Oproep van Kinkel aan Europa Reo Britse regering houdt kranten voortaan scherp in de gaten Aantal Arabische landen tekent verdrag chemische wapens niet Franse tankertrein in Rhone-vallei de lucht in Duitse minister: 4Andere landen moeten meer vluchtelingen opnemen' Denemarken gooit weer roet in Europees eten Kuwayt vreest vergelding •Concentra Meer krant< 'nieuwe helt BUITENLAND BUITENLAND KORT Meer bedrij DE STEM VRIJDAG 15 JANUARI 1993 Ai Parijs/Damascus (rtr) - Libië heeft donderdag geweigerd de Conventie over het verbod op chemische wapens te on dertekenen. Franse diploma ten hebben dat meegedeeld. Woensdag al lieten Syrië en Egypte weten pas te zullen teke nen als de vermeende kernwa pens van Israël onder een inter nationaal verdrag worden ge bracht. De Libische minister van buiten landse zaken, Omar Mustafa al- Montasser, zou omstreeks half elf donderdag als vierde in de rij zijn handtekening onder het ver drag zetten, maar hij verscheen niet. In plaats van de Libische vertegenwoordiger werd een an der land opgeroepen. Franse functionarissen zeiden dat Libië nog geen handtekening heeft gezet, maar dat daarvoor nog steeds tijd is. Libië wordt er door het Westen van beschuldigd chemische wapens te kunnen produceren. De vier Maghreb-partners van Libië - Algerije, Marokko, Tune sië en Mauritanië - onderteken den het verdrag woensdag al maar woonden de bijeenkomst niet bij. De Syrische president Hafez-al- Assad en zijn Egyptische ambt genoot Hosni Mubarak verklaar den dat zij een verdrag willen dat alle vernietigingswapens af schaft en niet alleen de chemi sche wapens. „We kunnen niet iets accepteren dat tegen de belangen van de Arabieren ingaat", zei Assad. „Wat nu wordt voorgesteld, is oneerlijk en onrechtvaardig." Assad plaatste zijn opmerkingen op een moment dat in Parijs de ondertekening van de Conventie over het verbod op chemische wapens was begonnen. Volgens hem is het verdrag erop gericht de Arabieren te ontwa penen en 'onthoudt het hun recht dergelijke wapens te bezit ten en de mogelijkheid de wa pens te produceren'. „Terwijl de Verenigde Staten en Rusland de reductie van kern wapens bespreken, heeft nie mand het over fcraëls kernwa pens." Israël ondertekende woensdag wel het Parijse verdrag, dat al gemeen als een baanbrekend ontwapeningsakkoord wordt be schouwd. Israëls minister van buitenland se zaken Shimon Peres stelde woensdag de Arabische staten voor na het sluiten van een vre desverdrag in het Midden-Oos ten het gebied tot een zone te verklaren die vrij is van massa vernietigingswapen, zonder grondraketten, en zonder atoom-, biologische en chemi sche wapens. Israël heeft nooit toegegeven over kernwapens te beschikken, hoewel verhalen daarover de af gelopen jaren regelmatig in de internationale pers opdoken. Minister Kooijmans van buiten landse zaken betreurt het dat een aantal belangrijke Arabische landen het Chemische Wapen- Verdrag niet heeft ondertekend. Hij zei te hopen dat er een signaal uitgaat van het feit dat ruim honderd landen wel een handtekening zetten onder het verdrag. Kooijmans verwelkomde het voorstel van de Israëlische mi nister van buitenlandse zaken om tot een zone in het Midden- Oosten te komen zonder massa vernietigingswapens. „We moeten niet de illusie heb ben dat we nu alle kandidaten kunnen binnenslepen", aldus Kooijmans, verwijzend naar de mogelijkheid om op den duur alsnog het verdrag te onderteke nen. Minister Kooijmans is vooral te vreden dat het verdrag voorziet in een verificatiesysteem omdat de chemische industrie bereid is eraan mee te werken. Minister Kooijmans van buitenlandse zaken tekende gisteren in Parijs het verdrag tegen chemische wapens. foto afp Den Haag (anp) - De Duitse minister van buitenlandse zaken Klaus Kinkel vindt dat andere Europese landen meer vluchtelingen en asielzoekers moeten opnemen. Als zijn eigen land hiermee doorgaat 'wordt de