Jeltsin draagt Gajdar voor 'Status aparte' voor Denen binnen Europese Unie lijkt haalbaar Compromis van president: parlement mag vier ministers benoemen Mariniers hebben opdracht meteen te schieten Edinburgh hoopt op 4Maastricht-effect' Sex 06-9715 Situatie Sarajevo nijpend door uitblijven luchtbrug Herdenking m Suriname )92 Perverse sex m. jonge meiden v. 18 jr. 06-340.340.90 Beurt voor de klas 06-96-30 Perverse homosex m. jonge knapen v. 18 jr 06-340.340.55 BUITENLAND Wendy's'livebox 06-320.331.00 Love Date Relatielijn! 06-340.300.80 Live 06-320.328.55 Sex 06-320.340.99 Live 06-320.320.61 Nu al 880!! 06-320.326.50 Vrije vrouwtjes 06-350.300.88. Ja, ik wil Privé/adressen! beurt Adressen Heerlijk vrouwtje 06-320.320.06 06-320.320.07 06-320.320.08 Sexy Tieners!! 100% gratis sex! Bel nu snel!! 06-320.322.74 L twee dagen van vergaderen slaagden lie ministers van buitenlandse zaken er Brussel niet in volledige overeen- bmming te bereiken over de financie BUITENLAND KORT Celstraf Belgische afvalbaron &L (fa Jicofjeop fat pojCfafajxrv. een BIJ ie :pm in DE STEM WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 A4 Live Sexcontact Geen wachttijden 10Ocphm Leuke dames! 100 cpm Op zoek naar een vrouw of vriendin? 06-320.328.70 100 ct. per minuut. 24 u. p/dag wipbox 1,- pm Geen wachttijd! 1,- p.m. Live sexbox 24 u. 75 cpm meisjes vertellen u alles zelfs hun adres en/of tel. nummer.. Bel nu 50 c.p.m. vertellen jou wat ze lekker vinden en geven dan hun privé-tel.nr. voor 50 cphm! graag port, voor ken? doet 06 i een goed schoolrap- ooohh, moet ik daar- m'n broekje uittreK- Maar meneer, w® U "u? ■340.340.21 (50cphm)- Heeft u zin in Sex en bentU op zoek naar échte pfj»® adressen en telefoonnum mers? Wacht dan niet rnaa draai: 06-320.320.80, 1W cpm. (boven de 18 jaar). cphm u in de buurt zijn er ook genoeg meiden die het beo willen! Luister voor ?u l. 06-350.340.77. "Ad verteren is vooruitzien, opticien.}^ Inlichtingen: De Stem. 076-236911 jooronze correspondent Ijert Schampers ssej Er lijkt een oplossing in e maak voor het Deense ËG-pro- Ibleem- Minister Van „Nee meneer ik heb nog nooit een gehad" zei het jonge meisje heel bedeesd 06-96.70 (50cphm) MEISJE wil graag sexier telefoon of bij mij thuis 06-320.324.96. (100 cpm) MEISJE wil graag sex per I telefoon of bij mij thuis I 06-320.324.96. (100 cpm) GA naar deze vrouwen toe Spreek met ze af via 06-320.324.97 (100 cpm). Ze vertellen wat over zich zelf, geven hun adres er telnr., wachten dat jij 2e belt, 100 c/m, 069-789. met lekkere en lekkere en een lekkere i geeft haar telefoonnr. 100 cpm, 06-96.80. BURO Elisabeth v/e göêa priv'e adr. gevr. gastv echtp. 01670-66656 Lesbi Tieners, 50 cphm. Tiener sex Dating 50 cphm. Tienersex 50cphm School06-320.320.10 Vriendin06-320.320.50 Stout06-320.321.10 Call-Me50 cphm Vrouwen, meisjes en soms óók echtparen zijn op zoek naar een partner die zin hebben in een stiekem avontuurtje! 06-320.320.81 100 cpm. continu 24 uur p.d. Ondeugend Evelientje 06-95.30 Bel voor Sexkontakt: 06-96.02 Zoek je 'n vluggertje? 06-96.62 Huisvrouwtjes zoeken! 06-96.63 Snel SexKontakt: 06-96.64 Meisjes zoeken jongens 06-96.65 Direkt 'n meisje: 06-97.10 (37,5 cphm) Gay-Direkt-Apart: Op zoek naar een opwindend af spraakje met een lekkere knul? Bel en je hebt Direkt Kontakt! (37,5 cphm). den Broek ïuïtenlandse zaken) toonde zich «teren in Brussel redelijk optimis- Lh over een tijdelijke 'status rte' voor Denemarken binnen de 'uropese Unie. ring van de Europese Gemeenschap. Al evenmin waren de Twaalf eensgezind over het Britse voorstel om de Denen tegemoet te komen in hun bezwaren tegen het Verdrag van Maastricht. De Deense bevolking heeft het verdrag over de Europese Unie op 2 juni in een referendum afgewezen. Grootste obsta kels voor de Denen vormen de Europese munt, het