129.. 109. ilj ariërs langdurig geschorst 'Voor ons is het eigenlijk gedaan' Cocq verplettert Corn Boys/Ranschaert J Iet succes van Fritz Korbach bij Volendam Jistricts Strafkamer KNBB straft bijzonder zwaar 40% VOORDEEL Run-Bike-Riin-kalender opnieuw goed gevuld SPORT ZEELAND lAftt 1593 >f 21 Kubus Kinderstoel AANBIEDINGEN. GROEIBRILJANT i/2 mus ISt-m 25% KORTING t) BRILJANT AL LIANCERINGEN BNT SLA- MDEN Donderdag koopavond 21 u. Terheijdenseweg 245, Breda tel. 076-875472. Axel-spits,Henk Koekkoek vreest voor degradatie uit derde klasse 076-7105*^. Transacties 1 Turbo KLEINTJE Vakantie Recreatie Fantastisch! Kristal Reizen Villa' EXTRA KLEINTJE Te huur gevraagd| Relatiebemidd. Tier 06-32Ctz Korbach. Hete Tien t gebeurde -lendam, FSC0reuwarden en Heerenwen. Het Deurde niet in Deventer. „Go Voor 'n daraea(j js de enige club waar 076 ets anders werd toen ik bin- NIEUW. Aninkwam", zegt Korbach, in het pend van 1 aai verbouwde stadion van Vo- vens esco ndam. „Niet qua toeschouwers, en discreti-estaties, sponsors en publici- 076-812981 SPORTNIEUWS KORT Bram van Houcke 06-32. IE STEM DONDERDAG 14 JANUARI 1993 B2 i, TEL. 01150-94118 In wit in blank Irffr"- Afhaalprijs: ,ar onze sportmedewerker T De ontmoeting tussen leider in de eerste klasse het regionale zaalvoetbal en hekkesluiter Corn fcvs/Ranschaert is op een Irolettering van de Sassena- n uitgelopen. Met niet min- dan 24-1 zegevierden de uit Oostburg en umen daarmee op 112 ffers voor in dertien duels. Sasse equipe staat inmiddels 108 tegen. Het zegt genoeg het krachtsverschil. In de «se duels deed men het iets j,er aan. HKC klopte Dow met 8-4. AZWZ deed precies hetzelfde met Bonte Hert 3, Maas versloeg Mechielsen met 5-2, Groote Slock won met 5-3 van De Pooter/Triangel en Phi- lippine/Ploegert hield Terneuzen Bonded Stores met 4-1 onder de duim. COCQ - CORN BOYS/RAN SCHAERT 24-1 - De cijfers spreken voor zich. Paul Hu- bregtse en Mario Corthals scoor den elk zes keer. Tonny Buzeyn kwam evenals Mario de Vreeze op vijf treffers uit en Harry Riemens en Harry Coppens elk op een rake inzet. Remco Steyaert redde de spreekwoorde lijk eer. DOW - HKC 4-8 - Na 2-2 bij de pauze denderde HKC door. Frank Piepers (3x), Henk van Heede, Bram Lensen, Bram van de Brink, Teun Bril en Hans Stoffijn schoten de winnende se rie binnen. Lex Janse (3x) en Hans van de Boom scoorden voor Dow. PHILIPPINE/P10EGAERT TERNEUZEN BONDED STO RES 4-1 - De ruststand werd de eindstand. Voor het zegevierende kwartet dienden Harry Vermeire (2x), Marnix Schieman en Ivo Molmen zich aan. Luc de Maayer scoorde tegen. GROOTE SLOCK - DE POOT ER/TRIANGEL 5-3 - Bij de doelwisseling stond het 2-2. Het werd zelfs nog 2-3. Daarna zette Groote Slock de puntjes op de i. André en Henk de Regt, Marco Bolleman, Pieter Ploegaert en Werner Meyer troffen de roos voor de gastheren. Voor de Axel- se ploeg deden dat Sam Bakker, Jean-Marc Hendrikse en Johnny Dieleman. AZWZ - BONTE HERT 3 8-4 - Hans Urgert (3x) en Hans de Vliegher scoorden voor de Hul ster ploeg. Het bleek te weinig omdat Danny de Klerck solo eenzelfde produktie voor zijn re kening nam. Peter de Back en Frank Buijze (3x) tilden het to taal van AZWZ naar acht. MAAS - MECHIELSEN 5-2 - Maas nam de tweede stek van Mechielsen over door deze recht streekse confrontatie te winnen. Voor dit succes maakten Frans Scheele (2x), Peter Maas, Ho ward Volcke en Hans Zegers de doelpunten. Ab van Hoeve en Dicky Buyze (2x) scoorden voor Mechielsen. STAND Cocq 13-24, Maas 13-21, Philippine/ Ploegaert 13-21, Mechielsen 13-20, AZWZ 13-13, Bonte Hert 3 13-12, HKC 13-11, Groote Slock 13-9, Dow 13-8, Terneuzen Bonded Stores 13-7, De Pooter/Triangel 13-5, Corn Boys/Ranschaert 13-5. lonze biljartmedewerker Mst - Het biljartdistrict Zeeuws-Vlaanderen werd angs opgeschrikt door twee langdurige schorsingen, biljarters Peet Verbogt (AC Axel) en Wim van Ham ;0T Terneuzen) werden voor het resterende gedeelte dit seizoen uitgesloten voor deelname aan teamwed- ijden van de KNBB (Koninklijke Nederlandse Biljart md). Een extreem zware straf gezien het 'vergrijp' van jjname Peet Verbogt. X de straf die Wim van Ham por commentaar onbereikbaar) I deel valt, lijkt buiten ver- iding. De procedure die tot de afvaststelling van het tweetal rbogt en Van Ham heeft ge- T.W«6fr VSl 0.06 ct. 325j staat bovendien bol van de 6S0> ó.i oet^agsT- 0.15 ci. 1/525.- 65. fl.aBct.tagf.- 1.425.- 1U.(lBRfUAflTRINGEN (Jedureaöe de maand januari (0eha*»fe dé aanbiedingen), Mooie massieve in wit of geelgoud 1 -steens 195; 3-steens 295. &-ste«Rs 395; NetttftfjSén. Leuk om vol te toekomst. I.ASÖ'.-nü 695. L3St),- nü 1.195.'!! GOUDEN DAMES- EN HEREN- H0RL0GE MET GOUDEN BAND Dameshörloges reeds v.a. 60S.-. Herenhorloges reeds v.a. 1.990.- Met léderen band ook jubi- leumprijzen! Losse gouden hortOgebanden. izorgvuldigheden. en terug naar het begin. Tij- jns een ontmoeting tussen de ietandenteams van KOT Ter en AC Axel in het cketcentrum te Terneuzen akte arbiter Willy Nieuwelink duel tussen Wim van Ham en :t verbogt. illy Nieuwelink: „Er was al ietwat gespannen sfeertje sen beide teams. Dat ontlaad- zich in feite in het treffen ssen Van Ham en Verbogt. maakte voor mijn dui- waarneming een twee- ader, maar dacht dat het punt iver was. Op zich was er nog ts aan de hand, maar zijn despeler in het team, op dat iment toeschouwer, bleef daar een onderlinge discussie over irgaan. Dat wekte schijnbaar evel op bij Wim van Ham die naar een wilde stoot gaf, zon de intentie een carambole te ken. Daarna draaide hij zijn i uit elkaar, draaide hem irna terug in elkaar en gaf lieuw een wilde stoot. Dit 'haalde hij enkele malen. Voor was dat reden, want ik sta tr niet voor 'Jan Joker', om de rtij vanwege onsportief gedrag a Van Ham te staken." e andere dag werd ik opge ld door iemand van het dis- stsbestuur om mijn lezing te Even later belde een an- bestuurslid me terug met de ledeling of ik toch wel goed waar ik mee bezig was, lat die zaak nadelige conse- ities kon hebben voor een 'genoot van me. Toen werd en niet goed. Als er toch een 'eding gemaakt wordt, wie ook is, moet je dat toch len." aak ging aan het rollen. Ballegeer, de competielei- teams, moest een rapport lenen van het gebeurde bij de "nets Strafkamer. Ballegeer 'pleegde arbiter Nieuwelink Te teamleider van de AC 1 Tbg) Platjouw. Op basis F.Fiësta GL 84 35Ó0 Rekord aut. 84 3400 Mere. 300 dsl. 81 3200 Kadett 5 drs. 83 3200 H.Quintet 5 drs. 84 3300 N.Cherry 13 GL 84 2500 Granada 2.3 GL 84 3200 »Wbus82 2700 4sc,1.6 S LPG 82 2200 Lanc.Prism.15GL 85 2200 O Kadett 3 drs. 82 2000 Cilr.GSA special 85/ 1700 4sc. 2.0 S aut. 82 1500 Peugeot 104 GR 81 1000 Tevens auto's t.k.g. «ke dag open van 10-19u. van die gegevens stelde hij zijn rapport samen. Echter, Theo Platjouw was bij het gebeurde niet meer aanwezig. De conclusie van het rapport van Ballegeer is dus in feite geba seerd op