LIJK NIEUWS Carport ws Oostburg wil [rijf legaliserei *ptee wow de HE JA, DAT KEN I HET KORT Ador-tennis met vaststaand feit' Musical door Stelle-leerliiigen Dubbel-op in een dubbelstad Ondanks KEUN DE MENSEN NOG WEL IETS VERDRAOGEN? Rebus Geen probleem Identiteitskaart Hoofdveld PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN de burgemeesters van Middei burg en Vlissingen dat de?» week met Walcheren pijl heeft natuurlijk Zuid-Beve land op het oog. Gemeente 'n« Bevelanden', met vanzelfSpre kend een hoofdrol voor Goes" zou in de ogen van de burge meester zeer logisch zijn Flik" die de uitspraak in zijn nieuw' jaarsboodschap deed, bena drukte dat dit zijn persoonlij" ke opvatting is en niet het tandpunt van het college van b en w van Goes. Indien deze trend zich onder de burge meesters van de Zeeuwse stadjes doorzet, krijgen we straks scenario's van een wel heel overzichtelijk bestuurlijk Zeeland. Met acht lokale (ei. landjbesturen, te weten: de ge meenten Walcheren, Beve" land-Zuid, Beveland-Noord Schouwen-Duiveland, Oost-' Zeeuws-Vlaanderen, West- Zeeuws-Vlaanderen, St. Phji lipsland en Tholen. 162.958. Aan parochiebij- drage kwam over het jaar 1991 in totaal 53.245 binnen. Oostburg KOFFIEMORGEN - De Mul- tiple-Sclerosegroep in West- Zeeuws-Vlaanderen verzorgt woensdag 27 januari een praat- en koffiemorgen voor MS-patiënten in verpleegte huis De Stelle, aanvang 10.00 uur. Dan vertellen en laten enkele vrouwen iets zien over Groenlands kralenwerk. ie m in el n- |ld 5 an Ier lan [de bid I de laul de 't i-2, 4. M» Truus de Bakker-Petra van de Bergen 11-2. Poule 4: Gerda Vlassenrood-Chris Biesbroeck 8-4, Gerda Vlassen- rood-Astrid de Bruin 7-7, Chris Biesbroeck-Linda van Eek 7-5. JEUGD Poule 1: Wouter Herrewegh-Li- selore van Esch 9-2, Francis de Koster-Christoph de Clippeleir 6-3, Christoph de Clippeleir- Wouter Herrewegh 8-3. Poule 2: Koen Diericks-Veroni- que Verhaegen 8-2, Annabel de Clippeleir-Saskia de Rijk 5-1, Beatrix Verhaegen-Koen Diericks 7-6, Annabelle de Clippeleir-Bi- anca Morcus 7-2. Poule 3: Jordy Heyman-Marianne Dhont 8-3, Bianca Vlaeminck- Jordy de Schepper 8-6, Bram van Hoof-Ivo van Esch 9-'6, Jordy de Schepper-Channa Grinsven 12-1. Hoek - In de Ador-tenniscom- petitie voor mannen in De Braakman te Hoek ging in poule E het team van Etec tegen Gezondheid 2 er van door met de volle winst. Mark Pattijn versloeg Hennie Min- naert met maar liefst 12-0. Frank d'Haens rekende met 11-3 af met Ger Rienties, ter wijl Adrie Hendrikse met 8-2 Johan de Wispelaere het na kijken gaf. Frans Riekwel deed het iets kalmer aan en won met 7-4 van Anko de Putter. UITSLAGEN MANNEN Poule E: Cruson-De Kraker 9-3, Gezondheid 2-Etec 0-12. Poule F: Positivo's-Gezondheid 3 6-6, Vooruit-Gezondheid 1 8-4. MIXED Poule G: Vooruit-Sjans 5-7, Gra- velmix-Acers 10-2. Poule H: Boskreek 2-Zwiepers 6-6, Vooruit 2-Hevodha 4-8. en wegen hebben burgemeester en I I besloten mee te werken aan de |jf van E. van den Hemel aan de b staat nu nog in de Nieuwstraat net in Oostburg. De verhuizing van het depot naar de Scherpbierse- weg zorgt er in ieder geval voor dat de veiligheid van de omwo nenden in de Nieuwstraat er flink op verbetert. De commissie planologie van Oostburg bespreekt de kwestie woensdag 27 januari. De verga dering begint om 9.00 uur en is in de raadzaal van het gemeen tehuls. Van onze correspondent Philippine - Gisteravond voer den de leerlingen van de openba re basisschool De Stelle uit Phi lippine een schitterende musicai op met