orgen DE STEM Sport Rintje Ritsma: puur natuur Q Truc moet selectie Bart Veldkamp redden i W00RDIGERS TB-LEASE. DICHTBIJ UW BEDRIJF. inTBBH Daniele Pontoni blijft de beste 'ijsdanser' Friese 'beer' bezorgt zich zelf EK-oppepper in Deventer Vunderink met een list naar Deventer Groeneveld zit met het goud in z'n maag SCHAATS KALENDER en 40,- Let op! 50 tot/5000,-. Gezocht auto's Wonen Totaal Bedrijfsruimte Te huur aangeboden en/Cursussen ooi Fran's Kennis Muziek AAL BEDRIJF t van alf werk 'n Questie van Service U kunt zo bij ons binnenrijden voor 'n reparatie terwijl u wacht, of 'n gratis controle. Ma/vrijdag tot half 6 en zaterdags tot 1 uur! SB Arjan Schreuder, Tomas Bos en Jeroen Straathof door de zijdeur afgevoerd 393 X 51 voor sloop -loop en scha deauto's. Tevens auto-onderdelen auto- banden tegen zeer prijzen t.k. Emerweg 13Y 076-141275. s'avonds 076-812730, '82. 01653-84287 0f v.a. 06-52772031. WOLLEN vloerkleed, 200 x 300 cm., 50,-. 01650- 45740. NOTENHOUTEN theewa gen i.g.st., 100,-. 01640- 39247 VOLKSWAGEN PI VW Golf Manhattan benz., '89, 3-drs., i.st.v.nw. antra- ciet. 01612-27636/24382. VW Golf dsl. type '82, revi siemotor APK, i.pr.st., tel 01612-20238 24382. 50 m2 Breda-N. 575 m2 Breda-Z. Tel. 076-225305. ,- in schakel en automaat, uto- en motoropleiding. reda. Tel. 076-878756. T.K. oude vleugel Weense makelij voor hobiïst t.e.a.b. Tel. 076-876222. d: 21-35 jaar. dienstverband; loon commissie; awagen; rne opleiding; goede verdiensten. 76-873066L voor een uitzendkracht die de database opzet en bijhoudt. Iemand die van zelfsprekend de adres gegevens controleeert en nagaat of het bij de klanten nog steeds om dezelfde contactpersonen gaat. Die de doublures eruit haalt en regelmatig terugkomt om nieuwe wijzigingen in te voeren en de mensen te trainen. Zodat het bedrijf ook in de toekomst op hel be stand kan blijven rekenen. Van Tilburg - Bastionen Groep TB-lease BV, Ginnekenweg 21, Breda, tel.: 076-237575 MAANDAG 4 JANUARI 1993 DEEL B Gavere (anp) - De vorstperio- komt Daniele Pontoni l uit. De Italiaanse veldrijder blijkt op een harde indergrond nauwelijks te kloppen. 6-jarige wereldkampioen bij de amateurs reed zondag in Ga- tijdens de negende wed strijd van de Superprestige-cy- clus alle concurrenten op grote ind en verstevigde daarmee rijn leidende positie in het klas sement. Adri van" der Poel was een week voor de nationale titel- 1 met de zesde plaats de beste Nederlander. Pontoni toonde zich op het mili taire terrein van Kasteel Grenier -voorheen werd de wedstrijd in Asper afgewerkt - een ware ijs- danser. Het selectieve parcours, enkele flinke klimmetjes, was door de vorst veranderd in een ijsbaan. De modderfietsers houden er niet van en gaven niet thuis. Zoals de laatste weken vaker gebeurde. Pontoni houdt niet van regen en ploeteren door de modder. In Valkenswaard reed de 26-jarige Italiaan onder die omstandighe den eerder in het seizoen ano niem rond. De Asperse afleve ring lag hem uitstekend, al trok de Belgische favoriet Danny de Bie direkt na de start het pelo tonnetje van 51 man uiteen. Pontoni voegde zich niet direkt bij de achtervolgende groep, die bestond uit de Nederlander Van der Poel, de Duitse wereldkam pioen bij de profs Mike Kluge en de Zwitser Beat Wabel. Pontoni meldde zich later, passeerde ie dereen en sloot aan bij leider De Bie. De Belg kon het hoge tempo niet volhouden. De winnaar van Asper in 1990 had vooral moeite met de steile klimmetjes, waarop hij voortdurend terrein verloor. Van der Poel en Kluge hadden inmiddels gezelschap gekregen van de Zwitser