DE STEM SpO Krajicek graait in pot met goud Ajax legt Betzenberg zwijgen op VOETBAL VERENIGING KIEST GOED DOEL. I Het UITSLAGEN EN STANDEN MTegelhandel BERT MIDDAG 'Slechts vier spelers belangrijk' Veertig arrestaties Romario geselecteerd Franse voetbalploegen zijn Belgen de baas Milan gokt op extra inspiratie bij Gullit De Block krei WlELER SP>a Zege op Kaiserslautern eenvoudiger dan verwacht: 0-1 Tel. 01621-18025 i Nieuw gezicht op PSV-bank Blessuregoif PSV kan Romario nog niet verontrusten Be Rinse van Etten tweede in marathon Tegelrestanten v.a. 2.50 p/m. Schoolpad 2a Raamsdonksveer i WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 DEEL B Miinchen (anp) - Richard Krajicek deed dinsdagavond tijdens het toernooi om de Grand Slam Cup alvast een geslaagde greep in de grab belton met goud, die in de Olympiahalle van München klaar staat. De Hagenaar, die zondag 21 jaar werd, wist zich na 69 minuten zonder buitensporige inspanning tegen de Spaanse gravelspecia- list Emilio Sanchez (6-3 6-2) zeker van een bedrag van 300.000 gulden. Dat was meer dan Krajicek ooit tevoren in een heel toernooi ver diende. Hij tilde zijn verdiensten over dit jaar in één klap over de grens van een miljoen dollar. De partij, die als laatste van de vier op de eerste dag was gepro grammeerd, stelde niet al te veel voor. Dat lieten de toeschouwers herhaaldelijk met langzaam handgeklap blijken. Door het su persnelle supreme bleven de sla genwisselingen tot een minimum beperkt. Gravelspecialist Emilio Sanchez, die hoogstwaarschijnlijk in maart niet voor het Spaanse team uitkomt in de wedstrijd voor de Davis Cup tegen Neder land en in München 100.000 dol lar mocht ophalen als vervanger van Boris Becker, zag zich ge dwongen zo nu en dan naar het net te gaan om nog een paar ballen te raken. Krajicek beperkte zich tot zeven aces, twaalf minder dan de Kroatische favoriet Ivanisevic de partij ervoor tegen de Fransman Forget. Maar die heeft zich dan ook tot doel gesteld zijn totaal aantal aces van dit jaar over het ongehoorde totaal van duizend te brengen. Krajicek had aan een doorbraak in de vierde game voldoende voor de setwinst, die overigens pas tot stand kwam op het vijfde setpunt. In de tweede set, toen Krajicek wat beter op dreef was en Sanchez alleen maar hoofd schuddend kon toekijken, volg- Ook vrouwen krijgen Grand Slam Cup München (anp) - De vrouwen krijgen, waarschijnlijk met ingang van 1996, ook een toernooi om de Grand Slam Cup. Dat werd dinsdag in München, waar de mannen aan de derde editie van het evenement begonnen, bekendgemaakt. De bedoeling is dat dan de acht beste speelsters van de vier Grand Slam-toernooien strijden om een prijzenpot van drie miljoen dollar. Bij de mannen is er voor zestien spelers zes miljoen te verdienen. den doorbraken in de eerste en vijfde game. „Ik denk niet teveel over bijza ken na", aldus Krajicek, na af loop. „De ballen, de baan, het geld. Ik laat dat zoveel mogelijk rusten. Het gaat er gewoon om je uiterste best te doen om te win nen. Daar sta ik voor. Dat is mijn werk. Natuurlijk is hier heel veel geld te verdienen. On gelofelijk veel zelfs. Maar dat komt pas na afloop in me op. Niet tijdens het spel. Want dat kan je opbreken." Krajicek heeft na de ATP-Mas- ters in Frankfurt vief dagen vol ledig rust gehouden. Daarna werkte hij met zijn nieuwe bege leider Bob Boverman aan zijn conditie. Vrijdag stond Krajicek in Düsseldorf als invaller op de baan in een demonstratiepartij tegen Edberg, die in drie sets won. „Dat potje tegen een top per had ik na die rustperiode net weer even nodig. Wel spijt had ik