ie Voor f57,50 heeft ude hoofd- Toename aantal abortussen Holland Casino's DE STEM rienden Sportvliegtuig maakt noodlanding Sociale partners verdeeld over behoud van koopkracht Met draken het nieuwe jaar in Helft van voorgeleide verdachten binnen enkele uren weer vrij Betrekkelijk akkoord BINNENLAND A3 •Twee inzittenden licht gewond •Toestel zwaar beschadigd In de Holland Casino's kom je ogen tekort. COMMENTAAR Fikse schade Haaksbergen door rellen nieuwjaarsdag Asielzoeker met vervalste papieren valt door de mand BINNENLAND KORT Kooijmans beëdigd als minister Man dood aangetroffen in woning Opbrengst conference naar daklozen EO blijft groeien Helvoirtenaar belaagd door jagers Regeling biologische landbouwproduktie DE STEM \V FOTO DE STEM/BEN STEFFEI u toe vallen de overplaat problemen mee, tenminste spreek over dit rayon, ik ht verwacht dat we meer n zouden krijgen, gebleven bij een paar pro an het zittend personeel. n gaat het nog maar alleen aktische problemen. .Mis- dat dit lage percentage heeft met het feit dat'ook rganisaties zelf zijn mee en. Neem de sluiting van hassé-kazerne in Breda, ij 1000 man zijn betrok- Uiteindelijk zijn er tien n overgebleven waarvoor n functie wordt gezocht lerslag eeste reorganisaties kwa- iet als een donderslag bij re hemel, stelt de majoor, ndien is een aantal van en niet doorgegaan, zoals t het bericht kwam dat de ooi in Keizersveer toch nog aar jaar kan voortbestaan. Ifde geldt voor de inkrira van de marechausseebriga Vlissingen en de dreiging de marechaussee in Terneu Inmiddels is de hele zaak 'kast gezet". de voorlichting maar duide- s", herhaalt de majoor. „Als ensen maar weten waar ze toe zijn. Wat dat betreft ik dat de prioriteitennota tuk duidelijkheid kan bren- evraagd antwoordt de afde- voorlichting van defensie e presentatie van de priori nnota medio januari te ver ten is. en, nota's, uitnodigingei laringen ter lezing en onder- ing voorgelegd; hij maakï :en durende buitenlandse re onder meer naar het Mk -Oosten waar hij trouwens d al een zakelijk klimaj r zijn hart gevonden hat kdagen van vijftien tot zij den uur, maar geen excu" r die ene politiek fatr dtekening. wordt altijd gezegd dat dï tici 'daarboven' geen aag it meer hebben voor de klej man, voor hun kiezer. Als dan inzet voor een gene# ook volgens artsen merj' rdige resultaten boek] dt het me kwalijk genom jben we in dit land, heeft s dan werkelijk geen and^® iblemen en zaken aan W ifd llemann in het nauw gedrd- i; timide, aangeslagen. „Maar n lafaard, en wat aanvang-S mijn informatie ook is ëe,ji est: gelogen heb ik niet". f zijn grootste tegenstand® n nu 'karakter en ruggegrf ;even is voor een man llemann een onbruikbag I ost. Hij kan er namelijk ntey ter mee. MAANDAG 4 JANUAR11993 Texel (anp) - Een éénmoto- rig sportvliegtuig van het type Navion 01 is zondag middag rond half vier bij een noodlanding op Texel zwaar beschadigd. De twee inzittenden raakten licht gewond. Dat heeft een woordvoerder van de regio politie Noord-Holland noord medegedeeld. Het vijfpersoons toestel was van het vliegveld Texel ver trokken voor een rondvlucht boven het eiland en omgeving. Boven Den Burg meldde de piloot storing in de motor. Die viel daarna uit, waarna de vlie ger trachtte terug te keren naar het vliegveld. Waarschijnlijk omdat hij nog onvoldoende hoogte had, voorzag de piloot dat hij niet met een glijvlucht de airstrip zou halen. Boven Waalenburg, een gebied tussen Den Burg en het vlieg veld besloot hij tot een nood landing. Daarbij raakte hij met een vleugel de walkant van een sloot. Het toestel kwam vol gens de politiewoordvoerder zwaar beschadigd tot stilstand. Zoals gebruikelijk bij lucht vaartongevallen stelt de Dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie samen met de Rijksluchtvaart dienst