IE Magere balans Nederlanders Supertalent Medvedev vol zelfbeklag Conflict zet actieplan tegen disicriminatie in schaduw Futrê uit selectie voor Malta Siemerink en Oremans verliezen met minimaal verschil Strijbos in wachtkamer Can het zonder ïypotheek- >r o visie? BZ SPORTNIEUWS KORT Apotheek wil verstrek! jkt dus redelijk groot. 1993 X 7 jfSTEM SPOlii ZATERDAG 23 JANUARI 1993 „Ik heb gehoord dat hypotheekadviseurs, makelaars e.d. bij het afsluiten van hypothee 1 tot 2% provisie krijgen dus al gauw 1000 tot 2nrv» gulden. Kan ik dat uitsparen?" .L. te Breda de praktijk is de enige reël aanier om hypotheekprovis liit de sparen om een hypoth, 'aire lening af te sluiten bij zt I lirect-writers. Dat zijn finai l:iële instellingen die zondi I ussenpersonen werken, bijt llhra, Centraal Beheer,' maa bok een kleine bank als JVB. Vaak is ook de rent laar nog iets lager, zodat Del voordeel mogelijk is. pij het afsluiten van hypothe een brengen die meestal alleei ten beperkt bedrag aan ad ïistratiekosten in rekening. dub Melbourne (anp) - Andrej Ifedvedev was gisteren vol jelfbeklag. Het achttienjarige „pertalent uit de Oekraïne, jat vorig jaar steeg van de )25enaar de 24e plaats op de Wereldranglijst, had tot zijn onuitsprekelijke ongenoegen U vier sets verloren van zijn jls zevende geplaatste Tsje- fhische trainingsmaatje Petr (6-4 4-6 6-3 7-6). „Ik er helemaal niets van. Alles wat ik deed, liep ver keerd. Ik had beter in mijn hotel kunnen blijven," gesel de de jonge liefhebber van Mozart zichzelf. Medvedev, die in de tweede ron de de Duitser Koslowski slechts één game had gelaten, bekende al voor de partij getwijfeld te hebben aan een voor hem posi tief resultaat. „Bij de warming up had ik een schuldig gevoel. Ik was een beetje bang voor Korda, omdat ik wist hoe goed hij kon zijn. Mentaal gesproken had ik bij voorbaat al verloren." De partij kwam abrupt tot een eind, toen Korda op matchpoint in de tiebreak een bal tegen de netrand sloeg, die onhaalbaar voor Medvedev dood neerviel. „Het was als een klap van Tyson. Boem. Afgelopen. Die knock out was precies wat ik verdiende." De internationale pers nam met spijt afscheid van de jongeman, wiens achternaam in het Rus sisch 'beer' betekent en die vorig jaar zomaar drie grote toer nooien won (Genua, Stuttgart en Bordeaux). Hij was populair, omdat hij met zijn gevoel voor humor een welkome afwisseling betekende van de doorsnee pers conferenties met voornamelijk algemeenheden. Of hij zichzelf een goede tennis ser vond? „Ja, als je me verge lijkt met het vrouwentennis. Nee, als je dat doet met Jim Courier." Zijn sportheld? „Mi chael Jordan." Zijn tennisvoor- beeld? „Ook Michael Jordan." In de gids voor de media staat dat Medvedev graag naar Nick Faldo mag kijken. „Wie is dat eigenlijk? Het staat wel in dat boek, maar daar weet ik niks van af. O, een golfer. Nou, dan moet hij erg goed zijn in het mikken van een bal in een gaat je-" De jongeman uit Kiev had in de krant gelezen dat hij een ster is. „Dat kan niet, want ik ben maar de nummer 24 van de wereld. En zo iemand is nog lang geen ster." admi Melbourne (anp) - Net jet. Dat gold vrijdag zo- f/el voor Jan Siemerink als Miriam Oremans. De laat je Nederlandse vertegen- ïoordigers in het enkel spel van de tien die vier jagen eerder aan de Au stralian Open in Melbour ne waren begonnen, moch ten alleen maar aan een plaatsje bij de laatste zes tien ruiken. Het duo was het Rebound