Vijftal schaatst Elfstedentocht KNVB-plan kost clubs meer geld Hagen breekt vakantie af voor NK SCHAATS kalender UITSLAGEN en standen LEIJTEN bv Romario nog niet terug uit Brazilië Grote belang Tafeltennis in Hulst be sportnieuws KORT I REP# CITROËN Haarlemmer troeft concurrentie af in Midwolda SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL I VERH REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE A GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR DE STEM dinsdag 5 januari 1993 deel b Leeuwarden (anp) - Heel even verdween Evert van Benthem naar de achter grond. Hij won in 1986 voor het laatst de Elfstedentocht. Bijval was er maandag weer op de Bonkevaart te Leeuwarden. Een groep van vijf schaatsers had de tocht geklaard: 230 kilometer schaatsen langs de Friese elf steden. Het groepje van vier mannen en een vrouw was 's ochtends om 6.20 uur vertrokken. Ruim tien uur later kwamen ze stuk voor stuk fris Leeuwarden weer bin nen. Het vijftal omschreef de tocht eensluidend: „Een mak kie. Het ijs is nog nooit zo mooi geweest. Wanneer er vandaag een Elfstedentocht op het pro gramma had gestaan, dan was het traject zeker in een record tijd afgelegd." Skütsjeschipper Anne Tjerkstra was een van de deelnemers die zich aan de immense klus had gewaagd. Een paar keer moest er een klein stukje worden ge kluund. „De enige obstakels waren een paar wakken onder bruggen. Verder was de route echt onberispelijk. Het ijs is van topkwaliteit. Natuurlijk was dit voor ons een recreatief tochtje." Het vijftal, Ernst Veenstra, Nynke Landman, Anne Tjerk stra, Age Veldboom en Yme Waterlander, is lid van de vere niging de Friese Elfsteden. Mocht de tocht deze winter worden gehouden, dan zijn de vijf er in ieder geval klaar voor. Kijkoperatie bij Wim Kieft Van onze verslaggever Eindhoven - Wim Kieft ondergaat morgen in het Geldropse St.-Anna-zie- kenhuis een kijkoperatie in de rechterknie. De spits van PSV ondervindt nog altijd veel hinder van een slepende beenblessure die hij in juli tijdens de aan loopperiode naar het nieu we seizoen opliep. De PSV'er kon gisteren niets zeggen over de gevolgen van de aanstaande ingreep. „Ik heb al zes maanden pijn in de knie en wil nu wel eens weten wat daar de oorzaak van is. We hebben eerst geprobeerd het met rust te laten genezen, maar dat is niet gelukt. Daarom wordt nu in de knie gekeken." Zonder Kieft vertrekt PSV van daag naar Italië waar het mor gen moet aantreden op het mini- toernooi van Lazio Roma. Ook Erwin Koeman en Adri van Tig- gelen maken de reis niet mee. Koeman is nog herstellende van een operatie aan zijn linkerknie op 30 november. Van Tiggelen heeft liesklachten. Romario Het was gisteren ook nog onze ker of PSV in Rome, waar naast organisator Lazio Club Brugge de derde deelnemer is, kan be schikken over Romario. De Bra ziliaan zou aanvankelijk zondag terug zijn gekomen van vakantie in zijn geboorteland. Omdat hij nog wat zakelijke aangelegenhe- den moest oplossen, had hij toe stemming gekregen enkele dagen langer te blijven. Gisteren kreeg Romario pas van manager Kees Ploegsma te horen dat PSV een toernooi heeft in Italië. Volgens Ploegsma zou de Braziliaan alles in het werk stel- i Wim Kieft (tweede van links): kijkoperatie. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Jerry de Jong: naar FC Groningen. FOTO ANF len om zijn vlucht naar Amster dam te wijzigen in een bestem ming naar Rome. De Jong 'PSV-er Jerry de Jong speelt, als hij binnen twee of drie weken herstelt van een spierblessure in het dijbeen, de rest van het sei zoen bij FC Groningen. De 28-jarige verdediger was aan zijn vierde seizoen_.hezig in Eindhoven. De betrokken partijen kwamen zondag tot overeenstemming. De Jong gaat op huurbasis naar het noorden, maar FC Groningen heeft een optie tot koop. Mocht zijn kwetsuur hem onverhoopt langer buitenspel houden, dan ziet Groningen af van de over eenkomst. Gica Popescu is door de Roe meense sportpers uitgeroepen tot voetballer van het jaar 1992. De libero van PSV bleef de bij het Italiaanse Brescia spelende Hagi ruimschoots voor. Trainer Luigi Radice is ont slagen bij Fiorentina na de ne derlaag met 1-0 zondag thuis tegen Atalanta. De club zakte van de tweede naar de zevende plaats in de Serie A. Het ontslag werd zondagavond bekend, nadat Mario en Vittorio Cecchi Gori een verklaring had den uitgegeven. De broers en filmproducers zijn eigenaars van de club. De Italiaanse kranten berichtten maandag over een felle ruzie tussen Radice en Vit torio Cecchi Gori na de wed strijd. Radice werd in oktober 1991 aangenomen bij Fiorentina. De wedstrijd tegen Atalanta was zijn 500ste als trainer van een club in de hoogste klasse.Totdat een opvolger voor Radice is be noemd, worden de trainingen waargenomen door Lucano Chiarugi, die in het verleden 139 wedstrijden voor Fiorentina speelde. De oud-international werkte tot maandag met de Flo rentijnse jeugd. Als definitief opvolger van Radice wordt Giancarlo de Sisti genoemd, die reeds oefenmeester van de club was in de periode van 1981 tot 1984. De Braziliaanse voetbaltrai ner Marinho Peres is maandag ontslagen bij Vitoria Guimaraes. Hij is het slachtoffer van een serie slechte resultaten. Guima raes, in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker uit geschakeld door Ajax, verloor zondag thuis met 1-2 van Gil Vicente en is gezakt naar de op twee na laatste plaats op de ranglijst. De voormalige international is de vierde trainer uit de hoogste klasse die vroegtijdig kan ver trekken. Eerder waren zijn colle ga's van Benfica, Chaves en Pa- cos de Ferreira aan de beurt. Dikke winst De eindronde van de Europese titelstrijd voetbal in Zweden heeft de organisatoren een dikke winst opgeleverd. De Europese voetbalunie (UEFA) maakte maandag bekend dat de winst ruim zes miljoen gulden be draagt. De Zweden haalden een omzet van meer dan zestig mil joen gulden, een record. Europees kampioen Denemarken en finalist Duitsland kregen bijna acht miljoen gulden uitge keerd. De voornaamste inkomsten kwa men uit de televisie-rechten: ruim 45 miljoen gulden. Vier jaar daarvoor incasseerde Duits land als organistor ongeveer een derde. De totale inkomsten van het Europese titeltoernooi be droegen ruim het dubbele van het evenement in 1988, ondanks de halvering van het toeschou wersaantal. De Antwerpse burgemeester Cools heeft twee vriendschappe lijke duels in zijn gemeente ver boden. De wedstrijden Beer schot-Lokeren (maandagavond) en FC Antwerp-MW (dinsdag) zijn van het programma gehaald wegens gebrek aan politie-men- sen, het overmatig drankgebruik rond de jaarwisseling en de re cente problemen tussen fans van Beerschot en Turkse jongeren. De Graafschap heeft gister avond Edwin de Kruyff inge lijfd. De rechterspits van FC Utrecht is voor de rest van het seizoen gehuurd door de Doetin- chemse eerste-divisie-club. Bo vendien is een optie tot koop bedongen. De 22-jarige rechterspits kon na blessureleed (gescheurde