'Voor mij een nieuwe uitdaging' Same Old Stars Schelde winnen toernooi Rinus Zegers heeft vertrouwen in toekomst WIELER SPATTEN Werkgevers Dagverple Hulst is er Robbie de Muijnck wordt trainer W Schoondijke: OCCASIO ïiekenfonds-dii SPORT ZEELAND Run-Bike-Run in Oostburg Titelstrijd judo in Oostburg 'Hoek zal door hard knokken de spiraal omhoog vinden' SPORTNIEUWS KOR] <S5 G vc DE STEM WOENSDAG 6 JANUARI 1993 Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Het mannen- team, bestaande uit ex- Schelde-spelers, liet tijdens het toernoioi van de Terneu- zense zwem- en polovereni ging Schelde zien wat voor kwaliteit er bij die organise rende vereniging inmiddels verdwenen is. De ploeg, bestaande uit de ge broeders Ronald en Erik van Doorn, het broederpaar Arjen en Hans Verhey, Raymon Ruster, Teun Vercauteren, Guus Acke en Martin van der Hooft, won in het zwembad De Honte dit sterk bezette toernooi. Niet alle spelers van dit 'bijeen geraapte' team zijn nog actief. Doelman Raymond Ruster en Teun Vercauteren zijn gestopt. Guus Acke werd op het laatste moment opgeroepen om de ge blesseerde Misja Acke te vervan gen. De rest van het gelegen heidsteam speelt wel op een be hoorlijk niveau. Erik van Doorn koppelt dit aan een studie mana gement in de Verenigde Staten, zijn broer Ronald speelt momen teel bij PSV 2, Arjen Verhey behoort tot de kern van PSV 1 dat in de hoofdklasse uitkomt, Hans Verhey gaat bij Nayade in de derde klasse van de bond spelen, terwijl Martin van der Hooft één van de steunpilaren is van de tweedeklasser De IJssel. Kortom, er kwamen spelers in dat team uit, die ondanks dat ze elkaar al lang niét meer gezien hadden, borg stonden voor kwa liteit. Dat team moest slechts één maal verlies incasseren. Dat was tegen het Nijmeegse NZC'21. Voor de Nijmeegse formatie be tekende die nederlaag het verlies van het toernooi. Die ploeg had al verloren van een wisselvallig spelend Stormvogel en speelde gelijk tegen het huidige Schelde- team. Laatstgenoemde team deed het goed, want naast het gelijke spel tegen NZC'21 werd het openingsduel tegen Storm vogel gewonnen. Het resultaat van de organiserende vereniging was dan ook een keurige derde plaats op basis van doelsaldo. De Terneuzenaren behaalden even veel wedstrijdpunten als num mer twee NCZ'21, maar kwamen een doelpunt te kort. Bij de vrouwen moest Schelde genoegen nemen met de laatste plaats. In een uit slechts drie teams bestaande bezetting, daarom werd een dubbel pro gramma afgewerkt, was PSV op permachtig. De Eindhovense vrouwen, die uitkomen in de eerste klasse van de bond, won nen alle duels. Schelde kwam met slechts één punt uit de strijd tevoorschijn. Dat kwam tot stand door een doelpuntloos ge lijk spel tegen NZC'21. Schelde verloor overigens nipt van PSV: 3-4. Dit toernooi mag geslaagd ge noemd worden. Voor de deelne mende teams was dit Nieuwjaar- stoernooi een uitstekende over wintering. Leen van Doorn had de wedstrijdleiding in handen en het arbitrale gedeelte werd ge leid door hoofdscheidsrechter Aad Blok. Eindstanden; mannen: 1. Old Stars Schelde (Terneuzen) 4-6, 2. NZC'21 (Nijmegen) 4-5, 3. Schelde (Terneu zen) 4-5, 4. Stormvogel (Vlissingen) 4-4, 5. PSV (Eindhoven) 4-0. Vrouwen: 1. PSV 4-8, NZC'21 4-3, 3. Schelde 4-1. Door onze medewerker Fred Rabout Breskens - Tweeëntwintig jaar droeg hij het wit-zwarte tenue van Breskens. Nog één competitiehelft en dat tenue gaat de kast in, want volgend seizoen wordt Robby de Muijnck trainer van de voetbalvereniging Schoondijke. „Uithollen," zoals hij zelf zegt, doet hij dit seizoen in het tweede van Breskens, nadat hij zestien jaar niet weg te denken was op het middenveld van het stan daardteam. Zijn belangrijkste wapens waren