achteraf dat ik de volgende ochtend naar dat tiebreaktoer- nooi in Milaan ben gegaan. Ik had haast geen nachtrust gehad, verloor in de eerste ronde van Bruguera en raakte op weg naar München mijn koffer ook nog kwijt. Maar die is gelukkig weer terug." Uitslagen eerste ronde: Leeonte (Fra) - Ferreira (ZAf/5) 3-6 6-3 6-0, Korda (Tsj/7) - Masur (Aus) 2-6 7-5 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Forget (Fra) 7-5 6-4, Krajicek (Ned/8) - Sanchez (Spa) 6-3 6-2. Speelschema woensdag: McEnroe (VSt/6) - Kulti (Zwe), Agassi (VSt/2) - Chang (VSt), Edberg (Zwe/1) - Stich (Dui), Sampras (VSt/3) - Vol- kov (Rus). Door Ted van Leeuwen Kaiserslautern - De stilte op de Betzenberg gold als teken van bewondering voor Ajax. Met een overwinning die met 1-0 te mager uitviel, legde de UEFA Cup-houder het meest fanatieke stadion van Duitsland het zwijgen op. Het Duitse perpetuum mobile bleek bij lange na niet opgewassen tegen de technisch en tactisch betere Am sterdammers, die het tot hun verrassing geen moment benauwd hadden. Ajax had van te voren als een berg opgezien tegen de klim naar het spookhol van Kaisers lautern, waar de thuisclub pas drie van 27 Europese thuiswed strijden verloren had. Vorig jaar had Barcelona het ondanks een 2-0 zege uit de thuiswedstrijd nog Spaans benauwd en werd gered door de gong, 3-1. Dat moet een ander Kaiserslautern geweest zijn, want Ajax, dat ook met een 2-0-voorsprong naar Duitsland was gekomen, kwam geen seconde in de problemen. Daarvoor speelde de nummer acht van de Bundesliga, dat een half elftal wegens schorsingen en blessures miste, te zwak. En het zag er in de praktijk geen mo ment naar uit dat het drie tref fers tegen zou krijgen. Trainer Louis van Gaal blijft dus onge slagen in zijn 17e Europa Cup wedstrijd met Ajax, dat alleen verweten kon worden te weinig gescoord te hebben. De man die l.FC Kaiserslautern de doodskus op de wangen druk te, was uitgerekend Rob Alflen, die op een psychologisch belang rijk moment, de 42ste minuut, het bevrijdende doelpunt scoor de. Met zijn treffer zette hij de kroon op het huiswerk van trai ner Van Gaal. Die had de Utrechtse rechtshalf in de ploeg gehaald voor linkshalf Kreek die met een vormcrisis tobt. Het doel van Van Gaal was de Duitsers te verrassen en dat lukte. De nominatie van Alflen had namelijk grote verschuivingen in de ploeg teweeg gebracht. Links buiten Davids werd linkshalf, midvoor Pettersson speelde op de Betzenberg als linksbuiten, Bergkamp middenvoor en Vink schaduwspits. Van Gaal had een drietal redenen voor zijn ge- schaak: behalve het verrassing selement, was Bergkamp als schaduwspits niet gekoppeld aan de aanvallend sterk geachte Zweed Eriksson en kon Alflen de gevaarlijke Witeczek op rechts afstoppen. Dat laatste probleem bestond niet, want het was door de Duit se trainer Zobel zelf al opgelost. Hij had het bestaan zijn topsco rer (zes goals in de Europa Cup) als mandekker op te offeren aan Overmars, die de Duitsers veer tien dagen eerder dronken ge speeld had. Zobel was kennelijk aan enige paniek ten prooi ge vallen bij het fabriceren van zijn opstelling, want met Eriksson, Roos en Vogel bracht hij spelers in die al maanden niet meer in actie geweest waren en na rust allemaal door kramp geveld werden. Alles was in het werk gesteld het onmogelijke, een 2-0-achter- stand wegwerken, te bereiken. Al ver voor de wedstrijd bracht een volksophitser het meest fa natieke stadion van de Bundesli ga in stemming. Toen Die Roten Teufel de kolkende piste betra den, kon het Volksf'est beginnen. Geruggesteund door de traditie die leert dat