Indoor Zeeland atletiek Goes Veel animo voor C-amateurkoersen t Bierwinkeltje vaster aan de leiding Zeeuw-Vlaamse Tafeltennisteam uit op rehabilitatie trker f iienst aanbod l/O-ers ers. Paul Pieters: 'We vormen een echte werkcommissie' WV Zeeuws-Vlaanderen en Wieier Trim Bond gaan samenwerken 1 SPORT ZEELAND Trimmers en licentiehouders KNWU met elkaar in de slag I Benauwde zege jvoor Benny Sport SPORTNIEUWS KORT Gemeente blijft in de race pig STEM ZATERDAG 23 JANUARI 1993 B3 5 verkoopleider woning- en f n-functie" zoeken wij kandi- Regio Brabant met bereid ing in Steenwijk gedurende Tijdens de detacherings- t STEENWIJK BV zorgdragen legeling ta.v. huisvesting of I zijn; fan een MTS-bouwkunde 't vaardigheden, een sterke [telling bezitten; tan rijbewijs B; pelinge en schriftelijke uitdruk- i hebben. Verantwoordelijkheidsgevoel, en lieve manier efficiënt te werk liaast werkervaring in bovenge- Ejkbare branche, dan kunt u een fat voor ons zijn. int deze functie kunt u inwin- Seurts, Verkoopleider woning- 5l. 05210-28310 (privénummer: berd? Stuur dan uw sollicitatie, pto en uitgebreide c.v, binnen DYKA STEENWIJK BV, ta.v. de jaofd Personeelszaken en Orga- i, 8330 AA Steenwijk. i voor accountancy voor mid- s, dan volg je vakgerichte stu- tant-administratieconsulent. tiest, één ding is zeker: geen ist Young. Meer weten? Bel chure naar de Regionale Perso- 172620. ker dan je denkt. 0 onze medewerker Eddy de Rijver Ustburg - Het wielerjaar )53 zal de geschiedenis in- aan als de geboorte van de '.amateurkoersen in ifeuws-Vlaanderen. Zoals sj er nu naar uitziet geeft tiental Zeeuws-Vlaamse Jelercomités op de kalen- jyvergadering van zaterdag Kruiningen daar hun fiat ije animo is dus groot en dat is L vooral te danken aan de .■omissie van wijze mannen, Jaande uit Fons van Dorsse- Ler, Bert van Gils en Rien West- (tr. Zij kregen de taak met zich ;K om met de Zeeuwse trim- Uen om de tafel te gaan zit- Lom dit plan uit te werken. De lichting Wieier Trim Bond jjfliws-Vlaanderen lanceerde het nieuwtje in de regio. Daarnaast zorgde de nieuwe consul Henk Remijnsen voor heel wat lobbywerk en dat lever de duidelijk resultaten op. Op merkelijk is overigens dat er mo menteel geen enkele C-amateur in het Zeeuwse rondrijdt. Dat de koersen op het eerste gezicht toch in trek zijn komt door het bestaansrecht van de stichtingen Wieier Trim Bond Zeeuws- Vlaanderen en Midden-Zeeland. De wielerverenigingen Zeeuws- Vlaanderen en ZRTC Theo Mid delkamp juichen de nieuwe ont wikkeling toe. Constant van Wa terschoot, voorzitter van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaande- ren ziet dit jaar als een leerjaar. „Je weet niet wat je te wachten staat. Dat moet eerst blijken. Daarnaast kunnen de trimmers eens ruiken aan de KNWU-wed- strijden zonder verdere verplich tingen. Het kan een mooi samen werkingsverband worden. De tijd zal het leren of dit soort wedstrijden levensvatbaar is, want het is natuurlijk wel de bedoeling dat er dan ook C-ama- teurs komen in Zeeuws-Vlaan- deren. Zoals het er nu bijstaat mogen C-amateurs niet deelnemen aan trimwedstrijden. Trimmers mo gen dus wel bij de C-amateurs rijden mits ze een dagkaart beta len. Als de KNWU wat soepel in deze regio zou optreden wat dit