als titel 'Het spoor van Bijster'. De voorstelling werd ge geven in dorpshuis De Kaaie. De musical ging over een school reis naar het Bijsterbos. De 250 aanwezige ouders en fa milie van de kinderen zaten dui' delijk te genieten. Een reden temeer voor de ouderraad oin een dergelijke musical nog aen*| op stapel te zetten. In de paU^ vond er nog een loterij plaa" met allerlei leuke prijzen. Makelaars: Ze willen in Oostburg die woningen dus niet gebruiken. Voor een dronken loods zijn dubbele boeilichten helemaal verwarrend. Een lampje van hoop blijft branden bij Philips Terneuzen. Zeeman: Tijdens de hondewacht lopen er weinig honden op straat. Een Rus en een Belg samen op de brug. Daar moet op gedronken worden. Naam wandelpad Sehoondijke: Ruschevliet-weg. Vandaal: Dat is handig, zo'n patrouilleschema van de politie Oostburg. KNIPT U ook weieens iets uit de krant? Misschien is uw oog gevallen op die foto in de krant van vorige week vrijdag, voorstellende: de gemeentebo de van Sas van Gent met een elegante gleufhoed op zijn ge- I baarde kop. De man, Jan Ga- geheten, droeg het voor I een bode wel zeer ongewone hoofddeksel bij gelegenheid van een vergadering van hoe denmakers in het gemeente huis. Vandaar (tijdelijk) een bode met een hoed. Op Walcheren is onlangs iets I dergelijks te zien geweest. De 'Walcherse dubbelstad', zoals I Vlissingen en Middelburg zichzelf graag noemen, had een milieu-ambtenaar gekre- n, Matze genaamd. De colle- I ga's van zijn afdeling vierden zijn binnenkomst door hem de pet van een gemeentebode te geven, voorzien van twee stadswapens: het één van Vlis singen en het andere van Mid delburg. Rond het middaguur, aldus de gevers van de pet, kan Matze het embleem op zijn pet vervangen, want dan flitst hij van het Middelburgse naar het Vlissingse milieu. Het is natuurlijk als geintje bedoeld, maar er schuilt een diepe en wrange waarheid achter, namelijk deze, dat het begrip 'dubbelstad' in de praktijk wil zeggen dat je alles dubbel moet doen. Beide ste den een zwembad. Beide ste den een sportveldencomplex, beide steden een schouwburg! En nog zo het één en ander. De aanstelling van Matze als functionaris van de twee ste den was een unicum. Dat kan natuurlijk nooit goed gaan. In de wandelgangen van de beide stadhuizen wordt dan ook gefluisterd dat Middel burg en Vlissingen allebei hun eigen gat in de ozonlaag wil len verwerven, zodat de aan stelling van een milieu-ambte naar voor elk van de beide steden gerechtvaardigd is. Want zeg zelf: één ambtenaar voor twee halve dubbelsteden - die een pet met een uitwis selbaar gemeentewapen draagt - dat is toch te gek voor woorden? HET WAS in Aardenburg tij dens het laatste Konsultatief Overleg Raadsleden voor de raadsleden weer even schrik ken, zoals A. Keijmel-Cambier (PvdA) het uitdrukte bij de behandeling van de begroting 1991. De voorlopige vaststel ling van de gemeenterekening gaf een tekort te zien van een dikke/ 300.000,-. Als het in Aardenburg over de centen gaat, houdt iedereen zijn hart vast. De bodem van de schatkist is daar zoals be kend al lang in zicht. Met de vaststelling van 1991 werd na tuurlijk ook alvast voorzichtig naar 1992 gekeken. Burge meester E. Jongmans vertelde dat het 'ondanks' de bijstellin gen waarschijnlijk wel goed zou komen. Bij deze woorden zag je toch wat raadsleden de wenkbrau wen wat fronzen. Ondanks de, bijstellingen? Wethouder R. van de Wijnckel schoot zijn burgemeester te hulp en ver telde dat het 'dank zij' de bijstellingen waarschijnlijk