een onderzoek in. Utrecht (anp) - Het aantal abortussen bij Nederlandse vrouwen is in 1991 opnieuw toegenomen. In totaal lieten 19.568 vrouwen in ziekenhuizen en klinieken hun zwanger schap afbreken. Het abortuscijfer bedroeg daarmee 5,6 per duizend vrouwen. In de twee voorafgaande jaren waren die cijfers respectievelijk 18.384 (5,2) en 17.996- (5,1). Dat blijkt uit cijfers van Stimezo, de vereniging van abortusklinieken. De stichting schrijft die stijging toe aan een dalend gebruik van de anticonceptiepil. In het kader van aids-preventie is een aantal mensen waarschijnlijk overgestapt op het gebruik van condooms. Bij het gebruik van condooms ligt de kans op zwanger schap ongeveer drie keer hoger dan bij het gebruik van de pil. Dit kan mede bijdragen aan de toeneming van het aantal ongewenste zwanger schappen. Bijna de helft van de cliëntes is tussen twintig en dertig jaar. Het aantal allochtone vrouwen dat tot een onderbreking van de zwangerschap besluit, neemt eveneens toe. In 1990 was 40 procent van de geaborteerde vrouwen van allochtone afkomst, aldus Stimezo. (ADVERTENTIE) Hilversum (anp) - Het be houd van de koopkracht als inzet van de cao-onder handelingen verdeelt de sociale partners. Voorzit ter Rinnooy Kan van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen deed gis teren voor de NOS-televi- sie een vergeefs beroep op FNV-voorzitter Stekelen burg om niet uit te gaan van prijscompensatie. Die zou bij de nu verwachte inflatie uitkomen op 2,5 procent. De VNO-voorzitter kreeg bijval van minister Andriessen van Economische Zaken toen hij er op wees dat de som van belastin gen en sociale premies dit jaar zal dalen. Koopkrachtbehoud is dus ook mogelijk bij een loonstijging van minder dan 2,5 procent. Elk jaar nemen de koksbriga- des en bartenders van de Holland Casino'shet tegen elkaar op. Ook dit |aar werden er weer de meest exotische cocktails en exquise vooialjes, hoofdgerechten en des serts uit de hoge hoed getoverd. Na een ruime proeftijd wees een vakjury, onder leiding van respecUevelijkde heerjansen, voor zitter van de Nederlandse Bar- tendenclub, en de heer F. van Groeningen, eigenaar van het bekende restaurant TCaatje bij de Sluis' te Blokzijl, de winnende cock tail en het winnende menu aan Het mooiste van alles Is nog dat u dit nu In elk casino t/m 31 januati kunt bestellen En dat u voor het driegangenmenu slechts f37.50 betaalt Kortom, als u écht lekker wilt eten vetgeetdan niet uw paspoort of rijbewijs mee te nemen De mi nimumleeftijd voor ons restaurant Is 18 jaar en cotïecte kleding is verplicht AMSTERDAM - BREDA - GRONINGEN - NWEGEN ROTTERDAM SCHEVENINGEN - VALKENBURG -ZANDVOQRT. g HOE KRIJGT een politicus zo'n zin anno 1993 nog over zijn '•ppen: „Dit is een stap op de weg naar de volledige ontwapening van de mensheid." De Russische president Jeltsin sprak de mooie woorden gisteren uit bij de ondertekening van het «art-2-verdrag. Geen zinvolle informatie, maar enkel holle welsprekendheid. Je hoeft immers geen aarts-pessimist te zijn om te beseffen dat 'een volledige ontwapening van de mensheid' een utopie is. Kennelijk vond Jeltsin de bombastische onzin nodig om de waarde van Start-2 op te vijzelen. Want ook hij weet dat die waarde betrekkelijk is, hoezeer elk verdrag dat beperking van Kernwapens beoogt ook moet worden toegejuicht. [jet akkoord is 'slechts' gesloten tussen twee - weliswaar belang rijke- nucleaire machten, de VS en Rusland. Voor de Westerse ^Hdheden die over strategische kernwapens beschikken. Beidt de VS nog steeds als de leidende macht. Het Start-2-ver- vo m ll'er dan ook met tevredenheid ontvangen en onderschre- en. Maar aan de ex-Sovjet-kant ligt dat wel even anders. Naast ov» d besch'kken ook Witrusland, Kazachstan en Oekraïne mjer kernwapens. Die nieuwe staten