de verklaring van één getuige. Beide 'hoofdrolspelers' in het gebeuren, Peet Verbogt en Wim van Ham, worden niet ge hoord. Een vreemde zaak. De Districts Strafkamer, be staande uit voorzitter Ferry de Cock, Johnny Jansen en Ro Baart, besloot het tweetal voor de rest van het seizoen uit te sluiten voor deelname aan de teamwedstrijden. Een zware sanctie, vooral voor Peet Ver bogt. Dat vindt ook de belang rijkste getuige in de zaak, arbi ter Willy Nieuwelink: „Die man heeft alleen gezegd: 'Maar die bal was goed'. Dat mag hij zeg gen, dat gebeurt zo vaak. Daar na heeft die man zich nergens meer schuldig aan gemaakt. Zijn medespeler maakte zich wel schuldig aan enkele in het alge meen geplaatste opmerkingen. Dat Verbogt een half jaar aan zijn broek krijgt, vind ik inder daad zwaar." Ferry de Cock, de voorzitter van de Districts Strafkamer over de wel erg zware straf voor Ver bogt, die tot het bewuste voorval een blanco 'strafblad' had: „Wij menen dat Verbogt de aanlei ding gaf tot alle problemen en daarom net zo zwaar gestraft moet worden als Van Ham." Peet Verbogt zal via de secreta ris van zijn vereniging in beroep gaan tegen deze straf. De Districts Stafkamer handelde nog enkele malen onzorgvuldig in de afhandeling van deze zaak. Zo werden alleen de gestraften in kennis gesteld van hun straf. Arbiter Willy Nieuwelink en ook de secretarissen van de vereni gingen KOT en AC Axel werden nooit in kennis gesteld. Zelfs wedstrijdleider teams Fred Bal legeer, die er op toe moet zien dat Van Ham en Verbogt niet spelen in de tweede competitie helft, kreeg nooit een schriftelij ke bevestiging van de straf en moest via via vernemen dat die spelers voor de rest van het seizoen geschorst zijn. Henk Koekkoek geeft Axel weinig kans meer zich te handhaven in de derde klasse van het KNVB-zondagvoetbal. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door onze medewerker Sjaak Begijn Axel - Met grof geweld rammelt het degradatiespook aan de deuren van de voetbalvereniging Axel. Er zou wel een wonder moeten gebeuren wil de zondag derdeklasser dit jaar de dans kunnen ontspringen. Uit de derde klasse degra deren aan het einde van dit seizoen drie ploegen. Axel, Luctor'88 en Breskens lijken de meest logische slachtoffers. Terheijdenseweg 467, hoek Hazepad, Breda-N. Open 10-18.30 u. Zat. tot 17.30 uur. Dond. koopav. tot 20.00 uur. aanstekers laagste prijzen ook voor export. Tel 03404-60960 fax 63689 Een plaatsen: resultaten boeken. Gat nieuwe reisprogramma ^°(devo1 zomervakanties Per luxe bus. Nieuw! Auto- Wen naar Wenen, Lour- es en Teutoburgerwald en wegreizen naar Wenen, Malta en Lourdes. Bel: 073-131491 kustp'nS2e aan Frankdjks i Huur zorgeloos v.a. f 1250.- P-w. hoogseiz. Ranees France 020-6462841. Maiküfi raclame met een Hot helpt MET spoed gevraagd omg. Hulst, kamer/woonruimte (1 pers.). Tel: 01140-13646. Unicum Kontakt-Bemiddelingsburo voor een relatie van nivo. Zeer persoonlijk en in goed overleg. Ook 's-avonds ge ven wij u graag vrijblijvend info en/of maken met u een afspraak. Tel. 01654-1959. "Aa verteren laat het geld rollen, bankier. Inlichtingen; De Stem, 076-236911 De achterstand van de oranje-witten op de vierde laatste van de ranglijst, het Roosen- daalse BSC, is inmiddels ai opgelopen tot zeven punten. Een gat dat eigenlijk niet meer te dichten valt. Toch heeft Axel in het verleden, en met name vorig jaar, al eerder voor een ogenschijnlijk onmogelijke klus