r Hulst moet subsidie terugeisen Kaapse Kees is er vroeg bij GELEGENHEID I CDA komt terug op WOV-offertes PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT DAG KLAPPER Gemeente Hulst moet concurrentie tussen aannemers uitbuiten' Bedevaartsreis naar Lourdes voor zieken Gemeenteraad wil affaire rond Open Jongeren Contrast niet in de doofpot stoppen Boeren niet bepaald blij met weer nieuw milieuplan Hulster Houtenkwartier krijgt parkeermeters ZEELAND C2 particulieren i huis in de krant ïensen over de vloer. fan voor I (1„ onze verslaggever I [juist - De onderhandse aan besteding van de herinrich- (jng van de straten rond de basiliek in Hulst aan aanne mersbedrijf AZV (kosten 169.00 gulden) verdeelt de Hulster raad in twee kampen. Expositie Amnesty in bibliotheek van Koewacht Harmonie van Kloosterzande geeft concert Ossenisse Nieuw-Namen Clinge SCHIETINGEN KAARTINGEN EnCeBe vergoedt schade niet Staatsloterij-spelers opgelet! P93 DE STEM VRIJDAG 22 JANUARI 1993 ne« om te zoenen 1 bedankje, jubileum, receptie boorte, verloving, overwinnino Ixamen, Abraham, openbare jo maar door, mag best eens in fnt en wel op de pagina ten. Moeilijk is dat niet en duur hiet te zijn. Prijs per regel of resp. 2,40*. één grote reael ht 2,89 resp. 3 04*. 9 |t plaatsen van een foto of Imet een formaat van 35 X45 fen wij 15,96 resp. 16,76* érige tarieven op aanvraag. Bii iante betaling wordt 4,50 berekend. Foto's worden niet td. Bel 076-236442 of geef uw In vóór plaatsing af bij één van ■toren. Schriftelijke opgaven sluitend geaccepteerd indien fes bekend zijn, ook indien uw fetaling bijgevoegd is. len ons het recht voor teksten laaf van redenen te weigeren Itgever klachten bereiken over Ten tekst behoudt de uitgever bht voor om de naam van de htgever bekend te geven. Ize tarieven gelden op zaterdag Verenigingsnieuws ld op 2 kolom op donderdag 1-1-93 oedemorgen Pa, van [te gefeliciteerd met je 65e Maardag. Karin, Jos, cartouche en Yota. lis met een hypotheek van ij kost u per maand ongeveer Ben. Exclusief ergernis, ijdele ipeloze nachten en aspirines, pte, aparte advertentie kost f stal minder en verkoopt sneller, want: laar weet van wanten en kranten. Kentucky 'anfU«- voor HHORN BEIGE KUNSTSTOF HOEKKEUKEN (Mm, 21 x 285 cm. Compleet met koel/vnescombinatie, elektro/elektro- tombinatie, afzuigkap, spoelbak, kraan, •ans- en lichtlijsten en verlichting. PvdA en Groot Hulst willen pro fiteren van de concurrentie in aannemerskringen (die slechte tijden meemaken) om er een be tere prijs uit te slepen. De rest van het college en de raad gaan liever in zee met AZV dat tot volle tevredenheid ook de Gent sestraat en de Steenstraat heeft gereconstrueerd. jethouder P. Weemaes, de De tegenstelling kwam gister avond aan het licht tijdens een vergadering van de commissie financiën. W. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen) en W. Kayser (WD) gaven gisteren hoog op van het aannemersbe drijf en wilden AZV ook de klus rond de basiliek gunnen. De kwaliteit van het werk stond bij de PvdA en Groot Hulst niet ter discussie maar zij vonden wel dat het college 'in deze tijd van werknood' zijn licht ook bij an dere bedrijven moet opsteken. De meerderheid van B en W vindt dat AZV een scherpe offer te heeft neergelegd maar dat werd gisteravond door mevrouw Van Hees-Wegger (PvdA) sterk betwijfeld. „Hoe weet u dat nu, als er geen andere offertes voor handen zijn." En ook F. de Vries (Groot Hulst) stond erop om meerdere aannemers naar de klus te laten rekenen. „Privé doe je dat toch ook", zei hij. Beiden toonden zich nieuwsgierig naar de reeds vorig jaar toegezegd nota over het aanbestedingsbe leid. De nota wordt volgens Weemaes in maart verwacht. De Vries drong erop aan om de gegevens die betrekking hebben op de concurrentie van aanne mers al vervroegd naar de raad toe te sturen. Dit om te voorko men dat de raad donderdag 28 januari een