verwachten veel meer jf nornische hulp van de Amerikanen dan tot nu toe toegezegd ®n nebben moeite met de leidende rol die Jeltsin in de wereld n«Sr Zlchze,f en zijn Rusland opeist. Ze hebben om die redenen ,N9 niet eens het Start-1-verdrag, dat voorziet in de ontmante- "8 van hun kernwapens, ondertekend. president van Oekraïne verwachtte gisteren dat zijn parlement ?irh i snel.tot die ondertekening zal overgaan en hij toonde afw °k P03'1'^ gestemd over Start-2. Maar het is vooralsnog "wachten. Zolang het bezit van eigen kernwapens als een don !'SCh be,an9 °P lafel blijft liggen, is het niet zeker dat we and art"2 'een toekomst met minder angst' ingaan, zoals de tarh ondertekenaar Bush iets minder bombastisch, maar n ons wil doen geloven. Decentraal Rinnooy Kan en Stekelenburg waren het er overigens wel over eens dat de onderhandelingen decentraal gevoerd moeten wor den, dus per onderneming of bedrijfstak. De werkgeversvoor zitter vindt dat de overheid al leen mag ingrijpen in de loon vorming bij extreem ernstige si tuaties. „Daarin zijn we nog lang niet beland", zei hij. Achterblijven Rinnooy Kan zei te vrezen dat bij een te hoge looneis de win sten van de bedrijven te sterk zullen achterblijven. Op lange termijn is dat slecht voor de werkgelegenheid. Congtant Minister Andriessen vindt dat de overheid de komende jaren de uitgaven constant moet houden, en dat daarbinnen een verschui ving moet optreden. Meer inves teringen, maar minder subsidies en minder uitkeringen. 'Illusiepolitiek' Rinnooy Kan kon zich vinden in 'die herschikkingen', maar Ste kelenburg vond de benadering van Andriessen en de werkge versvoorzitter 'te mathematisch'. Hij vreest voor 'een afwenteling van de problemen op bepaalde categoriën van de bevolking'. Ook sprak hij over 'illusiepoli tiek' en wees hij op de proble men die er vooral nog zijn rond het milieu. In de buurt van de Zeedijk in Amsterdam luidden de Chinezen zaterdag het nieuwe jaar in met veel vuurwerk en een drakenspel. foto anp Haaksbergen (anp) - De vestiging van de Hema in Haaksbergen heeft een schade van zeker zeven ton geleden als gevolg van rellen op nieuwjaarsdag. Omdat de totale winkelvoorraad moet worden vervangen, duurt het zeker tot 10 januari voordat het filaal weer open gaat. De bedrijfsleiding van de Hema in Haaksbergen heeft dit zaterdag meegedeeld. Relschoppers vernielden ruiten van het Hema-filaal en gooiden vervolgens op grote schaal vuurwerk naar binnen. Er ontstond brand. Het interieur liep ernstige rook- en roetschade op. In de komende week wordt de winkel leeggehaald, gereinigd en van nieuwe artikelen voorzien. Ook andere zaken in Haaksbergen leden door de vernielingen. De politie van Haaksbergen was compleet verrast door de uitbarsting van geweld en moest daarom haar collega's uit Enschede te hulp roepen om effectief tegen 150 tot 200 baldadige jongeren te kunnen optreden. Zes raddraaiers zijn tot nog toe aangehouden. De politie verwacht in het vervolg van het onderzoek meer arrestaties te kunnen verrichten. Amsterdam (anp) - Een asielzoeker die met valse identi teitspapieren op zak op weg was naar het Canadese Montreal, is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Nederland blijven steken. De man had in het vliegtuig vanuit Frankfurt al zoveel bor rels genuttigd om het begin van het nieuwe jaar èn de aankomst in een nieuw vaderland te vie ren, dat hij vrijdagavond om 8 uur in laveloze toestand op Schiphol arriveerde en daar de aandacht trok van de rijkspoli tie. Volgens een woordvoerder van de marechaussee lag de man 'als een zak zand' op een paar stoe len in de lounge van Schiphol- centrum, in afwachting van het vertrek van de KL 671 naar Montreal. Behalve een half lege fles drank, had hij een vervalst Canadees paspoort en een valse