Handbalseizoen zondag van start Hontenisse op landelijk niveau Breskens wil stunten tegen Hoek b2 ;ld rollen, 'Doel is om niet al na een jaar terug te zakken' GSC in afdeling Rotterdam sportnieuws KORT sport AGENDA Makkelijke zege Dees 1 SPORT ZEELAND ZAALHANDBAL ZAALHANDBAL Amateurs in derde ronde bekervoetbal en inhaalduels KNVB-VOETBAL Roofvis HENGELRUBRIEK Longeville bedwingt Iezendijke Forse zege voor Van Hecke Erpelink te sterk voor Martens Primus/Pluym wint twee maal Windhoek klopt Bonte Hert DE STEM VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 i/t «Vy (ftti +/m/erid Terneuzen brengen, ter voldoening an de Wet Algemene Bepalingen dat op 30 september 1992 bij hen van Scheepswerf Wim Muller onsweg 65 te Terneuzen om èen et voor het wijzigen c.q. uitbreiden een werkplaats annex kantoor op strieweg 4 te Terneuzen kadastraal ie M, nummer 1320. jnde stukken liggen met ingang van het gebouw van de sector Stads- ilieu), Burg. Geillstraat 2 te Terneu- elke werkdag van 09.00 tot 12.00 elke donderdag van 19.00 tot 22.00 sen in te zien op donderdagavond erzocht daarvan vooraf mededeling ewenst kan tijdens de kantooruren n verkregen. en kunnen gemotiveerde bezwaren rgemeester en wethouders worden arschrift indient, kan verzoeken zip 1 te maken. zwaren worden ingebracht tijdens 10 november 1992 om 10.00 uur»1 ontwikkeling en -beheer (sectie Mj- ieuzen waarbij tevens gelegenheid iwisseling over de aanvraag tussen r en de eventuele overige aanwezf- icht op, dat degenen, die bezwaren tmschreven wijze en een ieder, dje irwijs niet in staat is geweest, in d® ld om bezwaren tegen de ontwerp' i Terneuzen, 76-236911 Vso onze handbalmedewerker Terneuzen - Voor de meeste Zeeuwse ploegen begint zon- ,jag 25 oktober de zaalhand- balcompetitie. Voor de afde- [jjg Zeeland verloopt dit sei- z()en anders dan voorgaande jjjen. De Zeeuws-Vlaamse mannenteams komen dit sei- 2„en uit in de Belgische com petitie en zijn al enkele we- jten actief. De overige Zeeuwse verenigingen, die op afdelingsniveau acteren, be ginnen dus 25 oktober aan hun competitie in de Rotter damse afdeling. Een gespleten situatie, die ont staan is aan het eind van de vorige competitie. Toen bleek na inventarisatie dat Zeeland te weinig draagvlak heeft voor een eigen competitie. De mogelijk heid om zich aan te sluiten bij de afdeling West-Noord-Brabant werd door de Brabantse afdeling van de hand gewezen. De Zeeuws-Vlaamse verenigingen kozen voor aansluiting bij België en de overige Zeeuwse vereni gingen werden toegelaten tot de Rotterdamse competitie. Voor de landelijk acterende ploegen is er echter niets veranderd. Het Zeeuwse afdelingsbestuur blijft overigens alle belangen be hartigen voor de in België acte rende ploegen, maar ook voor de teams die in Rotterdam spelen. Er rest het afdelingsbestuur nog één groot probleem. Door een administratieve blunder zijn de Zeeuws-Vlaamse vrouwenteams van HVSV en HV Huslt niet ondergebacht bij België. Even eens is er geen plaats meer bij de afdeling Rotterdam. Beide teams spelen dus geen competitie dit jaar. Het afdelingsbestuur on derzoekt nu de mogelijkheid om een bekercompetitie in Zeeland op poten te zetten, zodat HVSV en HV Hulst zo nog aan een aantal officiële wedstrijden ko men. Een ongelukkige