Kaiserslautern ge specialiseerd is in het goedma ken van grote achterstanden, ging Die Holle Los. Althans dat was de bedoeling. De Duitsers wilden hun heil in het luchtruim zoeken, omdat ze veronderstelden dat daar, voor de kooi van Menzo, de zwakte van Ajax ligt. Op zich geen gek ke gedachte, ware het niet dat de bal er zelden kwam en al hele maal niet op de door Zobel ge wenste manier: hoog voor de pot. De twee kansjes die Vogel des ondanks kreeg waren een prooi voor de keeper. Kaiserslautern hanteerde de lan ge trap, maar beschikte niet over spelers die in staat zijn een pass over meer dan 20 meter te ver sturen. Ajax bezag het geren en gedraaf een poosje, bemerkte dat de Portugese arbiter Monteiro Coroado de gevreesde Duitse buitelingen allemaal als toneel spel doorzag en nam halverwege de eerste helft het heft in han den. De eerste die vrij voor het doel kwam was, in de 35ste minuut, Vink na een mooie actie van Jonk op links. Hij passeerde keeper Serr, maar trof Ritter op de doellijn. De laatste ontpopte zich voor Dennis Bergkamp als een onaangename cipier. Berg kamp, die na zijn spierblessure danig aan sprintkracht had inge boet, werd tureluurs van het on ophoudelijke geruk aan zijn nek en shirt en trapjes naar zijn achillespezen. Kort voor rust had hij er genoeg van. En het leverde meteen een treffer op, maar wel één met een bijsmaakje. Bergkamp mepte zijn weigeest aan de zijlijn als een vlieg boven de bal weg. De Portugees floot niet, Witeczek dacht met een wilde sliding aan wraak, maar Overmars was hem te snel af. De flank lag nu open en ook het centrum, waar Ritter amper was opgestaan en Alflen profiteerde na een tikje van Vink met een geschoolde voetbewe ging: 0-1. De treffer, hoe dubieus ook tot stand gekomen, tekende het beeld van de wedstrijd. Schuim bekkend rondrennende en vlie gende Duitse kamikaze-piloten, Ajax dat technisch en tactisch de zaak moeiteloos onder controle hield. Een passje hier en steek balletje daar en er moest weer een Duitser uit de de reclame borden getrokken worden. Na rust zette Kaiserslautern te gen beter weten in nog wel even aan, maar het gebrek aan kwali teit was schrijnend en Ajax speelde een beetje met de hulpe loze Duitse muisje dat kramp achtig probeerde te brullen. De beste kansen waren voor Ajax, maar Blind en Bergkamp faal den. KAISERSLAUTERN - AJAX 0-1 (0-1) - 42. Alflen 0-1. Scheidsrech ter: Monteiro Roado (Por). Toe schouwers: 28.000 (uitverkocht). Ge le kaart: Roos, Hotic, Ritter (Kaiser slautern) en Vink (Ajax). KAISERSLAUTERN: Serr; Schafer, Ritter, Kadlec en Witeczek; Roos, Goldbeak (46. Lelie), Eriksson (67. Zayer) en Hotic; Vogel en Marin. AJAX: Menzo; Silooy, Blind en De Boer; Alflen. Vink, Jonk en Davids; Overmars, Bergkamp en Pettersson. Eindhoven - De reser vebank bij PSV krijgt van avond nog een nieuw ge zicht te zien. Na René Klomp (18) is ook Sjoers Sanders (19) opge roepen. Sanders, drieëneen half jaar bij PSV en afkom stig van AWC in Wijchen, is aan de selectie toegevoegd omdat Jerry de Jong giste ren afhaakte met een bles sure. Raymond Beerens ver vangt De Jong als rechts back tegen AC Milan. Voor Beerens wordt het de zevende wedstrijd van dit seizoen in de hoofdmacht, Klomp zat pas twee keer op de reservebank, Sanders nog nooit. De opstellingen luiden: PSV: Van Breukelen; Bee rens, Popescu, Faber, Heint- ze; Vanenburg, Ellerman, Linskens, Numan; Romario, Kieft. AC Milan: Rossi; Tassotti, Costacurta, Baresi, Maldini; Gullit, Albertini, Rijkaard, Lentini; Van Basten, Simone. Kaiserslautern (sid) - De politie van Kaiserslautern heeft dinsdag vóór het