Acties VVN op veerpleinen 1 EEK 4Wilde tijd komt niet meer terug' Eis drie maanden cel voor oplichting PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER 'Deltaplan voor vaarwegen nodig om concurrentie aan te kunnen' 'Blijven hameren op onveiligheid van verkeer in Zeeuws-Vlaanderen' DE STEM Indië-gangers bijeen in Axel en Oostburg Voorspeelavonden van Zeeuwse Muziekschool KNAAK KADO! lieren Verrassel ENS ZEELAND C2 Opening van de Zoomweg hangt af van het weer Weekenddienst Stem-redactie EDITIE ZEELAND 'Binnen vijf jaar een logistiek park' Brandweercommandant J. Roelandt neemt na 42 jaar afscheid Ernstiger Hulst Axel St-Jansteen Clinge SCHIETINGEN KAARTINGEN Restauratie van Hulster carillon Bijeenkomst van dorpsraad Clinge ileum, receptie g, overwinning m, openbare ag best eens in e pagina 'at niet en duur per regel of één grote reqei 3,04*. een foto of ~t van 35X45 esp. 16,76* p aanvraag. Bij ordt 4,50 's worden niet 442 of geef uw g af bij één van jke opgaven pteerd indien ook indien uw gd is. t voor teksten n te weigeren, bereiken over dt de uitgever naam van de te geven. op zaterdag p donderdag ide dat ons be- |992 is opgehe- de samenwer- I de vertrouwen. «V 0 gen, wind, knor- r niet te denken aan. Dan moet je och uit het goede ld? Laten we ons gers is de krant moeten missen! DE STEM ZATERDAG 9 JANUAR11993 Van onze verslaggever Yerseke - Nederland heeft een del taplan voor zijn vaarwegen nodig. 2o n plan is voor de vervoerders over water bittere noodzaak om in het groter wordende Europa de con currentie aan te kunnen. Bovendien moet er meer geld beschikbaar ko men voor onderhoud en verbetering van vaarwegen. Voorzitter H. Eversdijk van de afdeling De Bevelanden van de schippersvereni ging Schuttevaer zei dat gisteren in zijn jaarrede in De Laete in Yerseke. De nieuwe Rijn-Main-Donau-verbin- ding brengt een gebied met bijna 500 miljoen mensen binnen bereik van de vervoerders over water. Om daar goed op in te spelen is volgens Eversdijk een Europees Vaarwegenplan en een Euro pees investeringsprogramma nodig. Ne derland zou daar met, een Deltaplan voor de waterwegen op in kunnen spe len. „Want als we niet oppassen wordt de rol van Nederland Distributieland door anderen overgenomen", aldus Evers dijk. „Het klinkt hard, maar het is keihard waar dat de Nederlandse infra structuur achterop raakt als je de ver gelijking trekt met de enorme bedragen die elders in Europa en dan met name Duitsland in de infrastructuur worden gestopt. In Duitsland wordt bijvoor beeld tot 2010 maar liefst vijftien mil jard mark gestopt in verbetering, uit breiding en onderhoud van vaarwegen. In 1974 werd in Nederland nog vier procent van het Bruto Nationaal Pro- dukt aan de infrastructuur besteed. Dat was in 1992 teruggelopen tot twee pro cent en dat is dan de helft van wat in andere landen gebruik is." „Als we nagaan dat in Nederland in de nabije toekomst waarschijnlijk alle be schikbare middelen naar de Betuwelijn zullen gaan, dan wordt het voor de vaarwegen weer op een houtje bijten. De natte infrastructuur is dan weer het kind van de rekening, net als bij de aanleg van de stormvloedkering en dat mag niet gebeuren." Eversdijk bepleitte in zijn jaarrede ver der permanent onderzoek naar de teelt van gezonde Zeeuwse platte oesters en riep op tot een soepele verhouding tus sen mosseltelers en natuurbeschermers. Van onze verslaggever Walsoorden/Breskens - Vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland (WN) houden dit jaar informatieve acties op de veerpleinen om weggebruikers te doordringen van de verkeersonveiligheid in Zeeuws-Vlaanderen. Mensen die gebruik maken van de veren Vlissingen/Breskens en Kruiningen/Perkpolder krijgen bij de kassa's op de veerpleinen, foldermateriaal uitgereikt. VVN-coördinatrice M. Hemel- soet is bijzonder benieuwd naar