Gemeenten tegen extra bijdrage Kosten veerdiensten voor Zeeuws-Vlamingen omlaag Pseudo-vogelpest mag eigenlijk niet voorkomen PLAATSELIJK nieuws Werkstraf voor heler 2 Oostburg Giro 50500 Gééf om lepra Hulst en Aardenburg willen niet opdraaien voor hogere kosten Zeeuwse brandweer Politierechter spreekt man uit Biervliet vrij van mishandeling plaatsgenoot Hondencontroleurs eindelijk in uniform West-Zeeu Ontsluitingsweg racecircuit bij Reimerswaal stuit op bezwaar van Rijkswaterstaat! 5 ZEELAND Bluesband in Porgy Bess Gemeente Tholen verkent uitbreiding Scherpenisse Vlissingen levert flink in op Stadsvernieuwing WEEKENDDIENSTEN i ingang van maandag 25 te zien zijn. I Twee studenten aan de heao „en vorig jaar stage bij de gr. Veiligheid loonwer lang niet altijd goe DE STEM VRIJDAG 22 JANUARI 1993 Van onze verslaggever Middelburg - De gemeentebesturen in Zeeuws-Vlaanderen beraden zich op een voorstel van directeur mr. D.F. Vos van de Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland (PSD) tot het drukken van de kosten van een PSD-legitimatiepasje voor de inwo ners. Het voorstel behelst verlenging van de geldigheidsduur van de pasjes en het laten vervallen van de eis tot het over leggen van een uittreksel uit het per soonsregister, waarmee Zeeuws-Vla mingen kunnen aantonen dat zij daad werkelijk in de regio wonen. Het legiti matiebewijs, dat tevens als betaalbewijs voor de veren op de Westerschelde kan dienen, geeft recht op een extra reduc tie op de veertarieven. Het uittreksel kan vervallen als het PSD-pasje via de woongemeente wordt aangevraagd. Nadat de afdeling burger zaken heeft gecontroleerd of de aanvra ger inwoner van de gemeente is, wordt de aanvraag doorgezonden naar de PSD in Vlissingen. Voorwaarde is wel dat de gemeenten voor die controle geen kos ten in rekening brengen, net zoals dat vroeger het geval was, voor de invoe ring van de automatisering bij de PSD. Als de gemeenten niet tot een uniforme afhandeling kunnen komen, kan de me thode niet worden gehanteerd, doordat in die situatie de PSD voor meerkosten komt te staan. Aanvnankelijk was het de bedoeling de legitimatie- en betaalpasjes een geldig heidsduur van twee jaar te geven. In middels heeft de praktijk uitgewezen dat zij langer mee kunnen. Algemeen heeft de PSD-directeur gesteld dat de eerste tweejaarlijkse termijn wordt ver lengd tot en met de maand april, vol gend op het tijstip dat de pas verloopt. Voor Zeeuws-Vlamingen kan de geldig heidsduur met nog een jaar worden verlengd. Pasjes voor Zeeuws-Vlamingen die zijn uitgegeven tussen 3 mei 1991 (begin van de uitgifte) tot en met april 1992 blijven in die situatie van kracht tot en met de maand april 1995 en hoeven dus dit jaar niet te worden verlengd. Pasjes die zijn of worden uitgegeven tussen mei 1992 tot en met april 1993 blijven geldig tot mei 1996. Alleen bij onzorgvuldig ge bruik of erge slijtage van de pasjes zal eerder een nieuw moeten worden aan gevraagd om te voorkomen dat de auto matiseringsapparatuur op de veerplei- nen wordt ontregeld. Door de langere geldigheidsduur van de pasjes hoeft ook minder vaak een pasfoto te worden gekocht. Alles bij elkaar betekent het voorstel van de PSD-directeur dat voor Zeeuws- Vlamingen een kostenreductie kan ont staan, waardoor de pasjes per jaar op minder dan vijf gulden komen. Dat geldt te meer nu onlangs is besloten tot de herinvoering van een personen- en (brom)fietserstarief op het veer Vlissin- gen-Breskens gedurende de zomer maanden. Inwoners van Zeeuws-Vlaan- deren die over een legitimatiepasje be schikken, worden van dat tarief vrijge steld. De PSD-directeur komt met het voor stel tegemoet aan de toezegging die gedeputeerde ing. J.I. Hennekeij aan de gemeentebesturen in Zeeuws-Vlaande- ren heeft gedaan om te bezien of de kosten voor de inwoners van de regio als gevolg van de geautomatiseerde be taling op de veerdiensten op de Wester schelde kunnen