beslissing neemt die haaks staat op de nota die later uitkomt. Hij sprak, hoe kon het anders, niet voor dovemansoren. P. Weemaes: „We moeten zien te voorkomen dat we onszelf in maart tegenspreken. Dat zou in derdaad een vreemde ontwikke ling zijn." onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst moet proberen de 25 mille, die ten onrechte in voorschotten aan de stichting Open Jongeren Contrast (nu Heaven) is betaald, te verhalen op oude bestuur. Die opdracht kreeg het college giste- ien mee tijdens een vergadering van de commissie financiën. en W willen in principe een streep zetten onder de onver kwikkelijke affaire (het geld is verdwenen terwijl daar nooit verantwoording voor is afgelegd) naar zo goedkoop wil de com- ie de stichting er niet van af laten komen. W. de Brouwer (Gemeenschap pelijke Belangen) gaf gister avond de eerste voorzet. „Voor rover mij bekend, moeten be stuurleden toch aansprakelijk gesteld kunnen worden als er sprake is van wanbeheer", zo de hij op tafel. Maar waar De Brouwer de oorzaken bij het bestuur van de stichting legde, zocht F. de Vries (Groot Hulst) de schuld bij het college. B en W bleven maar voorschotten over maken terwijl in 1990 al het bestuur in gebreke bleef bij het overleggen van begrotingen en afrekeningen. De subsidiekraan bad volgens hem al twee jaar eerder dichtgedraaid moeten worden. Mantel der liefde Hij wilde dan ook dolgraag we ten hoe het mogelijk was dat er jarenlang voorschotten zijn be taald terwijl de stichting alle subsidievoorwaarden aan zijn laars lapte. Hij stond erop dat boven tafel komt waar het geld naar toe is gegaan. „Ik heb er de Van onze verslaggever I Middelburg - De Zeeuwse georganiseerde landbouw doet niet zonder meer mee aan het maken van een nieuw provinciaal milieubeleidsplan, de opvolger van het plan Kerend Tij. De boeren vinden dat er veel te veel milieuplannen komen in Nederland. j »De agrarische sector moet zich nader beraden over deelname," I sprak IJ. Boom (Landbouwschap) gisteren in de vergadering van de Aovinciale Milieuraad, een adviescollege van Provinciale Staten. Boom voegde eraan toe dat de boeren een nieuw milieuplan niet de rug zullen toekeren, maar de milieubureaucratie groeit zo langza merhand buiten de perken, vond hij. „Wij distantiëren ons niet, maar j waarom weer een provinciaal milieuplan, terwijl er ook een nieuw plan van het Rijk komt. Het moet wel werkbaar blijven. En wij l moeten straks zoveel vergaderen dat we nauwelijks meer tijd hebben om te overleggen met onze achterban," aldus Boom. Van onze verslaggever Terneuzen - De CDA-Statenfra- die laat het niet bij mondelinge kritiek alleen, op de voorberei dingen voor de oeververbinding in de Westerschelde, Gisteren mjn schriftelijke vragen inge diend bij Gedeputeerde Staten (GS). Het CDA wil van GS we ten waarom aan de aannemers, die in de race zijn voor de aanleg van de vaste oeververbinding, riet gelijktijdig is gevraagd een offerte voor een geboorde tunnel in te dienen. De ingediende of- Van onze correspondente Koewacht - In de bibliotheek van Koewacht is vanaf vrijdag 22 januari een expositie te zien over Amnesty International. Amnesty International timmert de laatste tijd in Zeeuws-Vlaan deren aardig aan de weg. In de bibliotheek van Koewacht ma ken een serie foto's, boeken en geschriften duidelijk waar Am nesty zich voor inzet. Via infor matiemateriaal kunnen belang stellenden er achter komen wat 21j zelf kunnen doen. Zowel de contactadressen in de streek als voorbeelden van brieven die naar de gevangenen gestuurd kunnen worden, zijn aanwezig. Ge tentoonstelling is veertien dagen te zien tijdens de normale openingsuren van de biblio theek. Van onze correspondente Kloosterzande - De Harmo nie St. Cecilia uit Klooster zande verzorgt laat in de maand nog een gratis nieuwjaarsconcert. In de grote zaal van Hotel van Leuven in Kloosterzan de treden de muzikanten