het effect van deze nieuwe voor lichtingsacties. Blijven hameren op de onveiligheid van het ver keer in Zeeuws-Vlaanderen is de Van onze verslaggever Roosendaal - De opening van de Zoomweg hangt af van nukken. Niet van die van mi nister Maij, maar van het weer. Gaat het winteren, dan verschuift de openingsdatum ver voorbij de geprikte 4 maart. De verantwoordelijke voor de aanleg van het Belgische deel van de verbinding tussen Ant werpen en Rotterdam, Jos Clae- yé, verklaart elke dag tot 4 maart nodig te hebben om de Havenweg, zoals de Belgen de weg noemen, rijklaar te maken. Tot voor kort gingen de Belgen ervan uit half tot eind januari hun deel van de weg te kunnen openstellen. Provisorisch, want er moeten nog enkele kunstwer ken en een spoorweg worden gebouwd. „We hebben wat te genslag ondervonden", aldus Claeyé. Hij schuift de vertraging op het slechte weer van november. „Toen is er veel regen gevallen. We hadden wateroverlast." Daarna kregen de wegenbou wers vakantie: van 18 december tot 4 januari. Precies in de eerste vorstperiode, een meevaller voor Claeyé. „Gaat het winteren, dan komen we dieper in de problemen." El ke vorstperiode, de winter is nog maar net begonnen, zet de we genbouwers verder achterop. Claeyé ontzenuwt de verden king, die de ministers van ver keer Kelchtermans en Maij- Weggen op zich hebben geladen. Zij prikten 4 maart als openings datum voor de weg. Iedereen ontving het bericht als uitstel ten eigen bate van de opening, omdat bij iedereen de streef datum van half januari voor ogen stond. Claeyé: „We moeten nog asfalt aanbrengen, markeringen aan brengen, vangrails bouwen, ber men afwerken, signaleringsbor den plaatsen, twee naastliggende wegen bouwen". Voor redactionele zaken, niet voor advertenties of be zorgklachten, kunt u dit weekeinde contact opnemen ™«t Frank Deij, tel. 01155-1793. Zondagmiddag 01150-18924. B.g.e 01153-1534 of 076-236911. Jfantoren Jerneuzen, Hulst en Goes, bressen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: "■30-12.30/13.30-17.00 uur. Radactie £Seuz?n: Rein van der Helm FrJlü'r? Frank van Cooten, rank Deij, Cees Maas, Ton p°?men (sport), Harold de pjijsseleijr. Goes: Jan Jansen Provincie redacteur). S:U9ène Verstraeten IP'v. editiechef) l^ert®nt'e-exploitatie '"specteur Zeeland: Menu, Privé tel. og-3291459940. n-92 achterliggende gedachte. Hoewel het aantal verkeersdoden in dit deel van de provincie in 1992 beduidend minder was dan in 1991 is de WN niet van plan op zijn lauweren te rusten. „Op de veerboot hebben mensen de gelegenheid rustig de folders te lezen. Als ze vervolgens van de boot afrijden, worden ze met een weer geconfronteerd met de mottoborden. Die waarschuwen hen voor te hard rijden of het landbouwverkeer dat ook op de weg zit", aldus Hemelsoet. Bijkomend voordeel van de ac ties op de veerpleinen is dat alle weggebruikers, van voetgangers tot (vracht-)automobilisten wor den bereikt. Hieronder zullen er veel zijn die niet zo vertrouwd met het Zeeuws-Vlaamse wegen net zijn. De vrijwilligers van WN staan zaterdag 16 januari voor het eerst op het veerplein in Vlissin- gen. Ze delen daar foldermate riaal uit tussen 9.00 en 12.00 uur. Als alles goed verloopt, vol gen soortgelijke acties op de ove rige veerpleinen. Te beginnen met een voorlichtingsactie op het veerplein van Kruiningen in februari. li"** Van onze verslaggever Emile Calon Bergen op Zoom - Binnen vijf jaar ligt er langs de Zoom- weg-Zuid bij Ossendrecht een Belgisch-Nederlands lo gistiek park. Die 'optimisti sche maar harde voorspel ling' deed gisteren C. Loom- an, vanaf maandag voorzitter van de Kamer van Koophan del West-Brabant. Voorzitter J. Schipper van de Westbrabantse afdeling van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers (BZW) was iets terughoudender, maar liet duidelijk merken dat hij