Heel huis wordt gerenoveerd Schc POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws 'Te weinig rekening met ons gehouden' ZAKEN NIEUWS Openbare s Woningbouwvereniging Terneuzen stapt af van eerdere gedachtengang Open dag gezondheidszorg in heel Zeeuws Vlaanderen W oningbouwver eniging krijgt klachtencommissie 42 Technisc bijeen in Aa Kampioensch pv Recht voo Kerstmarkt in Goes ZEELAND Bazaar Hervormde Gemeente voor restauratie is begonnen Weinig animo Nieuwediep Sinterklaas op visite in Sluiskil WEEKENDDIENSTEN JE TIJD OPTIMAAL BENUTTEN IS STUDEREN MET'N HYUNDAI ÏÏHt eerrit dejonge axel DE STEM VRIJDAG 13 NOVEMBER 1992 Van onze verslaggever Terneuzen - De Woningbouwvereniging Terneuzen betrekt bij renovatie van hui zen de gehele woning. Het bestuur kon digde in het concept-beleidsplan aan dat woningen alleen aan de buitenkant opge knapt zouden worden en dat de aanpak van de binnenkant alleen zou plaats vin den als ze moeilijk te verhuren waren. Maar voorzitter A. Janse van het bestuur van de vereniging kondigde gisteren tijdens een bijeen komst met de raadscommissie VROM aan deze gedachtengang los te laten. Tijdens deze bijeen komst stond het beleid van de woningbouwvereni ging centraal. Hierdoor zijn de woningbouwvereniging en het Terneuzense gemeentebestuur iets nader tot elkaar gekomen. B en W hadden nogal wat moeite met het standpunt van de woningbouwverening om wonin gen alleen aan de buitenkant te renoveren. Dit zou immers problemen met de huurders op kunnen leveren. Volgens Janse is een opknapbeurt aan de buiten kant van de woning in principe voor alle huizen gelijk. Aan de binnenzijde wordt rekening gehou den met individuele situaties. Er zijn immers huurders die een nieuw keukenblok hebben ge plaatst of het toilet aan de eigen eisen hebben aangepast. „Het is dus onzin om deze toiletten te slopen. En dat scheelt ons weer geld", aldus Janse. Janse kondigde verder aan dat de financiële situa tie van de woningbouwvereniging aan de betere hand is. Zo is volgend jaar 13,6 miljoen gulden beschikbaar voor toekomstig onderhoud en voor investeringen, noodzakelijk om woningen aan te passen. Tot het jaar 2003 is voorzien in een investeringsbedrag van vijftig miljoen gulden. Volgens Janse wilde dat zeker niet zeggen dat er sprake is van veel achterstallig onderhoud. „Deze investeringen zijn bedoeld om de woningen voor de komende 25 jaar weer aan de gewenste onder- houdskwaliteit te laten voldoen". De woningbouwvereniging wil volgend jaar 229 woningen renoveren. Hiermee is twaalf miljoen gulden gemoeid oftewel 53.000 gulden per woning. Van Rooijen toonde zich gisteravond tevreden over het gewijzigde beleid. „De gemeente blijft verant woordelijk voor het volkshuisvestingsbeleid. Er is een stuk afstemming gekomen". Een discussiepunt tussen de woningbouwvereni ging en de gemeente blijft het wel of niet slopen van flats of woningen. Janse legde uit dat in bepaalde situaties sloop nodig is om de wijk op te krikken zodat andere woningen makkelijker te verhuren zijn. „Slopen of niet, beide mogelijkhe den hebben gevolgen. De discussie hierover is dus nog niet afgesloten", aldus Van Rooijen die hier mee een slag om de arm hield. Controle vrachtwagens Sluis - De rijkspolitie in West- Zeeuws-Vlaanderen hield gis termiddag in samenwerking met de Rijks Verkeer Inspectie op de rondweg te Sluis een controle op vrachtwagens. Tussen 13.00 en 15.00 uur werden 25 vrachtwagens aan de kant gezet. Dat leidde tot drie processen verbaal. Een bestuurder was niet in het bezit van een chauffeursdw. ma. De man werd meeg®' men naar het politiebureau Een collega van hem die in het bezit was van een d9 gelijk diploma mocht i vrachtwagen verder rijden fc een ander géval werd pr0CB verbaal opgemaakt omdat voertuig niet voorzien was vj een geldig keuringsbetó Tenslotte kwam bij de contj^ le aan het licht dat was knoeid met de taxograaf. Van onze verslaggever Terneuzen - In de Goede Herderkerk in Terneuzen is gisteren de speciale bazaar begonnen. De opbrengst hiervan