gestaan. Toen werd er na de winterstop niet meer verloren en werd op de valreep het vege lijf geréd. Spitsspeler Henk Koekkoek gelooft echter niet in wonderen. Hij zegt: „Voor ons is het eigenlijk gedaan. Ik geef ons niet veel kans meer, hoewel je natuurlijk pas zekerheid hebt aan het einde van het seizoen. In het i 'egin draaiden we redelijk, maar we werden a'. snel achtervolgd door domme pech, waar- 5C ik zelf ook deelde. Tegen Virtus uit werd 06-32 samen met een andere medespeler uit het :ld gestuurd. Het kostte me drie wedstrij- p - .in. Onterecht oordeelde ik achteraf." bne.Oit vermeend buitenspel werd ik terugge- Lisa draaioten' DaaroP reageerde ik met de opmer- nc o ng tegen de scheidsrechter 'je besteelt ons'. 4 KNVB legde het uit als het bedreigen van scheidsrechter, terwijl ik hem alleen een IM fi'f had genoemd. Die uitsluiting viel mij Marcha v. zwaar, want ik had het wedstrijdritme na mijn overgang van Spui zo hard nodig. Hoe dan ook, we geven de punten te gemakkelijk weg. Verdedigend zijn we niet erg sterk. De voorhoede krijgt daarnaast te weinig bruik bare ballen." Furore Bewust of onbewust komt in het verhaal van Koekkoek elke keer weer de naam Spui boven drijven, de vereniging waar de lang harige oproepkracht als matroos/stuurman bij de Union zoveel furore maakte. „Bij Spui kreeg ik de ballen goed aangspeeld. Ik moet het van mijn startsnelheid hebben. Axel mist mensen op het middenveld die een beslissen de pass kunnen geven, een spelbepalende middenvelder. Werkers lopen er hier genoeg rond, maar alleen aan zulke voetballers heb je niet voldoende. Soms lijkt het alsof er plichtmatig gevoetbald wordt, alsof er geen bezieling is." Het eerste jaar Axel is voor de 27-jarige Koekkoek dan ook tot nu toe een tegenval ler. „Het voetballende vermogen is me te gengevallen. Axel staat voor werkvoetbal. Als je dat vergelijkt met Spui, dan is er een wereld van verschil. Natuurlijk is het niveau daar lager, maar als kijkspel is het veel aantrekkelijker. Over mijn toekomst bij Axel heb ik dan ook nog niet nagedacht. Er kan in het restant van de competitie nog veel ge beuren." Op late leeftijd verliet Koekkoek dus Spui om zijn geluk en voetbalmogelijkheden el ders op een hoger niveau te gaan beproeven. „Ik wilde hogerop voetballen. Nu kan het nog. Axel was voor mij geen onbeschreven blad. Vroeger had ik er ook gevoetbald, maar omdat ik bij de marine zat, was ik soms weken van huis. Ik heb nog wel even in het derde gespeeld, maar ook dat .ging niet. Stoppen was het enige alternatief. Toen ik hier in de buurt werk kreeg, vroeg' trainer Cor Wieland me of ik bij Spui wilde komen voetbalen. Daar heb ik een prettige periode gehad." Geen eenheid Bij zijn overgang naar Axel trof Henk Koek koek een wereld van verschil aan, zowel op voetbalgebied als op het gebied van de sfeer. „Bij Axel gaat alles veel sneller in het veld. Een balletje rustig aannemen, rustig kijken en drie keer draaien is er niet bij. Ja, dat was wel even wennen. Bovendien is het voetbal op het niveau van de derde klasse een stuk harder in vergelijking met de tweede klasse afdeling. De sfeer is me echter tegengeval len. Het eerste van Axel is geen eenheid. Na de wedstrijd staan de spelers in groepjes verspreid in de kantine. Na een uur is bijna iedereen verdwenen. Dat was ik anders gewend. Plezier maken en samen uitgaan is er niet bij. Dat mis ik, want dat hoort er naar mijn idee ook bij." „Over de opvang bij Axel heb ik echter niet te klagen. Ik werd gelijk geaccepteerd. Bo vendien is alles rond het eerste perfect geregeld." Ondertussen heeft de berusting in het lot zich van de meeste spelers meester gemaakt. Henk Koekkoek besluit: „Ik denk dat de meeste spelers zich bij degradatie neergelegd hebben. Je weet het echter nooit." 