libers Auto's DESTEM Sport overleeft storm en MW jax Vofclubs wijzen plannen bestuur bijna volledig af UITSLAGEN en standen Blessures Kiprich en Van Loen vallen mee itgedunde selectie deert Amsterdammers niet Timman is voorsprong op Short alweer kwijt ROVER LiTTl taling \ART >aar lage orden ontract Dekker b Van Loenhout Poules in veld- korfbal 9 SPORTNIEUWS KORT Boksbond nog niet uit opvolging Grootste sponsorovereenkomst Stijging in lotto-omzet Ab Krook blijft in Davos 8-12 4811 EZ Breda tel. 076-21 8989 /%4<i/>iaal Pnupr y■- Officieel Rover dealer voor de REGIO BREDA DONDERDAG 14 JANUARI 1993 DEEL B 3ns in mas- deur. onze verslaggever iaui - Feyenoord kan in de thuiswedstrijd fcj, FC Groningen waar- linlijk weer over zowel Jo- ■j' Kiprich als John van p beschikken. i topscorer ontbrak «dagavond wegens een Lblessure in de uitwedstrijd n Roda JC, die de Rotter- roers wonnen met 1-2. John h Loen viel uit met een oude Lblessure en verloor in een duel met Eugene Hanssen bo vendien een stuk van een kies. De vrees bij Kiprich voor een mogelijke kijk-operatie met daaropvolgend ook een ingreep in de knie lijkt ongegrond. Kiprich: „Ik had aanvankelijk zowel aan de voor- als aan de achterkant pijn in mijn knie. Maar vandaag (gisteren, red.) was die pijn voor tachtig procent weg. Donderdag train ik gewoon mee met de groep en word daar na behandeld. Ik ga ervan uit dat ik zondag weer speelklaar zal zijn. Maar of ik ook in de basis sta, dat weet ik nog niet. Daar hebben we het met de trainers nog niet over gehad." Ook John van Loen rekent erop dat hij zondag kan spelen. „Mijn bovenbeen is wat stijf, al is het lang niet zo ernstig als de vorige keer toen ik een paar weken uitgeschakeld was. Ik ben voor de zekerheid bij de tandarts ge weest maar met die kies viel het ook wel mee. Ik hoop dus er tegen Groningen gewoon bij te zijn." Hans van Arum komt zondag niet in actie tegen zijn oude club Vitesse. De aanvaller van Willem II verzwikte dinsdagavond in het oefenduel tegen Sparta '25 zijn enkel. Foto's in het ziekenhuis wezen gisteren uit dat een aan- hechtingsspier uitgerekt en ver dikt is. Sparta en Excelsior hebben overeenstemming bereikt over een spelersruil. Ton Pronk van Excelsior gaat naar Sparta, Wim Bubberman van Sparta naar Ex celsior. De ruil geldt voor beide spelers tot aan het einde van het seizoen. Bondscoach Alfio Basile heeft Diego Maradona teruggehaald in de Argentijnse nationale selectie voor een oefenwedstrijd tegen Brazilië op 18 februari. De 32-jarige Maradona speelde zijn laatste interland tijdens de fina le om de wereldbeker in 1990. Philippe Albert van Ander- lecht heeft in Knokke de Gouden Schoen 1992, de beste voetballer van België, gewonnen. De 25-ja- rige verdediger kreeg van de jury 358 punten. Danny Verlinden van Club Brugge werd tweede met 152 punten, Josip Weber (Cercle Brugge) derde met 151 punten. j verslaggever usterdam - In de door en regen ontsierde Irde ronde van de natio- le