is bedoeld voor restauratie van de kerkzaal van de Grote Kerk aan de Noordstraat. De bazaar is op poten gezet door de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente in Terneuzen. Veel belangstellenden namen gisteren een kijkje om andere te zien of er iets van hun gading bij was op de rommelmarkt, boekenmarkt en kledingbeurs. Ook konden de mensen zich bezig houden met een Amerikaanse loterij en enveloppetrekken. De bazaar is ook vandaag en morgen. De Kerkvoogdij verwacht een opbrengst van twintigduizend gulden. Zonder deze bazar zou het waarschijnlijk nog vele jaren duren voordat met de restauratie begonnen zou kunnen worden. Het werk bestaat uit de nodige herstel- en schilderwerkzaamheden aan de wanden en plafond. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse instellingen voor de gezond heidszorg houden zaterdag 21 november een open dag. Deze dag is bedoeld voor iedereen die iets meer wil weten over werken in de gezondheidszorg en/of wil leren voor een beroep in deze sector. De bezoekers krijgen algemene informatie over de gezondheids- Van onze verslaggever Terneuzen - Er is nog weinig animo voor de nieuwe woningen in het plan Nieuwediep in de Terneuzense binnenstad. De Wo ningbouwvereniging Terneuzen bouwt daar veertig woningen maar er zijn nog weinig huizen verhuurd. Wethouder J. van Rooijen was ondanks de geringe belangstel ling toch niet somber gestemd. „Het is iets typisch Zeeuws- Vlaams dat mensen eerst willen weten wat ze in de kuip hebben voordat ze een beslissing nemen. Er wordt niet gemakkelijk aan de hand van een bouwtekening besloten tot huur. Ze willen eerst de oplevering van een woning zijn met de aankleding van het straatbeeld. Dat zal wellicht wel voor de nodige interesse zor gen". zorginstelling die ze bezoeken. Er wordt een rondleiding gehou den. Op de verschillende afdelin gen zijn deskundigen aanwezig om toelichting te geven over de werkzaamheden. Belangstellenden kunnen gerich te informatie krijgen over de verschillende opleidingen en/of beroepen in de gezondheidszorg. *>g ené r; oo-s-r r i Er kan onder andere worden gedacht aan röntgenlaborant, operatie-assistent, ziekenverzor gende, verpleegkundige, admini stratief medewerker, huishoude lijk medewerker, medewerker technische dienst, instellingskok en activiteitenbegeleider. Er is gelegenheid in een persoonlijk gesprek dieper op specifieke za ken in te gaan. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur in het Antonius zie kenhuis in Oostburg, streekzie kenhuis De Honte in Terneuzen, De Blaauwe Hoeve in Hulst, ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu zen, Verpleeghuis De Stelle in Oostburg en De Sterre in Clinge. Van onze correspondent Sluiskil - Sinterklaas brengt zaterdag 21 november, vergezeld van een aantal Pieten, een bezoek aan Sluiskil. Omstreeks 14.00 uur komt hij per boot aan bij de aanlegsteiger van de rijkspont. De allerkleinste kinderen uit de Zandstraat en Sluiskil kunnen na de aankomst terecht in welzijnscentrum Het Meulengat, waar onder muzikale begeleiding van mevrouw Benjaminsz naar een mooi Sinterklaasverhaal kan worden geluisterd. Intussen maakt de goedheiligman in een rijtuig een rondgang door het kanaaldorp. Muziekvereniging Sluiskil vergezelt de Sint. Om 15.00 uur komt Sinterklaas met zijn Pieten aan in Het Meulengat, waar hij wordt opgewacht door een genodigde van de gemeente Terneuzen. Na afloop krijgen de kinderen een tractatie. De organisatie van deze middag, die bedoeld is voor de kinderen uit de Zandstraat en uit Sluiskil, is in handen van het Sluiskilse St.