06- Het eerste/ndam (anp) - Met zeven 50 cis zonder nederlaag heeft 06-320. t Korbach Volendam in balans gebracht. Aan TieniDijk gezet door Heeren- Totaal v 5, herrezen in het dorp 06-32' de paling, de muziek en al het voetbal. Dfi-19 succes smaakt naar meer. Tienecn m8en went> verliezen in voet- niet. Een oud spreekwoord. Zimbabwe.' Bedacht door in Wageningen, Zwolle, Enschede, teit. Het bleef rustig. Maar ver der heb ik overal wel wat van de grond gekregen." Zo ook bij het in verval geraakte Volendam, waar hij op 16 no vember vorig jaar kort na zijn ontslag in Heerenveen in dienst kwam. „Ik ben wereldkampioen in het weer tot leven brengen van clubs", sprak Korbach. Hij vervolgde: „Ik werk in de reani- matie-sfeer." En krijgt weer het etiket van korte termijn-trainer. „Ik heb in mijn loopbaan al zoveel etiket ten opgeplakt gekregen, mijn rug zit vol. Wat de methode is? Ik doe gewoon mijn werk, meer niet. Niets geheimzinnigs. In de Nederlandse cultuur heeft iede- reeen verstand van voetbal. Mis schien weet ik iets meer van de andere elementen. Persoonlijke benadering, motivatie." Promotie met Wageningen, Zwolle, Volendam, Twente en Heerenveen. Een grote naam. Maar toch: pas één keer aange nomen door een club uit de ere divisie. Deze keer. Volendam. „Ik heb daar eigenlijk nog nooit bij stilgestaan. Maar het klopt. De andere clubs zaten allemaal in de eerste divisie toen ik kwam. Gek? Misschien. Anderen bepalen in dit vak nu eenmaal hoe goed je bent en waar je aan de slag mag. Ik moet zeggen dat ik het bij alle clubs waar ik heb gewerkt fantastisch naar m'n zin heb gehad. En niemand heeft me ooit kunnen betrappen op de opmerking: Ik ben klaar voor het grote werk." Een kwart eeuw - en doorgaans succesvol - voetbaltrainer. Eén keer ontslagen. „Ik heb er niet op zitten te wachten, maar het hoort bij het vak. Een trainer mag zich daardoor nooit in de war laten bregen. Ik neem aan dat de mensen van Heerenveen bij hun volle verstand waren toen ze me aantrokken, ze zullen dat ook zijn geweest toen ze me wegstuurden. Soms houdt de sa menwerking gewoon op. We kunnen allemaal wel denken dat we Happel, Cruijff en Menotti zijn. Maar dat is niet zo." Na tien jaar keerde Korbach terug in het voetbalgekke dorp. Zo'n 18.000 inwoners en een derde van de basis bestaai uit eigen mensen. Korbach praat in de actuele si tuatie over 52 jeugdelftallen en 28 seniorenteams. Alleen al bij de amateurs. „De E'tjes van de club spelen een onderlinge com petitie. Zoveel hebben we ervan. De club zal moeten zorgen voor een zeer professionele begelei ding. De rest gaat dan in zekere zin vanzelf. ■9 Hontenisse verslaat Zaamslag Kloosterzande - Hontenisse heeft in een vriendschappelijk duel met 3-1 van zaterdag vierde klasser Zaamslag gewonnen. De eerste helft van deze ontmoeting gaf een evenwichtig beeïd te zien. In die fase kwam Zaamslag via Jan de Zwarte op voorsprong. Op slag van mst scoorde Michael Goossen do gelijkmaker voor de thuisclub. Gesteund door de wind was Hontenisse in de tweede helft sterker. Via een fraai afstands schot van Sjef Pauwels werd het 