ritiek makelaardij op Axel Het was zwaarmaar niet te zwaar Samen Beter wijst eigen bijdrage in gezondheidszorg af PLAATSELIJK nieuws DAG klapper De Djerken uit Graauw bestaan 33 jaar SBar- föSïïar •SKïïr,- Nieuwe hinderwet in Hontenisse hindernis Succes voor Hulster Harmonie in Dullaert Over verkoop grond van voormalig ZWN-kantoor aan Kinderdijk Meer snelheidscontroles hard nodig in Hontenisse' schietingen kaartingen CITROËN culieren i de krant i over de vloer. ERGENS. ZEELAND C2 Madenaar Henk van Oorschot reed dertig jaar geleden barre Elfstedentocht uit Hulst Lamswaarde Ouderen 5 te zoenen! e, jubileum, receptie rloving, overwinning,' braham, openbare or, mag best eens in op de pagina lijk is dat niet en duur Prijs per regel of ,40*, één grote regel 9 resp. 3,04*. van een foto of ormaat van 35 x 45 5,96 resp. 16,76* ven op aanvraag. Bij ling wordt 4,50 Foto's worden niet 6-236442 of geef uw aatsing af bij één van riftelijke opgaven eaccepteerd Indien nd zijn, ook indien uw jgevoegd is. iet recht voor teksten edenen te weigeren, achten bereiken over t behoudt de uitgever om de naam van de ekend te geven. gelden op zaterdag gsnieuws lom op donderdag 1-1-93 N DE OSSEWEI tent, want ze heeft nog en vent. HT loven maar ze kleinste |vandaag JAAR dag doorlo- receptie. N. Namen. ^an wanten en kranten ;it door regen, wind, knor- m nog maar niet te denken aar aan staan. Dan moet je toch uit het goede ch een held? Laten we ons nder bezorgers is de krant per week moeten missen! OESTEM DINSDAG 19 JANUAR11993 Van onze verslaggever [jujst - Patiëntenvereniging Samen Beter wijst de invoering van een eigen bijdrage in de gezondheidszorg af. Samen Beter reageert hiermee teleurgesteld op het gewijzigde standpunt van de Nederlandse Patiënten/ Consumenten Federatie dat tot grote ontstel- tenis van Samen Beter als een blad aan de boom is omgedraaid. pc patiëntenvereniging noemt de ommezwaai van de overkoepelende organisatie een stap terug. „Het LP/CF heeft zich op het hellende vlak van de afbraak van de gezondheidszorg begeven en toont daarmee aan niet beginselvast te zijn. Het gevaar is dus verre van denkbeeldig, dat het LP/CF in de nabije toekomst dan ook de verdere afbraakpoli- tiek binnen de gezondheidszorg mede zal gaan ondersteunen. Zij het misschien, zoals nu is geble ken na enig tegensputteren voor de vorm", zo schrijft Samen Beter in een reactie aan LP/CF. Vertegenwoordigers van de patiëntenorganisaties, in de Ziekenfondsraad vertegenwoordigd, verlieten hun standpunt toen er een politieke meerderheid ontstond voor een eigen risico en ook de bonden daarmee akkoord gingen. Om mee te kunnen blijven praten besloot dè LP/CF vervolgens om ook akkoord te gaan.Zij het onder voorwaarde dat de bijdrage sociaal aanvaardbaar moet zijn. „Het vervolg op het principiële nee is de inzet om vooral te gaan zoeken naar methoden om eventuele onrechtvaardige gevolgen van eigen betalingen tot een minimum te beperken", zo geeft de LP/CF aan. Voor Samen Beter is die uitleg onaanvaardbaar. „De LP/CF verschuilt zich nog wel achter de uitlating dat het eigen risico sociaal aanvaardbaar moet zijn maar wat is dat dan, nu en straks. De kostennota wordt op de schouders van de bevol king gelegd, terwijl een werkelijke kostenbeheer sing in het algemeen belang absoluut niet gedaan wordt". Met het standpunt van de LP/CF is volgens Samen Beter de 'deur voor onrechtvaardigheid' opengezet. De patiëntenvereniging grijpt donderdag 28 janua ri een symposium van de Nederlandse Vereniging van Patiëntenverenigingen in Goes aan om in de aanval te gaan. Het thema van de dag is 'Keuzen in de zorg vanuit het patiëntenperspectief'. Het sym posium, in hotel Terminus, begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever Axel - Gebrek aan medewerking