Titel voor Jan-Henk Bomhof Biervliet wint derby tegen Aardenburg Familie Yerdurmen op dreef bij tafeltennis-jeugd Peter Pieavet blijft het best overeind in de modder Uitgesproken.. TOEGIFT OP MAANDAG Hontenisse-trainers blijven Aantrekkelijke partijen bij tafeltennis-kampioenschappen SPORT ZEELAND B8 Middenstip VACAI Foutje Dronken Foto «vrede met fertes WOV SE? C,Sk utogas één ijlt duurder erucht; Groot erlies K.LM erlaging van ypotheekrente ergkamp gaat eg bij Ajax Wereldrecord eroïnevangst Massa-ontslag (•ij Ned Car 'L !N DEZE KRAMT: Merijntje DE STEM MAANDAG 11 JANUARI 1993 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Ondanks de er barmelijke weersomstandig heden werden er in de eerste klasse afdeling van het zon dagvoetbal twee wedstrijden gespeeld. De derby Aardenburg-Biervliet eindigde in 0-1 en daardoor krijgt Biervliet aansluiting met de overige ploegen in deze klas se. Robur won met 2-1 van IJ- zendijke. De publieke belang stelling was uiteraard bijzonder matig bij deze wedstrijden. AARDENBURG-BIERVLIET 0-1 - Een ietwat geflatteerde uitslag. Gezien het spelbeeld en de wisselende kansen had een gelijk spel de verhoudingen be ter weergegeven. Aardenburg liet na een kwartier een reuze kans liggen. Mark Buzeijn ver zuimde toen om vanaf elf meter te scoren. Zeven minuten voor tijd sloegen de bezoekers toe. Ronnie Ingels scoorde het win nende doelpunt. ROBUR-IJZENDIJEK 2-1 - In de eerste helft was IJzendijke, gesteund door het windvoordeel, wat meer in balbezit. D'at lever de overigens weinig kansen op. Toch kwamen de bezoekers na 25 minuten op voorsprong. Een voorzet werd door Robur-aan- valler Jules Veraart in eigen doel gekopt. Na rust een duidelijk beter Robur dat tal van kansen kreeg, maar een uitstekende IJ- zendijke-doelman tegenover zich trof. Daarnaast moest tot twee maal toe een IJzendijke-speler een bal van de lijn halen. Hal verwege die tweede helft werd het toch 1-1 via Gerard Tibbe, na fraai voorbereidend werk van Ger-Jan de Vos. Drie minuten voor tijd scoorde Gerard Tibbe 2-1 en besliste het duel. Jan-Henk Bomhof in actie tijdens zijn finale-partij in Hulst. foto camile schelstraete Van onze tafeltennismedewerker Hulst - Jan-Henk Bomhof mag zich de nieuwe Zeeuws kampioen tafel tennis noemen. De speler van Roskam/MZ begon het gisteren in Hulst gehouden toernooi reeds als favoriet. De titelverdediger Peter Roeland uit Terneuzen en meervoudig kampioen Wim Wegman ontbraken immers op de deelnemer slijst. De tegenstand voor Bomhof moest nu komen van diens team genoot Mark Hackenberg en Jeroen Louws van 't Zand uit Middelburg. Deze spelers wisten het publiek een aantal aantrek kelijke partijen voor te schote len, waarbij Bomhof de zege niet cadeau kreeg. Hackenberg en Louws slaagden er elk in een game te winnen, maar waren uitiendelijk toch niet sterk ge noeg om de kampioen op de knieën te krijgen. Bomhof beëin digde het toernooi ongeslagen, terwijl voor Hackenberg na winst op Louws de tweede plaats restte. Teleurstellend Eerder op de dag had Bomhof ook de reserveklas al op zijn naam geschreven door Louws in de finale te verslaan. In de C- klas bij de mannen waren de ogen gericht op het Zeeuws- Vlaamse trio het Kloosterse SAR. Vooral van