. Martinet, 3. R, Tilleman. Hulst - Zaal Time Out, achttien personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Van Delft, 3. me vrouw Van de Lee. Bieden: 1. T. van Spaendonk, 2, J. Elias, 3. B. Jansen. Heikant - Zaal Du Commerce, twintig personen. Bieden: 1. P. Valent, 2. E. Pieters, 3. me vrouw Hemelaar. Hulst - Zaal Blommaert, vijf tien personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw Van de Lee. St.-Jansteen - Zaal De Sport, 25 personen. Jokeren: 1. me vrouw Praet, 2. H. Smit, 3. E. Otjes. Bieden: 1. M. Blommaert, 2. J. van de Velde, 3. L. Ele- geert. Axel - Zaal Boemerang, 46 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Va der, 2. mevrouw Hamelink- Bakker, 3. mevrouw Lippens, Bieden: 1. C. Keyzer, 2. T. van Boven, 3. J. van der Hooft. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, veertig personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Kerkhoven, 2. H. Himbrechts, 3. M. de Winkel. Bieden: 1, mevrouw Van de He mel, 2. F. Seghers, 3. W. van Remortel. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 29 personen. Bieden: 1. C. Borm, 2. H. Jansen, 3. A. Bau- wens. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Sponselee, 3. K, Hermans. Sas van Gent - St.-Albert, 58 personen. Bieden: ,1. R. Poppe, 2. B. Gijs, 3. E. Buyse. Jokeren: 1. G. Broekhoven, 2. J. van der Hofot, 3. J. Hamelink. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 65 personen. Bieden: 1. C. Hoogstad, 2. A. Sloot, 3. M. Haulez. Jokeren: 1. J. Bertram, 2. P, Smaele, 3, mevrouw De Schepper, SCHIETINGEN Zuiddorpe - Zaal Gemeente huis, 32 schutters. Eerste hoge vogel: L. van Damme, tweede hoge vogel: E. van Pottelberge, eerste zijvogel: Th. Baart, twee de zijvogel: R, de Cock, grotoste aantal (10): M. Suy, Hulst - Zaal De Kroon, vijftien schutters. Eerste hoge vogel: A. de Waal, tweede hoge vogel: R. de Sterke, beide zijvogels: W. van Delft, grootste aantal (6): P. Boënne. Walsoorden, - Bejaardenschie- ting, zaal Rue du Nord, vijftien schutters. Hoge vogel: J. van Damme, eerste zijvogel: F, de Meyer, tweede zijvogel: J. Schilleman, grootste aantal (6): B. Verschoten, Zuiddorpe - Zaal Gemeente huis, 34 schutters, konings- schieting. Koning/keizer: M. Suy, eerste minister: Th. Baart, tweede minister: R. de Cock. Lamswaarde - Bejaardenshie- ting, zaal De Lamsoren, dertig schutters. Hoge en eerste zijvo gel: R. D'Hondt, tweede zijvo gel en grotoste aantal (6): D. de Bakker. Hulst - Zaal Blommaert, 32 schutters. Hoge vogel: R. Sterkx, eerste zijvogel: A. de Waal, tweede zijvogel: E. van Kerkhoven, grootste aantal (7)1 P. van de Branden, Koewacht - Zal 't Hoekske, 45 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: E. Vervaet, grootste aantal (5): O. de Moor. Zuiddorpe - Zaal Gemeente huis, 24 schutters. Beide hoge vogels: R. D'Hondt, eerste zij- vogel: R. de Cock, tweede zijvo gel: R. Rottier, grootste aantal (8): M. Suy. Hulst - Zaal De Kroon, 24 schutters. Hoge en tweede zij vogel: T. van Damme, eerste zijvogel: H. de Vos, grootste aantal (7): F. Boussen. Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, twintig schutters. Hoge vogel: Th. Asselman, eerste zijvogel: A. Verhoeven, tweede zijvogel: K. Weemaes, grootste aantal (10): P. Maas. 's-Heerenhoek - Zaal De Ko renbeurs, Concordia, 24 schut ters. Eerste hoge vogel: A. Rentmeester, Ovezande; tweede hoge vogel: A. Pikkaart, Elle- woutsdijk; eerste drie zijvogels: P. Vette, vierde zijvogel: K. van de Dries, grootste aantal (8): M. Oosthoek, allen 's-Heerenhoek; vliegende vogel: H. de Jonge, Heinkenszand. De volgênde schieting is 2 februari. Kwadendamme - Zaal De Kroon, Victoria, veertig schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Kriekaard, Yerseke; tweede hoge vogel: H. Boonman, eerste zijvogel: J. Boelens, beiden Ovezande; tweede zijvogel: C. Riemens, Kwadendamme; der de zijvogel: H. Franse, vierde zijvogel: J. van Steenbergen, EUewoutsdijk; grotoste aantal (9): M. Oosthoek, vliegende vo gels: H. van Stee, Yerseke en P. Vette, 's-Heerenhoek. Wip 2: eerste hoge vogel: S. Raas, Kwadendamme; tweede hoge en eerste zijvogel: J. Boelens, tweede zijvogel: M. van Steen bergen, beiden Ovezande; derde zijvogel: mevrouw Breemert Oudelande; vierde zijvogel: H. Boonman, grootste aantal (6): J. Rijk, Kwadendamme. O

de Stem | 1993 | | pagina 13