worden gereduceerd. Van onze verslaggever Goes - Een aantal gemeenten in Zeeland gaat niet akkoord met de hogere kosten van de Regionale Brand weer Zeeland. In die meerkosten zit onder meer de aanschaf van twee blusboten die duurder zijn geworden dan de brandweer aanvankelijk begrootte. Vorig jaar heeft de Zeeuwse brandweer alle gemeenten ge vraagd in te stemmen met de meerkosten, die voor de gemeen ten een eenmalige stijging van de bijdrage per inwoner inhouden. Maar tegelijk is gevraagd ak koord te gaan met de meerjaren planning tot en met 1997 en dat houdt eveneens een hogere bij drage in. Van onze verslaggever Terneuzen - Op uitnodiging van de Stichting Blues Pro motion speelt de Johnny Copeland Blues Band uit de VS op zondag 24 januari in Porgy Bess in Terneuzen. Copeland speelt Texas-style blues en wordt wel een de 'internationale blues-am bassadeur' genoemd. Hij speelde al aan beide kanten van de Atlantische oceaan, onder en boven de evenaar en was in 1984 de eerste bluesmuzikant die achter het toenmalige IJzeren Gor dijn optrad. In het voorpro gramma speelt de formatie Grandpa Nick's Blues Band. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij de be kende Terneuzense adres sen. Ze kosten dan 17,50. Aan de zaal kosten ze 20. De gemeenten Aardenburg en Hulst hebben al laten weten niet akkoord te gaan. Hulst schrijft zelfs dat de gemeentekas het eenvoudigweg niet kan opbren gen, hoe waardevol het werk van de brandweer ook is. Axel gaat akkoord, maar die gemeente roept de brandweer op voorzichtig te zijn met de aan schaf van nieuwe materialen. Oostburg waarschuwt ook voor een teveel aan investeringsdrift en stelt akkoord te gaan met een verhoging van de inwonersbij- derage met 58 cent, maar geen cent meer, ook niet in de komen de jaren. Van een aantal andere gemeen ten is de reactie nog niet binnen, reden dat een deel van de ge plande vergadering van het alge meen bestuur van de Zeeuwse brandweer op donderdag 11 fe bruari wordt doorgeschoven naar vrijdag 5 maart. De kosten voor de twee gewenste blusboten, die tijdens rampen ook een coördinatiefunctie kun nen vervullen, zijn met een ton gestegen. Aanvankelijk raamde de brandweer 350.000 gulden per boot, maar uit prijsopgaven bleek dat te optimistisch ge schat. De totale kosten van acht ton, worden voor de helft be taald door het Rijk, de provincie draagt 80 mille bij. De brand weer moet dus zelf, via de ge meenten, aan de ontbrekende 320.000 gulden zien te komen. Uitgerekend is dat dit 89 cent per Zeeuw bedraagt. Van onze verslaggever Terneuzen - Een jarenlange vete tussen twee inwoners van Biervliet mondde gisteren uit in een zaak voor de politierech ter in Terneuzen. J.B. zou A. de S. in juni 1991 hebben mishandeld, maar zelf hield hij het erop dat De S. gewoon van zijn fiets was gevallen. Er was op die bewuste zomerdag slechts één mogelijke getuige ge weest, maar die had niets van het gebeurde gezien. B. beweer de dat De S. scheldend en tie rend, 'zoals altijd' voorbij zijn huis was gefietst. Een vijftiental meters verderop zou hij hebben omgekeken, waarbij het voor wiel van de fiets was dubbel geklapt. De man zou op zijn gezicht zijn gevallen, maar B. had zich er niet mee bemoeid. De versie van De S. was een geheel andere. Hij zou rustig voorbij het huis van B. zijn ge fietst, toen die ineens tevoor schijn kwam, met een halve bak steen in zijn hand. B. zou De S. van zijn fiets hebben getrokken en hem met de steen hard in het gezicht hebben geslagen. De dokter die hem later behandelde constateerde flink gezwollen ka ken en neus. Met een slepend conflict over een pachtovereenkomst op de achtergrond, kunnen beide heren het al lang niet met elkaar vin den. „Dit is al zo'n twintig jaar bezig. Hij probeert me geestelijk en financieel kapot te krijgen. Hij loopt altijd te schelden, rijdt dagelijks met zijn geweer op de fiets voorbij. Het is niet draag lijk meer. Mijn