DE STEM Dagdromerij in PSV-kamp Voor LEIJTEN bv Lichte blessures Taument en Witschge Sturing meldt zich af Amateurs aan de start in profcriteriums UITSLAGEN en standen Jan Dooms bij W Ter Succes in Europa Cup aanwenden voor investeringen in nieuwe spelers Scheldesport Van den Herik boos op Twente PSV niet naar Zuid-Afrika Ajacied Petersen langer uitgeschakeld SPORTNIEUWS KOR7 Zwemjeugd is goed op dreef in Oostburg R tr D REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS Titburgseweg 41 OoXerftout Telefoon: 01610-32710 DINSDAG 3 NOVEMBER 1992 DEEL DE STEM Van onze verslaggever Jacques Hendriks Rotterdam - Zonder Rob Witschge en na een kwartier tje ook zonder Gaston Tau- ment werkte Feyenoord gis termorgen in de troosteloze herfstregen een lichte training af voordat het zich ter voorbereiding op het Eu ropa Cup II-duel met FC Lu- zem terugtrok in hotel Elysee in Nieuwerkerk aan den IJs- sel. Witschge heeft last van een ont- steking aan zijn voet, terwijl Taument een lichte blessure aan de hamstring heeft. „We gaan er vanuit dat ze woensdag toch spelen tegen Luzern", meldde trainer Geert Meijer gisteren na de training. „Dat is ook wel te hopen, want we missen al drie basisspelers met de geblesseerde Heus (kuitbeen) en de geschorste Fraser en Scholten. Nog meer afvallers kunnen we niet gebrui ken voor een belangrijke wed strijd als die van woensdag." Feyenoord wil tegen de Zwitsers, die rechter middenvelder Burri wegens een schorsing missen, aanvallen en zo snel mogelijk de 1-0-achterstand ongedaan ma ken. „Hoe Luzern speelt, maakt ons niet zoveel uit", aldus Meijer. „We moeten zelf gewoon alles uit de kast halen en in ieder geval een goal maken in 90 mi nuten. Dan heb je altijd nog de verlenging of zelfs strafschoppen om het af te maken." Teneinde rust in de tent te kwe ken, wilde men bij Feyenoord niet meer uitwijden over de af faire De Wolf-Fraser, de niet terechte rode kaart die de inmid dels door de UEFA vrijgespro ken John de Wolf ontving nadat Henk Fraser - drie wedstrijden geschorst - de Zwitser Camen- zind een elleboogstoot had gege ven. „Wat ons betreft, is dat verleden tijd", zei voorzitter Van den Herik, die indien er zoals verwacht 20.000 toeschouwers op het duel afkomen, een bruto- recette van zeven acht ton verwacht. De van een hernia-operatie her stelde praeses onderstreepte het belang van overleven in de Euro pa Cup. „Komen we een ronde verder, dan maken we ten op zichte van de begroting winst en krijgen we mogelijkheden om een stapn aanzien van het geld een redelijke klapper binnen. Als je ruim in de je portemonnee zit, kun je wat verder om je heen kijken. Dat hopen we met Feye noord ook weer mee te kunnen maken." Tegenstander FC Luzern arri veert vandaag pas (11.00 uur) in Nederland en verblijft tot don derdagmorgen in het Kurhaus in Scheveningen. De lijstaanvoer der van de tweede Zwitserse liga traint morgenavond rond 19.00 uur in de Kuip. Door Henk Mees Eindhoven - De spanning is tastbaar in Philipsdorp. In het Eindhovense stads deel wordt morgenavond tegen AEK Athene de koers van PSV vastgesteld, die grotendeels bepalend zal zijn voor de rest van dit seizoen. Donderdag volgen de zo ongewisse cijfers van Phi lips over de eerste drie kwartalen. Daarbij verge leken vallen de vijf tot tien