reglement aangaat, dan heeft het experiment kans van slagen. An ders wordt het moeilijk. Je be sluit immers niet voor tien koer sen C-amateur te worden," aldus Van Waterschoot. Overheersend In de totstandkoming van C- amateurwedstrijden in Zeeland speelden dus de beide trimbon- den een overheersende rol. „We hebben de stap genomen om te bekijken of op deze manier de wielersport een nieuwe impuls gegeven kan worden. Het is voor ons duidelijk een experiment en we moeten afwachten wat het wordt. Als blijkt dat na een paar jaar er in Zeeland geen enkele C-amateur rondrijdt, dan moe ten wij ons dus afvragen of we dat voor ogen staan. Het kan niet zo zijn dat wij straks zonder trimmers zitten en de KNWU met alle C-amateurs. Wat dat betreft hebben we met onze leden een prima band. Wij staan in deze erg sterk. Op ter mijn moet bekeken worden of beide partijen tevreden zijn met de gang van zaken, want je kunt op elkaar uitgekeken geraken als blijkt dat je je doel niet bereikt. Samenwerken is een prima uit gangspunt. De KNWU heeft de trimmers nooit serieus genomen. Nu het minder gaat in die ran gen, zijn ze toch geneigd om van bepaalde standpunten af te wij ken," aldus secretaris Peter van Acker van de stichting die de trimmers in Zeeuws-Vlaanderen een warm hart toedraagt. Zaterdag wordt in Kruiningen de kalender definitief samenge steld. Zoals de zaken er nu voor staan zullen dit seizoen de C- amateurs (met trimmers) in Graauw, Yerseke, Kloosterzan- de, Wemeldinge, Hulst, Middel burg, Breskens, Heikant, Philip pine, Biervliet, Lamswaarde, Cadzand, Koewacht en Vlissin- gen starten. De opening van het seizoen is vermoedelijk in Graauw op 4 april en de laatste C-wedstrijd op 19 september in Koewacht. Er komt voor alle Zeeuwse wedstrijden een over koepelend klassement. Daarvoor staan de organiserende comités allereerst garant en er worden binnenkort onderhandelingen gevoerd met de Verenigde Spaarbank. |:m onze atletiekmedewerker Boes - Drukke tijden in huize Pieters aan de Roosevelt- Itede in Goes. De thuisbasis van de waarnemend voor- liter Paul en waarnemend secretaresse Anneke van de Jommissie Indoor Zeeland. Een atletiekevenement dat ■zaterdag 23 januari aan zijn zestiende editie toe is en log steeds geen slijtageverschijnselen vertoont. ïien Niek Flipse vorig jaar na Ij jaar, waarvan de laatste jaren Is voorzitter, en Henk van Sluys Ei tien jaar secretariaat in goede farnionie opstapten, nam het ge- i Pieters de zaken, overigens luarnemend, over. Paul Pieters: zijn nog steeds zoekende |iat betreft de twee vacatures. Kf ik ooit het waarnemend laat l allen en voorzitter word weet ik loet. Voor mij hoeft het niet ■direct, omdat ik ook al bij de Ipbouw en het materiaal in de fcommissie zit." Pieters, veertig inmiddels Ju zelden op de plaats waar li'Jetiek bedreven wordt afwezig, 1:1 dus niet echt om een nieuwe Ikctie te springen. Als natio nal wedstrijdleider/scheids- frechter (komende maanden on- 1 meer in de marathons van |st Westland en Rotterdam en |ït Nederlands kampioenschap fiDoi veteranen) met daarnaast i wat voor handen komt bij Izijn AV'56, hebben hij en zijn prauw genoeg werk te doen. Hij |ias er al bij als atleet toen de loorloper van Indoor Zeeland, pet evenement