DE STEM PER j O N E E L Kwaliteit en stijl Multec wenst u een sprankelend I993. multec OPLEIDINGEN CURSUSSEN NGPR-A in Breda ÜPBNA Middle Management in Breda SERVICE MONTEUR MEDEWERKER ROUW- EN WONINGTOEZICHT m/v Maatwerk Binnenkort beginnen avondopleidingen voor: Secretaresse Secretaresse Internationaal Medisch secretaresse Gemeente Dongen ONDERHOUDSMEDEWERKER GROENVOORZIENING Een beetje familie... Een beetje carrière. GEMEENTE HOEVEN MEDEWERKER CIVIELTECHNIEK EN REINIGING M/V van foto, film en video-apparatuur VOOR PERSONEELSSELECTIE GEMEENTE Molenstraat 51-53 - Zundert - 01696-72431 papiepcontainens 'rVrY Inzameiing chemische atvalstoffen BEROEPSOPLEIDINGEN BEROEPSOPLEIDINGEN Meer nodig Geschiedenis DE STEM ZATERDAG 9 JANUAR11993 Hoeven is een recreatiegemeente in West-Brabant en telt ca, 8.200 inwoners. Hoeven ligt nabij de wegverbindingen Rotterdam-Breda-Antwerpen. De beide kerkdorpen hoeven en bosschenhoofd hebben een aantrekkelijk woonklimaat met uitgebreide recreatie- en sport-voorzieningen. In een straal van 5 km zijn ruime onderwijsvoorzieningen aanwezig. Het ambtelijk apparaat van de gemeente bestaat uit 3 sectoren, welke ieder een geïntegreerd deel van de gemeentelijke taken zowel naar beleids-advisering als - uitvoering behartigen, te weten: Middelen, Bestuurszaken en Wonen en Werken. Binnen de sector Wonen en Werken is de vacature ontstaan van c Functie-inhoud: - het adviseren, begeleiden en voorbereiden van de afdelingstaken betreffende: civieltechnische werken (w.o. verkeer); beheer en onderhoud van civieltechnische werken; storingsdienst en calamiteitenbestrijding van civiel- en cultuurtechnische werken; reinigingstaken (w.o. gladheidsbestrijding en vuilophaaldier openbare verlichting. - het mede opstellen en beheren van geautomatiseerde onderh voor wegen en riolering; - het voeren van de besteksadministratie van bovengenoemde - verzamelen van revisiegegevens en gegevens t.b.v. nacalcu' - het voeren van overleg met diverse instanties en personen. Functie-eisen: - bezit van het diploma H.T.S. weg- en waterbouw of een verkregen gelijkwaardig niveau; - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - belangstelling voor automatisering en verkeerskunde; Gemeentelijke ervaring strekt tot aanbeveling. Salaris - afhankelijk van opleiding en ervaring wordt een salaris geboden van maximaal f. 5.261,- bruto per maand (schaal 9 salarispeil per 1-1-1993); - de bij de gemeente gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Overige informatie: - een medisch onderzoek maakt deel uit van de selectie-procedure; - een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectie-procedure. Inlichtingen over de functie kunnen worden ingewonnen bij de heer T. de Graaf, sectorhoofd Wonen en Werken, tel: 01659-9200. Sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Hoeven, Postbus 6, 4740 AA Hoeven, met in de linkerbovenhoek van de enveloppe de vermelding "Soll.l992/W07". Onze relatie, Reinka BV te Breda, is importeur van zeer gespecialiseerde appa ratuur op het gebied van foto, film en video. Reinka BV biedt haar klanten, uitstekende service en voert eventuele reparatiewerkzaamheden met de grootste zorg uit. Voor dit kleine bedrijf zoeken wij ter ondersteuning van de service afdeling een M/V die na een gedegen inwerkperiode fijn-mechanische en elektronische reparatie werkzaamheden gaat uitvoeren. Reinka BV vraagt: - LTS/MTS fijn-mechanische techniek (of op dit gebied ruime relevante werkervaring); - goede kennis van elektronica; - kennis van de Duitse taal; - brede inzetbaarheid; - leeftijdsindicatie 20-30 jaar. Reinka BV biedt: - een baan binnen een klein en enthou siast team; - meegroei-mogelijkheden met een gezond bedrijf; - een prima salaris. Spreekt deze functie je aan, schrijf dan binnen 10 dagen een brief met curricu lum vitae aan "Maatwerk voor Personeelsselectie", Postbus 3296, 4800 DG Breda, onder vermelding van referentienummer 9243. Inlichtingen over deze functie worden verstrekt door mevrouw drs. P. Kokke, telefoon 076-250255. Maatwerk voor Personeelsselectie biedt, als afgeleide dienstverlening van Arbeidsvoorziening regio Breda, bedrijven en instellingen ondersteuning bij wervings- en selectieprocedures. Ook psychologisch onderzoek behoort tot de mogelijkheden. .-. .■.■.■.■.■.■.■.-.■.■.■.■.•.v.sV.'.'.'.V.S'.SV.'.V.V.WASV.VAVW.V.VAV.V.V.V.'.V.'.V.V.W.V.'.V.V.SV.V.V v.v.v.;.v.;.;.;.\v.v.v.;.;.;.v.v.v.v.v.\\v.v.;.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.\v.v.v.v.;^ Geheel eigentijdse, uiterst praktische opleiding met veelzijdig vakkenpakket voor veelzijdige toepassing. Maatschappelijk erkend. Vul onderstaande strook in en stuur deze voor uitgebreide en vrijblijvende informatie in een open envelop zonder postzegel naar het Instituut Scheidegger antwoordnummer 152 5900 VB VENLO. Naam: Adres: 38/10931 .Tel.: Postcode en woonplaats: Opleiding secretaresse Opleiding medisch secretaresse Opleiding secretaresse Internationaal Opleiding steno de stem 22.500 inwoners) Bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht/Milieu van de directie Ge meentewerken is wegens benoeming elders een vacature ontstaan voor een Functie-inhoud: Advisering omtrent bouwaanvragen Toezicht houden op in uitvoering zijnde bouwwerken Afwikkeling en controles in het kader van de subsidie- en premieregelingen Behandeling van aanvragen stads- en dorpsvernieuwing Overige op de afdeling voorkomende werkzaamheden Functie-eisen: MTS bouwkunde en enige jaren ervaring in een soortge lijke functie Goede contactuele en redactionele vaardigheden Bekendheid met geautomatiseerde venwerking van ge gevens strekt tot aanbeveling Bezit van rijbewijs B Salaris: Dit bedraagt afhankelijk van opleiding en ervaring minimaal ƒ2.596,00 (niveau 6) en maximaal ƒ4.019,00 (niveau 7) bruto per maand, exclusief vakantietoelage. Verder bieden wij u: r f Flexibele werktijden Goede opleidingsmogelijkheden Mogelijkheid tot ouderschapsverlof Beperkte mogelijkheid tot kinderopvang Overige informatie. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met de heer W. Bol- tong, afdelingshoofd, tel. 04998-60263. Het gemeentelijk beleid is erop gericht de deelname aan het arbeidsproces te verhogen van groepen (vrouwen, etnische minderheden, gehandicapten), die hierin ondervertegen woordigd zijn. De selectie wordt daarom in beginsel beperkt tot personen uit deze groepen die aan de functie-eisen vol doen. Sollicitaties. U kunt uw sollicitatie tot 19 januari a.s. sturen naar burgemeester en wethouders van Best, Postbus 50, 5680 AB Best, onder vermelding van „vac. BWT/M". De afdeling Beheer en Onderhoud van de sector Wonen, heeft tot taak de openbare terreinenen gebouwen te beheren, te onderhouden en schoon te houden. Thans is bij de sedtie groenvoorziening plaats voor een: Ook op zondag geopend van 10.00-16.00 uur Uw positie Bij de afdeling Beheer en Onderhoud (B en 0)- die samen met de afdelingen Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) en Nieuwe Wer ken (NW) de sector Wonen vormt- is ondermeer het beheer en onderhoud van de gemeentelijke plantsoenen ondergebracht. De werkzaamheden van het beheer en onder houd van de gemeentelijke plantsoenen zijn over een viertal wijkploegen verdeeld. U bent