enkel banden) en een meningsverschil met trainer Ab Fafié niet meer op een basisplaats rekenen bij FC Utrecht. Sparta, ADO Den Haag, Heerenveen en FC Den Bosch toonden eveneens belang stelling voor de vijfvoudige Olympische international. Tijdens de nieuwjaarsreceptie hebben drie bestuursleden van Heracles aangekondigd op te stappen., Daarbij is ondermeer de hoofdsponsor en vice-voorzit- ter Rieks Verweg, waardoor He racles op zoek moet naar een nieuwe hoofdsponsor. Penning meester Jan van den Brink en secretaris Nico Gloudemans ga ven eveneens aan ermee te willen stoppen. Voorzitter Tusveld ver wacht binnen twee weken drie nieuwe bestuursleden te kunnen bekendmaken. Den Bosch - De nieuwe competitie-opzet en reorganisatie van het amateurvoetbal gaat de clubs in Noord-Brabant vermoe delijk meer geld kosten. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de KNVB-afdeling Noord-Brabant, gisteravond in Den Bosch, waarschuwde voorzitter Walter van Hirtum nadrukke lijk voor de financiële gevolgen van veranderingen, die mogelijk al medio volgend jaar gestalte krijgen. „Reorganiseren ja, maar niet voor elke prijs," betoogde Van Hirtum, die zijn vrees illustreer de met prijsvoorbeelden. In het seizoen 1990/1991 bedroegen de lasten in Brabant gemiddeld 26,60. „Het absoluut laagste be drag van alle twintig afdelingen in de KNVB," aldus Van Hirtum. Volgens hem kan reorganisatie tot acht districten voor Brabant een lastenverzwaring van zeven gulden per lid tot gevolg hebben. Verhoging zal worden doorbere kend aan de clubs. „Bij reorganisatie moeten de kosten natuurlijk wel beheers baar blijven," stelde Van Hirt um, die nadrukkelijk wees op het plan voortaan alle competi ties via districtskantoren te run nen. „Circa zestig procent van de competities, vooral de jeugd- competities, geschiedt thans door vrijwilligers op uitstekende wijze," stelde Van Hirtum. De kostenverhoging die met de nieuwe plannen gepaard gaat, is grotendeels het gevolg van aan passingen in de oorspronkelijke opzet. Daardoor komen veertig arbeidsplaatsen minder te ver vallen. In de nieuwe opzet zullen de competities van hoofdklassen tot en met vierde klassen niet langer vanuit het KNVB-hoofd- kantoor in Zeist worden gere geld, maar wordt alles geconcen treerd in acht districtskantoren. Momenteel telt de KNVB twintig afdelingen. De spreiding van KNVB-perso- neel heeft voor bijvoorbeeld het afdelingskantoor van Noord- Brabant tot gevolg dat het aan tal arbeidsplaatsen toeneemt van vijftien tot mogelijk 23. „Er komen wel wat werkzaamheden bij, maar daar staat tegenover dat onze afdeling momenteel 150.000 leden telt en dat we er straks nog maar 90.000 hebben. Hoe kunnen we de clubs dan uitleggen dat ze meer contributie per lid aan de KNVB moeten betalen," vroeg Van Hirtum zich af. De inkrimping van de grootste KNVB-afdeling past in de nieu we plannen, die voorzien in dis tricten van vergelijkbare grootte. Momenteel zijn er afdelingen waaronder slechts 25.000 voet ballers actief zijn. Volgens de plannen, waarvoor zich al een meerderheid heeft afgetekend, wordt Noord-Brabant na het sei zoen 1993/1994 ten oosten van Breda gesplitst. John van Loen (geheel links) toost met zijn nieuwe ploeggenoten Gaston Taument, John de Wolff en Regi Blinker (v.l.n.r.) op de nieuwjaarsreceptie van Feyenoord. F0T0 ANP Midwolda (anp) - Na twee jaar anonimiteit is schaatser Edward Hagen terug. Een dag voor het Nederlands kampioenschap marathon- schaatsen op