techniek en over zicht. Hij is één van de mannen uit het team dat met een gouden rand in het archief van de club ligt opgeslagen. Dat was het team uit de tachtiger jaren, toen Van onze sportmedewerker Oostburg - Evenals vorig jaar wordt het Zeeuwse triathlon- seizoén in Oostburg geopend. Dat gebeurt met de tweede editie van de Albert Heijn Run-Bike-Run, die geregis seerd wordt door het Tria thlon Team Oostburg. Deze wedstrijd wordt zondag 10 januari afgewerkt en gaat over 6,4 kilometer lopen, 20,2 kilome ter fietsen en 3,9 kilometer lo pen. Er komen dan zes catego rieën aan de start. Individueel zijn dat mannen senioren, vete ranen en vrouwen senioren. Als koppel (loper en fietser) kan worden ingeschreven in de cate gorieën mannen, vrouwen en ge mengd. Het aantal voorinschrij vingen loopt bepaald niet storm. Ondanks dat kreeg Bram van Lare een aantal gerenommeerde namen in de brievenbus. Uitge keken wordt er zeker naar de Belgische klepper Jacques Goed- gebuur, die vorig jaar derde werd tijdens het Belgisch kam pioenschap hele triathlon en tij dens de triathlon in Middelkerke de snelste fietstijd liet noteren. Voor komend seizoen heeft hij slechts een vijftal wedstrijden op het programma staan, waaron der drie hele triathlons. Peter Picavet, de Zeeuws- Vlaamse topper in het Run-Bike- Run-gebeuren, weet dus wat hem in de Oostburgse polders te wachten staat. Naast Picavet moeten ook Marco van der Meu- len - aan een sterk veldritseizoen bezig - 'en Frank Geensen niet onderschat worden. Geensen werd vorig jaar achter winnaar Piet Eikelenboom uit Zuid-Hol land tweede en hield zich in conditie tijdens de trimlopen in de regio. Bij de vrouwen wordt het waarschijnlijk een treffen tussen Mariëtta de Koeyer-Zoe- tewei en Terése van Lare. Bij de koppels wordt veel verwacht van de Bressiaanders Frank Ver- schorre en Auk van Weert. Laatstgenoemde liet zich door blessureperikelen lang niet in wedstrijdverband zien en maakt nu zijn rentree. De start voor de individuelen is om 10.30 uur. De koppels gaan 'om 10.33 uur van start. Start plaats is de wisselzone op de parkeerpalats van Albert Heijn. Het secretariaat en kleedaccom modatie zijn in sporthal De Veerhoek waar tevens het orga niserende Triathlon Team Oost burg gevestigd is. Oostburg - Sportschool Frans de Boevere houdt zaterdag 9 janua ri een kampioenschap voor judo ka's uit West-Zeeuwsvlaande- ren. Aan deze titelstrijd, die in de gymzaal van de Prins Willem Alexanderschool wordt gehou den, wordt meegedaan door se nioren, junioren en jeugd uit de clubs uit Eede, Breskens, IJzen- dijke en Oostburg. Bij de senio ren doen geen dan-dragers mee. De ontmoeting begint om 13.00 uur en duurt tot omstreeks 17.00 uur. Binnen die tijdsduur komen omstreeks 85 judoka's voor hun wedstrijden op de mat. men in Veenendaal de bekerfina le afwerkte tegen de Friezen van Drachtster Boys en gerenom meerde Zeeuwse clubs als Vlis singen en Middelburg met ver lies confronteerde. De Muijnck, 32 jaar inmiddels: „Vorig jaar benaderde Schoon dijke me al om er te komen voetballen. Ik schoof het toen nog een jaar voor me uit. Niet dat ik er nu als voetballer heen ga, maar zoals de zaken doorge sproken zijn als trainer. De dub belfunctie trainer/speler zie ik niet zo zitten. Dat brengt een extra belasting mee." De Muijnck heeft een lange staat van dienst in de vissersplaats. Toch zat er een onderbreking in. Op zijn veertiende kwam hij bij Club Brugge terecht bij de scho lieren, zoals die leeftijdscatego rie bij onze zuiderburen wordt genoemd. Dat avontuur duimde maar één jaar. „In dat jaar wer den de reiskosten vergoed. Ik kon er langer blijven, maar dan op eigen kosten. Een stille wenk hoe de zaken er voor stonden. Verlenging