binnenlandse stabiliteit bedreigd'. „En dat kan onze buren niet onverschillig laten", aldus de be windsman gisteren in een rede voor het tienjarig instituut voor internationale betrekkingen Clingendael in Den Haag. De Duitse minister riep buur land Nederland op begrip te to nen voor de bijzondere positie waarin Duitsland zich met de problemen rond de buitenlan ders bevindt. „Die bijzondere positie komt voort uit ons verleden, uit de grootte en de ligging van het land en de juist herwonnen een heid", aldus Kinkel. „Hoe zwaar het verleden nog op onze burgers drukt, blijkt uit het debat over 'Etnisch zuiveren' Serviërs gaat door Zagreb - Alle internationale protesten en dreigementen ten spijt zetten de Bosnische Ser viërs het 'etnisch zuiveren' in bezette gebieden in Bosnië ken nelijk onverstoord voort. In de nacht van woensdag op donderdag kwam in de Kroati sche plaats Novska een konvooi met 600 Moslims en- Kroaten aan, die uit de omgeving van Banja Luka waren verdreven. Bij de laatste controlepost waren zij door de Serviërs eerst nog beroofd van hun laatste bezittin gen. De nacht tevoren waren in Novs ka al 940 verdrevenen uit door Serviërs bezet gebied in het wes ten van Bosnië aangekomen. De EG-missie die de massale verkrachtingen van Bosnische Moslim-vrouwen door Servische militairen gaat onderzoeken, vertrekt volgende week dinsdag naar het voormalige Joegoslavië. Dat heeft de Nederlandse gynae cologe dr. Gunilla Kleiverda, lid van de onderzoekscommissie, donderdag meegedeeld. Kleiverda is door het ministerie van buitenlandse zaken ge vraagd deel te nemen aan de missie. Paus Johannes Paulus II heeft woensdag een geheime ontmoe ting gehad met de opperbevel hebber van de NAVO, generaal Henning von Ondarza. de inzet van de Duitse krijgs macht onder VN-vlag buiten het NAVO-gebied. Dat debat geeft de stemming onder het Duitse volk goed weer. Het voldoet in genen dele aan het cliché dat Duitsland 'de sterke man' zou moeten zijn". Kinkel wees op de grote belas ting die voortkomt uit het royale Duitse immigratie-, asiel- en so ciaal beleid. Vorig jaar heeft Duitsland 440.000 asielzoekers en 250.000 vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië en dui zend Bosnische krijgsgevange nen opgenomen. „Daarmee zijn de grenzen van wat wij kunnen doen bereikt. Duitsland staat bij het asiel- en vluchtelingenprobleem tamelijk alleen. Ik zou op dit punt wel wat meer Europese solidariteit wensen", aldus de bewindsman. Hij zei te begrijpen dat als bui tenlanders worden vermoord en joodse monumenten worden ver nield, bezorgdheid opkomt dat Duitsland weer door zijn eigen geschiedenis wordt ingehaald. „Maar het is bij ons geen vijf minuten voor Weimar", aldus Kinkel onder verwijzing naar de tijd die de weg voor het nazisme vrijmaakte. Hij wees ook op de miljoenen Duitsers die de afgelo pen tijd de straat op zijn gegaan tegen de vreemdelingenhaat. VN-acties Het principiële debat over de deelname van Duitse troepen aan VN-acties is ook het belang rijkste onderwerp geweest in het gesprek dat Kinkel donderdag middag in Den Haag met zijn nieuwe Nederlandse collega Kooijmans heeft gehad. Kinkel is er voorstander van dat de belemmeringen voor die deelna me verdwijnen. Ook Kooijmans drong daarop aan. „Wij Duitsers kunnen ons niet langer achter ons verleden ver schuilen als het erom gaat het volkenrecht en mensenrechten eventueel ook met militaire mid delen te handhaven. We hebben zelfs, juist wegens ons verleden, een bijzondere plicht in zo'n ge val niet afzijdig te blijven", zo zei Kinkel. Een tankertrein met benzine is woensdag kort voor middernacht ontspoord in het Franse stadje La Voulte in de Rhone-vallei. Twee delen van de trein ontploften en veroorzaakten een vuurzee. Zes inwoners van La Voulte zijn gewondgeraakt, zes huizen brandden af. Honderden mensen werden geëvacueerd. Het vuur was op twintig kilometer afstand te