Wim 't Hooft werd veel verwacht, maar de favoriet bleek niet in de goede vorm te verkeren. Teleurstellend eindigde 't Hooft ver achter de winnaar als vierde. Aanvankelijk werd diens toon aangevende rol goed overgeno men door Mark Maas, maar een nederlaag tegen outsider Erik Hageman van 't Zand wierp ook Maas uit de strijd. Lachende derde werd 't Zand-speler Leo Zuidweg die na winst op Maas onbedreigd als kampioen finish te. Mark Maas werd tweede om dat hij het duel met dp als derde geëindigde Johan 't Hoofd ge wonnen had. Jo Bogaert kwam in de D-klasse goed uit de verf. De speler van Van onze tafeltennismedewerker Hulst - Het jeugdtoernooi van de Zeeuwse kampioenschappen tafelten nis is zaterdag voor de organiserende vereniging Reynaert een succes ge worden. Niet alleen kende het toer nooi een vlekkeloos verloop, de Hul ster club legde ook beslag op drie enkelspeltitels. vignet TAFELTENNIS De belangrijkste titel was die in de hoog ste klasse junioren. De als favoriet ge starte Dennis Verdurmen plaatste zich volgens verwachting moeiteloos voor de finale. Middelburger Serge van Thienen was daarin de tegenstander, ook zoals verwacht. De speler van 't Zand verde digde zijn titel, maar had in de eerste game met 21-14 weinig in te brengen tegen Verdurmen. Het vervolg van de partij gaf een gelijk opgaande strijd te zien. In eerste instantie kon Verdurmen de winst nog niet grijpen. Na 21-23 voor Van Thienen werd een derde game noodzakelijk. Daarin hield Verdurmen de zenuwen goed in bedwang en met 21-17 kon de Hulstenaar de titel houder onttronen. Voor de oudste telg uit de Verdurmen-familie was dit niet het enige succes. Samen met clubgenoot Da vy van de Walle behaalde hij ook de titel in het dubbelspel. Het tweede enkelspelsucces voor Reynae rt kwam in de tweede klasse junioren, waar Jaime de Poortenkeer zich in een finaledriekamp sterker toonde dan Den nis Manni van Roskam/MZ en Marcel Prevo van Yerseke. De aspirantentitel werd ook een prooi voor de thuisclub. Erwin Verdurmen deed niet voor zijn oudere broer onder en plaatste zich eenvoudig voor de finale. Daarin was Verdurmen een klasse te sterk. Hilair Bislip van het Vlissingse Westerzicht was met 21-11 en 21-4 geen partij voor de Hulstenaar. Het duo Erwin Verdurmen/Ralph van Wolffelaar was bovendien in de dubbelspelfinale de sterkste. Daarmee zorgde Reynaert voor een dubbelslag door in de twee hoogste leeftijdscategorieën de titel in zowel het enkel- als dubbelspel voor zich op te eisen. Door de Verdurmens wordt ook gewerkt aan opvolging voor de huidige successen. Noël Verdurmen was lang kansrijk voor de pupillentitel, maar moest deze met twee keer 23-21 uiteindelijk afstaan aan Bert Gideonse van Arnemuiden. Kalun Yu bleek de sterkste welp van Zeeland met een zege op Sassenaar Edgar Ultee. De Zeeuwse titel bij de meisjes-junioren ging naar Mariska Goormachtig van 't Zand. In de beslissende partij versloeg zijn clubgenote Ilse Burgs. Zeeuws- Vlaams favoriete Gabine Fokkens van SAR legde beslag op de derde plaats. De titel bij de aspiranten bleef wel in Zeeuws-Vlaanderen. Leek Naomie Schelfhout van het Kloosterse SAR op voorhand veel te sterk, in een regionaal getinte finale had zij toch opvallend veel moeite met