natuurijs meld de de Haarlemmer zich maandag op het ijs van Mid wolda als eerste in een wed strijd over een uur en tien ronden. Hij versloeg twintig concurren- ;en en kreeg direct de rol van 'avoriet voor het NK in Maas and opgedrongen. Hagen ver keerde in topvorm en troefde in de eindsprint Piet Kleine af. De overwinning leverde de verkoper van sportartikelen 750 gulden op. Voor het Nederlands kampioen schap op natuurijs heeft Hagen een vakantie in het buitenland afgebroken. Tot woensdag had de Haarlemmer onbekommerd willen schaatsen en skiën in In zeil (Dui) en Oostenrijk. Via een telefoontje met het thuisfront kreeg Hagen te horen dat in Nederland de schaatskoorts was losgebarsten. Zondag keerde Ha gen halsoverkop terug. Hij train de 's avonds een uurtje in Haar lem en gaf vervolgens in Mid wolda de bijna complete mara- thontop het nakijken. Bijna twee jaar is Hagen uit beeld geweest. Na het winnen van races op natuurijs in 1991 in Loosdrecht en Midwolda ver dween de Haarlemmer in de anonimiteit. Op kunstijs voelt hij zich niet thuis. „Voor het rijden op kunstijs moet je aanleg heb ben en goede bochten kunnen lopen. Ik ben een liefhebber van flink stampen. Dat was hier in Midwolda mogelijk. Een over winning op natuurijs zegt me ook tien keer meer dan een over winning op kunstijs." Midwolda, marathon op natuurijs, een uur en tien ronden: 1. Hagen (Haarlem), 2. Kleine (Kerkenveld), 3. Bouma (Oldetrijne), 4. Stam (Kaatsheuvel), 5. Huitema (Roden), 6. René Ruitenberg (Oldebroek), 7. Vunderink (Raalte), 8. Kramer (Ou- desehoot), 9. Bakker (Scharmer), 10. Korotkov (Rus). Menaldum, Fries kampioenschap marathon, een uur en tien ronden Mannen: 1. Thijsseling (Sneek), 2. Portijk (Heerenveen), 3. Prins (Har- kema), 4. Postma (Leeuwarden), 5. Hotze Zandstra (De Tike). Vrouwen, half uur en vijf ronden: 1 Keulen (Imsum), 2. Zonderland (Spannenburg), 3. Sijmstra (St. Jo- hannesga), 4. Bron (Jubbega), 5. Hospes (Heerenveen). Ommen, marathon, een uur en tien ronden, mannen: 1. Angenent. (Alp hen a/d Rijn), 2. Tiemens (Vaessen), 3. Meijer (Utrecht), 4. Henk van Edward Hagen, na twee jaar weer uit de anonimiteit. FOTO ANP Benthem (Ens), 5. Slomp (Pesse), 16. Van Wijhe (Oosterwolde). Bovensmilde, marathon, een uur en tien ronden: 1Bloemberg (Assen), 2. Jasch (Dui), 3. Bruins (Vlagtwedde), 4. M. Kuiper (Heerenveen), 5. Boon stra (Assen). DINSDAG 5 JANUARI TOERTOCHTEN Rondetocht Henschotermeer, 11.00-16.00 uur, 6-40 km. Wou denberg. Veluwemeertochten, 09.00-13.00 uur, 25 en 40 km. Elburg, Nunspeet en Harderwijk. Grote Vliet Rondetocht, 10.00-15.00 uur. Onderdijk. Houtrijk-tocht, 10, 20 en 30 km. Halfweg. Westveense Poldertocht, 10.00-14.00 uur, 30 km. Woerden (jachthaven) en Oudendam-Ka- merik. Plassentocht Ter Aar, 10.00-15.00 uur, 10, 20, 40, 60, 90 km. Ter Aar. Plassentocht Nieuwkoop- Noorden, 09.00-14.00 uur, 10, 30, 60, 90 en 120 km. Nieuwkoop en Noorden. Molen- en Merentocht, 10.00-15.00 uur, 20, 30 en 50 km. Rijpwetering, Oud Ade, De Kaag, Hoogmade, Warmond en Leider dorp. Twee Provinciën Toertocht, 10.00-15.00 uur, 15, 25 en 40 km. Polsbroek, Vlist, Haastrecht en Polsbroekerdam. Molentocht de Rotte Meren, 09.30-15.00 uur, 10-200 r km. Bleiswijk en Zevenhuizen. Pol dertocht Bergambacht, 10.00-14.00 uur, 25, 60 en 120 km. Bergambacht en Berkenwoude. Molentochten Alblasserwaard, 09.00-13.00 uur, 25, 50 en 75 km. Alblasserdam, Kinderdijk, Groot Ammers, Goudriaan, Giessen- burg, Hardinxveld-Giessendam, Molenaarsgraaf, Bleskensgraaf, Streefkerk, Oud-Alblas, Otto- land, Hoornaar en Noordeloos. Toertocht de IJzeren Man, 25-100 km. Vught. Wallentocht, 10.00-14.00 uur, 5, 10, 25, 50, 75 en 100 km. Heusden aan de Maas. WEDSTRIJDEN Midwolda, 14.00 uur en 15.3 uur: nationale marathon voor mannen, vrouwen, veteranen en mannen B/C. 05975-1494. Maasland, 10.00 uur (veteranen 75 km), 10.05 uur (vrouwen 60 km), 13.00 uur (mannen 100 km): Nederlands kampioenschap ma rathon op natuurijs. 