Krajicek nog geen echte topper 'Resultaten moeten tij keren' Miriam Oremans overtreft zichzelf Jo Boogaert in finale Kieft, Van Aerle en Linskens hersteld Siemerink enige lichtpunt bij Nederlandse mannen in Melbourne Piet Koek is goed in vorm Jong Zeeland speelt gelijk tegen Lierse SPORT ZEELAND Jan Raas stelt WP-ploeg alvast voor in Axel SPORTNIEUWS KORT DONDERDAG 21 JANUARI 1993 B2 iielbourne (anp) - Miriam jremans heeft zichzelf over men. De 20-jarige speel- ff Berlicum had woens- ,g in Melbourne maar vijf- minuten nodig om de ydafrikaanse Elna Reinach 0 zich af te schudden (6-1 jj) en zo de laatste 32 te uien van de Australian en. Ze is daarmee de enige .vergebleven Nederlandse in jut vrouwenenkelspel. jtonique Kiene verloor niet al- de strijd met qualifier jjidsay Davenport uit de Vere nde Staten, maar vooral het gevecht met zichzelf: 5-7 4-6, na vijf setpoints in de eerste set vergooid te hebben. „Een beetje onverwacht," om schreef Oremans haar prestatie bescheiden. Het was de eerste keer in vijf Grand-Slam-toer- nooien dat ze de derde ronde binnenstapte. Aan prijzengeld is ze al zeker van een slordige 18.000 gulden. „Dat komt goed van pas. Want het is niet goed koop om zelf een coach te heb ben, ook al deel ik die dan met Stephanie Rottier." Sinds de herfst wordt het duo begeleid door Hugo Ekker van de Amsterdamse Tennis School. „Het harde werk begint vruch ten af te werpen. Dat is een prettig constatering." Oremans had na drie jaar met Jong Oranje te hebben meege draaid het gevoel uitgekeken te zijn. „Ik had nog een jaar mogen blijven. Maar daar had ik geen zin in. Hetzelfde gold voor Rot tier. Daarom hebben onze ouders naar iets anders uitgekeken. Dat is Hugo Ekker geworden. Ik ken de hem al, omdat hij er met Nicole Jagerman bij was. Zijn aanpak staat mij wel aan. Hij straalt rust uit. Ik moet niet iemand hebben die mij voortdu rend achter de broek zit." Oremans houdt van aanvallen. „Ik mag altijd graag naar Na- vratilova kijken. Die heeft een beetje mijn speelstijl. En van Graf bewonder ik het voeten werk. Bij de mannen spreekt Edberg me het meeste aan. Hugo heeft me geleerd de bal sneller te nemen. Dat was best wel moei lijk, want je moet je er helemaal op instellen en dat gaat niet een, twee, drie. En hij heeft mijn service- en volleywerk aange scherpt." De Brabantse, sinds een paar maanden acht kilo lichter ge worden ('maar ik merk het niet'), was vorig jaar zo ontevreden over zichzelf, dat ze bij psycho therapeut Ger Zwartjes in Til burg te rade ging. „Ik had ie mand nodig met wie ik lekker kon kletsen. Hij heeft me verder ademhalingstechniek en ont spanningsoefeningen bijge bracht. Daar heb ik hier ook baat van." Het grote doel in 1992 was het bereiken van de top honderd. „Daar is het niet van gekomen," aldus Oremans, die 130e staat op de ranking. „Nu met mijn over winningen op Frazier en Reinach zit ik er wel bij, denk ik. Voor de rest heb ik geen doel gesteld. Ik ben al blij dat het met de nieuwe coach goed klikt. Dat moet je altijd toch even afwachten. Nu is het zaak door te gaan. Ik'sta lekker te spelen. Dat op zich is na dat wat minder geslaagde seizoen al een hele prettige ge waarwording." Melbourne (anp) - Tussen kunnen en voortdurend doen gaapt bij Krajicek nog een gat. Dat is woensdag opnieuw gebleken. Richard Krajicek is anderhalve maand geleden een volwassen mens geworden, als tennisspeler is