Cindy van Driessche van RDT. De Lamswaardense was verrassend tot de finale doorgedrongen en bleek bovendien in staat het spel van Schelf hout te ontregelen. Met 21-9 in de derde game was Schelfhout toch de sterkste. Voor Van Driessche restte de tweede plaats, maar ook dat was een uitstekende prestatie. De titel bij de aspiranten 2 ging wel naar RDT, omdat Purdy Roelands in de finale Wendy Duerinck van Roskam/MZ ver sloeg. In het dubbelspel behaalden Na thalie van Wolffelaar en Marieke Munne voor SAR de titel ten koste van Cindy van Driessche en Marscha de Booy van RDT. Een verrassing viel te noteren bij de meisjes-pupillen. In een zeskamp leek de als favoriet aangewezen Marieke Munne van SAR inderdaad op weg naar de titel na de winst op Monique Corver. Tegen Mirjam Willeboordse van Roskam/MZ, die al van Corver verloren had, hoefde Munne slechts één game te winnen om zeker te zijn van de eerste plaats. Na verlies in de eerste game bleek ook een 18-13-voorsprong in de tweede niet vol doende. Willeboordse won alsnog met 21-18 en dat was genoeg om Munne op onderling resultaat naar de tweede plaats te verwijzen. In de tweede klasse van de pupillen ging de titel naar Elles van de Bergen. De ongeplaatste STV-speelster ontdeed zich in de halve finale van de als eerste geplaatste Cindy Poppe, om in de finale Evelien van Maldegem van Big Smash te verslaan. Bij de welpen ging de titel naar Lindsey Boerdam van SAR, die in de beslissende partij sterker was dan favo riete Miranda Crucq van Roskam/MZ. UITSLAGEN JONGENS Junioren 1: 1. D. Verdurmen (REynaert), 2. S. van Thienen (Zand). Junioren 2: J. de Poorter (Reynaert), 2. D. Manni (Roskam/MZ). Junioren 3: 1. E. de Bruijne (ONA), 2. M. van Loozen (SAR). Aspiranten 1: 1. E. Verdurmen (Reynaert), 2. H. Bislip (Westerzicht). Aspiranten 2: 1. W. de Voogdt, 2. A. de Landmeter (beiden Westerzicht). Aspiranten 3: 1. D. van Stee (Yerseke), 2. M. van Boven (Westerzicht). Pupillen 1: 1. B. Gideonse (Arnemuiden), 2. N. Verdurmen (Reynaert). Pupillen 2: 1. W. Koole (Yerseke), 2. E. Schelstraete (STV). Pupillen 3: 1. M. Kieboom (Scaldina), 2. E. Crucq (Roskam/MZ). Welpen 1: 1. K. Yu (Zand), 2. E. Ultee (STV). Welpen 2: 1. L. van Boven /Arnemuiden) 2. C. Steenbeek (Roskam/MZ). DUBBELS Junioren 1: 1. D. Verdurmen/D. van de Walle (Reynaert), 2. S. van Thienen/N. Diuric (Zand). Junioren 2: 1. M. van Boven/R. Nijholt (Wes terzicht), 2. A.Tange J2/A. Tange A2 (Yerse ke). Junioren 3: 1. E. Stoel/M. Schaap (Scaldina/ Westerzicht), 2. M. Corver/D. Manni (Roskam/ MZ). Aspiranten I: 1. E. Verdurmen/R. van Wolffe laar (Reynaert), 2. M. Veijgen/B. Gideonse (Roskam/MZ/Arnemuiden). Aspiranten 2: 1. N. Boogaert/J. Koutstaal (Yerseke), 2. H. Buys/M. Schoenmaker (Ros kam/MZ). Pupillen/welpen 1: 1. N. Verdurmen/M. Staal (Reynaert), 2. K. Yu/E. Ultee (Zand/STV). Pupillen/welpen 2: 1. E. Crucq/C. Steenmbeek /Roskam/MZ), 2. N. Schot/A. van Damme (Yerseke). MEISJES Junioren 1: 1. M. Goormachtig, 2. I. Burgs (beiden Zand). Junioren 2: 1. A. Tange, 2. P. Manni (beiden Roskam/MZ). Aspiranten 1: 1. N. Schelfhout (SAR), 2. C. van Driessche (RDT). Aspiranten 2: 1. P. Roelands (RDT), 2. W. Duerinck (Roskam/MZ). Pupillen 1: 1. M. Willeboordse (Roskam/MZ), 2. M. Munne (SAR). Pupillen 2: 1. E. van de Bergen (STV), 2. E. vav Maldegem (Big Smash). Welpen 1: 1. L. Boerdam (SAR), 2. M. Crucq (Roskam/MZ). DUBBELS Junioren: 1. M. Goormachtig/I. Burgs (Zand), 2. G. Fokkens/N. Schelfhout (SAR). Aspiranten: 1. N. van Wolffelaar/M. Munne (SAR), 2. C. van Driessche/M. de Booy (RDT). Pupillen: 1. M. Willeboordse/M. Corver (Ros kam/MZ), 2. N. D'Hont/K. de Rijk (RDT). Welpen: 1. L. Boerdam/L. Eysackers (SAR), 2. M. Crucq/A. Meeder (Roskam/MZ). Van onze sportmedewerker Oostburg - Peter Pieavet maakte de favorietenrol in de run-bike-run in Oostburg volledig waar. De Hulstenaar verteerde de loodzware klus het best. Immers, organisator Bram van Lare had in het fietsparkoers een aantal onverharde stroken opgenomen. De dooi en regen van de laatste dagen hadden het traject er niet bepaald beter op gemaakt. Dit gekoppeld aan de zware zuid wester, die in de vlakke polders rondom Oostburg vrij spel had, maakte er een ware slijtageslag van waarin alleen de aller sterk- sten overeind bleven. Pieavet was van die sterkeren de sterkste. Tijdens het openingson derdeel de 6,4 km. lopen - in die fase verloor men al één van de favorieten Frank Geensen die geblesseerd uitviel - moest Pica- vet wel Jan de Wilde voor laten gaan. Maar eenmaal op de fiets stond er geen maat op de Hulste naar. Al na 2 van de 20 km. streek Pieavet op De Wilde neer. De Bevelander, duidelijk de bes te loper van het gezelschap was dus uitgeschakeld, Toch kreeg Pieavet nog een aanval op zijn leidende positie te verduren. In eerste instantie van Marco van der Meulen, die als vierde op de fiets klom en zienderogen terrein won. Hij zou echter na zo'n 14 km. fietsen lek rijden en verloor in de resterende kilome ters nog erg veel terrein. Eerst zag Van der Meulen Erik Ver- eecken, die als veldrijder hier het kolfje naar zijn hand vond, passeren terwijl hij Mike Bor sten uit Amersfoort - hij kwam maar net op tijd aan de start omdat hij in eerste instantie Oostburg met Oost-Souburg had verwisseld - maar net kon voor blijven. Tijdens de afsluitende 4 km-loop in de straten van Oostburg gaf Pieavet de winst niet meer uit handen. Erik Vereecken kwam op ruim 3 minuten als tweede binnen, terwijl Mike Borsten in de slotfase nog voorbij Van der Meulen ging. Jan de Wilde kon op ruime afstand als vijfde wor den opgeschreven. De veteranen maakten er een spannend gebeuren van. Het was steeds stuivertje wisselen tussen Adrie Versluys en de Belg Wil- fried Buysse. Versluys werkte een sterk fietsonderdeel af en wisselde dan ook als eerste voor het laatste onderdeel, maar kon die leidende positie niet vast houden. Therèse van Lare en Baukje Doedee beiden nationaal kam pioen vorig jaar in deze sporttak in hun betreffende categorieën waren de enige twee vrouwen die zich tussen de 26 dapperen op deze vroege zondagmorgen op het parkeerterrein van Albert Heyn hadden gemeld. Van Lare bleek net iets meer inhoud te hebben dan haar jeug dige concurrente. Het verschil aan de streep was 13 sec. Peter Pieavet begint aan zijn laatste onderdeel in Oostburg. UITSLAGEN 6,4 km. lopen/20,2 km. fietsen en 3,9 km. lopen Mannen senioren: 1. Peter Pieavet (Hulst) 1.19.05, 2. Erik Vereecken (Hulst) 1.22.40, 3. Miken Borsten (Amersfoort) 1.23.09. 