samen met uw 3 collega's verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de groenvoorziening in uw wijk. Uw taak Van u wordt verwacht dat u onderleiding van de voorman of hoofdopzichter onderhoud uitvoert aan beplantingen, grasvelden en gazons in de wijk waar u wordt tewerk gesteld. Ook draagt u zorg voor het schoonhouden van perken en plantsoenen. Verder behoort tot uw taak het mede onderhouden van het gereedschap en machines die bij de werkzaamheden worden gebruikt Uw profiel U bent een vrouw of man met een gerichte oplei ding op LBO-niveau, zoals de opleiding LAS- richting tuinonderhoud. Uw arbeidsvoorwaarden Wij bieden u naast een aantrekkelijke functie en de gebruikelijke secundaire arbeidsvoorwaar den een salaris overeenkomstig het niveau van deze functie van max. ƒ2.596,- bruto per maand excl. de uitloopperiodieken en een inconvenien- De gemeente Dj, gen (ca. 21.200 inwoners) ligt^ traal in de landeljt. omgeving tussen Tilburg, Bredase Waalwijk. Dong#i metdeauto.fietis, Na verloop van tijd behoort - indien u de daar voor vereiste opleidingen hebt gevolgd - door stroming naar een zwaardere functie tot de mogelijkheden. Uw reactie Informatie over deze functie wordt u met plezier verstrekt door het hoofd van de afdeling Beheer en Onderhoud, de heer C.M.L Mutsaerts, tei.nr. 01623-83200 tst 340. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan bur gemeester en wethouders van Dongen, met ver melding op de enveloppe: "Soil. B. en 0". De solli citatietermijn sluit 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie. Goede voorzie», gen en woonwijk met veel groen wonen is in Donger De gemeente D«l gen kent het renmodel en veröe satie zich onder andere dooreen 36-urige werkwes en de mogelijk, tot kinderopvang Er werken bij de gemeente ruim!) werknemers. Bent u in 1993 toe aan een nieu we stap in uw carrière dan bent u bij Multec aan het juiste adres. Multec biedt ervaren en starten de technische specialisten dé uitda ging die zorgt voor een goed begin van het nieuwe jaar. Neem voor meer informatie over de tijdelijke, vaste en projectma tige vacatures bij onze opdrachtge vers contact op met het Multec kantoor in uw regio. Of stuur uw curriculum vitae naar Multec, 'ïcmlo rorr Antwoordnr. 11050, 2600 VC Delft (postzegel niet nodig). Alkmaar 072-118885, Amersfoort 033- 652664, Amsterdam 020-6268600, Arnhem 085-458668, Breda 076-214554, Delft 015-143240, Den Bosch 073-140880, Den Haag 070-3818465, Dordrecht 078- 311999, Eindhoven 040-450655, Gouda 01820-11466, Groningen 050-144662, Haarlem 023-340550, Hengelo 074- 501111, Hoofddorp 02503-62455, Leeu warden 058-159700, Maastricht 043- 211472, Rotterdam 010-4117577, Tilburg 013-440077, Utrecht 030-312724, Venlo 077-515799, Zwolle 038-212293. hoger technisch personeel Gezocht wordt Vrouw, 30-45 jaar jong. Bijzondere kenmerken Heeft Wenst Vindt Beloning Symphatiek, spraakzaam, zelfbewust, beschikt over auto en telefoon. Kinderen die al zelfstandig zijn. Weer onder de mensen en daarnaast in een beroep succesvol te zijn. Een opdracht in het teken van de Olympische Ringen belangrijk. Sterke verbetering van de - huishoudkas. Wanneer u de gezochte vrouw bent, belt u dan a.u.b. direct op: 040-835037 (maandag 11 januari a.s. tussen 10.00-15.00 uur). Daarna tijdens kantooruren: 020-6420844. OSB-Hoofdkantoor Amsterdam, partner van het Nederlands Olympisch Comité en van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Kastelenstraat 112,1082 EJ Amsterdam. Verhuur ert lediging NIEUW veegwerkzaamheden ledigen vetputten en septictanks /TVo S 01650-52288 Op 8 februari 1993 start PBNA in Breda de mondelinge public relations opleiding voor het NGPR-A examen. Aanvang 19.00 uur in het Spectrum College, Mathenessestraat 7. De opleiding kan ook schriftelijk gevolgd worden. Bel snel voor een aanmeldingsformuliertel. 