Sportstad Goes, perd gehouden. Hij was er even- |ms bij toen de eerste Indoor 1 in de Goese veilinghal- werd gehouden. Voor zijn et op atletiekgebied werd hij |icht jaar geleden al .geridderd pet de Adri de Munck-beker, pu bokaal die de afdeling Zee- pand jaarlijks uitreikt aan men- i die zich verdienstelijk ma tt in de provinciale atletiek, rug nar het evenement van fiomende zaterdag, dat onder- pissen is verhuisd naar de Zee- f andhallen. Pieters: „We hebben ;d werkende commissie. i het een werkcommissie, peen vergadercommissie. We ko pen hooguit vier keer per jaar n. Ieder weet zijn taak en poert die uit. Het is en blijft een pteedtesportevenement met pooral veel belangstelling vanuit d. Het is de enige plaats ls van Gent - Het zit koploper inny Sport bepaald mee in de '^voetbalcompetitie van het p'fyon Sas van Gent. Die ploeg I :'on ditmaal met het nodige ge- I* met 4-5 van een zich kranig pmverend IZV 3. i in de slotseconden scoorde pradn de Roover de winnende reffer. Daarvoor had hij in een pdijkopgaande strijd ook drie I ®aal raak geschoten. Zijn broer |kris de Roover nam één treffer poor zijn rekening. Voor IZV 3 «Koorden: Robin Bracke (3x) en "dek Sijnesael. Het gevolg I die zege is wel dat Benny Port riant op kop blijft en I «htstreeks op de titel afste- I ®t. t Brouwershuisje behaalde I 'eneens een benauwde zege. IS? De ^invaart leek er geen f luitje aan de lucht toen het PMrebord 5-1 in het voordeel p n 1 Brouwershuijse aanwees. slotfase kwam De Rijn- I via een fel offensief nog I T?ua g dichtbij: 5-4. De id7q verioor fors h-10) van I ;„_Petters. Voor de Westdorpse ^et excuus dat I s mei drie veldspelers I 't P u treden- Plaatsgenoot W I Cer?; erken won met 4"2 van 13 ui en ADEG klopte met in Zeeland waar ze zich in de winter indoor kunnen meten. Vergeet niet dat er zaterdag zo'n 700 atleten in actie komen op één of meerdere nuznmers. Niet alleen dat vergt inspanningen, ook financieel moet het rondge breid worden. Sponsors, zowel financieel als wat materiaal be treft, helpen hierbij. Voorts sub sidies van provincie en gemeente en niet te vergeten de familie Van Vliet van de Zeelandhallen. Een radarwerk waarin alles even soepel moet lopen. Opbouwploeg Daarnaast komt er aardig wat werk om de hoek kijken alvorens het eerste nummer de zaterdag morgen kan worden afgewerkt. Dat begint al de vrijdagmorgen wanneer we met zijn vieren ter plekke arriveren om de eerste voorbereidingen te treffen, 's Avonds komt dan een vijftig man sterke opbouwploeg in ac tie. Dat moet allemaal ook weer opgeruimd worden. Dezelfde mensen staan de zaterdag weer in de hallen als rond half zeven het laatste nummer wordt afge werkt en om half elf is de zaak schoon en leeg. Vergeet ook niet het immense jury korps dat deze dag actief is. We doen het echter graag, en nogmaals, ik mag dan waarnemend voorzitter zijn, maar het is de commissie en het gehele korps aan medewerkers die te vaak anoniem blijven die dit evenement in stand houden." Met de commissie bedoelt Pie ters dan naast hemzelf en zijn vrouw Hans van Tongeren, Jo- han van de Hoek, Jenny Vrijen- hoek en Bas de Vos. Een club die gereed is voor de klus die zater dagmorgen door J. Laport, lid van de Goese sportraad, wordt geopend. In de