4. Marco v.d. Meulen (Oostburg) 1.23.11. 5. Jan de Wilde (Driewegen) 1.28.10, 6. Rob Magnee (Vlissingen) 1.29.00. 7. Johnny Neyts (België) 1.30.30, 8. Mark "Maeyens (Terneuzen) 1.34.45. 9. Jurgen Thuy (Graauw) 1.35.30. 10. Erik Claeys (België) 1.38.20. 11. Ronald Verschelden (Heikant) 1.38.30, 12. Theo de Jong (Terneu zen) 1.38.42., 13. Theo .Kappetein (Terneuzen) 1.41.48. 14. Ronald Vanhefte (Öostburg) 1.42.10, 15. Edward Koets (West-Kapelle) 1.45.00. Mannen veteranen: 1. Wilfried Buysse (België) 1.33.48, 2. Adrie foto camile schelstraete Versluys (Oostburg) 1.34.30, 3. Jule van Muiken (Groede) 1.37.40. Vrouwen: 1. Therese van Lare (Sluis) 1.43.15. 2. Baukje Doedee (Kloosterzande) 1.43.28. Koppels: 1. Luc de Jaeger/Ronnie Versluys (België/Zuidzande) 1.25.23. 2. Frank Verschorre/Auk van Weert (Breskens) 1.25.31. 3. Steven v.d. Veire/Niek Maenhout (Oostburg) 1.56.10. SAR bleef lang ongeslagen, maar verloor utieindelijk toch van de latere winnaar Jan Steyn. Wel hield die nederlaag in dat Bo gaert met een derde plaats net buiten de prijzen viel. De E-klasse werd het toernooi van Frank Bracke van Effect. De Terneuzenaar werd voor het toernooi tot het leger der kanslo zen gerekend, maar liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Bracke speelde een sterk toer nooi en bereikte door een zege op de Middelburgse favoriet Alex Krappen de finale. Ruikend aan de titel liet Bracke zich deze kans niet meer afnemen. Arne- muidenaar Koen Mijnsbergen was niet in staat de ontketende Bracke af te stoppen, waardoor Bracke met de titel aan de haal ging- De overige klassen leverden allen Zeeuws-Vlaamse onder onsjes op. Fons Sanders van Ef fect, de nummer 2 van de plaat singslijst bij de mannen F, be reikte volgens vewachting de fi nale. Daarin trof hij echter niet de verwachte John Stroo uit Ou- delande. Stroo werd reeds in de eerste ronde uitgeschakeld door de verrassende George Mahu van RDT, die zich vervolgens ten koste van Biggekerkenaar Arjan Kole eveneens voor de finale plaatse. Daarin moest een moe gestreden Mahu evenwel zijn meerdere erkennen in Sanders. Roman Lecluyze van het Oost- burgse ONA won de G-klas na een duidelijke zege op Marinus de Nood van Reynart. Daarbij had Lecluyze eerder al favoriet Guus Visscher het nakijken ge geven. De H-klasse werd een prooi voor STV-speler Hans Kennis die Patrick Josiassen van Reynart versloeg. Verrassend De Zeeuwse titel bij de vrouwen werd behaald door Renate Louws. De Middelburgse had in Hulst weinig moeite haar titel te prolongeren. Verrassend was wel de tweede plaats van haar club genote Eveline Kaan. Deze maakte haar seniorendebuut en had daarbij weinig respect met de gevestigde namen. Slecht Louws was uiteindelijk ook voor haar te sterk. Chantal Verdurmen (RDT) en Masja Schelfhout (SAR) vielen in de D-klasse net buiten de prijzen. Het duo eindigde als derde en vierde achter winnares Wilma van de Bosse van 't Zand en Sonja Barentsen van Big Smash. Cortny van Driessche was dicht bij succes in de E- klasse, maar verloor tenslotte de beslissende partij van Christel van der Sande. Op onderling resultaat ging daarmee niet al leen de titel maar ook de tweede plaats aan haar neus voorbij. EINDSTANDEN