Frischknecht. De Nederlander, in 1991 op het oude terrein nog de beste, had problemen met de harde onder grond en moest elke ronde meer tijd prijsgeven. Op het einde van de derde ronde sloeg de Italiaan zijn slag. Hij demarreerde tij dens een klim. Niemand kon vol gen. De Bie werd achterhaald door Frischknecht. De Zwitser stelde weliswaar de tweede plaats veilig maar moest ruim een minuut toegeven op Pontoni, die met nog drie wedstrijden een voorsprong van zestien punten heeft op zijn voornaamste bela ger van zondag. Van der Poel werd uiteindelijk zesde, Frank van Bakel negende, Wim de Vos tiende. Henk Baars, die lange tijd het klassement van de Superprestige aanvoerde,. kwam in Gavere niet verder dan de negentiende plaats. In het SP-klassement bleef hij de beste Nederlander met de vierde plaats. Zijn achterstand op Pon toni groeide tot 34 punten. Asper (Bel). Negende veldrit Super Prestige: 1. Pontoni (Ita) 1.02.38, 2. Frischknecht (Zwi) 1.07, 3. Danny de Bie (Bel) 1.39, 4. Janssens (Bel) 2.12, 5. Wabel (Zwi) 2.18, 6. Van der Poel (Ned) 2.24, 7. Herygers (Bel) 2.39, 8. Fort (Tsj), 9. Van Bakel (Ned) 2.50, 10. De Vos (Ned) 3,11, 11. Van Riet (Bel), 12. De Brauwér (Bel), 13. Van Dijck (Bel) 3.41, 14. Rudy de Bie (Bel) 3.53, 15. Moonen (Bel) 4.10, 17. Kluge (Dui) 4.34, 19. Baars (Ned) 5.03, 25. Van Korven (Ned) 6.32, op één ronde: 30. Kools (Ned). Stand Super Prestige: 1. Pontoni 96 punten, 2. Frischknecht 80, 3. Dan ny de Bie 68, 4. Baars 62, 5. Van der Poel 48, 6. Fort 45, 7. Elsnic (Tsj) 43, 8. Van den Abeele (Bel) 42, 9. Hen driks (Néd) en Janssens 39, 11. Wa bel 3,8, 12. Van Bakel 36, 13. De Brauwer ,35, 14. Pavel Camrda (Tsj) 34, 15. Van Luchem (Bel) 30, 16. De Vos en Simunek (Tsj) 28, 19. Ri chard Groenendaal (Ned) 22. Daniele Pontoni was ongenaakbaar in Gavere. Van onze verslaggever Bob van Deursen Deventer - Niet klasse- ments-winnaar Falko Zandstra. Ook niet Bart Veldkamp. Maar Rintje Ritsma stal de show bij de mannen all-rounders tij dens de Nederlandse af standskampioenschappen op de schaats afgelopen weekeinde in Deventer. De blonde reus uit Lemmer, Hol lands - of beter in dit geval - Fries welvaren in optima forma, eiste de hoofdrol voor zich op. Winst op de vijf kilometer in de superieure tijd van 6.56.97, eer ste op de mijl in 1.57.19, een messcherpe sprint met 38.83 plus puike 10.000 meter (14.52.01) betekenden voor de 22-jarige Fries geweldige opste kers. Dat ondanks het feit dat zijn eeuwige rivaal en provincie-ge- noot Zandstra dank zij diens 14.35.15 op de afsluitende 10.000 meter het enig 'vaste' EK-start- bewijs naar zich toe trok door dus als beste de vier. nummers van de grote meerkamp af te leggen. Het is eigenlijk te gek voor woorden, maar toch bleek het klassement van de grote meer kamp het belangrijkste onder deel van een titelstrijd, die be doeld wordt voor specialisten op de verschillende schaatsnum- mers. Van dat voornemen kwam in Deventer niet veel terecht, omdat andere belangen voor de keuze-heren van de KNSB pre valeerden. In eerste instantie dus Het EK van later deze maand en verder op het WK van Hamar kalf februari. Bewondering Coach Ab Krook uitte zijn be wondering voor de krachts-ex- plosies van de 22-jarige Ritsma, twee titels (1500 en 5000 meter) greep. „Hij heeft in ver gelijking met de anderen wat extra's. Vallen die na afloop van een seizoen wat in conditie te ug; Ritsma is in staat het vast te kouden en dan tijdens het sehaatsjaar vanaf dat niveau weer verder uit te bouwen. Per seizoen gaat hij steeds een pla- 'eautje omhoog. Eerst op de 500 