gezin begint er onder te lijden", aldus B. Na het incident in juni had hij hulp gezocht bij de pastoor van Biervliet. Die had op zijn beurt contact opgenomen met De S. Dat had blijkbaar geholpen, want de vermeende scheldpar tijen zouden sinds een jaar ach terwege zijn gebleven. Daarmee is de vrede echter nog niet gete kend. De S. vroeg gisteren als beledigde partij vergoeding voor een gebroken bril, dito gebit en dokterskosten, met smartegeld aangevuld tot het maximum be drag van 1500 gulden. Officier van justitie mr. H. Mos was niet helemaal zeker van zijn zaak. Hij had er aanvankelijk wel wat in gezien, omdat van De S.' beide kaken waren gezwol len. „Het lijkt me dat als je valt, dat maar aan één kant is. Maar je weet nooit hoe iemand valt. En niemand heeft het gezien", zei hij. Met de waarschuwing dat het maar eens afgelopen moest zijn met de vete, liet hij het oordeel over aan politierechter mr. A. Melens. Die was het met Mos eens dat het bewijs 'flinter dun' was. Niet overtuigd van de zaak sprak hij B. vrij. De Maat en Bareman poseren in hun nieuwe uniform. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Terneuzen - Hondencontroleurs W. de Maat en F. Bareman beschikken eindelijk ieder over een eigen uniform. De controleurs maakten hiermee gisteren hun eerste ronde. Het duurde een tijdje voordat De Maat en Bareman het groene tenue kregen aangemeten. Het project is immers al een jaar aan de gang. Oorzaken zijn de late levertijd en de opleiding van vier maanden die ze eerst moesten volgen. Volgens een woordvoerder van de gemeente was het in die tijd te voorbarig om ze al een uniform te geven. Tevens moest eerst de evaluatie van de hondenbestrijding worden afgewacht voordat het tenue op ze lag te wachten. Die evaluatie vond eind vorig jaar plaats. Een van de conclusies was dat De Maat en Bareman zo snel mogelijk over een uniform moeten be schikken. Hiervan gaat een preventieve werking uit en volgens het evaluatie-rapport leert de ervaring dat in uniform geklede ambtenaren het veiligheidsgevoel bij de burgers versterken. De hondencontroleurs zien erop toe dat honden bezitters zich aan de regels houden en dat de hondenbelasting wordt betaald. Er zijn diverse hondenuitlaatterreinen aangewezen en enkele winkelgebieden zijn verboden terrein voor de honden. De controleurs moeten erop letten dat de honden inderdaad niet in deze winkelgebie den rondlopen en dat ze op de uitlaatterreinen hun behoefte doen. De controleurs hebben nog geen opsporingsbevoegdheid maar binnen het politiekorps zijn enkele medewerkers aangewe zen die als vast aanspreekpunt voor de contro leurs fungeren. Het uitgangspunt is dat de controleurs vooral waarschuwend moeten optre den. En dat gebeurt vanaf gisteren in uniform. Van onze verslaggever Terneuzen - Een computer, een videocamera, kristallen beeldjes en een cd-speler. Het was slechts een greep uit de spullen die J. de B. (27) uit Terneuzen in het vroege voorjaar van 1992 in Terneu zen verkocht. Op het eerste gezicht niet zoveel aan de hand, ware het niet dat de koopwaar van diefstal af komstig was en De B. dat had geweten. Daarom stond hij giste ren voor heling terecht op de politierechtbank in Terneuzen. Èr kwam ook nog verboden wa penbezit bij en een overtreding van het wetsartikel dat het mer kenrecht beschermt. Over de videocamera zei De B. dat hij die van een plaatsgenoot, een gokverslaafde, had gekocht in de veronderstelling dat het diens eigendom was. „Later be greep ik dat hij gestolen was", zei hij gisteren. Hij was echter nog enige tijd doorgegaan met afnemen. „In die periode was er een golf van inbraken De B. heeft een groot aantal keren spullen van twee jongens ge kocht. Hij was een van de helers en daarmee een essentiële scha kel", vond officier van justitie mr. H. Mos. Bij een huiszoeking bij De B. had de politie naast de gestolen goederen een alarmrevolver aan getroffen. Ook stond