verblijfstitel op zak. De KLM weigerde de man daarom mee te nemen naar Canada. Omdat de man volstrekt onaan- spreekbaar was, werd hij door de medische dienst van de lucht haven ter ontnuchtering naar een cel van de rijkspolitie op Schiphol gebracht. Toen de ma rechaussee hem zaterdagmorgen in alle vroegte op een vliegtuig terug naar Frankfurt wilde zet ten, vroeg hij asiel aan. Hij is overgebracht naar het Grenshos pitium in Amsterdam. De marechaussee zegt zich te verbazen over de toestand van de man, 'omdat vreemdelingen die met valse papieren reizen over het algemeen hun best doen om zo min mogelijk op te vallen. Den Haag - Mr. P.H. Kooij mans is zaterdagmorgen in paleis Huis ten Bosch door koningin Beatrix beëdigd tot minister van buitenlandse za ken. Dat heeft het kabinet der koningin meegedeeld. Kooijmans volgt mr. H. van den Broek op die met ingang van 2 januari 1993 'op de meest eervolle wijze' ontslag is verleend door de koningin. Hans van den Broek verruilde na ruim tien jaar minister schap Den Haag voor Brussel waar hij Frans Andriessen op volgt als lid van de Europese Commissie. Kooijmans foto anp Zwolle - Een 54-jarige alleenstaande man is zondagmiddag levenloos in zijn woning aan de Alm in Zwolle aangetroffen. De man werd gevonden in de uitgebrande keuken. De politie werd gealarmeerd nadat buurtbewoners roet op de ramen van de woning zagen. De politie van Zwolle kon zondagavond nog niets zeggen over de exacte doodsoorzaak en de toedracht van de brand. Groningen - Cabaretier Freek de Jonge heeft de schouwburgre cette van zijn oudejaarsconference 'De estafette' van woensdag 30 en donderdag 31 december ter beschikking gesteld voor opvang van daklozen in de stad Groningen. Dat heeft voorzit ster M. van der Kamp van de stichting 'Vrienden van Veltman' bekendgemaakt. Van der Kamp kon nog niet zeggen hoe groot de toegezegde recette precies is. Vrienden van Veltman maakt zich sterk voor 'Huize Veltman' aan de Praediniussingel in Groningen. Dit daklozenpension wordt gedreven door de particulier Veronique Veltman, die bij de exploitatie ervan in de schulden is gekomen. Bij een subsidie-aanvraag bij de gemeente kreeg ze nul op het rekest. Onlangs is ze failliet gegaan. De gemeente subsidieert overigens wel de opvang door een andere stichting voor thuis- en daklozen. Volgens wethouder B. Westerink van welzijn is bij deze stichting een professionele en zakelijk verantwoorde op vang beter gewaarborgd. Amsterdam - De Evangelische Omroep blijft groeien. Het succes van 1991, het jaar waarin de A-status werd bereikt, is in 1992 geprolongeerd. Het ledental groeide met bijna 4.000 tot een totaal van 545.380. Het aantal contribuanten daalde met 1949 naar 427.191. Daar stond een groei tegenover van 5863 abonnees op het programmablad Visie, dat daarmee in totaal uitkwam op 127.189 lezers. De groei van EO's Ronduitclub is opmerkelijk. Aan het einde van 1992 telde de club 3260 leden meer dan in 1991. Twee jaar geleden waren iets meer dan 30.000 mensen bij de club aangesloten. Nu zijn dat er al 54.970. Helvoirt - Een jager heeft afgelopen zaterdag aan De Margriet in Helvoirt een 36-jarige inwoner van Helvoirt met een drijvers knuppel ernstig mishandeld. De Helvoirtenaar liep een hersen schudding op en moest een flinke hoofdwond in het ziekenhuis laten hechten. Het slachtoffer wandelde volgens de politie met een broer, een 45-jarige Bosschenaar, en twee honden op de openbare weg langs een waterwingebied van de Waterleidingmaatschappij Oost-Brabant, dat het jachtrecht voor dat gebied heeft verpacht. De jagers zouden de wandelaars hebben aangezien voor stropers en reden op hun in. Tijdens een woordenwisseling die daarna ontstond sloeg een van de jagers de Helvoirtenaar op het hoofd. Den Haag - De biologische land- en tuinbouw