miljoen gulden die het voetbalbedrijf het komen de half jaar denkt te kun nen verdienen stellig in het niet. PSV ziet de miljoenen gloren in de Champions League, de mini- competitie voor de laatste acht ploegen in het Europa Cup-toer nooi voor landskampioenen. Hoewel trainer Hans Westerhof alle voelbare stress krampachtig probeert te verdrijven, trilt het Philips Stadion van de spanning. Twee spiertjes in de bovenbenen van twee van'de duurste krach ten, Gica Popescu en Gerald Vanenburg, zorgen onmisken baar voor onrust. Van onze verslaggever Rotterdam - De voorverkoop voor de voetbalkraker Feye noord - Ajax, die zondag 15 november op het programma staat, verloopt zo voorspoedig dat Feyenoord verwacht dat nog deze week alle 48.000 kaarten de deur uit zullen gaan. Dat de wedstrijd desondanks niet live door de NOS uitgezon den zal worden, scheelt Feye noord een kwart miljoen gulden extra netto inkomsten. Reden voor voorzitter Van den Herik om behoorlijk kwaad te zijn op de leiding van FC Twente. „FC Twente heeft namens enkele andere clubs de KNVB een brief geschreven waarin het zegt dat het schade zou ondervinden van een live-uitzending van Feye noord - Ajax, ook als die wed strijd pas om kwart voor zes zou beginnen, net als vorig seizoen toen hij wel integraal op tv kwam. Als iemand een schade claim indient, dan zou je toch een motivatie mogen verwach ten, een verklaring wat voor een schade er wordt opgelopen. Maar dat is in die brief niet eens aan te treffen. Het is toch te zot voor'woorden, en het kost ons 250.000 gulden netto. Want aan het geld van de NOS plus dat van extra reclame-borden zou den we op dat bedrag uitkomen. Ik hoop dat Twente ook eens in de situatie komt dat een live-uit zending interessant is. Maar dan stuur ik zo'n brief naar de voet balbond." Sinds de uitwedstrijd in Athene hikt PSV tegen een achterstand van 1-0 aan. De druk dreigt al bijna om te slaan in stress. „We zijn heel duidelijk bezig de na tuur te forceren", geeft fysiothe rapeut Charley Heus toe. Heus is ingehuurd om de spierblessure van Gerald Vanenburg met spoed te genezen. Een andere Amsterdamse fysiotherapeut Hans van Diest bekommert zich om Popescu. „Normaal staat voor de behan deling van Vanenburg drie tot vier weken", vertelt Heus over de blessure, die de PSV-aanvoer- der dertien dagen geleden in Athene tot een snelle wissel met Romario dwong. Inmiddels taxeert Heus de inzetbaarheid van Vanenburg op 80 procent. „De spierblessure is genezen, maar nog wel zo kwetsbaar dat spelen riskant is", verklaart Heus. „Ik ben inmiddels weer redelijk optimistisch. Het gaat beter dan ik verwacht had", vindt Vanen burg zelf op De Herdgang, het trainingscentrum van PSV waar kappen en draaien alweer rede lijk vlotte. Het sprinten ging hem nog wat moeizamer af. Po pescu is minder optimistisch ge stemd. „Gerald staat er beter voor dan ik. Als ik niet kan spelen, heeft het ook geen zin op de bank te gaan zitten", schetst Popescu alvast zijn eigen situa tie. Vijf Die uitspraak lijkt een vinger wijzing voor de plannen van Hans Westerhof die met opstel lingen en varianten schuift alsof hij aan het schaakbord zit. „Ik heb vijf opstellingen klaar lig gen, afhankelijk van wie wel of niet fit is", vertelt de trainer. Zijn blik straalt nog altijd ver