situatie voor de afdeling Zeeland, die hopelijk maar twee jaar zal duren, want dan treedt als alles naar wens loopt het beleidsplan van de lan delijke bond in werking en wordt Zeeland hoogstwaar schijnlijk automatisch ingedeeld bij Brabant. Tot die tijd is het op afdelingsniveau schipperen. De Zeeuws-Vlaamse mannen zijn dus al enkele weken met wisse lend succes in actie in de Bel gische competitie. Voor GSC begint het avontuur in Rotterdam op 25 oktober. In het Goese kamp is men gematigd optimistisch, maar heeft men er wel zin in. Het is een nieuwe uitdaging en dat motiveert de stemming. Op landelijk niveau mag Hontenisse met zijn vrou wenteam het weer proberen. Als het aan de nieuwe trainer Jaap Quinten ligt zal Hontenisse lan ger dan een jaar in de derde divisie verblijven. Van onze handbalmedewerker Hontenisse - De vrouwen van Hontenisse zijn weer terug op het landelijk handbalniveau en zullen hun positie in de derde divisie moeten verdedigen. Het is het enige team uit Zeeuws-Vlaanderen dat op landelijk niveau uitkomt. goede verdediging te komen tot verantwoord aanvalsspel. In mijn ogen groeit de selectie, die vrijwel volledig intact is geble ven. Nieuwkomer is Bianca van Hese, die afkomstig is van GSC. In de oefenperiode heb ik een aantal toekomstige tegenstan ders bekeken en dan durf ik te stellen dat Hontenisse zeker niet kansloos is. Onze uitgangspositie is handhaving. Het enige nadeel is dat de selectie niet breed is. We beschikken nu over dertien speelsters, dus mag er niet teveel tegen zitten, want dan wordt het extra moeilijk. Blijven we van langdurige bles sures bespaard, dan heb ik goede hoop dat we ons staande kunnen houden op derde divisie-niveau. Samen met de groep hebben we er zin in en vol goede moed beginnen we aan dit nieuwe avontuur. We zullen er alles aan doen om als enige Zeeuws- Vlaamse ploeg op landelijk ni veau te blijven acteren." SELECTIE Therese van Belle, Mirjam Burm, Karin van Kerckhoven, Nicole Hoofman, Diana Van Kerckhoven, Nicole de Kort, Karin de Rooze, Bianca de Rooze, Wilma Schouten, Nicole de Waal, Pattv van Kerckho ven, Ineke de Koek, Bianca van Hese. Indeling derde divisie: EBHV, Avan- ti, Olympus, Dongen, EMM 2, Hon tenisse, HV Tilburg, Heerle, Were Di, ODI. Een knappe positie voor een re- latief kleine vereniging en als het aan de nieuwe trainer Jaap Quinten, afkomstig uit Goes, ligt zal Hontenisse er alles aan doen om op landelijk niveau te blijven en niet na een jaar tèrug te vallen. „Hontenisse heeft zich nu uitdrukkelijk als doel gesteld om niet na een eenjarig verblijf in de derde divisie weer terug te zak ken. Dit is al een aantal keren gebeurd. Die traditie willen we met zijn allen doorbreken. Ik heb daar zonder meer alle ver trouwen in. Bij mijn eerste kennismaking met de groep is al gebleken dat het een enthousiaste groep is, die gemotiveerd is op de training en in de wedstrijden. Het is voor mij dan ook prettig werken. Het is mijn eerste trainingservaring buiten GSC om, maar het bevalt me uitstekend. De selectie heeft een behoorlijke voorbereiding gedraaid en dat geeft vertrou wen. Ik ben begonnen om verde digend orde op zaken te stielen en duidelijke afspraken te ma ken. Defensief zit het nu behoor lijk goed. We zijn nu op de training