van de gemeente Axel bij de verkoop van 7000 vierkante meter grond van vervoersmaatschappij Zuid-West-Nederland aan de Kinderdijk in Axel heeft al tientallen potentiële kopers weggejaagd. Dat verwijt maakt makelaardij Hoekert en Compiet in Terneu- dat al meer dan een jaar de grond van het voormalige ZWN- kantoor in de verkoop heeft. De belangstelling om aan de rand van Axel te wonen is groot. i de gemeente ziet het op splitsen van de grond (7000 vier kante meter) in meerdere kavels liet zitten. De makelaar zegt daardoor genoodzaakt te zien de grond voor een bedrag van 000 gulden in zijn geheel te bieden. De meeste kopers schrikken daarvan terug. De makelaar brengt de weerwil van Axel in verband met twee ambitieuze uitbreidingsplannen de Buthstraat en de Eerste Verkorting waarvoor B en W zich sterk maken. Met name met het plan aan de Eerste Verkor ting, waar op kavels van 700 vierkante meter 50 landhuizen komen te staan, denkt Axel te kunnen scoren. De woningbe hoefte voor beide uitbreidings plannen is aan kritiek onderhe vig. De gemeente heeft zich ech ter inmiddels verzekerd van me dewerking van GS door een be drag van 300.000 gulden toe te zeggen voor het plan van aanpak voor de Kanaalzone. Onderzoek „De eerste huizen hadden er al kunnen staan, maar de burge meester heeft ons idee niet eens met de wethouders willen be spreken. Ik heb het gevoel dat het een met het ander te maken heeft", zo luidt de kritiek van makelaar E. Compiet. Om er te kunnen bouwen is onder meer een wijziging van het bestem mingsplan nodig. Omdat de nd grenst binnen de geluids zone die rond de Kinderdijk is getrokken, zijn toekomstige ko pers bovendien verplicht een akoestisch onderzoek te laten verrichten naar de geluidsbelas ting. Een rapport uit 1986 toont aan dat de bestaande huizen langs de Kinderdijk te maken hebben met een geluidsbelasting van 61 tot 65 decibel. Voor nieuwbouw geldt maximaal 50 decibel. Het betekent in de praktijk dat er geluidsisolerende maatregelen getroffen moeten worden die de prijs opdrijven. Volgens Compiet is de wil om die lap grond in te vullen ver te zoeken en worden potentiële ge gadigden getorpedeerd met zo veel eisen dat de lust tot bouwen snel over is. Andere gemeenten springen daar volgens Compiet soepeler mee om. Burgemeester W. de Graaf laat de opmerking van Compiet dat Axel meer be langen heeft in beide uitbrei dingsplannen voor wat ie is. „Dat is zijn gevoel". Toegangsweg Voor Axel geldt volgens De Graaf een stedebouwkundig en planologisch verhaal. „Wij zien het niet zitten om achter de bestaande woningen bij Drie- schouwen een nieuw woonwijkje te bouwen. We gaan er wel mee akkoord om het bestaande gat aan de Kinderdijk, tussen de bestaande woningen en de toe gangsweg naar Drieschouwen op te vullen met twee woningen. Maar ik begrijp de makelaar wel. Economisch gezien is de meeste winst uit meerdere kavels te halen". Volgens hoofd algemene zaken J. Nienhuis van opdrachtgever streekvervoer ZWN is er geen haast om de grond te verkopen. Het bedrag, 150.000 gulden, is aardig meegenomen, maar maakt op de totale exploitatie van de ZWN weinig uit. De Djerken bestaan 33 jaar. foto wim kooyman Van onze verslaggever Kloosterzande - B en W van Hontenisse hebben gister avond bij de politie aange drongen op meer snelheids controles. Op verschillende vegen, onder andere ook de Cloosterstraat in de bebouw de kom van Kloosterzande, wordt veel te hard gereden. Het aantal controles, 21, dat in het eerste half jaar van 1992 is gehouden vindt hét college aan de magere kant. Burgemeester Th. Steenkamp Sreep gisteravond tijdens een vergadering van de commissie algemene bestuurlijke aangele genheden de aanwezigheid van adjudant p. Ardonne aan om ajn nood te klagen. Ardonne lichtte tijdens de vergadering