bekerstrijd heeft ix, of wat daar gister- nog van over was, j weinig hinder onder- Wen van MW. In de [atergraafsmeer werd het W beroerde omstandig- [den vrij simpel 3-0 voor thuisclub. Voor de liartfinales moeten de jsterdammers op 17 fe- juarinaarFC Twente. iallender dan het spel was de ectie van de houder van de IFA-beker. Reserve-doelman der Sar uitgezonderd had lx op de bank vier potentiële alters (Seedof, Van Burik, ilida en Wijnhard) met precies half uur aan ervaring op het reau van de eredivisie. See- f, die in de boeken staat als jongste Ajax-debutant ooit, ra aan dat totaal door twee albeurten. Dit seizoen, tegen lente en Groningen, edorf kwam tegen MW ook in e, Al na 22 minuten moest hij geblesseerd geraakte Jonk rvangen. Hoewel de zestienja- e MAVO-scholier zich moeite- is aanpaste, was hij normaal sproken geen eerste keus ge- Echter, Roy, Van Loen en ilems zijn verkocht, Groenen- k (enkel), Alflen (hiel) en p (enkel) geblesseerd, vids is geschorst. Mede daar- cr mocht, zij het bij een gelo- s, halverwege de tweede node linkermiddenvelder Ou„ in een officiële wed- ójd debuteren. van afwezigen deerde ax ook niet echt. MW, dat in 'ember in de Meer nog knap wind was gebleven (2-2), td door de nog vrij experimte- iloeg flink met de neus op de ten gedrukt. Al na drie minu- g een kopbal van De - na een hoekschop van uk - keihard achter doelman Grinsven. Na precies een uur kreeg Ajax meer zeker- Kreek, op weg naar de oude vorm, zag een van zijn zwakste (rechter) voet afkomstig schot sneller dan verwacht in de lage linker hoek verdwijnen. Ruim een kwartier na de hervat ting ondernam MW een laatste poging weer aan de wedstrijd te gaan deelnemen. Terwijl de storm voetbal steeds meer onmo gelijk maakte, draaide Scheepers om doelman Menzo heen, maar trof uit moeilijke hoek slechts de paal. Drie minuten later viel de beslissing. Vink tikte de derde Amsterdamse treffer in, na een knappe actie van Litmanen aan de buitenkant van het straf schopgebied. KNVB-beker, achtste finale. AJAX-MW 3-0 (2-0) - 3. De Boer 1-0, 30. Kreek 2-0, 63. Vink 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 11.000. Gele kaarten: Lanck- ohr, Delahaye (MW). AJAX: Menzo; Silooy, Blind en De Boer (67. Oulida); Vink, Litmanen, Jonk (22. Seedorf) en Kreek; Peter sen, Pettersson en Overmars. MVV: Van Grinsven; Linders, Thai en Benneker; Libregts (29. Joor- dens), Lanckohr, Delahaye, Visser en Eeyners; Scheepers en Meijer. John de Bever Het officiële debuut van John de Bever in het betaalde voetbal was gedoemd tot mislukken. Alle goede bedoelingen van de 'Bluf fer uit Berlicum' werden gister avond door windkracht tien weggeblazen. Zijn mogelijke kwaliteiten bleven in het bizarre competitie-inhaal-duel tussen FC Dordrecht en RKC (0-1) ver borgen. Boogers deed wat De Bever naliet: scoren. De kleurrijke praatjesmaker, die zich vorige maand zelf voor een contractje aan de Krommedijk meldde, beloofde zijn nieuwe werkgever bij