-Nicolaascomité, in samenwerking met de Evenementencom missie en de ondernemersvereniging SSS'87. Voor huurders in gemeente Terneuzen Van onze verslaggever Terneuzen - De Woningbouwvereniging Terneuzen krijgt een klachtencommissie. De huurders van de vereniging kunnen bij deze vereniging terecht voor klachten die nog niet tot tevredenheid zijn opgelost. De woningbouwvereniging ziet de commissie als een soort ombudsman. De klachtencommissie wordt vanmiddag om 17.00 uur geïn stalleerd. Volgens de vereniging is een van de belangrijkste rede nen voor de installatie van deze commissie de overtuiging dat een klantgerichte houding alleen effectief kan zijn als de bereid heid bestaat te leren van de fouten die worden gemaakt. De vereniging wil luisteren naar de klanten en ziet de klachtencom missie als een goed middel. De commissie bestaat uit drie Sluiskil BALLONNENWEDSTRIJD - Het bestuur van de stichting Gildéfeesten heeft de uitslag gebekend gemaakt van de bal lonnenwedstrijd, die tijdens de Gildefeesten werd gehou den. De ballon van Isabella van Heese kwam het verst. Haar ballon streek pas neer? Haslok in Duitsland. De twee de plaats was voor Nadine Davids. Haar ballon belanddt eveneens in Duitsland in Hij. kelbrügge. Op de derde eindigde Pascal Verhelst'jjj Sluiskil. Zijn ballon kwam?! Drente terecht, in Wezupe." brug. KBO-voorzitter ir. Frans de Jong uit Roosendaal: 'Anderen bepalen nog te veel wat goed voor ouderen is'. foto de stem/dick de boer Frans de Jong, voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen bisdom Breda JONGEREN hebben er vaak geen idee van wat een ouderenbond doet. „Maar veel ouderen evenmin", zegt ir. Frans de Jong uit Roosendaal, voorzitter van de KBO (Katholieke Bond van Ouderen) in het bisdom Breda. „Het imago is bil jarten, kaarten, kienen. Maar dat de bond zich ontzettend inspant voor verdere ontplooiing van ouderen, weten veel bui tenstaanders niet. En evenmin dat wij aan be langenbehartiging doen. Terwijl ouderen van te genwoordig enor m vitaal en energiek zijn". Van onze verslaggeefster Joyce Ernest RUIM veertig jaar geleden werd de KBO (Katholieke Bond van Ouderen) in het Bisdom Breda opgericht. Met kaart- en biljart clubs en het jaarlijkse busreisje leidden de afdelingen een rustig bestaan. Maar daarvan is in de jaren negentig jaren geen sprake meer. Er wordt weliswaar nog altijd ontspanning geboden, maar er wordt ook aan educatie en belangenbehartiging gedaan. Er zit een enorme 'beweging' in de ouderenbond. „We hebben nu, verspreid over honderd en elf afdelingen in West-Brabant en Zeeland, tweeëndertigduizend leden. Jaarlijks ontvallen er tweedui zend. Het is een hele heisa om er weer tweeduizend bij te krijgen. Maar het lukt. We hebben ge weldige groeimogelijkheden. De groep ouderen wordt ontzettend groot door de geboortegolf van indertijd en door de buitenge woon goede gezondheidszorg. Mensen van mijn leeftijd zijn zo vitaal en energiek, dat ze haast niet in de hand te houden zijn", zegt ir. Frans de Jong uit Roosendaal, sinds juni de nieuwe voorzitter van de KBO in het Bisdom Breda. Voorbeeld De Jong is een voorbeeld van zijn eigen uitspraak. De voorma lige secretaris van het bestuur van de Suikerunie, oud-Eerste- Kamerlid en lid van Provinciale Staten voor de KVP en later het CDA, moet tal van bestuursfunc ties neerleggen vanwege zijn ze ventigjarige leeftijd. Maar hij is er niet aan toe om op een stoel te gaan zitten. „En ik heb dus toch nog een baantje gevonden", zegt hij knipogend. Want hij heeft terde ge nagedacht, toen hij als voor zitter van de KBO werd ge vraagd. Maar waarom zou hij zijn ervaring, besloot hij, niet gebruiken voor de groep waar hij nu zelf toe behoort? Dus reist hij nu, zoals vroeger voor het bedrijfsleven en de politiek, met zijn koffertje de afdelingen af. De afdelingen hebben zijn spe ciale aandacht. Want de decen tralisatie - de tendens van de landelijke overheid om meer be voegdheden op het gebied van welzijn naar de provincie en ge meenten te delegeren - gaat ook het ouderenbeleid aan. En daar voor moeten de afdelingen him mannetje kunnen staan tegen over gemeenten, verzekeraars, tehuizen en andere zorginstellin gen. Het is dan wel nodig, dat er voldoende kaderleden zijn. Ontspanning „De afdelingen houden zich vooral bezig met ontspannings activiteiten. Ze organiseren alles en nog wat, waarbij mensen el kaar ontmoeten. Want isolement is het ergste wat de mens kan overkomen. Ik hoor en zie veel als