meer dan goede hoop heeft dat zo'n logistiek park er komt. Looman sprak gisteren al van 'Distripoint Zoom'. Hij verwacht dat de Belgen zeker instemmen met het plan en afzien van een afzonderlijk Logistiek Park Zandvliet (LPZ). „We moeten dit samen klaren. De tijd van con currentiestrijd tussen België en Nederland is voorbij." Het Brabants provinciebestuur is nu ook voor een 'klein' logis tiek park op Nederlands grond gebied, omdat het weet dat de Belgen hun plannen voor een LPZ met alle kracht willen door zetten. Looman noch Schipper wilden zich gisteren uilaten over de toekomstige omvang van het 'Distripoint Zoom'. Dat de gemeenteraad van Ossen drecht een streep heeft gezet onder de plannen voor het Lo gistiek Park Ossendrecht noem de Looman 'niet meer dan be grijpelijk'. Maar volgens hem be tekent dat beslist niet dat er nu geen logistiek park aldaar komt. „Integendeel, vanuit het be drijfsleven is er vraag naar, dus komt het er." Tevens haalde hij uit naar het Brabantse provinciebestuur, dat Ossendrecht in de kou heeft la ten staan door eerst steun te verlenen aan het plan voor het LPO en dat vervolgens de nek omdraaide. Volgens secretaris M. Mens van de BZW en volgens Schipper is Ossendrecht de enige geschikte plaats voor een logistiek park. Daarmee verwierpen beiden de suggestie van minister H. Alders (VROM) om buiten de Zuidwest hoek van Brabant zo'n park op te zetten. „Nergens anders kan het komen", aldus Mens. „Ossendrecht ligt binnen de in vloedssfeer van Antwerpen. Ver der weg kan niet, want dan worden de transportkosten te hoog." Een distripoint bij Roosendaal wees Mens radicaal van de hand. „Te lange aanvoerlijnen." FOTO WIM KOOYMAN Johan Roelandt: 'Mijn werk bij de brandweer is niet af, want het is nooit klaar'. Van onze medewerker Jan Jonkman Zuiddorpe - Moest een goe de brandweerman vroeger uit het goede hout gesneden zijn en van een goede pot bier houden,tegenwoordig worden er nogal wat eisen gesteld aan de brandweer man. Scheidend brandweercomman dant J. Roelandt denkt met weemoed terug aan de goede oude tijd, dat een vergadering van de commandanten uitliep tot in de vroege uurtjes. Door de eisen en de gevraagde oplei dingen is de mentaliteit tegen woordig meer streberig. Toch blijft het teamwork en moeten de koppen dezelfde kant op staan. Na 42 jaar met hart en ziel betrokken te zijn geweest bij de vrijwillige brandweer in Zuid dorpe en Groot-Axel neemt brandweercommandant Johan Roelandt in maart tijdens de jaarlijkse bindingsavond af scheid wegens het bereiken van de leeftijdsgrens van 60 jaar. De Ridder in de Orde van Oranje Nassau met een goud randje neemt met tranen in zijn ogen afscheid. Meer dan 1100 pompiers kregen van hem in structie en bracht hij de liefde voor het brandweer wezen bij. Zijn verhaal begint bij de wa tersnoodramp in 1953. Als dienstplichtig soldaat wordt hij ingezet in het rampgebied. De ellende van toen is hem altijd bijgebleven. Op achttienjarige leeftijd komt hij als brand wacht bij het korps Zuiddorpe. „Het tijdperk van paard en wa gen lag nog maar net achter ons. De motorspuit moest nog met handkracht geplaatst wor den. Met de auto van de burge meester gingen we naar spuit- wedstrijden. In 1958 werd de eerste VW bus aangeschaft met motorspuit. De brandweergara ge was gevestigd achter het gemeentehuis. Na de herinde ling in 1970 stonden we op straat en verhuisden we naar een pakhuis van de familie Braeckman. In 1987 komen we in onze huidige onderkomen de voormalige kleuterschool Ma ria's kleuterhof." Johan Roelandt groeit met zijn korps mee. Als een van de eer ste haalt hij in 1955 zijn EHBO diploma en in 1973 zijn Hoofd- brandwachtdiploma. Twee jaar later behaalde hij zijn instruc teursdiploma. Hij is dan al sinds 1966 commandant van het korps Zuiddorpe en in 1976 algemeen ondercommandant van