zijn aanstelling voor een half jaar minimaal tien doelpunten in de rest van de Hans Linders van MW (links) in duel met de Fin Jari Litmanen van Ajax. Rob Delahaye (6) Maastrichtse defensie af. wacht in het centrum van de FOTO ANP competitie. De Bever, die zijn vriend en chauffeur Pascal Lan- genhuijsen vanwege studiereden moest missen, kon zijn groot spraak in zijn eerste wedstrijd niet waarmaken. Met een zwaar ingezwachtelde linker knie liep de entertainer er voornamelijk verloren bij. Hij werd nauwelijks in het spel betrokken en kwam niet één keer in scoringspositie. Het inhaalduel had veel weg van een spookwedstrijd. De stort- en slagregens, de zwiepende bomen en lichtmasten en het handjevol toeschouwers zorgden voor een naargeestig decor. De erbarme lijke omstandigheden maakten goed voetbal onmogelijk. Vooraf was al duidelijk, dat de winnen de ploeg niet de beste maar de gelukkigste zou zijn. DOKDBECHT'90-RKC 0-1 (0-0) - 64. Boogers 0-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 800. Dordrecht'90: Hiele; Boessen, Slag boom, Trittschuh en Wilsterman; Atmodikoro, Langerak (87. Fok), Van Wattum (63. Kraay) en Van de Merwe; De Bever en Wouden. RKC: Teeuwen; Hutten, Brands, Van Herpen en Richardson; Jalink, Maas, Van Hoogdalem en Luhukay; Streppel en Boogers (67. Hoekstra). onze verslaggever loischot - De Nederlandse «renners Dick Dekker en Wil- Wan van Loenhout hebben de valreep nog een profcon- «t gekregen. ''de coureurs rijden in het siwe seizoen voor de Varta- 110 X ploeg, die geleid wordt or Gerhard Schönbacher en "'i de Roo. Dekker maakte "S jaar ook al deel uit van de Van Loenhout fietste in voor de Nederlandse Elro- Van onze verslaggever San Lorenzo de el Escorial - Het van historie doortrok ken Spaanse plaatsje El Es corial heeft een vreemde uitwerking op Jan Timman en Nigel Short. Het lijk wel of de geest van grootinquisi teur Torquemada er rond waart. Om beurten legt de één gewillig het hoofd op het hakblok en slaat de an der toe. Gisteren blunderde Timman met wit en trok zijn Britse tegenstander na drie partijen de stand weer ge lijk: 11/2-1 1/2. Short vond het uiteraard pri ma, dat hij de rol van slachtof fer had verwisseld voor die van slachter. Hij had het ook wel verwacht, zo zei hij, terwijl hij bij het verlaten van het Cüiseo diep in zijn jas dook. „Zo gaat het vaak bij mij. Ik geef altijd wel één stomme partij weg. Zo eentje waarin elke zet fout is. Daar ben ik aan gewend. Van daag speelde ik een partij uit een stuk. Maar ook dat zegt niks. Het is een marathon. De gene, die het eerst aan de finish is, wint." Jan Timman verliet het theater met een omtrekkende bewe ging. Hij heeft al jaren geleden gezegd niet aanspreekbaar te zijn na een nederlaag. En zeker niet na een verlies, dat zoveel pijn deed als deze. De Amsterdamse grootmeester borduurde met wit voort op de Tartakower-variant van het dame-gambiet uit de eerste partij, die in remise was geëin digd. Beide spelers