Ace van let weer warme Flinders Park het maximale aantal sets in touw, maar verloor 'landenwedstrijd' tegen Spanje met 0-2. Siemerink won in bijna vier uur slechts één game minder dan Sergi Bruguera (6-7 6-4 3-6 6-3 7-9). Oremans beukte wel onver- op de wandelende tennis- «uur, die Conchita Martinez keet, maar kreeg die niet omver: J-6 6-4 4-6. Nederlagen tegen fechermde spelers (vijftiende ia zesde), dat wel, maar met een onbevredigende nasmaak. Winst zou Siemerink een publicitair interessante partij op het centre court tegen titelverdediger Jim Courier hebben gebracht. is Melbourne een herhaling [eworden van Wimbledon vorig jaar, waar ook geen Nederlander de derde ronde doorkwam. De oudere Grand Slams van 1992 brachten uitschieters met Kraji- in de halve finales van de Ipen Australian en Manon Bol- bij de laatste acht van darijs. Op Flushing Meadow laaide alleen Krajicek de acht te finales. Sleutelen Frits Don mag Jan Siemerink graag vergelijken met Stefan Êdberg. „De persoonlijkheden lebben dezelfde structuur," al dus de coach uit Wateringen, die sinds het voorjaar van 1992, toen Rohan Goetzke alleen met Kraji cek verder ging, weer aan Jan met het gouden linkerhandje is Bergen op Zoom B.V. IZ Bergen op Zoom. Jan Siemerink ligt verslagen op de grond na zijn nipte nederlaag tegen de Spanjaard Sergi Bruguera. gaan sleutelen. Om hem behoed zaam terug te brengen naar de tijd dat hij 24ste stond op de wereldranglijst. Dat was eind oktober 1991. Daarna is Sieme rink afgegleden naar een plek rond de vijftig en zag hij zijn vriend Krajicek met raketsnel- heid voorbij flitsen. Don heeft in Melbourne alle ge legenheid de overeenkomsten tussen de aimabele Rijnsburger en de ongecompliceerde 'S'cStN dinaviër uit te diepen. Het duo heeft elkaar gevonden in het dubbelspel. De Brit Tony Pickard, langjarig coach van Ed- berg: „Daar is helemaal niks geheimzinnigs aan. Stefan had geen partner en Jan ook niet. Zodoende. Daar hoeft niks ach ter gezocht te worden." Het was bijna aandoenlijk te zien hoe het populaire blonde duo vrijdag middag het sterke koppel Con- nell/Galbraith terecht stelde. Don was niet bij Pickard weg te slaan en nam alles op video op voor het nageslacht. Petje af „Er wordt wel beweerd dat Sie merink geen killer is," aldus Don. „Dat is hij ook niet. Hij kan nog altijd intens genieten van een subtiel balletje. Dat ar tistieke beheerst hij als geen an der. Maar wat is een killer eigen lijk? Iemand, die de boel kan afmaken. Dat kon Jantje van daag niet, nee. Maar vind je het gek. Door die rottige buikloop van hem is de hele voorbereiding in de soep gevallen. Dan is de scherpte er wel vanaf. En dan toch nog zo spelen. Als een leeuw was-ie. Ik neem mijn petje voor hem af." „Voor mij als coach was het een zenuwenwedstrijd. Het begon al met een bespanning, die met die warmte niet meer deugde. En steeds keek hij tegen die frustre rende achterstand aan. Toch knokte hij tot hij erbij neer viel. Het bewijs is geleverd dat de fundering staat bij Siemerink. Nu gaan we het gebouw optrek ken. Hoe lang dat duurt? O, misschien wel twee jaar. Maar dat geeft niet." Ook Stanley Franker sprak zijn bewondering voor Siemerink uit. „Hij kan trots zijn op zichzelf dat hij zich zo heeft verweerd", aldus de directeur sportief van de KNLTB. „Door louter pech verliest hij. Met een stom netbal- letje. Dit moet hoe dan ook een stimulans voor hem zijn om weer terug te komen op zijn oude