allemaal wel goed zou komen. De raad wacht nu met span ning op het eerste kwartaal van 1993, want dan, zo heeft het college beloofd, mogen de raadsleden een blik in de huis houdportemonnee van de ge meente werpen. De konehin die klaogt'r over en ook Pol zijne zeun, d'n Boudewijn: voor eel veel mensen gel maor een dingen: ist voordelug voor mijn? Of 'n andere schaoi lai of d'r sjagrijn van èt, kan ulder nie bommen en meette vraog of z'ou 's willen elpen moej al emaol nie aonkommen. Ikke, ikke en de rest van stikke, ge zie d't in de winkels en int verkeer. In oeveel gevallen, agg'r wel degeluk recht op èt, krijde geen voorrang niemeer? Op de grote vrachtwaoges, zeker an ze van wijjerop kommen, èn z'r geen weet meer van en an ze dan ook nog naor d'n boot moeten, ist al emaol petet, mijktou zeker dan. Wat'r ook nog bijkom: de mensen zijn tegewoordug voor 't minste kwaod. Loopte nog maor over't zebrapad dan lijk't wel ofg'al 'n misdaod begaot en wil d'in de winkel mee ouw karekken evekes n'n bak bier of wa laoien, wild'r net enen op da reksken poefen, ett'r al iemand ouw kar staon verdraoien. Zatt'm overlest int stammenee, lull'n over van alles zoota gaot taor, zegt'r enees enen: 't Is 'n vreed goed jaor voor d'eikels vant jaor. Ik zeg: Merkt't aon ouw eigenIk docht: die messchien zelf n'n boom staon, oortie toch kwaod meneer'. Milidju, die begin mij daor toch tekeer te gaon! Wa d'enk kik nou miszeed? Leg gulder mij da nou 's uit agge keun? Attie nou zelf zonen boom in zijnen of èt of attie flak bij n'n bos weun?- Nee, ik zat'm uit te schellen en ij zou ij wel 's op mijn astrant bakkies slaonl Ammel puik oor, maor zeg gulder mij nou's: wa d'enk kik nou eigeluk misdaon? EEN HARDE wind kan soms voor verrassingen zorgen. Hoofddeksels die afwaaien, bomen die wat rigoureus gesnoeid worden, een schoorsteen die het begeeft. De ingreep aan de garage van een woning aan de Hazelarenstraat in Nieuwe Molen (Koewacht) was iets forser. Toen de eigenaar na de laatste storm de zaak in ogenschouw nam, zag hij dat zijn comfortabele garage was veranderd in een heuse carport. En dat nog wel zonder vergunning van de gemeente. foto camile schelstraete BIJ DE officiële opening van de nieuwe kleedlokalen voor de voetbal- en de korfbalclub op sportpark Baersande in Breskens moesten de wethouders A. de Feijter en L. Cuelenaere een rebus oplossen. De voetballertjes van de E's en F'jes stonden door elkaar met borden waar een letter op stond. Het was de taak van de wethouders die in de goede volgorde te zetten. Dat was toch een hele klus. Op een gegeven moment riep daarom wethouder De Feijter vertwijfeld zijn achterban erbij, om even mee te helpen. Het ambtelijk apparaat is onontbeerlijk voor iedere wethouder en daarom schoot ambtenaar W. Naessens 'zijn' wethouders te hulp met de oplossing: 'En nu de velden nog!' De boodschap kwam bij de meeste aanwezigen wel over. Schijnbaar waren de voetballertjes echter niet allemaal op de hoogte, want een van de aankomende talenten die in de rij stonden vroeg: „Wat staat daar nou eigenlijk?" TIJDENS DE commissievergadering bestuurlijke zaken in Oost- burg moest CDA-fractievoorzitter Harry Lippens zich deze week rond het middaguur verontschuldigen. De vergader-agen da was nog lang niet afgewerkt, maar Lippens had kennelijk nog andere verplichtingen en maakte daarom aanstalten de vergadering voortijdig te verlaten. «Voorzitter", sprak Lippens tot burgemeester Kruize, „ik moet er helaas vandoor, maar verklaar me verder