misten, zo is inmiddels wel aangetoond, goe de kansen. Timman in het mid denspel, Short tot twee keer toe na de tijdcontrole. Maar dat lag niet aan de opening. Uit de zeventien eendere zet ten, die de twee gisteren afraf felden, blijkt wel iets van Tim mans bedoelingen in deze match. Hij kiest een opening, die niet direct tot grote span ningen leidt en vertrouwt op zijn stukkenspel,. waarbij hij ten volle gebruik kan maken van zijn grote ervaring als matchspeler. Zijn positie was al weinig riant, toen hij op de 26ste zet verkoos het veld d4 te laten innemen door zijn toren, inplaats van door het paard. Hij had kennelijk over het hoofd gezien, dat Short door een kwaliteitsoffer een dodelijk gevaarlijke koningsaanval kon inzetten. Met veel kunst en vliegwerk pareerde Timman de ergste dreigingen en even leek het erop dat hij er met het verlies van een pion van zou afkomen. Maar zijn stelling was zo versplinterd, dat het de Brit weinig moeite kostte zijn materiaal-voordeel verder uit te bouwen. Terwijl de klok de laastste seconden wegtikte; haalde Timman nog net de tijd controle om vier zetten later op te geven. Zettenverloop. Derde matchpartij: wit: Jan Tim man (Ned), zwart: Nigel Short (Eng): 1. d2-d4, d7-d5: 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Pg8-f6; 4. Lcl-g5, Lf8-e7; 5. e2-e3, 0-0; 6. Pgl-f3, h7-h6; 7. Lg5-h4, b7-b6; 8. Lïl-e2, Lc8-b7; 9. Lh4xf6, Le7xf6; 10. c4xd5, e6xd5; 11. 0-0, Tf8-e8; 12. b2-b4, c7-c6; 13. Ddl-b3, a7-a5; 14. b4-b5, c6-c5; 15. d4xc5, b6xc5; 16. Tal-cl, Lf6xc3; 17. Db3xc3, Pb8-d7; 18. Tfl-dl, Dd8-b6; 19. Le2-fl, Ta8-c8; 20. h2-h3, Pd7-f6; 21. Pf3-d2, C5-C4; 22. a2-a4, Te8- e6; 23. Tcl-c2, Tc8-e8; 24. Pd2-f3, Pf6-e4; 25. Dc3-al, Te6-£6; 26. Tdl-d4, Tf6xf3; 27. g2xf3, Db6- g6+; 28. Lfl-g2, Pe4-g5; 29. Tc2- cl, Pg5xf3+; 30. Kgl-fl, Pf3-h2+; 31. Kfl-gl, Ph2-f3+; 32. Kgl-fl, Pf3xd4; 33. Dalxd4, Dg6-f5; 34. Kfl-gl, Te8-e5; 35. Dd4-a7, Df5- c8; 36. Kgl-fl, Te5-g5; 37. Da7-d4, Dc8-f5; 38. f2-f4, Tg5-g6; 39. Kfl- f2, Kg8-h7; 40. Tcl-dl, Df5-c2+; 41. Tdl-d2, Dc2xa4; 42. b5-b6, Da4-b4; 43. Td2-b2, Db4-e7; 44. Tb2-a2, De7-h4+; wit geeft het op. Bunnik (anp) - De veldcom- petitie korfbal ondergaat met ingang van het seizoen 1993-94 een facelift. De zes-i tien hoofdklassers wordeii verdeeld over vier poules van vier. I Bij de indeling woi;dt rekening gehouden met de in dit seizoen; behaalde eindklassering. In de; poules wordt een hele competitie van zes wedstrijden afgewerkt. Voor het tweede deel van de competitie plaatsen de nummers een en twee van de vier groepen zich voor twee kampioenspoules van vier. De nummers drie en vier gaan naar twee degradatie poules. Opnieuw spelen beide groepen een hele competitie (zes duels). De winnaars van de kampioen poules spelen in een best of three om de nationale titel. De in het oorspronkelijke voorstel ge noemde kruisfinales tussen de nummers een en twee van beide poules zijn vervallen. De nummers vier van de degra datiepoules degraderen