plek. Ik denk dat zijn terugval tijdelijk is geweest. Het is ver klaarbaar. Als je zo omhoog komt, speel je ook tegen dertig andere spelers en coaches op de tribunes. Die scherpen hun wa pens. Dan ga je na een half jaar ineens verliezen. De kunst is daar weer bovenuit te komen." Voor de 20-jarige Oremans, in middels de top-honderd binnen gedrongen, was het bewijs weer geleverd dat ze niet bang hoeft te zijn voor speelsters uit de subtop. „Het verschil is echt mi nimaal," constateerde de aan vallend ingestelde slagersdoch ter uit het Brabantse Berlicum. „Ik had eerder deze maand in Brisbane al een set van Martinez gewonnen? En Rottier deed hier hetzelfde. Jammer, dat ik in de eerste set zo nerveus was. Een Grand Slam is toch wat anders dan zomaar een toernooi. Nu kwam ik laat in de wedstrijd. De foutjes in de derde set deden me de das om." Melbourne, Australian Open VROUWEN Enkelspel: derde ronde: Martinez (Spa/6) - Oremans (Ned) 6-3 4-6 6-4, Seles (Joe/1) - Fendick (VSt) 6-1 6-0, Tauziat (Fra/13) - Dahlman (Fin) 6-2 6-1, Pro vis (Aus) - Demon- geot (Fra) 6-1 6-2, Gigi Fernandez (VSt) - White (VSt) 7-6 3-6 7-5, FOTO ANP Halard (Fra) - Garrison-Jackson (VSt/16) 6-4 7-5, Pierce (Fra/10) - Davenport (VSt) 6-3 6-0, Sabatini (Arg/3) - Po (VSt) 6-1 6-3. Dubbelspel: eerste ronde: Martinez/ Sanchez-Vicario (Spa/3) - Driehuis/ Van Lottum (Nea/Fra) 6-4 6-2; tweede ronde: Adams/Bollegraf (VSt/Ned/7) - Pratt/Sharpe (Aus) 6-4 6-4. MANNEN Enkelspel: derde ronde: Bruguera (Spa/15) - Siemerink (Ned) 7-6 4-6 6-3 3-6 9-7, Stich (Dui/14) - Stol- tenberg (Aus) 5-7 6-4 7-6 4-6 6-1, Korda (Tsj/7) - Medvedev (Oek) 6-4 4-6 6-4 7-6, Forget (Fra/11) - Mor gan (Aus) 6-3 6-2 6-2, Courier (VSt/1) - Raoux (Fra) 6-4 6-3 6-4, Garner (VSt) - Witsken (VSt) 6-1 6-1 4-6 4-6 6-4, Jones (VSt) - Whea- ton (VSt) 0-6 6-3 6-4 6-2, Carlsen (Den) - Woodbridge (Aus) 7-5 5-7 6-4 6-4. Dubbelspel: tweede ronde: Edberg/ Siemerink (Zwe/Ned) - Connell/ Galbraith (Can/VSt/9) 7-6 6-7 6-2, Camporese/Krajicek (Ita/Ned) Nijssen/Suk (Ned/Tsi/5) 7-6 6-3. Gemengddubbelspel: eerste ronde: Jaggard-Lai/Eltingh (Aus/Ned) - Richardson/Warder (NZl/Aus) 6-4 5-7 13-11. Veghel (anp) - Motorcrosser Da- w Strijbos en het JHK-team gaan na één jaar uit elkaar. Manager Jan de Groot maakte dat bekend tijdens de presenta tie van het team dat komend seizoen de wedstrijden rijdt voor liet wereldkampioenschap 250cc. He crossers zijn de Nederlander Charrel Sweebe, 125cc wereld kampioen Greg Albertyn (ZAf) en de 17-jarige Belg Jaimy Sce- 'enels. Wgens Strijbos, die vorig jaar tweede werd in het wereldkam pioenschap, was het aanbod te ®ager. „Daarmee kon ik alleen kosten dekken. Ik heb een bepaald bedrag in gedachten, naar JHK wilde dat niet beta- Ik begrijp er niets van. Vier rijf jaar geleden verdiende ik ®t dubbele. Als die andere cou reurs voor niets willen rijden, "oeten zij dat weten." Pe Groot liet weten Dave Strij- ws een goed aanbod te hebben Maan. „Helaas was dat voor f'rijbos niet goed genoeg. Nog ■anger uitstellen om te wachten 0P eventueel nieuwe sponsors, Jas niet meer mogelijk. De (noop moest een keer worden neergehakt." gemende maandag heeft Strij- l °s een gesprek met een Neder- ndse sponsor, van wie hij de aam niet wil noemen. „Het is eer 90 proeent rond. De kans aat dat daar andere rijders -i j1 mee zullen doen." Strijbos it niet uit dat zijn voormalige l»v John van den Berk daa"hereldkampioen 125cc' arbij zit, die eveneens