wordt aan nieuwe, gedetailleerde regels gebonden. De consument zal echter vooralsnog niet kunnen afgaan op een rijkskeurmerk waaruit blijkt dat produkten daadwerkelijk volgens de biologi sche normen zijn gekweekt. Dat blijkt uit de Landbouwkwali- teitsregeling biologische produktiemethode die staatssecretaris Gabor van Landbouw heeft afgekondigd in de Staatscourant. De regeling is een Nederlandse vertaling van een EG-verorde- ning. Voorlopig blijven die EG-voorschriften beperkt tot plant aardige produkten; wel wordt op korte termijn een aanvullende regeling voor biologische teelt van dieren verwacht. Een bedrijf dat overgaat op biologische landbouw moet twee, of bij meerjarige gewassen zelfs drie jaar in acht nemen voordat het op zijn produkten 'biologisch geteeld' mag vermelden. Van onze verslaggever Hilversum - Een junk breekt een auto open, jat de radio, wordt gepakt en voorgeleid. En staat na enkele uren weer op straat, waarna de kans groot is dat hij zich weer aan andermans eigendom ver grijpt. De frustatie is groot: bij de autobezitter, de politie, de burgerij en de officier van justitie die de kraker tegen heug en meug moet laten lo pen, omdat er te weinig cel len zijn. De maatschappij is er ook ont redderd door, want alle rechts gevoel is weer eens aangetast. „Het is om moedeloos van te worden," erkent mevrouw Mr. A.E. Broek-Blaauboer, officier van justitie in het arrondisse ment Amsterdam. Een week in de drie maanden heeft ze de wegzenddienst, een uitgesproken eorvé. Ongeveer 45 procent van de voorgeleide ver dachten moet ze laten gaan, bijna de helft. Dat wil overigens niet zeggen dat zo'n kraker ongestraft blijft. Het apparaat draait door. Hij krijgt een dagvaarding, de rech ter bepaalt een straf, de ver dachte krijgt veertien dagen de kans hier tegen in beroep te gaan. En na afloop van die ter mijn moet de kraker zitten; als hij tenminste te vinden is. Maar die 45 procent die tijdelijk de dans ontspringt, bevat toch nooit echt zware gevallen. Daar zitten geen moordenaars, ver krachters, overvallers, drugscri minelen en grote dieven bij, en ook geen autokrakers die al een hele waslijst hebben en volstrekt onverbeterlijk zijn. Alleen de lichte gevallen mogen terstond weer op straat. Mevrouw Broek: „We hebben een heel formulier hiervoor en er zijn normen afgesproken. We de len de gevallen in in A, B en 'C. Onder A vallen de zware zaken, of zaken waarvoor straks mini maal 9 maanden wordt geëist, zaken waarvan de bewijsvoering moeilijk is en waar nog getuigen moeten worden gehoord, of men sen die grote schade of zwaar letsel hebben veroorzaakt. Die laten we dus niet gaan." „Onder B vallen de middengrote zaken, zoals autokraken, een in braak, de lichtere Opiumweto vertredingen. C is de lichtste categorie." Een politiecel is niet bedoeld om iemand dagen of weken in vast te houden, de cellen in Huizen van Bewaring daarentegen wel. Zo'n cel moet aan minimale ei sen voldoen. Een hok met tralies is niet voldoende. In het Huis van Bewaring wacht de verdach te tot hij voorkomt en al dan niet gestraft wordt, waarna hij naar een echte gevangenis gaat. Maar er zijn veel te weinig cel len. Al jarenlang is het tekort nijpend. Diverse voorstellen zijn al gedaan. Op borgtocht vrijla ten, met zijn tweeën in een cel (maar celdeling schaadt de pri vacy van verdachten, dat levert terreur en aanrandingen op, daar moeten ook de bewakers niets van hebben want die heb ben het toch al te zwaar), lege Het installeren van noodcellen bij de Bijlmer-bajes in Amster dam lijkt een elk jaar terugkerende activiteit te worden, foto anp kazernes (maar hier deugen de cellen niet van en dan zit je nog met personeelsrekort), alterna tieve straffen, of meer cellen erbij (is zaak van politiek. Extra cellen kosten heel veel geld dat