automa tisch naar de overgangsklasse. De nummers twee spelen tegen de nummers drie in een best of three om handhaving in de hoofdklasse. Jaap van Essen iltK T iHet sectiebestuur betaald ai komt zaterdag zwaar onder te liggen. In een informele 1a vergadering bespreekt het be- We voetbal dan in Zeist het est; 1993"1996, dat door het Meerdln novem^er werd gepre- im stec.ti.ek)estuur ontvouwt in de toe- visie plannen om de eredivisie in »P®. ket aantal profclubs te Kimtn en televisie-miljoenen 1 te verdelen. Op termijn moet er een Topliga komen, waarbij aan in e4ei; ,strenge toelatingseisen wor- fehmf Bovendien rept het sectie- aamri„ °Te,r vending van een zoge klasse der onafhankelijken waarin ook amateurclubs terecht kun nen komen. In het algemeen wordt het beleidsplan volledig gekraakt. De afgelopen weken vonden diverse voorbesprekingen plaats. Zo kwamen de managers uit het profvoetbal bijeen en vergaderden de voorzitters van de 38 clubs in vier groepen over de plannen. Een aparte commissie bestaande uit de clubvoorzitters Theo Aalbers (FC Utrecht), Gaston Sporre (FC Zwolle), John Vlaminckx (WV), Jacques Ruts (PSV) en spelersafgevaardigde Karei Jansen, begeleidde die bijeenkomsten en bundelde de uitkomsten. Zaterdag,, vóór de eigenlijke vergadering, zullen de clubs naar aanleiding daarvan een gezamenlijk standpunt innemen. Dat standpunt zal zeer afwijzend zijn. Behalve dat men het plan veel te vaag en ondoordacht vindt, is de kritiek zelfs vernietigend. Hoewel de clubs geheim houding hebben afgesproken, is duide lijk dat de plannen van het sectiebe stuur op vrijwel alle fronten worden verworpen. Enige uitzondering is een kleine inkrimping van de eredivisie die nu nog achttien clubs telt. Het sectiebe stuur rept over maximaal zestien vere nigingen die de hoogste divisie vormen. De clubs zijn bereid te praten over een eredivisie met minimaal zestien deelne mers, waarbij er wel 38 profclubs in totaal overblijven. Volgens de clubs is er met zestien clubs in de eredivisie genoeg ruimte op de speeldagenkalender en kan de eerste divisie best uit twintig verenigingen bestaan. Daarbij tekenen zij wel aan dat er van een promotie-degradatiere geling tussen amateur- en profvoetbal I geen sprake mag zijn. De clubs vrezen vooral voor kapitaalvernietiging wan neer een eerste divisionist met een mil joenenaccommodatie naar de amateurs zou degraderen. Of de eredivisie met zestien clubs een haalbare kaart blijkt, is ook nog maar de vraag. Zelfs wanneer de vergadering betaald voetbal akkoord gaat, kan de spelersorganisatie CSR nog roet in het eten gooien. In het verleden al blok keerde de CSR via de rechter een in krimping, met een succesvol pleidooi dat de spelers bij een dergelijke maatre gel een soort vetorecht hebben. Theo van Seggelen, voorzitter van de CSR: „Tot de plannen definitief zijn, onder nemen wij niets. Maar wij blijven van mening dat een eredivisie met zestien clubs een slechte zaak is." Wat