gemeenschappelijke defensie beleid, de justitiële samenwerking en het staatsburgerschap. Het Britse EG-voorzitterschap probeert nu via een ingewikkelde juridische con structie aan de Deense bezwaren tege moet te komen. Maar dit voorstel is gisteren in een vier uur durende discus sie van alle kanten getorpedeerd. Voor al de Duitsers bleken weinig bereid water in de wijn te doen. Toch zei minister Van den Broek na afloop dat de wil aanwezig is om een compromis te bereiken. Het wachten is op de tekst van het Britse voorstel, dat vandaag klaar is en de basis vormt voor de besluitvorming tijdens de Europese topconferentie, vrijdag en zaterdag in het Schotse Edinburgh. „Een ding staat vast", aldus Van den Broek, „het compromisvoorstel impli ceert geen afwijzing van Maastricht en behoeft ook geen goedkeuring van de parlementen." Maar de minister voegde eraan toe toch een slag om de arm te houden. „Over de inhoud van het Britse document zijn we gerust, maar veel hangt af van de formuleringen en de naamgeving in dit document." De Twaalf willen voorkomen dat hun na tionale parlementen nieuwe ratificatie procedures van het Verdrag van Maas tricht gaan eisen. De uitzonderingen voor de Denen, zo wil het Britse voorstel, worden vastge legd in een afzonderlijk besluit van de lidstaten. Die besluiten zijn juridisch bindend. En zelfs al worden de Twaalf het dit weekeinde in Edinburgh eens over de Denen, dan nog moet de Deense minderheidsregering van. premier Schlüter erin slagen het parlement ach ter zich te krijgen voor een nieuw referendum over Maastricht. Van den Broek zei in Brussel dat een mogelijke 'status aparte' voor de Denen geen vrijbrief mag zijn om allerlei be slissingen van de EG-ministers op voor hand te blokkeren. De Belgische minister van buitenlandse zaken Willy Claes was minder optimis tisch over de oplossing van het Deense probleem, al ziet hij wel het belang van een compromis. „Een akkoord in Edin burgh kan een stimulans betekenen voor Europa. We kunnen zoiets in deze uitermate belabberde economische tijd best gebruiken", aldus Claes. I Door onze correspondent I Rob Vunderink Moskou - Niets kan in feite nog voorkomen dat Gajdar [aanblijft als premier van Rusland. Krijgt Jeltsin voor Izijn veel bekritiseerde regeringsleider in het Volkscon- gres geen meerderheid, dan hoeft Gajdar niet onmiddel- llijk op te stappen. Volgens de grondwet heeft de I president het recht buiten het parlement om een 'waar- I nemend premier' te benoemen. Wel geldt in dat geval leen maximale termijn van drie maanden. ■Uiteraard staan Jeltsin en Gaj- tijdelijke Russische zaakgelas te met hun economische her vormingen veel sterker als het [volkscongres de omstreden Ivoordracht wèl goedkeurt. In i wanhopige poging om parle- |mentaire zieltjes te winnen, |ktvam de president gisteren met leen compromisvoorstel: bij de Ibenoeming van vier ministers ■gunt hij de wetgever het laatste |woord. Zijn aanbod gold buiten zaken, binnenlandse za- |ken, defensie en veiligheid. voornaamste kritiek van de |oppositie betreft het economi sche beleid, maar op dit punt [houdt Jeltsin zijn poot stijf. Zijn Ischap is duidelijk: de her- [vorming van de economie moet [doorgaan. Dit compromis betekent dat er, |na vice-premier Poltoranin, op nieuw een minister het veld moet ïimen. Het conservatieve kamp [aast al lang op het hoofd van Kozyrev, Jeltsins minister van buitenlandse zaken. Het be- Izwaar van Russische nationalis ten en communisten werd giste llen in het Kremlin treffend ver voord door oppositielid Vladi- nir Jsakov: „Kozyrev is geen Russische minister van buiten- llandse zaken, maar hooguit een Gajdar foto epa tigde voor buitenlandse mogend heden." Te weinig en te laat. Zo reageren conservatieven als Baboerin, een van de vele jonge politici van de oude