van mijn verblijf had weinig nut, dus keerde ik terug naar Breskens waar ik op mijn vijftiende tussen mannen als Joop Hoefnagel, Piet de Koning, Jan Manneke, Sjaak Verduyn en de gebroeders De Kruyter in het eerste debuteerde. Later heb ik samen met Henk Ottens nog eens een proeftraining gevolgd bij Feyenoord. Dat was onder Leo Beenhakker. Een paar weken la ter viel een brief in de bus met 'gewogen en te licht bevonden'. Vanaf dat moment wist ik mijn plaats." Een veelbewogen loopbaan volg de, want welke voetballer kan in zijn seniorenperiode terugblik ken op vier behaalde kampioen schappen en drie degradaties. Acht trainers trokken aan hem voorbij. Voor hem waren Wies Robbie de Muynck; 'Let wel, ik heb niets tegen de jongens van buitenaf, maar ik zou het als club anders doen'. foto archief de stem van Avermaete en Piet de Winde de besten, met een licht voordeel voor laatstgenoemde. Ook zag hij spelers gaan en komen. Hij maakte de ommezwaai mee van een puur Breskense formatie naar een meer regionaal gezel schap. Altijd stelde hij dat dit zijn keuze niet zou zijn. „Let wel, ik heb niets tegen de jongens van buitenaf, maar ik zou het als club anders doen. Nu komen de eigen jongens niet aan de bak. Iets bouwen met poten tieel van jezelf is denk ik voor een club een veel betere basis. Jaren terug hadden we hier een stel leuke A-junioren rondlopen. Er is bijzonder weinig van over gebleven. Dat vloeide voort uit het beleid. Ze komen niet aan de bak, krijgen geen vertrouwen en haken dan af. Dat vind ik jam mer, maar het is aan de club om het beleid uit te stippelen en keuzes te maken. Jaren terug had ik er problemen mee dat jongens van buitenaf via reiskos ten bevoordeeld werden ten op zichte van de eigen jongens. Om mijn positie in het team ging het niet, maar ik deed deed er min stens zoveel voor als de jongens van buitenaf. Ik werkte in ploe gendienst. Mijn vakantie ging op aan snipperdagen voor het voet bal. Dat is later allemaal gere geld." Niettemin zegt hij een schitte rende tijd beleefd te hebben bij Breskens, waar hij nu met ple zier in het tweede acteert. „Ik zat bij aanvang van het seizoen nog bij de selectie. Ik kwam wat laat terug van vakantie en Cor van de Velde had toen schijn baar de samenstelling al be paald. In het tweede team klikte het direct en ik heb momenteel helemaal geen ambitie meer voor het eerste team." Slechts één keer werd hij uitge schakeld door een blessure. Tij dens een training kwam hij on gelukkig in botsing met een me talen poortje. Wat er niet al te ernstig uit zag pakte toch lelijk uit. Hij stond zeven weken bui tenspel. Een tweede keer dat hij buitenspel stond was onder tria- ner Verduyn. „Ik kwam toen op de bank terecht. Daar had ik geen problemen mee, maar toen we vriendschappelijk speelden en er een overvloed aan blessu res was mocht ik nog niet opdra ven. Het team werd compleet gemaakt met spelers uit het tweede. Toen sloegen bij mij de stoppen door en heb ik bedankt. Met pijn in mijn hart, want voet bal is een groot deel van mijn leven. Breskens kreeg degrada tieproblemen in de vierde klasse en vijf wedstrijden voor het ein de belde de trainer mij op. Ik wist niet hoe vlug ik mijn spul len moest pakken." Het trainerschap wacht. „Voor mij een enorme uitdaging, ik heb wel al wat stage gelopen bij de jeugd in Breskens, maar een eer ste team is toch nog andere koek." Door onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - Eersteklasser Hoek is regionaal gezien een vereni ging die steeds op fikse be langstelling kan rekenen. Het legt tegelijkertijd een last op de schouders van de mannen die aan het levende verwach tingspatroon moeten voldoen. Als daar niet aan voldaan wordt, en dat is ogenschijn