zien. foto afp Van onze correspondent Jo Wijnen Brussel - De val van de Deense premier Poul Schliiter zou niet meer dan een politiek incident aan de zelfkant van Europa zijn geweest, ware het niet dat Denemarken op dit ogenblik EG-voor- zitter is. Denemarken moet in april per tweede refe rendum beslissen of het zich achter de akkoorden van Maastricht plaatst. Bij een eerste referendum lieten de Denen 'Maas tricht' vallen. Intussen zijn op de EG-top in Edinburgh, begin december van het vorig jaar, die verdragen voor exclusief Deens gebruik bij gesteld en aangepast en hoeven de Denen niets meer te doen dan 'ja' te zeggen. Maar nu premier Schlüter is vastgelopen krijgt het vertrek van de premier plotseling een Europese dimensie. Hij zei zelf ondubbelzinnig 'ja' tegen de Europese Unie waartoe de EG-regeringslei- ders tijdens hun top in Maastricht besloten. Maar in de loopgraven van de Deense poli tiek pakte het anders uit. De bevolking wees 'Maastricht' af met vernietigende gevolgen voor Europa. Want 'Maastricht' kon alleen van kracht worden als alle EG-landen het verdrag zouden ratificeren. In Edinburgh werd tenslotte een uitweg gevonden, die Schlüter optimistisch stemde. Nu hij demissionair wordt, betekent dat een ernstige verzwakking van het Deense EG- voorzitterschap. De vraag is of Schlüters opvolger goedkeu ring krijgt van de Folketing (het parlement). Een consequentie van de politieke crisis kan ook zijn dat Engeland de ratificatie van Maastricht verder voor zich uitduwt. Pre mier Major heeft immers Britse goedkeuring afhankelijk gemaakt van wat de Denen doen. Na een nieuw Deens 'nee' gaat Major niet opnieuw met het verdrag naar het Lagerhuis. Anders gezegd: Schlüters val kan het con cept van een politiek en economisch sterker geïntegreerd Europa volledig overhoop ha len of ernstig vertragen. Van onze correspondent Bob van Huët London - De Britse regering wil elektronisch afluisteren van telefoongesprekken en inbreuk op privacy door ster ke telelenzen strafbaar stel len. Cultuurminister Peter Brooke informeerde het Lagerhuis giste ren over de zeer omstreden plan nen de media te 'corrigeren'. Premier Major bezint nog zich op andere aanbevelingen die re geringsadviseur Sir David Cal- cutt opstelde naar aanleiding van de berichtgeving over onder meer het koninklijk huis. Het in spanning afgewachte 'Calcutt-rapport' bleek meer dan de eufemistisch aangekondigde 'oefening in kwaliteitscontrole'. Ongewenste berichtgeving kan de Britse pers voortaan zeer duur komen te staan. Op overtreding van de nader uit te werken nieuwe gedragscode staan boetes tot 15.000 gulden voor individuele journalisten. Kranten die over de schreef gaan riskeren boetes tot één procent De prins en prinses van Wales tijdens hun bezoek aan de wereldtentoonstelling in Sevilla vorig jaar. Hun verhouding liet toen al te wensen over. foto ap van hun totale jaarinkomsten. Volgens cultuurminister Peter Brooke is de regering nog terug houdend over het meest bekriti seerde advies in het Calcutt-rap port; de instelling van een Pers Klachten Tribunaal. Artikelen en radio- of televisie programma's zouden door dit re geringsorgaan kunnen worden verboden. Overwogen wordt niettemin de bestaande Pers Klachten Com missie op te heffen. De opzet van deze media-instantie was dat de pers zelf zou toezien op naleving van de gedragscode. Dit systeem heeft gefaald van wege tegenstrijdige belangen, meent Calcutt. De samensteller van het rapport verwachtdat zijn voorstellen reakties van de media zouden oproepen over censuur en bekneveling. Labour liet weten niet te zullen instemmen met een wet die 'kri tische verhalen over de rijken en machtigen verhindert'. De hoofdredakteur van The In dependent verklaarde zich tegen speciale perswetten, maar toon de begrip voor betere bescher ming van de privacy. De redaktie van The Sun dacht daar anders over. „Wij hebben het