UEFA-bekerduel FC .Kaiserslautern-Ajax veertig jDuitse en Nederlandse relschop pers gearresteerd. Rond 15.00 uur dinsdagmiddag raakten fans van de Duitse club en Ajax slaags met elkaar nadat een Duitser met losse flodders uit een pistool in de lucht had geschoten. Rio de Janeiro (Reuter) - Romario is officieel geselecteerd voor de vriendschappelijke voetbalinterland van Brazilië tegen Duitsland op 16 december in Porto Alegre. Assistent-bonds- coach Mario Zagalo maakte de selectie bekend. De spits van PSV is een van de zes aanvallers. Brazilië speelt vrijwel op zijn sterkst tegen Duitsland. Alleen Rocha (Real Madrid) en Rai (Sao Paulo) hebben clubverplichtin gen. Door Henk Mees Oisterwijk - De spieren van de PSV-voetballers blijken in de herfst uiterst gevoelig te zijn. Vorig jaar november miste de Nederlandse kampioen de sprong naar de top-acht van Eu ropa toen Romario en Vanen burg geblesseerd waren en Eller man moest uitvallen bij Ander- lecht. Voor het duel met AC Milan haakte gisteren na Van Tiggelen (geschorst) en de ge blesseerden Van Aerle en Koe man ook nog eens Jerry de Jong, de vervanger van Van Aerle, af met een spierblessure. Raymond Beerens (20) uit Oss komt van avond (half negen) als derde keus'in actie. „Je vraagt je echt af hoe het toch komt dat wij zo vaak door spier blessures worden getroffen", merkt fysiotherapeut Monne de Wit langs het veld bij Taxandria in Oisterwijk op. Soms krijgt De Wit wel eens de indruk dat de spanning doorslaat naar de spie ren. „Neem bij voorbeeld Gerald Va nenburg", vertelt De Wit. „Tij dens de warming up bij onze uitwedstrijd tegen AEK in Athe ne komt Gerald ineens naar me toe. Hij wilde dat ik zijn been wat oprekte. Zoiets vraagt hij nooit. Toen wel, de wedstrijd is nog geen kwartier bezig als hij spier scheurt en er af moet. Doe toch ook voor dit soort wedstrij den gewoon, wat je gewend bent te doen, denk ik dan wel eens." Vanenburg is inmiddels hersteld van zijn spierblessure. Gica Po pescu, pas zes weken afwezig geweest, klaagt alweer over nieuw letsel. Opnieuw in het bovenbeen, nu rechts. Vijf minu ten voor het einde van de training verlaat de Roemeen het veld en wordt De Wit opgetrom meld voor een nieuwe massage beurt. Pillen tegen ontstekings reactie en pijn moeten Popescu vanavond overeind houden. On dertussen vraagt het PSV-kamp zich bezorgd af hoelang Wim Kieft het met zijn kuitbeenbles sure volhoudt. Vier spelers De afwezigheid van het viertal Van Tiggelen-Van Aerle-Koe- man-De Jong kan Romario niet ontmoedigen. Erger wordt het volgens hem pas wanneer ook Kieft en Popescu moeten opge ven. „Voor PSV zijn maar vier spelers belangrijk: Popescu, Kieft, Vanenburg en ik. De rest kan zo tegen elkaar worden in gewisseld", vindt Romario, die nog eens herhaalt na dit seizoen per se PSV in te willen ruilen voor een 'grote club in Italië'. „Elk seizoen kampioen worden, elke competitiewedstrijd simpel winnen, gaat na vier jaar verve len. Daarom wil ik straks naar Italië toe, maar niet naar een kleine club, alleen naar een club die de Europa Cup kan winnen", zegt Romario, die het duel met AC Milan aangrijpt om in elke Italiaanse krant zijn ambities uit te spreken. Vooral clubs als Na- poli, waar zijn landgenoot Care- ca na dit seizoen vertrekt, en AC Milan spreken hem aan. „Voet ballen in Italië is mijn wens, nee Den Haag (anp) - Frankrijk-België 2-0. In de vooruitgespeelj UEFA Cup-ronde toonden de Franse ploegen zich sterker du de Belgische. Anderlecht en Standard Luik werden uit keld door respectievelijk Paris St Germain en Auxerre, De grootste verrassing in de vijf UEFA-bekerwedstrijden