hij nog niet zo ver dat hij zich een vaste i onbedreigde plaats tussen de toppers heeft verwor ven. In de tweede ronde van de Au stralian Open straalde de als negende geplaatste Hagenaar te gen de al 29-jarige Amerikaanse countryboy' Todd Witsken een o fatalistische houding uit, dat bij met 4-6 6-1 1-6 4-6 buiten bet door hem sinds vorig jaar zo geliefde Flinders Park werd ge- Gevolg: voorlopig geen lts meer bij de top-tien van ie wereld voor de Hagenaar, die vorig jaar in Melbourne nog de halve finales haalde, waarin hij niet uitkwam tegen Jim Courier vanwege een schouderblessure. Diep dal Krajicek zit in een dal. Een diep al. Dat hoort zeker ook bij het groeiproces. Na zijn verlies in december in de tweede ronde van het toernooi om de Grand Slam Cup tegen Michael Stich pte Krajicek de succesvolle ad van vorig jaar, waarin hij eigenlijk in recordtijd groter werd dan hij als jong mens aan kon, op te pakken. Maar in de tweede ronde van Adelaide stond de Amerikaanse college kampioen Alex O'Brien in de weg. In de eersre partij van Syd ney verloor Krajicek na twee tiebreaks van Emilio Sanchez, die in München nog als een stout kind in de hoek werd gezet. I h Melbourne was de eerste op- e tegen Wahlgren een veelbe lovende show, die een ronde la ter echter door ene Witsken werd gestolen. Een oersaaie piet, die het liefst thuis is en helemaal niet vond dat hij tegen een be roemdheid had gespeeld. „Die services van hem waren wel hard maar ook heel vaak slecht ge plaatst. Zo lust ik er nog wel een paar." Krajicek stond er voornamelijk bij en keek ernaar. Hij sloeg de kinderlijke Australische horzels van zijn gezicht, raakte daar tussendoor met zijn racket wel dwarrelende gele ballen, maar zag haast niet waar ze terecht kwamen. „De zon stond verkeerd," probeerde hij even als excuus. „Ik zag met het serveren st niks. Maar dat gold voor i natuurlijk even goed." Waarschijnlijk onder strikt bevel van Troost hield Krajicek zich verder op de vlakte. Zijn echte gevoelens kwamen niet boven. Jk weet ook niet waar het aan lag," kreeg hij er met moeite uit. ■De belangrijke punten schijnen momenteel niet aan me besteed. Ik werd er een beetje down van. jk kom dan mentaal iets te kort. Het zal wel weer goed komen. Ik vond mezelf al wat agressiever ban bij de vorige nederlagen. Dat was het enige positieve. Ik maak me geen echte zorgen en ga gewoon door met keihard trainen. Die ranking kan me niet schelen. Dat reflecteert hoe je staat te spelen. Of ik zak weet ik niets eens. Daar sta ik niet bij stil." Voor iemand als Krajicek, die wel snel heel hoog is gestegen °P de tennisladder, komen er ontegenzeggelijk na mooie dagen 1 meer tegenvallers dan ®sdag. „Om de geschiedenis 'n te gaan moet je eerst een topspeler zijn," zei hij onlangs «Dat ben ik nog niet. Het ver schil met de echte top zit in het hoofd en de benen. Met de na druk op het eerste." Dat was een uitspraak met veel zelfkennis. Dat bleek tegen Witsken, num mer 111 van de wereld uit Zions- ville in Indiana, heel duidelijk. Niet alleen het hoofd liet het afweten, ook de benen gingen hun eigen weg. Als Richard Krajicek, 21 jaar pas, daar lering uit trekt, wordt hij misschien nog een echte topper. Lichtpunt Jan Siemerink is in Melbourne het enige Nederlandse lichtpunt je bij de mannen. Hoewel hij een week geleden zo ziek als een hond uit Jakarta in Australië aankwam, haalde hij met een