afgelopen jaar 53 rectifica ties geplaatst, zoals bepaald door de Klachtencommissie. Dat is niets vergeleken bij het aantal fouten en leugens dat de minis ters ons hebben verkocht", foe tert Stewart Higgens, de strijd bare adjunkt-hoofdredakteur van The Sun. „Het is absolute hypocrisie te stellen dat hiermee de privacy van de gewone burger beter be schermd moet worden. De grote zaken van het afgelopen jaar waren het overspel en de ca deautjes van minister Mellor, Charles en Diana, Sarah en het gerommel van minister Lamont met zijn rekeningen." „Wat heeft dat met gewone bur gers te maken? De establishment wil gewoon zijn positie bescher men en probeert daarom nu de pers te kortwieken. Sir David Calcutt weet niet waar hij het over heeft. Hij heeft waarschijn lijk nog nooit van z'n leven een Sun-lezer ontmoet". De storm van kritiek op de bru taalste boulevardbladen is enigs zins gaan liggen nu gebleken is dat prinses Diana en, in mindere mate, prins Charles zelf kranten manipuleerden om hun huwe lijksproblemen uit te vechten. „Alles wat wij over hen hebben geschreven is waar", jubelt Higgins. Maar zelfs de strengste privacy wet zou kroonprins Charles niet hebben kunnen behoeden voor de vernederende publikatie van zijn telefonische uitspattingen met vriendin Camilla Parker- Bowles. Door de tekst eerst in een van zijn Australische kranten te la ten plaatsen effende uitgever Rupert Murdoch slim de weg voor zijn Britse publikaties (on der andere The Sun, The Times, The Sunday Times). The Sun heeft de meest schok kende zinnen al gepubliceerd. De eerste Britse krant die de prins' zes minuten durende 'schandaalconversatie' integraal publiceerde was overigens de The Daily Sport. Een regionale avondkrant in Kent was hetzelf de van plan. Het mysterie rond de tapes wordt steeds groter. De Britse regering heeft de alom gesugge reerde betrokkenheid van de ge heime diensten ten stelligste ont kend. Maar dat professionals aan het werk zijn geweest staat wel vast. De perfekt opgenomen en 'schoongemaakte' telefoonge sprekken van Charles èn van Diana zouden verschillende ke ren zijn afgespeeld over radiote- lefoonfrequenties zodat ze wel een keer opgevangen moesten worden door een enthousiaste luistervink. Met de bedragen die boulevard kranten (soms wel f 150.000) voor dergelijke scoops betalen was de weg naar de media gega randeerd. Premier Major heeft echter laten weten geen aanleiding te zien voor een officieel onderzoek naar de herkomst van de ban den. Weer brand in kerncentrale Tsjernobyl Kiev - Voor de tweede keer in twee dagen is brand uitgebrok in de kerncentrale van Tsjernobyl. Functionarissen van echter dat er geen radio-actieve stralingj centrale zeiden ontsnapt. Volgens hen is het vuur ontstaan in een ventilatiegang dje de vierde reactor van de kerncentrale leidt. Die reactor we! gesloten na het ongeluk van 1986, waarbij naar schatting 8te mensen omkwamen. Brandweermannen zouden het vuur tijdig hebben kunm doven. In het stralingsniveau deed zich geen verandering vo( Niemand raakte gewond. Algerije: referendum over hervormingen Algiers - Het regerende Algerijnse staatscomite heeft donderd: plannen bekendgemaakt voor het houden van een referendu over grondwettelijke hervormingen. Het zal echter alleen in een 'klimaat van rust en vrij van a]>( druk' gehouden kunnen worden. Dat voorbehoud verwijst nar de gewelddadige campagne die fundamentalistische moslira tegen het leger en de politie voeren en de even geweldda onderdrukking van het fundamentalisme door de militairen. Kleine partij PDI helpt Suharto Jakarta - De kleine Indonesische Democratische Partij heeft zich de woede van haar eigen aanhangers op de gehaald door zich uit te spreken voor de herverkiezing v® president Suharto. De PDI deed dat na een een drie durende bijeenkomst in Kopo. Suharto kan nu aan zijn ambtstermijn beginnen. Met die vrijwel unanieme beslissing