akkoord met alle andere agendapunten." Kruize had geen enkel probleem met die opmerking van de politicus. „Als dat zo is, mag u voortaan altijd wel iets vroeger vertrekken", voegde Kruize hem grijzend toe. IN Aardenburg mochten de raadsleden zich tijdens het Konsultatief Overleg buigen over de kwestie van de identi teitskaart. Of het wel nut had om die in te voeren? Dat werd door de meeste leden wel be twijfeld. F. van Dongen (Ge meentebelangen) nam het voor touw en had van de invoering geen hoge dunk. Volgens hem was het een docu ment van nul en generlei waar de, zelfs als grensdocument on geschikt. De vraag was maar, of de kosten van 1500,- voor de gemeente opwogen tegen de aanschaf van 30,50. „Voor die 30,50 kun je dertig keer met de boot heen en weer. Je houdt dan nog vijftig cent over," re kende hij de raad snel voor. Nee, geen identiteitskaart, was ook de mening van E. Ramme- laere van de gelijknamige lijst. „Iedereen kent toch iedereen in Aardenburg." HET IS flink tobben voor voetbalvereniging Breskens met zijn velden. Als het regen water weer gestaag naar bene den komt, krijgen de bestuurs leden het al weer Spaans be nauwd. Wordt er dit weekein de wel of niet gespeeld? is dan weer de grote vraag. Veel thuiswedstrijden zijn deze competitie al afgelast. Overvloedige regenval kan het hoofdveld niet verwerken, on danks een nieuw drainagesys teem dat een paar jaar geleden aangelegd is. De toplaag van het hoofdveld zit helemaal dicht en laat daardoor maar zeer langzaam het water door. Zelfs de kleinste Bressiaan- ders kennen de problemen van hun club. Een potje voetballen betekent nu gewoon, dat je de laarzen mee moet nemen van huis. Met het gereedkomen van de nieuwe kleedaccommo datie staan er eveneens nieu we borstels om ze lekker mee schoon te wrijven! foto wim kooyman Eindredactie: Rein van der Helm en Eugène Verstrae- ten. Bijdragen: Tom Koopman, Harold de Puysseleijr, Wil Verherbrugge. PC KERKDIENSTEN zaterdag 23 januari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H. Termate. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Vlissingen: ('t Anker): 9.15 u. ds. C.v.d. Ploeg, zondag 24 januari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. 25/1: (Kapel Coensdike): 16 u. ds. H. Valk (HA). AXel: 10 u. pastor M. Rouw. Biervliet: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. 23/1: 19 u. past. G. de Nijs en ds. J.v.d. Schee (oecum dienst in Kath. Kerk) Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar- v.d. Brug. Cadzana: 9.30 u. ds. Houwaart. Groede: 11 u. ds. F. v.d. Sar. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn, ds. de Ruiter en past. Voeten (oecum dienst). Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 10 u. ds. M. de Jong. Oostburg: 10 u. ds. G. Grootjans (HA). 29/1: (De STelle): 16 u. ds. W. Postma. Philippine: 11 u. dhr. J. Dubbel dam. Retranchement: dienst te Cadzand. Sas van Gent: dienst te Philippine. Sehoondijke: 9.30 u. ds. F.v.d. Sar (SOW-dienst in Herv. Kerk). 29/1: (Ruschevliet) 19 u. ds. F. v.d. Sar. St. Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: dienst te St. Anna ter Mui den. Sluiskil: 9.30 u. dhr. J. Dubbeldam. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. D. Koelman. (Goede Herderkerk): 9 u. ds. A. Bosch. 10.45 u. Oecum dienst. 19 u. ds. A. Bosch. (Opstan- dingskerk): 10.30 u. ds. A.v.d. Maas. (DE Honte): 17.45 u. ds. R. de Jonge, Zaamslag. (Ter Schorre): 10.30 u. ds. M. Taalman-de Ruiter. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Ende, Oostburg. LJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzanae: dienst te Oostburg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. R.v. Elderen, 17 u. ds. A. de Haan. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. ds. D. de Best. (Goede Her derkerk): 10.30 u. ds. D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. dienst. 17 u. dhr. F. van Vliet, Axel. Oostburg: 9.30 u. ds. F. Blokland, Oostende. Schoondiike: 9.30 u. ds. F.v.d. Sar, 14.30 u. ahr. N. van Westen, Bors- sele. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. T. Bosma. Hoek: 10 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J.v. Dijk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst (Den Dullaert): 10 u. dhr. Cornelisse. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Goudswaard. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. ds. L. Mietus. Retranchement: 11 u. ds. L. Mietus. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 11 u. mevr. C. Rezel- man. Vlissingen: 9.30 u. mevr. C. Rezel- man. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Sehoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 11.00 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zon. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. dond. 19 u. zond. 09.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 11 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat.r 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. E.v. Acker, Hulst, tel. 01140-13167. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. L. Heynen, tel. 01150-12531. Derde plaats A. en P. Morel op wereldvogelexpo Van onze verslaggever Breskens - A. en P. Morel uit Breskens behaalden de derde plaats op de wereldtentoonstelling van vogels in het Turfschip te Breda. Op de tentoonstelling in de Baroniestad zijn maar liefst 21.500 vogels te zien. De derde plaats in Breda behaalden zij met een rose-ivoor- schimmel kanarie. Ze stuurden in totaal 49 vogels in naar de wereldtentoonstelling. Aflevering 287 J VOOR, tijdens en na het schieten in café De Ponderosa van Vernimmen op Rapenburg werd eertijds geestdriftig en welluidend onderstaand lied ten gehore gebracht door de gebroeders As en Joos van Dijk van 'D'n Bos'. Die mannen herkenden zich in: HULDE AAN VLIEGEVIER VAN DIJK Melodie: Marietje vrijt met een huzaar. Onlangs arriveerden hier, Om Amsterdam te bezoeken Een werelds groote vliegenier Die veel succes kon boeken. Kingfort Smidt zoo is zijn naam Hij wou nu weer tesaam Vliegen met de 'Southern Cross' Over den Oceaan. En het vliegersoog ook van hem Viel op een vlieger van de K.L.M. Hij had een juiste kijk En vroeg toen aan Van Dijk: Ga je met me mee, Over die groote zee, Maar heusch het valt niet mee. En na kort beraad, Was Van Dijk paraat. Refrein: Hulde aan Van Dijk, Hollandsch vliegenier. Hij had gelijk, en vertrok van hier. En zegevierend kwam hij aan Aan de andere zijde van den oceaan. Zijn roem dat gaat van rijk tot rijk, Wij allen zijn trotsch op Van Dijk. De vliegers zijn allen vol moed Van Ierland uit vertrokken. De motoren hielden zzch goed, Niet een hoorde men schokken. Steeds hoorde men door de Radio: Hier de 'Southern Cross' Hallo! En zoo verstreek ook menig uur Om beurten aan het stuur. Tot plotseling zweeg de marconist; Ze verdwaalden in een dikke mist. Het kompas dat draaide door, Dat was vreeselijk hoor! Maar weldra klink luid hoera! Hier Amerika! Niemand had dit verwacht; De tocht hij was volbracht. Pegam.

de Stem | 1993 | | pagina 25