Groot-Axel.,, In de begin tijd gingen we nog al eens op de wilde toer. Nu is alles veel ernstiger en serieus geworden. De brandweer wordt nu strak geleid." Als instructeur heeft hij het tijdens wedstijden nogal eens aan de stok met de jury. „Ik was eigenwijs en deed tijdens wedstrijden wat ik zelf wilde. We eindigden dan ook vaak onderaan de lijst. Sinds de on dercommandant tijdens westrijden het korps leidt zijn we regelmatig eerste gewor den." Samen met C., de Pooter de huidige algemeen commandant Groot-Axel gaf hij tot vier jaar terug instructie aan de brand weer. De laatste vier jaar als mentor regio-begeleiding. De opleidingen waren pioniers werk „Er was toen wij begon nen niets. Met het rode manne- tjesboek in de hand hebben we de mensen opgeleid. 600 In de regio en 500 op bedrijfsniveau bij mijn werkgever Hydro Agri. Het was veel improviseren. Ik heb altijd geprobeerd mij eigen ervaringen in te brengen, zodat het geen saaie stof werd." Even verschijnt er een sarcas tisch lachje op zijn gezicht als hij terugdenkt aan de kosten. Ze zullen dit wel niet leuk vinden bij de regio maar schrijf maar op.„ Wij leidden mensen op voor 120 gulden. Tegen woordig kost de opleiding al gauw minimaal 1500 gulden." De Rode Haai kraaide in zijn loopbaan meerdere malen. Roe landt herinnert zich zijn eerste brand bij de boerderij van de familie Puylaert in 1954 waar de bolbliksem insloeg nog goed. Verder de brand bij Pot op 28 november 1975 en de brand op 10 december 1978 bij de ZWN. „We hadden toen net een nieu we brandweerwagen ingebruik genomen. Ik lag net op bed van het feestje toen de melding kwam. Ik dacht eerst aan een grapje. De nieuwe wagen kon gelijk zijn diensten bewijzen. De laatste grote brand was bij de CITO in 1987". „Mijn werk bij de brandweer is niet a'f, want het is nooit klaar. Ik heb nog veel ambities. Mijn vrije tijd is straks goed besteed. Je moet nu echt brandweergek zijn en een brandweervrouw erbij treffen. De belangen van de vrijwilligers moeten in de toekomst beschermd worden. De tijd van vroeger komt niet meer terug..." Van onze verslaggever Axel - De afdeling Zeeland van de Vereniging Oud Militairen Indië-gan- gers (VOMI) houdt deze maand bijeen komsten in Axel en Oostburg. De bij eenkomsten zijn bedoeld voor alle Ne- derlands-Indië- en Nieuw Guinea-vete- ranen. Vorig jaar trokken de middagen 150 mensen. De eerste bijeenkomst is op donderdag 14 januari in café De Vier Emmers in Oostburg, de tweede is op dinsdag 26 januari in 'Café De Molenhof in Axel. Mevrouw Kruik zal namens de stichting Dienstverlening Vetera nen een korte inleiding houden. Er is ook gelegenheid om privé met mevrouw Kruik te spreken. Op het programma staat ook een schietwedstrijd voor dames en heren. Verder Van onze correspondent Middelburg - De 51-jarige H. B. uit Brussel en zijn partner, de 38-jarige J. M. uit Baarn mogen wat de officier van justitie betreft elk voor drie maanden achter de tralies. Gisteren stond het duo we gens poging tot oplichting voor het hekje van de Mid delburgse rechtbank. Eind juni 1990 opereerde het duo in Vlissingen en elders in Nederland om winkeliers 'lid' te maken van hun Euro Cadeau Cheque, een soort geschenken bon. Zij maakten zich bekend als vertegenwoordigers van Euram- co Nederland bv, een idee van B. In hetzelfde Amsterdamse pand waar de bv was gevestigd, ston den nog een hele rits cadeaubon- bedrjven geregistreerd, allemaal eigendom van B. De deelname zou voor de winkeliers gratis zijn, er zouden geen kosten aan zijn verbonden en het voordeel van cadeaubonnen. Winkeliers tekenden in goed ver trouwen de overeenkomsten om er later achter te komen dat zij zich hadden verplicht tot een bepaalde afname van de kado- bonnen en dat het verschuldigde bedrag daarvoor automatisch van hun giro/bankrekening zou worden afgeschreven. Verder