ook intensief bezig om vanuit een Toch is men in het GSC-kamp blij met deze nieuwe situatie. Een nieuwe omgeving met meer evenwichtige teams en dat geeft weer meer stijd en dat ontbrak teveel in de Zeeuwse competitie. Vol vertrouwen en optimistisch stappen de GSC-ploegen het Rotterdamse avontuur tegemoet.MANNEN - De man nen van GSC zijn volgens trai ner-coach Peter Eeman blij met de nieuwe situatie. „Dit is voor ons veel aantrekkelijker. Nu moeten we elke week aan de bak. In de Zeeuwse competitie waren er te weinig echte wed strijden. Nu hebben we ook een volwaardige competitie. Het is oen uitdaging. Hoe de verhou ding met de overige ploegen is, weet ik niet zo goed. Delta Sport 2 is bekend en van de rest weten we nog te weinig. We koesteren zeker geen hoge verwachtingen. De selectie is intact gebleven en zelfs uitgebreid met twee waar devolle spelers. Joep Kolijn is «n jonge speler die uit Brabant m Goes is komen wonen en al goed meedraait. Vane Ristov is een Joegoslaaf en een duidelijke aanwinst. in de voorbereiding zijn we als P'oeg al behoorlijk naar elkaar ^gegroeid. De aanloop is naar wens verlopen en we kunnen dan ook met vertrouwen de naderen de competitie tegemoet zien. Als P'oeg zijn we sterker dan vorig laar. Ons uitgangspunt zal zijn stevige middenmootpositie. eer mag je vooraf niet ver achten omdat het onderlinge acntsverschil nog onvoldoende tend is. Wij zijn er echter ]H,ar vo°r en hebben er duide- in »e ,mef ziin allen zin Selectie: Jan Kees Beije, Verlinde (beiden zijn Wer), Patrick Polfliet, Ronald Rrrl°n®e' ^ou's Olivier, Edwin Q„„re, Marco de Kok, Marco Huib Quinten, Marcel Ma?„eULen.' ■^n^ré Corstanje, JoeD v6}'- Leo Lambregtse, Pi-fi K°lijn en Vane van vrouwen ai t„ Z1in bewust niet in een is !,;;ware reeks geplaatst. Toch n "ij de Goese vrouwen Geen volwaardige handbalcompetitie in Zeeland Van onze handbalmedewerker Goes - De mannen en vrouwen van de Goese handbalvereni ging GSC komen in de competitie in actie in de afdeling Rotterdam. Noodgedwongen, omdat de Zeeuwse situatie niet voldoende draagvlak had om nog een volwaardige competitie te formeren en de aansluting met West-Noord-Brabant niet tevreden met de nieuwe situatie. Men verwacht veel meer strijd, omdat er meer ploegen aan el kaar gewaagd zijn. In Zeeland ging het vaak maar tussen twee, hooguit drie vrouwenteams om de titel. Nu zal elke ploeg elke week paraat moeten staan is de verwachting in het Goese kamp. Woordvoerder en nieuwe trainer Cor Mol over de nieuwe uitda ging: „Zonder meer een verbete ring deze nieuwe indeling en dat zal zeker het handbal ten goede komen. Het leeft in ieder geval goed bij GSC. Men heeft er dui delijk zin in. In de voorbereiding is er al hard gewerkt en de resultaten waren toch bevredi gend. Ik heb inmiddels enkele tegenstanders in de aanloop naar de nieuwe competitie in actie gezien en dan hoeven we zeker niet bang te zijn dat we tekort komen. Ik verwacht dat we be hoorlijk goed mee kunnen draaien. Een plaats in de sub top moet mogelijk zijn. Het enige minpunt is dat we niet elke week compleet en met de vaste kern, kunnen aantreden. We bschikken over een smalle selectie en daarvan werken nog eens vier vrouwen in de gezond heidszorg. Dat betekent dat ze niet altijd vrij kunnen