betreft de verdeling van de tv-gel- den zal het sectiebestuur ook bakzeil moeten halen. De drie topclubs oefen den in het najaar druk uit om de miljoenen grotendeels uit te keren naar zendtijd. Naar gelang een club meer op televisie komt zou die club ook meer geld moeten ontvangen. Tot dusverre ontvangen alle 38 profclubs evenveel. Het sectiebestuur stelde bij wijze van compromis een kleine wijziging voor. Zestig procent van het geld voor de eredivisie, veertig voor de eerste divisie, maar zelfs dat is voor de clubs onbe spreekbaar. Zij kiezen voor een verde ling van 50-50. De algemene vergadering die zaterdag middag wordt gehouden is informeel. De bedoeling is het plan te bespreken om vervolgens op 25 januari tot besluit vorming over te gaan. Den Haag - De Nederlandse Boks Bond is nog niet uit het probleem inzake de opvolging van bondscoach Fritz Sdunek. De Duitser liet de bond eind december weten zijn verbintenis niet te willen verlengen. Sdunek, wiens salaris voor de komende vier jaar door sponsoring was gegarandeerd, liet zijn belangen in zijn vaderland waar hij werkzaam is als ingenieur en trainer zwaarder wegen. De boksbond wil op zeer korte termijn overleg voeren met de trainers Hennie van Bemmel en Ben Zwezerijnen, die de afgelopen jaren zeer nauw hebben samengewerkt met Sdunek. Moskou - Dankzij de hoogstgedoteerde sponsorovereenkomst ter wereld is de toekomst van topatleten in Rusland de komende jaren verzekerd. In totaal sponsort sportmerkenfabrikant Ree bok twintig nationale bonden met miljoenen guldens voor de Olympische Spelen in 1994 en 1996. Het exacte bedrag wordt verzwegen maar volgens vice-directeur John Boulter van Reebok gaat het om een 'multi-miljoenen verdrag'. Nadat voorzitter Vitali Smirnov -van het Nationale Olympische Comité van Rusland en de twintig bondsvoorzitters hun handtekening onder het verdrag hadden gezet, zei Boulter: „Dit is de grootste sponsorovereenkomst in de sportwereld." Den Haag - De Nederlandse lotto heeft in 1992, voor het eerst sinds jaren, weer een duidelijke omzetstijging gekend. In vergelijking tot 1991 steeg de inleg met 4,6 procent, van 153,7 naar 160,7 miljoen gulden. De groei heeft zich voornamelijk in de tweede helft van het jaar voorgedaan. De Stichting de Nationale Sporttotalisator noemt de installatie van ongeveer 2000 on-line terminals en de introductie van een aantal nieuwe spellen als oorzaak voor de stijging. Sinds december is de inleg sneller omhoog gegaan dan in de voorgaande maanden. Dat heeft te maken met een wijziging van de wet op de kansspelen, waardoor een ongelimiteerde hoofd prijs mogelijk is. De afgelopen week werd voor het eerst aan één winnaar een hoofdprijs van een miljoen gulden uitgekeerd. Davos - Ab Krook ontbreekt komend weekeinde bij de wereld beker-wedstrijden schaatsen in Innsbruck. De bondscoach blijft met Falko Zandstra en Bart Veldkamp in Davos waar de Nederlandse ploeg momenteel in trainingskamp verblijft. Rintje