wondering uit over de opwin ding rond Europacup-wedstrij- Van onze verslaggever Eindhoven - Het plan van PSV in de winterstop naar Zuid- Afrika te gaan, zal niet worden uitgevoerd. Er kon geen overeenstemming bereikt worden over het tijdstip, de Zuidafrikaanse voorkeur voor februari schikte PSV niet. Er ligt in Eindhoven nog geen programma voor de winterstop. PSV vind de uitnodiging van Tenerife en Las Palmas financieel niet aantrekkelijk, een aanbod van Montpellier voor een wedstrijd op 5 januari is nog niet geconcretiseerd. In het tweede duel tussen beide clubs, dat vanaf 20.00 uur recht streeks door de tweede Belgische tv-zender wordt uitgezonden, start Vitesse met een voorsprong van 1-0. Sturing volgde gisteravond de training van Vitesse in het sta dion Achter de Kazerne zittend op een bal. Hij consulteerde 's ochtends nog de Arnhemse acu puncturist Jaap van den Heuvel. De hoop dat de behandeling zou slagen, bleek ijdel. In Mechelen PSV-trainer Hans Westerhof en manager Kees Ploegsma beantwoorden vragen van de journalisten. den. Ook Westerhof ontkomt er niet aan. De bespiegelingen over de blessures van Popescu, Van enburg en ook Koeman houden hem bezig. Het lot van PSV evenzeer. „Ik merk ook wel hoe sterk ge hamerd wordt op het halen van de Champions League, wat ons dat zou kosten als we het niet redden. Maar ik draai het liever om. Bekijk eens wat er allemaal te halen is. Ik merk aan de spelers hoe ze het oppikken. Ze snakken naar die Champions League, naar erkenning, eer en ambitie. Dat heeft met geld heel weinig te maken. Als ik het zo proef, willen we allemaal graag, ikzelf incluis, onze premie inle veren om bij die beste acht clubs van Europa te horen." Kwart miljoen De spelers van PSV krijgen mor gen zo'n kwart miljoen te verde len. Hun aandeel vormt de helft van de netto-recette, die bij een uitverkocht stadion (26.500 toe schouwers van wie 2000 Grie ken) op acht ton uitkomt. Bij succes tegen AEK gaat de wet van de grote getallen gelden voor PSV. Twee miljoen Zwit serse francs (2'A miljoen gulden) is het garantiebedrag voor alle acht clubs in de Champions Lea gue. Voor elk punt in de zes groepswedstrijden wordt 460.000 Zwitserse franc (550.000 gulden) uitgekeerd. De premie van de spelers is afhankelijk van de eindrangschikking in de pou le. Inclusief de entreegelden bij drie thuiswedstrijden kan PSV tussen de vijf en tien miljoen gulden binnen halen wanneer het de laatste acht bereikt. „Het is dag dromerij nu al te praten over wat we kunnen verdienen of ver liezen tegen AEK", vindt PSV- manager Kees Ploegsma. Deson danks heeft hij wel plannen ge maakt. „De bouwplannen voor het stadion zijn klaar, voor de financiering daarvan hebben we formules ontwikkeld. De begro ting voor dit seizoen is gedekt met de inkomsten uit twee ron den Europa Cup." Ploegsma verder: „Wat we extra kunnen verdienen, zal in eerste instantie voor nieuwe spelers worden gereserveerd. Voor de dertigers zal nieuwe kwaliteit moeten komen. Als je uitgescha keld wordt, zal dat hele verhaal over nieuwe aankopen alweer veel moeilijker te realiseren zijn." Op korte termijn denkt Ploegsma niet aan versterking. FOTO PIERRE VAN DE MEULENHOF „Dit is een goede groep, daar hoeven geen spelers bij", vindt de manager terwijl hij hunkert naar het