het halfjaarverslag van de politie- groep Hontenisse toe. Extra controles zitten er echter niet in. Ardonne wees op de beperkte mankracht van de poli- De en voorzag daar niet veel verbetering in. De adjudant was het echter niet met Steenkamp eens dat er te weinig wordt ge controleerd. „21 Keer in 26 we ten. Dat is bijna een keer per week". Ardonne attaqueerde gister avond ook de in zijn ogen wat al e simpel gestelde kritiek van "jevrouw De Cock over het ge- ™ge aantal deelnemers, twee, Hontenisse aan het HALT- inuect' v°l§ens haar moeten er Hontenisse heel wat meer jon- fr® rondlopen die iets op hun ««stok hebben. Zij had dan wat,meer 'daders' uit Honte- „,ss® hij het HALT-bureau ver- Wacht. Brdonne zocht het in een andere 'uterpratatie van de cijfers. Min der daders kan ook betekenen dat er minder gebeurt. „In dat geval moeten we zeggen. Het zijn er gelukkig maar twee". Van onze correspondente Graauw - De Carnavalsstichting' 'de Djerken' uit Graauw viert zaterdag 23 januari uitbundig feest. Die dag wordt het feit dat de ploeg 33 jaar bestaat, herdacht. De feestdag met een receptie en een jubileumbal met vele bevriende Raden van Elf en hun prins wordt een voorproefje op het grote feest dat op 20 februari in heel Zeeuws-Vlaande- ren losbarst. „We verwachten veel van het feest", ver telt Geert de Bakker die in het Schelde- dorp beter bekend staat als Prins Gerar- dus. „In café Modern houden we van 15.00 tot 17.00 uur een receptie voor iedereen en het bal begint om 21.00 uur in het gemeen schapshuis. Er komen maar liefst negen bevriende carnavalsverenigingen en een hele bussel boerenkapellen, dat gaat stor men, neem dat van mij aan. Bovendien komen ook alle Graauwse wagenbouwers- groepen en dat weet heel Zeeuws-Vlaande- ren, dat zijn er veel. Ik denk dat geen enkel dorp zoveel wagenbouwers heeft als Graauw". Het feest is groots opgezet en dat hoort zo, vinden de Djerken die terugkijken op een rijk carnavalsverleden. Tenslotte is het te danken aan de broers Roctus die carnaval vierden in Kloosterzande en rond 1960 de tijd rijp achtten om ook in Graauw eens iets dergelijks op te zetten. Onder leiding van Frans de Waal, die vijf jaar de scepter zwaaide, bestond het carnaval in de eerste jaren slechts uit een kinderoptocht op de zaterdagmiddag en een forse kroegentocht in de avonduren. „Dat kon toen nog, want Graauw bezat acht café's, nu is er nog wel bier, maar de café's zijn verdwenen," lacht de huidige Prins, die in 1986 de scepter overnam van Willie Verbeek. Verbeek, een Brabander, vestigde zich in 1967 in Graauw. Hij rakelde het carna valsvuurtje aan en al vrij snel groeide het dorpsevenement uit tot een groot festijn. Als prins was hij 22 jaar tijdens carnaval heer en meester in Graauw. In 1968 werd de Raad van Elf geïnstalleerd en vanaf die periode bouwt Graauw aan de reputatie van super wagenbouwers te hebben. De Graauwse bouwers kaapten met hun in het oog springende wagens heel wat prijzen weg in de optochten in het Waasland en Zeeuws-Vlaanderen. Hele gezin Onder Verbeek werd het programma ook uitgebreid. Er kwam een songfestival van carnavalsschlagers en een bejaardenmid dag. Dat Graauw niet vergrijst blijkt uit het feit dat er te weinig ouderen zijn om de middag nu nog te organiseren. De Djerken denken aan het hele gezin. Zo werd de maandag erbij geplakt en vierden de inwo ners die dag feest met schietingen voor volwassenen en kinderen, een film, een boerenmaaltijd en een gemaskerd bal. „Die maandag is nog steeds een topdag op Graauw. Jong en oud doen mee en café de Grol wordt omgebouwd tot Djerkenhol," vertelt Gerardus den Eersten die vanaf 86 meer aandacht besteedde aan de eigen optocht. „Gaan rijden in andere plaatsen is leuk, maar zelf een optocht organiseren is toch beter", is