er een hoe veelheid flesjes parfum van be kende, dure merken. Althans, Van onze verslaggever Breda - Pseudo-vogelpest zou in Nederland niet mogen voorkomen. J. Driessen, verbonden aan de Rijksdienst voor de keuring van vee en vlees, komt tot die conclusie, omdat in ons land voor gevederde dieren een verplichte inenting bestaat. Toch is in Zundert bij een schuur vol ingeënte kippen de ziekte geconstateerd. Bijgevolg is in een wijde straal een vervoerverbod voor vogels uitgevaardigd. Hoe kan dat? Driessen: „Het inenten van kippen is een moeilijke zaak. Zeker als er duizenden bij elkaar zijn." Hoe goed ook opgelet, er kan altijd een kippetje aan de naald van de dierenarts onsnappen. „Mits goed uitgevoerd en met de goede entstof, die een weerstand van 100 procent garandeert, zou de ziekte in ons land niet meer voorkomen." Nederlandse kippen boeren hoeven dus niet zo angstig te zijn voor besmet ting, waarvan niemand weet welke oorïaken eraan ten grondslag liggen. Er blijken meer verschillen met Belgische regelingen. Slaat de ziekte onverhoopt toch toe op een boerenbedrijf en moeten dieren worden vergast, dan blijft de boer niet met lege handen staan. „In ons land bestaat een vergoedingensysteem. De Veterinaire Dienst bepaalt schade en vergoeding." Bij een vervoerverbod zijn ook hier uitzonderingen mogelijk. Als vaststaat, dat dieren vrij zijn van besmet ting, dan mogen kippen onder voorwaarden naar specia le slachterijen worden vervoerd. Meteen na uitbreken van de ziekte ligt alle vervoer stil. De Aigemene Inspectiedienst ziet toe op naleving van de voorschriften. Openbaring van pseudo-vogelpest bij het ene bedrijf garandeert nog niet, dat dieren van de buurman niets onder de leden hebben. Na een week is er meer duidelijkheid. Volgens Driessen liggen tussen be smetting en het uitbreken van de ziekte drie tot zeven dagen, de incubatietijd. Voor Nederland is tussen Breda en Roosendaal, precieze begrenzing: A16 en A58, een vervoerverbod ingesteld. Een wijde straal rond Zundert en Essen. DE STEM -3' Westdorpe niet dikmakende voeding Ti dens de jaarvergadering ]Jj jaar konden de leden vrage' KVO - Bij de Katholieke Vrouwen Organisatie komt maandag 25 januari diëtiste L. Vaes uit Terneuzen de leden informeren over gezonde en beantwoord worden. op papier zetten die vanaf 19.30 uur in culture" centrum Concordia eveneens Van onze correspondente St. Maartensdijk - De gemeente Tholen onderzoekt welke locatie in de kern Scherpenisse in de toekomst benut gaat worden voor woningbouw en aanleg van een boomweide. De adviescom missie ruimtelijke ordening gaf woensdagavond een eerste reac tie op de Ruimtelijke Ontwikke- lingsschets Scherpenisse. De nota ROS is van belang voor de komende tien a vijftien jaar. Namens bewoners van de Lange- weg aan de zuidzijde van Scher penisse werden vanaf de publie ke tribune bezwaren geuit over het uitbreidingsgebied Oost. De ze locatie is volgens betrokken bewoners financieel niet haal baar en zou bovendien te weinig ruimte bieden. Volgens het rap port schept de locatie Oost een aantrekkelijk woongebied, gun stig gelegen en goed bereikbaar voor het centrum van het dorp en de provinciale weg. Voor de gehele gemeente Tholen geldt voor de periode 1990-1994 een nieuwbouwprogramma van 335 te bouwen woningen. Daar van moet acht a tien procent gerealiseerd worden in het dorp Scherpenisse. In het nieuwe woongebied komen negentig wq- ningen, waarbij rekening wordt gehouden met een versterkte vraag naar vrijstaande en half- vrijstaande woningen. Van onze verslaggever Breda/Bergen op Zoom/Vlissin- gen - Met de verdeling van de rijksgelden voor de stadsver nieuwing is Vlissingen er be kaaid afgekomen. In plaats van 2,11 miljoen krijgt de gemeente in 1994 maar 1,53 miljoen. Bergen op Zoom zit in hetzelfde schuitje. Deze gemeente krijgt in 1994 in totaal 1,86 miljoen (was 2,42 miljoen gulden). Uit het verdelingslijstje van