van de harmonie zaterdag 23 januari op onder leiding van Eddy Meijers. Voor het publiek is een gevarieerd programma samengesteld van klassiek tot licht popu lair. Heel wat nummertjes uit het vaste repertoire wor den ten gehore gebracht met onder andere werken van Rossini, Van der Roost, Mancini, De Haan en Schef- fer. Het concert is toegankelijk voor iedereen en begint om 20.00 uur. grootste moeite mee om dit met de mantel der liefde te bedek ken. De controle door het appa raat is ernstig tekort geschoten." Ook de PvdA, met een felle me vrouw Van Wees-Hegger, klom gisteravond in de gordijnen. Van Wees-Hegger was vooral be nieuwd naar de inhoud van de gesprekken tussen het stich tingsbestuur en de portefeuille houder waarin de stichting vol gens het college meerdere malen is gemaand orde op zaken te stellen. Zij wilde ook precies weten wanneer voor het laatst geld is overgemaakt. Moeilijk Dat de dingen zo gelopen zijn, had volgens wethouder P. Wee maes gisteravond alles te maken met de vele bestuurswisselingen. De gemeente kreeg steeds met verschillende vertegenwoordi-' gers van de stichting te maken waardoor het moeilijk was om goede afspraken te maken. Wee maes voelde er gisteravond ech ter weinig voor om in zijn eentje verantwoording af te leggen aan de commissie. Hij neemt de vra gen mee naar het B en W-overleg van komende dinsdag en zal tij dens de raadsvergadering op donderdag 28 januari verdere tekst en uitleg geven. fertes hadden alleen betrekking op een brug/tunnel-verbinding. En dat is, volgens de fractie, in strijd met de opdracht van de staten. GS worden nu uitgeno digd uit te leggen waarom de opdracht niet is opgevolgd en waarom de staten hierover niet zijn ingelicht. Eerder deze maand hadden, zoals gemeld, de CDA-Statenleden Everaert en Saman kritiek op deze handels wijze. Het zachte winterweer heeft het Kaapse Kezenpaar waarschijnlijk in verwarring gebracht. FOTO'S WIM KOOYMAN Negen eieren liggen er al in het nest in de holle wilg. Van onze correspondente Hulst - De Kaapse Kees is uitzonder lijk vroeg dit jaar. Normaal gesproken broedt deze tamme eendesoort pas in maart of april. Dierenliefhebber Eddy Taelman uit Hulst spoedde zich echter gisteren naar de Hulster Buitenvest. Daar zit zich au al, in een gat onderin een wilg, een Kaapse Kees driftig voor te bereiden op de broedperiode. Homer Stevens ontdekte 'Kees' en schakel de onmiddellijk Taelman in. Die kon giste ren melden dat het dier al negen eieren had gelegd. „Maar dat zullen er nog wel meer worden", wist Taelman. „Zij zal nog wel niet klaar zijn. Zestien tot zeventien eieren leggen is voor de Kaapse Kees niet ongewoon." De Kaapse Kees, het mannetje kan wel vijf kilo wegen, wordt vaak gekweekt vanwege het vlees. Het beest heeft zwart en witte veren en een grote rode snavel, waarop een knobbel prijkt. Blijkbaar heeft het zachte weer van de afgelopen weken het tijdsschema van het eendenpaartje wat in de war gebracht. Als alle eieren zijn gelegd, zet de Kaapse Kees zich aan het uitbroeden van de eierpro- duktie. Dat duurt zo'n dertig dagen, zodat de eerste jonge 'Keesjes' in maart te ver wachten zijn. Van onze correspondente Clinge - Het Lourdeswerk Nationale Bedevaarten (VNB), afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen organi seert voor zieken, lichamelijk gehandicapten en ouderen een reis naar Lourdes van woensdag 8 tot maandag 13 september. Tijdens deze reis reist een vrij willigerskorps mee dat speciaal is opgeleid voor de medisch/ver pleegkundige hulp. Een dergelij ke groep bestaat uit aalmoeze niers, artsen, verpleegkundigen en andere helpers. Vanuit Zeeuws-Vlaanderen gaat er al jaren een groep mee met de vlucht in september. Het natio naal orgaan VNB voor deze be devaartreizen organiseert reizen per vliegtuig, trein of bus van mei tot half oktober. Liesje Kerckaert-Koenraadt uit Clinge regelt al jaren deze reizen