01899-15862/12956. WOENSDAG 6 JANUARI TOERTOCHTEN Toertocht de IJzeren Man, vanaf 10.00 uur, 25, 50, 75 en 100 km. Vught. Wallentocht, 10.00-14.00 uur, 5, 10, 25, 50, 75 en 100 km. Heusden aan de Maas. WEDSTRIJDEN Ouderkerk aan de IJssel, 20.00 uur: IJssel-toernooi korte baan. 01808-2525. Lotto 53: eerste prijs (jackpot): 4 winnaars, elk'bruto f. 731.851,90; tweede prijs: 3 winnaars, elk bru to f. 23.245,90; derde prijs: 258 winnaars, elk f. 405,40; vierde priis: 7134 winnaars, elk f. 14,60; vijfde prijs: 78.287 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 53, vaste prijzen: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cij fers goed: 26 winnaars; drie cij fers goed: 220 winnaars; twee cijfers goed: 2367 winnaars. Doha (Qat), mannen, 810.000 gul den. Eerste ronde: Ivanisevic (Kro/2) - Davids (Ned) 6-2 6-4, Siemerink (Ned) - Antonitsch (Oos) 2-6 7-6 6-0, Tsjerkasov (Rus) - Schalier (Oos) 4-6 6-4 6-4, Marinov (Rus) - Champion (Fra) 6-4 7-5, Pozzi (Ita) - Nargiso (Ita) 6-4 7-6, Olho- vski (Rus) - Pistolesi (Ita) 6-3 6-2, El Aynoui (Mar) - Goellner (Dui) 7-6 4-6 7-6, Simian (Fra) - Damm (Tsj) 6-4 1-6 6-2. Brisbane, vrouwen, 270.000 gul den Eerste ronde: Rottier (Ned) - Per- fetti (Ita) 7-5 6-3, Muns-Jager- man (Ned) - Porwik (Dui) 6-1 7-5, Oremans (Ned) - Monami (Bel) 6-1 6-1, Po (VSt) - Godridge (Aus) 6-4 6-3, Gorrochategui (Arg) - Miyagi (Jap) 6-4 6-0, Fang (Chi) - Kruger (ZAf) 7-5 1-6 6-2, Jaggard (Aus) - Byrne (Aus) 6-4 7-5, Gavaldon (Mex) - Bowes (VSt) 6-2 6-1, Pratt (Aus) - Gra ham (VSt/10) 6-4 6-4, Pizzichini (Ita) - Maniokova (Rus) 6-1 6-2, Drake (Can) - Temesvari (Hon) 5-7 7-5 6-3, Testud (Fra) - De- chaume (Fra/12) 6-4 6-4, Rubin (VSt) - Price (ZAf) 6-2 6-2, Go- larsa (Ita) - Grossi (Ita) 6-7 6-2 6-2, De Lone (VSt) - Foldenyi (Hon) 6-4 4-6 6-3, Labat (Arg/11) - Nowak (Pol) 6-2 6-3, Van Lot- tum (Fra) - Hiraki (Jap) 6-4 7-6, Wood (GBr) - Simpson (Can) 6-3 7-6, Baudone (Ita) - Habsudova (Tsj/15) 3-6 6-2 6-3, Limmer (Aus) - Fairbank-Nideffer (ZAf/9) 7-6 1-6 6-4, Stubbs (Aus) -Bonsignori (Ita/14) 6-2 3-6 6-3. Kuala Lumpur, mannen, 270.000 gulden Eerste ronde: Santoro (Fra) - Ma- lik (Mal) 7-5 7-6, Raoux (Fra) - Apell (Zwe) 6-4 6-3, Pridham (Can) - Vacek (Tsj) 6-2 6-3, Mronz (Dui) - Gilbert (Fra/6) 6-4 6-1, Prinosil (Tsj) - Tarango (VSt) 6-2 3-6 7-5, Delaitre (Fra) - Wilk inson (GBr) 6-4 6-4, Lavalle (Mex) - Saceanu (Dui) 6-3 3-6 6-2, Koslowski (Dui) - Steeb (Dui/2) 2-6 6-4 7-6. Dubbelspel: eerste ronde: Kem- pers/Oosting (Ned) - Vacek/We- kesa (Tsj) 7-6 7-6. Adelaide, mannen, 325.000 gul den Eerste ronde: Morgan (Aus) - Karbacher (Dui) 6-4 6-2, Ro- stagno (VSt) - Larsson (Zwe/5) 6-3 6-4, Martin (VSt) - Shelton (VSt) 6-3 6-7 6-4, Stark (VSt) - Woodbridge (Aus) 6-2 6-2, Nawie (Dui) - Baldas (ZAf) 6-4 6-1, Kulti (Zwe) - Woodforde (Aus/6) 6-4 7-6, Pioline (Fra/4) - Stolle 6-3 6-2. Perth, Hopman Cup, kwartfinales SPANJE (3) - ZWITSERLAND (8) 3-0. (Arantxa Sanchez - Ma- nuela Fragniere/Maleeya 1-6 6-0 6-3, Emilio Sarichëz - Mezzadri 