zijn devies. Hij weet dat hij een stevig bestuurlijk apparaat achter zich heeft en dat de Djerken gewoonweg niet meer weg te denken zijn in Carnavalsland. De stichting bestaat momenteel uit zeven tien leden, waarvan er vijf al meer dan 20 jaar hun beste krachten inzetten. Voorzit ter Piet Boënne weet dat hij kan rekenen om daadwerkelijke steun van zijn dage lijks en groot bestuur. Het feest zaterdag wordt een gebeurtenis voor alle liefhebbers van carnaval en heel bijzonder voor de Djerken, die hiermee bewijzen dat ze in het feestgedruis hun mannetje kunnen staan. Van onze verslaggeefster Els Grosfeld Made - Op 18 januari 1963 startten om zes uur 's mor gens in Leeuwarden tiendui zend schaatsers voor wat de geschiedenis in zou gaan als de zwaarste Elfstedentocht aller tijden. Van de toerrij ders kwam nog niet een pro cent op tijd over de finish, bij de wedstrijdrenners werd die ene procent net gehaald. Winnaar werd na bijna elf uur de sindsdien legendarische Rei- nier Paping. De toen twintigjari ge Henk van Oorschot uit Made volgde na ruim drie kwartier. Hij finishte als twaalfde en ont ving daarvoor de Ir. van Geert- semaprijs. Gisteren was het precies dertig jaar na dato. Ter gelegenheid daarvan kwamen alle wed strijdrijders die destijds de mon sterrit volbrachten, bijeen in Hindeloopen voor het ophalen van oude herinneringen. Training Henk van Oorschot was erbij: „Van mijn zeven tot mijn zeven tiende heb ik in Elburg ge woond. Ik schaatste toen be hoorlijk goed, zat bij de nationa- Henk van Oorschot toont een foto van hemzelf van om streeks 1963, toen hij de Elfste dentocht reed. foto willem blauw le jeugdselectie. Ik trainde regel matig met Reinier Paping, reed overal wedstrijden. Ook toen we terug naar Made gingen, bleef ik schaatsen. In 1963 zat ik in dienst in Wezep. Op 16 januari was ik op weg naar de Noorder rondritten, een tocht van 150 kilometer die door iedereen be schouwd werd als een soort ge nerale repetitie voor de Elfste dentocht. Op het station in Zwolle kwam ik Paping tegen. We hoorden dat de tocht wegens slechte weersomstandigheden was afgelast. In plaats daarvan hebben we toen samen in Overij- sel de Noordwesthoekrit gere den." Er komen er nog meer boven. „Anton Huijskens, de latere bondscoach, kende ik ook goed. Ik heb hem nog om advies ge vraagd: zal ik wel of niet de elfsteden gaan rijden. Moet je doen, zei hij. Dus op de 17e ging ik samen met een dienstplichtige kameraad naar Leeuwarden. Voor we gingen slapen, zijn we eerst nog even de route vanaf het startpunt in de Postumahal naar het ijs gaan verkennen, 's Mor gens om vijf uur stonden we daar startklaar. Het was wel koud, min zestien graden, maar dat voel je niet. Je bent dan zo geladen, je wil maar een ding: het ijs op en uitrijden." Rozijnen Met kranten tussen de kleren en een zeem in de broek tegen be vriezing van transpiratievocht gingen ze van start voor de tweehonderd kilometer over er barmelijk slecht ijs bij een tem peratuur als in een vrieskist en een verraderlijke oostenwind. Met de waarschuwing om niet ten koste van alles door te gaan maar bij problemen op tijd te stoppen. „Ik had de zakken van mijn shirt volgepropt met rozijnen voor de suiker. Voor de rest was ik aan gewezen op wat je langs de route kreeg. Maar dat was zat. Elke keer als je een plaats binnen reed, boden uitgestoken handen je van alles aan, warme dranken, koude dranken, brood. Het ging redelijk, we maakten gein onder weg en hielden vol." Vlak voor het keerpunt in Dok- kum, na het zware stuk vanaf Bartlehiem, zat Van Oorschot in een diep dal. „Je hebt tijddens de hele rit af en toe inzinkingen maar toen was het heel erg. Ik zag niets meer, was sneeuw blind. Mijn ogen deden vreselijk pijn maar ik wilde toch niet opgeven. Ik lag vijfde op dat