lijk zo, is kritiek te verwach ten. Trainer Rinus Zegers weet dat. Hij blijft er kalm onder. „Wat ik me daarbij afvraag is, waar heeft men dat verwach tingspatroon op gebaseerd. Op namen, op de hoeveelheid spe lers, op de accommodatie, op de trainer, op wie of wat? Voor mij is in ieder geval duidelijk dat dit nooit een gevolg is van hetgeen tot nu toe binnen de lijnen ver toond is," stelt de bij Hoek ver antwoordelijke technische man Rinus Zegers, die het kunnen van zijn hoofdmacht kwalitatief minder hoog aanslaat dan velen denken. „We staan momenteel op de po sitie waar we moeten staan. Na melijk bij de laatste zeven. De top is voor ons niet haalbaar. Althans, nog niet," oordeelt hij. Waar menigeen al vroeg in ju belstemming verkeerde is de ver antwoordelijke man bij Hoek dus met beide benen op de grond blijven staan. Provinciaal gezien iets zijn, betekent in landelijke verband niets, ontdekte Rinus Zegers. Hij wist dus, door in een vroeg stadium hier en daar zijn licht op te steken, drommels goed waarvoor Hoek bij aanvang van het nieuwe seizoen stond. Tevens wist hij dat hij met zijn groep van 22 spelers, waarvan de helft nieuwkomer was, tijd nodig had om aan elkaar te wennen en dat het een poos zou duren voordat hij tot een uitein delijke formatie zou komen. Te meer daar zijn vrij grote selectie te veel spelers van hetzelfde ka liber bevatte. Gelijkwaardig „Daardoor moeten nu jongens in het tweede team spelen die ge lijkwaardig zijn aan hun maats in het eerste team. Een nood zaak, omdat ik niet bezig kan blijven met wisselen. Zelfs niet nadat een bepaalde speler een zwakke wedstrijd heeft ge speeld," licht Rinus Zegers toe. Voor enkelen pakte dat goed uit, voor anderen minder. Mark de Kunder, gekend als goaltjesdief, zag zijn geringe score op die manier vertaald door een over name van zijn stek door Antoin Thoen. Doelman Wim Verpoorte bijvoorbeeld had krediet, maar weet intussen dat de kloof tussen hem en concurrent Ronald Gort smaller is geworden. Zaken die de boel wakker moeten houden en die de spelers tot het kritisch beoordelen van hun eigen bij drage moet aanzetten. Een stuk je zelfkritiek dat te vaak afwezig is. De schuld van eigen falen wordt veelal bij een ander ge zocht. Dat leidt tot fricties en minder goed functioneren als groep. Hoek zat duidelijk op dat spoor. Het oogde vaak als eenheid, maar vormde dat niet echt. Ri nus Zegers trok zich dit aan en wilde weten waar dat aan lag. In persoonlijke open gesprekken met de spelers, in het bijzijn van voorzitter Eddy Dobbeleir, kwa men diverse bij spelers levende irritaties naar voren. „Een man kan de sfeer in de ploeg bepalen. Zowel positief als negatief. Bin nen onze groep was er één die de groep niet liet functioneren," licht Rinus Zegers de uitslag van de gespreksronde toe. Dat het hier Remco van Keeken betreft, mag duidelijk zijn. Zegers noemt hem overigens niet. „Ik wil niet natrappen. Dat boek is gesloten," zegt hij. Een boek dat niet dicht is en open moet, is de tweede competitie helft. Een periode waarin Hoek het eersteklasserschap veilig moet stellen. Dat dit zal lukken staat voor Rinus Zegers zo goed als vast. „In de eerste helft heb ben we regelmatig door het ma ken van flaters onnodig punten laten liggen. Daarnaast scoorden we te weinig en funtioneerde de defensie niet zoals het hoorde. Ik heb er alle vertrouwen in dat de laatste lijn na de winterstop be ter zal draaien. Mannen als Jos en Leo Kayser en John Alleman zitten duidelijk op het goede spoor. Verder is er vertrouwen, is er een stuk ervaring opgedaan en hebben we elkaar beter leren kennen. Positieve zaken die borg staan voor het vinden van de spiraal die ons omhoog zal bren gen," aldus Rinus