morgenuren ko men de leeftijdscategorieën ze ven tot en met dertien jaar in actie. Na de middag de overige leeftijdscategorieën. Als het chronologisch programma kan worden gevolgd wordt om 18.20 uur het laatste onderdeel, de 3000 meter voor mannen, op gang geschoten. Dan valt het doek over de zestiende Indoor Zeeland voor de atleten. De rest gaat nog even door. Paul en Anneke Pieters, het 'gouden duo' van Indoor Zeeland, het atletiekevenement dat zaterdag in de Zeelandhallen wordt gehouden. foto jaap wolterbeek. Van onze biljartmedewerker Hulst - Ondanks een 3-4-nederlaag ver beterde de positie aan de kop van de ranglijst in de teamcompetitie drieban den op groot biljart voor 't Bierwinkel tje uit Terneuzen. Dat kwam vooral omdat concurrent AC Axel een gevoeli ge nederlaag leed tegen het team van De Smickel 1. C 't Bierwinkeltje ging in Sas van Gent met 3-4 onderuit tegen het team van HGL/ KQT'86 1. Aanvankelijk leek 't Bierwinkel tje op de winst af te gaan toen Cees Wissel een ruime voorsprong had opgebouwd in de slotpartij tegen Etiënne van Damme. De Belgische onderwijzer vocht echter terug, kreeg aansluiting, maar leek toch met verlies genoegen te moeten nemen toen Wissel in de 53e beurt zijn aantal van 27 caramboles voltooide. Op dat moment moest zijn Van Damme er nog twee. Door dat aantal in de nabeurt te scoren bewerkstelligde Van Dam me een remise en mede daardoor kon zijn team nipt de winst pakken. AC Axel uit Axelse Sassing profiteerde niet van de misstap van de koploper. Die ploeg ging vrijwel kansloos onderuit tegen de Smickel 1. De enige speler die mogelijkhe den had op winst was Theo Platjouw. Ge steund door series van 6 en 7 caramboles werkte hij een achterstand weg tegen Robin Claerhoudt en kwam terug uin de race. Zelfs toen Claerhoudt in de 40e beurt zijn aantal van 22 caramboles voltooide had Platjouw nog uitzicht op remise. Dan moest hij 'slechts' de actjuitstoot in de nabeurt maken. Juist dat vaste driebandenpatroon miste hij en kon de hatelijke nul voor zijn team niet wegwerken. Qua moyenne was dit overigens een uitstekende partij van Platjouw, want hij kwam in die 40 beurten op een totaal van 36 caramboles. Ook een goede partij werd neergezet door Dion Bergmans van de Smickel 2. In het treffen met hekkesluiter Café Fabie had hij een belangrijk aandeel in de winst van zijn team. In slechts 37 beurten maakte hij zijn aantal van 27 caramboles vol tegen Rob Claerhoudt, die op 19 bleef steken. Door de uitslagen van de laatste ronden tellen zeker nog vier ploegen mee in de strijd opm de titel, 't Bierwinkeltje voert de klasse ring aan, maar HGL/KOT 2 uit Sas van Gent komt sterk terug en kan de Terneuzense formatie nog passeren in de rangschikking. Ook AC Axel, dat met dezelfde score heeft als HGL/KOT'86 2, telt nog mee en dat geldt in feite ook voor HGL/KOT'86 1. Die forma1 tie staat slechts één punt achter op het laatst genoemde tweetal. UITSLAGEN 't Bierwinkeltje-HGL/KOT'86 1 3-4, Ed Hore- mans-HGL/KOT'86 2 0-7, De Smickel 2-Café Fabie 4-3, De Smickel 1-AC Axel 7-0. STAND 1. 