sluit de PDI zich aan bij 4 drie andere facties in het parlement en de 100 benoemd vertegenwoordigers van het leger. Turkije bombardeert Kurden-kamp Ankara - Turkse gevechtsvliegtuigen hebben donderdag kamp van de separatistische Arbeiderspartij van Kurdista (PKK) in de bergen van Oost-Turkije gebombardeerd. Daarbij zouden zeker 35'Kurdische verzetsstrijders zijn omgekomen. In het kamp Bingol bevonden zich zo'n 300 strijders op moment van het bombardement. Turkse troepen hebben ei dusver 35 lijken geborgen. De PKK-strijders zouden vanuit Noord-Irak naar Turkije zijn gekomen. De strijd van de PKK voor een onafhankelijke staat heeft 4 laatste negen jaar aan meer dan 5300 mensen het leven gekost. Martens leidt Christendemocraten EG Brussel - Oud-premier Wilfried Martens van België is donder dag gekozen tot voorzitter van de Europese Unie van Christen democraten (EUCD). Hij volgt in deze functie de Italiaans minister van buitenlandse zaken Emilio Colombo op. Met zijn benoeming komen de voorzitterschappen van de twee christen-democratische politieke organisaties in Europa, EVPei EUCD, voor het eerst in één hand. De EUCD richt zich 1965 op de christen-democratische partijen uit heel Europa, ft Europese Volks Partij (EVP) ontstond in 1976 uit de EUCD. Haagse presentatie in Parijs mislukt Parijs - De muziek van de flitsende, zeven minuten durende videoband kon het niet verhullen: de presentatie van Den als vestiging van het toekomstige controle-kantoor op chemi sche wapens bleef triest. Slechts één enkele buitenlandse journalist had gisteren moeite genomen om naar de reusachtige zaal XI te komen in hd Parijse Unesco-gebouw, alwaar minister van buitenlandse zaken Kooijmans en de Haagse burgemeester Havermans de pers wilden inlichten over het toekomstige Haagse VN-kantoor. Praten en vechten in Angola Luanda - De Angolese regering heeft donderdag toegestemd vredesbesprekingen met de rebellenbeweging UNITA, maar het binnenland woedde de oorlog onverminderd voort. De speciale VN-afgezante Margaret Anstee zei, nadat donderdag met premier Marcolino Moco had gesproken, d: zowel de regering als de UNITA heeft toegezegd militaire officieren naar de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba i vaardigen 'om de formaliteiten en de procedure van staakt-het-vuren' te bespreken. De gevechten gaan intussen gewoon door, zelfs heviger dan ooit. Honecker aangekomen in Chili Santiago - Erich Honecker, de voormalige DDR-leider, donderdag in Chili aangekomen waar hij werd begroet door zijl vrouw Margot (foto). De 80-jarige Honecker werd woensdag in Berlijn uit gevangen schap ontslagen omdat een proces tegen hem om gezondheidsre denen werd gestaakt. Honecker lijdt aan leverkanker. De voormalige Oostduitse voorman verklaarde na zijn 'niet meer geloofd te hebben dat hij zijn lieve vrouw ooit wee: zou zien'. Honecker zei dat met deze hereniging een 'laa'"1 persoonlijke wens' in vervulling was gegaan. Hij dankte Chileense volk en de regering voor hun gastvrijheid. VERVOLG VAN VOORPAGINA De Franse generaal Regnault vertelde dat, aangezien de ope ratie met de allermodernste mid delen werd uitgevoerd, maar 38 van de deelnemende 114 toestel len de bombardementen uitvoer den. De overige, waaronder zes Franse Mirages-2000, boden di verse soorten dekking. De gealli eerden hebben gemeld dat zij geen verliezen hebben geleden. Regnault zei dat door de gealli eerden in het noorden van Irak maatregelen waren genomen, die hij niet nader aanduidde, om Iraakse troepen van de aanval af te leiden. Toch vuurden, vertelde luchtmacht-opperbevelhebber admiraal Jacques Lanxade, Iraakse defensietroepen ver scheidene Roland-raketten van Franse makelij af op de aanval lende vliegtuigen, maar die trof fen geen doel. De geallieerden in het Golfge- bied waren tijdens de maximale staat van paraa® wegens de mogelijkheid dat» ter vergelding Scud-rakettca» afvuren