gedegen overwinning op Andrej Tsjesnokov (6-1 6-3 6-4) de der de ronde. Jacco Eltingh kwam tegen de als zevende geplaatste Tsjech Petr Korda minder te kort dan de cijferes aangaven: 6-7 2-6 3-6. Siemerink had dinsdag na een kleine week buikloop voor het eerst weer normaal kunnen eten. „Ik had vandaag gelukkig niet veel kracht nodig. Want die heb ik nog niet voldoende na die al die dagen waarin ik me zo slap voelde. Ik serveerde lekker en kon de punten steeds goed afma ken. Dan heb je vanzelf vertrou wen. Dat heb ik tegen Bruguera ook nodig. Ik weet dat ik hem ook kan hebben. Dat wordt best wel belangrijk, want bij de laat ste zestien van een Grand Slam is zonder meer een goede presta tie. Dan tel ik al weer een beetje mee." Eltingh was na zijn soepele zege in de eerste ronde op de Italiaan Nargiso teleurgesteld over het feit, dat hij het Korda niet lasti ger had kunnen maken. „Er heeft meer in gezeten", zei hij. MANNEN Enkelspel: tweede ronde: Siemerink (Ned) - Tsjesnokov (Rus) 6-1 6-3 6-4, Witsken (VSt) - Krajicek (Ned/9) 6-4 1-6 6-1 6-4, Korda (Tsj/7) - Eltingh (Ned) 7-6 6-2 6-3, Courier (VSt/1) - Weiss (VSt) 6-2 7-5 6-4, Medvedev (Oek) - Koslows- ki (Dui) 6-0 6-1 6-0, Garner (VSt) - Fitzgerald (Aus) 6-2 7-5 6-3, Mor gan (Aus) - Damm (Tsj) 7-5 4-6 6-3 6-1, Jones (VSt) - Mattar (Bra) 6-4 6-1 4-6 2-6 6-3, Woodbridge (Aus) - Jarryd (Zwe) 6-1 6-1 2-0 opgave, Carlsen (Den) - Filippini (Uru) 7-5 6-1 6-4, Stich (Dui/14) - Santoro (Fra) 6-7 6-2 6-2 4-6 6-4, Bruguera (Spa/15) - Grabb (VSt) 6-1 6-7 7-5 6-0, Raoux (Fra) - Gilbert (Fra) 3-6 7-6 6-4 6-7 6-1, Stoltenberg (Aus) - Mancini (Arg) 0-6 4-6 6-1 6-2 6-4, Wheaton (VSt) - Chang (VSt/6) 6-4 6-3 1-6 6-3, Forget (Fra/11) - Wood- forde (Aus) 6-3 6-2 6-3. Dubbelspel: eerste ronde: Davids/Pimek (Ned/Bel/15) - Car- bonell/Costa (Spa) 7-6 7-6, Edberg/Siemerink (Zwe/Ned) - Pe- rez/Roig (Uru/Spa) 6-3 6-2. VROUWEN Enkelspel: tweede ronde: Oremans (Ned) - Reinach (ZAf) 6-1 6-1, Da venport (VSt) - Kiene (Ned) 7-5 6-4, Po (VSt) - Hy (Can) 6-4 6-2, Pierce (Fra/10) - Date (Jap) 6-1 6-1, Gigi Fernandez (VSt) - Arendt (VSt) 6-4 7-6, Fendick (VSt) - Grossman (VSt) 6-1 7-6, Halard (Fra) - Kschwendt (Lux) 6-4 1-6 6-4, Seles (Joe/1) - Strandlund (Zwe) 6-2 6-0, Martinez (Spa/6) - Javer (Eng) 7-5 6-1, Dahl- man (Fin) - Stafford (VSt) 6-1 6-2, Sabatini (Arg/3) - Baudone (Ita) 6-0 6-1, Tauziat (Fra/13) - Probst (Dui) 6-2 4-6 6-2, Garrison (VSt/16) - Faber (VSt) 4-6 6-4 6-2, Demongeot (Fra) - Endo (Jap) 2-6 6-2 6-2, White (VSt) - Novotna (Tsj/8) 4-6 7-5 6-2, Provis (Aus) - McNeil (VSt/12) 3-6 6-1 6-1. Dubbelspel: eerste ronde: Adams/Bollegraf (VSt/Ned/7) - Go- larsa/Herreman (Ita/Fra) 6-1 6-2. FOTO WIM KOOYMAN Frans Maassen, een van de vedettes in de ploeg van Jan Raas, vermaakt zich op het pool-biljart. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Axel - Precies een week voor dat Jan Raas in Parijs de nieuwe kleuren van zijn zes tien man sterke WordPerfect- ploeg aan het publiek toont, was er bij co-sponsor Toon Deij in Axel al een geslaagde try-out. Tien van de zestien renners waren present en werden in uitgaangskleding gestoken. Jan Raas moet met zijn team betere resultaten boeken dan het afgelopen seizoen. „Ik was niet zo tevreden. De wielersport in Nederland is vorig jaar achter- uitgehold. De resultaten bleven uit en dat is toch het eerste waar een sponsor naar kijkt. Mijn ren ners weten