't Bierwinkeltje (Terneuzen) 25-10, 2. HGL/ KOT'86 2 (Sas van Gent) en AC Axel (Axelse Sassing) 20-15, 4. HGL/KOT'86 1 19-16, 5. Ed Horemans (Axel) 17-18, 6. De Smickel 1 (Hulst) en De Smickel 2 15-20, 8. Café Fabie (Kapelle- brug) 9-26. I b-ie'Tn^ 13-19' De Spetters 115-14* n 14"14' Tukker 115-10 »V.Jnvaart iS-lO, IZV 3 lC«estar M 48t 15"9, °Udt Sas 14~8' Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - De start van de nieuwe competitie op maan dag 25 januari betekent voor het Zeeuwse tafeltennis het einde van de winterstop. Vooral voor de Zeeuws- Vlaamse teams moet het nieuwe seizoen een kans bie den op rehabilitatie na de voor deze regio desastreus verlopen najaarscompetitie. De aanstaande Zeeuwse kam pioen lijkt opnieuw uit Middel burg te komen. De spelers Van Roo, Steyn en Krappen zijn met Roskam/MZ 2 de belangrijkste kanshebber, omdat het trio vorig seizoen nog op landelijk niveau acteeerde. De grootste bedrei ging komt van Roskam/MZ 3, waar oudgediende Peter van Iren zijn come back viert, en 't Zand 3. Dit team werd versterkt met de ervaren Ton Pieters en mag tot een verrassing in staat worden geacht. De beide Zeeuws-Vlaamse teams SAR 2 en Effect komen in onge wijzigde opstelling uit, maar worden niet tot de kanshebbers gerekend. Ondanks de vele winstpunten van Jo Boogaert is SAR 2 al enige seizoenen een goede middenmoter, Bas Kindt en Joop Maas zijn tot sterke uitschieters in staat, hetgeen een knap resultaat van SAR tegen de favorieten niet uitsluit. Voor Ef fect uit Terneuzen is handhaving in de kampioensklasse het hoogst haalbare. Om dat te be reiken zullen de Terneuzenaren minimaal één team onder zich moeten houden. Promovendus Big Smash 1 is de belangrijkste kandidaat voor degradatie, maar eerdere ervaringen met deze ploeg leerden dat dit team niet zo gemakkelijk te kloppen is. Op basis van individuele capacitei ten van het trio Francke, Bracke en De Jong mag Effect iets hoger aangeslagen worden. In de tweede klasse kreeg Zeeuws-Vlaandern vorig seizoen enkele flinke tikken te verwer ken. De meeste teams konden de concurrentie met de rest van Zeeland niet aan. Het gevolg was een massale degradatie. Nu komen nog slechts twee teams uit in deze klasse. Van deze twee teams wist alleen SAR 3 zich te handhaven. Uitkomende met Etiënne van Acker, Theo 't Hooft en Michel Schelfhout onderging SAR 3 wordt in de winterperiode geen wijziging. Ook ditmaal wordt op handhaving gerekend. Gezien het gestegen niveau in deze klasse zal het de Klooster- zandenaren moeilijker afgaan dan vorig seizoen. In dezelfde poule komt Effect 2 uit. De Terneuzense reserves de gradeerden vorig seizoen wel, maar omdat STV 1 van promotie afzag krijgt Effect 2 een herkan sing. Dat team heeft zich dras tisch versterkt. Naast Fons San ders en Arjen Hageman, werden Arie de Bruyne en Francois Bae- rt aan de formatie toegevoegd. Met deze spelers moet Effect 2 in staat zijn een succesvolle poging tot behoud te ondernemen. Wes- terzicht 1 en 't Zand 6 zijn de belangrijkste kandidaten voor degradatie. Door de terugkeer van drie tweede klassers kreeg de derde klasse een nieuwe impuls. Die klasse gaat een spannende com petitie tegemoet. Voor STV 1, dat zich ondanks de titel niet aan een tweede klasse-avontuur waagde, zal het moeilijk worden om die prestatie te herhalen. De Sassenaren kunnen vooral reke nen op zware tegenstand van ONA 1. Het Oostburgse team bleef intact en