2-1 en even later liet Edward Tieleman de eindcijfers noteren. In de slotfase miste Jan de Zwarte een strafschop voor de bezoekers. Invaller-doelman, de 44-jarige Adri Sturm, keepte een knappe partij aan Hontenisse- zijde. Tweede wedstrijd De Gouden Ruif Vlissingen - Ruim 130 deelnemers hebben zich gemeld voor de tweede wedstrijd om Lie Gouden Ruif in manege De Scheldestad in Vlissingen die dit weekeinde gehouden wordt. De Gouden Ruif is de hoofdprijs van de dressuurcompetitie van de landelij ke rijvereniging en ponyclub De Scheldestad uit Vlissingen. Uit drie wedstrijden bestaat, deze dresssuurcompetitie, ongeacht of het pony- of paarde-deeinemers zijn. Door de overvloedige aanmelding kan het evenement niet op één wedstrijddag ver werkt worden. Vandaar dat vrijdag 15 januari om 17.15 uur gestart wordt met de wedstrijden. Dan komen de B-klasse pony's en paarden aan het vertrek en vanaf 20.00 uur de LI- en L2-klasse paarden. Zaterdag 16 januari beginnen de wedstrijden om 08.30 uur met de Ml-pony's, om 09.38 uur starten de M2-pony's, 10.26 uur de Zl- en Z2-pony's en verder de paarden met als laatste de Zl- en Z2-klasse. De juryleden zijn Adrie lTuisaard uit Hoedekensker- ke, Bram Priester (Kortgene), Arnout de Feijter (Zaamslag), Sari Hanse (Kerkwerve), Mascha Bustraan (Yerseke) en Doeska van Loon (Koudekerke). Deltacross in Westenschouwen Westenschouwen - Met de 21e uitgave van de Deltacross wordt zaterdag 16 januari aan het tweede deel van de Zeeuwse crosscompetitie begonnen. Plaats van handeling is het mooiste parkoers wat Zeeland rijk is, de boswachterij van Westenschou wen. Daar wordt opnieuw uitgekeken naar het duel tussen de beide Scheldesporters Sepp Vermeulen en Hans van de Griendt. Beiden zagen elkaar afgelopen weekeinde niet. Van de Griendt werd in Den Haag districtskampioen op de 3000 meter, terwijl Vermeulen een aanvaardbare halve marathon in Engmond afwerkte. Voor Van de Griendt zou het in Westenschouwen moeten gebeuren wil hij nog Zeeuws crosskampioen worden. Achter dit tweetal gaat het om de ereplaatsen tussen Rian van de Broeke, thuisatleet Jan Hoek, Jan Guiljam, Piet Westerweele, Patrick van Quekelberghe, Theo Rabout, Leon van der Velden en Leo de Leeuw. Deze senioren krijgen 10.000 meter op het bord met als starttijdstip 15.10 uur. Een tijdstip waarop tevens de mannen-veteranen vertrekken. Hier lijkt niemand iets te kunnen doen aan de hegemonie van Sam Polderman, al zal Eddy Smit van het organiserende Delta Sport zich voor eigen publiek wat extra opladen. Bij de vrouwen is Irma Heeren favoriet1.. Hun wedstrijd gaat over 3300 meter en begint om 14.20 uur. Om 12.00 uur wordt de wedstrijdmiddag geopend door de pupillen. De prestatielopen over 4,5 of 9 kilometer gaan om 14.30 urn- van start. Administra tief centrum is restaurant Zeelust. Was- en kleedaccommodatie op camping Duinoord. Vierde ronde zwemcompetities Terneuzen - In de zwembaden te Terneuzen, Oostburg, Middel burg, Kapelle en Den Haag wordt zondagmiddag de vierde ronde in de bonds- en districtszwemcompetities gehouden. In de B-afdeling van de bondscompetitie komt De Stormvogel (18e) in Den Haag uit tegen DSZ (19e) en VZC/Vlaardingen (17e). Scheldestroom zal in Terneuzen de promotiegevende vijfde plaats trachten te behouden tegen ZC Koewacht en De Schelde. Voor De Schelde is het alle hens aan dek want het staat na drie wedstrijden onder de fatale streep. Het gaat hier om de