Zegers, die ondanks de penibele stand op de ranglijst, de tijd voor paniek voetbal nog verre van rijp acht. Dat enkele emotioneel sterk be trokkenen bij Hoek daar soms ander over denken, neemt hij voor lief. „Het hoort er gewoon bij. We werken aan hetzelfde ideaal. De een doet dat anders dan de ander. Het houdt de boel levendig en boeiend. Het hoort bij voetbal. Het past bij Hoek. Ik hou er van," besluit de tot en met het seizoen 1993-1994 aan Hoek verbonden Rinus Zegers, die volgend jaar aan zijn derde periode bij Hoek begint na eer der een jaar AZW, vier jaar Vogelwaarde en eenzelfde aantal jaren bij HW'24 aan de slag te zijn geweest. 'Gouden schoen'-verkiezing Terneuzen Terneuzen - De vorig jaar, onder leiding van Cees van Dorst, opgezette verkiezing van de beste voetballer en voetbalster J het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen, krijgt een vervolg. De voetbalvereniging Terneuzen maakt van deze 'gouden schoe nendag' een traditie. Vorig jaar werden de gouden schoenen, met Angelo Verbraeken en Wanda Zegers als winnaars, na een verregende sportdag ij het Zuidlandtheater voor de eerste keer uitgereikt. Het werd een dag met startproblemen. De voetbalvereniging Terneuzen heeft zich daar niet van laten afschrikken. Op 6 januari is het weer gastheer van de regionale pers, die in de kantine van de rood-zwarten hun keuze op de naar hun idee beste vijf voetballers in een geheime stemronde kenbaar maken Na afloop van de competitie volgt een tweede stemronde, waarna op 22 mei, na de titelsrijd tussen de twee beste vrouwenteams, de beste twee afdelingsteams uit het zaterdag, en zondagvoetbal en de beste en de top twee uit het Zeeuws. Vlaamse KNVB-voetbal (Hoek en HW'24), de gouden schoenen worden uitgereikt. Nieuwjaarslopen in Graauw Graauw - In Graauw wordt zaterdag 9 januari het Zeeuwse- Vlaamse trimloopcircuit weer opgepakt met de Nieuwjaarsloop, Het betreft dan de vierde wedstrijd uit een reeks van vijf die al jaarlijks in het 'Mekka' van de trimloopsport wordt gehouden. De afstanden zijn: 500 meter (alleen voor jeugd), 2, 5, 6, 8 es 16,3 kilometer. Het startsein wordt gegeven om 14.45 uur es men kan van 14.00 uur inschrijven in het clubgebouw van hel organiserende SV Aloy. Tweede plaats voor Natasja Barentsen Terneuzen - Tijdens een trainingsstage in het Oostenrijkse Mauterndorf heeft de 16-jarige Natasja Barentsen uit Terneuzen een knappe vierde plaats weten te behalen tijdens een vriend schappelijke langlaufwedstrijd. Ondanks een lichte enkelblessure en de aanwezigheid van Engelse selectie pakte zij die vierde plaats bij de vrouwen op een redelijk vlak parkoers met een lengte van 11 kilometer. Me moest daarop de klassieke techniek hanteren. Titelstrijd bandstoteu bij Horemans Axel - De biljartvereniging Ed Horemans uit Axel staat van tot en met 16 januari garant voor de organisatie van b kampioenschap vijfde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstridj wordt onder leiding vat Cor de Jonge gehouden in café Benelux te Axel, het clublokaal van de organiserende vereniging. Deze titelstrijd start vrijdag 8 januari om 19.00 uur en vervolgt zaterdag 9 en zondag 10 januari omstreeks 13.00 uur. De slotdag is zaterdag 16 januari. Dan start de organisatie eveneens om 13.00 uur en hoopt men de finale om ongeveer 20.00 uur af te werken. Deelnemers: 1. C. Smits (Ons Vermaak Lamswaarde) 1,05 (promotie), 2. A, Paelinck (JBH Hulst) 1,06 (promotie), 3. J. Klaassen (DOS Hoek) 0,98, 4.H, Murre (De Molenhoek Hoek) 0,89, 5. J. de Potter (De Steense Carambole St.