van dinsdag kwam uit Brussel. An derlecht werd - weliswaar onge slagen - uitgeschakeld door Pa ris SG. Op de 0-0 van Parijs volgde een 1-1 in het Astrid Park. Bosman, invaller voor de ge schorste Degryse, zette Ander lecht zeven minuten na de rust op voorsprong met een kopbal. Uit een dood-spelsituatie maak te Kombouare gelijk. De gelijke stand en de kwalificatie voor PSG was verdiend. Over 180 minuten had de Franse koploper zich de betere ploeg getoond tegen de Belgische lijstaanvoer der. Anderlechts trainer Peruzo- vic erkende dit ruiterlijk. „Zo is voetbal", zei hij, „Ik kan de spelers niets verwijten. Ze heb ben alles gegeven, maar werden verslagen." Standard Luik had zich twee weken geleden thuis reeds ver slikt in Auxerre; 2-2. Dat bete kende voor de formatie van Arie Haan ook aanvallen in de uit wedstrijd. Dat heeft de pl^ ook gedaan. Maar zonder succi. Het bleef lang 0-0. Tijdens hè wanhoops-slotoffensief count® de Auxerre raak: 1-0 door cle in de 73ste minuut, 2-0 Dutuel in de 83ste. Pas in j laatste minuut scoorde Sta door Wilmots. BENFICA (Por) - DINAMO MR KOU (Rus) 2-0 (0-0) - 51 Isaiasn 58. Yuran 2-0. Scheidsrechter: Crj ciunescu (Roe). Toeschouwers 50.000. Eerste wedstrijd 2-2. ca in kwartfinale. ANDERLECHT (Bel) - PARIS Si GERMAIN (fRA) 1-1 (0-0) - 5 Bosman 1-0, 74. Kombouare l- Scheidsrechter: Röthlisberger (Z\tj Toeschouwers: 19.000. Paris S Germain in kwartfinales. REAL ZARAGOZA (Spa) - BORIS SIA DORTMUND (Dui) 2-1 (l-0) 27. Poyet 1-0, 64. Chapuisat 1-1,9 Brehme 2-1 (strafschop). Scheii rechter: Forstinger (Oos). Toeschou wers: 39.000 (uitverkocht). Ge kaart: Poyet en Higuera (Zan Kutowski, Zelic (Borussia Dor mund). Borussia in kwartfinales AUXERRE (Fra) - STANDAR LUIK (Bel) 2-1 (0-0) - 73. Batici 1-0, 83. Dutuel 2-0, 90. Wilmots2- Scheidsrechter: Kelly (Ier). Toe schouwers: 19.000. Auxerre kwartfinales. Ajax viert feest na de bevrijdende treffer van Rob Alflen (tweede van links). Wim Jonk, Marciano Vink en Stefan Petterson zijn onderweg om de doelpuntenmaker te omhelzen. foto anp SCHAKEN Wijk aan Zee, Sonnevanck-toer- nooi, zesde ronde: Blees (Ned) - Lau (Dui) 1/2 - 1/2 Ernst (Zwe) - Van Mil (Ned) 1/2 - 1/2, Van Wely (Ned) - Kuyf (Ned) 0-1, Armas (Roe) - Nijboer (Ned) 0-1, Kotro- nias (Gri) - Bosboom (Ned) 1/2 -1/2. Stand: 1. Kotronias 4 punten, 2. Blees, Bosboom, Nijboer en Ernst 3 1/2,6. Lau, Van Wely en Van Mil 3, 9. Kuyf 2 1/2, 10. Armas 1/2. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 49: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: tien winnaars die elk bruto 1462,00 gulden ontvangen, 3e prijs: 209 winnaars die elk 174,80 ont vangen^ 15-12 15-9 15-4, Dittmar (Aus/1)- Cabell (Can) 15-11 15-13 11-15 15-11, Wiens (Dui) MacLean (Scb) 17-15 15-10 15-10, Jahangir Khan (Pak) - Hands (Eng) 17-15 15-7 15-7, Hill (Aus) - Johnson (Eng) 15-10 15-14 9-15 15-11, Brett Mar tin (Aus/3) - Hadrell (Aus) 15-9 15-7 15-8, Parke (Eng/8) - Webb (Eng) 15-12 15-10 15-8. TAFELTENNIS SQUASH Hongkong, Open kampioenschap Hongkong, 110.000 gulden: Eerste ronde: Eyles (Aus/5) - Zubair Ja- han-Khan (Pak) 15-8 15-10 15-4, Carlylon (Aus) - Newton (Aus) Hoofddorp. Europese liga, dubbel- interland. Mannen: eerste degradatiewed strijd: Nederland - Engeland 0-4. Keen - Chen Xinhua 21-14 13-21 16-21, Heister - Prean 10-2111-21, De Bruin - Syed 14-21 14-21, Heis ter/Keen - Prean/Chen Xinhua 14-21 21-18 11-21. Vrouwen: groep A, vierde speelron de: Nederland - Frankrijk 4-1. Vriesekoop - Iguel 21-10 17-21 21-16, Hooman - Coubat 21-14 21-18, Noor - Le Lannic 21-9 21-12, Vriesekoop/Noor - Coubat/ Le Lannic 