bondscompetitie, C-afdeling. Voor de eerste afdeling van het district Zuid trekt de Ganze (19e) naar Middelburg om daar Luctor (15e) en DIO (20e) te bestrijden. De Bruinvis (6e) komt in Oostburg uit tegen De Bevelanders (12e), de B-ploeg van De Stormvogel' (13e) en Scheldestroom B, die op de tweede plaats staat van cfe tweede afdeling. De Stelleduikers, De Zuidwester, Onderdak en Zeelan- dia treffen elkaar in Kapelle. Van onze sportmedewerker Terneuzen -Het Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run-circuit heeft komend seizoen opnieuw elf wedstrijden op de kalender staan. Dat is precies hetzelfde aantal als vorig seizoen. Tegenover de nieuwe namen, zo als het Belgische Basselvelde, Kloosterzande en Axel staan evenveel afvallers, Nieuw-Na- men, Stekene en Sas van Gent haakten af. Het eindklassement wordt net als vorig jaar opgemaakt aan de hand van de zes beste resultaten. Het aantal categorieën blijft on gewijzigd en dat geldt ook voor de afstanden. De finale is, onder enig voorbe houd, gepland op 10 oktober in Graauw. KALENDER Zondag 11 april: Bassevelde. Zaterdag 17 april: Overslag. Zondag 25 april: Terneuzen. Woensdag 5 mei: Axel. Woensdag 12 mei: Graauw. Zondag 16 mei: Kloosterzande. Zaterdag 22 mei: Philippine. Vrijdag 4 juni: Graauw. Woensdag 9 juni: Terneuzen (tijdrit). Zondag 26 september: Terneuzen. Za terdag 9 oktober: koppeltijdrit in Ter neuzen (niet meetellend voor klasse ment). Zondag 10 oktober: Graauw. Recent kreeg ik een artikel uit Uw krant van 4 januari jongstleden te lezen, waarin een interview staat van Uw correspondent Peter Snelders met Bram van Houcke, voor zitter van W Sluiskil. Ik wil graag reageren op dit artikel. Bram van Houcke betreurt het gemis aan clubliefde en zegt hierbij ook dat enkele oud-spelers, onder wie onder getekende en Peter Zwart, 'jongens uit het dorp', vrijwel nooit meer te zien zijn op het voetbalveld van de W Sluis kil. Ik ben circa 25 jaar lid ge weest van de voetbal-vereni ging Sluiskil, gezien mijn huidige leeftijd van 34 jaar, dus meer dan de helft van mijn leven. Zoals ongetwij feld bij hem wel bekend ben ik zeventien jaar basisspeler van Sluiskil 1 geweest en heb hiervoor zo'n 500 wedstrijden gevoetbald. Trainingen wer den door mij zelden of nooit overgeslagen en tijdens de zeldzame keren dat ik gebles seerd was, sloeg ik toch een bezoek aan het voetbalveld niet over. Voor deze inspanningen heb ik nooit een enkele vergoe ding ontvangen. Zelfs geen reiskostenvergoeding alhove- wel ik al ruim 10 jaar geen 'jongen van het dorp' meer was. Ik heb hier indertijd echter nooit een woord over gezegd en vond het ook niet echt belangrijk, terwijl het mij wel bekend was dat er aan andere spelers vergoedin gen werden gegeven. Dit door mijn pure 'clubliefde en vere nigingsgeest'. Als je na al deze jaren bewust de keuze maakt voor je gezin, wat voor sommige mensen moeilijk te begrijpen is, komt het hard aan dat je in de krant moet lezen dat de hui dige voorzitter van W Sluis kil vindt dat het je aan clu bliefde ontbreekt. Het maakt de 'zin' om een wedstrijd van je oude club te gaan zien wel beduidend minder Ook wil ik nog vermelden dat mijn vriend Peter Zwart, die overigens nooit een 'jongen van het dorp' was maar uit Terneuzen kwam, al bijna een jaar in Dongen woont. Wel een beetje ver voor een wed strijdje mee te pikken, denk ik Terneuzen K.P. Wnillems. Alleen bove je live mee

de Stem | 1993 | | pagina 11