SENIOREN ENKELSPEL MANNEN Senioren: 1. Bomhof, 2. Louws; licentie A-B: 1. J. Bomhof (Ros kam/MZ), 2. M. Hackenberg (Ros kam/MZ); licentie C: 1. L. Zuid- weg ('t Zand), 2. M. Maas (SAR); licentie D: 1. J. Steijn (Roskam/ MZ), 2. A. Louwerse ('t Zand); licentie E: 1. F. Bracke (Effect), 2. C. Mijnsbergen (Arnemuiden); li centie F: 1. F. Sanders (Effect), 2. G. Mahu (ROT); licentie G: 1. R Lecluyze (ONA), 2. M. de Nood (Reynaert); licentie H: 1. H. Kennis (STV), 2. P. Josiassen (Reynaert). VROUWEN Licentie A-B-C: 1. R. Louws ('t Zand), 2. E. Kaan ('t Zand); licen tie D: 1. W. vd Bosse ('t Zand), 2. S. Barentsen (Big Smash; licentie E-F: 1. C. vd Sande (Oudelande), 2. A. Schaap (Oudelande). MANNEN DUBBEL Licentie A-B-C: l.J. Bomhof (Ros kam/MZ) J. Steyn (Roskam/MZ), 2. M. Hackenberg (Roskam/MZ) R. Kasse (Roskam/MZ); licentie D: 1. D. Mijnsbergen (Arnemui den) C. Mijnsbergen (Arnemui den), 2. R, van Roo (Roskam/MZ) L. Leunis ('t Batje); licentie E: 1. F. Bracke (Effect) R. de Jong (Effect), 2. R. Dijkers (Roskam/ MZ) A. Krappen (Roskam/MZ); licentie F: 1. J. Stroo (Oudelande) S. Littel (Oudelande), 2. F. San ders (Effect) R. van Duren (Ef fect); licentie G: 1. J. Derksen (Kapelle) C. van Oers (Kapelle), 2. G. Visscher (Big Smash) F. Bijl (Big Smash); licentie H: l.J. Kas (Steen) E. Traas (Steen), 2. H. Kennis (STV) T. van Nispen (ST- V). VROUWEN Licentie A-B-C: 1. R. Louws ('t Zand) S. Zuidweg ('t Zand), 2. A. Salamony ('t Zand) M. Goorm achtig ('t Zand); licentie D: 1. D. Laing ('t Zand) S. Visser ('t Zand), 2. W. vd Bosse ('t Zand) W. Gide onse (Arnemuiden); licentie E-F: 1. C. vd Sande (Oudelande) A. Schaap (Oudelande), 2. C. Schaafsma (Oudelande) M. Buijs- se (St. Aloysius). Kunt u met een gerust doen meteen ..Kleintje-' „Vakantie Immers vele Stern-lezers en lezeress* tien) zeggen bijzondere t hebben voor deze „Kleintjes'"-ruit Twee leden van studentenvereniging Vesuvius uit aam geven de middenstip terug aan Heerenveen-voorzitter Rienet van de Velde (tweede van links) en Johan Rondhout (tweedi van rechts), het hoofd van de gemeentelijke dienst roo; recreatie en sport in Heerenveen. fotoa» DE MIDDENSTIP uit het voetbalstadion Abe Lenstra van spon. club Heerenveen is zaterdagavond door de oudejaarsverenigb Vesuvius uit Elsloo als verlate Nieuwjaarsgrap gepresenteerd Voorzitter R. van der Velde van Heerenveen toonde zich blij dat de stip weer terecht is en niet door anti-Heerenveen-fanaten is gestolen. De stip was tijdens de tweede Kerstnacht door leden van de Oudejaarsvereniging gestolen. Dat hij niet is gepresenteerd op Nieuwjaarsdag heeft te maken met de stunt van vorig jaar toen uit het wassenbeeldenmuseum Madame Tussaud het beeld van Gor- batsjov werd gestolen. Dat leverde voor zeven leden van de vereniging twee jaar voorwaardelijk op. Een nieuwe diefstal zou Justitie niet accepteren, vandaar dat de leden eerst de reactie van het bestuur van sportclub Heerenveen hebben afgewacht. Die kwam pas op vrijdag na de vergadering van het hoofdbestuur. Er is wel aangifte bij de politie gedaan maar een vertegenwoordiger van de gemeente Heerenveen meldde dat die hoogstwaarschijnlijk wel ingetrokken zal worden. FOUTJE bedankt. Deze kreet konden de spelers van Verburg/ Dynamo, uitkomend in de der de divisie van de Nederlandse Volleybal Bond afgelopen za terdagmiddag uitroepen. De Middelburgers waren vol goede moed richting Hulst gereisd om daar aan te treden tegen Mor- res. De Hulstenaren bleken daar bij aankomst niet aanwezig te zijn omdat deze wedstrijd pas za terdag 30 januari moest worden gespeeld. Drie weken te vroeg dus. „De wedstrijd staat vast gesteld voor 30 januari, maar volgens onze informatie zou de ze verschoven zijn naar de ne gende. Achteraf is blijkbaar de wedstrijd weer verzet naar de oorspronkelijke datum, 30 ja nuari dus," aldus een Verbrug Dynamo-speler zaterdag. De spelers Wim Kosten, Bert van Leiden en Erwin Cornelis- sen wilden hun zaterdagmid dag toch nuttig besteden en reisden direct door richting Oostburg, maar hun oude club YVC meost aantreden tegen Scheldesport. Dankzij hun aan moedigingen won de thuisploeg met 3-1, waardoor de Dynamo spelers toch nog met een rede lijk tevreden gevoel huiswaarts konden keren. Op 30 januari worden ze echter wel opnieuw verwacht in Hulst. ERIK Huizebosch had het za terdag tijdens het NK mara thon op kunst-ijs in Den Haag snel gezien. Na 25 (10 kilome ter) van de in totaal 150 af te leggen rondes hield hij de be nen stil en zocht de kleedkamer op. „Ik ben nog een beetje dron ken", gaf de vaderlandse titel houder op natuur-ijs van vorig; week dinsdag in Maasland aan „Normaal lust ik best een pils je, maar na mijn zege ben ik thuis in Gramsbergen door ie- dereen volgestopt met En dat is me niet goed men." Huizebosch betreurde het niel dat hij de strijd zo snel moest staken. „Mijn ijs niet. Er zitten geen scheuren in. Veel te mooi En daarnaast, er zit een dak op. De wind kan er niet bij. Niets voor mij dus." (RvD) JAN Eise Kromkamp ging za-f terdag in Den Haag op zoek jl naar de finish-foto, die in Maasland uitsluitsel moest brengen of hij of Erik Huize bosch nu Nederlands kampioen marathon op natuur-ijs was ge worden. Kromkamp kreeg wat video-beelden te zien, maar hij kwam niet voor honderd pro-1 cent tot de overtuiging dat hij inderdaad van zijn skeeler-j vriend verloor in die eindsprint. „Die mensen zeiden: 'kijk, hier is de finish-lijn en daar Huizebosch net voor', wijzen ze een scheur in het ijs i aan. Een echte streep valt er niet te ontdekken. Die was met rode verf op het .ijs gespoten, maar op de video valt alleen wat witte verf te zien. Dus ik houd mijn twijfels." Kromkamp is echter niet van plan om actie te ondernemen J „We zijn met sport bezig en i dan koop je niks voor allerlei procedures achteraf. Al blijf ik het jammer vinden dat het zo gegaan is." (RvD) Bijdragen: Willy van Leeuwen, Rob van Deursen. De van Ajax naar Feyenoord overgekomen John van Loen in Voetbal International over de trainers van die clubs: „Met Van Hanegem kun je natuurlijk meer lachen dan met Van Gaal. Vfli Hanegem praat vrijer, man tegen man." Will van Rhee, nieuwe manager veiligheidszaken KNVB in vi: „Kijk, die ene dwaas, die een vuurwerkbom mee de tribuut opneemt, is niet tegen te houden. Ook de moord op president Kennedy was niet te voorkomen. Maar daar moet je je ook niet op richten. Dan héb je het over symptoom-bestrijding en dat heeft geen zin. Schaatsster Carla Zijlstra in Nieuwe