succes dat nieuwe spe lers-investeringen mogelijk moet maken. Van onze verslaggever Amsterdam Ajacied Dan Petersen zal zeker vijf we ken zijn uitgeschakeld. De Deense rechtsbuiten scheur de zaterdag op de training een spiertje in het boven been. Ajax dacht dat hij in twee weken weer speelklaar zou zijn, maar gisteren bleek dat de Deen, die al sinds zijn komst een jaar geleden voortdurend door kwetsu ren achtervolgd wordt, tot half december buitenspel staat. Trainer Louis van Gaal on derhield zijn selectie giste ren langdurig over de zon dag in Den Bosch geleverde wanprestatie. Hoewel de UEFA Cup-houder aan de uitwedstrijd in Portugal een 3-0 voorsprong tegen Vito- ria Guimaraes overhield, gaat Ajax vandaag toch in afzondering. Vijftien spelers betrekken een hotelletje in Wassenaar. De zestiende voegt zich woensdag bij de groep. Dat is de 16-jarige Clarence Seedorf, hij moet vandaag naar school. Menzo, Silooy, Petersen, Litmanen, Hansen en Groe nendijk zijn niet beschik baar, de Portugezen missen de geschorste voorstopper Taoufik. Van onze verslaggever Mechelen - Edward Sturing moet vanavond KV Mechelen-Vi- tesse vanaf de tribune volgen. De buikspierblessure van de Arnhemse rechtsachter maakt een actieve rol in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker onmogelijk. moest Sturing zich tot zijn spijt afmelden bij trainer Neumann. Straal, die zaterdag in de com petitiewedstrijd tegen Dordrecht '90 een elleboogstoot kreeg van Langerak, speelt met een blauw, maar niet meer gezwollen rech teroog op de positie van Sturing. Van de Looi is weer voorstopper. Hij krijgt behalve met Eijkel- kamp te doen met Van Gompel. De 19-jarige spits van KV Me chelen vervangt de door Vanhoof gepasseerde Patrick Versavel. Halvering van Nederlands profpeloton heeft consequenties Door Jan Seuren Sint Oedenrode - Oud-beroepsrenner Gerrie van Gerwen en al jarenlang coördinator van de wedstrijden voor beroepsrenners in Nederland heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat hij een fel tegenstander is om amateurs aan het deelnemersveld van profcrite riums toe te voegen. Gezien de huidige situatie in het vader landse profpeloton, is het echter niet uitge sloten dat Van Gerwen op die uitspraak, noodgedwongen, zal moeten terugkomen. Het aantal beroepsrenners in Nederland is ten opzichte van afgelopen seizoen gehal veerd, van 73 naar 37. Gerrie van Gerwen verwacht dat het aantal profs voor volgend seizoen hooguit tot 45 zal oplopen. „Ik heb het altijd tegengehouden om ama teurs te contracteren en het is ook nooit nodig geweest. Ik ben er pertinent op tegen geweest om amateurs aan te trekken ten einde de wedstrijden goedkoper te ma ken," zegt Gerrie van Gerwen. „Maar als het dringend noodzakelijk is, en daar ziet het op het ogenblik naar uit, zullen maat regelen genomen moeten worden. Wij zul len terdege moeten afwegen of 45 profs in Nederland en 60 in België voldoende zijn om een goed deelnemersveld voor een criterium aan de start te brengen. Als dat niet mogelijk is, zullen we amateurs moe ten toevoegen: streekrenners, topamateurs of voormalige beroepsrenners, die naar de amateurs zijn teruggekeerd. De bescher ming van de beroepsrenners blijft echter voorop staan." Als Nederland het volgend seizoen minder dan 50 beroepsrenners