stempel, op Jeltsins hand reiking. In kringen van de Bur gerunie, een oppositiebeweging met sterke industriële banden, verschilden de reacties. Gajdars kansen op het premierschap zou den zijn gestegen, geloofden sommigen. Nikolaj Travkin, medeoprichter van de Burgerunie, oordeelde anders: „Vandaag zegt de presi dent dit, morgen zegt-ie dat. Hij kan morgen goed zeggen dat de wet niet met terugwerkende kracht geldt en dus niet van invloed is op vier ministers die al op hun post zaten." Ook in het democratische kamp bestaat grote kritiek op Jeltsins compromisvoorstel. Een hervor mingsgezinde afgevaardigde, de geestelijke Gleb Jakoenin, sprak van een „enorme strategische blunder". „Jeltsin had met de vuist op tafel moeten slaan", gelooft Jakoenin. „Dat is de eni ge taal die de communistische afgevaardigden verstaan. Con cessies vatten zij op als zwak heid." President Jeltsin loopt het risico dat hij wel minister van buiten landse zaken Kosyrev kwijt raakt, maar geen goedkeuring krijgt voor Gajdar als premier. In dat geval kan hij de huidige regeringsleider hoogstens drie maanden handhaven. De democraten moeten dan maar hopen dat de op handen zijnde privatisering enige ver lichting brengt voor de kwakke lende industrie en de verpaupe rende bevolking, zodat het con servatieve kamp zich van zijn argumenten beroofd ziet als het Volkscongres in april volgend jaar opnieuw bijeenkomt. Van onze redactie buitenland Sarajevo - De luchtbrug op Sarajevo die een week geleden werd opgeschort, zal in tegenstelling tot de oorspronkelijke ilannen vandaag waarschijnlijk nog niet worden hervat. Dit leeft een woordvoerster van het VN-Hoge Commissariaat voor de vluchtelingen (UNHCR) in Genève verklaard, iosnische Serviërs die Sarajevo dus de verklaring. «egeren hebben gisteren wel vrije doortocht aangeboden 'au iedereen die de stad wil «laten. Dat meldt het wsnisch-Servische persbureau SkNA. „Alle Serviërs, Kroaten, Moslims, Joegoslaven, joden en «le andere burgersbedreigd ™r honger en een koude winter "ie willen vertrekken, moeten Zlcn daarop voorbereiden", al- S^VOLG VAN VOORPAGINA elfder ure heeft de legerlei- JLn°g e«n fax gestuurd naar ident Venetiaan met daarin van j^^Mwing' dat ex-leden tnv i ungfecommando molo- lamï wilden gaan gooien 7o„ Zeelandia. Maar deze Poging om de herden- dwarsbomen, kon geen brengen in de be ta,..] ,van Venetiaan om de Ë®king doorgaan te laten fefiam heeft gisteren een gevonri herdenking plaats- Ongeveer honderd kru17pn kepen met fakkels en slariit„ffmet daarop namen van fcpf .van bet Bouterse-re- sulaat rï®S Surinaamse con- 'Boutoro een ander bord stond: °ute«e moet dood'. Tal van Somalische tieners lopen met wapens rond. Nu de VN-troepen zijn aangekomen, zullen veel van deze knapen hun geweren moeten inleveren. foto epa VERVOLG VAN VOORPAGINA Hoewel er geen treffen met jeug dige Somalische strijders was verwacht, namen de Amerikaan se mariniers duidelijk geen enkel risico. De voorhoede die van nacht landde, bestond uit onge veer 1.800 mariniers. De kwartiermakers kregen op dracht zichzelf, indien nodig, ge wapenderhand te verdedigen en in het geval van dreigementen geen vragen te stellen, maar als eersten het vuur te openen. Bij de operatie waren drie ambi- bievaartuigen betrokken, onder leiding van de USS Tripoli. De eenheid kreeg dekking van het vliegdekschip USS Ranger, met 60 gevechtsvliegtuigen aan boord. De aanstaande Amerikaanse president Bill Clinton zei giste ren eerder op de dag dat er wat hem betreft geen tijdslimiet is voor Amerikaanse militaire be trokkenheid bij de multinationa le operatie in Somalia. Met zijn standpunt staat Clinton dicht bij minister van defensie Dick Cheney, die er vorige week voor pleitte zich niet al te zeer op een vaste einddatum te rich ten. President Bush wil de ope ratie