krijgen. We zijn dan ook nog naarstig op zoek naar aanvulling. Kwalita- tief hebben we echter een ploeg die goed is, maar we mogen niet teveel tegenslag krijgen. Blijven we daarvan gevrijwaard dan ben ik er van overtuigd dat we met Goes goed voor de dag zullen komen. We hebben er duidelijk zin in, de groep is gemotiveerd. "Selectie: Helen Be ije, Martine Boutens, Gonda de Bruin, Ingrid Ekkebus, Rosalie van Hese, Adrienne Jacobs, Lin da Jakobsen, Carla Verhoeven, Elvira van der Walle, Samya van der Plassche, Colinda de Cock, Lilian Lecluyze (na een jaar weer opnieuw begonnen) en Ni cole Kruijsse (overgekomen van HVSV). INDELING Mannen: Delta Sport 2, GSC, Roda, Helius, Treffers 2, DWS 2, Actief, Achilles, Spartaan, Wal burg. Vrouwen: Ancora 2, HVC 2, GSC, Saturnus 2, Hollandiaan, Indus, He lius, WIK 2, ETC, Olympus 2. De vrouwen van Hontenisse tijdens de training in sporthal 't Sportuus in Axel. Het team uit Kloosterzande acteert komend seizoen in de derde divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie. F°T0 wim kooyman Van onze sportmedewerker Axel - In het komende week einde staan er wat betreft de regionale KNVB-teams wei nig duels op het programma. Breskens ontvangt Hoek in een strijd voor een stek in de derde ronde van de KNVB- beker district Zuid 1 en Yer- seke is gastheer van HW'24. In het bekertreffen in Breskens ontmoet Nico Knol zijn oude club. De Breskense sluitpost, woonachtig in Philippine, hoopt tegen Hoek te stunten. „Wij heb ben niets te verliezen. Alleen maar alles te winnen. Doen we dat, dan zegt men nog dat Hoek slecht heeft gespeeld. Zo liggen de zaken." Nico Knol geeft hier mee aan dat zijn ploegje, uitko mend in de derde klasse, in prin cipe geen partij is voor eerste klasser Hoek. Hij weet: „Het is een derby en een bekerduel. Daarin is van alles mogelijk." Trainer Cor van de Velde kan zaterdag weer beschikken over Pedro Sicilia, die vorige week een half duel speelde. Of Werner Temmerman er na zijn uitslui ting bij is, moet worden afge wacht. Jacky Jacobs is voorlopig nog niet van de partij. Deze Bressiaander kampt met een hardnekkige enkelblesusre. Hij wordt node gemist. Temeer daar Breskens zijn draai nog niet ge vonden heeft. „We kunnen het niet afmaken. Een ramp," vol gens Nico Knol. Zijn tegenstrever is Ronald Gort. Deze sluitpost bij Hoek staat in ieder geval in bekerduels volgens afspraak onder de lat. Vorige week maakte hij als vervanger voor de geblesseerde Wim Ver pootte, een gedegen indruk. Dat Hoek favoriet is voor de winst staat voor Ronald Gort eveneens vast. „Verliezen zou een afgang betekenen. Althans, zo zal men het uitleggen. We zullen er dus alles aan moeten doen de vol gende ronde te halen. Ondanks dat de competitie belangrijker is," aldus Ronald Gort, die met Hoek in de derde ronde terecht kwam via uitschakeling van Graauw en Axel. Breskens deed dat ten koste van RIA en Sluis kil. Zoals Hoek het etiket favoriet met zich meedraagt, zo zeker is ook HW'24 van een dergelijk stempel voorafgaand aan het be kerduel tegen Yerseke. Een ont moeting tussen twee koplopers in de derde klasse. Angelo Ver- braeken, spelmaker bij HW'24, wil in ieder geval een ronde, zelfs meer, verder. „Ik ken Yer seke niet, maar reken op fikse tegenstand," aldus Verbraeken, die