telt, zal dat ook zijn consequenties hebben voor de waardering van het Nederlands kampioenschap in het- FICP-klassement. Het NK werd sinds de invoering van het FICP-klassement steeds in de hoogste categorie ingedeeld. De num mers één tot en met vijf kregen respectie velijk 100, 50, 30, 20 en 10 punten. Maar zoals de situatie er nu uitziet, zal de waardering volgend jaar beduidend lager liggen voor de beste vijf renners: 50, 25, 15, 10 en 5 punten. „Dat zou natuurlijk doodzonde zijn," rea geert Gerrie van Gerwen. „Maar er valt niets aan te veranderen als minder dan 50 renners een proflicentie zullen aanvragen. Ik vind dat ten opzichte van de beginjaren niet meer zo'n rare dingen worden uitge haald door ploegleiders en renners. Het kopen van punten is duidelijk minder geworden." „Iedereen weet nu welke gevolgen het punten-systeem heeft gehad. Renners, die gedacht hadden nog een aantal jaren te kunnen fietsen, moeten volledig onvoorbe reid uit het profpeloton verdwijnen. Ik heb in mijn actieve carrière zelf ervaren hoe veel pijn dat doet. Ik ken het gevoel en de spanningen, die in het gezin ontstaan. Renners denken over het algemeen te wei nig aan een goede carrièreplanning. Zij overschatten zich vaak bij het stellen van hun doelen. En maken de klassieke fout dat zij denken in het profpeloton meer te kunnen verdienen dan in de maatschappij. Pas later komen zij tot de ontdekking, dat zij eerder hadden moeten stoppen. Het is kennelijk gemakkelijker om in het peloton te blijven, dan om moeilijke beslissingen te Ajax haalt op 18 november in Zeist - Ajax speelt de op 25 oktober afgelaste competitiewei strijd tegen Vitesse op woensdag 18 november om 20.00 uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De UEFA-bekerhouder wijkt voor de wedstrijd tegen FC Twente, vastgesteld voor zondag 6 december, eveneens uit na» het Olympisch Stadion, aanvang 14.30 uur. Schorsingen betaald voetbal Breda - Geschorst voor een duel: Hyypia (Ajax), Hause: (Cambuur Leeuwarden), Salamath (MW), Postma (FC Twente! Aipassa (FC Utrecht), De Miranda (RKC), Maat (FC Groningen), Thijssens (Eindhoven), Grooten (Emmen), Schreur (De Graai schap), Cobussen (Haarlem), Muller (NEC), Van Baekel (Telstar) en Toonen (TOP). Drie kwart miljoen voor trainer Ivic Lissabon - De bij Benfica vorige week ontslagen trainer Tomislav Ivic krijgt tot het einde van het seizoen een bedrag van ongeveer 750.000 gulden aan salaris doorbetaald. Ivic werd door het bestuur van Benfica op staande voet aan di kant gezet, omdat hij de drie Russische spelers van de Portugese ploeg had beledigd met rascistische opmerkingen. Het was niet de eerste keer dat Ivic de Russen ten overstaan van de volledige selectie voor schut had gezet. Het ontslag van Ivic had kennelijk een positieve uitwerking op het elftal, want Benfica won zondag met 2-0 van Boavista. Nog geen knie-operatie Ronald de Boer Almelo - Ronald de Boer hoeft niet aan zijn rechterknii geopereerd te worden. Dat is de uitslag van een mediscb onderzoek in het streekziekenhuis in Enschede. Tegen PSV viü de productieve spits van FC Twente uit met knieklachten. Et werd gevreesd voor een meniscus. Bij onderzoek blijkt echter dat de spieren rond de knie niet stek genoeg zijn. Met speciale krachttrainingen wordt daar nu aai