PvdA-minister Alders van VROM (Volkshuisting) blijkt dat Breda volgend jaar een rijksbij drage van 9,84 miljoen gulden omtvangt, ruim vier ton meer dan de 9,43 miljoen van dit jaar. Vorig jaar zag het er nog uit dat vooral de middelgrote gemeen ten (23 gemeenten boven de 100.000 inwoners) bij de rijksbij drage een flinke veer zouden moeten laten. In totaal krijgen deze gemeenten nu 250 miljoen, iets meer dan dit jaar. dat leek zo, want de etiketten waren vervalst. „Dubieuze reuk waters. Hij had moeten ruiken dat het niet zuiver was", zie Mos. Waarop De B. zich verde digde: „Je kunt die zó kopen. Er staan elke dag advertenties in De Telegraaf." Zijn raadsman merkte op dat het vreemd is dat dat zomaar kan. Omdat hij*intussen vast werk heeft gevonden, kon de officier akkoord gaan met dienstverle ning. Hij eiste 120 uur, plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Politierechter mr. A. Melens nam dat laatste over, maar bepaalde de werk straf op 100 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, Axel, tel. 01155-1666. Spreekuur spoedgeval len zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJ zendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter B. Schuer, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloos terzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolp haartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Warringa, Poelstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr.. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraïm, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M. Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-3982. 4. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeesters houders van Oostburg ziei deelname aan het samem verband Minderheden Vlaanderen niet meer zitti van plan het daar met ing: januari volgend jaar voor houden. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Rp veland - Dierenarts H.v. Dijk'si" monswei 2, Heinkenszand 1 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenartc M. Schaub, Axelsestr. 108 Zaam slag, tel. 01153-1366. ZaterdagT preekuur in de Bastionstr. 3 Avpi 11-12 u. verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Boseh Dullaertstr. 43, tel. OH4O-14015' Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die- renarts G. de Bruijckere en Ev" Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo spreekuur gezelschapsdieren in Breskens (Dorpsstr. 8) vani 11.30-12.00 u. en in Oostbuw (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.3o u verder vlgs. tel. afspr tel 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12,00 u dierenarts M. Schaub, Axelsestr 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 of 01155-1488. Zat. spreekuur in de Axel: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800 Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli- kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7 I Terneuzen, tel.. 01150-96425! Spreekuur: zat. 12-13 u. Vei telefonische afspraak. J.P, de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die- ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen tel. 01150-19628. Spreekuur zat! 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg, Dierenkliniek LJzendiike 01176-1388. St.-Jansteen e.p. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546! Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Die Poli Van onze verslaggever oostburg - De West-Zei 1 sen het vroeger zo vertr die per fiets of te voet ee Daar is op het centraal over nagedacht met als 1 West-Zeeuws-Vlaanderen van rijkspolitie en deden in dat I der een onderzoek waarbij aan de weet kwamen hoe bevolking over de politie dat Een van de uitkomsten was de dorpsbewoners zwaar til: aan de verdwijning van de p tiebureautjes uit hun wo plaats. De aanwezigheid van sterke arm werd node gemist om die reden zakte ook de an om aangifte te doen van za als vernielinkjes, vandalisme kleine diefstalletjes. Ook de politie zelf kwam K.v.d. Vijver, tel. 01176-1388, bgg 01174-8424. Spreekuur zat. om 1! uur en zond. om 12 uur in de I dierenkliniek te IJzendijke, en vol gens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel 01178-1921. Spreekuur zat. ei zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts N. Verhelst, Irisstr. 