immers voor 20 januari hebben afgerond. Rusland heeft gisteren laten we ten dat het wellicht troepen naar Somalië zal sturen. Woordvoer der Sergej Jastrzjembski van het ministerie van buitenlandse za ken verklaarde dat Rusland zich in eerste instantie op humanitai re hulp concentreert, 'maar een daad van solidariteit op militair vlak niet kan uitsluiten'. Nog voordat ze zijn geland, heb ben de Amerikaanse mariniers de wapenmarkt van Somalië 'vernietigd'. Robert Oakley, de Amerikaanse gezant in Somalië, zei dat veel Somaliers hun gewe ren van de hand doen omdat ze denken ze niet meer nodig te hebben. In Parijs werd bekend dat de eerste Franse troepen 'in de loop van vandaag' in Somalië zullen arriveren om de Amerikanen te helpen bij de militaire operatie. De Franse militaire commandant admiraal Jacques Lanxade ver klaarde tijdens een radio-interview dat 'tegen Kerstmis' 2.100 Franse man schappen in Somalië gelegerd zullen zijn. De verklaring, die als een ver rassing kwam, was afkomstig van de Bosnisch-Servische com missaris voor vluchtelingen en humanitaire hulp. In de straten van Sarajevo dui ken ondertussen steeds meer kinderen op die bedelen, ver klaarde UNHCR-woordvoerster Sylvana Foa in Genève. Morgen komt de stad waarschijnlijk zon der chloor te zitten, waarmee tot nu toe het water drinkbaar werd gemaakt. Het kinderfonds Uni cef probeert chloride, dat ge vaarlijk is om te transporteren, naar de stad te brengen. In en rond de Bosnische hoofd stad woedden gisteren zware ge vechten en daarbij hebben Ser vische tanks de belangrijkste weg naar het vliegveld geblok keerd. Ook elders in Bosnië laaiden zware gevechten op. Vooral de steden Teslic en Maglaj in het noordelijk deel van het Bosni sche gebergte werden voortdu rend door Serviërs aangevallen. In de Servische provincie Kos ovo lopen ondertussen de span ningen op. Gisteren schoot een Servische politieman heeft in de plaats Vucitrn een man van Al banese afkomst bij een ruzie dood. Onmiddellijk na het inci dent nam de onrust toe in de stad, waar in meerderheid etni sche Albanezen wonen, net zoals in heel Kosovo. Van onze correspondent Bob van Huët Edinburgh - De Schotse hoofdstad Edinburgh maakt zich met gemengde gevoelens op voor de aanstaande EG- top. Een optimistisch ge meenterapport voorspelt dat de stad een kleine dertig mil joen gulden aan het Europese circus zal verdienen door ho telovernachtingen, autover huur, catering en winkelende functionarissen en journalis ten. Maar winkeliers langs de, vanaf morgen afgesloten doorgangswe gen, klagen steen en been. „Ze hebben het hier alleen maar ge organiseerd, omdat ze de ker stinkopen van de Londenaren niet wilden storen", meent een verkoper in Princes Street. De zuinige Schotten vragen zich af of het wel nodig was ruim vier miljoen gulden te spenderen aan een nieuwe asfaltlaag op grote delen wegdek. De staatskaros van de Franse president Mitter rand plus 51 andere limousines, 250 volgauto's, 420 politiewa gens en 60 motoren kunnen daardoor hobbelloos, dwars door het stadscentrum, naar Holy- roodhouse Palace rijden waar het topoverleg zal plaatshebben. De Lothian Regionale Raad in vesteerde 100.000 gulden aan 1500 metalen hekken, 110 spe ciale verkeersborden en 2000 oranje verkeerskegels. De plaat sing van een en ander is een bron van ergernis voor Edinburghers die haast hebben en flink moeten improviseren om thuis te kunnen komen. „Dit is een van de be langrijkste weekeinden van het jaar. Door de wegwerkzaamhe den heb ik al tweederde van mijn inkomsten verloren en straks gaat het hier helemaal Edinburgh bereidt zich voor op de komst van de EG-top. Het logo van het Britse voorzitterschap van de EG wordt op een muur in het mediacentrum in Edinburgh bevestigd. foto ap dicht", foetert een verkoper van miniatuurtreintjes. Bij