ik op de afdelingen kom. Dan denk ik: als jullie meer kader willen vormen, is het nodig dat we daarbij vanuit de overkoepe lende afdeling helpen. Mijn be doeling is, dat ze meer service krijgen. Dat moet beter worden gestructureerd". De Jong hoopt op die manier meer rendement' te halen uit al les wat er in de bond gebeurt. „Ik wil dat ouderen langer zelf standig kunnen zijn, het meer naar hun zin krijgen en niet worden betutteld. Al is er een omslag, er wordt nog te weinig rekening gehouden met ouderen. Anderen bepalen nog te veel wat goed voor ze is. Als je dat wilt verbeteren, heb je meer ouderen nodig die het voor ouderen opne men. Ik wil ze stimuleren om zitting te nemen in allerlei pro vinciale en gemeentelijke orga nisaties". Als leider houdt De Jong zich niet zozeer bezig met wat van daag gebeurt in de bond. Net zoals hij in bedrijfsleven en poli tiek gewoon was, kijkt hij naar de toekomst. Identiteit „De identiteit van de bond is iets waarover je moet nadenken. Het materiële verschil tussen de katholieke ouderenbond en de algemene is nul. Maar het katho lieke heeft toch iets van geïnspi reerdheid. Ouderen hebben meer behoefte hun leven in een ander daglicht te stellen. Het leven wordt relatiever. Je merkt dat het broos is. Je ziet mensen ont vallen. Het geeft behoefte om diep na te denken. Een van de manieren daartoe is via het evangelie. Je vraagt je af, hoe dat in de toekomst zal zijn. Per soonlijk denk ik, dat de behoefte aan identiteit eerder zal groeien dan afnemen. Ik denk dat de komende generatie ernaar gaat zoeken. Als dat zo is, moet de bond erop inspelen". Binnen de vier bonden voor ouderen, die samen een aantal belangen behartigen, wordt ook gekeken naar de Patiënten Con sumenten Platforms, waarvoor het rijk de regio's middelen geeft. „Ze zijn er voor iedere euvel en kwaal. De vraag binnen de bonden is: moeten wij partici peren of meedoen in een eigen platform. Ik vind dat wij moeten deelnamen aan die platforms die ons helpen onze belangen te be hartigen". Generatie Ook in de ontspanning moet de bond meegaan met de tijd. „Als je naar de opleiding en werk kring van de leden kijkt, zie je dat iedere generatie verschilt. Ik kijk naar wat mensen over vijf jaar willen. De moderne tech niek brengt andere ontspan ningsmogelijkheden teweeg. Je ziet ouderen langzamerhand met computers bezig zijn. Het geeft zó'n geestelijke ontspanning! En je blijft ook geestelijk jonger door training van de hersenen. Je ziet ook, dat iedere volgende generatie gemiddeld een hogere opleiding heeft. Daardoor stellen ze hogere eisen aan de cursus sen". Van alle ouderen is tien procent hulpbehoevend. De rest is zo vitaal dat ze, als ze solidair zouden zijn, zichzelf zouden kunnen bedruipen, vindt De Jong. „Als je een sterke organisatie bent met veel leden, kun je een deel van de contributie in een fonds storten om lotgenoten te helpen. Naast de verzekering kom je dan een heel eind. Door de aanvullende pensioenen zit ten steeds meer ouderen in een betere materiële positie. Die kunnen zichzelf materieel red den, maar vaak zijn ze eenzaam. En dan vinden ze het misschien toch leuk om met anderen in de bond bezig te zijn. Daar droom ik weieens van, dat het niet alleen op de jongeren aankomt". Iets van solidariteit zie je vol gens De Jong ook nu binnen de afdelingen. „Daar zijn ook men sen die zieken, stervenden en eenzamen bezoeken. Die op feestdagen een bloemetje of een pakket aanbieden. Ook nu zijn er mensen die denken aan leden met zorgen". HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerk straat 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoed gevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noordstraat 27, Biervliet, tel., 01152-345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327 Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1455. Spreekuur zat. en zond. om 11-12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's Gravenmoer, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooiman, Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. v.d. Werff, Wijngaardstraat 51, Goes, tel. 01100-27451. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkens- r>zapd,'tel. 01106-1234. (boodschap pen tussen 9 en 10 il.) BIS- irft(toT - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacis weg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreek uur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. Nijsten, Irisstraat 31, Hoek, tel. 01154-1255. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstraat 25, tel. 01150-12324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszani' 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - J. Kop, Sla. tionsstr. 10, Axel, tel. 01155-1488 Zaterdagspreekuur in de Bast; onstr. 3, Axel, 11-12 u. Verder vk afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-L.. Dullaertstr. 43, tel. 01140-14oi Spreekuur za. 10-12 u. en afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.\ Bruinessen-Kapsenberg. Za. en spreekuur gezelschapsdieren Aardenburg, (Romanlaan 28), vaa 11.30-12.00 u. en i: (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 n° verder vlgs. tel. afspr. 01177-2398 of 01172-2769 Axel, Terneuzen, Zaamslag Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 dierenarts J. Kop, Bastionstr. Axel, tel. 01155-1488. Zat. spreek- uur in de Axel: 11-12 u. en afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E vid, Westdam 54, tel. 01158- Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, kliniek voor kleine huisdieren Steenberghe', v. Steenbergenlaan? Terneuzen, tel. 01150-96425! Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel.' 01150-19628. Spreekuur zat 12.30-14 u. en na telefonisch over- leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek- uur zat. en zond. na tel. Dierenkliniek IJzendij 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546 Spreekuur za. en zo. vlgs. afspraak, huisbezoek ook afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarti H.v.d. Vijver, tel. 01176-138S Spreekuur zat. om 13 uur en zond om 12 uur in de dierenkliniek IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Grot< Maagdenstraat 24, Sluis, 01178-1921. Spreekuur zat. zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts R. de Danschutter, prak tijk De Veste flat C, Oostelijk Bol werk 32, Terneuzen, 01150-20885/privé 01154-1411 Spreekuur zat. 10-10.30 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts R. de Bruin, Van Hallstraa 2,Goes. In het weekeinde tel. 06-52771398. Spreekuur zat. zond. 10-11 uur. APOTHEKEN ,Axel - Apotheek Axel, Oranjestr, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese Polder, De Spinne 1162, tel. 28228. Geop. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apotheker sassistente thuis bereikbaar 01140-14255. Terneuzen - Apotheek tel. 01150-12090. Geop. zat. var 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hou te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuif tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis D( Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - 01150-12200. de stem (ADVERTENTIE) onafhankelijke leden van de wo- ningbouwwereniging die zijn voorgedragen door het bestuur van de vereniging, de Bewoners raad en de Ondernemingsraad. De klachtencommissie behandelt alleen klachten die gaan over uitvoering van het beleid. De klachten moeten eerst op de ge bruikelijke manier aan de orde zijn geweest in de organisatie. De klachten mogen niet discri minerend van aard zijn. Symposium bedrijven en sportsponsoring Philippine - Het bestuur van de Stichting Jumping Zeeuws- Vlaanderen houdt woensdag 18 november het symposium Be drijfsleven en Sportsponsoring in hotel Au Port in Philippine. Het doel van deze bijeenkomst is het geven van een beeld wat met sportsponsoring in zijn al gemeenheid bereikt kan wor den en welke aspecten aan deze vorm van publiciteit zijn ver bonden. Daarnaast wordt ook aandacht gegeven aan het jaarlijks terug kerend hippisch evenement Jumping Zeeuws-Vlaanderen. De plaats van dit evenement