geen sponsor heeft. Strijbos geen sponsor, dan ,'1 ,zich laten opereren aan knf unie' "Ik heb in 1989 mijn J^den gescheurd en heb ik d fn°® V6e^ ^ast van' WanneOT vi-, jaar alsnog een sponsor s'e' ik de operatie een jaar Zeist (anp) - De KNVB bindt de strijd aan met discrimina tie op en rond de voetbalvel den. Bij de presentatie van de nota 'Bestijding discriminatie in voetbalstadions' stond dat initiatief echter op het twee de plan. Geheel onverwacht vlogen de opstellers van de nota, Jan Masman namens de KNVB, en Jan Janssens, na mens de Nederlandse Sport Federatie (NSF), elkaar vrij dag bij de officiële presenta tie publiekelijk in de haren. Janssens opende de aanval. De NSF-vertegenwoordiger weiger de pontificaal achter de tafel plaats te nemen om samen met Masman de nota nader toe te lichten. „Deze nota is slechts een papieren tijger. De KNVB doet deze belangrijke materie af met veel mooie woorden, zonder daadwerkelijk in actie te komen. Daarom haakt de NSF voorlopig af," lichtte Janssens zijn stand punt toe. Waarna Janssens uitgebreid ver woordde waarom de NSF voor lopig niet eensgezind op wil trekken met de KNVB. Kern punten daarbij zijn dat de voet balbond nog geen geld en man kracht beschikbaar wil stellen, maar eerst op papier een begro ting van de kosten van het uit voeren van de plannen wil zien, voordat financiële middelen op tafel komen. Janssens: „We pra ten al meer dan een jaar. Het wordt ook voor de KNVB tijd voorechte daden." Jan Masman, binnen het (demis sionaire) sectiebestuur Betaald Voetbal verantwoordelijk voor veiligheidszaken, reageerde fu rieus op de aanval van Janssens. „Zijn houding is hoogst onver antwoord. Ik heb daar geen goed woord voor over. Dit berokkent de zaak waarover het gaat alleen maar schade. Kennelijk is me neer Janssens belangrijker dan de materie zelf, het terugdringen van discriminatie," spuwde Mas man zijn gal richting NSF. Volgens Masman is het pertinent onjuist dat de KNVB geen geld en mankracht beschikbaar stelt. „We hebben een werkkrediet om lopende kosten te financieren. Daarnaast is toegezegd dat geld op tafel komt zodra we precies weten wat de plannen kosten. Dat geld komt echter pas be schikbaar zodra we de kosten hebben geïnventariseerd. Ook mankracht leveren we. De afge lopen maanden zijn namens de KNVB Van Wijk en Van Vlokho- ven al intensief aan het werk geweest. Dat gaat ook de ko mende tijd door," weersprak Masman de kritiek van Janssens. De NSF-vertegenwoordiger was niet bepaald onder de indruk van Masmans verweer. Janssens: „Van Wijk en Van Vlokhoven hebben gewoon te weinig tijd. Die hebben het te druk met andere KNVB-zaken. De simpele waarheid is gewoon dat de voet balbond ondanks alle mooie woorden'bestrijding van discri minatie veel te laag op de priori teitenlijst heeft staan. En daar protesteren wij tegen." De nota zelf kwam door al het gekissebis nauwelijks aan de or de. Erg boeiend is de nota trou wens niet. In een plan van aan pak geeft de KNVB 23 actiepun ten aan die ertoe moeten leiden dat het stadionpubliek wordt weerhouden van elke vorm van discriminerend gedrag. Binnen enkele weken hoopt de KNVB de plannen, inclusief het financiële plaatje, nader uit te werken en kan worden begonnen met een anti-discriminatie-campagne. Spelers en trainers uit het be taalde voetbal vervullen daarbij een centrale rol. Tot grote droefenis van de NSF vormt de WK-kwalificatie-inter- land Nederland - Turkije