moesten zij een jaarlijkse bijdra ge van 95 gulden betalen en hadden ze toestemming gegeven om (tegen betaling) te laten ad verteren. Bij de ondertekening van de overeenkomst werden de papie ren zo neergelegd dat de winke lier alleen maar naar de plaats keek waar de handtekening moest worden geplaatst. De ach terkant van de getekende over eenkomst bleek blanco, zodat de winkeliers er pas later achter kwamen dat er geheel andere leveringsvoorwaarden waren dan die W. hen had voorgespie geld. Van een kopie achterlaten had KOERSBAL - De Katholieke Bond voor Ouderen hield in zaal De Lieve een koersbal- wedstrijd. Uitslag: 1. mevrouw Kegels/F. Esseling, 2. me vrouw van Vlierberge/G. Smet, 3. mevrouw De Kock/L. Herwegh. LEZING - In het wijkgebouw aan de Pironstraat is donder dag 14 januari de heer D. Aronson te gast bij de Genoot schap Nederland-Israël. Hij zal een lezing houden over de Islam. De lezing begint om 20.00 uur. KOERSBAL - Uitslag koers- balwedstrijd KBO: 1. A. van Remoortere/P. Rombout, 2. E. de Smet/R. de Smet, 3. Th. Kindts/M. van Bunder. KOERSBAL - De plaatselijke afdeling van de ANBO hield een koersbalwedstrijd. Uitslag mat 1: 1. Ongena/De Poorter, 2. Jonkers/Heije. Mat 2:1. Van Vlierberge/Buijze, 2. De Bot/ Rooden. Mat 3: 1. Kegels/Van Broeck, 2. Ferket/Martens. ZATERDAG HULST -W. Blommaert, 14.30 u. schie ting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 14.30 u. schie ting. - De Vlaschaard, 20 u. dansavond KBO. ST. JANSTEEN - Café de Kroon, 14 u. vleeskaar- ting. ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 14 u. schieting. SCHOONDIJKE - Zaal Wijffels, 20 u. dansavond en bingo Soos voor Alleenstaan den. ZANDBERG - Gasthof Zandberg, 20.30 u. dansavond. TERNEUZEN -Café 't Schelpenhoekje, 14 u. kaarting bieden en jokeren. AXEL - Clubgebouw Showband Axel, 20 u. kaarting. SLUISKIL - Zaal Dallinga, 19.30 u. schie ting karabijnclub. ZONDAG CLINGE -Café de Landbouw, 10.30-12.30 u. hoktentoonstelling. - Café de Smidse, 14 u. prijspie- ren. LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 14.30 u schieting. ST. JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 u. vlees- kaarting. TERHOLE - Café de Kroon, 14 u. biefstuk- kaarting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.30 u schieting. Schietingen St.-Jansteen - Café De Kroon met 29 personen. Hoge vogel en eerste zij vogel: W. de Kuijper, Hulst; tweede zijvogel: R. d'Hert, Koe wacht; grootste aantal: A. van de Branden, St.-Jansteen. Kaartingen St.-Jansteen - Zaal De Warande, kaarting KBO met 52 personen. Uitslag: 1. R. Vermorken, St.-Jan steen; 2. K. Hermans, Koewacht; 3. R. van de Branden, Clinge. Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde hield een competi tiewedstrijd. Uitslag groep A: 1. Biesbroeck/Goossen, 2. Aerts/ Smulders, 3. Van Cauteren/Van der Wielen. Groep B: 1. echtpaar Burm, 2. Van waterschoot/Rom- bout, 3. Eggink/Merison. Hulst - Zaal De Lieve met 36 personen. Uitslag: 1. E. Sturm, Heikant; 2. L. de Vos, Clinge; 3. J. de Rijke, Hulst. Westdorpe - Zaal Concordia, or ganisatie KBO met 24 personen. Uitslag: 1. A. de Caluwé, 2. R. van Hecke, 3. W. Guineau. Van onze correspondente Hulst/Oostburg - Traditiegetrouw organiseert de Zeeuwse Muziekschool regio Zeeuws-Vlaanderen in januari een reeks van voorspeelavonden in de muziekschoolgebouwen in Hulst en Oostburg. hebben de middagen een luchtig karakter. De bijeenkomsten draaien hoofdzakelijk om het instandhouden van oude vriendschaps banden. „Er zijn destijds vriendschapsban den ontstaan waar de huidige samenleving geen weet van heeft. Laten we die in ere houden voor onze gevallen vrienden", zo geeft A. Verbiest de betekenis van de ont moetingen aan. Beide bijeenkomsten begin nen om 13.30 uur. „Voorspeelavonden zijn geen leerlingenuitvoeringen en willen dat ook niet