gewerkt. „Als de klachten daarna wegblijven, speel ik tegen FC Volendam. Komen de klachten terug dan wordt volgende weel een kijkoperatie overwogen", aldus De Boer. Ruud Gullit niet tegen Slovan Milaan - Ruud Gullit doet morgen niet met AC Milan mee tegen Slovan Bratislava. Hij is licht geblesseerd. Ook het meespetai van Frank Rijkaard is onzeker. Hij is ziek. In de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen start Milan de thuiswedstrijd met een voor sprong van 1-0. Gullit en Rijkaard speelden zondag ook niet ii de competitiewedstrijd tegen Torino (0-0). Rudy Dhaenens stopt met wielrennen Den Haag - Rudy Dhaenens stopt met wielrennen. Dat verklaar de de 31-jarige Belg gisteravond in de uitzending van Veronica Sportradio. Dhaenens heeft een hartkwaal die hem noopt te kappen met topsport. De wereldkampioen op de weg van twee jaar geleden haakte halfweg het seizoen al wegens de klachten af. De Bruin als redder in nood Woerden/Osaka - Piet de Bruin is bereid te fungeren 'troubleshooter' in de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo). De erevoorzitter wil de NeVOBo uit de gevarenzone loodsen voorzitter Bert Funk is opgestapt. Wegens de ernstige financiële situatie waarin de NeVoBo verkeert, legde Funk zondag het voorzitterschap neer. De bond, die met zilver tijdens de Olympi sche Spelen een groot succes boekte, zou een tekort van 700.0QC gulden hebben. Het bestuur van de NeVoBo heeft De Bruit overigens nog niet gevraagd in te grijpen. Geurts achttiende in ouverture Calgary - Stuurman Rob Geurts en remmer John Drost zijn de strijd om de wereldbeker in de tweemansbob begonnen met de achttiende plaats. De afdaling op de Olympische baan va» Calgary leverde de zege op voor de Canadezen Lueders en Pyc. Olympisch kampioen van Albertville Weder (Zwi) werd tweede. Geurts besloot na zijn mislukte poging tot kwalificatie voor Albertville te stoppen met bobsleeën, een beslissing waarvan hij later terugkwam. Met Drost, de voormalige passagier van de wel opgehouden Han Minjon, stapte hij opnieuw in de slee. Uitein delijk doel: plaatsing voor de Spelen van Lillehammer in 1994. BOWLEN Le Mans. Wereldbeker, vrouwen: 1. Beckel (Dui) 1334 pins, 2. Looverbosch (Ned) 1309, 3. Solis (Phi) 1270, 4. Holmqvist (Zwe) 1236, 5. Ramirez (Cos) 1212. GOLF Pinehurst (VSt). PGA, Mannen, 3,4 miljoen gulden. Eindstand: 1. Azinger (VSt) 276 (70 66 69 71), 2. Pavin (VSt) en Janzen (VSt) 279, 4. Clearwater (VSt) 282, 5. Couples (VSt) en Floyd (VSt) 283, 7. Norman (Aus), Faxon (VSt), Waldorf (VSt), Fors- man (VSt), Frost (ZAf) en Haas (VSt) 284. PAARDESPORT Landover (VSt). CSIO van Was hington (voor wereldbeker). Na barrage: 1. Deslauriers (Can) Alemo 0-36,05, 2. Lindemann (VSt) Avalon 4-35,59, 3. Gold stein (VSt) Day Dream 4-35,86. Voor barrage: 4. Dignelli (VSt) Gaellic, 5. Markus Beerbaum (Dui) Kendalian. Teamklassement: 1. Verenigde Staten 42 punten, 2. Canada 24, 3. Duitsland 20,4. Mexico 6. na (Tsj) 82,0754, 10. ManuelaMa- leeva (Zwi) 81,7417, 31. Schultz 35,0952, 45. Bollegraf 25,0000,94. Rottier 12,9214. Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gul den. Eerste ronde: Larsson (Zwe)- Haarhuis (Ned) 7-6 7-6, Tsjesno- kov (Rus)- Novacek (Tsj) 5-7 6-1 6-4, Masur (Aus)-Rosset (Zwi) 6-3 6-4, Wheaton (VSt)- Javier Sanchez (Spa) 7-6 7-6, Medvedev (Oek)-Santoro (Fra) 3-6 6-4 6-3 Emilio Sanchez (Spa)-Tsjerkasoi (Rus) 7-6 6-4, Delaitre (Fra)- Pescosolido (ïta) 6-2 7-6, Mans- dorf (Isr)-Steeb (Dui) 6-3 3-6 6-3. Rio de Janeiro, mannen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Jaite (Arg)-Goell- ner (Dui) 6-3 6-1, Mattar (Bra)- Lopez (Spa) 1-6 6-4 6-2, Marceli- no (Bra)-Yzaga (Per) 6-3 7-6. Motta (Bra)-Perez Roldan (Arg) 3-0, Perez Roldan geeft op, Man- cini (Arg)-Montana (VSt) 6-2 6-4, Azar (Arg)-Baur (Dui) 4-6 6 7-6, Adams (VSt)-Cunha Silva (Por) 6-4 6-4. VOETBAL TENNIS Wereldranglijsten per 2 novem ber. Mannen: 1. Courier (VSt) 3424, 2. Sampras (VSt) 3299, 3. Edberg (Zwe) 3204, 4. Ivanisevic (Kro) 2408, 5. Chang (VSt) 2294, 6. Korda (Tsj) 2146, 7. Lendl (VSt) 2118, 8. Agassi (VSt) 1971, 9. Becker (Dui) 1794, 10. Ferreira (ZAf) 1763, 11. Washington (VSt) 1630, 12. Krajicek (Ned) 1541, 13. Costa (Spa) 1500, 14. Forget (Fra) 1451, 15. Bruguera (Spa) 1323, 16. Stich (Dui) 1317, 17. Volkov (Rus) 1313, 18. Muster (Oos) 1218, 19. Holm (Zwe) 1184, 20. Clavet (Spa) 1143, 33. Haarhuis 832, 49. Siemerink 668, 76. Eltingh 485 en Schapers 485. Vrouwen: 1. Seles (Joe) 277,0563, 2. Graf (Dui) 247,6841, 3. Sabati- ni (Arg) 194,9412, 4. Navratilova (VSt) 181,4744, 5. Sanchez-Vica- rio (Spa) 169,9098, 6. Mary-Joe Fernandez (VSt) 113,3509, 7. Jen nifer Capriati (VSt) 110,6528, 8. Martinez (Spa) 90,8242, 9. Novot- Hiroshima (Jap). Aziatische titel strijd. Groep B: Saudiarabië - Thailand 4-0 (2-0) - 4. Owairan 1-0, 10- Bishi 2-0, 64. Thunyan 3-0, 72. Bishi 4-0, China - Qatar 2-1 (1-1)- 20. Sulaiti 0-1, 44. Peng Weiguo 1-1, 58. Peng Weiguo 2-1. Eindstand: 1. Saudiarabië 3-4 (6-2), 2. China 3-4 (3-2), 3. Qatar 3-2 (3-4), 4. Thailand 3-2 (1-5)- Saudiarabië en China naar halve finales van 6 november. WK kwalificatie. Concacaf, groeP B Tweede ronde: San Salvador. Salvador - Bermuda 4-1 (2-0) 22. Palacios 1-0, 44. Gonzalez 2-0, 52. Cienfuegos 3-0, 56. R1" vera 4-0, 80. Goater 4-1. Toronto. Canada - Jamaica 1-° (0-0) - 53. Mitchell 1-0. Stand: Canada 3-4, El Salvador 3-3, Bermuda 3-3, Jamaica 3-2. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 44: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 2 winnaars f 34.861,00, derde prijs: 132 win naars f. 792,20, vierde prijs: 3511 winnaars f. 29,70, vijfde priJsj 52.104 winnaars f. 5,00. Cijferspd 44: zes cijfers: niemand, vijf!Z deelnemers; vier: 13, drie: 241 twee: 2312. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - De enige twee lande" klassers die het Zeeuwse badmint is, BC Terneuzen 1 en Backhand 1 venpolder, kwamen tegen elkaar sporthal Oude Vaart te Terneuzen ploeg, bij uitzondering geheel co geen spaan heel van de tegenstand routiniers van BC Terneuzen 1 name in de dubbelspelen veel te st nog jonge ploeg van Backhand. BADMINTON Ook vierdeklasser Sjuttul 1 ontmoette genoot: Avanti uit Middelburg. Ava ranglijst aan en Sjuttul staat puntl-- De uitslag sprak dan ook boekdele Van onze sportmedewerker Terneuzen - Temeuzen-trainer Jan ke ingang opgestapt bij die voet resultaten van het vooraf hoog i debet aan het vroegtijdige vertrek in hart en nieren. „Jan had het er zelf te moeilijk mee. Het ging ten koste van hemzelf en als op een bepaald moment je nachtrust er zelfs bij inschiet, dan