4-6 6-3 7-6, Sanchez/Sanchez - Maleeva/Mezzadri 8-6), Frankrijk (5) - Verenigde Staten (4) 2-1 (Tauziat - Mary Joe Fernandez 1-6 7-6 4-6, Forget - Washington 6-3 6-4, Forget/Tauziat - Was hington/Fernandez 6-3 6-3). Engeland, FA Cup, derde ronde: Queen's Park Rangers - Swindon 3-0. Katarina Witt overweegt comeback Bonn - Tweevoudig Olympisch kampioene kunstrijden Katarina Witt overweegt een comeback tijdens de Olympische Spelen van 1994 in Lillehammer. Dat zei ze in een interview met de maandag verschenen editie van de Duitse krant Bild. De 27-jarige Katarina Witt won in 1984 en 1988 Olympisch goud voor Oost-Duitsland en wil volgend jaar uitkomen voor Duitsland. Ze heeft bij de Internationale Schaats Unie (ISU) de amateurstatus gevraagd. Secretaris Beat Haesler van de ISU voorziet geen problemen haar te laten starten op de Olympische Spelen. Op 12 februari vergadert de ISU daarover. Witt zal zich wel eerst dienen te kwalificeren voor de Duitse Olympische ploeg. Witt stopte met wedstrijdschaatsen na haar twee gouden medailles en was vervolgens de ster in de ijsrevue Holiday on Ice. Voorts acteerde ze in verscheidene films. Tijdens de laatste Olympische Spelen in Calgary werkte ze als verslaggever voor de Amerikaanse televisiemaatschappij CBS. Dwingeloo steunt schaatser Sighel Dwingeloo - Roberto Sighel, de eerste Italiaanse wereldkampi oen schaatsen, krijgt steun van Dwingeloo. De Drentse gemeente gaat hem sponsoren. Trainingspakken en -tassen van Sighel zullen voortaan zijn voorzien van het opschrift 'Dwingeloo'. In eigen land kan Sighel maar moeilijk geldschieters vinden. Alleen in de directe omgeving van Baselga de Pine geniet de schaatser enige bekendheid. De overeenkomst kwam tot stand op initiatief van burgemeester Hans van der Laan en wordt financieel mede mogelijk gemaakt door het plaatselijke bedrijfsleven. Sighel staat te boek als boswachter. Dat schept een band met Dwingeloo, omdat het Nationaal Park Dwingelder Veld met zijn uitgestrekte bossen tot de gemeente behoort. Bovendien werden al voor het eerste echte Europese eenwor dingsjaar door zowel plaatselijke als provinciale ondernemers en VVV's activiteiten ontwikkeld Italiaanse toeristen Drenthe en Dwingeloo te laten bezoeken. Sighel komt op 20 januari naar Dwingeloo voor een bezoek aan het dorp. De sponsorovereen komst geldt voor het kalenderjaar 1993. Beide partijen hebben zich in principe bereid verklaard het contract te verlengen. Freuler en Stumpf winnen zesdaagse Keulen - De Zwitser Urs Freuler en zijn Duitse partner Remig Stumpf hebben de 41e wielerzesdaagse van Keulen op hun naam gebracht. Het duo bleef Jochen Görgen (Dui) en Jens Veggerby (Den), die verrassend in dezelfde ronde eindigden, voor. De derde prijs ging naar de Italiaan Pierangelo Bincoletto die een combinatie vormde met Roland Günther. Real Madrid weigert spelen in Kroatië Madrid - De basketballers van Real Madrid wëigeren donderdag in het oorlogsgebied in Kroatië aan te treden voor het Europa- Cup-duel tegen KK Zadar. Mariano Jaquoto, woordvoerder van de Spaanse club, verklaarde maandag dat de clubleiding het risico te groot vindt. Real Madrid zegt te handelen op advies van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Spanje. De clubleiding gaat ervan uit dat de Internationale Basketbal Federatie (FIBA) de wedstrijd naar neutraal terrein zal verplaatsen. de stem Door onze medewerker Fred Rabout IJzendijke - Rudy Veraart en afdelingstweedeklasser Schoondijke