lijkt met Jacky Aers in de gelederen de belang rijkste titelkandidaat. Reynaert 1 piag eveneens getipt worden, hoewel de kracht van dat team niet helemaal duidelijk is. Rey naert 1 verloor Mark van Water schoot door verhuizing, terwijl Rob Pietersz te kennen heeft gegeven zich slechts als invaller beschikbaar te stellen. RDT 1 is opnieuw een solide middenmo ter, terwijl het verzwakte Effect 3 met promovendus Den Dijk om degradatie zal moeten strijden. Vanwege en groot aantal aan meldingen werd de vierde klasse uitgebreid naar twee poules. Kanshebbers in de ene poule zijn Reynaert 2 en het ooit roem ruchte St.-Aloysius 1, dat de sterke Edwin van Damme aan zich wist te binden. SAR 4 is de voornaamtse kanshebber in de andere poule. In de jeugdcompetitie bleef de Zeeuws-Vlaamse inbreng in de hoogste klasse beperkt tot één team. Het naar de landelijke regionen gepromoveerde Rey naert 2 werd vervangen door Reynaert 3, dat via promotie uit de tweede klasse voor opvolging t zorgde. Als promovendus is voor Mark Staal, Noël Verdurmen en Jaimy de Poorter voorlopig geen toonaangevende rol weggelegd. Een goede klassering lijkt het hogste haalbare. RDT 1 en STV worden beiden tot kanshebbers gerekend in de derde klasse. Beide teams debu teerden vorig seizoen goed en met de ervaring van die compe titie ligt er nu een hoge klasse ring in het verschiet. Met Cindy van Driessche en Marscha de Booy als sterkste speelsters zal RDT in de strijd om het kam pioenschap af moeten rekenen met Roskam/MZ 3 en Wester- zicht 4. Het Sasse STV weet zich verze kerd van een groot aantal winst partijen van Edgar Ultee, waar bij ook Edwin Schelstraete en Björn Cleemput aanzienlijk meer moeten kunnen winnen dan vo rig seizoen het geval was. Bij de pupillen start RDT als favoriet. De meisjes uit Lamswaarde za gen weliswaar Kim de Rijk uit het team verdwijnen, maar be schikken toch nog over een ster ke formatie. Scaldina 4 uit Zie- rikzee is de gevaarlijkste concur rent. ii Trimlopen in Nieuw-Namen Nieuw-Namen - Het trimloperspeloton wordt zaterdag 23 januari in Nieuw-Namen verwacht, waar de afstanden 3, 6 en 10 kilometer op het programma staan. Alle drie deze afstanden gaan om 15.00 uur van start. Het parkoers gaat over verharde wegen. Ingeschreven kan worden vanaf 14.00 uur in de kantine van de organiserende voetbalvereniging Hulsterloo, samen met SV Aloy. Na afloop is er een verloting op startnummer. De wedstrijden tellen mee voor het Runnerscriterium van SV Aloy. Westhoveloop in Domburg Domburg - AV Dynamo houdt zaterdag 23 januari de Westhove loop in Domburg. Een loopgebeuren dat als keuze-afstanden heeft 3, 5, 9 en 15 kilometer. Alle afstanden gaan om 14.00 uur van start bij kasteel Westho- ve, waar de inschrijvingstafel staat van deze oudste prestatie loop in het Zeeuwse. Vergadering trimmers Kapelle - De stichting Trimbelangen Midden-Zeeland houdt de jaarlijkse kalendervergadering op dinsdag 26 januari in 'De Caisson' te Kapelle, aanvang 19.30 uur. Behalve het vaststellen van de data van wielerkoersen voor trimmers in het komend seizoen, wordt ook gesproken over de samenstelling van het stichtingsbestuur en de indeling van de categorieën. Tevens wordt er uitleg gegeven over de opbouw van het