zijn," vertelt regio directeur Anton de Kort. „Een voorspeelavond maakt deel uit van de opleiding van de muziek school. Zowel beginnende als ge vorderde leerlingen uit de in strumentale en vocale sector krijgen door deelname aan een voorspeelavond de kans om er varing op te doen in het voor publiek musiceren." Dat publiek is op deze avonden zeer gevarieerd. Een groot deel van de belangstellenden is ouder van een van de uitvoerders of medeleerling, maar de laatste ja ren is de belangstelling van bui tenstaanders gegroeid. De leer ling krijgt volgens de Kort zo de kans om op te treden, zijn zenu wen te bedwingen en de span ning van een goede voorberei ding en uitvoering mee te ma ken. Omdat het speelniveau sterk wisselt en er per avond diverse instrumentale klassen meewer ken, is het programma van de voorspeelavond meestal erg af- Van onze correspondente Hulst - De stichting Carillon Basiliek Hulst heeft het klaarge speeld om het bedrag bijeen te krijgen om het klokkenspel te laten restaureren. Vrijdag 22 ja nuari wordt de beiaard inge speeld. De officiële overdracht van het gerestaureerde carillon vindt om 16.00 uur plaats in de burgerzaal van het satdhuis. Daar wordt de plaquette met de namen van de sponsors onthuld. Daarna speelt Arie Abbenes, voorzitter van de adviescommissie van de Neder landse Klokkenspelvereniging,- de beiaard feestelijk in. wisselend. Dat is een bijkomstig heid die bij het publiek blijkbaar erg in de smaak valt. Vorig jaar kwamen meer dan duizend be zoekers naar de prestaties van de jeugdige mizikanten luisteren. De voorspeelavonden vinden in Hulst in de muziekschool (voor malig ziekenhuis) plaats op 11, 12, 13, 14 en 15 januari. In den hoekzak in Oostburg wordt er muziek gemaakt op 19, 21 en 22 januari en in Sluis wordt een maal opgetreden in 't Zoute Vestje op maandag 25 januari. Later in het schooljaar volgen nog een serie voorspeelavonden in Axel. Iedere voorspeelavond begint om 19.00 uur en duurt ongeveer vijf kwartier. De toegang is gratis. Van onze correspondent Clinge - De Stichting Dorpsraad Clinge houdt donderdag 14 ja nuari een bijeenkomst in het gemeenschapscentrum Malper- tuus. De inwoners vanm Clinge kunnen dan ideeën, wensen en klachten naar voren brengen, die kunnen bijdragen tot verbete ring van de leefbaarheid in het dorp. In maart 1992 installeerde bur- 'gemeester Kessen een werkgroep waarin vertegenwoordigers van de gemeente, provincie en na mens de Dorpsraad Clinge P. de Schepper, T. Schauwaert. P. Verschueren en F. Smits verte genwoordigd zijn. Onder leiding van voorzitter en wethouder P. Weemaes zal de werkgroep een dorpsplan opstel len. Dit plan dient als uitgangs punt van een door de gemeente uit te stippelen beleid ter ver fraaiing en leefbaarheid van de kern Clinge. Deze avond begint om 20.00 uur. (ADVERTENTIE) W. nog nooit gehoord. „Die kre gen de klanten als we de cadeau bonnen afleverden". En de sanc ties die op de leveringsvoorwar den stonden vermeld (zoals een boete als er niet werd doorgege ven wanneer de winkel werd verkocht) waren volgens het duo niet meer dan logisch. „Als je met randdebielen over eenkomsten aangaat moet je er wel sancties aan verbinden want anders wordt het kontrakt niet nageleefd", vond M., die de hele bijna drie uur durende zitting overheerste als was hij bezig met een gladde, doordrammerige verkoopbabbel. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. U boft maar, als u bij ons uw fotorolletjes koopt. Want op deze films zit nu een sticker waarmee u f2,50 korting krijgt bij het ontwikkelen afdrukken. Een goedkopere manier om aan de mooiste afdrukken op Kodak Royal Papier te komen bestaat niet! Op dus naar onze zaak voor die knaak! UUR FOTO SERVICE FOTO VERSCHOORE DE ZAAK WAAR IE RAAK SCHIET! 's-Gravenhotplein 8, Hulst - 01140-16162

de Stem | 1993 | | pagina 19