op 24 februari in Rotterdam niet de officiële start van de publieks campagne. Janssens: „Een ge miste kans. Het Oranje-legioen bestaat uit carnavalssupporters. Een tegenactie is hoogst on waarschijnlijk. Juist voor de Turkse gemeenschap, de grootste minderheid in ons land, zou het beginnen van de campagne bij die wedstrijd een hart onder de riem zijn." Masman was het ook daar niet met de NSF eens. „Daar begin- Lissabon - Paulo Futre is verwijderd uit de Portugese selectie voor de WK-kwali- ficatiewedstrijd van zondag tegen Malta. Volgens bonds coach Carlos Queiroz staat het hoofd van de aanvaller niet naar voetbal. Futre maakte deze week bekend te willen vertrekken bij At- letico Madrid. Een paar uur voordat Queiroz zijn beslissing nam, liep Futre weg tijdens de laatste training in Lissabon voor het vertrek naar het eiland. Hij maakte een verwarde indruk. Futre gaf al te kennen bij Sporting Lissabon te willen spelen, de club waar hij zijn loopbaan begon. Queiroz zei dat de behendige speler bedol ven is onder aanbiedingen en dat hij onder grote druk staat. „Een onmogelijke situatie," al dus de trainer. „Journalisten bellen hem om drie of vier urn 's nachts. Spanjaarden, Portu gezen, Italianen, ze jagen alle maal op Futre." Futre zal in de basisopstelling waarschijnlijk worden vervan gen door Domingos Oliveira van Porto of Cadete van Spor ting. De Duitse international Matthias Sammer verlaat In- ternazionale en keert terug naar Duitsland, waar hij voor Borussia Dortmund gaat spe len. De transfersom zou onge veer negen miljoen gulden be dragen. De 25-jarige middenvelder ver trok na het vorige seizoen naar Inter, waar hij mede door het overschot aan buitenlanders geen basisplaats verwierf. Door de verkoop van Sammer is In- ter van al zijn Duitsers af. Eerder vertrokken Matthaus naar Bayern, Klinsmann naar Monaco en Brehme naar Zara- goza. Eerder haalde Dortmund verdediger Reuter terug uit Ita lië, nadat die een jaar had gevoetbald bij Juventus. Het contract van algemeen directeur Ad Zonderland bij FC Utrecht, dat na dit seizoen zou aflopen, is omgezet in een verbintenis voor onbepaalde duur. Zonderland volgde een jaar geleden Hans Ooft op, die tegenwoordig bondscoach is van Japan. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spe lers voor een qwsatrijd ge schorst: Uhlenbeek (Cambuur), Olde Riekerink (FC Gronin gen), Kool (FC Twente). nen, staat gelijk met de kat op het spek binden," meent Mas man. „Los daarvan zouden we een speciale groep, in dit geval de Turken, etiketteren. Daarom hebben we er bewust van afge zien de campagne dan te starten. Natuurlijk nemen we in overleg met de burgemeester van Rotter dam allerlei voorzorgsmaatrege len om escalatie te voorkomen, maar dat staat volkomen los van deze nota." In de nota kondigt de KNVB een beleid aan, waarbij zowel het voorkomen als het bestrijden van discriminatie centraal staat. Het accent daarbij ligt voorals nog sterk op het voorkomen van discriminatie. De KNVB durft het nog niet aan drastische maatregelen aan te kondigen. Weliswaar worden spelers, trai ners, scheidsrechters, clubs en supportersverenigingen aange spoord mee te helpen discrimi natie te bestrijden, maar rigou reus ingrijpen zodra supporters zich toch schuldig maken aan discriminatie, wijst de KNVB voorlopig nog van de hand. De voetbalbond houdt echter na drukkelijk de mogelijkheid open stadionvakken te ontruimen of wedstrijden zonder