jjieter, daarna de mijl en nu op oe 5000 meter. En ik ben ervan overtuigd dat de tien kilometer DE EK-PLOEGEN MANNEN Falko Zandstra, Rintje .Ritsma, Bart Veldkamp (reserve Arjan Schreuder); VROUWEN Carla Zijlstra, Barbara de Loor, Ingrid van der Voort (re serve Annamarie Thomas). De ploegen voor de World Cup-wedstrijden op 16 en 17 januari in Davos (vrouwen) en Innsbruck (mannen) zijn: Davos: 1500 meter: Zijlstra, De Loor, Van der Voort, Lia van Schie, Annamarie Thomas; 3000 meter: Zijlstra, De hoor, Van der Voort, Thomas; sprint (500 en 1000 meter): Christine Aaftink, Renske Vellinga, Her- ma Meijer, Leontien van Meg- gelen, Colette Zee; Innsbruck: 1500 meter: Rintje Ritsma, Arjan Schreuder, Jeroen Straathof, Thomas Bos (vijfde man aan de wijzen door coach Ab Krook); 5000 meter: Ritsma, Schreuder, Bos, Straathof; sprinters (500 en 1000 meter): Gerard van Velde, Nico van der Vlies, Andries Kramer en Marco Groeneveld. snel aan de beurt is. Hij straalt pure natuur-kracht uit", zo stak de Loosdrechter een fikse pluim op de hoed van zijn fors gebouw de pupil. Rintje Ritsma genoot er van. Lange tijd immers was hij na Zandstra en Veldkamp het derde wiel aan de kernploeg-wagen. Dit keer echter dus stapte hij uit de schaduw van Veldkamp. En realiseerde zich dat zijn aanpak afgelopen zomer de juiste bleek. Terwijl Zandstra („Niks voor mij, ik loop liever") en Veld kamp („Te ouderwetse trainings- aanpak") zich van het wielren nen afwenden; vroeg Ritsma voor het eerst van z'n leven een licentie bij de KNWU aan. Reed wat criteriums en enkele tijdrit ten voor de Friesche Leeuw. Be langrijker waren echter de dage lijkse trainingen met een groepje uit de buurt. „Aanvankelijk had ik daar schrik van. Ik dacht dat die gasten me verrot zouden schel den, omdat ik niet goed kon sturen, maar dat viel gelukkig mee. Ik hoorde weinig gevloek rond me. En toen kreeg ik er veel plezier in. Ik merkte gewoon dat ik bij dat fietsen veel baat had. Dat mijn duur-vermogen groter werd. En dat betaalt dit seizoen uit. Natuurlijk, ik word ook moe tijdens zo'n vijf of tien kilome ter. Toch voelt het anders aan dan in het verleden. Een andere vermoeidheid. Eentje in ieder geval waar ik sneller van herstel. Ik heb andere spieren dan Zand stra en Veldkamp. Snellere. En die van mij lopen vlugger vol. Daar moet ik extra voor trai nen." De schaatser uit Lemmer, stam mend uit een geslacht van beurt schippers, paste in zijn tomeloze Streven naar de nationale top ook zijn techniek aan. „Rechter naar voren, zoals Zandstra ei genlijk. Maak ik minder meters en kost het me tevens minder kracht." Ritsma ziet voor het EK 'slechts' drie kanshebbers voor de eerste plaats: de Noor Jo- hann-Olav Koss, Falko Zandstra en zich zelf. Wereldkampioen Roberto Sighel schat hij iets la ger in. „Al mag je hem nooit helemaal vergeten", waarschuw de Ritsma. Falko Zandstra toonde zich ver heugd met 'eind goed, al goed'. Zijn machtsvertoon op de tien kilometer,' waarmee hij de 15.04 seconden achterstand in het tus- senklassement na drie afstanden op Ritsma ruimschoots goed maakte, verwonderde de Hee- renveense spillepoot echter. "Het ging niet echt lekker dit week einde", ondervond Zandstra tot zijn ongenoegen. "Op een of an dere manier kon ik niet goed in mijn slag komen. Toen werd ik verschrikkelijk boos op mezelf. Op de 10.000 meter moest het gebeuren. Na een paar kilometer ging ik korter schaatsen. Dat bleek de oplossing. Toen ineens gleed het op dit ijs beter. Maar die Ritsma blijft gevaarlijk. Stap voor stap komt hij dichterbij. Nu hij mijn stijl imiteerde