wordt het inder daad tijd dat je de knoop door hakt. Alles is overigens in goed overleg met hem en het bestuur afgehandeld. Jan Dooms is dan ook niet verloren voor de voet balvereniging Terneuzen, want hij blijft als lid betrokken bij het wel en wee van onze club," aldus de verantwoordelijke man van de senioren-afdeling, Henk de Kort, na de beslissing van Jan Doorns. Het terugtreden van Jan Dooms komt niet echt als een donder slag bij heldere hemel. Na de sterke slotfase in de vorige com petitie, toen net de periodetitel aan RCS moest worden afge staan, en de nieuwe 'aanwinsten' van dit seizoen, waren de ver wachtingen hoog gestemd in het Temeuzen-kamp. „Terneuzen doet mee voor het kampioen schap," was een veel gehoorde opmerking binnen, maar ook buiten die gelederen. Dat ver- Van onze zwemmedewerker Oostburg - In Oostburg zou de Bressiaanse Carolien de Milliano bijna voor een sen satie hebben gezorgd als zij op de 100 meter rugslag een L tijd had gezwommen van 1.09,9. Ze kwam nu tot een tijd van 1.10,2, waarmee zij slechts 0,2 seconde verwij derd bleef van het nationale record voor meisjes onder de 12 jaar. Het is natuurlijk wel een Zeeuws record. Zij plaatste zich met die tijd als eerste in de finale. Club genote Evelyn Verplanke noteer de de derde nationale tijd. Ove rigens deden haar clubgenoten Michiel Wondergem en Martijn Buijsse het ook prima. Michiel noteerde de landelijke vijfde tijd op de 400 meter vrije slag en op de 100 meter staan beide Schel- destroom-zwemmers op de ge deelde achtste. Ook de Bruinvis zwemmer Bart Engels zwom zich in de finale op de 200 meter wisselslag. Zijn tijd van 3.06,3 was tevens een Zeeuws record. In Oostburg bleek opnieuw de overmacht van de Scheldes- troom-zwemmers die op een na alle onderdelen wonnen. UITSLAGEN MEISJES 100 meter schoolslag jaargang 1983 en later: 1. Veronique Vasseur (ZVS) J 51,1, 2. Sabijn Salome (ZVS) 1.51,3, J Diewer ten Braak (ZVS) 1.53,2. 100 meter vrije slag jaargang 1981: 1. Carolien de Milliano (ZVS) 1.10,2, 2. Evelyn Verplanke (ZVS) 1.13,0, 3. Martine den Dekker (ZVS) 1.16,4. £00 meter wisselslag jaargang 1982: 1. Ellen van de Velde (ZVS) 3.12,6, 2. gara Laine Jansen (ZVS) 3.24,1, 3. Sabine van Hee (ZVS) 3.35,7. •>0 meter vlinderslag jaargang 1983 el: l- Sabijn Salome (ZVS) 52,0, 2. Diewer ten Braak (ZVS) 56,4, 3. Letty Witterik (ZVS) 58,5. 100 meter rugslag jaargang 1981: 1. Carolien de Milliano 1.14,4, 2. Evelyn verplanke 1.17,3, 3. Martine den Dek ker (ZVS) 1.28,2. JONGENS 100 meter schoolslag jaargang 1983 el: c Maarten Braem (ZVS) 1.53,0, 2. Erik van de Putte (SCH) 1.59,9, 3. Ricky «oeb (BRU) 2.02,4. 100 meter vrije slag jaargang 1981: 1. Martijn Buijsse (ZVS) 1.09,6, 2. Michiel Wondergem (ZVS) 1.09,6, 3. M.arco de Winter (SCH) 1.10,2. £00 meter wisselslag jaargang 1982: 1. °art Engels (BRU) 3.06,3, 2. Maurits Wondergem (ZVS) 3.33,3, 3. Robin de winter (SCH) 3.43,8. 0 meter vlinderslag jaargang 1983 el: Maarten Braem (ZVS) 52,7. hir tmeter vrÜe slaS jaargang 1981: 1. Michiel Wondergem (ZVS) 5.18,2, 2. Martijn Buijsse (ZVS) 5.29,8, 3. Marco de Winter (SCH) 5.30,9. wa af we me de „Ja geh het van bra we Wi gaa We ver tot bes Kor De van del slee bes mis dig Van Hul bilj lein tuig libr den te de bij gin bijz Roe

de Stem | 1992 | | pagina 8