publiek te laten spelen indien het actieplan niet tot resultaten leidt. „Maar dat zal slechts bij hoge uitzonde ring gebeuren," zegt Masman. „Anders loop je het risico dat supporters extra worden gemoti veerd om er een spelletje van te maken om zich dusdanig te mis dragen dat een wedstrijd wordt gestaakt." De KNVB dringt er verder op aan dat politie, justitie en clubs mankracht beschikbaar stellen verbaal geweld in de stadions in te dammen. Daarbij moet de aandacht vooral worden gecon centreerd op de aanstichters. In dat kader bepleit de KNVB te experimenteren met de toepas sing van moderne technische middelen om uit de massa indi viduele uitingen van supporters te registreren. Een spel waarin het beste biedsysteem om tot een goede score te komen, geen uit komst biedt, kwam ook voor: Prinsenbeek De door verenigin gen georgani seerde toernooien hebben niet alleen allemaal hun eigen sfeer, maar zijn na genoeg altijd ook uitstekend in elkaar gezet. Zo ook staat het Herttoernooi bekend, dat Bridgesoos '85 ieder jaar me dio januari in Prinsenbeek houdt. Vorige week zaterdag waren er 72 paren present om die sfeer te maken. Naast ge zelligheid was er volop gele genheid goed te bridgen. Neem bijvoorbeeld dit spel eens met de heren Tesselaar - v.d. Bogaert in de NZ rol: Wgever 4 HVB1062 niem.kw. 854 84 V10 4 97 H V103 AH732 64 N W O Z A B 9 7 62 V B 9 5 872 4 A8543 - 106 A H 9 8 5 3 W gever 4 V96 allen kw. HV6 HB6 H 1063 A H 8 7 A 10 A3 V9852 N W O Z 543 9875 V42 AB7 Met het echtpaar Van Tuyl NZ opende West met 1 Rui. Van Tuyl volgde met 1 Sch waarna Oost 2 Ha bood. Ma ry van Tuyl sprong naar 3 Sch; West bood 4 Ha. Noord dacht dat dit wel gemaakt zou wor den en nam uit met 4 Sch; Oost bood 5 Ha. Zuid dacht nu met 5 Sch een betere score te halen en toen vond West het welletjes; hij doubleerde. Van Tuyl maakte elf slagen, omdat Oost met ruiten uit kwam; anders had hij er der tien gehad. OW kon elf slagen maken als harten troef is, maar na zo'n biedverloop kwam men er niet meer ach ter dat 6 Ha het beste bod was. Enkelen vonden de goede uit komst in dit spel: 4 B 10 2 B 4 32 10987 5 4 West opende met 1 KI. Hoe wel de hand zeventien punten telt, werd dit bod verkozen boven 1 SA, omdat de verde ling niet optimaal was. Voor Jacques v.d. Bogaert was het niet eenvoudig om met deze Noordhand een goed bod te vinden. Hij wilde met zijn veertien punten niet passen, maar een openingsdoublet was niet goed geweest, omdat hij te veel klaveren had. Een specifieke eigen kleur had hij niet. Hij wist dat een keertje jokken om bestwil ook in bridge geen zonde is. Hij kwam een punt te kort, maar deed toch het uitstekende volgbod van 1 SA. Na pas van Oost kon Wim Tesselaar met de Zuidhand dit bod niet inla ten. Hij bood 2 KI (Stayman) en hoorde Noord tot zijn op luchting 2 Rui bieden, waarna iedereen paste. Het contract ging een down en leverde NZ een goede score op, omdat door alle andere OW-paren ISA was gespeeld dat met een of twee overslagen werd ge maakt. Z gever 4 32 niem.kw. V87 B 7 6 5 A B 6 3 4 V 10 8 4 A3 H 1042 V82 N W O Z 4 65 652 A 9 8 H 97 54 4 AHB97 H B 1094 V 3 10 Onder passen van OW ging het bieden als volgt: Z - 1 Sch; N - 1 SA; Z - 2 Ha; N - 2 SA; Z - 3 Ha en N - 4 Ha. Uit het biedverloop was het voor West duidelijk dat Noord kort in schoppen was en dat Zuid niet veel klaveren en ruiten kon hebben; er dreigden dus introevers. Zij die met harten aas begonnen en harten-drie