17 B Hoek, tel. 01154-1314. Spreekuur I zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. f 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts A. de Wit, Turfkade 15, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr.6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 1 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse 'Apotheek, Grote I Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat, 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, z 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor I spoedgevallen buiten openingsti]- I den is de dienstdoende apotheker sassistente thuis bereikbaar tel.' 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u I en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: j eerst dienstdoende huisarts n plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De I te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel 01150-12200. Bath - Rijkswaterstaat zal niet toestaan dat onder de Battsl brug een aparte weg voor het geplande racecircuit ten westenl van Woensdrecht komt. De stichting die het circuit nabij «I waterzuivering van Bath wil aanleggen, wil een weg onderi' brug over het Schelde-Rijnkanaal aanleggen, om zo te voorkl men dat het overige verkeer in de toekomst hinder van circi| zal ondervinden. Volgens Rijkswaterstaat is er onder de brug beslist geen ruimte i4| zo'n weg. Dat betekent dat de stichting meer oostelijk een weg aanleggen met het gevolg dat boeren grond moeten verkopen, ze dat niet, dan zal de gemeente Reimerswaal - in het uiterste gevi l tot onteigening overgaan om op die manier de stichting te helpc I Volgens wethouder J. Cornelissen van Reimerswaal is met i'l stichting overeengekomen dat onteigening kan, als de stichting afel in het werk heeft gesteld om via onderhandelingen de grond kopen. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggeefster Breda - Bij de meerderheid de Zeeuwese en Brabantse lo werk- en landbouwbedrij heeft de Arbeidsinspectie Breda tekortkomingen in de ligheids- en gezondheidsmaa gelen geconstateerd. Dit is bleken uit een project dat Arbeidsinspectie in de pro' cies Noord-Brabant en Zeelj heeft uitgevoerd. Het onderzoek was gericht zowel de veiligheid van de mi werker als de gezondheid. Bi] procent van de onderzoi loonwerkbedrijven en 58 proi van de landbouwbedrijven ben inspecteurs van de Arb' inspectie schriftelijke afspr: of waarschuwingen moeten leggen. „Als we bijvoorbeeld consi ren dat machines in een be( niet goed beveiligd zijn, sti we een brief op, waarin we het bedrijf eisen om mach alsnog beter te beveiligen," F. Dijkstra, woordvoerder de Arbeidsinspectie Breda, bij een hercontrole blijkt da bedrijf de afspraak niet is n komen, geven we een waars wing. Als er dan nog niets beurt, kunnen we voor een ces-verbaal zorgen." Het opbergen van bestrijdi middelen was bij veel loonwj bedrijven en in meerdere bij landbouwbedrijven niet De brandveiligheid in de op, ruimten liet ook nogal we wensen over. (ADVERTENTIE) Boek nu bij de ANWB 'n 3, 4 of 5 sterren vakantie Voor 50 gulden redt u een leprapatiënt LEPRASTlCHnNG AMSTERDAM en u krijgt (een) 3 sterrer kado Vliegvakanties, stedentrips, autoreizen. Voor al uw vakai bes kunt u terecht bij het ANWB Reisbureau. Oaar be e verzekerd van deskundig advies. En bovendien krijgt i bij boeking gratis een unieki cd. Met sterren als Joe Bourne, Maggie MacNeal e Thijs van Leer. Ga dus snel naar het ANWB Reisbureau reisbun Breda 076 - 223232 Bergen op Zoom 01640 - 431 Terneuzen 01150- 17960

de Stem | 1993 | | pagina 14