zal ik nog meer rekening met hem gaan houden." Bart Veldkamp stond een eindje verder langs het Deventer ijs duidelijk te balen. De Olympisch kampioen raakte twee nationale titels kwijt aan respectievelijk Zandstra en Ritsma en plus het feit dat'hij dat Friese duo een groot gat in de eindrangschik king moest toestaan. „Dat doet me meer pijn dan ik eigenlijk wil toegeven", stamelde de 25-jarige Hagenaar, die Arjan Schreuder op het laatst van zich afschudde als EK-concurrent. „Ik weet ook wel dat ik over drie weken nau welijks kans heb om de Europese titel te veroveren, maar ik voel er niets voor om als Pietje Snot mee te mogen doen. Er gaan kleine dingetjes mis. Daarom zal er in Davos de komende tijd hard gewerkt moeten worden. Rintje Ritsma schaatste zich in Deventer-uit de-schaduw van-Bart Veldkamp. Zeker door mij. Ik geef me zon der strijd nooit gewonnen. Ik had wel meer twee van zulke slechte dagen en dan pakte ik mijn goede vorm toch weer snel op. En daar houd ik me maar aan vast." Rintje Ritsma bleef van oor tot oor stralen. Het feit dat hij voor het eerst tijdens zijn loopbaan zowel Zandstra en Veldkamp voor bleef op de vijf kilometer, deed hem nog het meest van alles deugd in Deventer. „Dat Van onze verslaggever Deventer - Er was een list voor nodig om Robert Vunderink aan de start te krijgen van het NK afstanden van afgelopen weekeinde in Deventer. De marathon-specialist kreeg enkele weken geleden een uitnodi ging van zijn persoonlijk coach Jan Wybe Last voor een training in Heerenveen. „Toen ik daar arriveerde, bleek er een selectie-wedstrijd voor dit NK in Deventer op het programma te staan. Omdat ik de reis toch al had ondernomen, deed ik maar mee", aldus Vunderink, die zaterdag op de vijf kilometer met 7.07.47 de vierde plaats bezette. De tien kilometer liet de Raaltense veteraan aan zich voor bij gaan. „De komende dagen moet ik op natuur-ijs aan de slag. Dus ik moet even zuinig omgaan met mijn krachten", legde .Vunderink uit. Van onze verslaggevers Deventer - Het was verrassend genoeg, die gouden plak op de kilometer tijdens de Nederlandse afstandskam pioenschappen in Deventer voor Marco Groeneveld. Daar niet van, maar echt blij, round-werk. Op kracht stoelt nee, dat bleek het 19-jarige talent uit het Utrechtse Woer- dense Verlaat niet. Hij zat zelfs behoorlijk met die me daille in zijn maag. De regio schaatser besefte namelijk di rect dat dit resultaat (hij won met 1.17.34 tegen de kern ploegleden Nico van der Vlies 1.17.52 en Gerard van Velde 1.17.64) te vroeg kwam. Op dinsdag 19 januari moet hij namelijk examen doen voor zijn marketing-opleiding en die test, zo besloot hij, kan hij onmogelijk laten schieten. En dat houdt dan weer automa tisch in dat zijn overwinning op de 1000 meter in Deventer voorlopig geen internationaal vervolg kan krijgen. „Ik word een dief van mijn eigen zak als ik het schaatsen nu op de eerste plaats zou gaan zetten. Ik moet mijn op leiding namelijk grotendeels zelf betalen. Laat ik dat exa men vallen dan kost me dat een half jaar studie en dus behoorlijk wat geld. En dat heb ik er niet voor over", zo vertelde Marco Groeneveld als de nuchterheid zelve. De Utrechter kon afstand ne men, omdat hij zich zelf niet echt als sprinter beschouwt. De vijfde plaats (1.59.69) van de 1500 meter van gisteren noemde hij daar een passend voorbeeld van. Zijn schaats- toekomst ligt meer in het all- hij zijn acties op het ijs, nooit op souplesse. „Daarom had Gerard van Velde het op dit spijkerharde ijs ook moeilijker dan ik", oordeelde Groeneveld mild over het betrekkelijke