moment. Maar de EHBO'ers hebben me even aan de kant gezet, een minuut op tien, met warme lapjes op mijn ogen. Daarna ging het wel weer. We hadden toen de wind in de rug, dat scheelde ook." De 'overlevenden' kregen onder weg in de gaten dat er veel uitvallers waren. „Dat is wel ontmoedigend ja. Maar je krijgt' KOERSBAL - De katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd in 'de Lie ve'. Uitslag: 1. Mevr. en M. van Vlierbergh, 2. M. Kegels/ G. Smet en 3. Mevr. en A. Emeleer. KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een koersbalwedstrijd in lamswaarde. Uitslag: 1. E. van Driessche/H. Claessens, 2. J. Platjouw/P. Roelands en 3. L. Sala/ A. van Driessche. - KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.30 u vleeskaarting. ST.-JANSTEEN -Café den Ouden Arend, 14 u kaarting. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 13.30 schieting voor bejaarden. KAARTINGEN Zaamslag - Kaartclub DW zaal Het Wapen van Zeeland, Eerste ronde seizoen 1993. Bieden zon der roem: 1. Jaap van Doorn, 2. Mien Gelderland, 3. Piet van Doorn. Clinge - KBO. Bieden: 1. P. van Itegem, 2. A. Bleijenberg, beiden Clinge; 3. mevrouw Sturm- d'Hooghe, Heikant. Stand kam pioenschap: 1. E. de Block, 2. J. Vonck, 3. P. van Itegem, 4. H. Kooien, 5. A. Bleijenberg. Clinge - ANBO, 69 personen. Jo keren: 1. L. Buijze-Heijens, Clin ge; 2. A. de Bruijn, Kieldrecht; 3. G. Rottier-Driessen, Clinge. Naar aanleiding van het arti kel van 'D'n Sluuswachter' in De Stem van 7 januari j.l. heb ik één kanttekening. Natuur lijk. Honderd of meer jaren oud brengt met zich mee dat het jonge vitale - wat volgens de reclames allemaal kan blijven - voorbij is. Dat wil echter niet zeggen dat oude ren, oudjes, dement, en kwij lend worden. Ik geloof ook niet dat veel ouderen in be dompte vertrekken de eeuw grens passeren. Hoe komt het toch, vraag ik me af, dat op radio, tv en in de krant dik wijls in dergelijke termen over ouderen gesproken wordt? Ik ben ervan over tuigd dat ook u ouderen niet wilt kwetsen. Wees er echter van overtuigd dat er veel po sitiefs over ouderen is te zeg gen en schrijven. Ik hoop dan ook dat termen als oudjes, dement en kwijlend in het jaar van en voor de ouderen P„.uneven op njm. gaat verdwijnen. En, als wij hele goede zorg aan ouderen kunnen bieden thuis of in een bejaardencentrum dan zie ik het nog gebeuren dat Hare Majesteit de Koningin een speciale functionaris in het leven roept om al plannend prioriteit aan feestvierende hoogbejaarden te kunnen ge ven. E.J.M. Verswijveren Terneuzen Van onze verslaggever Kloosterzande - Een nieuw in te voeren hinderwetvergunning is voor B en W van Hontenisse gisteravond bijna een niet te nemen hindernis geworden. De commissie financiën dwong het college gisteravond, na een schorsing, het nieuwe systeem zo te verfijnen dat met name boerenbedrijven niet voor een verdubbeling (of meer) van de huidige lasten komen te staan. dan toch ook zoiets van: ik nog niet. Ik hou het wel vol. Zeker als je zelf goed gaat en je ziet cracks langs de kant zitten." En Van Oorschot hield vol. Niet eens uitgeput kwam hij bij de finish. „Het was zwaar, maar niet te zwaar," relativeert hij zijn prestatie. „Anders had ik hem niet uitgereden." Pech En al gaf ir. Sipkema heel Ne derland 's winters regelmatig hoop door op tv te speculeren over temperaturen en ijsdiktes, het duurde tot 1985 voor er weer een Elfstedentocht gereden werd. Ook toen was Van Oor schot van de partij, maar moest opgeven wegens schaatsenpech. In 1986 stond hij er weer. Niet in de wedstrijd, maar als toerrijder samen met zoon Frans. Onder omstandigheden die het tegen overgestelde waren van 1963 schaatste hij op zijn gemak de elf steden langs. Nu zegt hij: „In 1963 heb ik hem gereden, in 1986 heb ik hem ook gezien." Het