weet dat iedereen bij HW'24 fit is en in Yereske van de partij kan zijn. Het treffen in het vis serdorp begint overigens om omtiP 15.00 uur. HW'24 drong door tot de derde ronde ten koste van Zaamslag en Terneuzense Boys. Yerseke kwam daarin terecht door zeges op Lewedorpse Boys en Zeeland Sport. „Nu dus een geduchte tegenstander. Het beste team van Zeeland," aldus trainer Te- lussa. „Wij willen daar in ieder geval van winnen," meldt Henk Zuidweg, bestuurder van Yerse ke. Trainer Rens Griep kan, evenals Telussa bij HW'24, over alle manschappen beschikken. Tweedeklasser Goes treft zondag Luctor'88 en moet daar zonder meer van kunnen winnen en dus overgaan naar de vierde ronde. PROGRAMMA ZATERDAG COMPETITIE Eerste klasse: ARC-Serooskerke. Vierde klasse A: RiIlandia-SSV'65, Wemeldinge-Kruiningen. Zondag: Roosendaal-VES'35. BEKER Zaterdag: Breskens-Hoek, Yerseke- HW'24, Kloetinge-RCS, Middel- burg-Oostkapelle. Zondag: Goes-Luctor'88, Zierikzee- Steenbergen. DE HERFST is normaal ge sproken de meest gunstige visperiode. Jawel, het weer is minder bestending.. Het kan verdraaid koud en nat zijn langs de waterkant, maar toch. De herfst heeft namelijk veel te bieden. Zoveel, dat velen er, de mooi-weer-vissers uitgezonderd, wel een paar koude handen of voeten voor over hebben. Natuurlijk kle den al die vissers zich ernaar, zodat zij er minder last van hebben dan menigeen denkt. Bovendien levert het wel wat op! Roofvis bijvoorbeeld. Daar zitten al die vissers nog het meest achteraan. En heus niet alleen langs of op het zoete water, maar ook op en aan het zoute. Juist wanneer een enkel nachtvorstje het onder waterleven sein geeft zich klaar te maken voor de win ter, is het zover. De planten sterven massaal af en de roof vissen happen links en rechts nog wat om zich heen om de vetreserves aan te dikken. Ze zijn in deze periode bepaald bijtgrager dan in de zomer, terwijl bovendien de schuil plaatsen voor prooidieren en de roofvissen zelf minder worden. Zwakke dieren ko men het eerst aan de beurt. De roofvissen hebben daarom een bijzonder belangrijke taak in het hele onderwater systeem. Immers, te veel vis sen in hetzelfde water vermin dert de groei, veroorzaakt de generatie en verdwijnen van vissoorten, die eenvoudig worden weggedrukt op de voedselmarkt. Verbraseming is daar zo'n voorbeeld van. Snoek is een goed te vangen vis in onze wateren. Op veel plaatsen komt gelukkig nog snoek voor, uitgezonderd de meest vervuilde. Daarom zijn polders zo geweldig belang rijk voor de visstand. Daar heerst vaak een vrij stabiel leefmilieu, waar de grote bronnen van vervuiling dik wijls geen toegang hebben. Het kan er barsten van de baars, allerlei witvissoorten, snoek, karper, paling en snoekbaars. Baars en snoek zijn, naast de witvissen, het simpelst te vangen. Veel Jnooie baars en rietvoorn in het water garandeert haast een goeie snoekstand, want deze gaat daar vaak mee sa men. Hoe groter de riet voorns en de baarzen, hoe beter de snoekstand. Immers, de kleintjes en de zwaksten werden al eerder weggevre ten. Het spreekt daarmee vanzelf dat sportvissers hun snoeken terugzetten. Even vanzelf sprekend vind ik dat men kin z\l l door Rien van Nunen deren niet op snoek laat vis sen als ze daar geen gedegen kennis van