Midden-Zeeland-klassement. Jeugdtoernooi schaken Terneuzen - De schaakverenigingen Landau uit Axel en En Passant uit Terneuzen houden zaterdag 30 januari een groots opgezet schaaktoernooi voor de jeugd onder de titel: 'Het Eerste Open Schelde Jeugd Schaak Toernooi'. Dit gebeuren wordt gehouden in het Churchill Hotel te Terneuzen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur, maar de zaal is reeds een half uur eerder open. Met speelt volgens het Zwitsers systeem. Omstreeks 16.00 uur is het toernpooi verleden tijd. Het gebeuren staat open voor schakers in de B-groep (tot 15 jaar), de C-groep (tot 12) de D-groep (tot 10) en de E-groep (tot 8 jaar). Voor alle deelnemers is er een herinnering en voor de hoogstgeklasseerden zijn er extra prijzen te winnen. Men kan zich voor 27 januari opgeven bij de organisatie. Titelstrijd bandstoten Middelburg - De biljartvereniging Dampoort uit Middelburg houdt van 28 tot en met 31 januari het kampioenschap vierde klasse bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze eindstrijd wordt onder leiding van Jan Marijs gehouden in het gelijknamige Café Dampoort te Middelburg en begint vrijdag 28 januari om 19.00 uur. Deelnemers: 1. André Goozen (De Smidse 's-Gravenpolder) 1,46, 2. Rudi Schijf (Scheldezicht Wemeldinge) 1,39, 3. Adrie .Rijk (OHGL Kwadendamme) 1,34, 4. Johan de Pundert (OHGL) 1,317, 5. Jos Capello (OBK 's-Heerenhoek) 1,311, 6. Jan Rentmeester (OBK) 1,28, 7. Harry van der Maas (VEG/ABV Oost-Souburg), 8. William Jacobs (De Smidse) 1,22. Reserves zijn: 1. Cor Laurens (SNA Wolphaartsdijk) 1,48, 2. Jan Nolet (Dampoort) 1,42, 3. Jan de Koek (ALM Goes) 1,39. Eindstrijd vierde klasse bandstoten Hoek/Clinge - De biljartverenigingen DOS uit Hoek en CBC uit Clinge hebben de organisatie in handen van het kampioenschap vierde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Zoals gebruikelijk wordt ook dit kampioenschap in twee poules gespeeld. Poule A komt in actie in café-restaurant De Instuif te Hoek bij de genoemde vereniging DOS en poule B is te gast in café De Smidse te Clinge bij de daar gevestigde vereniging CBC. De wedstrijden worden bij beide verenigingen afgewerkt op zaterdag 30, zondag 31, zaterdag 6 en zondag 7 februari. Op die dagen begint men steeds om 13.00 uur. Deelnemers poule A: 1. Peter Vermeulen (ABC Breskens) 1,46, 2. Joop Holdorp (OBV Oostburg) 1,53, 3. Hoger Meulblok (ABC) 1,39, 4. Jo de Bot (De Kroon Hulst) 1,45, 5. Guljaam Pladdet (SBC Sluiskil) 1,42, 6. Mario Nachtegael (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 1,25, 7. Piet Paulusse (OBV) 1,37, 8. Jan den Hamer (DOW Terneuzen) 1,30. Poule B: 1. Piet Kindt (Ons Vermaak Lamswaarde) 1,60, 2. Mario de Boey (HBC'34/De Troubadour Clinge) 1,39, 3. Piet Sol (NASA Axel) 1,40, 4. John Smet (HBC'34/De Troubadour) 1,44, 5. Eddy van de Brande (De Smickel Hulst) 1,25, 6. Etiënne Schijvenaars (CBC Clinge) 1,37, 7. Paul de Kort (GBC Groenendijk) 1,33, 8. Frans Rijsdijk (CBC Clinge) 1,20. Van onze sportmedewerker Zaamslag - Het samenwerkingsverband tussen de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen en de stichting Wieier Trim Bond lijkt dit jaar van de grond te komen. Allereerst meldde de trimbond zich als lid aan van de wielervereniging