binnen de hippische topsport in Nederland en België wordt be licht. Ook het belang van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen voor de regio komt aan de orde. Voor deze avond is een aantal deskundige en bekende spre kers uitgenodigd zoals Eef Ka merbeek, Hoofd afdeling Spon soring Philips Nederland van 1982 tot 1992, beroepsruiter Eric Wouters en Roëlof Ruules, voorzitter van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen en commissaris van diverse bedrij ven. Het symposium begint om 19.30 uur. HYUNDAI PERSONAL COMPUTER zorgt voor tijdwinst bij je studie. Ziet er prachtig uit, is snel en... past perfect in je studiebudget. Kom eens langs voor meer informatie. -- m PM,-SfoÖ t" 1 yt f J Oranjestraat 5 Tel. 01155-271# Fax 01155-484' Van onze correspondent Groede - Deze ochtend biedt de werkgroep Traverse - Voorstraat uit Groede aan gedeputeerde J.Hennekeij een brief aan met het verzoek een opening te creeëren om iets aan de Traverse te doen. pe werkgroep kwam er namelijk achter dat de Traverse niet meer op het ugentieschema provincia le wegen '92 voorkomt. Dat ur- aentieschema komt vandaag aan de orde in de commissie water staat en verkeer. Van onze verslaggever Oostburg - De schoolstrijd woedt voort. De openbare b de samenwerking met de ka die plaats voorlopig opgeze heeft dat in een brief aan weten. Aanleiding voor de.brief is de vermeende werving van leerlin gen door de katholieke school in Oostburg. Eerder deze week maakte waarnemend voorzitter P. Loonen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in West-Zeeuws-Vlaanderen al duidelijk dat die wervingsprak tijken de openbare scholen niet lekker zaten. De openbare school in Oostburg is de eerste die daar nu daad werkelijk tegen in het geweer komt. Daarmee lijkt de strijdbijl tussen de basisscholen in Oost burg na jarenlange samenwer king weer opgegraven. De scho len besloten in het verleden een einde te maken aan de 'agressie ve werving' van leerlingen door gezamenlijk in één brochure Steuntje in de rug bij Van onze verslaggever Aardenburg - 42 Zeeuwse me: ding aan een LTS volgen, zi Volkshogeschool Aardenburg. se kennismakingsbijeenkomst, en ervaringen uit te wisselen. De cursus wil de meisjes een steuntje in de rug geven, wat de meesten hard nodig hebben om dat ze veelal alleen in een klas met jongens zitten. Dat ze het zelf nodig vinden blijkt ook wel uit de aanmeldingen voor de bijeenkomst in Aardenburg. Van de ongeveer 55 meisjes die in Zeeland een lagere technische opleiding volgen, schreven 42 zich in. De driedaagse is een initiatief Van onze duivensportmedewerker Sluis - Met zes van de acht gevs de combinatie Coppens-Baert Recht voor Allen uit Sluis dit j pioenschap bij de oude duivei geschreven. Bij de jonge duiven ging de titel naar O. Moens. Kampioen in de categorie halve fond aangeduid jonge duiven werd H. van Dam me. In het aangeduid kampioen schap vitesse oude duiven werd 0. Moens eerste. aangeduide kampioen schappen Vitesse oude duiven: 1. combinatie Copens-Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. G.Tanghe. naive fond oude duiven: 1. combi natie Coppens-Baert, 2. G. Tanghe, o. H. van Damme. Vitesse jonge duiven: 1. O. Moens, 2. Louweret, 3. H. van Damme. Have fond jonge duiven: 1. H. van 2. O. Moens, 3. P. Pielaet. ^aangeduide kampioen schappen Vitesse oude duiven: 1. combinatie oppens-Baert, 2. F. Baas en zoon, y- H. van Damme. Halve fond oude duiven: 1. combi natie Coppens-Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme. itesse jonge duiven: 1. combinatie ^oppens-Baert, 2. H. van Damme, 3. Van onze verslaggever Goes - Er is een grote kerst markt in de Grote of Magdalena- e™ Goes. Het evenement indt plaats van donderdag 17 °t en met zaterdag 19 decem- er- De opbrengst van de ver- °op uit dertig marktkramen is estemd voor een kinderproject ?n *}et Rode Kruis in Joegosla- pne' e kerstmarkt is donderdag ?i °Pen tussen 13.00 en ,:yt uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.

de Stem | 1992 | | pagina 22