Ritsma, Thomas Bos, Arjan Schreuder en Jeroen Straathof reizen morgen wel over de Oostenrijkse grens, begeleid door sprintcoach Wopke de Vegt. In Davos kon de uitgebreide Nederlandse delegatie gisteravond pas om acht uur 's avonds het ijs op. Eerder op de dag waren de omstandigheden op de natuurbaan te slecht en moesten de schaatsers zich beperken tot fiets- en krachttrainingen. De weersvooruitzichten in het Zwitserse oord geven nog geen daling van temperatuur aan. De wereld-bekerwedstrijden voor vrouwen, die voor zaterdag en zondag op het programma staan, zijn vooralsnog niet in gevaar. BILJARTEN Rhoon, Open NK driebanden. Kwalificaties, eerste ronde: Wesen- beek (Bel)-Van der Stappen (Ned) 0-2, Viskil (Ned)-Kurt Ceulemans (Bel) 0-2, Gieskens (Ned)-Hen- schens (Ned) 2-1, Zwiers (Ned)-Van Bracht (Ned) 2-1, Weyenburg (Ned)- Paris (Ned) 0-2, Menheer (Bel)-Ha- vermans (Ned) 0-2, Demming (Ned)- Uitdewilligen (Ned) 0-2; tweede ronde: Aguirre (Dui)-Caudron (Bel) 0-2, Velthuis (Ned)-De Kleine (Ned) 0-2, Laursen (Den)-Moryoussef (Fra) 2-1, Van Kuijk (Ned)-Goelen (Bel) 2-0, Schuman (Ned)-Carlsen (Den) 0-2. BOKSEN Buenos Aires. WK lichtwelter (WBA-versie): Coggi (Arg/U it dager) wint door interventie in de achtste van East (Pil). New York: WK weiter (WBC-versi- e):( McGirt (VSt, titelhouder) w.o.p van Leon (Mex). KUNSTSCHAATSEN Helsinki.EK Mannen, stand na verplichte figu ren: 1. Dimitrenko (Oek) 0,5, 2. Jaskelainen (Fin) 1,0, 3. Tatajoerov (Rus) 1,5, 4. Oermanov (Rus) 2,0, 5. Kostin (Let) 2,5, 6. Candoloro (Ita) 3,0, 7. Millot (Fra) 3,5, 8. Tyllesen (Den) 4,0, 9. Cousins (GBr) 4,5, 10. Winkler (Dui) 5,0. Paarrijden, eindstand: 1. Jeltsova/ Boejskov (Rus) 2,0, 2. Wötzel/Stür (Dui) 3,5, 3. Sjisjkova/Najoemov (Rus) 4,5, 4. Kovarikova/Novotny (Tsj) 5,5, 5. Schwarz/König (Dui) 7,0, 6. Monod/Monod (Zwi) 9,0, 7. Tobiasj/Smirnov (Rus) 10,5, 8. Be- retsnaja/Slaktsjov (Let) 12,0, 9. Zie- linska/Siudek (Pol) 14,0, 10. Pristav/Tkatsjenko (Oek) 14,5. RALLYSPORT Parijs-Dakar, achtste etappe, Bir Amrane-Chinguetti (Mau). Motoren: 1. Arcarons (Spa) Yamaha 522 km in 6.05.33, 2. Charbonnier (Fra) Yamaha 14.00, 3. Peterhansel (Fra) Yamaha 15.08, 4. Sireyjol (Fra) Suzuki 31.34, 5. Riba (Spa) K2 32.33. Algemeen klassement: 1. Peterhan sel 39.03.04. 2. Charbonnier 1.21.50, 3. Riba 5.21.25, 4. Arcarons 8.06.35, 5. Bennerotte (Fra) Kawasaki 11.42.30. Auto's: 1. Weber (Dui) Mitsubishi 2.17.51 straftijd, 2. Shinozuka (Jap) Mitsubishi 3.55, 3. Auriol (Fra) Cit roen 5,57, 4. Fontenay (Fra) Mitsu bishi 6.20, 5. Lartigue (Fra) Citroen 7.54, 6. Saby (Fra) Mitsubishi 10.02. Algemeen Idassement: 1. Saby 16.55.17 straftijd, 2. Lartigue 1.40.48, 3. Auriol 4.42.39, 4. Shino zuka 5.40.37, 5. Weber 6.01.31. SKIËN Flachau (Oos). Open NK alpine. Mannen: Super G: 1. Moerch (Noo) 1.47,60, 2. Wirth (Oos) 1.48,04, 3. Torpe (Noo) 1.48,18, 22. Van Es (Ned) 1.52,72, 35. Slootweg (Ned) 1.54,39, 51. Wareman (Ned) 1.57,20, 75. Van Burik (Ned) 2.06,56, 84. en laatste Van Basten (Ned) 2.36,17. Van Es Nederlands kampioen. Vrouwen: Super G: 1. Berge (Noo) 1.17,24, 2. Sitar (Slov) 1.17,48, 3. Salchinger (Oos) 1.17,52, 72. Van Vugt (Ned) 1.24,73, 85. Haks (Ned) 1.33,37, 88. en laatste Bloemendaal (Ned) 1.49,40. Van Vugt Nederlands kampioene. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midlotto: Trekking A: 2 - 6 - 9 - 21 - 39 - 45, reservegetal: 12. Trekking B: 3 - 14 - 33 - 34 - 43 - 47, reservegetal: 8. Spiel '77: 4 5 5 0 8 4 8, super 6: 1 6 2 8 8 2. (onder voorbehoud) TENNIS Sydney. New South Wales Open, 965.000 gulden. Mannen enkelspel, tweede ronde: Kulti (Zwe)-Holm (Zwe/8) 7-5 6-4, Wheaton (VSt)-Pioline (Fra) 3-6 6-3 6-4, Muster (Oos/7)-Fromberg (Aus) 6-4 7-6, Svensson (Zwe)-Emilio Sanchez (Spa) 7-6 6-4, Mansdorf (Isr)-Bergström (Zwe) 7-5 6-2, Cam- porese (Ita)-Tebbutt (Aus) 2-6 7-6 6-2, Sampras (VSt/1)- Woodforde (Aus) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf/4)-Stol- le (Aus) 6r4 6-2. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Frazier (VSt)-Cunningham (VSt) 6-3 7-5, Fairbank (ZAf)-Jaggard (Aus) 3-6 6-1 7-6; tweede ronde: Whitlinger (VSt)- Appelmans (Bel) 7-5 6-4, Shriver (VSt)-McNeil (VSt/7) 6-1 7-6, Sabatini (Arg/1)- Fendick (VSt) 6-1 6-3, Rittner (Dui)-Zrubakova (Slow) 6-1 6-3. Melbourne. Vrouwen, 180.000 gul den. Tweede ronde: Fusai (Fra)-Zardo (Zwi) 7-5 0-6 6-3, Coetzer (ZAf/1)- Testud (Fra) 6-1 7-5, Savtsjenko (Let)-Halard (Fra/3) 6-1 0-6 6-4, Field (Aus)-Martinek (Dui) 7-6 6-1, Harvey-Wild (VSt/8)-Wang (Tai) 7-6 6-1, Graham (VSt)-Hy (Can/4) 6-3 6-1, Pro vis (Aus)-Li (Chi) 7-6 6-0, Sawamatsu (Jap/2)-Godridge (Aus) 6-4 6-1. Auckland. Mannen, 325.000 gulden. Tweede ronde: Morgan (NZe)-Ren- zenbrink (Dui) 6-4 7-6, Evernden (NZe/2)- Shelton (VSt) 6-4 6-7 6-2, Yzaga (Per/4)-Pridham (Can) 6-2 3-6 7-6. Djakarta. Mannen, 540.000 gulden. Tweede ronde: Gilbert (Fra)-Sieme- rink (Ned)5-7 6-3 6-3, Eltingh (Ned)- Skoff (Oos) 7-6 7-6, Haar huis (Ned/3)-Kilhnen (Dui) 7-6 3-6 6-3, Santoro (Fra/4)-Raoux (Fra) 6-1 6-1, Reneberg (VSt)-Tarango (VSt) 6-2 7-6, Prinosil (Dui)-Her- rera (Mex/8) 6-3 3-6 6-1, Steeb (Dui/2)-01hovski (Rus) 6-1 3-6 6-3. Adelaide. Mannen, exhibitie: Cou rier (VSt)-Woodbridge (Aus) 6-1 6-3, Korda (Tsj)-Patrick McEnroe (VSt) 6-1 6-2. WATERPOLO Kosice (Slowakije). Europacup landskampioenen vrouwen. Voorronde: KK Donk (Ned)-Coven- try (Eng) 13-1 (3-0 2-0 5-0 3-1). Doelpunten KK Donk: Negens (5), Smdorf (3), Melkert (2), Bronk, Wijnolst en Van den Heuvel. VOETBAL Engeland, FA-Beker, derde ronde: Cambridge United-Sheffield Wed nesday 1-2, Leicester City-Barnsley 2-2, Luton Town-Bristol City afge last, Middlesbrough-Chelsea 2-1, Norwich City-Coventry City 1-0, Southend United -Millwall 1-0. Overgespeelde wedstrijden: Bristol Rovers-Aston Villa afgelast, Charl ton Athletic-Leeds United 1-3, Huddersfield Town-Gillingham 2-1, Liverpool- Bolton Wanderers 0-2, Reading-Manchester City 0-4.

de Stem | 1993 | | pagina 9