wat hen te wachten staat en wat ik van hen verlang. Ik heb daar alle vertrouwen in. Met Alcala mikken we op een plaats bij de eerste tien in de Tour. Dat moet kunnen", aldus Raas. In de ploeg van Raas zitten en kele neo-profs onder wie Danny Daelman uit St. Gillis-Waas. Hij werd een paar jaar geleden der de in de Wimn Hendriks Trofee en geldt voor de Zeeuwse wieier- insiders als een talent. Als sta giair won hij reeds een koers. „Maar dit is nogal wat andere koek dan bij de amateurs. Daar had ik het wel bekeken. Geluk kig heb ik nu een contract gekre gen en ik zal me inzetten voor de ploeg", aldus Daelman. In Axel waren gisteren ook Wil- co Zuyderwijk, Eric Vanderaer- den, Edwig van Hooydonk, Noel Segers, Rob Mulders, Sammie Moreels, Frans Maassen, Erik Dekker en Louis de Koning pre sent. Jan Raas volgt de wielersport van nabij en natuurlijk ook die in Zeeland. „Ik zie geen talenten. Tot nu toe waren de Zeeuwen niet goed genoeg om prof te Van onze verslaggever Etten-Leur - Jo Boogaert van de biljartvereniging CBC uit Clinge neemt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 januari deel aam-het' kampioenschap tweede klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. Op die dagen is Boogaert te gast in biljartcentrum Arnouts te Etten-Leur. Voor het district Walcheren en De Bevelanden neemt Ronny Geschiere van HIO uit Heinkenszand deel aan deze titelstrijd. blijven. Ik zie momenteel weinig nieuwe gezichten. We moeten te rug naar af. De jeugd moet goed opgeleid worden. Twee wielerve renigingen in Zeeland is mis schien wel wat veel. Steek je de goede renners van die verenigin gen bij elkaar dan heb je toch een redelijk goede ploeg op de been. Nu is alles zo versnipperd. En er zijn amateurs die zo goed zijn volgens henzelf dat ze bui ten de provincie hun heil zoeken. Sommigen gaan voor een broek al naar een andere club. Die mentaliteit was veel anders in mijn tijd. Je bleef gewoon bij je club. De rest telde allemaal niet eens mee". Raas mikt met zijn ploeg dit seizoen op de wereldbekerwed strijden, de klassiekers en enkele kleine ronden. In de Ronde van Frankrijk moeten etappeover winningen en een goede eind klassering van Raoul Alcala Jan Raas tot tevredenheid stemmen. Van onze biljartmedewerker Rilland-Bath - De derde wed strijd voor de Super Optima Grand Prix driebanden klein biljart is gewonnen door Piet Koek uit Goes. In een zinderende slotpartij versloeg hij naamge noot Frans de Koek uit het Bel gische Hoevenen. BILJARTEN Voordat beide finalisten in het Stationskoffiehuis in Krabben- dijke in actie kwamen overleef den ze gemakkelijk de voorgaan- Van onze sportmedewerker JTu Zeeland heeft een knap 1-1-gelijk pel behaald in de uitwedstrijd tegen de beloften an het Belgische Lierse. In de slotminuut kwam 8 Zeeland met tien man langszij. Vier afzeggin gen hadden tot gevolg dat Jong Zeeland niet in de '«•trouwde opstelling kon aantreden. A7™ na ben minuten ook Jacco Koekkoek van ton k me^een blessure het strijdperk moest verla- I betekende dat de zoveelste aderlating voor Ito a ee^anH- Toch speelden de vervangers uitste- het bie eerste 45 minuten had Jong Zeeland Lip mo^bjk tegen een fel en goed samenspelend KL?' p keeperswerk van Jimmy Kikkert van 1-ne ?Se stond er borg voor dat de rust met een -achterstand werd gehaald. Tegen de inzet van Peter de Ceuster had Kikkert geen verhaal. De vervanger van Kikkert, Danny