op doelen in SauiP bië of elders. „Maar hun cap'; teit met Scuds is zeer ver® derd, om niet te zeggen opgeruimd tijdens de Golf*® log", aldus admiraal Lanxade Kuwayt liet gisteren wet® nieuwe Iraakse verzeker® van goed gedrag niet te vertt° wen én dat Baghdad 'de geB gen zal ondervinden' als het nieuw de grens schendt ter<j gelding van de geallieerde 1® actie. Kuwayt heeft daaroi»"- leger in verhoogde staat va»? raatheid gebracht. In het Westen is met heid gereageerd op de luck® van woensdag. De Aral"' landen zijn over het alg< boos en vragen zich af, Israël niet met dezelfde gemeten wordt als Irak. PESTEM Van onze Haagse redactie Den Haag - Binnen 25 jaar i„ Nederland nog maar pla; or 2 veilingen. Eén v< groente en fruit en één v< bloemen en planten. Nu z ernog 20 veilingen. De veilingen moeten zich aanpassen aan de verandering in de glastuinbouw. Om hun staanspositie veilig te steil moeten ze niet alleen de beli gen van de telers dienen, m: moeten ze ook tegemoet kon: Van onze verslaggever Willem Breda - Breda Packagin Begemann Groep van J. voor twintig van haar 1 vraagd. Om uit de verliezen te geral gaat het bedrijf zich concent ren op de hoofdactiviteit, de o wikkeling en produktie van v pakkingsmachines. Dat heeft recteur ir. E. van Amstel Breda Packaging gisteren kendgemaakt. Dat het plan wordt gelancei twee dagen na de mededel van de Begemann-president verliesgevende activiteiten v sneld zullen worden gesanee berust volgens hem op toe\ Van den Nieuwenhuyzen ze Breda Packaging in het najaai koop, omdat de verpakkingsdi sie niet meer binnen de kernae viteiten van het concern zoue passen. Het laatste reorganisatieplan Breda Packaging stamt uit 19 De toenmalige manager Kru wilde het bedrijf in drie jaar uit de problemen halen. In 1! zou het weer winst moe draaien. Mislukt Financieel is dat plan ecl mislukt. Het Bredase bedrijf 1 over 1992 bij een omzet van f miljoen een verlies van circa miljoen. Over 1991 was het sultaat al f 2,4 miljoen negat Van Amstel zegt dat de verlie grotendeels voor rekening men van de afdeling meet- regeltechniek, die voorname aan de procesindustrie levert. De produktie van verpakkin machines verloopt wel n wens. Van Amstel zegt dat v( jaar in geld gemeten 25 proc meer orders zijn binnengeha; „We hebben onze marktpos kunnen versterken. Bovenc Van onze verslaggeefster Breda - De campagne, w het imago van hun bezorgf groter aantal aanmeldinge de Westbrabantse en Zeet campagne, 'Zonder nieuw op 11 september vorig jaar De Westbrabantse en Zeeu dagbladen, zoals De Stem, I vinciale Zeeuwse Courant Brabants Nieuwsblad weten i zeker hoeveel personen zich d de campagne hebben aangen als krantenbezorger. „Mee vragen we een nieuwe krant bezorger niet of hij zich aar meld heeft omdat hij een sp op tv heeft gezien," zegt C. ujngs, chef expeditie-distrib bij het Brabants Nieuwsb' »We kunnen alleen zeggen de aanmelding, vooral in de ste weken na de lancering var campagne groter is dan i maal." Een soortgelijk ge: laat ook J. Schout, hoofdinsp teur bij de Provinciale Zeeu Courant (PZC) horen. Bij dagblad De Stem heb zich in de afgelopen maan zeventig nieuwe bezorgers a gemeld. Volgens J. Baardem van de afdeling exploitatie is echter niet zeker of dit ook band houdt met de campaj "De Stem heeft nog een eij extra campagne waarin be: gers tegen beloning een niei Den Haag (anp) - De We s»eeds beter nageleefd, bl jhtnister De Vries (Socia {J j t gestuurd. Voldeed edrijven met 35 of meer1 zo n raad te hebben, medi Procent. Det aantal werknemers "nngsraad is in dezelfde Procent. Met name bij kleine lrm®Sraden toegenomen. :"u werknemers was vorig gen was dat 90. belangrijkste redenen het ^frden aan de onderz< en k° ^r'cen van de behoeft "iet bestaan van andere Bün van de gevallen h 3a een vijfde van deze tdernemingsraad in opricht dat 5 peri 'sint He ja va had be J

de Stem | 1993 | | pagina 4