-Jansteen) 0,84, 6. G. Baert (De Troubadour Clinge) 0,90, 7. G. van Puyvelde (WBC Walsoorden) 0,87. Reserves zijn: J, Coppens (BCD Eede) 0.93 en D. Vogelaar (GBC Groenendijk) 0,92. Hans Bruijnzeel wint grand prix Bergen op Zoom - De tweede wedstrijd driebanden op klein biljart in een cyclus van vijf Super Optima Grand Prix-wedstrij- den is gewonnen door Hans Bruijnzeel uit Krabbendijke. De ex-kastelein was in de finale in de accommodatie van kampeer boerderij Klein Melanie te Bergen op Zoom te sterk voor plaatselijke favoriet Rini Poulus. Door die eindstrijd met de cijfers 40-31 winnend af te sluiten verzekerde Bruijnzeel zich van de eindzege in deze tweede grand prix en steeg naar de tweede plaats op de rankinglist. In die klassering moet hij Rini Poulus, de winnaar van de eerste editie, nog voor laten gaan. Bruijnzeel was goed op dreef in dit gebeuren. Hij overleefde vri gemakkelijk de achtste finale (40-30-winst tegen Cees Snepvan gers) en had in de kwartfinale helemaal geen kind aan Jota Simons: 40-22. Nog minder problemen kende Bruijnzeel in de halve finale tegen de finalist van de eerste grand prix, Rinus Hoondert uit Ovezande. Met de cijfers 40-18 wees hij de hoofdonderwijzer terug. Bruijnzeel schreef samen met Piet Koek de kortste partij op zijn naam. In slechts 28 beurten maakte hi de 40 caramboles vol. De hoogste serie, het opmerkelijke aanta van 13 caramboles, werd gescoord door Piet de Koek. De derde grand prix in deze serie van vijf wordt van 13 tot en met 15 januari afgewerkt bij de biljartvereniging ONDA in Stationskoffiehuis te Krabbendijke. Stand: 1. R. Poulus 300 punten, 2. H. Bruijnzeel 272, 3. M. Hoondert 243,4 J. Schuit 118, 5. L. Westdorp 117, 6. F. de Koek 97, 7. P. Koek 88, 8.J. Simons 81, 9. P. Maas 69,10. F. Wijnen 58 punten. Zeeuws kampioenschap turnen Zierikzee - De Regio Zeeland van de KNGB (Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond) houdt, in samenwerking met de gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee, het kampioen schap turnen voor vrouwen en mannen in de A-, B- en C-lijn. Dit kampioenschap wordt zaterdag 9 januari afgewerkt in sporthal Onderdak te Zierikzee. Aan dit sterkst bezette Zeeuwse gebeuren nemen de volgende verenigingen deel: EMM (Terneuzen), THOR (Sas van Gent), Delta Sport (Zierikzee), GVK (Koudekerke), Astrow (Oost-Sou burg), MTV'69 (Middelburg), Volharding (Goes) en Atlas (Hein- kenszand). Als gasten, om het niveau naar een hoger peil te tillen ter stimulering van de prestaties van de Zeeuwse turners en turnsters, zullen leden van de nationale selectie deelnemen Zij zijn afkomstig van de verenigingen De Koppel (Amnersfoort) en Olympia (Papendrecht). Het aantal deelnemers bedraagt in totaal 123. Daaronder 97 meisjes en vrouwen en 26 jongens mannen. De wedstrijden bij de mannen beginnen om 09.15 uur. Een kwartier eerder zijn die in de gelegenheid om in te turnen. De prijsuitreiking is gepland omstreeks 12.00 uur. De vrouwen meisjes van de wedstrijden 2 en 3 beginnen in te turnen 12.00 uur. Hun wedstrijden starten om 13.00 uur. Groep 4 draait warm om 15.30 uur en begint aan de wedstrijd om 16.30 uur. De prijsuitreiking van de vrouwen en meisjes is omstreeks uur. De wedstrijdleiding van dit kampioenschap is in handen vanm Ben Vermandei, Henk Dissen, Ella Meloen en Jan Piessens. Winst Theo Cappendijk Gent - Een vrij grote delegatie van de Hulster atletiekclub RKHAV was present tijdens internationale indoorwedstrijden i) de Flandres Hallen te Gent. Senior Theo Cappendijk won in zijn serie de 200 meter in een tijd van 23,13 seconden en boekte daarmee een nieuw clubrecord. Op de 60 meter eindigde Cappendijk als zevende in een tijd van 7,21. B-juniore Erwin Mortier kwam sinds zijn enkelblessure voor het eerst weef in actie. Op de 60 meter werd hij zevendfe in een tijd van 7,49 OVERIGE RESULTATEN RKHAV Jongens A 60 meter: 2. Stefan de Block 7,43, 7. Davy van Delft 8,46. 