fa len van de gedoodverfde favo riet voor de vaderlandse titel op de kilometer. Verrassend genoeg 'stak' Ge rard van Velde het niet op de inderdaad unieke ijs-kwali teit. Uniek, omdat in feite door de lage temperaturen van natuur-ijs in het Deventer sta dion De Scheg gesproken kon worden. "Ik ben gewoon te wisselvallig", bekende de sla- gerszoon oprecht. Van Velde, die wel het kampioenschap van de dubbele 500 meter (een keer in de binnenbaan starten, een maal buiten) veroverde, wanhoopt echter niet. Sprint-coach Wopke de Vegt beet feller van zich af. Door bezuinigingen, die achteraf onnodig bleken, moest hij in de aanloop naar het seizoen 12 trainings-dagen inleveren. "En dat is het verschil tussen nu en een jaar terug. Toen was Van Velde in staat tot 37'ers. De echte scherpte mist hij nog. Al vind ik zijn 38.08 van za terdag op de 500 meter van zeer behoorlijk niveau. Hij kan het 'echt wel." 4 JANUARI Stolwijk, 19.00 uur: Nationaal korte baan mannen. 01824-1541 (tot 18.45 uur). Oudkerk, 19.30 uur: Korte baan jongens tot 16 jr. 05103-2619 (tot 18.00 uur). Lekkerkerk, 19.00 uur: Nationaal korte baan jongens 12-16 jr. 01805-1673 (tot 19.00 uur). Ommen, 19.00 uur: Nationale baanwedstrijd voor mannen B/C en veteranen. 05291-5172. West- veense Poldertocht, 10.00-14.00 uur "(30 km). Woerden (jachtha ven) en Oudendam-Kamerik. Plassentocht Ter Aar, 10.00-15.00 uur (10, 20, 40, 60, 90 km). Ter Aar. Molen- en Merentocht, 10.00-15.00 uur (20, 30 en 50 km). Rijpwetering, Oud Ade, De Kaag, Hoogmade, Warmond en Leider dorp. Molentocht de Rotte Meren, 09.30-15.00 uur (10-200 km). Bleiswijk en Zevenhuizen. Toertocht de IJzeren Man. 25, 50, 75 en 100 km. Vught (Hotel de IJzeren Man). Stolwijk, 19.00 uur: Nationaal korte baan mannen. 01824-1541 (tot 18.45 uur). Oudkerk, 19.30 uur: Korte baan jongens tot 16 jr. 05103-2619 (tot 18.00 uur). Lekkerkerk, 19.00 uur: Nationaal korte baan jongens 12-16 jr. 01805-1673 (tot 19.00 uur). (ADVERTENTIE) -FOTO ANP geeft me voor het EK nog de grootste kick. Ritsma telt hele maal mee. Prachtig. Daar train je je toch een heel jaar het apeïazarus voor. Als er successen zijn, ben je de pijn gauw verge ten." BREDA CENTRUM OUDE VEST 27. TEL 143173 BREDA- TILBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL 57590 Van onze verslaggevers Marcel Luyckx en Rob van Deursen Deventer - Een truc heeft Olympisch schaatskampioen Veldkamp gered als deelnemer namens Neder land aan het EK op 22, 23 en 24 januari in Heerenveen. Aanvankelijk wilde de Begelei- ™gs Commissie Kernploegen (BCK) namelijk het beste trio na drie afstanden van de grote Meerkamp tijdens de vader landse afstandskampioenschap- Pen in Deventer een EK-start- oewijs verlenen. Later echter, toen Veldkamp daar het slacht offer - Arjan Schreuder stond op de derde plaats na drie on derdelen - van dreigde te wor- n' werd de selectie-norm bij gesteld. Plotseling gold het offi cieuze eindklassement over vier 'standen van Deventer als aoorslaggevend criterium. En daarin pronkte Veldkamp als derde achter Falko Zandstra en de verrassend sterk voor de dag komende Rintje Ritsma. En bleef de 'man van Albertville' gespaard van een mislukt sei zoen. Bij de vrouwen werden eveneens de beste drie allroun- ders van de 'afstandskampioen schappen aangewezen voor het EK: kernpl'oeglid Carla Zijlstra, Barbara de Loor uit Jong Oran je en de gewestelijke rijdster Ingrid van der Voort. Reserve Voor Arjan Schreuder rest slechts de rol van reserve voor de Europese titelstrijd. Plus de hint dat hij het misschien vol gend seizoen eens in de kern