20-22 21-12 17-21, Vrie sekoop - Coubat 21-11 22-20. Stand: 1. Nederland 4-6, 2. Honga rije 3-4, 3. Duitsland 3-4, 4. Italië 3-2, 5. Engeland 3-2, 6. Frankrijk 4-2. Romario: lonken naar Italië. FOTO ANP geen droom. Dromen doe ik al leen van een wereldkampioen schap met Brazilië in 1994", zegt Romario, voor wiens maatje 38 AC Milan het meeste vreest. Van Basten de beste Het duel met Milan betekent vanavond voor hem ook een con frontatie met Marco van Basten. „Marco van Basten is de beste spits van de wereld. Hij kan beter koppen dan ik, maar ik ben sneller", taxeert hij de kwa liteiten. Zoals Romario de spits van AC Milan beter vindt dan zichzelf, zo slaat hij ook de Itali aanse kampioen hoger aan dan PSV. „Maar wanneer Milan te gen ons niet verder komt dan zestig a zeventig procent van zijn mogelijkheden, heeft PSV een kans. Dan moeten we zelf wel honderd procent halen." Ook Kieft en Popescu zullen daarom volgens Romario voluit moeten gaan. Raymond Beerens krijgt van hem ook het vertrou wen. „Een goeie speler, die net zo goed zijn kans moet krijgen als die anderen. Het maakt mij niet zo veel uit dat Jerry de Jong niet kan spelen. Raymond Bee rens is ook goed." Beerens rechtsback Voor Raymond Beerens wordt het de derde Europacup-wed strijd. In de eerste ronde, tegen Zalgiris Vilnius, kwam hij twee keer als invaller aan bod. Van avond krijgt hij Gianluigi Lenti ni te bestrijden, met een prijs van veertig miljoen gulden de duurste voetballer op de trans- ferbeurs van afgelopen zomer. „Zo'n kans maakt het echt inte ressant dat ik weer terug ben bij PSV", vertelt de PSV-invaller die vorig seizoen was verhuurd aan RKC. „Bij RKC heb ik veel geleerd, veel wedstrijden ge speeld, 24 keer in de competitie. Mijn handelingssnelheid is daar voor veel beter geworden en ik heb leren knokken voor de pun ten." Van een verslaggever Eindhoven - Ruud Gullit zal alleen vanavond nog aan kimmt tonen dat hij weer de vorm te pakken heeft voor een rentree ii het Nederlands voetbalelftal. Komende zondag, bij de thuis wedstrijd van AC Milan tegen Ancona, krijgt Gullit weer rust „Gezien de fysieke situatie van Ruud Gullit is het beter dat hij maar eens in de zeven dagen een wedstrijd speelt. Ik ben er van overtuigd dat hij voor de wed strijd tegen PSV in de goede conditie is. Hij staat ook opge steld omdat het voor Gullit heel leuk moet zijn tegen PSV te spelen", verklaarde Milan-coach Fabio Capello gisteren de ren tree van Gullit in de hoofdmacht van Milan. AC Milan arriveerde gisteravond met twee uur vertraging in Eind hoven nadat de mist de Italianen tot een landing in Rotterdam had gedwongen. De Italiaanse ploeg is met 23 spelers naar Eindhoven gekomen. De Frans man Papin en de Montenegrin Savicevic maken geen deel ui van het gezelschap, dent Berlusconi blijft weg ui Eindhoven, hoewel PSV gii al een wagen met chauffeur «I het vliegveld van Eindhoven voor hem had klaar staan. Met Gullit, Van Basten en aard in de basisopstelling vanavond pas voor de derde kW dit seizoen alle drie Nederlan ders in het veld. Eerder was het geval in de competitiewed strijden tegen Fiorentina en te- ter. Bij Milan ontbreekt doelman Antonioli wegens een blessure. (ADVERTENTIE) Met Shell Waardecoupons bepaalt u zelf waar u voor spaart. nF STEM Van onze tennismedewerker ivrneuzen - In de indoorten- 1 competitie van het district beland zijn in de mixedklas- alle beslissingen gevallen. 