er niet of nauwelijks is). Criminologen zien een heel an dere oplossing. Ons strafsysteem moet herzien, vinden zij. Weg met die lange straffen die de rechter oplegt, kortere en zinvol lere straffen zijn beter, anders kun je aan het celbouwen blij ven. Nu bezet in het huidige systeem een zware jongen geruime tijd een cel. Het aantal onvoorwaar delijk opgelegde gevangenis straffen blijft al jaren stabiel (15000 tot 17000 per jaar), maar de strafduur is van gemiddeld 3,2 maanden In 1982 gestegen tot 5,7 in 1989 en die groei zet zich voort. Zo is het aantal ge vangenisstraffen van drie jaar of meer de laatste jaren meer dan verdubbeld. De misdadiger gaat minder goedmoedig te werk dan vroeger. De overheid ziet natuurlijk ook wel in dat het systeem een farce wordt als criminelen na hun aanhouding meteen weer op de straat losgelaten worden. Daar om zijn er ook cellen bijgekomen en noodvoorzieningen getroffen. Met name Amsterdam, waar het protest tegen celtekort het he vigst klonk, heeft hiervan gepro fiteerd. Maar in Rotterdam heeft burgemeetser Peper al de nood klok geluid. Het aantal cellen is de afgelopen tien jaar verdub beld tot ruim achtduizend. „Maar het blijft dweilen met de kraan open," bekent mevr. Broek. Ondanks de soelaas door nieuwe cellen moeten de officieren van justitie in Amsterdam bijna de helft van de voorgeleidenen wegsturen. WD'er Bolkestein ziet geen wezenlijk probleem in celdeling, dat volgens cipiers en gestraften een onding is. „Liever twee misdadigers in een cel dan één op straat", zegt de politicus. Een andere oplossing is het on derbrengen van voorgeleiden in diverse plaatsen, het poolen dus van cellen. Zo heeft Amsterdam ook de mogelijkheid een crimi neel te zetten in een cel in bij voorbeeld Haarlem, Alkmaar of Utrecht. Maar ook dit vergt een feilloze regeling en zo kan het gebeuren dat er zelfs in deze tijd van celschaarste wel eens teveel cellen leeg staan. De Rekenka mer heeft hier onlangs kregel op gewezen. Mevr. Broek: „Door het cellente kort is ook een goede toepassing van het snelrecht niet mogelijk bij kleine strafzaken en bijvoor beeld autokrakers. Die moeten nu geruime tijd wachten op hun straf. En soms zijn ze daar zelf ook niet blij mee." „Zo hadden we onlangs een ver slaafde die het maar niks vond dat hij heengestuurd werd, want in het Huis van Bewaring kon hij alkicken waar hij nodig aan toe was. Dan is het wel heel ironisch om zo iemand weg te sturen." Ze pakt het boekje erbij. „Deze week hadden we 57 inbewaring- gestelden, daarvan moesten we er 20 wegsturen. Daarvoor wa ren de cijfers 54 tegen 25 en weer daarvoor was het bar en boos: toen moesten we 45 van de 75 laten gaan. Met andere woor den, de helft." „In de zomer was het minder dan nu. Het is heel frusterend werken als we de wegzenddienst hebben. Dan moet je iemand laten gaan waarvan je vermoedt dat hij diezelfde avond weer een auto openbreekt. De verdachten weten het ondertussen ook heel goed. Zitten ze vinger-tromme lend voor me van: 'Er is toch geen plaats'." „Dat werkt zeer demotiverend, maar na enige tijd krijg je toch wel eelt op je ziel. Maar je blijft je afvragen, waar ben ik eigen lijk mee bezig, maar het is kie zen uit twee kwaden." „Het ergste is dat we geen lik- op-stuk-reactie kunnen geven. Als iemand meteen wordt gepakt en berecht, begrijpt hij dit, de zaak is vers, hij weet heel goed waarvoor hij zit. Maar als hij door celtekort pas een jaar laten moet zitten, dan is de zin van de straf sterk verminderd." Vanuit het ressort Amsterdam is in het voorjaar aan het ministe rie een brandbrief geschreven en er zijn toezeggingen gedaan. „Er is geen onwil," zegt mevr. Broek namens haar collega's. „Bereid heid is er genoeg. De noodvoor zieningen worden nu gebouwd in Amsterdam." V

de Stem | 1993 | | pagina 3