hebben. Heel veel volwassenen hebben het al ra zend moeilijk bij het vangen van en het onthaken van een snoek. Gevolg: veel snoek gaat gestresst of verwond het water weer in, waarna de beesten sterven. En dat hoeft helemaal niet. Een heel domme regel in veel visvergunningen (op snoek mag men nimmer zonder ver gunning, naast de sportakte, vissen) is die van het niet mogen vissen met de meer- tandige haak oftewel de dreg. Juist het vissen met een enke le haak zorgt ervoor dat de snoeken die vaak slikken. Dat is nog niet erg wanneer de vislijn vlak bij de haak wordt afgeknipt, maar in de praktijk doen beginners dat vaak fout. Men wil graag een haak van een duppie terug en men ver nielt er een pracht van een beest voor. Wil men snoek eten? Daar is niets op tegen, mits er genoeg snoek in het water zit en dat is helaas voor iieefhebers van snoek meestal niet het geval. Snoekbaars is meer en meer ook in herfst en winter te vangen. Dat komt omdat er veel meer snoekbaars in onze wateren aanwezig is dan voor heen. De snoekbaarsstand breidt zich over het hele land enorm uit. Niet ten teken dat de waterkwaliteit zo optimaal is. Snoekbaarzen houden van diep, troebel water en zijn dus precies aan het goede adres in onze druk bevaren waterwe gen, fosfaatrijke meren enz. Bovendien smaakt snoek baars bijzonder goed en dat verklaart waarom zovelen graag op snoekbaars vissen. Baarzen zijn ook bijzonder smakelijk, maar behalve langs het IJsselmeer en in Noord- Holland wordt er niet zo vaak (meer) op gevist. Heel dik wijls zijn de baarsjes klein of komen ze niet zo veelvuldig meer voor. Toch is duidelijk dat de omstandigheden daar debet aan zijn. Zodra wateren een schoonmaakbeurt hebben gehad (uitbaggeren), bijvoor beeld de haven van Ouden bosch of die van Dinteloord, stijgt de baarsstand er snel. Dat geeft goede hoop voor de toekomst, want wordt niet be weerd dat al onze wateren straks weer brandschoon zijn...? Hoek - Longeville zette in de Ador-competitie tennis voor mixedteams de tweede wedstrijd eveneens in winst om. Tegen Iezendijke werd het 8-4. Met 10-2 boekten Daniël Strobbe en Jeanine Longeville de grootste zege op het duo Groosman/Koens. Voor Iezendijke bevochten Pauline Verplanke en Oda Koens tegen Monique Haars en Ilona Strobbe een 7-7-geIijk spel. Mede aan de leiding in poule A blijft GVD's, dat met 10-2 Dow versloeg. UITSLAGEN Poule A: Longeville-Iezendijke 8-4, GVD's-Dow 10-2. Poule B: Philip Bout-Haheti 6-6, D'n Erpelkapper-Sabina 11-1. Hoek - In de Ador-mannentenniscompetitie won in poule A Van Hecke met 11-1 van Ron's Fashion. Toch was in de zes partijen nergens het verschil groter dan vier games. Zo won Hein-Jan Lapidaire met 8-6 van Meivin van Amersfoort. Via een 5-5-gelijke stand snoepten Bennie Langeaert en Enno Cohen een puntje weg ten koste van Kim Langeraert en Lapidaire. UITSLAGEN Poule A: PTT Post-ZVH 1 8-4, Van Hecke-Ron's Fashion 11-1. Poule B: Dees-C 1000 5-7, Braakman-Sporting Breskens 12-0. Terneuzen - In de mannentenniscompetitie in het Racketcen trum te Terneuzen zegevierde Erpelink met 6-0 over Martens. In de onderlinge partijen waren de verschillen echter minimaal. Zowel Ben Kint als Liet Erpelinck won zijn enkelspel met 7-6 van respectievelijk Evert van Kerckhoven en Rudy Martens. In