gaan aan het ejnd van het seizoen uit el kaar. „Drie jaar is lang ge noeg geweest," stelde de 44-jarige in IJzendijke woon achtige trainer. Het initiatief om uit elkaar te gaan is dan ook van mij geko men. Niet dat ik het niet naar mijn zin heb aan de Molenkreek, maar een keer een ander gezicht kan geen kwaad. Behalve bij IJzendijke, waar ik elf jaar de jeugd getraind heb, ben ik nog nooit langer dan drie jaar ergens geweest." Klirv Van onze zwem medewerker Vlissingen - Voor de openi traditionele 'Nieuwjaarswech Vlissingen, bestond evenals belangstelling. Liefst 155 d< meld om alvast tijden te ku: tuele deelname aan de Zeer pen. ,Door het deelnemen van ploegen 'uit Nijmegen en Nieuwpoort '(België) werd het deze keer geen Zeeuws onderonsje. Zeeuwse re cords zijn er echter niet ge zwommen, maar er waren wel veel spectaculaire series en een daverende verrassing. Hiervoor zorgde Goesenaar Rob Kluwen. Op de 100 meter vlinderslag had hij in het verleden al twee keer de sterke Vlissinger Eelco van Gemert geklopt. Dat gebeurde echter telkens in een 50-meter- bad. Van Gemert vertrouwde echter volkomen op zijn sterke eindsprint, maar hij had zich deze keer verkeken op de kracht van Kluwen. Die bleef hem in die eindsprint een handslag voor. Rob Kluwen, die enkele jaren deel uitmaakte van de Stormvogelploeg en toen veel met Van Gemert trainde, was buitengewoon blij met deze overwinning. „Dat het me nu is gelukt in een 25-meterbaan doet me veel plezier. Op de Zeeuwse kampioenschappen in Goes wordt het een bijzondere wed strijd want dan is ook Rudi Goudswaard uit Middelburg er bij." De tijden van beiden bleven echter net boven de minuut en dat was teleurstellend. Van de Zeeuws-Vlaamse zwem- clubs moest Scheldestroom de uitnodiging afzeggen, maar De Bruinvis, De Schelde en de zwemclub Koewacht waren met hun team wel in Vlissingen aan wezig. Petra de Bruijn bezorgde De Schelde de overwinning op de 100 meter vrije slag en zwom Van onze tafeltennismedewerker Hulst - Voor tafeltennisvere niging Reynaert uit Hulst wordt 1993 een belangrijk jaar. Dan immers viert de Hulster club het tienjarig be staan. Teafeltennis was in de kern Hulst niet in vereni gingsverband te beoefenen tot een groepje spelers in 1983 besloot zelf een club op te richtem. Gestart met tien man bleek de nieuwbakken vereniging in een behoefte te voorzien. Spelend in sporthal Den Dullae- H groeide Reynaert binnen een jaar na oprichting met een le dental van 107 snel uit zijn jasje. «We konden slechts één keer per week over zaalruimte beschik ken," weet penningmeester Paul Loolsen zich te herinneren „Dat is te weinig voor een dergelijk grote club. Daarnast was de zaal te duur, zodat we niet aarzelden toen we de mogelijkheid hadden te verhuizen naar de St.-Willi- wordusschool, waar we vier keer per week terecht konden. Umdat we daar toen nog geen kantine hadden kostte dat wel wat leden, maar met vijftig man vormen we nu een stabiele club." tn de nieuwe behuizing ging Reynaert enthousiast van start, -•nder leiding van Johan Braet kregen vooral de jeugdleden via raming en begeleiding veel aan bot, hetgeen prestatief niet onder gevolgen bleef. Dennis erdurmen, boegbeeld van de eynaert-jeugd, won enkele ge sommeerde landelijke toer- ooien en sleepte zelfs een Ne- w Ünc*se enkelspeltitel in de rifk Daarnaast behaalde de twee keer de Zeeuwse L Sdtitel voor clubteams en woonde zich in 1990 tijdens de euwse kampioenschappen tot

de Stem | 1993 | | pagina 8