en vervol gens werd er een plan ingediend om tot samenwerking te komen. Zo willen de Zeeuws-Vlaamse wielerbelanghebbenden komen tot enkele interclubwedstrijden en wordt gepoogd enkele activi teiten gezamenlijk op poten te zetten. „Ons bestuur staat in eerste instantie positief tegen over de toenadering van de trim- Terneuzen - Gemeente blijft na drukkelijk in de titelrace in de tweede klasse van de zaalvoet balcompetitie vanm het rayon Terneuzen. Die ploeg won met vrij overtuigende cijfers (5-2) van W Crunchtime en volgt koploper Witte/Boussen/De Bruin op één punt. In die tweede klasse gaat het niet goed met ABN. Die ploeg ging vrij hoopvol van start met twee overwinningen op rij, maar is nu afgezakt naar de onderste regionen. In de daarop volgende negen wedstrijden behaalde die ploeg slechts drie punten. In de derde klasse wordt de strijd om de titel een eenzijdige vertoning. Koploper Qutility won met 12-4 van Plantenmarkt en voert nu de klassering aan met vijf punten voorsprong op nummer twee NK Balkan. UITSLAGEN Tweede klasse: Gemeente-W Crunchtime 5-2, ABN-W Dow 2 I-3. Derde klasse: Goalgetters-Instuif 2 6-1, Plantenmarkt-Qutility 4-12, Ben/De Ridder 4-W Dow 4'3-2, STANDEN Tweede klasse: Witte/Boussen/De Bruin 11-19, Gemeente 11-18, Sportcorner 10-15, W Crunchtime II-12, W Dow 2 11-12, Ron's Fas hion 11-9, Beldo'79 11-9, Smit 11-8, ABN 11—7, W Dow 3 11-7, Atoom Boys 11-4. Derde klasse: Qutility 10-19, NK Balkan 9-14, Goalgetters 11-14, In stuif 1 10-13, M&B 10-12, W Dow 4 11-11, Ben/De Ridder 4 11-11, Plan tenmarkt 11-7, De Feyter 10-6, W Terneuzen 2 10-5, Instuif 2 11-0. mers. De eerste stap is eigenlijk al gezet door C-amateurkoersen in het leven te roepen. Veelal worden die aanvragen ook via de wielervereniging gedaan. Wij willen graag samenwerken," al dus Karei de Koeijer, die daar mee het standpunt van zijn ove rige bestuursleden bekend maakt. Tijdens een bestuursvergadering deze week werd de mogelijke samenwerking onder de loep ge nomen. Vermoedelijk wordt vrij dag 12 februari tijdens de jaar vergadering van de wielervereni ging bekend hoever de samen werking strekt en wat er van te merken zal zijn. Interclubwed strijden in de maand maart of april lijken een haalbare kaart te worden. Aan het slot van het wielersei- zoen willen de stichting Wieier Trim Bond en de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen met een gezamelijke activiteit naar buiten treden als daarvoor toe stemming wordt gegeven door het district Zeeland van de KNWU. Een aantal jaren gele den werd er ook een koppel tijdrit verreden, maar toen wer den de namen van de KNWU- deelnemers genoteerd. Zij reden een wilde wedstrijd. Het bleek allemaal een storm in een glas water, maar nu willen de beide belanghebbende verenigingen alles volgens de regels laten ver lopen. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen houdt een dag na de jaarvergadering de ploegenpre- sentatie in café Atlanta in Sluis kil. De clubkampioenschappen van de wielerverenigingen Zeeuws-Vlaanderen en Theo Middelkamp worden zondag. 7' maart verreden in Sluiskil. De trimmers openen daar het wie- Ierseizoen met een wedstrijd over 40 kilometer die meetelt voor het trimmersklassement.

de Stem | 1993 | | pagina 11