de dubbelspelen behaalden Erpelinck en Kint een benauwde 8-7-overwinning op de combinatie Van Kerckhoven/Martens. UITSLAGEN Poule 1: Dey-Kommers 4-2, Veraart-Jansen 2-4. Poule 2: Van Damme-Audenaerd 5-1. Poule 3: Erpelinck-Martens 6-0, Van Amersfoort-Grob 4-2. Poule 4: Heye-Doolaard 6-0. Poule 5: Koole-Kort 4-2. Poule 6: Rouw-Aarts 4-2. Poule 7: Gelissen-Loonstijn 0-6. Poule 8: Koers-Van Tricht 4-2. Poule 9: Dobbelaar-Van de Velde 2-4. BEDRUFSCOMPETTTIE Poule 1:ISM.1-Trend 8-0. Poule 2: Los Amigos-Electron 7-1. Poule 3: HCG 1-HCG 2 7-1. Poule 4: Bachten Dieke-Elooak 3-5. Axel - Primus/Pluym heeft deze week prima zaken gedaan in het Axelse zaalvoetbal. Het klopte IZV 2 met 5-2 en won vervolgens met 14-1 van Broomchemie. De Ruyter scoorde eveneens goed door Van Alten met 7-1 te kloppen. Opmerkelijk was tevens de 6-2-winst van Landgraaf/ De Pieper op bekerhouder Maks/Number One. Azalea-Engel hard werd 0-5 en Gemeente-Benetton 2-2. STAND Landgraaf/De Pieper 3-6, Marine Service 2-4, Ratjetoe 2-4, Primus/ Pluym 3-4, De Ruyter 3-4, Gemeente 2-3, Benetton 2-3, Maks/Number One 2-2, IZV 2 2-2, Disco Love 2 2-2, Steelant 2-2, Engelhard 2-2, Dax 1-0, Disco Love 1 2-0, Azalea 2-0, Broomchemie 3-0, Van Alten 3-0. Vlissingen - Windhoek uit Vlissingen heeft Bonte Hert in een duel in de tweede divisie van het landelijke zaalvoetbal met 7-4 verslagen. De Vlissingers waren in het treffen in sporthal Baskensburg een stuk gretiger dan de Hulstenaren. Vrijwel de gehele wedstrijd, op het openingsdoelpunt na, stond Windhoek op voorsprong. De winst bleef terecht in Vlissingen. Voor Bonte Hert, dat voltalling aantrad, scoorden Arno Zwegers, Martin Voet, Cees de Putter en Jurgen Verbraeken. "1 HOCKEY Olympia-Leonidas (derde klasse vrouwen), sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 12,45 uur. Goes-Prinsenbeek (derde klasse vrouwen), sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 uur. Rapide- Gilze-Rijen (vierde klasse vrou wen), terrein Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 uur. BASKETBAL Vrijdag 23 oktober: BV Oostburg l-Dynamo'70 1 (eerste klasse vrouwen), sporthal Noorddijk Cadzand, aanvang 20.00 uur. BV Oostburg 1-Stonedunkers 1 (vier de klasse mannen), sporthal Noorddijk Cadzand, aanvang 21.30 uur. Voorwaarts 1-De Pol der 1 (eerste klasse vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aan vang 21.00 uur. Zaterdag 24 oktober: Scheldes- port 2-Marathon 3 (vierde klasse mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.15 uur. Scheldesport -l-ELBC 1 (hoofd klasse vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.15 uur. Scheldesport 1-Sou burg 1 (eerste klasse mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 19.45 uur. KORFBAL Landelijk: Valto-TOGO (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland Eerste klasse: Biervliet- Aardenburg, Graauw-Hontenisse, Zeelandia-Ouwerkerk, Zeeland Sport-Vlissingen, Jong Ambon- Robur, IJzendijke-Philippine. VOLLEYBAL Landelijk: Savok-Zebra's (derde divisie vrouwen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 16.15 uur. Morres-Petrecon/ TOP (derde divisie vrouwen),' sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 17.00 uur. Mytilus-Hypothe- ker (derde divisie vrouwen), Sportcentrum Goes, aanvang 16.00 