Gabriëlse van RCS, vertolkte in de tweede helft een hoofdrol. Daarin hield Jong Zeeland zich vooral staande via een grote dosis werklust. Toen na twintig minuten Eddy van de Bosch van STEEN zijn tweede gele kaart kreeg en Jong Zeeland met tien spelers verder moest, zag het er even donker uit. Opval lend was dat de ploeg in die fase de beste scoringskansen kreeg. Zo trof Robby Moreau van Kloetinge de paal en werd een inzet van Erwin Nelissen van Zierikzee van de lijn gehaald. In de laatste minuut kwam Jong Zeeland op gelijke hoogte. Een dieptepass werd door Menno van Gremberghe van Axel vanaf de zestienmeterlijn in het Belgische doel geschoten. de ronden. Alleen in de halve finales moesten ze behoorlijk strijd leveren om zich te kwalifi ceren voor de eindstrijd. Piet Koek versloeg koploper op de rankinglijst Rini Poulus uit Ber gen op Zoom met 40-32 en Frans de Koek klopte de voor eigen publiek spelende Hans Bruijn- zeel met 40-34. De finale ging vanaf het begin gelijk op. Zelfs tot de laatste caramboles was niet duidelijk wie dit derde toernooi zou win nen. In de 52e beurt maakte Piet Koek de 40 caramboles vol en klopte Frans de Koek met mini maal verschil: 40-39. De hoogste serie in dit toernooi was voor Rini Poules met 9 en de kortste partij voor Eugène Jansen uit Hoogerheide met 40 caramboles in 31 beurten. EINDSTAND 1. Piet Koek (Goes) algemeen ge middelde 0,903, 2. Frans de Koek (Hoevenen) 0,924, 3. Rini Poulus (Bergen op Zoom) 0,982, 4. Hans Bruijnzeel (Krabbendijke) 0,876, 5. Eugène Jansen (Hoogerheide) 1,000, 6. Sam de Kok (Krabbendijke) 0,678, 7. Sjaak van Kuyck (Halste ren) 0,633, 8. André Clarijs (Bergen op Zoom) 0,727. Rankinglijst: 1. Rini Poules 405 punten, 2. Hans Bruijnzeel 376, 3. Rinus Hoondert (Ovezande) 265, 4. Frans de Koek 256, 5. Piet Koek 236, 6. Lou Westdorp (Ovezande) 144, 7. Jo Schuit (Vlissingen) 1218, 8. John Simons (Bergen op Zoom) 81 punten. Van onzer verslaggever Eindhoven - Zoals de zaken er nu voorstaan, kan PSV morgenavond in Kerkrade tegen Roda aantreden mèt Willem Kieft, Berrie van Aerle en Edward Linskens. De genezing van dit trio is vrijwel voltooid. De kwetsuur van Gerald Vanenburg herstelt weliswaar opzienbarend snel, maar de medische staf twijfelt of Vanenburg deze week al speelklaar zal zijn. Tegenover deze positieve berichten staat dat Juul Ellerman zeker niet van de partij zal zijn. Ellerman liep tijdens de wedstrijd in Volendam een enkelblessure op. Hij is gisteren onder de scanner geweest, maar daarbij is niets aan het licht getreden. „Toch blijft hij pijn hebben en heeft hij moeite met lopen", zegt verzorger Mart van den Heuvel. „Er moet dus wel iets aan de hand zijn." Gisteren op de kletsnatte 'Herdgang' heeft Hans Westerhof tijdens een pittig onderling partijtje zijn manschappen aan een flinke test onderworpen. Daarbij bleek dat met name Kieft weer helemaal de oude Willem was. Met name zijn combinaties met Romario en zijn hard en trefzeker kopwerk doen het beste verwachten van zijn rentree. Ook Popescu, die zondag in Volendam in feite maar een halve kracht speelde, bleek volledig hersteld. „Het ziet er gelukkig heel wat beter uit dan we aan het begin van de week dachten", aldus 'rechterhand' Frank Arnesen. Gistermiddag was Kalusha nog niet teruggekeerd uit Tanzania, waartegen hij voor Zambia een WK-kwalificatiewedstrijd had gespeeld en gewonnen. „Maar het was toch