de lokale VW toont men beleefd begrip voor de midden standers maar vindt men hun geklaag eigenlijk zwaar overdre ven. Een woordvoerster hoopt op een 'Maastricht-effect' en spreekt van 'een kleine Neder landse stad die uit de anonimi teit in het Europese voetlicht werd geworpen'. De aandacht van de mondiale media kan Edinburgh, net als Maastricht, voor vele jaren promoten als vooraanstaande Euro-metro- pool, hoopt ze. „Deze top be zorgt ons meteen een reputatie als internationaal conferentie centrum". Craig Anderson, manager bij een befaamd whiskeyhuis, verwacht een grandioze omzet: „Met meer dan tweeduizend journalisten in de stad kan het natuurlijk niet fout gaan, wat ook de uitkomst van de top is". De minst populaire regeringslei der van degenen die naar Edin burgh reizen, is zonder twijfel John Major, die op dit deel van de Britse eilanden een uitwed strijd speelt. De Conservatieve regering in Londen is in Schot land met een electorale minder heid vertegenwoordigd. „De bit tere ironie is dat onze hoofdstad een top ontvangt waaraan we zelf niet kunnen deelnemen", verzucht Alex Salmond, leider van de Schotse Nationale Partij (SNP). De kater van de ontnuch terende parlementsverkiezingen is nog niet helemaal over. Schot land had weer even mooie dro men maar bleef gewoon een deel van Groot-Brittannië. Populair zullen de Engelsen hier nooit worden. De extra poll-tax- toeslag van 150 gulden die de Schotten vorig kaar uit Londen ontvingen zit velen nog hoog. De Europacup-uitschakeling van de Engelse voetbalkampioen Leeds door Glasgow Rangers verzacht te wat van de pijn. „Maar", zo meent Lex Gold, zelf oud-Ran- gersspeler en thans directeur van de door Londen gesponsorde Schotse Ondernemings Raad: „Heel eerlijk gezegd denk ik dat veel Schotten na de verkiezingen ook opgelucht waren dat het met dat onafhankelijksideaal niet uit de hand is gelopen. Economisch kunnen we het niet alleen". Ondanks dit nieuwe en onge dachte realisme willen de Schot ten in Edinburgh vooral hun eigen identiteit benadrukken ge tuige de vele St.-Andrewsvlag- gen die prominenter lijken te hangen dan de Union Jacks. Om de ministers en hun entoura ge niet Engels te laten eten, is honderd kilo Shetland-zalm op gevist en worden 3100 flessen neergezet, met Schots mineraal water. Bijna 100 doden bij busongeluk in Kenya Nairobi - Bijna 100 mensen, onder wie twaalf kinderen, zijn maandag gedood, toen een overvolle bus ten oosten van de Kenyaanse hoofdstad Nairobi van de weg afraakte en tien meter lager in een rivier terechtkwam. Nog eens tien mensen raakten zwaar gewond. De oorzaak van het ongeluk is volgens de politie mogelijk een lekke band geweest. In 1989 kwamen in de buurt van de plek waar de bus van de weg raakte bij een busongeluk 56 mensen om het leven. VS verkopen leger Turkije helikopters Ankara - De Verenigde Staten gaat het Turkse leger 95 helikopters verkopen. Het contract voor de leverantie ter waarde van 1,1 miljard dollar (1,9 miljard gulden) is gisteren in Ankara ondertekend. De transactie omvat de levering door het Amerikaanse bedrijf Sikorsky van 45 helikopters van het type Black Hawk UH-60L ter waarde van 485 miljoen dollar en de bouw onder licentie in Turkije van 50 toestellen van het zelfde type. Het contract werd ondertekend door de Turkse onder-minister van defensie-industrie Vahit Erdem en de president van Sikors ky, Eugene Buckley, in aanwezigheid van de Turkse premier, de minister van defensie van Turkije en de Amerikaanse ambassa deur in Ankara. Bende plutoniumsmokkelaars opgerold München - De politie van Duitsland en Oostenrijk heeft een bende opgerold die plutonium smokkelde van Oekraine naar West-Europa, zo hebben Duitse functionarissen gisteren meege deeld. Er werden 16 personen gearresteerd, onder wie drie Duitsers. De