7 als verwacht moet in de perste klasse het Terneuzense Animo 1 een stapje terug doen Op de laatste speeldag Lrd met 10-2 van het sterke jlLTC 1 verloren. TENNIS De Schelde 1, dat nog één punt nodig had voor het kampioen schap won met 12-0 van Animo Trainer-speler Serge Carpen ter van De Schelde was tevre den- „In alle mixedklassen zijn we kampioen geworden. Veel meer kan ik me niet wensen. Wij -pelen puur om te winnen. Dat zijn De- een gem re v| van klas In d van gen verl dezi kan verlj 8-4 wer Door onze medewerker Sjaak Begijn Terneuzen - Het mysterie Tern- nagedacht en nog meer over gesj van de voetbalvereniging, het ee hogerop komen. Alle ambities t ners' wijzen met de beschulc trainers, die de rood-zwarten hun hoede hebben gehad. VOETBAL Anderen verwijten de spelers ge brek aan mentaliteit en discipli- Weer anderen honen de mis kopen van het afgelopen seizoen. Iedereen heeft zo zijn eigen ver sie, want tenslotte heeft iedereen verstand van voetbal, onze volkssport nummer één. Feit is in elk geval dat aan de randvoorwaarden meer dan vol daan is. De jeugdafdeling van de eens zo glorieuze club bloeit als nooit tevoren. Momenteel staat men op het punt het tweehon derdste jeugdlid in te schrijven. Elke jeugdgroep heeft zo zijn eigen jeugdcoördinator met een leger aan gemotiveerde jeugd trainers. De opvang van de 'Van Bastens in de dop' doet profes sioneel aan. Elke nieuwsgierige toeschouwer kan op een willekeurige herfsta vond zijn vingers aflikken wan neer hij een jeugdig talent capriolen met een bal ziet uitha len, die alleen op de telvisiespot van M M's te zien is. Het oestuur heeft in vergelijking met een aantal jaren geleden een wa re metamorfose ondergaan. Als bestuur staat er iets waar je als vereniging mee naar buiten kunt komen. De sponsorgroep onder leiding van Finie Hamelink timmert be hoorlijk aan de weg en brengt de nodige financiële middelen bin nen. En zeker niet op de laatste plaats herbergen de rood-zwar ten een legertje vrijwilligers dat nooit te beroerd is weer en wind te trotseren. Tenslotte zit ook de supportersvereniging TSV weer in de lift. Op het eerste gezicht mag men dus denken dat Terneuzen aar dig op de goede weg is, maar wanneer echter de sportieve pre- taties van het eerste achterblij ven dan is al het voornoemde van ondergeschikt belang. De status van een vereniging wordt tenslotte gemeten aan de stand op de ranglijst. Met de komst van trainer George de Block lijken betere tijden aangebroken. Was het onder zijn voorganger nog zo dat slechts een handjevol spelers de trainin gen bezocht, nu is de opkomst bijna massaal. Het een en ander heeft zijn weerslag op het veld. De Block behaalde uit zijn eerste vier wedstrijden het maximale aantal punten. Voor de spelers een verademing, want zij besef ten nu dat ze inderdaad kunnen voetballen. Bovendien weten de spelers met de komst van De Block wat er van hen verwacht wordt in een wedstrijd. Iets wat hen tot voor die tijd vreemd leek. e eerste selectie van Terneuzen herbergt een aantal getalenteer- e spelers, maar aan alleen goe- e spelers heb je niets. Voetbal is me wa pri wil kei nal Trs| cor op. hai me del we de nie wa sp< dr; mej Tri ecl O- mi hij se b; spi ge ku oo ve mi H< di an1 to vc| H' ja ar se M vel bi oe flc vq ki te If ni k k h z: E k ea sl n v b E n C hl Eindhöven Rjnse van Etten T' tijdens gewestelijke schaatswedstrijden in Eindho- h. Soed gepresteerd. Deze A- jhh'or uit Hulst werd In een goed veH tussen de senioren A °P de marathon, ron u Stam werd met drie Van ir+ voorsProng winnaar. m t+tten kwam santen met een hot e"^uchter een ronde voor Zl Peloton °ver de meet. Zijn hii a Jie Wer(^ in een wedstrijd U1J de B-meisjes fraai vierde. Bel10 VuEREECKEN uit Hulst le gische Zwevegem op een achts

de Stem | 1992 | | pagina 8