uur. Morres-Hands Up (derde divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. District: SC Morres-Zuidzande (promotieklasse vrouwen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2-YVC (promo tieklasse mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.15 uur. De Sterre-Scheldesport (pro motieklasse mannen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 14.15 uur. Voorwaarts-De Polder (promotie klasse mannen), sporthal 't Spor tuus Axel, aanvang 16.00 uvlr. BADMINTON Zondag 25 oktober: Terneuzen 4-Zierikzee 3, Terneuzen 8-Den Ossaert 3, Terneuzen 6-Marathon 7, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 13.00 uur. Groot Sas2-Astroïden 3, Groot Sas 4-Verommemeppers 3, sporthal De Vlaanderen Sas van Gent van 10.00 tot 13.00 uur. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Dees 1, spelend met twee invallers, Jan Ruijter en Van Dorssen waren er niet bij, won gemakkelijk met 3-D (15-2, 15-3, 15-8) van V&V, dat zijn beste speler Philip Verstraeten moest missen. Dit was een wedstrijd in de eerste klasse A van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen. Lichtland 1 won eveneens, maar wel met moeite van Broodje Ben. Het werd 3-0 (15-11, 15-13, 15-8). Lichtland 1 was eveneens niet volledig en verscheen met good-old Lucien Speleman in de gelederen. Hij had veel aan be weeglijkheid ingeboet door di verse knie-operaties, maar was nog even slim als altijd. De stand blijft dus dezelfde. Lichtland 1 aan de leiding en één punt los van Dees 1. Volgende week is de confrontatie tussen beide teams en dat is dan tevens het einde van de eeste competitieronde. Met belangstel ling wordt naar deze 'match van de waarheid' uitgezien. Beide ploegen zullen met reserves moe ten spelen, omdat verschillende vaste krachten er vanwege de herfstvakantie niet bij zullen zijn. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-Dow 1 1-2 (15-7, 8-15, 7-15). Eerste klasse B: Lichtland 2-Zeevla 3-0 (15-6, 15-7, 15-4), Scharmga 1-Neelemans 3-0 (15-13, 15-6, 11-9), PTT/Post-WSC 3-0 (16-14, 15-11, 15-5). Tweede klasse A: Dow 2-Beldo 3-1 (15-6, 10-15, 15-11, 10-3), DeHoop- PSV 1 2-1 (15-9, 15-4, 6-15), Dees 2-NHI 3-0 (15-1, 16-14, 15-6). Tweede klasse B: Dees 3-Deltan 2 0-3 (8-15, 2-15, 1-15), Philips-Ge- meente 1 1-2 (15-9, 12-15, 4-15), PSV 2-Deltan 1 1-2 (7-15, 8-15, 15-9). Derde klasse A: ABN-Scharmga 3 0-3 (2-15, 3-15, 2-15), VC Schelde- Lichtland 3 3-0 (15-8, 15-13,15-6). Derde klasse B: Lichtland 4-Bliek Vos 1-2 (15-10, 12-15, 4-11), WM- B&S 0-3 (11-15, 3-15, 4-15). STANDEN Eerste klasse A: Lichtland 1 5-4, Dees 1 5-13, Dow 1 6-9, Stuntmarkt 6-8, Broodje Ben 6-8, De Pooter 5-3, V&V 5-1. Eerste klasse B: Scharmga 1 6-13, Lichtland 2 5-12, PTT/Post 6-11, Neelemans 5-8, Scharmga 2 5-5, WSC 6-5, Zeevla 5-2. Tweede klasse A: PSV 1 5-12, De Hoop 5-9, Beldo 6-9, Dow 2 6-9, Rabo 5-8, Dees 2 5-6, NHI 6-5. Tweede klasse B: Deltan 1 5-14, Gemeente 1 6-11, Deltan 2 6-10, PSV 2 5-9, Philips 5-7, Dow 3 6-6, Dees 3 5-1. Derde klasse A: Aster 5-13, Scharm ga 3 5-12, VC Schelde 6-9, Ha venschap 5-7, ABN/Amro 5-7, Lichtland 3 6-5, Gemeente 2 5-2. Derde klasse B: VC Notabene 5-15, B&S 5-10, Bliek Vos 5-10, Voor waarts 5-i0, Lichtland 4 6-10, Del tan 3 5-1, VVM 5-0.

de Stem | 1992 | | pagina 9