voor de Zeeuws-Vlamingen. Zij is heel enthousiast over de orga nisatie en reist ook elk jaar als vrijwilligster me. „De reizen staan bekend als er- varingverrijkend. Hoewel Lour des een bedevaartsoord is van katholieke oorsprong, komen hier mensen van allerlei geloven bijeen en is een bedevaart daar een internationaal gebeuren ge worden. Voor de zieken, die ge plaagd worden door geestelijk of lichamelijk lijden, is een derge lijke reis een verademing. Even weg zijn in een andere wereld met mensen die de zorgen van elkaar goed aanvoelen," aldus L. Kerckhaert. Zij fungeert als informatieadres en zorgt ook dat er een bus rijdt, geschikt voor rolstoelen, naar het vliegtuig dat 8 september vertrekt naar Lourdes, De ver pleegkundigen uit Zeeuws- Vlaanderen reizen al mee in de bus en staan garant voor de verzorging van vertrek tot terug komst thuis. Zij die mee willen reizen, kun nen zich rechtstreeks opgeven bij het bureau Nationale Bede vaarten in Den Bosch, maar voor de Zeeuws-Vlaamse reis kan dat bij L. Kerckhaert in Clinge of J. Weber-Jaspers in Oostburg. Voor dergelijke reizen is het steeds moeilijker om voldoende begeleiders mee te krijgen. Zij die als vrijwilliger mee willen kunnen zich aanmelden. Zij rei zen mee tegen een gereduceerd tarief en worden in Lourdes in gewerkt. Verpleegkundigen en ziekenverzorgsters zijn welkom. Brancadiers en verzorgers voor voeding en dieet eveneens, zij hoeven niet in het bezit te zijn van een diploma. GAAIBOLLEN - In recreatie centrum Hof ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan vijftien personen deelnamen. Uitslag: hoge, rechter zijvogel en grootste aantal (16): J. Kouijzer, linker zijvogel: F. Serrarens. KERKHOF - Het rk kerkhof van de parochie H.-Joseph is met ingang van 1 februari ie dere zaterdag geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. KOERSBAL - In gemeen schapscentrum Malpertuus hield de Algemene Nederland se Bond voor Ouderen een koersbalmiddag. Uitslag mat 1:1. Hoeilant/Emeleer. Mat 2: 1. Van Vlierberge/De Koole, 2. De BIock/Bouvré. Mat 3: 1. Jonkers/ De Block, 2. Govaert/ De Wint. Bedrijfsvolleybal Terneuzen Terneuzen - Lichtland 1 en Dees namen beide al direct bij het begin van de nieuwe com petitie afstand in de eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie. Lichtland 1 rolde met 3-0 (15-0, 15-5, 15-0) tegenstander De Pooter op en Dees 1 had geen enkele moeite met Licht land 2. Het werd eveneens 3-0 (15-4, 15-8,15-3). Broodje Ben, dat wegens een tekort aan spelers niet op kwam dagen, kijkt door een reglementair verlies van 0-3 al direct tegen een flinke achter stand aan wat betreft de twee koplopers. In de eerste klasse B gaat voorlopig Neelemans aan de leiding. De goede vorm van de vorige competitie zit er nog steeds in. Dit keer werd er met 3-0 (15-1, 15-10, 15-8) gewonnen van een enigszins gehandicapt PSV 1, dat de twee sterke spelers Bas van der Ploeg en Willem van den Bogaart moest missen. Neele mans raakte ook een speler kwijt. Rottier werd met een enkelblessure afgevoerd. OVEKIGE UITSLAGEN Eerste klasse B: V&V-Scharmga 1 2-1 (15-11, 15-7, 8-12), PTT/Post- Scharmga 2 1-2 (7-15, 15-9, 10-15). Tweede klasse A: ING-De Hoop 1-2 (17-15, 12-15, 12-14), Rabo- Dow 2 1-2 (12-15, 3-15, 10-6). Tweede klasse B: Gemeente 1-PS- V 2 2-1 (15-5, 15-11, 7-12), Phi- lips-NHI 3-0 (16-14, 15-12, 13-7). Derde klasse A: VC Schelde- Scharmga 3 2-1 (13-15, 15-11, 12-5), VC Notabene-Lichtland 3 3-0 (15-6, 15-6, 15-12), ABN/Am- ro-Dees 3 3-0 (15-11,15-9, 7-3). Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Hulst greep in poule D Rabo Hulst de koppo sitie door een 6-2-overwinning op Stuntmarkt 2. In de singles was er sprake van evenwicht. George Burggrave versloeg Bertram Kleppe met 8-4, ter wijl Connie Huis met 10-1 gedecideerd Connie van de Klok terugwees. In de mixed partijen waren Ineke en Eddy van de Veeken met 11-3 te sterk voor Connie Huis en Fred Ellenbroek. In de dub bels was Rabo eveneens niet te stuiten, al lagen de krachts verhoudingen tussen Ellen- broek/Kleppe en Van de Veeken/De Deckere niet ver uiteen getuige de 6-4-uitslag. UITSLAGEN Poule B: Delforge-Electron 8-0, Luctor-Kojo 0-8, Bleyenberg- Loejer 0-8, Van Tienen-Krieckae- rt 2-6, De Letter- Kindt en Bies- broeck 6-2. Poule C: d'Aubioul-Petrus Pau- lus 0-8, Sloebers-CIS 6-2. Poule D: Bleyko-Saman 5-3, Stuntmarkt 2-Rabo Hulst 2-6, Wabeko- V en K 0-8, De Schrij- ver-Dagmarkt 4-4, HAS-Blom- maert 4-4. STANDEN Poule B: Loejer 42 punten, Del- forge 41, Kojo 33, Krieckaert 27, Kindt en Biesbroeck 25, Krediet bank 21, ERA 20, Electron 20, De Letter 17, Bleyenberg 13, Van Tienen 11, Luctor 10. Poule D: Rabo Hulst 41, Blom- maert 40, Stuntmarkt 2 22, Dag- markt 32, HAS en V en K 31 punten. SCHIETINGEN St.-Jansteen - Zaal De Kroon, Groot-Hulst, 25 schutters, bejaar- denschieting. Hoge vogel: R. Schalkens, Heikant; eerste zijvo gel: O. de Schijver, tweede zijvo gel: A. van de Branden, beiden St.-Jansteen; grootste aantal (6): G. Deyaert, St.-Gillis-Waas. AXEL - De Boemerang, 20 u. kaarting. HEIKANT -Café du Commerce,20 u. prijs- kaarting. HULST -W. Blommaert, 14 u. prijskaar- ting. ST.-JANSTEEN - Café Sport, 14 u. vleeskaarting. - Café 't Centrum, 14.30 u. schie ting. De Warande, 19-22 u. jeugdsoos. OSSENISSE - Herberg De Jachthoorn, 20 u. bingo. HEILLE Dorpshuis, 20 u. vleeskaar ting. CLINGE Malpertuus, 13,30 u. KBO, bingo. Van onze verslaggever Hulst - Het Houtenkwartier in Hulst krijgt alsnog parkeerme ters. De parkeerregeling om in de straat met ontheffingen voor bewoners te werken, is mislukt. Het gebeurt regelmatig dat de parkeerplaatsen urenlang onbe zet zijn terwijl op andere plaat sen in de binnenstad automobi listen tevergeefs naar een par keerplaats zoeken. Maar het komt tegelijkertijd ook voor dat de plaatsen worden ingenomen door mensen die er eigenlijk niet mogen staan. Er staan weliswaar verkeersborden die aangeven dat de parkeer plaatsen alleen voor vergunning houders zijn, maar die worden vaak over het hoofd gezien. Het gevolg is dat al heel wat auto mobilisten een boete van hon derd gulden hebben gekregen. Wethouder G. van de Voorde zei gisteren tijdens een vergadering van de commissie openbare wer ken dat het college niet op de zelfde voet wil verdergaan. De werkwijze wekt irritatie op bij bezoekers die te goeder trouw hun auto daar wegzetten. Onte vreden klanten is wel het laatste wat Hulst kan gebruiken. De commissie ging gisteren zon der aarzelen akkoord. Veel denkwerk was daar niet voor nodig. Het gaat om een postje van 10.000 gulden. De gelegen heid voor de bewoners om een ontheffingen aan te vragen, blijft bestaan. Een ontheffing kost vijftien gulden. Van onze verslaggever Roosendaal - EnCeBe in Boxtel wijst alle eisen tot schadevergoe ding af, die de gemeente Roosen daal en de slachters van het Roosendaalse openbare slacht huis willen indienen. De gemeente en de ploeg slach ters willen dat het vleeswerkend bedrijf alle schade vergoed die zij hebben geleden nadat EnCe Be haar slachtactiviteiten in het slachthuis beëindigde. De gemeente Roosendaal eist maar liefst een bedrag van bijna zeven miljoen gulden van EnCe Be. De laatste jaren had zij fors geïnvesteerd in het slachthuis. De garantie van het vleesverwer kende bedrijf dat ze nog een. aantal jaren in Roosendaal zou slachten, vormde daarbij een be langrijke reden voor de gemeen te om investeringen te doen. Het slachthuis wordt nu verkocht aan een Rotterdams bedrijf. (ADVERTENTIE) De eerste en tweede trekking van de Staatsloterij worden zondag 24 januari a.s. om 22.00 uur uitgezonden op TV2. Ook kunt u zondag bellen met 0&9595 (50 ct. p/m) of Teletekst pagina 525 raadplegen. Op maandag 25 januari a.s. vindt u de uitslag in dit dagblad. Meer kans, meer geld, in de Staatsloten

de Stem | 1993 | | pagina 13