Revu: Johan Olav Koss Ik vind het goed van hem dat hij nog wat meer van de wereld weet dan schaatsen. Bovendien is hij een mooie vent. Ik zou vd een keer met hem willen stappen. Misschien komt het er no} van. Groningen- en ex-PSV-speler Jerry de Jong in HP/De Tijd op Zondag: „Misschien had ik het slimmer moeten aanpakken Meer moeten omgaan met de invloedrijke spelers. Er is veel toneel in het voetbal. Hoe hoger je komt, hoe beter de acteurs.' Ajax-trainer Louis van Gaal in Het Parool: „In de Nederlandse j sportcultuur stelt een reserve nu eenmaal niets voor. Europees kampioen Falko Zandstra in Het Parool: „Zoals ik vte nu voel, wil ik zo lang mogelijk blijven schaatsen. Reizen, veel dingen bekijken, plezier maken met de jongens van de kern ploeg: ik heb momenteel een prachtig leven. J Zeerover het feit men slechts twee offertes i„èn heeft voor de aanleg van ïwververbinding in de Wes- Lrhelde Beide offertes zijn f!r tunnels en hierdoor is het I, mogelijk te vergelijken zo- T Provinciale Staten met kun- nagaan of een brug toch niet dkoper is. !IE ZEELAND - C1 iterdam - Autogas (lpg) gaat reen bij de zelfstandige nphouders, aangesloten bij de vok, één cent per liter om- ,o óe adviesprijs is 54,9 cent ■liter. isterdam - Aanhoudende ge- ihten over een hoger verlies n vorig jaar was aangekon- <d bij vliegtuigmaatschappij Im zorgden gisteren voor een >rsdaling van ƒ1,20 op een tkoers van ƒ24,40. De vak- jden menen dat KLM volgen- week een nieuw sanerings- jgramma bekend zal maken. ZIE ECONOMIE - A5 nsterdam - De ABN AMRO nk en de verzekeraars Delta jyd en Nationale Nederlanden bben gisteren hun hypotheek- ieven verlaagd. Bij de ABN aro gaan de tarieven voor hy- theken met variabele rente :t 0,4 procent omlaag. Delta jyd zal haar basishypothee- ente morgen met 0,3 procent rlagen en Nationale-Nederlan- n met 0,5 procent. «sterdam - Dennis Bergkamp at na dit seizoen weg bij Ajax. e spits zal binnenkort de be- [ssing over zijn toekomstige rb nemen. In de internationale idia wordt de speler in ver- jid gebracht met Juventus, ircelona en AC Milan. „Het ad maakt me niet zoveel uit, :t belangrijkste is mijn gevoel or een bepaalde club." ZIE SPORT - B1 ïkara - Marine en politie van irkije hebben gisteren een we- idrecord geboekt met het in slag nemen van 14 ton heroï- De handel was onder meer stemd .voor Nederland. Het hip was de afgelopen dagen tor een Amerikaanse satelliet tvolgd. ZIE BUITENLAND - A4 otn - Autofabrikant NedCar vandaag bekendmaken dat er J00 arbeidsplaatsen vervallen, «dwongen ontslagen zijn daar- onontkoombaar. NedCar °°pt met de sanering 80 mil- gulden te besparen. 'ZIE ECONOMIE - A5 vandaag 2 katernen Achtergrond a2 Binnenland A3 Buitenland a4 Economie a5 a6 Beurs a6 I ^P0,11 deel b «eland deel C RTv deel D i 11 'V-programma's d2 Van onze sportmedewerker Kloosterzande - Tot tevredenheid van beide partijen hebben trainers van de voetbalvereniging Hontenisse hun contract met 1 jaar verlengd. Jan de Lobel begint volgend seizoen aan zijn tweede jaar als trainer I bij de blauw-witte formatie en Frans van Meele neemt dan voor jjEl I derde achtereenvolgende seizoen de tweede selectie onder zijn hoe® Dat is nog eens schoon schip maken

de Stem | 1993 | | pagina 18