085-575862. Koninklijke IN TECHNIEK, ECONOMIE EN INFORMATICA Koninklijke PBNA b.v. is erkend door.de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de Erkende Onderwijsinstellingen. In maart a.s. start PBNA in Breda de mondelinge avond opleidingen Middle Management I, II en Management Assistent. De cursussen worden eenmaal per 14 dagen gegeven in het Spectrum College, Mathenessestraat 7. De opleidingen zijn ook schriftelijk te volgen. Bel snel voor meer informatie en een aanmeldingsformulier: tel. 085-575862. IN TECHNIEK, ECONOMIE EN INFORMATICA Koninklijke PBNA b.v. is erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de Erkende Onderwijsinstellingen. 1 ai ona Door Carla Joosten Rekening rijden in Europa! Zeker twee vrouwen wrijven zich vergenoegd in de handen. Oud-minister Neelie Kroes, die het plan voor elektronische tol heffing in Nederland lanceerde èn haar opvolgster Hanja Maij- Weggen (Verkeer en Waterstaat). De laatste mocht het systeem, waarbij automobilisten al rij dend tol betalen, van de Tweede Kamer niet invoeren. „Hoop doet leven," reageert Neelie Kroes, nu president-di recteur van de Universiteit van Nijenrode, op de recente discus sie over een vignet voor vracht wagens en electronische tolhef fing op de Europese wegen. Maar het plan is nog pril. Niette min verkondigt minister Maij in Brussel trots dat haar ministerie zijn tijd kennelijk vooruit was. Halverwege de jaren tachtig dringt het tot de politiek door dat er iets moet gebeuren om het autoverkeer terug te dringen. De wegen slibben dicht. Nederland dreigt onbereikbaar te worden. Het toch al zwaar geteisterde gen. milieu verstikt onder de uitlaat gassen en voor de verkeersveilig- Yerl heid is het alsmaar groeiende autoverkeer ook al niet bevor- Alom derlijk. Rekening rijden, tol, spitstoe slag, accijnsverhogingen. De kranten staan er bol van. Juli 1990 komt het CDA/PvdA-kabi- net met het Tweede Structuur schema Verkeer en Vervoer (SVV). Het plan reikt tot 2010. Kozen het CDA/WD-kabinet destijds nog voor meer investe ringen in weginfrastructuur dan in openbaar vervoer, de nieuwe coalitie geeft het openbaar ver voer prioriteit. Maar er is meer nodig om de automobilist te verleiden wat vaker bus en trein te nemen. Autorijden duurder maken is een van de maatregelen. De open baar vervoertarieven moeten ook omhoog, want de overheid legt nu meer dan de helft toe op de kaartjes en dat is te gek, vindt de politiek. Hoe staat het met de uitvoering van het SW? Bus en trein zijn jaarlijks in prijs gestegen. De automobilist heeft enkele ac cijnsverhogingen achter de kie zen, maar de plannen voor tol werden door de Kamer afgescho ten. Een spitstoeslag voor druk ke punten in de Randstad wordt nog onderzocht, maar zou er pas in 1996 moeten komen. En op de weg? In 1991 groeit het autoverkeer voor het eerst in jaren niet. De verstopping van de autosnelwegen neemt met 3,5% toe, terwijl het verkeer op andere wegen iets vermindert. Tegelijk barst het openbaar ver voer uit zijn voegen. Voorname lijk door de stormloop van stu denten, die uit hun OV-Studen- tenkaart meer reisgenot halen dan dat ze er geld voor inlever den, dreigt het radarwerk van de NS vast te lopen. Directeuren van busonderne mingen in stad en streek Kihreeuwen ook moord en brand. Ze moeten meer passagiers ver voeren en tegelijk draait minis ter Maij hen de financiële duim-

de Stem | 1993 | | pagina 28