naspeelden, deden het goed, want toen kon Zuid zijn con tract niet meer maken. Ande re NZ-paren die OW geen troef zagen aanspelen, maak ten twee schoppenslagen en twee schoppenintroevers; vier hartenslagen; klaveren-aas en de vrij geworden schoppen boer. H Agenda: 30 januari BC Zeven bergen Voorjaarstoernooi; Nasi- Rames toernooi te Made. Roda JC-PSV afgelast Kerkrade - Het competitieduel tussen Roda JC en PSV, dat gisterenavond in Kerkrade zou worden gespeeld, is afgelast. Het veld van stadion Kaalheide is door de overvloedige regenval onbespeelbaar. Een nieuwe datum voor de wedstrijd heeft de KNVB nog niet gevonden. Een verschuiving naar vandaag of morgen was in verband met het beleid van de gemeente niet mogelijk. Ex-RKC'er Goossens weer in cel Brussel - De Belgische voetballer Dirk Goossens, oud-speler van de Waalwijkse eredivisieclub RKC, zit opnieuw in de cel. Goossens wordt verdacht van drugsmokkel en het leiden van een bende autodieven. Dirk Goossens speelde in 1991 enkele maanden bij RKC in Waalwijk. De grillige speler bleek ongrijpbaar voor trainer en bestuur. Hij bleef weg of kwam te laat bij trainingen en wedstrijden. Kort nadat de Belgische voetballer RKC had verlaten, werd hij al eens opgepakt door de rijkswacht. Hij had amfetaminen vanuit Nederland naar België gesmokkeld en geruild voor - al dan niet - gestolen goederen. De Pierre mogelijk voorzitter CEBA Santpoort - De Nederlander Jules de Pierre maakt een aardige kans deze zomer voorzitter te worden van de Europese honkbal federatie, de CEBA. De Nederlander is de waarschijnlijke opvolger van de Italiaan Aldo Notari. Bij het CEBA-congres, dat van 5 tot 7 februari in Stockholm wordt gehouden, is De Pierre kandidaat voor het eerste-vice- voorzitterschap. Het voorzitterschap komt in juni vrij, omdat Notari praeses wordt van de Internationale Baseball Associatie (IBA). De Pierre is momenteel penningmeester van de IBA. De voorzitter van de IBA, de Amerikaan Robert Smith, heeft besloten terug te treden. 'Smollie' ver rond met Utrecht Utrecht - Wlodzimierz Smolarek en FC Utrecht zijn dichtbij een akkoord over een nieuw contract voor twee jaar. Volgens beide partijen dienen nog enkele details te worden ingevuld. De 35-jarige spits wil na zijn actieve loopbaan worden opgenomen in de technische staf van de Utrecht. Knieblessure schakelt Roche uit Parijs - Stephen Roche begint het nieuwe en laatste seizoen.met vertraging. De 33-jarige Ier is voorlopig uitgeschakeld door een blessure aan de linkerknie. De ploegmakker van Claudio Chiappucci bezeerde het gewricht bij een val op het bevroren terras van zijn woning in de buurt van Parijs. De voormalige winnaar van de Tour, Giro en het WK in 1987 mist in ieder geval de start van het seizoen. Roche zou zijn laatste jaar als wielrenner beginnen met de Ronde van de Middellandse Zee die op 10 februari start. De Ier, die op aandringen van zijn gezin eind dit jaar stopt, verwacht in de Ronde van Valencia zijn come-back te maken. „Door de blessure mis ik 3000 kilometer aan training en ik vrees dat ik in gewicht toeneem." Sievinen zwemt wereldrecord Helsinki - Jani Sievinen uit Finland heeft zijn eigen wereldre cord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Tijdens de nationale kampioenschappen van Finland in een 25-meterbad in Helsinki zwom hij de recordtijd van 1.56,84. Het oude record had hij een jaar geleden gezet op 1.57,19.

de Stem | 1993 | | pagina 9