politie nam een hoeveelheid plutonium en cesium-137 in beslag. Zij benadrukte dat de hoeveelheid plutonium-239 bij lapge na niet voldoende was om een atoombom te maken. Wel is het bij inademing uiterst kankerverwekkend. De daders hadden weinig kennis van zaken, aldus de politie. Zij vroegen een buitensporig hoge prijs die in de tientallen miljoe nen liep, terwijl het materiaal bij elkaar hooguit 10.000 gulden waard was. Zoekactie in Cairo naar moslim-militanten Cairo - De Egyptische politie heeft gisteren een massale zoekactie uitgevoerd in een wijk van Cairo die geldt als bolwerk van militante moslims. Daarbij zijn meer 250 arrestaties ver richt. Oproerpolitie en militairen, sommigen met de bajonet op het geweer, drongen gisterochtend vroeg de smalle steegjes van de arme wijk Imbaba binnen. Volgens veiligheidskringen is het een van de grootste acties tegen islamitsche militanten tot dusver. Een Egyptische rechtbank heeft gisteren de doodstraffen die eerder aan acht vermeende moslim-activisten waren opglegd, nietig verklaard. Volgens de rechtbank was de militaire recht bank die hen had veroordeeld, onwettig samengesteld. De regering hééft meegedeeld tegen de vernietiging van de vonnis sen beroep aan te tekenen. PAC zet geweld tegen blanken voort Johannesburg - Het Pan-Afrikaans Congres (PAC) heeft gisteren gezegd dat het de gewapende strijd tegen de apartheid in Zuid-Afrika voortzet en niet met de regering of andere anti-apartheidsorganisaties wil onderhandelen. Secretaris - generaal Benny Alexander van het PAC nam geen afstand van de twee aanslagen die recent op blanke burgers werden gepleegd door het Azaniaanse Volksbevrijdingsleger (APLA), de gewapende arm van het PAC dat de blanke burgers de oorlog heeft verklaard en dreigt leden van de regering te vermoorden. Bij de aanslagen kwamen vijf mensen om het leven. Alexander sprak zich uit tegen de onderhandelingen en zei dat zijn organisatie zich keert tegen de pogingen van het ANC en de regering verkiezingen te organiseren voor een interim-regering, die een einde moet maken aan het blanke - minderheidsbewind. Duitsland stuurt Roemenen terug Bukarest - Een groep van 113 door Duitsland uitgewezen Roemeense asielzoekers, in meerderheid zigeuners, is maandag avond aangekomen in Roemenië. Een groot aantal van hen zei zo snel mogelijk naar Duitsland te zullen terugkeren. Het was voor zover bekend de eerste groep Roemeense asielzoe kers, die werd teruggestuurd sinds vorige maand een Duits-Roemeense vluchtelingenovereenkomst van kracht werd. Op grond hiervan zullen zo'n 40.000 Roemeense zigeuners door Duitsland worden teruggestuurd. Van onze correspondent Antwerpen - De rechtbank in Antwerpen heeft gisteren een strenge straf uitgesproken tegen de 50-jarige afvalbaron Etienne v.d. V.. De man werd veroordeeld tot vier jaar gevangenis, de zwaarste straf die tot dusver in België voor milieudelicten werd uitgesproken. Zijn rechterhand, de Nederlander Jan v.H. kreeg één jaar cel. V.d.V. stond aan het hoofd van een netwerk van meer dan veertig bedrijfjes. Jarenlang overtraden die op grote schaal de Belgische en internationale milieuwetgevingen. Het enige doel was het vergaren van enorme winsten, dit ten koste van mens en milieu. De praktijken van V.d.V. kwamen zeven jaar geleden aan het licht. Tuinders klaagden over slecht werkende stookinstallaties. Dat bleek het gevolg te zijn van goedkope stookolie, geleverd door de bedrijfjes van V.d.V. Het goedje bleek vermengd te zijn met afvalolie uit Nederland en Duitsland. Uit dezelfde landen kwamen ook nog andere afvalstoffen. Schroot en huishoudelijk afval werden met valse documenten België ingevoerd om er te worden gedumpt of doorgevoerd naar andere landen. (ADVERTENTIE) STICHTING KINDERPOSTZEGELS NEDERLAND

de Stem | 1992 | | pagina 5