niet de bedoeling dat die in de basis zou staan," aldus Arnesen. René Notten tekent bij Emmen - René Notten heeft zijn contract bij eerste-divi'sie-club Emmen verlengd. De trainer tekende voor één seizoen bij. Notten is sinds 1 juli in dienst van Emmen. Daarvoor was hij assistent-trainer bij ADO FC Den Haag. Eindzege voor Pieters en Freuler Bremen - Peter Pieters heeft voor de tweede keer dit seizoen een wielerzesdaagse op zijn naam geschreven. Met de Zwitser Urs Freuler aan zijn zijde zegevierde de Nederlander dinsdagavond in Bremen. Pieters, eerder in de winter al goed voor de eindzege in Bordeaux, bleef met Freuler het Duits/Australische koppel Remig Stumpf/Danny Clark voor. Het verschil tussen beide koppels bedroeg zeven punten (554-547). De winnaars beslisten het gevecht in de laatste drie minuten in hun voordeel. FIFA niet gelukkig met Japans plan Tokyo - De internationale voetbalfederatie staat niet achter het Japanse plan eigen regels te ontwerpen voor zijn nieuwe voetbalcompetitie. De Japanners willen voor het professionele voetbal, dat half mei met tien clubs begint, bij een gelijk spel verlenging en daarna zo nodig strafschoppen om puntendelingen uit te sluiten. Volgens een woordvoerster voor de zogenoemde J-Liga heeft een onderzoek bij geïnteresseerden aangetoond dat men tegenstan der is van gelijke spelen. Daarop besloot de organisatie in dat soort gevallen een verlenging van ten hoogste twee keer tien minuten vast te stellen, tot er een doelpunt valt. Strafschoppen zijn nodig als opnieuw geen beslissing valt. De FIFA, die zelf zal experimenteren met de 'Sudden-Death'-re- gel bij het WK voor junioren in maart, is geen voorstander van de Japanse gedachte. Perschef Guido Tognoni zei: „Wij hopen dat de Japanse opzet een commercieel succes wordt, maar wij vinden dat men niet moet experimenteren zoals een aantal jaren geleden in de Verenigde Staten is gebeurd. Internationaal gezien kan de J-Liga alleen respect verwerven als hetzelfde spel met dezelfde regels als elders in de wereld wordt gespeeld." „Zij kunnen overigens," voegde Tognoni er aan toe, „zelf hun speelsysteem bepalen. Maar uit Tokyo is ons gevraagd hoe wij over hun plannen dachten en daarna hebben wij onze mening gegeven." Weinig extra goals na spelregelwijziging Den Haag - De spelregelwijziging in het voetbal heeft, statis tisch gezien, het aantal doelpunten nauwelijks vergroot. Sinds het verdedigers niet meer is toegestaan de bal met de voeten naar de eigen doelman te spelen, wordt per internationale wedstrijd drietiende doelpunt meer gemaakt. De federatie van Voetbal Statistici heeft vastgesteld dat in de eerste helft van 1992 per wedstrijd 2,46 doelpunt werd gemaakt en dat het gemiddelde sinds de invoering van de nieuwe regel deze zomer gestegen is naar 2,76. De IFFHS meent dat deze 'winst' uit de regelverandering nog zal slinken, omdat in het begin onwennigheid van verdedigers tot doelpunten geleid heeft. Met de invoering van de nieuwe regel heeft de FIFA overigens niet in de eerste plaats beoogd de produktiviteit te verhogen, maar de aantrekkelijkheid van het voetbal te vergroten, omdat de bal meer in het spel zou zijn. Aan dat doel is zeker beantwoord en de winst aan doelpunten van rond twaalf procent stemt ruwweg overeen met het aantal minuten dat er sinds juli per wedstrijd 'meer' gevoetbald wordt. Roda JC haalt Hens Coerver terug KERKRADE - Om het verval van de club een halt toe te roepen, gaat Roda JC weer nadrukkelijk een beroep doen op de diensten van oud-manager Hens Coerver. Coerver, vanaf medio 1991 met pensioen, gaat zich als een soort technisch manager vooral bezighouden met de begeleiding van de trainers Adri Koster en Ad Versluys. De terugkeer van Hens Coerver op Kaalheide geschiedt vooral op aandringen van geldschieter Nol Hendriks. Youri Mulder maand uitgeschakeld Enschede - FC Twente zal Youri Mulder vermoedelijk weer een maand moeten missen. De aanvallende middenvelder zal vrijdag een kijkoperatie aan de rechterknie ondergaan. Gevreesd wordt voor een meniscus. De 23-jarige speler heeft in het lopende seizoen ongekend veel last van blessures gehad. Het begon met een gebroken midden voetsbeentje, daarna had hij last van zijn spieren in het bovenbeen en de laatste tijd kwamen de problemen met de knie. Zaterdag in de uitwedstrijd tegen MW stond Mulder het laatste half uur als wisselspeler in het veld. McEnroe bedankt voor Davis-Cup-team New York (anp/rtr) - John McEnroe heeft zijn plaats in het Amerikaanse Davis-Cup-team voorlopig ter beschikking ge steld. De 33-jarige speler wil niet geselecteerd worden voor de wedstrijd op gras, eind maart, van de bekerhouder in en tegen Australië. Courier, Agassi en Sampras hebben Gorman verzekerd dat zij beschikbaar zijn voor de Davis Cup wedstrijd tegen Australië. Dat duel vindt kort plaats na het toernooi in Key Biscayne. Door de overstap van hardcourt naar gras en de lange reis naar Melbourne wordt de Verenigde Staten als underdog beschouwd. McEnroe is de tweede prominente speler die bedankt voor de Davis Cup. Dinsdag meldde Boris Becker in Melbourne dat hij voorlopig niet meer wil uitkomen voor Duitsland, omdat hij de hoogste prioriteit geeft aan de Grand-Slam-toernooien. Ex-voetballer Santainaria vermoord San Sebastian - In een restaurant in de Spaans-Baskische stad San Sebastian is dinsdagavond Jose Antonio Santamaria dood geschoten, oud-voetballer van de eerste-divisieclub Real Socie- dad. Santamaria (47) werd met een schot in het achterhoofd gedood terwijl hij met vrienden zat te eten. De dader wist te ontkomen, aldus de politie. De politie vermoedt op grond van het gebruikte type kogel dat de aanslag het werk is van een lid van de Baskische afschei dingsbeweging ETA. Volgens berichten in de Spaanse media zou Santamaria, die eigenaar was van een nachtclub op het eiland Ibiza, in 1991 in een rapport van de hoofdofficier van justitie van San Sebastian over drugsmokkel genoemd zijn. Hij werd vorige zomer ook verhoord in verband met een drugzaak, maar nooit officieel aangeklaagd. Polen ziet af van 'buitenlanders' Warschau - Andrzej Strelau zal Polen in zijn komende twee oefenwedstrijden zonder 'buitenlanders' laten spelen. De bonds coach heeft in het verleden herhaaldelijk problemen ondervon den bij het oproepen van zijn spelers in dienst van buitenlandse clubs. Polen, in de kwalificatieronde voor het WK 1994 in een groep met Nederland, speelt op 1 februari in Nicosia tegen Cyprus en twee dagen later in Tél Aviv tegen Israël. De kern van de groep van zestien wordt gevormd door het Olympische elftal van 1992, dat in Barcelona zilver won. Elf man zijn aangewezen, maar ook uit die groep jongeren is al een aantal spelers, onder wie Juskowiak (Sporting Lissabon), ver trokken.

de Stem | 1993 | | pagina 11