ploeg van de sprinters moet gaan proberen, omdat Zandstra, Ritsma en Veldkamp waar schijnlijk altijd een maatje te groot voor hem zullen blijven als het om all-round-toernooien gaat. Naast Schreuder werden Thomas Bos en Jeroen Straat hof door de zijdeur afgevoerd. Althans, coach Ab Krook gaf gisteravond na afloop van het NK in Deventer toe, dat het voor de niet-EK-gangers moei lijk zal worden nog iets van hun seizoen te 'bakken". Krook, die vandaag met zijn equipe naar Jiet Zwitserse Da vos afreist: „Het blijft altijd een moeilijke zaak. Er wordt als het ware een muurtje in mijn ploeg gebouwd. Aan de ene kant de EK-jongens, aan de andere de knapen die het niet gehaald hebben. Zeker met die laatste heb ik persoonlijk te doen. Ik probeer dat altijd zoveel moge lijk te verstoppen, maar ik ben wel degelijk persoonlijk betrok ken. Bos bijvoorbeeld is een goede schaatser, die het op de lange afstanden ver kan schop pen. Toch mag ik niet zeuren, want dit hoort gewoon bij top sport. De komende dagen ga ik met Bos, Straathof en Schreu der in Davos rond de tafel zit ten. Dan zullen we eens goed bespreken hoe hun weg verder voert door dit seizoen." Opmerkelijk was gisteravond dat tijdensde World Cup-wed strijden in Innsbuck van de EK- deelnemers op 16 en 1 januari in het Oostenrijkse Innsbruck voorlopig alleen Rintje Ritsma in actie komt. Falko Zandstra en Bart Veldkamp blijven dan dat weekeinde in Davos voor wedstrijden. BCK-voorzitter Ard schenk ter verklaring: „Ritsma is tip top in vorm, zo bleek hier in Deventer. Aan het schaatsen van Zandstra en veldkamp moet nog wat gesleu teld worden. Vandaar deze splitsing van wegen." Carla Zijlstra voorkwam in De venter een volledige afgang van de vierkoppige kernploeg van Henk Gemser. De falende San dra Voetelink vroeg en kreeg haar ontslag als lid van de all round-kernploeg. Lia van Schie en Annamarie Thomas sollici teerden eveneens tevergeefs naar een plaats in de EK-ploeg. Vrouwen Thomas was tijdens het voorsei zoen de revelatie bij de vrou wen. Een rugblessure en een griepje hielden haar tijdens de aanloop naar het NK drie we ken aan de kant. „Ik heb haar toch aangeraden te starten in Deventer. Want ik heb geen vrijkaartjes te vergeven voor het EK. Ik kan het niet maken om nu al protectionistisch bezig te zijn", aldus Gemser. Thomas haakte na de eerste dag in De venter af, maar kreeg gister avond nog wel door de BCK de rol van reserve voor het EK toebedeeld. De debutanten Barbara de Loor en Ingrid van der Voort verge zellen Zijlstra over drie weken in Heerenveen. De 18-jarige De Loor won in Deventer goud op de 1500 meter en twee maal brons. Bij de vrouwen werd de havo-eindexamenkandidate al leen overtroffen door Zijlstra (2x goud, lx zilver). Ingrid van der Voort waande zich afgelo pen zomer al een paar dagen lid van de vrouwenkernploeg door een fout van ex-bondscoach Arie Koops. De zomertrainer had op eigen houtje Van der Voort ingelicht.dat zij welkom was in de kernploeg. Een paar dagen later belde Koops de 21-jarige directiesecretaresse uit Poeldijk terug dat het op een misverstand berustte. „Een stomme communicatiefout bin nen de KNSB. Ik voelde daarom geen enkele rancune. Het was voor mij alleen maar een stimu lans. Ik wist dat mijn naam toch ergens op een lijstje stond." Van der Voort maakte in november al kennis met bondscoach Gem ser toen ze de afwezige Lia van Schie verving tijdens de wereld bekerwedstrijden in Berlijn en Helsinki. Haar beste internatio nale prestatie was een achtste plaats op de 5000 meter. kers

de Stem | 1993 | | pagina 11