bekende elfstedenkruisje en een kleine koperen medaille zijn de enige tastbare herinneringen die hij overhield aan de monster rit. Ze zitten in een plastic hoes je dat stevig is dichtgeplakt. Kostbare kleinoden die nooit kwijt mogen. Die mogelijkheid zit er met de nieuwe methode, waarmee het principe dat degene die meer hinder veroorzaakt meer betaalt beter tot zijn recht komt, bij individuele gevallen wel in, zo rekende P. Mangnus fijntjes voor. Het college hield bij monde van voorzitter Th. Steenkamp in eer ste instantie vol dat er een welis waar een verschuiving van de lasten optreedt die voor het ene bedrijf wat gunstiger uitvalt dan voor het andere. Maar dat de inkomsten voor de gemeente hetzelfde blijven en dat er dus geen sprake is van een tarieven- verhoging. In Hontenisse zijn de opbrengsten van de hinderwet vergunning lang niet kostendek- kend, slechts veertig procent. Dat blijft de eerste periode ook zo. Maar de nieuwe berekeningsme thode, die uitgaat van een basis bedrag en die aan de hand van een scorelijst verder wordt opge bouwd, kan wel degelijk leiden tot een aanzienlijke kostenver hoging. P. Mangnus, die voor één bedrijf uitkwam op een verho ging met 185 procent, en met hem P. Kint en W. Gelderland vonden dat het college het niet in die richting moet zoeken. Het nieuwe systeem kwam gis teravond op tafel omdat de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten op termijn een uniforme bereke ningsmethode willen hanteren die, als het even kan, ook kos tendekkend is. In de gemeente Terneuzen is dat al zo. Directe aanleiding zijn de grote verschil len in berekeningswijze en tarief waardoor een bedrijf voor de zelfde vergunning in de ene ge meente veel duurder uit is dan in een andere. Hoewel B en W van Hontenisse de uniformiteitsgedachte een warm hart toedragen, wil het college niet al te hard van stapel lopen. Een zelfde berekenings methode prima, maar meteen al bij iedereen het volle pond vra gen ging burgemeester Steen kamp gisteren iets te ver. W. Gelderland spoorde hem daar gisteravond wel toe aan omdat de resterende zestig procent nu uit de algemene middelen, door de burger dus, wordt betaald. En dat vond Gelderland weer iets te veel van het goede. Hij vroeg het college dan ook op welke termijn het college naar een kostendek kend tarief wil gaan. Steenkamp liet zich daar gister avond echter niet over uit. Wel zegde hij toe voor de komende raadsvergadering te zoeken naar een berekeningsmethode waarbij de verschillen met het huidige systeem niet al te groot oplopen. De commissie, sceptisch doch blij met de handreiking, gunde hem gisteren die bedenktijd. Van onze correspondente Hulst - De koninklijke Stedelijke Harmonie verzorgde zondag in Den Dullaert in Hulst een gratis concert. De Hulster muzikanten kregen een warm applaus en boekten zo een aardig succes. Het concert bestond uit drie de len. Eerst kwam het Leerlinge norkest op het podium. Het speelde enthousiast een drietal werken onder leiding van Johan de Witte. De slagwerkgroep liet zich horen met enkele werken vol variatie en waarbij alle per cussieinstrumenten aan de beurt kwamen. De slagwerkers spelen onder leiding van A. Lampo. Na de pauze trad de Koninklijke Stedelijke Harmonie op onder leiding van Johan de Witte. Het gevarieerde, luistervriendelijke programma viel duidelijk in de smaak bij het publiek. De her kenbare melodieën uit speelfilms en ook de Amerikaanse marsme lodieën gingen er in als koek. Een mooi besluit van het optre den vormde de 'Grande Finale', een werk waarbij diverse jonge muzikanten een solo speelden. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Walther de Block, Oude Zoutdijk 2-4, Hulst. Tel. 01140-12058 Onze service Is pas goed, als u dat vindt!

de Stem | 1993 | | pagina 13