200 meter: 4. Davy van Delft 26,85. Verspringen: 5. Stefan de Block 6.20 meter. Jongens B 60 meter: 2. Michael Burm 7,86. Kogelstoten: 4. Michael Burn» 12.05 meter. Jongens C 60 meter: 2. Michiel Willaert 8,60. 60 meter horden: 3. Wilfriedde Vos 8,69, 5. Tom van Remoortere 12,13. 200 meter: 4. Michiel Willaert 28,65 (persoonlijk record). Kogelstoten: 8. Wilfried de Vos 10,98 meter. Jongens D 60 meter: 3. Martijn Mortier 8,55, 2. Geert Sandkuyl Verspringen: 3. Martijn Mortier 4,58. Meisjes A 200 meter: 3. Rebecca de Bakker 29,21 (persoonlijk record). 80° meter: 8. Rebecca de Bakker 2.49,09. Vrouwen 60 meter: 6. Margot Schout 8,65. Kogelstoten: 3. Daniëlla Seg^ 11.66 meter. 200 meter: 2. Margot Schout 28,82 (persoonlijk record). Rinus Zegers: 'Binnen onze groep was er één die de groep niet liet functioneren'. foto archief de stem ERIC VEREECKEN uit Hulst, die komende zondag deelneem' aan het nationale kampioenschap veldrijden, werd vijftiende tijdens het open West-Vlaams kampioenschap veldrijden in he' Belgische Ruddervoorde. VOOR EEN PERFEK GA JE NAAR VAN D< Stationsstr. 25 - Rijen - Crogtdijk - 54 - Bred :/an onze verslaggever Philippine - De Brabants-Zeeuwse jVerkgeverskring (BZW) ziet donke re wolken hangen boven de Hoge- :chool Zeeland. ne toekomst van de school komt vol- eens de BZW in het gedrang vanwege He grote verscheidenheid van opleidin gen bij het hogere beroepsonderwijs. Dit leidt evenals bij het vbo en hel (an onze verslaggever Harold de Puysse remeuzen - Een grensoverschrij tieningen in de gezondheidszo naken dat de 24-uurs chirurgiscl 'iekenhuis in Oostburg behoude /orm van samenwerking in tuss Terneuzen, Gent, Knokke en Oos lirecteur C. Wellhüner van het iekenfonds AZWZ gaf met die itspraak gistermiddag aan in elke richting de gedachten van et ziekenfonds uitgaan om het ntonius-ziekenhuis in zijn hui- ige hoedanigheid te laten oortbestaan. Hij deed dat in ijn nieuwjaarstoespraak voor et personeel van het districts- antoor in Terneuzen. let AZWZ is op dit moment ard aan het werk met de opstel- ng van een 'reddingsplan' voor et Antonius-ziekenenhuis. Het iekenfonds hoopt dat plan in de »p van deze maand nog aan de irectie van de ziekenhuisgroep ieeuws-Vlaanderen voor te leg- ipanningsveld fellhüner refereerde in zijn ieuwjaarsrede aan het span- ingsveld tussen de zorgverzeke- sars enerzijds en de medisch pecialisten anderzijds. „De ver- zekef voor ande cialii koste het teho De zich aant; lijks huis verbi dat duizi dat ken. Well nog AZV^ ding huis ning bedi inwo zieni waai steec Zeeu /an onze verslaggever Perneuzen - De realisatie van een a ie polikliniek van de ziekenhuisgrc luist is een ereschuld die het minis ran WVC in moeten lossen. Direct iiekenfonds AZWZ zei dat gistern ■toespraak voor het personeel va Terneuzen. Bij de opheffing van het Sint Liduinaziekenhuis in Hulst is in dertijd de belofte gedaan dat er dagverpleging voor in de plaats zou komen. Volgens Wellhüner zijn met de inkrimping van het ziekenhuis tot polikliniek vele miljoenen gulden bespaard en mag het Land van Hulst daar best dagverpleging voor terug verwachten. „Wil de politiek zijn geloofwaardigheid behouden", aldus de AZWZ-directeur, „dan moet zij die belofte zeker nako men". De ziekenhuisgroep Zeeuws- Vlaanderen besloot eerder van de afdeling dagverpleging bij de nieuw te bouwen polikliniek in Hulst af te zien na een negatief advies van de inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland. Die oordeelde het, met het oog op mogelijke complicaties, verstan diger de dagverpleging in het ziel zen De ziel alsr gin AZ gavi will de er kon Roe sch 'ijz< „In mei ber ren aid

de Stem | 1993 | | pagina 8